Premier League - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Bournemouth - 15. října 2022   16:00

Fulham
22' Diop (A. Pereira) • 52' Mitrović
2:2
(1:2)
Bournemouth
2' Solanke  (Billing) • 29' Lerma  (Solanke)
Fulham
Leno – Decordova-Reid, Diop, Ream (C), Robinson – Reed (46. Cairney), Palhinha – D. James (46. Willian), A. Pereira (87. Vinícius), Kebano (62. H. Wilson) – Mitrović.
Rodák – Adarabioyo, Duffy, Harris, Mbabu.
Scott – Holmes, Wilkes
Craven Cottage, Londýn
Bournemouth
Neto – Fredericks, Mepham, Senesi, A. Smith (C) – Christie (89. Stacey), L. Cook, Lerma, Tavernier (75. Anthony) – Billing (80. Zemura), Solanke (89. Moore).
Travers – Dembélé, Rothwell, Stanislas, Stephens.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 8:4. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:11.
Bournemouth zůstal devátý, Fulham je s bodovým odstupem o příčku níže. Brzy se to může změnit, ostatní celky z 11. až 16. místa mají jeden až dva zápasy k dobru.
Střet dvou tabulkových sousedů končí zaslouženou dělbou bodů. Kvůli gólům Solankeho a Lermy šel Fulham do druhého poločasu s jednobrankovým mankem. Ze značky pokutového kopu ho vymazal Aleksandar Mitrović a stav 2:2 poté vydržel až do závěrečného hvizdu. Bournemouth byl závěrečnou půlhodinu pod vytrvalým tlakem. Z ohromného množství centrů však žádné vyložené příležitosti londýnského týmu nenastaly.
90+5'
90+5'
Anthony ještě chytil míč ve hřišti. Přihrávka dovnitř pokutového území trochu postrádala smysl, žádný spoluhráč mu tam nestihl doběhnout.
90+4'
Aleksandar Mitrović obdržel do vápna přihrávku Cairneyho. Na pětníku se s míčem otočil a napálil ho několik metrů vedle branky.
90+3'
Moore zařídil hostům další standardku. Anthonyho nekvalitní centr spustil protiútok Fulhamu, který měl jen jepičí život.
90+2'
Decordova-Reid si troufal na Anthonyho. Na pravé straně ho setřásl, ale pak umístil přihrávku z koncové čáry jen do Netovy náruče.
90'
Zemurou získaný roh hráče Bournemouthu k vítěznému gólu nepřiblížil. Cookův centr suverénně sebral Leno.
89'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Kieffer Moore.
89'
ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Jack Stacey.
88'
Cook uprostřed hřiště započal protiútok. Zemura ho u levé lajny záhy zpomalil a dal Fulhamu šanci zasunout zadní řady na svá místa.
87'
Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Carlos Vinícius.
85'
Robinsonův centr skončil u Williana, který napřáhl pravou nohou z nějakých třiadvaceti metrů. Červenočerné bloky však nepropálil.
84'
Po nahrávce Williama stál Mitrović obklopen pěti protihráči. Způsob k zakončení našel, ale Neto to měl na bližší tyči jednoduché.
83'
Bournemouth je v nízkém bloku a nedává k dispozici moc skulinek, kterými by se domácí posunuli do palebné pozice. Cottagers jsou zaseklí daleko od Neta.
82'
Christie hezky přenesl hru přes osu. Zemura před vápnem nechal míč Anthonymu a ten ze střední vzdálenosti alespoň propagačně vyprášil Lenovy rukavice.
80'
ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Jordan Zemura.
78'
Mitrović patou prodlužoval Willianův centr za sebe. V malém boxu vyplaval Wilson, jenomže snahu o zakončení zmařil odmávaný ofsajd.
77'
Willian se nepotkal s dráhou Pereirovy přihrávky. Tu další od Robinsona zase odhlavičkoval Mepham až za postranní čáru.
77'
Mitrović na nákop Diopa nedosáhl. Nalevo sebral propadlý míč Robinson, ale stoperské duo Bournemouthu i jeho centr zlikvidovalo.
76'
Zkušený Willian otočil těžiště na pravý kraj. Wilsonův centr byl o kus dál sražen a domácí byli vytlačeni na půlku.
75'
ze hřiště odchází Marcus Tavernier, přichází Jaidon Anthony.
73'
Ani jeden ze čtyř centrů od hráčů Fulhamu požadovaný efekt neměl. Gary O´Neil naruší tento nápor připraveným střídáním.
72'
Decordova-Reid zabojoval o takřka ztracený míč a vytěžil na váhajícím Adamu Smithovi alespoň výhodu rohového kopu.
71'
Neto si rozmyslel výběh za centrem Decordovy-Reida. Fredericks ho za něj neodvrátil dvakrát jistě, nicméně následné střele vystavil stopku Senesi.
70'
William spolupracoval na křídle s Robinsonem. Ten hrál jenom dozadu a Ream udělal to samé s Diopem, který je až u středového kruhu.
68'
Nikterak závažný hendikep to asi nebude. Po přesunu za postranní čáru Senesi oživl a už je připraven naskočit zpět do hry.
67'
Na spadnutí je první změna v jedenáctce Bournemouthu. V péči lékařů je argentinský stoper Marcos Senesi. Konkrétně jeho levá noha.
66'
Chalupáři si vytvořili intenzivní tlak uvnitř vápna. Před branku letělo hned několik míčů. Přímo mezi tyče ani jeden, naposledy nesrovnal mířidla Palhinha.
65'
Lewis Cook distribuoval centr z rohového kopu na Lermu. Ten už dnes jednou skóroval, nicméně této hlavičce přesnost chyběla.
64'
Ryan Christie si musel počkat na podporu od Solankeho, který se zdržel za ním. Hostující útočník zkusil štěstí z méně výhodného úhlu, Leno byl ve střehu.
63'
Leno krotil těžký míč od spoluhráče. Billing hned přišel s aktivním presinkem, ale vážnější trable bývalému brankáři Arsenalu nenadělal.
62'
ze hřiště odchází Neeskens Kebano, přichází Harry Wilson.
62'
Skotský křídelník Christie inkasoval úder do obličeje. Cairney se po něm ohnal pravou horní končetinou.
61'
Cairney se hodně ukopl ve snaze o centr. Neto bude vykopávat, kdežto na lavičce Fulhamu probíhají přípravy na třetí střídání.
60'
Držení míče: 65 % – 35 %.
58'
Cookův pas na přední tyč účel nesplnil. Stejně tak dorážka Taverniera, jež šla o mnoho metrů mimo bránu.
57'
Bobby Decordova-Reid odrazil Tavernierovu přihrávku za zadní čáru. Leno se musí pečlivě nachystat na další rozehrávku od rohového praporku.
56'
Neto zvolil riskantnější rozehrávku na krátko. Fulham hned aktivoval vyšší presink, ovšem rozhodčí v něm viděli faul Pereiry.
55'
Lewis Cook zahrával standardku do kapsy mezi brankáře a vybíhající skupinu fotbalistů. Teč obrany měla za následek rohový kop, jenž mimo přední tyč prodlužoval Mepham.
54'
Ream se hodně diví, že Scott doprovodil zapískaný faul na Christieho žlutou kartou. Pravdou je, že o nic vážného z jeho strany nešlo.
52'
Fulham právě vstřelil branku!
ALEKSANDAR MITROVIĆ umístil penaltu k pravému dolnímu rohu brány. Neto neměl nárok, protože skákal na protější tyč. Srbský snajpr vsítil sedmý gól v sezoně.
51'
Lerma v době Pereirova centru objímal Mitroviće. Chvatem ho stáhl k zemi a Graham Scott bez váhání nařídil pokutový kop.
50'
Mitrović si pokrýval míč před Mephamem. Jako třetí přišel do souboje Fredericks. Očividně fauloval a to znamená standardku z levé strany.
49'
Ryan Christie vyvezl míč do bezpečnějších míst. Byl i faulován, obrana Bournemouthu může vyhlásit pohov.
48'
Senesi pokryl přihrávku na Pereiru. Neto pak obdržel zákeřnou malou domů, nicméně se míče stihl zbavit před hrozícím presinkem.
47'
Robinsonova myšlenka se nesešla s vydařenou realizací. Přihrávku na Neeskense Kebana protáhl za zadní čáru.
46'
ze hřiště odchází Daniel James, přichází Willian.
46'
ze hřiště odchází Harrison Reed, přichází Tom Cairney.
46'
Žluté karty: 1 – 0.
Bournemouth skóroval z první útočné akce Solankem. Dalších dvacet minut nevylezl z vlastní poloviny a z rohu inkasoval od Diopa. Až tento moment hosty zase probral. Efekt byl takřka okamžitý, protože v 29. minutě zaznamenal přesný zásah Lerma a upravil stav do současné podoby 2:1 pro The Cherries. Rozdíl mohl být i výraznější, ovšem Leno dvě hlavičky reflexivně zmařil.
45+2'
45+2'
Mitrović si odmítl Mephama a posunul míč k Jamesovi, který ho kratším centrem neprotlačil před Neta.
45+1'
Tavernier utekl na levé straně. K sobě měl pouze Solankeho, který potom prohrál klíčový souboj s domácím kapitánem Reamem.
44'
Fredericksův náběh po lajně se obešel bez povšimnutí spoluhráčů, kteří v zahuštěném středu raději vsadili na přihrávky směrem k vlastní bráně.
43'
Fulham si vyhádal rohový kop. Zprava se ho ujal Andreas Pereira, ale před brankou zaúřadovala hlava bránícího útočníka Solankeho.
42'
Reed sklepl Kebanův centr z levého křídla pod sebe. Decordova-Reid pálil z voleje, ale kvůli drobné teči Neta nezaměstnal.
40'
Bernd Leno zlikvidoval dvě hlavičky během dvou sekund. Lermův koníček z bezprostřední blízkosti reflexivně vyrazil a totéž zopakoval po bezprostřední dorážce Adama Smithe.
39'
Fredericks soupeřil s Robinsonem pod praporkem. Z nastalé situace vytěžil asi maximum, bude se zahrávat rohový kop.
38'
Bobby Decordova-Reid byl na půlce autorem prvního ostřejšího faulu. Sudí Scott neponechal nic náhodě a pozdní dohrání Taverniera ocenil žlutou kartou.
36'
Oba týmy velmi snadno překonávají střed hřiště. Teď to byli domácí, jenže masivně přetažený centr Robinsona znemožnil ohrožení Neta.
35'
Tavernierova přihrávka byla negativně ovlivněna a Billing se Solankem na ni museli zapomenout. Hostující křídelník dostal i druhý pokus, ovšem ani ten na Billinga neprošel.
34'
Solanke si umně zpracoval Fredericksův aut. Posléze skončil vleže, ale Robinson se podle Scotta ničím neprovinili.
33'
Ještě na vlastní půlce se hezkým manévrem uvolnil Robinston. Ve sprintu si narazil s Kebanem, ale ve finále centroval do náruče Neta.
32'
Z předchozího rohu Fulham skóroval. Teď takové štěstí neměl, neboť Mitrović z přehuštěného prostranství hlavičkoval nad břevno.
31'
Kebano nepropasíroval finální přihrávku přes dvojblok ve složení Fredericks, Mepham. Domácí chtěli penaltu, ale žádná ruka tam nebyla.
30'
Držení míče: 73 % – 27 %.
29'
Bournemouth právě vstřelil branku!
V čase 28:02 si hosté berou vedení zpět! Ze středu hřiště byl nastartován Solanke. Ve vápně ho Ream jenom stínoval a nechal projít přihrávku na osu, odkud do pravého dolního rohu uklidil míč JEFFERSON LERMA.
27'
Christie sebral míč Kebanovi a už začal startovat do brejkové situace. Scott ho zastavil hvizdem, byl to podle něj faul.
26'
V přerušené hře proběhla komunikace s VARem. Původní verdikt zůstal v platnosti a bude se kopat od branky Bernda Lena .
25'
Mitrović nezpracoval přihrávku Pereiry. Hosté podnikli rychlý protiútok. Fredericks v něm spadl ve vápně. Sáhl po něm Ream, ovšem sudí Scott penaltu nezapískal.
24'
The Cherries okamžitě přeřazují na vyšší rychlostní stupeň. K vidění byla ambiciózní kolmice, kterou před Solankem sebral německý brakář Leno.
22'
Na Craven Cottage je vyrovnáno! Lerma vyblokoval další střelecký pokus na rohový kop z dílny Andrease Pereiry. Nedůsledně bráněn byl ISSA DIOP a hlavou z malého boxu prostřelil Neta, který míč skoro vytěsnil pravou rukou.
21'
Robinson našel okénko v hostující obraně. Pereirovi ale selhalo zpracování a zprvu nadějná akce skončila jen Palhinhovou neškodnou střelou z dálky.
19'
Obstřik mířil někam na tříslo. Neto se nepřesvědčivě zvedl a Travers zase polevil v rozcvičování.
18'
Pár desítek sekund zůstane míč stát. Ošetřován je hostující brankář Neto. Působí to jako vážnější zdravotní problém.
17'
Palhinova nevynucená chyba způsobila aut Bournemouthu, který si míče moc neužil. Domácí začínají od Lena a napadaného Diopa.
16'
Andreas Pereira utancoval Cooka a udělal si místo na ránu levačkou z dobrých sedmadvaceti metrů. Netův zásah nebyl zapotřebí.
15'
James otočil těžiště doleva. Kebano se trápil při zpracování a raději nechal centrovat Robinsona. Nic dramatického se nestalo.
14'
Z nohy Palhinhy odpálil míč Fredericks zpátky na domácí kopačky. Bournemouth se od vstřeleného gólu jenom brání.
13'
Robinson ve sprintu vybojoval roh. Prudký centr do malého vápna pomohl zlikvidovat autor vedoucího gólu, Dominic Solanke.
12'
Tak nakonec ne. Decordova-Reid technicky nezvládl provedení vhazování a to bude mít k dispozici hostující Adam Smith.
11'
James čechral míč do vápna ve chvíli, kdy v něm neměl žádné spoluhráče. Další pokus bude mít po autu Decordovy-Reida.
10'
Mepham porušil pravidla v souboji s Palhinhou. Je z toho standardka, ale ještě ne z palebné vzdálenosti od branky Neta.
9'
Robinsonův centr z levé strany hosté odvrátili. S pomocí sražené přihrávky Mephama bude házet aut Fredericks.
8'
Palhinha v rozehrávce zavařil Reamovi. Chalupáři s potížemi vyjeli mimo presink a teď už okupují prostory kolem šestnáctky.
7'
Marcus Tavernier už byl s míčem celým objemem za levou postranní čarou. Domácí ho po autu hned odevzdali, ale pak ho zase získali na Christiem.
6'
Bobby Decordova-Reid byl diváky vyburcován ke střele z dálky, nicméně ta ani nepřekročila hranici pokutového území.
5'
Fulham okamžitě hledá způsob k navrácení gólového úderu. Centr Daniela Jamese žádné škody nenapáchal.
2'
Bezbrankové skóre platilo jen šedesát sekund! Hostům se povedla rychlá přechodová fáze. DOMINIC SOLANKE si na levé části pokutového území narazil s Billingem a střelou z prvního doteku nedal Lenovi sebemenší šanci na zákrok.
1'
Zahajovací výkop měli domácí, kteří nastupují v bílých dresech. Bournemouth je v červenočerné kombinaci.
1'

Fulham FC: Leno – Decordova-Reid, Diop, Ream (C), Robinson – Reed, Palhinha – D. James, A. Pereira, Kebano – Mitrović.
Náhradníci: Rodák – Adarabioyo, Cairney, Vinícius, Duffy, Harris, Mbabu, Willian, H. Wilson.
Trenér: Marco Silva

AFC Bournemouth: Neto – Fredericks, Mepham, Senesi, A. Smith (C) – Christie, L. Cook, Lerma, Tavernier – Billing, Solanke.
Náhradníci: Travers – Anthony, Dembélé, Moore, Rothwell, Stacey, Stanislas, Stephens, Zemura.
Trenér: Gary O'Neil

Rozhodčí: Scott – Holmes, Wilkes.
Vzájemné zápasy

Fulham čeká na výhru nad Bournemouthem od dubna 1992. Od té doby čtyřikrát prohrál a třikrát remizoval. Právě dělbou bodů skončily oba souboje v rámci minulé sezóny druhé ligy. Na obou stadionech se hrálo 1:1.
AFC Bournemouth

Ze tří postupujících týmů z druhé nejvyšší soutěže jsou na tom hosté nejlépe. Nachází se na devátém místě s nepatrnou ztrátou dvou bodů na šestý Newcastle. The Cherries si pokazili skóre debaklem 0:9 na hřišti Liverpoolu. Po konci trenéra Scotta Parkera se jim začalo nebývale dařit. Před týdnem odehráli už pátý zápas bez porážky v řadě, když doma otočili souboj s posledním Leicesterem na 2:1. Na celé soupisce je jediný muž, který skóroval více než jednou. Jde o třígólového Philipa Billinga. Mimo hru jsou Ben Pearson, Lloyd Kelly a David Brooks. Mezi zdravé se naopak vrátil v létě podepsaný Joe Rothwell.
Fulham FC

„Chalupáři“ měli nečekaně úspěšný nástup do sezony. V sedmi kolech zaznamenali bilanci tří výher, dvou remíz a dvou porážek. Po reprezentační pauze už nastal výkonnostní pokles. Úřadující mistr druhé ligy poprvé prohrál ve dvou duelech po sobě. Doma nestačil 1:4 na Newcastle a v malém londýnském derby padl 1:3 s West Hamem. S jedenácti body je Fulham desátý s náskokem pěti bodů na sestupové pásmo. S šesti góly je nejlepším střelcem Aleksandar Mitrovič, jenž laboruje s poraněným chodidlem. Zraněn je Tete a kvůli kartám si jistě nekopne Chalobah. Plně k dispozici je alespoň Brazilec Willian.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu jedenáctého kola anglické Premier League. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Fulhamem a Bournemouthem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.