Premier League - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Newcastle - 23. října 2022   17:30

Tottenham
54' Kane (Lenglet)
1:2
(0:2)
Newcastle
31' C. Wilson   • 40' Almirón  (S. Longstaff)
Tottenham
Lloris – D. Sánchez (81. Davies), Dier, Lenglet (81. Doherty) – Emerson Royal, Bentancur, Bissouma, Skipp (67. Moura), Sessegnon (61. Perišić) – Kane, Son Hung-min.
Forster – Gil, Spence, Tanganga, White.
Newcastle
Pope – Trippier, Schär, Botman, Burn – S. Longstaff, Guimarães (88. Shelvey), Willock (75. Murphy) – Almirón, C. Wilson (88. Wood), Joelinton.
Karius – Fraser, J. Lewis, Lascelles, Manquillo, Targett.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 12:6.
Je konec! Newcastle zvládl duel na půdě Tottenhamu a vítězí 2:1. Hosté přestáli úvodní šance Tottenhamu z kopačky Sona, kdy Newcastle podržel Pope. Po půlhodině hry pak potrestal chybu brankáře Llorise Callum Wilson. Pět minut před přestávkou navíc přidal druhou branku Miguel Almirón. Krátc po změně stran snížil po rohu Harry Kane, ale Newcastlu se ve zbytku duelu podařilo rozkouskovat hru a zajistit si tři body.
90+5'
90+4'
Nick Pope odkopem od branky poslal míč na levou stranu, kde dominoval Dier, jenže si musel pomoci přihrávkou na Llorise. Tottenham potřebuje hrát na opačné straně.
90+3'
Hosté měli k dispozici přímý kop na polovině soupeře, který rozehráli do kombinace a potáhli míč k rohovému praporku.
90+2'
Hosté se dlouhým nákopem dostali vpřed, ale skvělý Eric Dier opět ustál hlavičkový souboj. Newcastle nasbíral cenné sekundy.
90'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Emerson Royal).
89'
Domácí fotbalisté reklamují u sudího, že střídání trvalo hodně dlouho. Za několik desítek sekund uvidíme, kolik sudí nastaví.
88'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Chris Wood,
ze hřiště odchází Bruno Guimarães, přichází Jonjo Shelvey.
86'
Eric Dier poslal přihrávku na pravou stranu, odkud odcentroval Lucas Moura, ale jeho pobídka skončila na hlavě obránce.
85'
Domácí fanoušci jsou nespokojení s natahováním hry v podání Newcastlu a odměňují hosty pískotem.
84'
Žlutá karta pro tým Newcastle United (Nick Pope).
84'
Sánchez přenesl hru na pravou stranu, ale neměl tam nikoho ze spoluhráčů. Tottenhamu se přechod vpřed příliš nedaří.
83'
Nick Pope nyní rozhodně nespěchal s rozehrávkou. Jeho nákop směřoval na polovinu Tottenhamu, kde míč získali domácí zadáci.
82'
Lucas Moura se skvěle vrátil na vlastní polovinu a u postranní čáry vypomohl k zisku míče.
81'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Davinson Sánchez, přichází Ben Davies,
ze hřiště odchází Clément Lenglet, přichází Matt Doherty.
81'
Newcastle zahrával přímý kop na polovině soupeře. Trippier poslal centr na malé vápno, ale nikdo z hostů nedokázal zakončit.
80'
Domácí soupeři po přerušení hry sportovně odevzdali míč. Nick Pope jej poté nakopl na pravou stranu. Almirón kouzlil u rohového praporku, ale centr do vápna nepřipravil.
79'
Hra je opět přerušena! Zdravotní problémy má Joelinton, kterého podle všeho postihly křeče.
78'
Moura na pravé straně získal míč, poslal jej do vápna, kde Son reklamoval, že je držený obráncem, ale sudí nechává pokračovat ve hře.
77'
Callum Wilson na levé straně možná lehce zbytečně zakopl míč po odpískání, ale podle rozhodčího to na žlutou kartu nebylo.
76'
Hosté v posledních minutách opět převzali aktivitu a prakticky nepouštějí Tottenham do blízkosti pokutového území.
75'
ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Jacob Murphy.
75'
Obrana Newcastlu vybojovala míč na vlastní polovině. Na pravé straně výborně zakročil Kieran Trippier.
74'
Sánchez opět zapojil do rozehrávky Huga Llorise. Francouzského gólmana napadal Wilson, ale Lloris před ním míč stačil odkopnout.
73'
Dier diriguje rozehrávku Tottenhamu na vlastní polovině. K míči se poté dral Joelinton. Po nepříjemné srážce zůstává ležet právě hostující hráč.
72'
Newcastle zahrával rohový kop. Po hlavičce u zadní tyče musel zasahovat Hugo Lloris, který ale vytáhl jistý zákrok.
71'
Stopeři Tottenhamu si nechtěli komplikovat situaci a raději zapojili do rozehrávky Huga Llorise. Francouzský brankář ale odkopem odevzdal míč Newcastlu.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut. Almirón táhl akci Newcastlu středem, ale narazil na důrazného Erica Diera.
69'
Lloris si musel dát pozor na zakončení zpoza velkého vápna, nicméně přízemní ránu bez větších problémů schoval do rukavic.
68'
Žlutá karta pro tým Newcastle United (Callum Wilson).
68'
Na stadionu po změně stran panuje vynikající atmosféra. Příznivci Tottenhamu ženou své oblíbence hlasitým skandováním vpřed.
67'
ze hřiště odchází Oliver Skipp, přichází Lucas Moura.
66'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Oliver Skipp).
66'
Bruno Guimaraes pomohl obraně hostujícího celku v blízkosti pokutového území a jednoduše odkopl míč do bezpečí.
65'
Newcastle vybojoval urputnou defenzivou vhazování na levé straně. Newcastle po obdržení branky otupil aktivitu Tottenhamu.
64'
Harry Kane reklamoval u rozhodčího, že Pope dlouho otálí s rozehrávkou. Sudí oba kohouty uklidnil.
63'
Emerson Royal poslal přihrávku na hranici velkého vápna, ale důrazný Joelinton jeho pobídku srazil na další rohový kop.
62'
Tottenham kombinuje s míčem v zadníh řadách, ale nedostává se do ofenzivy. Newcastle opět vysunul napadání.
61'
ze hřiště odchází Ryan Sessegnon, přichází Ivan Perišić.
60'
Je za námi hodina hry a Newcastle stále v Londýně drží nadějné vedení. Tottenham ale po změně stran zvýšil obrátky a dočkal se snížení.
59'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Ryan Sessegnon).
59'
Nick Pope rozehrál výhozem na levou stranu. K míči se dostal Burn, který jej chytře poslal na Wilsona. Newcastle potřebuje podržet balón.
58'
Emerson Royal poslal přihrávku na polovinu soupeře, ale tam vystoupil obránce Newcastlu, který míč odkopl mimo nebezpečné území.
56'
Branka Tottenhamu je uznána!
55'
VAR ještě zkoumá, zda domácí kapitán nestál v ofsajdu.
54'
Tottenham právě vstřelil branku! Je sníženo! Tottenham zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, kde míč prodloužil jeden z domácích hráčů za sebe a dotírající HARRY KANE rybičkou snížil!
54'
Lloris vynikajícím zákrokem napravil chyby z prvního poločasu. Domácí brankář skvěle vyrazil dělovku zpoza velkého vápna!
53'
Hosté reklamují ruku Sessegnona v pokutovém území. Sudí ale ukazuje, že to bude jen roh.
53'
Eric Dier na vlastní polovině výborně vystoupil proti rozběhnutéhomu Wilsonovi a odkopl míč do zámezí. Vhazovat bude Newcastle.
52'
Trippier centroval pro změnu z lepší pozice. Krajní obránce tentokrát zakroutil míč na zadní tyč, ale neoslovil nikoho ze spoluhráčů.
51'
Hosté zahrávali rohový kop. Centr přiletěl na značku pokutového kopu, odkud íč odehrál do bezpečí Davinson Sánchez.
49'
Zpoza velkého vápna vypálil Almirón, nicméně proti jeho pokusu vystoupil jeden z domácích obránců, který míč srazil na roh.
48'
Hra je přerušena! Jeden z hostů zůstává po souboji ležet na trávníku, nicméně situace se zřejmě obejde bez ošetření.
47'
Sessegnon na levé straně udržel míč na trávníku, ale následně nedokázal obejít Kierana Trippiera.
46'
Domácí Tottenham obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Londýnský celek bude potřebovat pořádně zabrat.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější hostující Newcastle. Hosté přestáli úvodní šance Tottenhamu z kopačky Sona, kdy Newcastle podržel Pope. Po půlhodině hry pak potrestal chybu brankáře Llorise Callum Wilson. Pět minut před přestávkou navíc přidal druhou branku Miguel Almirón.
45+3'
45+3'
Almirón v závěru nastavení dohnal míč ve vápně, ale z těžké pozice už nedokázal dobře odcentrovat a nasměřoval svou pobídku jen do autu.
45+2'
Tottenham se v nastavení první půle snaží hrát aktivně, ale obrana Newcastle příliš nechybuje. Hosté získali vhazování na pravé straně.
45'
V závěru první půle sledujeme spíše více soubojů na polovině hřiště. O něco důraznější jsou zatím fotbalisté Tottenhamu.
44'
Almirón si řekl o přihávku na polovinu Tottenhamu, jenže se mu vůbec nepovedlo zpracování.
43'
Harry Kane se hnal za nákopem za obranu Newcastlu, ale Sven Botman si náběh anglického kapitána pohlídal a hlavou zahrál do rukavic brankáře.
42'
Domácím fanouškům se zatím výkon Tottenhamu příliš nepozdává a z tribun se místy ozývá pískot.
40'
Newcastle právě vstřelil branku! Hostující celek prožívá fantastický poločas! Ještě před přestávkou totiž Newcastle přidává druhou branku. MIGUEL ALMIRÓN se dostal k přiklepnutí Longstaffa, vlétl do pokutového území a po vyhraném souboji propálil Llorise přízemní střelou!
40'
Joelinton se dral za další pobídku za obranu Tottenhamu, ale nepohlídal si své postavení. Ofsajd!
39'
Nick Pope si došel pro další nepřesnou rozehrávku Tottenhamu, schoval míč do rukavic a rozehrál výhozem na levou stranu. Newcastle se snaží hrát hodně rychle.
38'
Miguel Almirón se po rychlém protiútoku hostujícího celku dostal do dobré pozice, ale špatným zpracováním si ukopl míč ke stoperům.
37'
Son diriguje rozehrávku Tottenhamu kolem pokutového území soupeře. Obrana Newcastlu ale v pravou chvíli vystupuje a nenechává Tottenhamu prostor.
36'
Kieran Trippier chtěl přenést hru za obranu Tottenhamu, ale trefil hruď dobře postaveného Erica Diera.
35'
Domácí fotbalisté se ihned po obdržení úvodní branky tlačí vpřed se snahou o odpověď. Newcastle je ale nabuzený a pokračuje v napadání rozehrávky Tottenhamu.
33'
Branka platí a Newcastle na severu Londýna skutečně vede 1:0!
32'
Branku Newcastlu ještě řeší VAR. Zkoumá se, zda Wilson Llorise nefauloval.
31'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Rodrigo Bentancur).
31'
Newcastle právě vstřelil branku! Hostující celek se dostává do vedení! Hugo Lloris vyběhl za hranici velkého vápna, odkud nedůrazně nedokázal odkopnout míč do bezpečí. K balónu se dostal CALLUM WILSON, který se otočil a zamířil do opuštěné branky!
31'
Harry Kane se v pokutovém území dostal k centru z pravé strany, snažil se míč hlavou sklepnout pod sebe, jenže Son se k zakončení neprobil.
30'
Harry Kane postupoval s míčem u nohy vpřed prakticky od půlící čáry, dostal se do vápna, ale jeho technický obstřel Pope vykopl!
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme dramatické střetnutí. Newcastle je na půdě soupeře o něco aktivnější.
29'
Bissouma zvládl na polovině hřiště ustát napadání dvou soupeřů a rozehrál na levou stranu, kde byl Sessegnon. Tottenham má ale s přechodem vpřed velké problémy.
28'
Son napadal rozehrávku Newcastlu na jeho polovině. Zadáci hostujícího celku si dali pozor a přenesli hru na křídlo.
27'
Wilson zůstává po předchozím souboji lehce otřesený a drží se za levou nohou. Hostující útočník ale bude schopen pokračovat.
26'
Newcastle zahrával standardní situaci na polovině soupeře. Centr propadl k Wilsonovi, ale ten tísněn dvojicí soupeřů nezakončil.
25'
Domácí Tottenham nyní zahrával rohový kop. Jeho exekuce se chopil Son, nicméně jeho nadýchaný centr brankář Nick Pope vyboxoval ven ze šestnáctky.
24'
Davinson Sánchez z vlastní poloviny nakopl míč na polovinu soupeře. Akci domácích poté táhl Kane, který našel Sessegnona, jehož ránu zablokoval obránce.
23'
Sessegnon na levém křídle dohnal prudký nákop, přehodil si míč na levačku, ale nedokázal proti Burnovi odcentrovat do vápna.
22'
Hosté zahrávali další rohový kop. Kieran Trippier odcentroval na malé vápno, ale defenziva Tottenhamu nyní kralovala ve vzdušném prostoru.
21'
Eric Dier rozjel akci Tottenhamu z vlastní poloviny. Defenziva Newcastlu zatím nedává ofenzivním esům domácího celku moc prostoru.
20'
Botman si nyní nechtěl přidělávat práci a raději rozehrál na kolegu z defenzivy. Newcastle to poté zkoušel dlouhým nákopem, jenže Joelinton byl v ofsajdu.
19'
Harry Kane se nyní stáhl na vlastní polovinu, kde svedl tvrdý souboj s Almirónem. Podle rozhodčího však k nedovolenému zákroku nedošlo.
18'
Stopeři Newcastlu uklidňují rozehrávku na vlastní polovině. Hodně aktivní je při zakládání akcí Sven Botman.
17'
Nick Pope odkopem od branky hledal Joelintona, nicméně u něj skvěle hlídkoval důrazný Eric Dier, který míč hlavou odehrál mimo nebezpečné území.
16'
Další zakončení Tottenhamu obstaral zpoza pokutového území Yves Bissouma, ale za záklonu napálil míč vysoko na tribunu za brankou.
15'
Sven Botman přenesl hru nákopem na levou stranu hřiště, kde měl Joelintona. Newcastle je v úvodu duelu častěji na balónu.
14'
Sessegnon na levé straně zastavil nepřesnou rozehrávku soupeře, zpracoval si míč a vydal se vpřed. Na jeho prudký centr však nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.
13'
Kieran Trippier na pravé straně získal volný míč, přehodil si jej na levačku, ale jeho centr neoslovil nikoho v tmavém dresu.
12'
Son Hung-min se dostal do první obrovské šance utkání, když se zjevil sám před brankářem, ale Pope mu zmenšil střelecký úhel a dloubáček efektně vyškrábl!
12'
Fabian Schär dostal hodně těžkou přihrávku a před napadajícím Sonem si musel pomoci rozehrávkou do zadních řad.
11'
Domácí brankář Lloris levačkou nakopl míč na polovinu soupeře, ale k jeho pobídce se nikdo v bílém dresu nedostal. Son navíc fauloval svého strážce.
10'
Nick Pope nyní rozhodně nespěchal s rozehrávkou od vlastní branky. Gólman Newcastlu poté nakopl míč na pravou stranu, ale hosté míč dlouho neudrželi.
9'
Do rozehrávky Newcastlu se musel zapojit brankář Nick Pope. Gólman hostů zariskoval přihrávkou mezi napadající útočníky Spurs, ale Newcastle to zvládl.
8'
Hosté měli k dispozici další rohový kop. Kieran Trippier přetáhl centr až ke vzdálenější tyči, ale tam nedokázal nikdo v tmavém dresu zakončit.
7'
Newcastle kombinuje poblíž velkého vápna soupeře. Hodně aktivní je v úvodních minutách Joelinton, který si pravidelně chodí pro míč.
6'
Newcastle zahrával první rohový kop dnešního souboje, jenže nebezpečí pro branku Tottenhamu z něj nevzešlo.
5'
Wilson si naběhl na dloubáček na polovinu Tottenhamu, ale z voleje si míč zpracoval přímo na hruď dobře postaveného zadáka Tottenhamu.
4'
Miguel Almirón prošel na polovinu Tottenhamu, ale Newcastlu se kombinace vůbec nepovedla. Prudkou přihrávku zastavil dobře postavený Skipp.
3'
První zakončení dnešního souboje měl na svědomí Son Hung-min, jehož rána levačkou zaplavala přímo do rukavic připraveného brankáře.
2'
Stopeři hostujícího celku kombinovali s míčem v zadních řadách, ale Tottenham od úvodu vysunul presink opravdu hodně vysoko a dostává soupeře pod tlak.
1'
Hostující Newcastle obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Potvrdí Tottenham domácí formu?
1'

Tottenham Hotspur: Lloris – D. Sánchez, Dier, Lenglet – Emerson Royal, Bentancur, Bissouma, Skipp, Sessegnon – Kane, Son Hung-min.
Náhradníci: Forster – Davies, Doherty, Gil, Moura, Perišić, Spence, Tanganga, White.

Newcastle United: Pope – Trippier, Schär, Botman, Burn – S. Longstaff, Guimarães, Willock – Almirón, C. Wilson, Joelinton.
Náhradníci: Karius – Fraser, J. Lewis, Lascelles, Manquillo, Murphy, Shelvey, Targett, Wood.
Tottenham Hotspur

Londýnský celek zatím také prožívá vydařenou sezónu. Tottenham v jedenácti kolech získal dvacet tři bodů a patří mu třetí pozice za Arsenalem a Manchesterem City. V případě vítězství ale může na vedoucí dvojici vyvinout tlak. Doma je v letošním ročníku Tottenham stoprocentní. V posledním kole ale padl výsledkem 0:2 na půdě Manchesteru United. Domácí kouč ale postrádá ofenzivně silnou dvojici Richarlison, Kulusevski.
Newcastle United

Ambiciózní Newcastle prožívá vydařenou sezónu. Po loňském trápení a následném příchodu nových investorů do vlastnické struktury klubu odehrál celek ze severu Anglie jedenáct ligových duelů a získal v nich osmnáct bodů. S tímto ziskem patří Newcastlu šestá pozice. Na pátý Manchester United ztrácí jen dva body a v případě triumfu se dokonce může dotáhnout na čtvrtou Chelsea. Newcastle navíc naposledy prohrál koncem srpna. V posledním kole doma zvítězil 1:0 nad Evertonem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.