Premier League - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Chelsea - 7. října 2023   16:00

Burnley
15' Odobert (Foster)
1:4
(1:1)
Chelsea
42' ad-Dachíl (vl.) (Sterling) • 50' Palmer   • 65' Sterling  (Gallagher) • 75' Jackson  (Palmer)
Burnley
Trafford – Vitinho (61. Roberts), ad-Dachíl (46. O'Shea), Delcroix, Taylor – Berge, Cullen (61. A. Ramsey), Brownhill (C) – Odobert (79. Bruun Larsen), Foster, Ndayishimiye (61. Koleosho).
Murić – Cork, Rodriguez, Amdouni.
Attwell – Hatzidakis, Mainwaring
Turf Moor
Chelsea
R. Sánchez – Cucurella, Disasi, T. Silva, Colwill – Caicedo, Gallagher (C), Fernández – Palmer (86. Maatsen), Broja (46. Jackson), Sterling (83. Mudryk).
Petrović – Gilchrist, Madueke, Matos, Ugochukwu, Chukwuemeka.

Burnley vyšel začátek zápasu výborně, když v 15. minutě rozradostnil stadion Odobert. Chelsea stihla odpovědět před poločasovou přestávkou, kdy centr Sterlinga srazil do vlastní brány Ad-Dachíl. V druhé půli již londýnský celek jasně dominoval a soupeře do ničeho vážnějšího nepustil. Po Palmerově proměněné penaltě potvrdili dnešní vítězství Sterling s Jacksonem. Chelsea si tak připisuje vítězství 4:1.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:9.
90+7'
90+7'
Ze dvou rohů v samotném závěru se domácím zakončit nepodařilo. Robert Sánchez provede závěrečný odkop od brány.
90+6'
Chybná rozehrávka Chelsea darovala domácím rohový kop.
90+5'
V tomto případě neměl Robert Sánchez obtížnou práci. Centr z levé strany lapil pohodlně do rukavic.
90+4'
Lyle Foster si přebral míč na hranici pokutového území a svou pravačkou pálil těsně mimo bránu!
90+2'
Skluzem zastavil Hannes Delcroix přihrávku směřující ke Jacksonovi. Burnley po tomto výpadu přechází s míčem na druhou stranu.
90'
Charlie Taylor se dvěma fauly v krátkém sledu provinil proti pravidlům. Žlutá karta však zůstává v kapsičce Attwella.
89'
V postavení mimo hru byl přistižen Jacob Bruun Larsen.
87'
Dlouhý křižný balón Caiceda přebral v běhu Mudryk. Po zatáhnutí míče po levé lajně hledal na penaltovém puntíku Jacksona. Střelce předchozí branky však míč vůbec neposlouchal a po velmi špatném zpracování nahrál patičkou soupeři.
86'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Cole Palmer, přichází Ian Maatsen.
84'
Palmer se snažil prudkou průnikovou přihrávku vyslat do samostatného úniku Jacksona. Kvůli velké intenzitě se však útočník hostí k balónu nedostal.
83'
ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Mychajlo Mudryk.
82'
Luca Koleosho napřáhl zpoza vápna na přední tyč. Robert Sánchez i přes velmi omezený výhled střelu vyrazil.
81'
Burnley drží míč nedaleko šestnáctky. Domácí se momentálně shromažďují v pokutovém území, jelikož je čeká dlouhý aut.
80'
Střelu z přímého kopu srazil na roh Marc Cucurella.
79'
Střídání v týmu Burnley FC:
ze hřiště odchází Wilson Odobert, přichází Jacob Bruun Larsen.
78'
Odobert svým volejem trefil pouze blokujícího obránce. Při odraženém míči se proti pravidlům provinil Gallagher. Burnley čeká slibný přímý kop.
77'
Clarets si vyměňují přihrávky v hloubi své vlastní půle. Chelsea nenapadá a nechává stopery Burnley hrát.
76'
Po pojišťující brance je zřejmě o osudu utkání rozhodnuto. Burnley je dnes směrem dopředu velmi nepřesné.
75'
Chelsea právě vstřelila branku!
Sterling pláchl dobrých třicet metrů po levé straně, odkud následně vyslal přízemní centr do vápna. Palmer na zadní tyči balón přiklepl zpět před bránu na kopačky NICOLASE JACKSONA, jenž po kličce obránci překonal i vybíhajícího Trafforda!
73'
Moisés Caicedo odkopl těsně po odpískání míč na směrem na tribunu. Attwell vytahuje žlutou kartu. Z mého pohledu velmi přísnou.
71'
Ze zisku míče Gallaghera mohl těžit Palmer, ovšem jeho počínání k úspěchu nevedlo.
70'
Zidanovkou se blýskl Nicolas Jackson, jenž byl následně faulován.
69'
Burnley neuspělo svým autovým vhazováním u rohového praporku soupeře. Chelsea v malém prostoru odebrala domácím balón.
67'
Gól po důkladném přezkoumání platí! Chelsea odskakuje dvacet minut před koncem do dvoubrankového vedení!
66'
Video asistent kontroluje, zda se Sterling nenacházel v moment přihrávky v ofsajdovém postavení. Po incidentu z minulého kola si VAR bere více času na verdikt.
65'
Blues si berou zápas plně do svých rukou a odskakují na rozdíl dvou branek! Conor Gallagher postupoval s míčem osou hřiště, kdy ve správný moment přihrál RAHEEMU STERLINGOVI, který uklidil míč levačkou k zadní tyči. James Trafford byl v tomto případě bezmocný.
64'
Souboje kolem středového kruhu brzdí útočné akce na obou stranách. Také vidíme spoustu autových vhazování.
62'
Nepřesný balón na beka od Sáncheze skončil v autu. Vhazovat budou domácí.
61'
ze hřiště odchází Josh Cullen, přichází Aaron Ramsey,
ze hřiště odchází Vitinho, přichází Connor Roberts,
ze hřiště odchází Mike Trésor Ndayishimiye, přichází Luca Koleosho.
60'
Vincent Kompany se již chystá na větší střídání. Cílem bude určitě oživit útočné síly domácích.
59'
Clarets sice kombinují v obranné řadě, ale přechod do útoku jim dnes značně nevychází.
58'
Trafford byl donucen k nepřesné rozehrávce, z které mohli těžit hosté. Čerstvý Nicolas Jackson však přízemní střelou našel pouze dobře postaveného Trafforda.
57'
Tempo hry se v posledních momentech uklidnilo. Balón se pohybuje kolem středového kruhu.
55'
Z rohového kopu domácích zakončení nevzešlo. Chelsea dostala míč pod kontrolu.
54'
Wilson Odobert si navedl míč z levé strany do středu. Ze střední vzdálenosti zvolil obalovanou střelu, která bohužel pro něj mířila pouze doprostřed brány. Sánchez střelu vytáhl nad břevno.
53'
Conor Gallagher fauloval ve středu hřiště. Burnley se dostane po hektickém vstupu do druhé půle konečně k míči.
52'
Chelsea se dostala do rychlého brejku, ovšem Palmer se ocitl v postavení mimo hru.
50'
Pokutového kopu se ujal COLE PALMER a s chladnou hlavou poslal míč po zemi k pravé tyči! Trafford zvolil druhou stranu, proto všichni mohli brance jen přihlížet.
49'
VAR ještě zkoumal, zda prohřešek proběhl uvnitř pokutového území, ale po minutě svolil k penaltě.
48'
Sterling pláchl po levé straně až do pokutového území, kde si šikovně předkopl míč před Vitinhu, který ho podrazil! Sudí Atwell nařizuje penaltu!
46'
ze hřiště odchází Armando Broja, přichází Nicolas Jackson.
46'
ze hřiště odchází Amín ad-Dachíl, přichází Dara O'Shea.
46'
Chelsea začala utkání poměrně aktivně a byla to právě ona, kdo určoval tempo hry. Paradoxně se však Burnley podařilo otevřít skóre v 15. minutě, kdy práci Fostera zužitkoval Odobert. Na odpověď čekali hosté téměř třicet minut, kdy Sterlingův centr srazil do vlastní brány Amín ad-Dachíl. Stav utkání – 1:1.
45+3'
45+3'
V postavení mimo hru se ocitl Armando Broja. Pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
45+2'
Thiago Silva se postavil do cesty Vitinhovi. Hlavní rozhodčí tento zákrok posoudil jako nedovolený a ocenil ho i žlutým kartónkem.
45'
Conor Gallagher zvolil rychlou rozehrávku, který ovšem po krátké kombinaci končí u nohou brankáře domácích.
44'
Hannes Delcroix byl v souboji pozdě. Chelsea bude mít k dispozici standardní situaci z pravé strany.
43'
Sterling pronikl do vápna, kde míč připravil ke střele Brojovi. Jeho zakončení zblokoval jeden z obránců.
42'
Hosté po dobývání brány Burnley nachází před poločasem odpověď. Zasloužil se o to Raheem Sterling, který si opět udělal prostor na levé straně k centru, jenž smolně tečoval za Traffordova záda AMÍN AD-DACHÍL.
41'
Z rohových kopu Chelsea dnes vznikají spíše protiútoky soupeře. Po nepřesnosti však brejk domácích končí v autu.
40'
Cucurellův centr přizvedl na roh Vitinho. Sterling se tak k hlavičce nedostal.
39'
Z pravé strany servíroval míč před bránu Conor Gallagher. James Trafford je dnes v zákrocích velmi jistý, a tak tomu bylo i v tomto případě.
38'
Za nesportovní chování vidí žlutou kartu také Wilson Odobert.
36'
Sterling si svou rychlou kličkou udělal prostor na střelu z velkého úhlu. Levačkou hledal prostor mezi Traffordovýma nohama, ovšem gólman domácích uzavřel mezeru včas a dostal míč plně pod kontrolu.
35'
Domácí se po zisku míče dopustili faulu. Blues budou pokračovat s míčem na kopačkách.
34'
Tlak londýnského celku vyústil v centr na zadní tyč, kde se k míči prodral Sterling. Od jeho hrudi se hrací předmět odrazil do náruče Trafforda.
32'
Centr do šestnáctky defenzíva Burnley odvrátila.
31'
Gallagherův centr propadl na zadní tyči k Fernándezovi, který si míč musel zpracovat. Během této chvíli se na zem vrhl Cullen a skluzem míč odklidil do zámezí.
30'
Josh Cullen taktickým faulem znemožnil Sterlingovi přejít do útoku. Cullen se tak stává prvním hráčem na straně domácích se žlutou výstrahou.
28'
Odobert si po předchozím zákroku vyžádal ošetření. Hráči mají čas na občerstvení.
27'
Enzo Fernández si neodpustil slovní dovětek vůči sudímu. Attwell tak ukazuje žlutý kartónek i argentinskému středopolaři.
26'
Marc Cucurella tvrdě podkopl soupeře. Po tomto zákroku je první žlutá karta namístě.
26'
Sterlingův centr ukryl do rukavic James Trafford.
25'
Centr za obranu zamířil na Palmera. Výborně si poradila defenzíva domácích, a mladý křídelník hostí se tak k míči vůbec nedostal.
24'
Conor Gallagher patičkou nenahrál přesně Cucurellovi. Taylor pod tlakem však kopl míč pouze do zámezí.
22'
Poprvé v zápase se domácí nastěhovali v plném počtu na soupeřovu polovinu. Série přihrávek dostala míč zpátky k Traffordovi.
21'
Wilson Odobert načechral míč na zadní tyč, kde se do vzduchu dostal k zakončení Mike Trésor Ndayishimiye. Skóre se ovšem nemění, jelikož Trésor trefil balón mizerně.
20'
Trafford společně se svými stopery si vyměňují balón. Tempo hostů na chvíli ustanulo.
19'
Sterling hledal přízemním centrem Marca Cucurellu, ale k němu se balón přes obránce nedostal.
17'
Burnley se po vstřelené brance dostalo více do hry. Domácím se daří držet míč více na kopačkách.
15'
Burnley právě vstřelilo branku!
První nebezpečná akce domácích končí přímo gólem! Lyle Foster si při navádění pokryl míč a na hranici pokutového území ho prostrčil na WILSONA ODOBERTA, jenž svou levačkou poslal míč přízemní střelou přesně k zadní tyči!
14'
Sterling dostal na levé straně hodně prostorů k manévrům. Po kličce do středu hřiště kroutil balón na zadní tyč. Jeho technická střela prosvištěla pár decimetrů od pravé tyče Trafforda.
12'
Nepřesnost na straně Burnley ukončila útočnou akci domácích. Chelsea pokračuje v postupné kombinaci.
11'
Dnes velmi aktivní Sterling se snažil projít doslova skrz dva obránce. Vitinha však dokázal Sterlinga vytlačit a také ho o míč obrat.
9'
Palmerova rána neměla potřebné parametry, aby mohla ohrozit Traffordovu svatyni.
8'
Jeden ze stoperů vyslal dlouhý míč za obranu, kde byl v plném náběhu Sterling. Rychlonohý Angličan nedokázal míč zpracovat, v opačném případě by se jednalo o vyloženou gólovou šanci.
7'
Wilson Odobert (Burnley) prošel do pokutového území, kde sice obešel prvního protihráče, ovšem u dalšího nepřítele o balón přišel.
6'
Colwillův centr změnil po teči směr a mířil na bránu domácích. James Trafford si připisuje první poměrně jednoduchý zákrok.
5'
Clarets se prezentují organizovaným obranným blokem. Hosté vyčkávají a obehrávají míč ze strany na stranu.
4'
Colwill se Sterlingem míč do pokutového území nedostali. James Trafford provede odkop od brány.
3'
Centr na zadní tyč odvrátila obrana Burnley do bezpečí. Do útočného výpadu následně postupoval Foster. V podčíslení získal domácí útočník aut pro svůj tým.
2'
Sterling naváděl míč po levé straně. Jeho centr zblokoval k rohovému praporku Vitinho.
1'
Úvodním výkopem zahájila utkání Chelsea.
1'

Burnley FC: Trafford – Vitinho, ad-Dachíl, Delcroix, Taylor – Berge, Cullen, Brownhill (C) – Odobert, Foster, Ndayishimiye.
Náhradníci: Murić – Cork, Roberts, A. Ramsey, O'Shea, Bruun Larsen, Rodriguez, Amdouni, Koleosho.
Trenér: V. Kompany

Chelsea FC: R. Sánchez – Cucurella, Disasi, T. Silva, Colwill – Caicedo, Gallagher (C), Fernández – Palmer, Broja, Sterling.
Náhradníci: Petrović – Gilchrist, Mudryk, Jackson, Madueke, Matos, Ugochukwu, Maatsen, Chukwuemeka.
Trenér: M. Pochettino

Rozhodčí: Attwell – Hatzidakis, Mainwaring.
Chelsea FC

Chelsea, stejně jako jejího soupeře, nepotkal uspokojující start sezóny. V domácím prostředí podlehla Nottinghamu i Aston Ville. Naopak naplno se The Blues povedlo bodovat s Lutonem a po posledním kole i s Fulhamem. Dvoubrankové vítězství zajistil proti Fulhamu v první dvacetiminutovce Mudryk s Brojou.

V tabulce hájí Chelsea jedenáctou pozici, s kterou nemůže být trenér Pochettino spokojen. I pro nadcházející vývoj sezóny je tento duel pro londýnský celek mimořádně důležitý.

Jediný hráč, který se letos dokázal prosadit více než jednou, je se dvěma přesnými zásahy Raheem Sterling.
Burnley FC

Burnley začátek sezóny nesedl. Může za to především velmi těžký los. I proto získalo v úvodních šesti zápasech pouhý jeden bod. Premiérové vítězství zaznamenali The Clarets v minulém kole na půdě Lutonu. V souboji dvou nováčků se po gólech Fostera a Bruuna Larsena radovalo právě Burnley.

Svěřenci trenéra Kompanyho se tedy po sedmi kolech nachází na osmnáctém místě se čtyřmi body. Stejný počet bodů má také Luton s Evertonem, ovšem kvůli špatnému skóre 6:16 se Burnley drží za nimi.

Nejlepším střelcem týmu je se třemi přesnými zásahy Jihoafričan Lyle Foster.
Zdravím všechny fanoušky anglického fotbalu u osmého kola Premier League. Společně se zaměříme souboj Burnley s Chelsea.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.