Fiorentině tak nakonec k vítězství stačil gól ze sedmé minuty utkání, kdy se prosadil jejich elitní střelec Stevan Jovetič. Já se Vámi loučím, přeji hezký zbytek dne.
92
O vyrovnání se svou střelou snažil Carvalho (BOL), jeho pokus ale ohrozil víc rohový praporek než branku Fialek.
91
El Hamdaoui (FIO) vypálil hodně nebezpečně, avšak těsě mimo branku hostů.
90
Rozhodčí nastavuje tři minuty.
90
Taider dostává žlutou kartu.
89
Neuvěřitelné, co nedal domácí fotbalista Nenad Tomović (FIO). Po několika odrazech se k němu na malé vápno dostal míč, on však ani nadvakrát Agliardiho nepokořil.
88
Nový muž na hřišti Juan Cuadrado (FIO) utekl po pravém křídle a jen tak tak, že nepřidal druhý gól domácích.
86
Obránci Bologny dostali do velmi nepříjemné situace svého brankáře, který musel rychle odkopávat míč před dotírajícím El Hamdouím.
84
Poslední změna tváří na domácí straně. Dolů Mattia Cassani, nahoru Juan Cuadrado.
82
Hosté se snaží o gradaci svého tlaku, domácí ale dobře brání svou půlku hřiště.
81
Migliaccio (FIO) si brzy po svém příchodu na hrací plochu vysloužil žlutou kartu.
80
Domácí Fiorentina už se nikam netlačí a soustředí se hlavně na defenzívu.
77
Odchází jeden z nejlepších hráčů utkání Alessandro Diamanti (BOL)¨, místo něj Manolo Gabbiadini.
76
Další střídaní na domácí straně. Rubena Oliveru nahrazuje Migliaccio
75
Žlutou kartu inkasuje Ruben Olivera (FIO).
72
Nataliho (BOL) nahrazuje Frederik Sørensen.
72
Martinez (FIO) před sebou zahlédl prostor a odhodlal se ke střele, jeho zakončení ale o pár centimetrů minulo brankové zařízení.
70
Borja Valero (FIO) dlouho vedl míč sám, pak se ale odhodnal nahrát Jovetičovi, který zamířil vysoko nad branku Bologny.
68
Vlastní gól si při rohovém kopu Fiorentiny málem dal György Garics (BOL)!
67
El Hamdaoui (FIO) po svém příchodu na hřiště v první příležitosti, na hranici velkého vápna byl ale jeho pokus zastaven obranným valem hostů.
66
Michele Pazienza si vysloužil žlutou kartu.
64
Aktivního Lucu Toniho nahrazuje jiný střelec Mounir El Hamdaoui.
62
Kone se dožadoval autového vhazování pro svůj celek, hlavní arbitr však ukazuje na druhou stranu.
59
Luca Toni (FIO) dnes zatím nemá štěstí, další jeho pokus mířil mimo tři tyče hostující klece.
57
První střídání v dnešním střetnutí mají na svědomí hosté. Odchází Archimede Morleo, místo něj přijdě na hřiště Robert Acquafresca.
55
Fernandézův pokus navštivil pouze tribunu za Agliariho klecí.
53
Domácí nyní hrají velmi aktivně, kroucenou střelou vystrašil Agliardiho Jovetič (FIO).
51
O chvíli později se však aktivní Luca Toni gólu přeci jenom mohl dočkat. Domácí šli sami dva na brankáře Agliardiho, Borja Valero ale příliš dlouho otálel s přihrávkou na Toniho a hostující brankář mu míč sebral.
51
Luca Toni hlavičkou trefuje odkrytou klec a raduje se z branky, avšak branka kvůli ofsajovému postavení není uznána.
50
Fiorentina bude po faulu na Jovetiče zahrávat volný přímý kop velmi nebezpečně vzdálenosti.
49
Kone nedovoleně zastavil Tomoviče, a tak domácí i nadále zůstávají v držení míče.
47
Luca Toni (FIO) se diví, proč po faulu na jeho osobu nedostal Natali druhou žlutou.
46
Fotbalisté Fiorentiny po prvním poločase vedou v utkání 6. kola italské Serie A nad Bolognou 1:0, a to díky gólu černohorského útočníka Stevana Jovetiče. Hosté se dostávali do šancí hlavně díky svému kapitánovi Alessandru Diamantimu, kterému pár minut před koncem první půle chybělo k vyrovnání jen málo. Druhý poločas začně přibližně v 16:06.
44
Mattia Cassani (FIO) se dostával do dobré příležitosti, vše však zhatil jeho útočný faul.
42
Alessandro Diamanti (BOL) právě z přímého kopu, po faulu na jeho osobu, vypustil ze své pravé kopačky tvrdou ránu, kterou tygřím skokem hasil domácí brankář Emiliano Viviano.
41
Obětí dalšího tvrdého faulu je velmi aktivní kapitán Bologny Diamanti.
39
Domácí se snaží přidávat na intenzivitě tlaku, aby soupeři odskočili o dvě branky.
37
Z uctivé vzdálenosti se ke střele odhodlal Diamanti (BOL), jeho pokus ale ani zdaleka neměl gólové vlastnosti.
37
Muž s kapitánskou páskou na domácí straně Manuel Pasqual dostává žlutou kartu.
35
Jovetič (BOL) hledal v pokutovém území naběhnuvšího Lucu Toniho, který byl ale v poslední možný moment od míče odstaven.
32
Cesare Natali (BOL) obržel žlutý kartón.
30
Jovetič (FIO) si krásně vyměnil míč s Borja Valerou, poté si ale míč předkopnul příliš daleko před sebe.
28
Facundo Roncaglia (FIO) nedovoleně a atakoval Diamantiho a dostává žlutou kartu.
27
Faul Bologny, hříšníkem Alberto Gilardino, hráč, který ve Florencii strávil čtyři roky.
25
Fiorentina se provinila útočným faulem, k míči se tak dostávají po delší době i hosté.
23
Domácí Fialky jsou i nadále lepším týmem utkání, hosté se k balónu moc nedostávají.
21
Stevan Jovetič (FIO) mohl přidal svou druhou trefu v zápase. Ve snaze přelobovat hostujícího gólmana však míč skončil pouze na horní síti branky.
19
Zatím velmi aktivné kapitán hostů Alessandro Diamanti (BOL) směroval míč do míst, kde se nacházel Panagiotis Kone. Jeho střela však neměla potřebné parametry.
18
Mattia Cassani (FIO) v jasném ofsajdu.
17
Morleo (BOL) se snažil po křídle utéct domácí obraně, ta ho ale obrala o míč.
15
Matías Fernández (FIO) předvedl od půli hřiště svižný sprint, až se dostal k vápnu hostí, vypálil jedovatou ránu, se kterou si ale rukavice Agliardiho věděly rady.
14
Kone tvrdým ale čistým způsobem obrán o míč.
12
Alessandro Diamanti (BOL) zahrával v blízkosti domácí svatyně přímý kop, nastřelil ale pouze zeď. O chvíli později se dostal ke střele znovu, avšak i teď zacílil nepřesně.
9
Nyní se v dobré příležitosti objevil Alberto Gilardino (BOL), který se snažil využít nejistého zákroku branáře domácích Viviana. Vyrovnání tahle akce ale nepřinesla.
7
Fiorentina právě vstřelila branku!
Domácí fotbalisté zahrávali rohový kop, míč se od jednoho z obránců Bologny odrazil k volnému STEVANU JOVETIČOVI, který jen nastavil kopačku a změnil směr trajektorie míče. Hosté reklamují ofsajdové postavení. Branka však platí a domácí se brzy ujímají vedení 1:0.
4
Luca Toni (FIO) padá těsně před pokutovým územím, faul na jeho osobu se ale nepíská. Naopak za chvíli on sám nedovoleně atakoval Pizienzu.
3
Borja Valero (FIO) zkusil ze střední vzdálenosti své štěstí, Agliardi pozorný.
2
V úvodních minutách jsou aktivnější spíše domácí fotbalisé, branku Agliardiho však zatím neohrozili.
1

ACF Fiorentina: Viviano – Savič, Tomovič, Roncaglia – Pasqual, Fernandéz, Olivera, Borja Valero, Cassani – Toni, Jovetič.

Bologna FC: Agliardi – Carvalho, Natali, Cheburin – Garics, Pazienza, Taider, Morleo – Kone, Diamanti.

Rozhodčí: .
Z kádru domácího týmu se můžeme těšit například na velkého fotbalového cestovatele Alberta Aquilaniho, zkušeného Lucu Toniho nebo zatím nejlépe střílejícího fotbalistu Fialek Stevana Jovetiće (4 branky).
Specifický zápas čeká hlavně útočníka Bologny Alberta Gilardina, který v týmu Fiorentiny strávil celkem čtyři sezóny ze své bohaté kariéry. Ve svém novém působišti se mu však zatím daří víc jak podle představ. S pěti góly je druhým (za Edisonem Cavanim z Neapole) nejlepším kanonýrem Serie A
Soupeř Fiorentiny Bologna FC, je na tom v tabulce ještě o něco hůř. Se sedmi body Bologna okupuje dvanácté místo. Rozestupy mezi všemi soupeři jsou však velmi těsné. V šesti odehraných kolech Bologna čelila Chievu Verona (0:2) , AC Milánu (1:3) , AS Římu (3:2) , Delfinu Pescara (1:1) , AC Sieně (0:1) a nakonec Calciu Cataniu (4:0) .
Domácí tým ACF Fiorentina je po šesti odehraných kolech s osmi body na deváté pozici. Fialky se postupně už utkali proti Udinese (2:1) , SSC Neapol (1:2) , Calcio Catania (2:0) , Parmou FC (1:1) , Juventusem FC (0:0) a v zatím posledním utkání svěřenci Vincenza Montelly narazili na Inter Milán (1:2) .
Vítejte u sledování on-line přenosu z italské Seria A, kde se proti sobě v programu 7. kola postaví celky ACF Fiorentina a Bologna FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62