To je z dnešního zápasu vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera.
V Římě je dobojováno! Nakonec končí dnešní utkání remízou 2:2. Hosté vedli po poločase 2:0, když využili dvou velkých chyb domácího týmu. AS měl v prvním dějství také několik slibných příležitostí, ale v koncovce měl kolikrát i dost smůly – například když Holebas orazítkoval břevno. Začátek druhého poločasu odstartovala červená karta pro De Rossiho. Poté to vypadalo, že AS se v početní nevýhodě už pouze protrápí k prohře. Jenže to odmítl Ljajić, který nejprve zdramatizoval zápas proměněným pokutovým kopem a v nastaveném čase tentýž hráč rozhodl o konečné remíze 2:2!
90+5
90+5
AS Řím tlačí a snaží se třetí branku. Sassuolo odolává ze všech sil.
90+4
A máme tu další červenou kartu. Vrsaljko dohrál ostře Nainggolana a za tento faul uviděl druhou žlutou kartu. Obránce hostů tak míří předčasně pod sprchy.
90+3
AS Řím právě vstřelil branku!
Domácí to dokázali! Po krásné přihrávce Gervinha se ocitl zcela sám za hostující obranou Florenzi, který naservíroval míč na ADEMA LJAJIĆE, jenž ho suveréně uklidil do odkryté svatyně.
90+1
Rezervní sudí seznamuje všechny přítomné, že se budou nastavovat ještě 4 minuty!
90
Ljajić umotal hned trojici soupeřů a poté se snažil naservírovat míč na volného Florenziho. Toho připravil o jasnou příležitost doslova za minutu dvanáct včasným skluzem Cannavaro.
88
Domácím se pomalu, ale jistě krátí čas na vyrovnání. Trenér Garcia nabádá své svěřence, aby hráli více přímočařeji a tlačili se do pokutového území.
86
Peluso sestřelil ze zadu Gervinha a ještě se diví, že za svůj zákrok dostal žlutou kartu. AS bude mít navíc možnost rozehrávky přímého volného kopu z dobré pozice.
84
Poslední střídání hostů. Do hry se podívá Floccari, odpočinout si jde dvougólový střelec Zaza.
83
Holebasův prudký centr srazil Cannavaro na rohový kop. Vše se teď stěhuje do pokutového území Sassuola.
82
A ještě jedno střídání na straně hostů. Do útoku přijde čerstvý Floro Flores, který nahradí Berardiho.
81
Ze hřiště odchází bývalý říman Brighi, jehož nahradí Biondini.
80
Hosté šetří čas, což se nelíbí domácím hráčům, ani publiku. Sudí teď hráče Sassuola napomíná.
78
ADEM LJAJIĆ nic nevymýšlel, počkal si na pohyb brankáře a poté poslal drze míč doprostřed branky! AS je tak zpět ve hře o body!
77
Penaltu bude kopat Ljajić!
77
Vrsaljko navíc dostává za svůj zákrok žlutou kartu.
76
Gervinhovu střelu zstavil Vrsaljko v pokutovém územím rukou a AS Řím bude mít k dispozici pokutový kop!
74
Zaza se snažil vymodlit si penaltu, ale sudí Irrati mu na špek neskočil.
72
Poslední střídání na straně AS. Ze hry odchází překvapivě Pjanić, jehož na hrací ploše nahradí Keita.
70
Domácí tým je po vyloučení De Rossiho úplně bez jiskry a nedokáže si v deseti hráčích vypracovat sebemenší gólovou příležitost.
68
Gervinhovo sólo zastavil až obětavým zákrokem Cannavaro. Následovat bude další z mnoha domácích rohových kopů.
67
V podání domácích fotbalistů pokračuje bezzubé obléhání pokutového území.
65
Ljajićův centr tečoval jeden z hostujících stoperů přesně do míst, kde stál brankář Consigli. Domácím dnes zkrátka chybí i kus štěstí.
64
Berardi poslal k zemi Holebase, a tak vyfasoval po zásluze žlutou kartu.
63
Sassuolo hraje přesně to, co potřebuje. Drží dlouho míč na svých kopačkách, kombinuje na jistotu a nikam se nežene.
61
Nainggolan zastavil rozběhnutého Sansoneho pouze za cenu žluté karty.
60
Domácí trenér poslal k rozcvičení ikonu AS – Tottiho.
59
Kapitánskou pásku si po vyloučení De Rossiho navlékl na ruku mladíček Florenzi.
57
Berardi se ocitl po rychlém protiútoku ve velké příležitosti, ale jeho střelu na protější tyč vytěsnil ukázkových zákrokem De Sanctis.
56
Kromě vysunutého Zazy, jsou všichni fotbalisté Sassuola před vlastním vápnem a brání dvoubrankové vedení.
55
Gervinhovi uvolnil pozici naopak Iturbe.
54
Avizované střídání je tady. Ze hry spěchá nevýrazný Strootman, který uvolní místo pro Nainggolana.
53
Při střídání půjde hned o dvojstřídání, neboť nyní povstal z lavičky i Gervinho. Trenér AS vsadí vše na jednu kartu a pokusí se dnešní utkání ještě zdramatizovat.
53
U postranní čáry se na vstup na hrací plochu připravuje Nainggolan.
51
A je pravděpodobně po zápase. De Rossi zaváhal a následně musel povalit k zemi jednoho z hostujících hráčů, za což si vykoledoval druhou žlutou kartu, a tak se musel odebrat předčasně do šaten.
50
Na obrázku hry se oproti prvnímu poločasu nic nemění. AS Řím dobývá pokutové území a Sassuolo brání a čeká na rychlé protiútoky.
48
Ljajićova dělovka prolétla metr od pravé tyče!
47
Destro se ocitl zcela sám před brankářem, ale svůj pokus nasměroval úplně mimo tři tyče. To ho však mrzet nemusí, protože postranní sudí signalizuje ofsajdové postavení.
46
O poločasové přestávce se na straně AS nejvíce rozcvičovala trojice Borriello, Gervinho a Nainggolan.
46
Výsledek prvního poločasu je velkým překvapením, protože končí ve prospěch hostů poměrem 0:2! AS Řím byl po celou dobu aktivnějším týmem, ale v rozmezí 15. – 18. minuty udělal dvě velké chyby, které Sassuolo potrestalo. Nejprve De Sanctis tak dlouho otálel s odkopem, až k němu přispěchal Zaza a brankář AS do něj míč nastřelil, přičemž míč skončil za jeho zády. Při druhé brance pak domácímu týmu nezafungovala ofsajdová past a byl to opět Zaza, jemuž padla branka přímo do klína. AS Řím měl poté po zbytek prvního poločasu místy i enormní tlak, ale zároveň i smůlu v koncovce. Cholebas nastřelil břevno, Ljajićovu gólovku zastavil dobře postavení Brighi. Nicméně se máme na co těšit, protože druhý poločas bude více než zajímavý!
45+1
45+1
Florenziho prudký centr našel pouze připravenou Consigliho náruč.
45+1
V prvním poločase se bude nastavovat pouze jedna minuta.
45
Manolas byl stažen k zemi v pokutovém území, ale sudí Irrati penaltu k nelibosti domácího publika nepíská.
43
Florenziho centr směřoval na zcela volného Destra, kterého o 100% příležitost zastavil akrobatickým obranným zákrokem Acerbi! Další roh pro AS.
41
Rychlý protiútok hostů jen o vlásek neskončil třetím gólem v síti De Sanctise! Berardiho střílenou přihrávku ztečoval na poslední chvíli před volným Zazou Cholebas! K vidění je teď otevřený fotbal, jenž se přelévá ze strany na stranu.
40
Ljajićovu gólovou střelu zastavil dobře postavený Brighi! AS Řím má teď obrovský tlak a kontaktní branka visí na Stadio Olimpico ve vzduchu.
38
AS Řím potřebuje nutně vstřelit branku do poločasové přestávky, což vycítilo i domácí publikum, které teď svůj tým bouřlivě podporuje.
37
Tato standardka skončila jako těch osm předchozích – bezproblémovým odvrácením hostů.
37
Cholebas zabojoval u postranní čáry a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
36
Strootman není v pohodě. Dnes už několikrát ztratil ve středu hřiště míč, čímž dostává se spoluhráče z obrany pod tlak. Myslím si, že Strootman zůstane po poločasové přestávce v kabině.
35
Berardi poslal svůj přízemní pokus pouze do dobře postavené zdi domácích.
35
Hosté rozehrají přímý volný kop z více než dobré pozice!
34
De Rossi zastavil rozběhnutého Sansoneho za cenu žluté karty, za kterou může být ještě rád. Nikdo by se totiž nemohl divit, kdyby sudí vytáhl rovnou červenou kartu!
32
Florenziho centr propadl až k Destrovi, jenž na úrovni penalty netrefil hlavou míč ideálně, a tak kulatý nesmysl letěl zhruba dva metry od pravé tyče.
30
AS Řím je i nadále aktivnějším týmem, ale za svoji snahu není odměněn. Sassuolo využilo dvou rychlých protiútoků, jinak se soustředí hlavně na obranu.
28
Holebas si přehodil před vápnem míč z pravačky na levačku a jeho následný projektil zastavila až branková konstrukce!
27
Ljajić otálel s přihrávkou na rozběhnutého Destra tak dlouho, až byl druhý jmenovaný v ofsajdu.
26
Domácím se nedaří a svou frustraci si teď Pjanić vybil na Brighim. Sudí Irrati ihned vytasil směrem k domácímu záložníkovi žlutou kartu.
24
Zaza byl blízko hattricku, ale svůj samostatný postup na De Sanctise podcenil, čehož využil Yanga-Mbiwa, který se vrátil a míč mu na poslední chvíli ukopl.
23
Po zásahu Pelusa si celou situaci Pjanić zopakuje. Zatím ani jeden z mnoho rohových kopů neznamenal pro Sassuolo nebezpečí.
23
Obléhání hostující branky končí dalším rohovým kopem. Ten rozehraje Pjanić.
21
Ljajić se uvolnil v pokutovém území a poté parádní dělovkou protáhl Consigliho. Brankář hostů si tak připisuje klíčový zákrok!
21
Florenziho centr z pravé strany přeletěl všechny jeho spoluhráče v pokutovém území.
20
AS chtěl přispěchat s rychlou odpovědí, ale Destro svoji hlaviču neumístil mezi tři tyče.
18
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Domácím nezafungoval ofsajd systém, čehož využil SIMONE ZAZA, který díky tomu postupoval zcela sám na domácího brankáře, jemuž následně nedal sebemenší šanci!
15
Domácí stadión ztichl! Velký kiks si na svůj účet připisuje zkušený brankář De Sanctis. Ten při snaze odkopnout míč napálil pouze atakujícího SIMONEHO ZAZU, jenž si připsal jeden ze svých nejšťastnějších gólů!
13
Sassuolo brání se všemi hráči za míčem. AS Řím zatím jen těžce proniká hradbou těl a prakticky si nevypracovává gólové pozice.
11
Sassuolo je v posledních minutách pod velkým tlakem. Cannavaro teď nevěděl po kličkách Iturbeho, kde mu hlava stojí, a tak přispěchal jeho parťák ze stoperské dvojice Acerbi a zakopl míč do autu.
10
Po teči Cannavara bude AS Řím rozehrávat další ze série rohových kopů.
9
Pjanićův pokus srazila hradba hostujících hráčů na roh.
9
Po Brighiho faulu na Iturbeho rozehraje AS Řím přímý volný kop...
8
Taiderův nepříjemný centr odvrátil pouze za cenu rohového kopu na zadní tyči hlídkující Manolas.
6
Strootman zaváhal uprostřed hrací plochy, čímž vybídl k rychlému protiútoku Sassuolo. To se připravilo o výbornou příležitost jen tím, že si Berardi lépe nepohlídal ofsajdové postavení.
5
Iturbeho centr srazil Vrsaljko na roh. Ten rozehraje vzápětí Iturbe.
4
Domácí tým kombinuje na útočné polovině a postupně se přibližuje hostující svatyni.
3
Po rohovém kopu byla ve vápně Sassuola pořádná skrumáž, ale míč si nakonec našel brankář Consigli, jenž uhasil počínající nebezpečí.
2
Iturbe při svém prvním útočném nájezdu vybojoval pro své barvy rohový kop.
1
Dnes je to zápas, ve kterém se definitivně do velkého fotbalu vrátil po vážném zranění Strootman. Ten dnes poprvé od svého návratu nastupuje v základní sestavě a domácí fanoušci ho před úvodním výkopem pozdravili jak se sluší a patří!
1
Úvodní výkop obstarají hosté.

AS Řím: De Sanctis – Florenzi, Yanga-Mbiwa, Manolas, Holebas – Pjanić, De Rossi (C), Strootman – Ljajić, Destro, Iturbe.
Náhradníci: Skorupski – Cole, Maicon, S. Keita, Nainggolan, Gervinho, A. Sanabria, Totti, Borriello, Astori, Somma.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Vrsaljko, Cannavaro, Acerbi, Peluso – Taïder, Missiroli, Brighi – Berardi, Zaza, Sansone.
Náhradníci: Pomini, Polito – Longhi, Antei, Chibsah, Biondini, Ariaudo, Pavoletti, Gazzola, Terranova, Floccari, Floro Flores.

Rozhodčí: Irrati – Passeri, Stallone.
Jak dopadne sobotní duel? Dokáže AS Řím stáhnout náskok Juventusu na čele tabulky, nebo Sassuolo prodlouží svoji sérii bez porážky? Sledujte náš textový onlajn a vše se dozvíte!
Vzájemné zápasy

V loňské sezóně dokázalo v prvním vzájemném střetnutí Sassuolo zaskočit favorizovaný AS Řím na jeho půdě, když v samém závěru srovnal na konečných 1:1 již zmiňovaný talent Berardi! Jarní odveta pak vyzněla ve prospěch AS Řím, který zvítězil na hřišti Sassuola 2:0 (Destro, Bastos).
US Sassuolo Calcio

Sassuolo šlo do letošní sezóny s jasným cílem – udržet ligovou příslušnost. A vypadá to, že by to nemusel být nesplnitelný úkol, neboť se tento klub pohybuje ve středu ligové tabulky. Navíc si tým trenéra Di Francesca v posledních týdnech velmi dobře vede a na svém kontě má šňůru 7 utkání, ve kterém neokusil hořkost porážky! A to hrál například s Juventusem, nebo s FC Turínem! Na hřiště AS přijíždí Sassuolo kompletní, a tak může trenér US nasadit to nejlepší, co má k dispozici. Spoléhat se bude tradičně na útočníka Berardiho.
AS Řím

Svěřenci trenéra Garcii stíhají na prvním místě Juventus Turín, kterému se mohou po tomto kole přiblížit na rozdíl jediného bodu! To je pro Vlky dostatečná motivace. Navíc před domácím publikem drží doposud obdivuhodnou bilanci, když si ze sedmi utkání připsali hned sedm výher se skóre 18:2! V posledním kole to na Stadio Olimpico schytal ambiciózní Inter, jenž si z hlavního města Itálie odvezl porážku 2:4. Nicméně římané budou mít bezpochyby v hlavách středeční utkání Ligy mistrů, ve kterém se v přímém souboji o postup ze základní skupiny střetnou s Manchesterem City! Bude AS Řím šetřit síly? Do večerního utkání nezasáhne Castán, Balzaretti a Astori.
Ve 14. kole nejvyšší italské soutěže přivítá na svém hřišti aktuálně druhý AS Řím průběžně osmé Sassuolo!
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62