Je dobojováno! Ve druhém poločase byl k vidění aktivnější fotbal ze strany Empoli, což ale k vyrovnání nevedlo. V samotném závěru naopak domácí potvrdili bodový zisk, když se prosadil Senad Lulić. Lazio Řím tak zdolal Empoli 2:0. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku: 3:3
90+3
90+2
Hraje se na polovině kolbiště, zápas se již spíše dohrává.
90+1
Empoli stále předvádí sympatickou snahu, ovšem je zcela evidentní, že finální fáze není jeho silnou stránkou.
90
Sudí k základní hrací době nastavuje rovné tři minuty.
90
Lazio právě vstřelilo branku!
Domácí pečetí tříbodový zisk! Po centru z pravé strany se k míči dostal SENAD LULIĆ, který jej lehkým postrčením dopravil za záda brankáře Empoli.
89
Momentálně se hraje převážně ve středu hrací plochy, kde ani jednomu z mužstev nebezpečí nehrozí.
88
Lazio se osmělilo a snaží se aktivněji napadat. Zřejmě mu došlo, že přísná defenziva není tou nejlepší cestou k úspěchu.
87
Rychlý protiútok domácího celku zakončil Immobile mimo. Stalo se tak ale s tečí hostujícího hráče, a tak následoval neúspěšný rohový kop.
86
Tentokráte Pucciarelliho pokus zlikvidoval pohotový Strakosha, který vytěsnil tvrdou ránu do středu branky. Lazio tak nadále drží těsné vedení.
85
Croceho centr z levé strany pouze procestoval velkým vápnem, ovšem nikdo z hostujících borců jej nedokázal zasáhnout.
84
Střídání domácího celku. Místo Andersona naskočí do hry Lombardi.
83
Po delší době se na polovinu soupeře podívalo také Lazio, které ale zastavilo postavení mimo hru.
82
Marilungo se dostal do vynikající pozice na hranici velkého vápna, ovšem jeho rána byla více než žalostná. Přízemní pokus neměl žádnou razanci, a tak jej Strakosha v poklidu zlikvidoval.
81
Stále stejný obraz hry, a to marné dobývání branky Lazia v podání Empoli.
80
Do konce základní hrací doby zbývá pouhých deset minut. Aktuálně mají hosté k dispozici autové vhazování, které proběhne zhruba na polovině hrací plochy.
79
Kop od rohového praporku nebyl příliš nebezpečný, Strakosha míč včas odklidil do klidných vod.
78
A další pokus o atak ze strany Empoli. Pucciarelli chtěl vypálit z ostrého úhlu, ovšem jeho rána pouze procestovala velkým vápnem. Další byla zblokována, což znamená rohový kop.
77
Hostí střádají. Místo Gilardina naskočí do hry Mčedilidze. Jak se tato změna projeví na hře Empoli?
76
Další rohový kop pro Empoli, hostující fotbalisté nyní tráví téměř veškerý čas na polovině soupeře. Lehký centr ale nyní Strakosha vyboxoval.
74
Nakrátko rozehraný přímý kop úspěch neslavil, zanedlouho se totiž dostalo k míči Lazio, které se navíc vydalo do protiútoku. Ten ale taktéž skončil neúspěchem.
73
Bude se udělovat žlutá karta, kterou za svůj nedovolené zákrok dostává domácí Cataldi (LAZ). Volný kop pro Empoli, ovšem z poměrně velké vzdálenosti od branky.
72
Rychlý kombinace na jeden dotek Empoli nevyšla, Pucciarellimu míč utekl. Hrát tak může opět Lazio, pro které hraje čas.
71
Dlouhý centr Croceho byl sražen do zámezí, hosté budou vhazovat.
70
Stále stejný obraz hry, Empoli marně dobývá území Lazia, které je zatím střežené více než dobře. Do konce základní hrací doby zbývá dvacet minut.
69
Rohový kop Empoli žádné větší nebezpečí nepřinesl, ovšem borci v oranžovém nadále pokračují v ofenzivním snažení.
68
Saponara zabíhal za obranu Lazia, ovšem míč nedostihl. Následovat bude odkop od branky Lazia, o nějž se postará brankář Strakosha.
67
Empoli se stále snaží napadat, ovšem čas do konce utkání se mu již neúprosně krátí.
66
A Keita opouští trávník, nahradí jej Lukaku. To vše za potlesku spokojených ochozů, kterým se Keitův výkon jistě zamlouval.
65
Keita měl na kopačce svou druhou branku, když z hranice velkého vápna zamířil těsně nad! Skorupski se za balonem natahoval, ovšem šanci zasáhnout neměl.
64
Ciro Immobile opět natáhl k ráně z poměrně velké dálky, ovšem ta úspěch neslavila, neboť doputovala přímo do náručí hostující brankáře.
63
Immobile se velice srdnatě prodíral kupředu, ovšem v rozhodující fázi jej zastavil pozorný stoper Bellusci. Ani protiofenziva Empoli následně úspěch neslavila.
62
Oba celky se aktuálně pohybuje na polovině hrací plochy, kde žádné vážnější nebezpečí nehrozí. Uvidíme, jak tomu bude nadále.
61
Parolův centr z pravé strany byl zblokovaný, u míče jsou tak znovu hostující fotbalisté, kteří se snaží přejít do ofenzivy.
60
Je za námi hodina čistého času, přičemž domácí fotbalisté stále drží těsné vedení. Nutno však přiznat, že Empoli je ve druhé půli lepším mužstvem.
59
Na řadu přichází další střídání hostí. Místo Tella naskočí do hry Marilungo.
59
Za podražení svého soupeře navíc dostává žlutou kartu hostující Pasqual (EMP).
58
Poprvé ve druhé půli se domácí dostali kupředu, po pravé straně táhl balon Anderson. Nakonec mu ale utekl míč do zámezí. Bude se vhazovat.
56
Diváci si na své zatím příliš nepřijdou, druhá půle má do pohledného fotbalu velice daleko. Další nevýraznou akci navíc nepřesně završil Gilardino.
55
Immobileho náběh za obranu hostí zastavil hvizd pomezního arbitra, který zcela správně spatři postavení mimo hru. Rozehrávka Empoli je nasnadě.
54
Zambelli se na polovině hrací plochy dopustil nedovoleného zákroku, a tak budou rozehrávat fotbalisté Lazia Řím.
53
Stále stejný obraz hry, Lazio se nemůže vymanit pevného sevření Empoli. Ani to se ale nedostává do vážnějších střeleckých příležitostí.
52
Empoli pokračuje ve své snaze na polovině soupeře. Z ochozů se již ozývá pískot, tento výkon se domácím fandům jistě nezamlouvá.
51
Další rohový kop Empoli, na který si tentokráte počíhal sám Strakosha. Domácí brankář vyboxoval kulatý nesmysl do klidných vod.
50
Immobile potáhl míč po levé straně a následným centrem hledal nabíhajícího Keitu. K tomu se ale pas nedostal, a tak může hrát znovu Empoli.
49
Hra se již trochu uklidnila, po delší době se k míči dostali rovněž domácí fotbalisté.
48
U míče jsou ale znovu borci v oranžovém, tedy hosté, kteří kombinují na polovině soupeře. Empoli vlétlo do druhého poločasu jako uragán.
47
Hosté měli poté možnost v podobě rohového kopu, ovšem ten se jim dle představ nepovedl. Lazio bude vhazovat.
46
Empoli mohlo hned v úvodu poločasu vyrovnat. Dlouhý centr se dostal až k Pucciarellimu, který nabíhal k pravé tyče. Následně se mu podařilo z voleje zakončit, ovšem Strakosha tento pokus eliminoval.
46
Je za námi úvodní poločas, který přinesl prvotní převahu domácího celku, což ale zanedlouho bylo minulostí. Přesto se Lazio ujalo vedení, a to zásluhou přesné mušky Baldeho Keity. Navzdory další převaze římského mužstva k další brance nedošlo. Jak se bude zápas nadále vyvíjet? Sledujte náš on-line přenos!
45+3
45+3
Centr z levé strany se snesl na hlavu Bellusciho, jehož hlavička ale zamířila vysoko nad. Strakosha se postará o výkop.
45+2
Anderson podťal svého soka, tudíž budou hosté zahrávat další volný kop. Domácí středopolař může být rád, že nevyfasoval druhou žlutou kartu.
45+2
Empoli se znovu tlačí do útoku, závěr poločasu je v podání hostí velmi povedený. Ke vstřelené brance to ale zatím nevede.
45+1
Pasqual poslal míč do vápna, kde se o něj pral Pucciarelli, ovšem De Vrij nebezpečí odvrátil. Následovat bude odkop od domácí svatyně.
45
První půle se blíží ke svému konci, Empoli stále kombinuje na polovině svého soupeře. Vinou zranění bude sudí nastavovat tři minuty.
44
Ofenziva hostí nakonec byla velmi nebezpečná, centr z levé strany se dostal na hlavu Gilardina, který ale zamířil pouze do středu branky. Tam číhal pozorný Strakosha.
43
Anderson šikovně operoval u pravé postranní lajny, ovšem nakonec o míč přišel a zavdal k protiútoku Empoli.
42
Hosté ale tuto možnost zcela zmařili, balon doputoval pouze na hlavu domácího zadáka, který jej dopravil do bezpečí.
41
Nedovolený zákrok v podání Keity nabízí Empoli slibnou možnost v podobě volného kopu.
40
Postavení mimo hru, v němž byl lapen Immobile. Rozehrávat tak bude Empoli. Do konce první půle již příliš mnoho času nezbývá.
39
Tvrdá rána v podání domácích neprocestovala hradbou těl fotbalistů Empoli. Po nepřesné dorážce se o výkop postará Skorupski.
38
Keita byl zastaven na hranici velkého vápna, za což se dostává hostům důrazné domluvy. Následovat ale bude pouze volný kop.
36
Následný volný kop hostí žádné vážnější nebezpečí nepřinesl, a tak se domácí v poklidu osvobodili. První poločas se pomalu, ale jistě chýlí do svého finiše.
35
A na řadu přichází druhá žlutá karta, kterou za svůj přečin u boční lajny dostává Anderson. Nutno podotknout, že šlo o bodyček, za který by se nestyděl ani hokejový hráč.
34
Lazio pokračuje v kombinacích, aktuálně je jednoznačně lepším celkem. Uvidíme, zda se Empoli zvedne a dokáže zápas vyrovnat.
33
Je tomu skutečně tak. Barba odchází ze hřiště, přičemž jeho místo zaujme Ćosić. Jak se tato změna na hostující hře projeví?
32
Hostující Barba špatně došlápl a z trávníku se zvedl až po příchodu lékařů. Vypadá to, že stoper Empoli bude muset kolbiště opustit.
31
Další dlouhý nákop Lazia maří postavení mimo hru, v němž se ocitl Parolo. Rozehrávat budou fotbalisté Empoli.
30
Lazio pokračuje v aktivitě, vstřelená branka jej evidentně velice nabudila. Uvidíme, jak se bude utkání nadále vyvíjet.
29
Domácí fotbalisté se přece jenom dočkali, a to zaslouženě. Po centru z pravé strany kolbiště se míč dostal přesně na nohu BALDEHO KEITY, který zamířil přesně do protipohybu hostujícího brankáře. Ten neměl šanci zareagovat.
28
Immobileho pokus z velkého úhlu vytěsnil Skorupski na rohový kop, který ale následně nebyl příliš nebezpečný.
27
Keita dostal nabito do vynikající pozice na středu pokutového území. Domácí útočník ale bohužel pro Lazio napálil pouze padajícího zadáka Empoli.
26
Lazio drží míč ve své moci. V této fázi hry se snaží do ofenzivy přecházet pomocí dlouhých nákopů. Úspěch tato taktika příliš neslaví.
25
Immobile je směrem dopředu velmi aktivní, svádí zde jeden tuhý souboj za druhým. Tentokráte se pustil do křížku se Skorupskim, ovšem hostující brankář byl bezchybný.
24
Další snahu Empoli zastavuje nedovolený zákrok, který spáchal Gilardino. O výkop se postará Strakosha.
23
Pucciarelli dlouho váhal, co na hranici velkého vápna s míčem provede, leč nakonec o něj přišel.
22
Na druhé straně hrací plochy byl k vidění opět marný souboj o balon v podání Immobileho. Delší dobu jsme již neviděli vážnější možnost.
21
Empoli drží balon a současně se snaží nalézt skulinku v obraně domácích. Nakonec celou akci zmařil nepřesným pasem Tello.
20
Lazio opět získává drobnou převahu, za dlouhým nákopem se hnal Immobile. Kulatý nesmysl ale na hrací ploše nezastihl. Skorupski bude vykopávat.
19
Gilardino se v hlavičkovém souboji dopustil faulu, a tak uvede balon do hry domácí celek. Veškeré dění se momentálně mírně uklidnilo.
18
Pasqual se zkoušel uvolnit u levého rohového praporku, což se mu ale nepodařilo a balon mu utekl. Strakosha se postará o dlouhý výkop.
17
Po nedovoleném zákroku Lazia bude zhruba z poloviny hrací plochy rozehrávat hostující celek.
16
Další rohový kop se sice do vápna dostal, ovšem tam zapracovala na výbornou obrana Empoli, která ale stále nemá klid. Lazio nadále operuje na útočné polovině.
15
Na druhé straně si o slovo opět říkal Keita, jehož rána byla zblokována na rohový kop. Ten se bude opakovat, neboť i další centr neprošel.
14
Do vedení mohli jít rovněž hosté! Pucciarelli si ve velkém vápně připravil balon a následně prudce vypálil. Přízemní pokus ale Strakosha vystihl a pohodlně eliminoval.
13
Keita se prodíral defenzivou Empoli, leč Bellusci se obalamutit nenechal a atak svého soka zastavil. Následně míč odkopl do klidných vod.
12
Ofenziva po pravé straně hrací plochy hostům nevyšla, míč Crocemu utekl do zámezí. Lazio tak bude vhazovat.
11
První žlutá karta zápasu, obdržel ji obránce Zambelli (EMP), která zastavil rodící se protiútok římské ekipy. Bohužel za cenu karetního trestu.
10
Empoli se snaží aktivně napadat, ovšem zatím se mu to příliš nedaří. Po další nepřesné kombinaci bude rozehrávat Lazio.
9
A musí dojít ke střídání, zraněný Biglia opouští hrací plochu. Místo něj nastupuje do zápasu Cataldi. Lazio tak přichází o jednoho z klíčových borců.
8
Na hrací ploše zůstal sedět jeden z domácích borců, který stále nemůže vstát. Hlavní sudí volá lékaře domácího celku.
7
Zatím sledujeme poměrně aktivní utkání, po úvodním mírném tlaku v podání Lazia se herní obraz vyrovnal a poctivě se přelévá z jedné strany na druhou.
6
Po nedovoleném zákroku mělo Lazio volný kop z levé strany. Centr doputoval do pokutového území, kde jej hosté odvrátili. Následná rána v podání Andersona měla spíše propagační charakter.
5
A znovu Empoli, tentokráte hledal svého spoluhráče Pucciarelli. Pas hostujícího útočníka ale kýžený cíl nenalezl.
4
Doposud bezzubé Empoli se poprvé podívalo na polovinu svého soka. Obrana římského celku si ale s tímto výpadem poradila a možnost eliminovala již v zárodku.
3
Lazio nadále pokračuje v aktivním výkonu, přičemž má míč na svých kopačkách.
2
První vážnější příležitost, Keita si z pravé strany naběhl do středu pole, odkud po přechodu do pokutového území zakončoval. Střela na horní roh však neměla patřičnou přesnost a zamířila nad.
2
Balon má stále na svých kopačkách domácí ekipa, která má v plánu určovat tempo duelu. Momentálně kombinuje na polovině zeleného pažitu.
1
Immobile se hned v úvodu duelu dostal až do velkého vápna, kde ale z velkého úhlu nedokázal zakončit dle představ. Míč následně do hry poslal Skorupski.
1
Oba celky již nastupují na hrací plochu, utkání bude za malou chvíli zahájeno.

S. S. Lazio: Strakosha – Radu, de Vrij, Wallace – Lulić, Milinković-Savić, Biglia, Parolo, Anderson – Keita, Immobile.
Náhradníci: Vargić – Alberto, Cataldi, Đorđević, Gabarron, Hoedt, Kishna, Leitner, C. Lombardi, J. Lukaku, Murgia, Prce.

Empoli FC: Skorupski – Zambelli, Bellusci, Barba, Pasqual – Croce, J. Mauri, Tello – Saponara – Pucciarelli, Gilardino.
Náhradníci: Pelagotti – Marcel Büchel, Dimarco, Dioussé, Krunić, Maccarone, Maiello, Marilungo, Mčedlidze, Pereira, Veseli.

Rozhodčí: Fabbri – Peretti, Valeriani.
Pohled do statistik:

Lazio se po odehraných pěti utkáních nachází na deváté příčce tabulky, přičemž má na svém kontě 7 bodů. Mužstvo z hlavního města Itálie si jistě bude chtít napravit reputaci z předchozího kola, v němž padlo na půdě AC Milan v poměru 0:2.

Ekipa Empoli se zatím pohybuje na osmnácté pozici, což jistě není umístění, které by se mužstvu zamlouvalo. Se ziskem pouhých 4 bodů ale výše nemůže pomýšlet. V posledním ligovém duelu si Empoli žádné body nepřipsalo, neboť podlehlo 0:2 věhlasnému Interu Milan.
Vítejte u našeho on-line přenosu! Italská Serie A má na programu své další pokračování. V jeho rámci změří síly celky S. S. Lazio a Empoli FC. Úvodní výkop je ve středovém kruhu Stadio Olimpico, tedy domovském stánku Lazia, naplánován na 15:00. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62