Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : AC Milán - 21. ledna 2018   18:00

Cagliari
8' Barella (Ionita)
1:2
(1:2)
AC Milán
36' Kessié   • 42' Kessié  (N. Kalinić)
Cagliari
Cragno – Romagna, Ceppitelli, Pisacane – Faragò, Barella, Cigarini, Ionita (62. Deiola), Padoin (77. Cossu) – Sau (C) (19. Farias) – Pavoletti.
M. Guida – R. Di Vuolo, M. Passeri
Sardegna Arena (Cagliari).
AC Milán
G. Donnarumma – Calabria, Bonucci (C), A. Romagnoli, Ricardo Rodríguez – Kessié (86. Borini), Biglia, Bonaventura (76. Locatelli) – Suso (82. Abate), N. Kalinić, Çalhanoğlu.

Ode mě je to vše, loučím se, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, dobrý start do nového týdne a příště na shledanou.
Druhá půle už žádnou branku nepřinesla, hosté uhájili těsný náskok až do závěrečného hvizdu. Nutno říct, že svůj náskok mohli několikrát navýšit, ale Cragno předvedl výborné zákroku, to jeho protějšek nebyl tak jistý, ovšem spoluhráči mu hodně pomohli.
90+6'
90+5'
Ještě jeden roh pro Cagliari.
90+4'
Rozehrává Donnarumma a tohle už vypadá pro milánské hodně dobře.
90+4'
Žlutou kartu dostává Luca Cigarini (Cagliari Calcio).
90+3'
Hosté drží míč daleko od své brány, ten nyní končí až u Cragna.
90+1'
Donnarumma si vyběhl pro míč a schoval jej do náruče, na trávníku zůstává ležet jeden z jeho spoluhráčů.
90'
Milánští se dožadovali dalšího rohu, ale tentokrát jim není dopřán, Cragno rychle rozehrává.
90'
Rohový kop pro hosty, kteří nikam nespěchají.
88'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Nicoló Barella (Cagliari Calcio), domácí hráč odchází do kabin hodně rozezlen.
87'
Donnarumma se pořádně natáhl a letící míč schoval do rukavic.
86'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Fabio Borini.
84'
Çalhanoğlu to myslel dobře, ale nakonec střílel jen vedle pravé tyče domácí svatyně.
83'
Hosté budou po faulu rozehrávat přímý kop a mohou tak šetřit čas.
82'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Suso, přichází Ignazio Abate.
81'
Žlutou kartu dostává Leonardo Pavoletti (Cagliari Calcio).
81'
Pavoletti si míč zpracoval a poté střílel vysoko nad bránu. I kdyby skóroval, gól by pro faul neplatil.
80'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Ricardo Rodríguez (AC Milán).
79'
Hosté vyrazili do otevřené obrany, ovšem vůbec nevystřelili a navíc se provinili faulem.
79'
Domácí se hodně zlobí na pomezního arbitra, který odmávl aut ve prospěch soupeře.
77'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Simone Padoin, přichází Andrea Cossu.
77'
Domácí už nestačili míč udržet na hrací ploše, rozehraje hostující gólman.
76'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Manuel Locatelli.
75'
Domácí rozehráli rohový kop, Donnarumma nepříliš jistě vyboxoval míč do zámezí.
72'
Žlutou kartu dostává Alessandro Deiola (Cagliari Calcio).
71'
Kessie na hattrick zatím nedosáhl, odražený míč špatně trefil a poslal mimo bránu.
70'
Cragno udělal chybu, jako jeho protějšek, když lehký míč pouze vyboxoval, soupeř se však do šance nakonec nedostal.
69'
Nepřesný pas domácích končí u brankáře AC Milán, ten v klidu bere míč do rukou a s rozehrávkou nepospíchá.
67'
Padoin si byl faulem na svoji osobu tak jistý, že míč pokryl rukama, to však byla chyba, neboť rozhodčí odpískal právě hru rukou domácímu borci.
65'
Žlutou kartu dostává Nicoló Barella (Cagliari Calcio).
64'
Souhra na jeden dotek domácím nevyšla, u míče ale zůstávají.
64'
Hosté drží míč daleko od své brány, domácí však stále mají dost času.
62'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Artur Ionita, přichází Alessandro Deiola.
59'
Donnarumma dnes není moc jistý, ale jeho spoluhráči mu hodně ulehčují práci, nyní znovu celkem zbytečně vyboxoval balón k protihráči, ten však nedokázal zamířit mezi tři tyče.
58'
Nepřesná přihrávka na druhé straně, Cragno byl u míče jako první.
57'
Hostující brankář zaváhal, když po rohovém kopu nezachytil letící míč, spoluhráči mu ale pomohli.
57'
Donnarumma raději vyboxoval míč nad svoji bránu.
56'
Žlutou kartu dostává Ricardo Rodríguez (AC Milán), který stáhl soupeře k zemi, jeho celek bude čelit přímému kopu.
53'
Parádní střelu z dálky střihl Bonaventura, který mířil k pravé tyči soupeřovy brány, Cragno se pořádně natáhl a konečky prstů míč vytěsnil. Je třeba hodně pochválit domácího brankáře.
51'
Bonaventura obešel několik protihráčů a dostal se ke střele, ovšem gólmana neohrozil.
48'
Stejný hráč se o chvíli později provinil faulem a se spoluhráči se musí stáhnout.
47'
Farias střílel na druhé straně, ale pálil vysoko nad bránu.
46'
Kessie zkoušel hned v úvodu štěstí, ale mířil hodně nepřesně.
46'
Domácí se sice dokázali prosadit jako první, ovšem hosté během posledních deseti minut první půle nepříznivý vývoj otočili. Kdo se bude radovat nakonec? Nebo skončí zápas nerozhodně?
45+3'
45+3'
Bonaventura to zkusil z velké dálky z voleje, mířil vysoko nad bránu.
45+2'
Na trávě leží znovu hráč AC Milán, ale bylo to jen chvíli.
45+1'
Hosté pohlídali míč při cestě do zámezí a rozehrávat bude jejich gólman.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45'
Žlutou kartu dostává Suso (AC Milán) zcela jasně podrazil protihráče, rozhodčí stál blízko a neváhal ani chvíli udělit hráči žlutou kartu.
42'
AC Milán právě vstřelil branku!
FRANCK KESSIÉ otáčí vývoj zápasu, když si naběhl na přihrávku před bránu a míč poslal k bližší tyči.
41'
Špatná přihrávka končí u Cragna, na trávníku zůstává ležet Bonaventura.
40'
Çalhanoğlu se ocitl sám před brankářem, ale nejen, že gól nedal, navíc se chytil do ofsajdové pasti.
40'
Po jeho rozehrávce jej odvrací hosté až ke Cragnovi.
39'
Barella si zpracoval letící míč, poté zkoušel přihrát na střed, ale míč byl zblokován na roh.
37'
Hosté si vynutili další faul, tentokrát však rozehrají na své polovině.
36'
FRANCK KESSIÉ poslal míč k pravé tyči, zatímco domácí gólman si vybral špatnou stranu.
35'
A penalta je opravdu nařízena, nutno říct, že oprávněně, ke kontaktu došlo.
34'
Kalinić upadl v pokutovém území, rozhodčí se radí s videem.
32'
Milánský tým nebyl daleko od vyrovnání, po rohovém kopu odkopával míč z brankové čáry jeden z hráčů Cagliari.
30'
Na druhé straně chytá Cragno lehký balón do náruče.
29'
Domácí byli blízko druhé brance, Farias si zpracoval poměrně prudkou přihrávku a poté se ocitl tváří v tvář brankáři, jeho přízemní ránu však Donnarumma vyrazil.
27'
Žlutou kartu dostává Nikola Kalinić (AC Milán).
27'
Kalinić zblízka po zemi střílel jen do ležícího Cragna, následně však, i když měl gólman míč ve své moci, zkoušel dorážet, což vyvolalo hodně zlé krve u domácích hráčů. Kalinić se sice soupeři omluvil, ale inkasoval žlutou kartu.
24'
Vynikající ránu z dálky střihl Kessie, jehož pokus mířil k bližší tyči, ovšem Cragno se pořádně natáhl a míč výborným zákrokem vyrazil.
24'
Teď se hostujícímu mužstvu nepovedlo míč udržet na hrací ploše, aut pro domácí.
22'
Pěkná souhra milánského mužstva, Kalinić si už nabíhal na přihrávku, ovšem míč k němu nakonec nedoputoval. Následovat bude roh.
21'
Hodně nepřesná přihrávka v podání domácích končí až u soupeřova brankáře, ten rychle rozehrává.
19'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Marco Sau, přichází Diego Farias.
18'
Sau chtěl nejspíš přihrával na střed, do míče se ale špatně trefil a zamířil do zámezí, následně bude vystřídán. Zřejmě však ne za tento zádrhel.
16'
Znovu je hra přerušena pro ležícího hráče na hřišti, tentokrát je jím Sau.
15'
Ionita se z pozice asistence mohla dostat na pozici skórujícího hráče, odražený míč ale poslal vysoko nad hostující svatyni. Tohle byla dobrá možnost.
14'
Centrovaný míč na druhé straně byl odvrácen do zámezí, Donnarumma zůstal na brankové čáře, ale spoluhráči jej zastoupili.
13'
Další útočnou snahu AC Milán hatí domácí obrana.
11'
Hosté se na chvíli usadili před bránou Cagliari, ale Cragno zasahovat nemusel.
10'
Hra je přerušena, na trávníku zůstává ležet Pisacane.
8'
Cagliari právě vstřelilo branku!
NICOLÓ BARELLA obdržel přihrávku na levou stranu, dostal se do pokutového území, obešel protihráče a zamířil ke vzdálenější tyči. Svou skrytou střelou trochu překvapil hostujícího gólmana, který nebude mít jistě čisté svědomí.
6'
Pěkný pokus z dálky musel řešit Cragno, který balón vyrazil na levou stranu.
6'
Hosté si vynutili faul a rozehrají na polovině soupeře, kousek za středovou lajnou.
5'
Na druhé straně velice dobře zasáhl Calabria, který skluzem poslal míč do autu a zabránil tak soupeřově možnosti.
4'
Kessie kolem protihráče neprošel, ten jej čistě od míče odstavil.
3'
Hosté se provinili faulem a musí se stáhnout.
2'
Çalhanoğlův centr byl odvrácen na další roh.
2'
Rohový kop pro hostující tým.
1'

Cagliari Calcio: Cragno – Romagna, Ceppitelli, Pisacane – Faragò, Barella, Cigarini, Ionita, Padoin – Sau (C) – Pavoletti.
Náhradníci: Rafael, Crosta – van der Wiel, Andreolli, Castán, Dessena, Cossu, Deiola, Giannetti, Farias.

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria, Bonucci (C), A. Romagnoli, Ricardo Rodríguez – Kessié, Biglia, Bonaventura – Suso, N. Kalinić, Çalhanoğlu.
Náhradníci: Gabriel, An. Donnarumma – C. Zapata, Abate, Musacchio, Paletta, Borini, Montolivo, Antonelli, Locatelli, André Silva, Cutrone.

Rozhodčí: M. Guida – R. Di Vuolo, M. Passeri.

AC Milán

Hostující tým se nachází na jedenáctém místě s 28 body, daleko od příček znamenající Ligu mistrů, avšak nadále živící naději o postup do kvalifikace o Evropskou ligu. Tuto pozici drží šestá Sampdoria, na kterou milánský celek ztrácí dva body. Na hřištích soupeřů se vítězi Ligy mistrů z roku 2007 moc nedaří, z deseti utkání vybojoval jedenáct bodů za tři vítězství a remízu, vstřelil šestnáct gólů a o dva víc inkasoval, naposledy remizoval 1:1 ve Fiorentině. Tabulku střelců vede s pěti přesnými zásahy španělský fotbalista Suso.
Cagliari

Domácím patří šestnáctá pozice, když před sestupujícími příčkami mají náskok pěti bodů. Z deseti duelů na svém stadionu zvítězili ve třech případech, jednou remizovali a v šesti kláních odcházeli poraženi, skórovali v deseti případech a o pět branek víc inkasovali. Když budeme počítat i italský pohár, čeká Cagliari na domácí výhru už pět zápasů, je pravda, že v minulém utkání hodně potrápilo favorizovaný Juventus, který nakonec zvítězil těsně 1:0 gólem čtvrt hodiny před koncem. S pěti góly se o pozici nejlepšího střelce dělí Joao Pedro z Brazílie a Ital Leonardo Pavoletti.
Dobrý den, drtivou většinu zápasů má dnes na pořadu 21. kolo italské Serie A, odehraje se jich devět, ten poslední pak v zítřejší dohrávce. Předposledním dnešním duelem bude souboj týmů ze spodu a středu tabulky, Cagliari a AC Milán. Favoritem je druhý zmíněný tým.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62