Serie A - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Sampdoria - 27. srpna 2017   20:45

Fiorentina
50' Badelj (Gaspar)
1:2
(0:2)
Sampdoria
32' Caprari   • 34' Quagliarella
Fiorentina
Sportiello – Tomović (46. Gaspar), Astori (C), Ge. Pezzella, Biraghi – Veretout, Badelj – Benassi (75. Babacar), Eysseric (20. Bastiao Dias), Chiesa – Simeone.
Drągowski, Cerofolini – Babacar, Cristóforo, Bastiao Dias, Gaspar, Hagi, Hugo, Milenković, Olivera, Ca. Sánchez, Zekhnini.
D. Doveri
Stadio Artemio Franchi
Sampdoria
Puggioni – Murru (55. G. M. Ferrari), Regini (C), Silvestre, Sala (67. Bereszyński) – Praet, Torreira, É. Barreto – G. Ramírez (76. R. Álvarez) – Caprari, Quagliarella.

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit u dalšího zápasu.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 14:5. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 20:11.
Je tu konec zápasu, dnešní utkání bylo napínavé až do samého konce.
První poločas vyhrála Sampdoria zaslouženě 0:2, to po brankách Gianluca Caprariho a Fabia Quagliarella.
Do druhé poloviny nastoupila oživená Fiorentina ve vysokém tempu, již v 50. minutě snížil na 1:2 Milan Badejl. Ani několik dalších šancí nestačilo domácím k tomu, aby z dnešního zápasu vydolovali alespoň bod, který by si zasloužili.
90+4'
90+4'
Ten se, ke smůle domácím, vůbec nepovedl.
90+4'
Fiorentina doslova mačká svého soupeře, bude tu rohový kop.
90+3'
Velmi nespokojený byl s verdiktem sudího zkušený kanonýr Fabio Quagliarella. Dal mu to najevo zakopnutým míčem a následnou gestikulací.
90+2'
Za ostrý faul na polovině hřiště si žlutou zaslouží Torreira.
90+1'
Znovu obrovská šance u brány Puggioniho. Bruno Gaspar našel centrem Chiesu, ten akrobaticky zakončoval nad, to bude hráče "fialek" mrzet.
90+1'
Nastavovat se budou 4 minuty.
89'
Quagliarella mohl dát druhou branku, krásně si totiž seběhl na centr do malého vápna, jeho střelu odrazila tyč.
89'
Regini si dává s rozehráním volného kopu opravdu na čas.
88'
Chiesa opravdu vehementně gestikuloval směrem k pomeznímu, rozhodčímu to neuniklo a ukázal mu žlutou kartu.
88'
Tak nakonec to nebylo tak vážné, Torreira si doslova pohrál s nervy všech fanoušků na hřišti. Na trávníku se objevily i nosítka, ty po pár minutách Torreira odmítl a teď už běhá po hřišti.
87'
Velice smolně se teď zranil Torreira.
86'
Z rohu ale vůbec nic nebylo, naopak, Fiorentina znovu hrozila,Babacar ani jeho spoluhráči nedostali míč do brány.
85'
K rohovému kopu se teď dostávají hosté, po delší odmlce mají šanci na ohrožení branky soupeře.
84'
Výborná individuální akce Caprariho, nakonec byla jeho střela zablokována, letící míč Quagliarella napálil nůžkami, bránu netrefil.
82'
Neskutečné, co se děje na hřišti! Babacar se dostal ke střele ze šestnáctky, Puggioni vyrazil a následnou dorážku Simeone namířil do vzdálenější tyče. Dorážku do prázdné brány už ale nikdo z hráčů neslavil, všichni zaznamenali praporek pomezního, který správně odhalil ofsajd Simeoneho.
81'
Silvestre vidí žlutou kartu, v souboji byl příliš pozdě, Simeonemu přišlápl achilovku.
80'
Gaspar je opravdu neúnavný, je neustále zásobován míči do běhu, tentokrát si na něj počíhal Ferrari a ještě mu daroval cosi od cesty.
79'
Fiorentina už hodně tlačí na polu, dokazuje to i ostrý faul Chiesi při napadání rozehry soupeře.
78'
Zkušený Puggioni si dává s odkopy na čas, to se nelíbí domácím fanouškům, kteří mu to dávají pořádně hlasitě znát.
77'
Aktivní Babacar se dostal do ofsajdového postavení.
76'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gastón Ramírez, přichází Ricardo Álvarez.
75'
Babacar se ihned mohl zapsat do kolonky střelců dnešního utkání, po rohovém kopu hrudí zakončoval právě on, míč snad skákal po brankové čáře, velká smůla pro "fialky".
75'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází Khouma Babacar.
74'
Po delší době vidíme náznak šance ze strany hostů, centr ale skončil v rukavicích Sportiella.
72'
Obrovská šance, v ní se vyskytl Chiesa, když se z houfu hráčů vynořil právě on a tváří v tvář Puggionimu ho pouze nastřelil.
71'
Obraz hry se příliš nemění, Fiorentina se snaží dostat co nejrychleji na polovinu soupeře, Sampdoria se dostává pouze do protiútoků.
70'
S velkou dávkou štěstí se Chiesa málen dostal do zakončení na hranici penalty, radost mu zkazil Regini.
69'
Hra se mírně rozkouskovala fauly a střídáním, Fiorentina ale je znovu u míče a může tak útočit.
67'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Jacopo Sala, přichází Bartosz Bereszyński.
66'
Bruno Gaspar se prezentuje výbornou kapacitou plic, jeho výkon snese přísnější měřítko, a to hraje jen druhou půli.
66'
A Astori se dostal k hlavičce! Ta jen proskákala malým vápnem, nadělala ale zmatky v obraně hostů.
65'
A po individuální akci Simeoneho se bude kopat rohový kop.
65'
No, Fiorentina vystrkuje růžky, ke střele se dostal Dias, byla ale pouze doprostřed. Sampdoria zaostává.
63'
Chiesa se prezentoval pěkným pokusem z dobrých 25 metrů, Puggioni ale nedopustil větší rozruch.
63'
Hrubě nepovedený centr vyletěl z nohy Benassiho.
61'
Po serii odrazů sudí ukázal na odkop, to vzbudilo emoce u hráčů "fialek", nutno podotknout, že oprávněně.
60'
Caprari se dožadoval faulu v dobré pozici pro přímý kop, rozhodčí ale nepískl. Naopak na druhé straně dostal naloženo Chiesa a je tu prostor pro standardní situaci.
58'
Fabio Quagliarella si dělal prostor na zakončení, byl ale pečlivě bráněn Astorim, který souboj vyhrál.
57'
Aktivnější je ve druhé půli rozhodě domácí Fiorentina, Sampdoria se teď po delší době snaží o útok.
55'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Nicola Murru, přichází Gian Marco Ferrari.
55'
Pěkná střela, kterou obstaral Chiesa! Po přízemní kombinaci okolo vápna zvolil ránu, která před brankařem skočila, Puggioni si poradil.
54'
Po pravé straně znovu postupoval Gaspar, tentokrát společně s Diasem, centr druhého jmenované ztroskotal na obraně hostů, následovat bude roh.
52'
Zápas samozřejmě dostává důležitou zápletku, to utkání určitě potřebovala. V posledních minutách jsou aktivnější domácí, na pravé straně je to střídající Gaspar, který zásobuje vápno centry.
50'
Fiorentina právě vstřelila branku!

Nádherná akce po pravé straně! Benassi počkal na náběh aktivního Gaspara, který centrem parádně našel MILANA BADEJLA, který z voleje dokázal prostřelit Puggioniho.
Asistence: Bruno Gaspar.
50'
Gaspar měl dva pokusy na dobrý centr do vápna, ani jeden se mu nepovedl a pokračovat v útočení mohou hosté.
49'
Na druhé straně Gaspar nadělal starosti Silvestremu, ten míč odvrátil pouze na roh.
47'
Caprari zahodil obrovskou šanci, do které ho poslal Torreira. Caprari šel doslova sám na brankáře, zkusil ho dloubnout, ale bránu trestuhodně minul.
46'
Fiorentina se snaží vstoupit do druhé půle aktivně, to jim ale překazil šikovný Torreira a míč mají hosté.
46'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Nenad Tomović, přichází Bruno Gaspar.
46'
První poločas máme u konce a musím uznat, že se rozhodně nenudíme. Začátek zápasu patřil spíše "fialkám", druhou část první půle naopak ovládli hráči v bílém. Smrtící dvě minuty rozhodly o současném výsledku. Nejprve v 32. minutě dorážel míč do prázdné brány Gianluco Caprari, následně dvě minuty na to provětral šibenici z penalty Fabio Quagliarella.
45+3'
45+2'
A máme tu ještě jeden faul Tomoviče, poslední šance na vstřelení branky v tomto poločase bude mít Sampdoria.
45+1'
Hráči Sampdorie se snaží nepolevovat v útočení, tentokrát jim ale útočná akce ztroskotala na nepřesné přihrávce Caprariho.
45+1'
Nastavovat se budou celé 2 minuty.
45'
Ten ale hosté prakticky zahodili, centr letěl do rukou připraveného Sportiella.
44'
Nepříjemný centr do vápna poslal Caprari, domácí jsou rádi, že odvrátili na roh.
43'
No, já bych řekl, že po beznadějném odkopu obrany, se nečekaně dostal do samostatného úniku Simeone. Střelu ale dokázal zablokovat Regini, důležitý obraný zákrok.
42'
Tak to byla obrovská šance, Dias ale naprosto trestuhodně prováhal čas, který měl na střelu! Zablokoval ho Sala, který se k němu rychle přesunul. Takovéto situace zatím rozhodují dnešní utkání.
41'
Biraghi dostal od Ramíreze co proto, svíjí se na trávníku v bolestech.
39'
Praet se trochu zamotal do svých kliček, daroval tak míč domácím, kteří okamžitě založili útok. Simeone se jen o malý kousek nedostal k lepšímu zakončení.
38'
Aktivní Dias se po centru Biraghi dostal k hlavičce. Na malém vápně trefil bránícího hráče.
37'
Krásně se na levé straně uvolnil Dias, střela levou zpoza vápna pěkně protáhla Puggioniho.
36'
Fiorentina se snaží odpovědět, díky tlaku offenzivních hráčů v bílem jsou nuceni hrát míč až na brankáře Sportiella.
34'
Sampdoria právě vstřelila branku!

Neskutečné! Domácí zažívají dvě minuty hrůzy. Po smolné ruce Tomoviče rozhodčí pískl penaltu, nutno říci, že správně. Exekutor FABIO QUAGLIARELLA se v tomto většinou nemýlí a brankáři opravdu nedal šanci!
34'
Je odpískána penalta za ruku Tomoviče! Kopat bude Quagliarella.
32'

Tak toto je pro domácí velká rána! Fiorentina zvolila signál, který jim hrubě nevyšel, hráči Sampdorie se vydali do rychlého protiútoku, první centr jim sice nevyšel, na pravé straně se ale k míči dostal Ramírez, prošel až do vápna, kde natáhl k pěkné ráně. Sportiello dokázal míč vyrazit, bohužel pro domácí pouze k GIANLUCOVI CAPRARIMU, a ten se z malého vápna nemýlil.
31'
"Fialky" se konečně probrali, teď vápnem proletělo několik centrů, k přímému ohrožení branky sice nedošlo, následuje ale rohový kop domácích.
30'
A sudí pokračuje v nastaveném metru, na polovině hřiště se provinil proti pravidlům Badelj a, stejně jako Tomovič, vidí žlutou kartu.
29'
Rozhodčí nezapomněl na souboj z před pár minut a Tomovič vidí kartu žluté barvy.
28'
Na roh si sice naskočil Quagliarella, míč ale letěl hodně vedle branky.
27'
Následuje rohový kop, Fiorentina se zvládla ubránit prvnímu centru.
26'
A další faul na obrané polovině "fialek", Ramírez si už staví míč na centr.
25'
Krásný míč poslal Ramírez do vápna na Quagliarellu, ten se v pádu snažil přehodit brankáře, dloubák ale neměl dostatek razance.
24'
A Gastón Ramírez to zkusil přímo na bránu, brankář Sportiello byl v pozoru a nachytat se nenechal.
23'
Sudí teď byl hodně přísný na Biraghiho, ten ale opravdu fauloval a Ramiréz může zahrát standardní situaci z dobré pozice.
21'
Fiorentina se žene do útočení, tentokrát se do zakončení dostal Benassi, nechybělo mnoho a Puggioni mohl mít více práce.
20'
A nakonec muselo dojít ke střídání, zraněný Eysseric už dál nemohl pokračovat.
18'
Na hřišti je teď ošetřován Eysseric, ten utržil šrámy na kotníku.
17'
Obrana hostů si s míčem poradila, hlavou na Puggioniho zahrál Regini, Sampdoria tak může začít útočit.
16'
Přece jen můžeme říct, že Sampdoria trochu otevřela své řady, osmělila se a mnohem více se žene do útočení.
15'
K zakončení sice došlo, přes hradbu těl se ale nemohl míč k Sportiellovi dostat.
15'
Astori se může zlobit jen sám na sebe, nešťastným dotekem mu míč utekl až do zámezí a je tu roh pro hosty.
14'
Fanoušci jsou u vytržení, sám na bránu mohl postupovat Simeone, pomezní rozhodčí však správně zvedl praporek.
13'
Ano, to byla pěkná akce hostů! Praet nachystal míč pro Murra, ten z první odcentroval. K hlavičce se dostal Caprari, střela minula bránu zhruba o metr.
12'
Veretout se dopustil při napadání faulu, následnou rozehrávku hráči v bílém uspěchali, a je tak po akci.
11'
Fiorentina napadá rozehrávku Sampdorie opravdu vysoko, to zajisté svědčí o sebevědomí domácích.
10'
Pěkná akce domácích. Protiútok tři na tři sice trochu pozdržel Simeone, našel ale geniální přihrávkou Chiesu, který si míč nachystal a vypálil zpoza šestnáctky, Puggioni byl připraven.
8'
Pěkně se do vápna prorval Praet! S míčem byl už na malém vápně, tam ale v souboji tělo na tělo upadl a nedokázal zakončit.
8'
Postupný útok domácích bude začínat až od brankáře Sportiella.
7'
Hráči ve fialovém drží kontrolu nad míčem, Sampdoria se prozatím příliš neosmělila.
5'
Regini teď nezvládl rozehrávku, míč prakticky daroval domácím "fialkám".
4'
Centr prolétl do malého vápna, kde bránění zvládli hostující obránci a i přes malý závar se míč dostal k Puggionimu.
3'
Za dlouhým míčem se hnal Simeone, přihrávka do vápna ale nevyšla, bude se zahrávat první rohový kop.
2'
Žlutá karta již ve 2. minutě zápasu, Praet byl na zemi příliš pozdě na to, aby zasáhl míč.
2'
Prakticky totožnou situaci jsme teď mohli sledovat v podání Murra, postupný útok tak zakládají domácí.
1'
Zápas nám zahájili domácí, při první akci se prezentoval útočným faulem Simeone.
1'
-1'
Hráči jsou nachystáni na hrací ploše, domácí Fiorentina ve fialovém, Sampdoria musela zvolit bílou sadu dresů.

ACF Fiorentina: Sportiello – Tomović, Astori (C), Ge. Pezzella, Biraghi – Veretout, Badelj – Benassi, Eysseric, Chiesa – Simeone.
Náhradníci: Drągowski – Babacar, Cristóforo, Bastiao Dias, Gaspar, Hagi, Hugo, Milenković, Olivera, Ca. Sánchez, Zekhnini.

UC Sampdoria: Puggioni – Murru, Regini (C), Silvestre, Sala – Praet, Torreira, É. Barreto – G. Ramírez – Caprari, Quagliarella.
Náhradníci: Krapikas, Tozzo – R. Álvarez, Bereszyński, Capezzi, G. M. Ferrari, Kownacki, Leverbe, Linetty, Verre..
UC Sampdoria
Celek Marca Giampaola zvládl první utkání nejvyšší italské soutěže o poznání lépe, doma otočil nepříznivě se vyvíjející utkání s nováčkem soutěže Beneventem Calcio, když dvěma góly utnul snahu hostů zkušený kanonýr Fabio Quagliarella. Utkání tak skončilo výhrou Sampdorie 2:1.
První tři body jsou pro tým, ve kterém zatím stále figuruje i Patrik Schick, dobrou vzpruhou po ne příliš povedené přípravě.

Dokáže dosáhnout Sampdoria na další tři body, nebo si první úlovek do tabulky připíše hladová Fiorentina? To se necháme společně překvapit, start zápasu je naplánován na 20:45.
ACF Fiorentina
Serie A má za sebou první kolo, to Fiorentina nezvládla, když podlehla posílenému Interu Milán na jeho hřišti 3:0. Prozatím se tedy nachází na předposlední pozici, to ale po jednom utkání samozřejmě nemá vypovídající hodnotu. "Fialky" zvolily trochu netradiční cestu, když si mezi ligovými zápasy střihly přátelský duel s Realem Madrid, kterému podlehli 2:1. Tým je poskládán převážně ze střední věkové generace hráčů. Fiorentina by rozhodně neměla na konci sezony patřit ke chvostu tabulky, o to se tým Stefana Pioliho může pokusit již v dnešním utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62