Serie A - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Juventus - 3. března 2018   18:00

0:1
(0:0)
Juventus
90+3' Dybala  (Rugani)
Lazio
Strakoša – Luiz Felipe, de Vrij, Radu – Lulić (C) (90. Murgia), Parolo, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, J. Lukaku – Alberto (70. Anderson) – Immobile (79. F. Caicedo).
Stadio Olimpico, Řím
Juventus
Buffon (C) – Barzagli, Benatia, Rugani – Lichtsteiner (57. Costa), S. Khedira, Pjanić, Matuidi, Asamoah – Mandžukić (72. Sandro), Dybala (90+5. Chiellini).

Mario Mandžukić v úvodu zápasu hlavičkoval těsně nad, zatímco Sergej Milinković-Savić na opačné straně v obrovské šanci pouze do náruče Gianluigiho Buffona. Po přestávce se dvakrát v rychlém sledu snažil prosadit Paulo Dybala, jeho první střela ale zamířila vysoko nad, zatímco druhou vyrazil skvěle Tomas Strakoša. Jinak toho souboj mezi druhým a třetím celkem italské Serie A příliš mnoho nenabídl a skončil by bez branek, kdyby v závěru neudeřil po krásném uvolnění vpádu Paulo Dybala. Konečný výsledek. S. S. Lazio 0 Juventus 1.
90+5'
90+5'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Giorgio Chiellini.
90+3'
Juventus právě vstřelil branku!
PAULO DYBALA si po kolmé přihrávce uprostřed šestnáctky nádherně prostrčil míč mezi nohama jednoho z hráčů Lazia do prostoru, a přestože byl stažen k zemi, levačkou vpádu zamířil do pravého horního rohu brány! Juventus udeřil v závěru zápasu jako hrom z čistého nebe! Asistence: Daniele Rugani.
90+1'
Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 3 minuty.
90'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Senad Lulić, přichází Alessandro Murgia.
89'
A další ostrý faul, který u pravé postranní čáry schytal Sami Khedira, Juventus ovšem dostal výhodu a po přenesení hry doleva vybojoval rohový kop. Tak nakonec ne. Následoval odkop od brány Lazia.
88'
Tři minuty do konce a Sergej Milinković-Savić na pravém křídle po příliš dlouhém předkopnutí míče fauloval, když zbytečně zezadu nakopl jednoho z hráčů Juve do nohy a viděl žlutou kartu.
87'
Gianluigi Buffon by si asi přál, aby měl více práce, stejně jako jeho protějšek, protože v bráně tak akorát nastydnou. Samozřejmě to berte s nadsázkou.
86'
Felipe Caicedo na levém křídle vybojoval autové vhazování a Lazio rychle poslalo míč do hry, jenže Juventus domácí rozehrávku skvěle napadal a hra se odehrává ve středu hřiště.
85'
V úvodu zápasu hlavičkoval těsně nad Mario Mandžukić, zatímco po přestávce pálil jednou nepřesně a přesně v rychlém sledu Paulo Dybala, jeho druhý pokus ale vyrazil Tomas Strakoša.
84'
Stará dáma bude muset být dnes s bodem spokojena, protože toho předvedla málo, na to aby zvítězila.
83'
Sergej Milinković-Savić se pokusil zvednout diváky ze sedadel přízemní střelou ze střední vzdálenosti, jenže o hodně minul pravou tyč brány hostujícího Juventusu.
82'
Juventus už na hřišti nemá žádného chladnokrevného útočníka. Ze hry byl totiž stažen Mario Mandžukić, kterého nahradil Aléx Sandro, což je obránce.
81'
Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát necelých deset minut a velice by mu prospěl gól, jenže to se zdá být dnes utopie. Lazio dobře brání, zatím Juve se není schopné prosadit.
80'
Stefan Radu se nedokázal prosadit na levém křídle, kde se marně snažil dostihnout prudký míč, a Andrea Barzagli mohl v poklidu vhazovat. Právě Andrea Barzagli je jedním z hráčů, který často kroutí hlavou.
79'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Felipe Caicedo.
78'
Juventus vždy útočí do plných. Po přestávce se ještě nestalo, aby turínský klub vyrazil do nadějného přečíslení nebo otevřené obrany, po které by mohla přijít šance.
77'
Hosté na levém křídle vybojovali autové vhazování, následný přízemní centr byl ale na přední tyči odvrácen.
76'
Útoky Juventusu začínají být hodně bezzubé. Lazio brání v pokutovém území ve velkém počtu hráčů a hostům se jeho obranu daří překonávat jen horko těžko.
75'
Střídající Aléx Sandro se snažil prosadit v blízkosti šestnáctky, jenže se ke střele nedostal a naopak fauloval za žlutou kartu.
74'
Někteří fotbalisté Juventusu kroutí hlavou, dnes se jim zkrátka vůbec nedaří. Pokud se nepletu, tak se dostali pouze k jedné střele na bránu, což na tým bojují o titul hodně málo.
72'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Mario Mandžukić, přichází Aléx Sandro.
71'
Před střídáním Lazia se snažil ve středu hřiště prosadit Sami Khedira, kterého fauloval Sergej Milinković-Savić, následný centr ze standardní situace byl ale příliš dlouhý.
70'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Felipe Anderson.
69'
Hlasitě o sobě nyní dávají znát fanoušci Juventusu, který se rozezpívali a ženou svůj tým kupředu. „Juve, Juve!“
68'
Lazio vyrazilo na ose hřiště do rychlého protiútoku, který neměl dlouhého trvání, a hráči Juventusu ho snadno přerušili.
67'
Paulo Dybala vzápětí napřáhl na levé straně šestnáctky k o poznání nebezpečnější střele, která letěla těsně nad zemí, Tomas Strakoša ji ale skvělým zákrokem vyrazil!
66'
Paulo Dybala si po rozehrání standardní situace a diagonálním centru ve středu hřiště zpracoval míč a zpoza šestnáctky napřáhl k prudké střele, která zamířila vysoko nad bránu.
65'
Douglas Costa si nádherně pustil míč po parádní otočce mezi nohama jednoho z hráčů Lazia do běhu a byl faulován.
64'
Ze zápasu uběhla více než hodina hry a zatím marně čekáme na gól. Lazio zřejmě vstoupilo do druhého poločasu s tím, že bude poctivě bránit a vyrážet do rychlých protiútoků.
63'
Lazio dostalo po faulu ve středu hřiště výhodu a po následné kombinaci se ocitl jeden z domácích hráčů v pokutovém území na zemi. Mehdi Benatia měl nohu hodně vysoko a zřejmě došlo ke kontaktu, penalta se ale nepískala.
62'
Hra se neustále odehrává mezi oběma pokutovými územími a ani jeden z týmů se zatím po přestávce nedostal do šance.
61'
Dnešní zápas se nese ve znamení dvou skvělých trenérů a bývalých hráčů. Lazio vede Filippo Inzaghi, legenda AC Milán, zatímco Juventus trenér Massimiliano Allegri.
60'
I kdyby ale zkušený brankář Juventusu z brány nevyběhl proti míči, situaci jistil tělem Mehdi Benatia, který by to zřejmě zvládl.
59'
Ciro Immobile je hodně frustrovaný, protože nyní se málem řítil sám na bránu, jenže Gianluigi Buffon proti němu skvěle vyběhl a ve skluzu míč odvrátil za postranní čáru.
58'
Massimiliano Allegri vycítil, že je potřeba provést nějakou změnu v sestavě, a do hry přišel čerstvý Douglas Costa, který je v Juventusu na hostování z Bayernu Mnichov.
57'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Stephan Lichtsteiner, přichází Douglas Costa.
56'
Stará dáma potřebuje zlepšit hru ve středu hřiště, o což se snaží právě nyní. Lazio ale zatím aktivně a dobře napadá.
55'
A nyní se to dokonale ukázalo. Juventus chtěl podél levé postranní čáry rozjet rychlý protiútok, jenže kolmá přihrávka šla od obránců rovnou na útočníky a byla nepřesná.
54'
Problém je, že čtveřici fotbalistů Juventusu na hrotu nikdo nedoplňuje. Jako by neexistovala záložní řada a přechod mezi útokem a obranou. Chybí zkrátka mezi hra.
53'
Dnešní utkání se zatím nese ve znamení souboje defenziv, než ofenziv. Samozřejmě bychom si ale přáli opak.
52'
Obránce Juventusu se rychle zvedl zpět na nohy a Juventus rychle rozehrál, zase se ale k ničemu nedostal.
51'
Stephan Lichtsteiner si ve středu hřiště dobře pokryl míč a Marco Parolo ho fauloval. Hra byla na chvíli přerušena.
50'
Jordan Lukaku na levé straně vyhrál důležitý osobní souboj a poté poslal přihrávku do středu hřiště, kde už to vypadalo na střelu, domácí se ale ještě rozhodli po přihrávku doprava, kde ji skvěle vystihl Kwadwo Asamoah.
49'
Jeden z hráčů Lazia se na levém křídle snažil proniknout do šestnáctky, Juventus ale mu ale míč dokázal ukopnout.
48'
Lazio se marně snažilo prosadit na ose hřiště a Juventus mohl přejít do protiútoku, také do kombinace hostů se ovšem vkradla nepřesnost a útok ztroskotal.
47'
Během úvodních pětačtyřiceti minut jsme nebyli ani na jedné straně svědky gólu, kterého se snad dočkáme.
46'
Lazio rozehrálo druhý poločas a v bráně Juventusu nechybí Gianluigi Buffon, který se během prvního poločasu nepříjemně střetl ve výskoku s domácím Senadem Lulićem.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
Mario Mandžukić mohl vstřelit gól po deseti minutách po rohovém kopu, jenže hlavičkoval těsně nad, zatímco Sergej Milinković-Savić na opačné straně hřiště po centru ze hry pouze do rukavic Gianluigiho Buffona. Na Stadio Olimpico zatím gól nepadl. Výstavnímu vlastnímu gólu Jordana Lukaka předcházel faul jednoho z jeho spoluhráčů a měl obrovskou kliku. Skóre po poločase na Stadio Olimpico. S. S. Lazio 0 Juventus 0.
45+3'
45+3'
Ostrý souboj dvou hráčů s číslem 26! Stefan Radu unikal podél levé postranní čáry a Stephan Lichtsteiner ho zezadu hodně ostře sestřelil. Následovala žlutá karta.
45+2'
Ošetřený Mehdi Benatia je konečně na nohou a Paulo Dybala se podél levé postranní čáry rozebíhal na míč, ten ovšem skončil za postranní čárou, a Lazio mohlo vhazovat.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45'
Už to vypadalo, že jeden z hráčů Lazia vypálí zpoza šestnáctky bez přípravy, přihrávka ale byla nepřesná a po protiútoku Juventusu byl v blízkosti středového kruhu faulován Mehdi Benatia.
44'
Domácí se dostali na pravém křídle v rychlém sledu ke třem centrům, jenže všechny tři Juventus dokázal odvrátit.
43'
Na obou stranách se kupí nepřesnosti a vypadá to vypadá, že před přestávkou se žádného gólu nedočkáme.
42'
Juventus vyrážel ve středu hřiště do nadějného útoku, jenže nakonec byl vytlačen na vlastní polovinu hřiště.
41'
Lazio na levé straně rozehrálo standardní situaci, centr byl ale příliš krátký a hosté ho na přední tyči odvrátili.
40'
Miralem Pjanić odkopával míč do bezpečí v blízkosti šestnáctky a ostře do něj vlétl v tváří v tvář Luiz Felipe.
39'
Paulo Dybala si rozehrávku rohového kopu na levé straně hřiště zopakoval, tentokrát ale jeho přetažený centr žádného ze spoluhráčů v dresu Juventusu nenašel.
38'
Blaise Matuidi se dostal na levém křídle k centru, který byl sražen na rohový kop. Paulo Dybala poslal do šestnáctky nebezpečný centr, který propadl na vzdálenější pravou tyč, a tečovaná přízemní střela Samiho Khediry těsně minula vzdálenější levou tyč!
37'
Oba borci jsou v pořádku a utkání může pokračovat. Do konce prvního poločasu zbývá odehrát osm minut.
36'
Senad Lulić si uprostřed šestnáctky naskakoval na vysoký kolmý míč a nepříjemně se střetl s Gianluigim Buffonem, který těsně před střetem vyboxoval míč do bezpečí.
35'
Kwadwo Asamoah si dobře pokryl míč před střídačkami tělem a jeden z hráčů Lazia ho zezadu povalil na trávník.
34'
Souboj dvou hráčů s číslem 26 na zádech vyhrál hostující Stephan Lichtsteiner, který vybojoval autové vhazování.
33'
Časté fauly hru hodně rozkouskovaly a marně čekáme na další šanci, která by zaváněla gólem na jedné nebo druhé straně. Juventus hraje na hřišti Lazia stále bez branek.
32'
Domácí se snažili prosadit dlouhou kolmou přihrávkou na ose hřiště, jenže myšlenka se nepotkala s úspěchem.
31'
Lazio se snaží znepříjemnit hru Juventusu ostrými fauly a zatím se mu to daří. Jen aby zápas dohrálo v jedenácti.
30'
Mario Mandžukić si na vlastní polovině zpracoval míč a Luiz Felipe ho sestřelil ostrým skluzem, po kterém viděl žlutou kartu a mohl být rád, že karta neměla barvu červenou.
29'
Jordan Lukaku si po rohovém kopu Juventusu vstřelil nádherný vlastní gól, když hlavou zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, gól ale neplatil kvůli faulu Juventusu, který byl pískán těsně předtím!
28'
Stephan Lichtsteiner rozehrál standardní situaci a na přední tyč poslal z pravé strany nebezpečný centr, který domácí hráči dokázali hlavou odvrátit na rohový kop.
27'
Luis Alberto zezadu sestřelil na pravé křídle unikajícího Stephana Lichtsteinera a vyfasoval za faul žlutou kartu.
26'
Juventus čekal, s čím domácí fotbalisté přijdou, a ti nepřišli s ničím. Jordan Lukaku se sice na levé straně dostal k centru, jenže byl přetažený a navíc skončil v zámezí.
25'
Lazio Řím pokračuje v aktivní hře a má zatím mnohem více ze hry, která se po většinu času odehrává na polovině Juventusu. Gianluigi Buffon zatím musel zasahovat dvakrát.
24'
Lazio v rychlém sledu rozehrálo dva rohové kopy, po centru z levé ani opačné strany se ale k ničemu nedostalo.
23'
Luis Alberto napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, kterou Gianluigi Buffon u pravé tyče vpádu nedokázal udržet, a následoval rohový kop Lazia.
22'
Lazio se na pravé straně dostalo k prudkému centru, jenže uvnitř šestnáctky nebyl nikdo, kdo by zahrozil.
21'
Lazio mělo obrovskou šanci ujmout se vedení, jenže ji nevyužilo, a tak na Stadio Olimpico marně čekáme na úvodní gól.
20'
Luis Alberto poslal do šestnáctky parádní centr, jenže Sergej Milinković-Savić hlavičkoval na vzdálenější levé tyči pouze doprostřed brány a náruče Gianluigiho Buffona!
19'
Luis Alberto napřáhl zpoza šestnáctky k prudké střele, která přišla po zpětné přihrávce z levé strany a jedním z hráčů Juventusu byla přizvednuta nad bránu.
18'
Hra se odehrává převážně mezi oběma šestnáctkami a ani jeden z týmů se není schopen dostat do zakončení. Územní převahu má nyní Lazio, zatím z ní ale nic nevytěžilo.
17'
Domácí fotbalisté se snažili prosadit po centru z levého křídla, který pozorný Kwadwo Asamoah odvrátil za postranní čáru.
16'
Blaise Matuidi si na levé straně naběhl na míč a bez přípravy poslal do ohně nebezpečný střílený centr, na který Mario Mandžukić těsně nedosáhl, a míč minul vzdálenější pravou tyč.
15'
Lazio už bylo v pokutovém území, ke střele se ale nedostalo a jeho útok navíc přerušil útočný faul.
14'
Juventus vyrazil na pravém křídle do útoku 2 na 4, ze kterého nic nebylo, když ho zhatila špatná zpětná přihrávka.
13'
Jordan Lukaku se dostal na levé straně pokutového území po kolmé přihrávce ke zpětnému přízemní centru, který byl sražený na rohový kop, jenž žádné nebezpečí nepřinesl.
12'
Oba týmy se během úvodních minut dostaly jednou do zakončení, v obou případech ovšem bylo nepřesné. Tomas Strakoša ani Gianluigi Buffon zatím nemuseli zasahovat.
11'
Lazio se snažilo odpovědět na šanci Staré dámy, jenže v blízkosti šestnáctky jim opět nevyšla finální fáze.
10'
Juventus na pravé straně hřiště rozehrál standardní situaci a na vzdálenější levé tyči se dostal k hlavičce po krásném centru Mario Mandžukić, jehož pokus skončil těsně nad!
9'
Stephan Lichtsteiner hledal dlouhým kolmým pasem na pravém křídle Maria Mandžukiće, jenže útočník Juventusu měl k míči daleko a Tomas Strakoša v klidu rozehrál nohou.
8'
Lazio se snažilo prokombinovat do šestnáctky a málem bylo úspěšné, jenže finální pas byl příliš prudký a Gianluigi Buffon rychle vyběhl z brány, aby byl u míče první.
7'
Bývalý útočník se ocitl v nepříjemných kleštích před pár okamžiky, ze kterých se marně snažil vymanit.
6'
Blaise Matuidi přihrávkou z levého křídla našel na přední tyči uvnitř pokutového území Maria Mandžukiće, který byl ostře sražen k zemi, bylo to ale o míč a penalta se nepískala.
5'
Marco Parolo zkusil na pravé straně hřiště vypálit prudce zpoza šestnáctky, jeho přízemní rána ale minula vzdálenější levou tyč brány Gianluigiho Buffona.
4'
Senad Lulić na pravém křídle ostře vlétl během napadání do Kwadwa Asamoaha a srazil ho nepříjemně k zemi.
3'
Kwadwo Asamoah neměl na levé straně komu přihrát, a tak se rozhodl pro zpětnou přihrávku. Juventus poté kombinoval v blízkosti vlastní šestnáctky a dostal se pod tlak.
2'
Juventus z levé strany poslal na přední tyč přízemní centr, který byl ještě navíc nepříjemně prodloužen, obrana Lazia ovšem situaci vyřešila odkopla míč do bezpečí.
1'
Juventus obstaral výkop zápasu a okamžitě poslal dlouhý nákop směrem vpřed. Mario Mandžukić podstoupil na levém křídle ostrý hlavičkový souboj a vybojoval rohový kop.
1'
Fotbalisté obou týmů nastoupili na hrací plochu a šlágr kola mezi Laziem Řím a Juventusem bude moci začít.

S. S. Lazio: Strakoša – Luiz Felipe, de Vrij, Radu – Lulić (C), Parolo, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, J. Lukaku – Alberto – Immobile.
Náhradníci: Guerrieri, Vargić – Crecco, Nani, Wallace, F. Caicedo, Murgia, Jordao, Anderson, Bastos, Patric.

Juventus FC: Buffon (C) – Barzagli, Benatia, Rugani – Lichtsteiner, S. Khedira, Pjanić, Matuidi, Asamoah – Mandžukić, Dybala.
Náhradníci: Del Favero, Szczęsny – Chiellini, Bentancur, Marchisio, Höwedes, Sandro, Costa, Sturaro.

Rozhodčí: Luca Banti. Asistenti: Alessandro Costanzo, Gianluca Vuoto. Čtvrtý rozhodčí: Antonio Damato.
Italská Serie A nabídne v sobotu večer velký šlágr, ve kterém třetí Lazio vyzve na Stadio Olimpico druhý Juventus. Stará dáma od 9. prosince, kdy remizovala bez branek s Interem Milán, vyhrála devět ligových zápasů v řadě a během posledních šesti utkání navíc neinkasovala gól. Vzájemná bilance ovšem v letošní sezóně vyznívá lépe pro Lazio, které Juventus nejprve porazilo v srpnu v italském Superpoháru a v polovině října v domácí soutěži, když si z Juventus Stadium odvezlo všechny tři body po těsném vítězství 2:1.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62