Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sassuolo : Udinese - 25. října 2017   20:45

0:1
(0:1)
Udinese
32' Barák  (Perica)
Sassuolo
Consigli – Gazzola, Cannavaro, Acerbi, Peluso – Sensi, Magnanelli (C) (62. Biondini), Missiroli – D. Berardi (76. Ragusa), Falcinelli (58. Matri), Politano.
Tagliavento – Carbone, Bottegoni
MAPEI Stadium - Città del Tricolore (Reggio nell'Emilia)
Udinese
Bizzarri – Stryger Larsen, Danilo (C), Samir, Adnan – Behrami – Matos (74. Hallfredsson), Barák, Jankto, Lasagna (64. de Paul) – Perica (52. Maxi López).

Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:19.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které už jsme se žádné další branky nedočkali. O výsledku zápasu tedy rozhodla přesná střela Antonína Baráka z prvního poločasu. Ve druhé půli byli jednoznačně aktivnějším celkem domácí, avšak nepovedlo se jim z platonického tlaku nic vytěžit. Hostující obrana byla ve většině případů pozorná a případně zasáhl výborný Albano Bizzarri. Hosté dokázali vytěžit všechny tři body, čímž se v tabulce před svého dnešního soupeře dostali. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+6'
90+6'
Centrovaný míč však hostující obranu nezaskočil, načež sudí píská konec utkání.
90+5'
Ve středu hřiště došlo k nedovolenému zákroku hostů, takže uvidíme ještě jeden nákop.
90+4'
Jakub Jankto končí na trávníku po zbytečně tvrdém skluzu Cannavara. Ten nechal působit svou frustraci a ostrým zákrokem poslal českého záložníka k zemi. Zasloužená karta pro Cannavara.
90+3'
Zatím jsou v nastaveném čase lepší hosté, kteří soupeře nepouští na svou vlastní polovinu.
90+2'
Rodrigo de Paul pronikal po pravé straně, kde ho soupeř poslal nedovoleně k zemi a píská se faul.
90+1'
Valon Behrami dnes hraje povedenou partii a nyní dokázal vybojovat další míč ve středu hrací plochy.
90'
Druhý poločas bude nastaven o 5 minut, takže domácí mají ještě dostatek času na vyrovnání.
89'
Hosté si dali s rozehrávkou rohu na čas. Rozehráli míč na krátkou vzdálenost, ale následně poslali nepřesnou přihrávku do pokutového území.
88'
Jankto poslal míč na Baráka, který se snažil krajana uvolnit, ale Gazzola dokázal míč před Janktem ukopnout na roh.
87'
Sassuolo znovu kombinuje na útočné polovině. Obrana Udinese však soupeře nepouští k ničemu zásadnímu.
86'
Domácí se stále snaží dostat přes soupeřovu obranu, ale čas mizí a vyrovnání zatím není na světě.
85'
Alessandro Matri se vrátil na vlastní polovinu, aby vypomohl s bráněním, kde se stal obětí nedovoleného zákroku.
84'
Exekuce volného přímého kopu ze 17,8 metru se ujal Matteo Politano, který zvolil přímou střelu, ale na skvěle chytajícího Bizzarriho si nepřišel a Argentinec vyráží do bezpečí.
83'
Rozhodčí Tagliavento píská nedovolený zákrok Behramiho těsně před pokutovým územím Udinese. Uvidíme zajímavou standardní situaci.
82'
Po rychlém útoku hostů a Janktově centru se domácím nepovedl odkop, který končí rohovým kopem. Po něm však hosté nic zajímavého nevymysleli.
81'
S centrem z pravé strany si Albano Bizzarri poradil bez nějakých větších problémů.
80'
Matteo Politano napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti, která však byla tečována a posléze odkopnuta do bezpečí.
79'
Domácí fotbalisté zatím nenašli žádný účinný recept, jak se dostat přes pozornou obranu Udinese.
78'
Ovšem po nepřesnosti se dostali k míči hosté, avšak ani jejich kombinace dlouho nevydržela a míč se vrací na kopačky hráčů Sassuola.
77'
Domácí se opět ujímají míče a kombinují s ním na kopačkách. Zatím však poměrně daleko od Bizzarriho branky.
76'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Domenico Berardi, přichází Antonino Ragusa.
76'
Žlutou kartu dostává Jens Stryger Larsen (Udinese Calcio).
75'
Rodrigo de Paul šikovně přebral míč a obešel soupeře. Následně došlo k nedovolenému zákroku domácích na Jakuba Jankta.
74'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Ryder Matos, přichází Emil Hallfredsson.
73'
Na hrací ploše zůstává v nefotbalové pozici Ryder Matos, který potřebuje lékařské ošetření.
72'
Samir ohrozil vlastního brankáře, ale Bizzarri drží. Brazilec se ukopl a poslal míč na vlastní branku, nicméně pozorný Bizzarri chytá.
71'
Hostům se po delší době podařilo zklidnit hru a na čas získali míč do svého držení.
70'
Simone Missiroli dostal míč na levé straně pokutového území, s ničím se nerozpakoval a z otočky vyslal poměrně povedenou ránu, která končí kousek vedle branky.
69'
Jakub Jankto zvedl nohu v souboji s Marcellem Gazzolou, který padá. Český reprezentant dostává žlutou kartu.
68'
Při ojedinělém útoku Udinese došlo k pádu hostujícího hráče, avšak rozhodčí Tagliavento zůstává ledově klidný a žádný nedovolený zákrok nepíská.
67'
S přihrávkou do pokutového území si poradil Samir a míč poslal na rohový kop. Ten se domácím vůbec nepovedl, když centrující fotbalista podklouzl.
66'
Udinese se ve druhém poločasu soustředí na obranu a ani se nedostává do žádných zajímavějších situací na útočné polovině, což by se hostům mohlo stát osudným.
65'
Domácí už se dostali do pokutového území domácích, ale nepodařilo se jim akci zakončit a byli vytlačeni.
64'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Kevin Lasagna, přichází Rodrigo de Paul.
62'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Francesco Magnanelli, přichází Davide Biondini.
62'
Po souboji v pokutovém území se k zemi svalil jeden z domácích fotbalistů, leč sudí Tagliavento ukazuje, ať se zvedá a pokračuje ve hře.
61'
Centrovaný míč z volného přímého kopu nezasáhl nikdo z nabíhajících ani bránících fotbalistů a ten tedy vyletěl mimo hrací plochu.
60'
Danilo fauloval Federica Pelusa, takže k vidění bude standardní situace domácích na útočné polovině.
59'
Do slušné pozice pro střelbu se dostal domácí Politano, ale nevedl si vůbec dobře a ještě pořádně pokopal Strygera Larsena.
58'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Diego Falcinelli, přichází Alessandro Matri.
56'
Útočným faulem si vypomohl Falcinelli v souboji s hostujícím kapitánem Danilem. Také domácí trenér chystá oživení hry a připravuje se zkušený Matri.
55'
Hosté se i nadále soustředí hlavně na pevnou defenzivu, což demonstroval razantní odkop na polovinu soupeře.
54'
Federico Peluso sestřelil unikajícího Rydera Matose, za což dostává žluté varování.
53'
Domácí jsou i nadále mnohem aktivnější a hledají prostor, kterak se prosadit a docílit kýženého vyrovnání.
52'
Diego Falcinelli se prodral k hlavičce po pěkném centru, ale tvrdou ránu namířil pouze do rukavic připraveného Bizzarriho.
52'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Stipe Perica, přichází Maxi López.
51'
Jakub Jankto poslal k zemi Sensiho a chystá se první střídání v hostujícím dresu.
51'
Z rohového kopu se však domácímu celku nepodařilo vymyslet vůbec nic zajímavého, takže Sassuolo opět zkouší postupný útok.
50'
Nepříjemný centr z levé strany málem zapadl do branky, ale nakonec doletěl před brankovou čáru, odkud ho jeden z hostů ve skluzu dopravil na roh.
49'
Valon Behrami vletěl do souboje s protihráčem, který po zásahu Švýcara končí na zeleném pažitu. Behrami si ještě situaci vyříkával se soupeřem, ale Tagliavento faul odpískal.
48'
Marcelo Gazzola už nedokázal zastihnout příliš prudké sklepnutí na hrací ploše, takže vhazovat budou hosté.
47'
Vysoký oblouček končí v rukavicích připraveného brankáře Bizzarriho, který si na míč počkal a sebral ho až před dobíhajícím protivníkem.
46'
Jakub Jankto dobře napadal, takže ho trefil odkop soupeře do zadní části těla. Nakonec však domácí situaci ustáli a mají míč na kopačkách.
46'
Máme za sebou poměrně zajímavou první polovinu utkání, ve které jsme mohli sledovat jednu branku. Postaral se o ni český středopolař Antonín Barák, pro něhož to je první soutěžní branka v dresu italského celku. Přitom stejný hráč mohl zapříčinit vedení domácích, když chybou v rozehrávce poslal do útoku Berardiho, ale ten branku vstřelit nedokázal, takže z povedené akce udeřili hosté. Ti se od vstřeleného gólu stáhli a snaží se držet soupeře co nejdále od vlastní branky. Sassuolo kombinuje s míčem u kopaček, ale bez většího efektu. Uvidíme, co se stane ve druhé půli, která začíná přibližně v 21:50.
45+3'
45+3'
Po centru se ještě Falcinelli dostal k hlavičce, kterou však poslal mimo tři tyče, takže se blíží poločasový hvizd.
45+2'
Hostům se nakonec podařilo odkopnout míč na polovinu soupeře, kde se Matos dopustil útočného faulu. Poté se hra dostala opět na půlku Udinese a Samir zastavil Berardiho zataháním za dres, za což je žlutá karta.
45+1'
Po jednom ze soubojů si musel Simone Missiroli obout kopačku. Domácí tedy ještě zkusí ohrozit soupeřovu branku.
45'
Nastavovat se budou ještě 2 minuty nad rámec základního hracího času první půle.
45'
Povedený signál domácího celku! Míč z rohu letěl na hranici šestnáctky na Berardiho, jenž se položil do střely a volej mu sedl, jenže trefil jen připraveného brankáře Bizzarriho.
44'
Diego Falcinelli se dostal k zakončení na hranici pokutového území soupeře, ale ránu z otočky zblokovala obrana Udinese na roh.
43'
Ryder Matos poslal přihrávku k pravé postranní čáře, kam si seběhl Antonín Barák, jenže nedokázal míč udržet na hrací ploše.
42'
Na levé straně se Missiroli otočil zpátky do středu hřiště a pokračuje pozvolná kombinace Sassuola ve snaze o vyrovnání nepříznivého stavu.
41'
Rychlý protiútok hostujícího celku byl zakončen nepřesnou střelou, která končí vedle Consigliho branky.
40'
Sledujeme platonickou snahu domácího družstva o vyrovnání, nicméně zatím vše hatí nepřesnosti.
38'
Když už se hostující hráči dostali na útočnou polovinu, dopustili se faulu, takže se míč vrací do držení domácím.
37'
Domácí hráči pokračují v práci s míčem u kopaček, ale zatím jim chybí okamžik překvapení, takže se hosté v pohodě brání.
36'
Na hrací ploše zůstal sedět Diego Falcinelli, jehož nohu trochu zbytečně přišlápl Valon Behrami.
35'
Fotbalisté Sassuola kombinují s míčem na vlastní polovině, odkud žádné nebezpečí pro branku argentinského gólmana ve službách Udinese nehrozí.
34'
Domácí se pokusili o rychlou odpověď, ale míč po jejich akci končí mimo hrací plochu, takže ho do hry zpátky musí uvést Albano Bizzarri.
32'
Udinese právě vstřelilo branku!
A máme zde úvodní branku utkání, o kterou se postaral český reprezentant ANTONÍN BARÁK. Tomu míč šikovně přeposlal Stipe Perica a bývalý hráč Slavie Praha před sebou měl otevřený prostor, takže si míč posunul, načež vyslal povedenou ránu, která se zastavila až v síti!
31'
Po centru z pravé strany se píská útočný faul, kterého se podle rozhodnutí protřelého sudího Tagliaventa dopustil chorvatský útočník Stipe Perica.
30'
Opět se ukázal švýcarský internacionál Behrami, který skončil na zemi po zákroku Berardiho zezadu.
29'
Valon Behrami výborně ustál souboj s Missirolim, načež získali hosté výhodu volného přímého kopu na útočné polovině, ale centr směrem k vápnu se neujal.
28'
Ryder Matos si vůbec nerozuměl se spoluhráči a poslal míč do míst, kam se nemohl kolega ve žlutém dresu dostat před soupeřem.
27'
Dalším nedovoleným zákrokem se prezentoval zkušený Paolo Cannavaro, takže u míče budou také hosté.
26'
Exekuce se ujal Francesco Magnanelli, leč jeho oblouček do vápna se nesetkal s úspěchem, protože letěl pomalu a ještě do míst, kde nikdo ze spoluhráčů v dobrém postavení zrovna nebyl.
25'
Antonín Barák si vypomohl v rozporu s pravidly, takže uvidíme volný přímý kop domácího družstva.
24'
Samir odvrátil míč na rohový kop. Domácí však po centru od rohového praporku nic zajímavého nevymysleli.
23'
Momentálně nesledujeme příliš atraktivní část utkání a o větší šance je poměrně velká nouze.
21'
Střílený centr hostů z levé strany nedokázal nikdo z nabíhajících hráčů dostihnout a domácí obrana může být v klidu.
20'
Hosté kombinovali ve středu hrací plochy, ale nepovedená přihrávka doprava končí mimo hrací plochu a vhazují domácí.
19'
Domácí se dostali k centru z levé strany, ale ten už přišel zpoza autové čáry, takže vykopává Albano Bizzarri.
18'
Po hrubé chybě ve středu pole v podání Antonína Baráka mohl postupovat směrem na branku Domenico Berardi, ale vše uspěchal a míč poslal mimo tři tyče.
17'
Antonín Barák se dostal k míči a v časové tísni ho poslal směrem k brance, nicméně o střelu se nejednalo a nikoho ze spoluhráčů českého středopolaře míč nalézt nemohl.
16'
Zatímco je Falcinelli v péči lékařského týmu Sassuola, kombinují hosté proti oslabenému soupeři a hledají skulinu v obranném postavení.
15'
Nosítka sice byla přinesena, ale Falcinelli odchází po svých za pomoci lékaře. Ovšem je viditelně otřesen, takže to s jeho pokračováním zatím moc dobře nevypadá.
14'
Nejhůře z celého střetu dopadl Diego Falcinelli, který potřebuje lékařské ošetření a vypadá to, že budou zapotřebí i nosítka.
13'
Na hrací ploše se opět ocitl Domenico Berardi, který se srazil se spoluhráčem Falcinellim. Viníkem celé situace byl hostující Samir, který vletěl do souboje s dvěma soupeři a oba je zboural.
12'
Matteo Politano chtěl zakombinovat se spoluhráčem, ale ten už mu nedokázal míč narazit zpátky. Následně došlo k faulu na Valona Behramiho.
11'
Domácí fotbalisté kombinují s míčem u kopaček, ale zatím hodně daleko od soupeřovy branky.
10'
Aktivní presink se hostům málem vyplatil, ale domácí hráči nakonec s trochou štěstí udrželi míč na svých kopačkách.
9'
Lékařské ošetření potřebuje Domenico Berardi po nepříjemném střetu se soupeřem.
8'
Domácí se dostali až do pokutového území soupeře, kde vystřelili, avšak ránu zblokoval bránící soupeř, takže si Bizzarri připsal jednoduchý zákrok.
7'
Rozehrávky volného přímého kopu se ujal Jankto, jeho centr si našel spoluhráč a přesnou hlavičkou poslal míč do sítě, jenže rozhodčí Tagliavento píská předcházející útočný faul, takže branka nemůže platit.
6'
Kevin Lasagna končí na zeleném pažitu po skluzu Paola Cannavara a sudí píská nedovolený zákrok na jediného Itala v základní sestavě hostů.
5'
Ryder Matos poslal z pravé strany centr do pokutového území soupeře, kde ale odvrací jeden z dobře postavených zadáků Sassuola.
4'
Politano se rozčiluje na sudího Tagliaventa, že na jeho osobu neodpískal faul na útočné polovině, leč zkušený rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
3'
Z levé strany centroval Matteo Politano, ale jeho centr přeletěl všechny hráče ve vápně a doletěl jen na druhou stranu. Příliš lépe si nevedl ani na druhé straně Barák, jehož centr zblokoval obránce.
2'
Hra se však poměrně rychle dostala na druhou stranu a hosté vybojovali rohový kop. Centr od praporku doletěl na hlavu jednoho z hostů, ale ten poslal míč vysoko nad branku.
1'
V úvodních vteřinách kombinovali s míčem u kopaček domácí fotbalisté a Falcinelli získal pro svůj tým výhodu autového vhazování.
1'
Zatímco v základní sestavě domácího celku najdeme plný počet Italů, v dresu Udinese do zápasu vybíhá pouze jediný Ital – Kevin Lasagna. V sestavě hostů tak najdeme tři Brazilce, dvojici hráčů z České republiky a po jednom hráči ze Švýcarska, Argentiny, Dánska, Chorvatska a Iráku.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Gazzola, Cannavaro, Acerbi, Peluso – Sensi, Magnanelli, Missiroli – D. Berardi, Falcinelli, Politano.
Náhradníci: Marson, Pegolo – L. Mazzitelli, Biondini, Scamacca, Matri, Lirola, Oliveira da Silva, Ragusa.

Udinese Calcio: Bizzarri – Stryger Larsen, Danilo, Samir, Adnan – Behrami – Matos, Barák, Jankto, Lasagna – Perica.
Náhradníci: Scuffet, Borsellini – Fofana, de Paul, Bajić, Ingelsson, Maxi López, Hallfredsson, Bochniewicz, Widmer, Gi. Pezzella, Balić.

Rozhodčí: Tagliavento – Carbone, Bottegoni.
Udinese Calcio

Ani hostující celek na tom není příliš dobře a zřejmě bude mít záchranářské starosti. Doposud se Udinese podařilo zapsat pouhých šest bodů za dvě výhry, takže je jasné, že v ostatních zápasech podlehlo soupeřům. Skóre 15:21 hovoří o celkem slušné střelecké schopnosti, ale defenziva Udinese patří k nejhorším v celé soutěži, kdy horší je v tomto ohledu pouze nováček z Beneventa. V dresu Udinese pravidelně nastupují i čeští reprezentanti Antonín Barák a Jakub Jankto.
US Sassuolo Calcio

Domácí celek doposud získal osm bodů za dvě výhry, dvě remízy a pět porážek při skóre 5:15. Italská liga je zatím poměrně vyrovnaná, nicméně celky ve spodní polovině už se poměrně jasně oddělují od středu tabulky a Sassuolo je momentálně v té spodní části. Nejlepším střelcem týmu je Matteo Politano, na což mu bohatě stačí dvě vstřelené branky. Do zápasu nemůže kvůli trestu za červenou kartu zasáhnout Francesco Cassata, jenž však nepatří ke stavebním kamenům domácího kádru.
Italská Serie A má na programu desáté kolo, které se hraje trochu netradičně v pracovním týdnu. Jedním z utkání je zápas mezi celky US Sassuolo Calcio a Udinese Calcio. Favorita utkání předem těžko hledat, protože oba celky v tabulce dělí pouhé dva body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62