Serie A - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Cagliari - 27. dubna 2019   18:00

AS Řím
5' Fazio  • 8' Pastore (Kluivert) • 86' Kolarov
3:0
(2:0)
AS Řím
Mirante – Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov – N´Zonzi, L. Pellegrini – Kluivert (86. Ćorić), Pastore (64. Perotti), El Shaarawy (75. Ünder) – Džeko.
Fuzato, Olsen – Juan Jesus, Marcano, Ćorić, Perotti, Schick, Ünder.
Manganiello
Cagliari
Cragno – Cacciatore (75. Srna), Ceppitelli, Pisacane, Luca Pellegrini – Barella, Cigarini, Ionita – Birsa (68. Deiola) – Pedro (78. Théréau), Pavoletti.

AS Řím splnil, co potřeboval splnit v boji o to, aby si zajistil místo v příštím ročníku Ligy mistrů. Dnes udělal rázný krok hlavně v úvodní desetiminutovce, ale tři body si domácí zasloužili za celé utkání. Rozdíl ve skóre mohl být ještě vyšší, tým z hlavního města Itálie měl opravdu hodně šancí.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 7:7.
90+3'
90+2'
Utkání se víceméně dohrává o třech bodech je jasno.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
No a to byla příležitost pro hosty, jenže hostující Pavoletti z přímého kopu nastřelil pouze zeď domácích.
88'
Dobrý centr za obranu AS dostával Théréau, ale Manolas ho těsně před vápnem stáhl k zemi, čímž si vysloužil žlutou kartu.
86'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Ante Ćorić.
86'
AS Řím právě vstřelil branku!
Domácí potřebovali několik pokusů, aby dostali balon do sítě hostů, ale přece jen se jim to povedlo. Nejprve byl v šanci Perotti, kterého ještě Cragno vychytal, ale na dorážku ALEKSANDARA KOLAROVA už nemohl dosáhnout.
83'
Vysoký centr mířil do malého vápna domácích, ale Kolarov nedal žádnou šanci hostujícím útočníkům, aby se dostali do zakončení.
81'
Cagliari drží aktuálně míč na kopačkách, ale jakoby i hostujícím hráčům bylo jasné, že dnes to na body není.
78'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází João Pedro, přichází Cyril Théréau.
78'
AS Řím nehodlá jen tak odkopávat balony, i když jsou obránci pod tlakem. To jen svědčí o pohodě domácího celku.
76'
Velmi nepříjemný moment pro Manolase, který obětavě zblokoval tvrdou ránu od Srny. Jenže domácí stoper dostal úder přímo do břicha, což nebylo určitě zrovna dvakrát příjemné.
75'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Cengiz Ünder.
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Fabrizio Cacciatore, přichází Darijo Srna.
75'
A hned vzápětí další obrovská šance, tentokrát po rychlé kombinaci ve vápně zakončoval Džeko, ale po ráně z otočky minul!
74'
El Sharaawy hlavou mířil k bližší tyči a Cragno se musel pořádně natáhnout, aby vytěsnil míč!
72'
Z velkého úhlu zkusil své štěstí Pedro, ale Mirante neměl problémy zachytit balon.
70'
AS Řím naprosto jasně dnes kontroluje utkání, teď je tomu důkazem klidná rozehrávka a vyčkávání na chybu soupeře.
68'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Valter Birsa, přichází Alessandro Deiola.
68'
Po něm se dostal k hlavičkovému pokusu Fazio, ale tentokrát jen do prostoru, kde byl Cragno, který zachytil míč do rukavic.
67'
Střílený centr z levé strany si málem do vlastní branky srazil Ceppitelli, nakonec naštěstí pro hosty pouze rohový kop.
66'
Hostující Calcio si teď může chvilku užít míče, když kombinuje na útočné polovině.
64'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Javier Pastore, přichází Diego Perotti.
63'
Nakonec se přímého kopu ujal Kolarov, který ale trefil pouze zeď.
61'
Pastore se chytrou kličkou uvolnil, ale byl přitom faulován Pisacanem, který vidí žlutou kartu. A to v pro domácí velmi dobré pozici, zhruba dva metry za hranicí vápna.
60'
Z pravé strany rozehrál volný kop Cigarini, ale míč prakticky jen proletěl vápnem AS Řím. Z toho nemuseli mít domácí fanoušci hrůzu.
57'
Další obrovská šance AS Řím. Na přihrávku z levé strany si naběhl Pellegrini, který ale z tutové pozice minul branku!
55'
Džeko dostal přihrávku do vápna, odkud střílel ke vzdálenější tyči. Brankář Cragno by zřejmě míč neměl, ale ramenem vytěsnil míč Ceppitelli do tyče odkud šel míč do zámezí.
54'
Do šance se dostával El Sharaawy, jenže celou akci pozastavil postranní rozhodčí svým praporkem.
52'
Pěknou přihrávku za obranu dostal Džeko, jenž zkusil přízemní ránou mířit ke vzdálenější tyči, ale Cragno nohou vykopl míč.
52'
Po narážečkách ve vápně se nakonec míč dostal El Sharaawy, ale trefil pouze obránce Cagliari.
50'
Nepřesnosti na obou stranách, nakonec ji o jednu víc udělali domácí a míč má tak k dispozici obrana Cagliari.
48'
Řím si dokázal na polovině hřiště vybojovat balon pro sebe, ale žádné nebezpečné situace nenásledovaly.
46'
Pěkný centr poslal do vápna Pellegrini a tam hlavičkoval Birsa, jenž sice minul branku, ale ne o moc. Dobrá šance pro Cagliari!
46'
Přes to, že co se držení míč je na tom lépe Cagliari, dá se říci že to je nejspíše jediná věc. AS Řím začal skvěle, již v osmé minutě vedl o dvě branky a diktoval spád dnešního utkání. Pro domácí mohlo být ještě veseleji těsně před odchodem do kabin, kdy Pastore trefil břevno.
Statistiky po prvním poločase:

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 3:1. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 3:5.
45'
44'
Jen to v Římě zahučelo po nepříjemné ráně El Sharaawyho. Míč totiž hodně skákal a Cragno měl co dělat, aby míč vytěsnil na roh.
43'
Na dosah měl branku Pastore, který si sběhl z druhé vlny na přihrávku. Z první mířil až moc přesně, trefil totiž horní tyč. Míč se sice okamžitě odrazil zpět do hry, ale těsně před brankovou čáru.
42'
El Sharaawy teď prováhal vhodný moment hledat přihrávkou Džeka. Nakonec tedy přihrával tak jako tak, ale to už byl jeho spoluhráč z útoku obsazený.
41'
Pastore vyslal přihrávkou do vápna Džeka, který si potáhl míč více na střed, ale poté trefil jen obránce stojícího před ním.
40'
Střílený centr letící do vápna na El Sharaawyho dobře přečetl Cragno, který raději vyběhl a stáhl si míč do náruče.
39'
Chybná rozehrávka Cagliari darovala šanci AS Řím. Na hranici vápna krásně prostrčil míč Džeko do běhu Florenzimu, jenž měl dobrou možnost, ale vysoko přestřelil.
37'
Pastore měl dostatek prostoru ve vápně, ale svou možnost vystřelit nebo přihrát nakonec prováhal.
36'
Po rohovém kopu Cagliari se musela celá obrana rychle přesunout zpět, neboť bleskový brejk založil Florenzi. Faulem si musel pomoci Ceppitelli.
34'
Místo pro vysoký centr si vybojoval El Sharaawy, který hlavičkou poslal míč na branku Cagliari. Jenže pouze do místa, kde stál připravený Cragno.
32'
Manolas se celkem ostře svým skluzem pustil do Birsy a může být rád, že to sudí neklasifikoval jako faul. Na obranu italského sudího Manganiella byla situace dosti nepřehledná.
31'
Ihned po zisku míče se AS vydalo do protiútoku a ten nakonec zakončil Džeko, který si potáhl míč po levé straně a přízemní střelou zkoušel zamířit ke vzdálenější tyči. Ráně však chyběla razance a Cragno tak míč zachytil.
29'
Útočný souboj nakonec Džeko prohrál a míč skončil v zámezí. Odkopávat bude brankář Cagliari.
27'
Cagliari se zřejmě už otřepalo z úvodního šoku a začalo také trochu zlobit. Nicméně teď se je Řím snaží kombinací na vlastní půli trochu zklidnit.
25'
Centr letící do vápna AS se snažil tečovat Pavoletti, ale nakonec byl na něj příliš vysoký, takže skončil až u obránců týmu z hlavního města Itálie.
23'
Nepřesnost v rozehrávce AS darovala míč Cagliari. To se teď na polovině soupeře snaží najít cestičku k vápnu.
21'
No a nakonec centr si našel hlavu Manolase, jenže ten míč příliš nadzvedl a tak dráha letu minula tři tyče.
20'
Oba celky teď chybovaly na polovině hřiště, až nakonec musel rozvíjející brejk zastavit faulem hostující Pedro. Volný kop pro AS na polovině soupeře.
18'
Po faulu na Barellu rozehrávalo hostující Calcio volný kop z dobré pozice. Centr letící do vápna ale obrana AS odvrátila.
16'
Sympatickým průnikem se prezentoval Pellegrini, jenž umotal domácího obránce. Bohužel mu, ale v poslední fázi utekl balon do zámezí a tak nestihl odcentrovat.
15'
Po pravé straně se snažil individuálně prosadit Kluivert, jenže přes tentokrát připravenou obranu Cagliari neprošel.
13'
Z následného rohového kopu se už ale AS Řím ubránil bez potíží. Mirante bude odkopávat od branky.
12'
Po svižné kombinaci se dostal ke střele Pavoletti, ale jeho dělovku z otočky skvělým zákrokem vytáhl na rohový kop Mirante!
11'
Cagliari dostalo příležitost po nepřesné rozehrávce domácích se trochu dát dokupy. Jenže hostům míč na kopačkách vydržel jen několik sekund.
10'
AS Řím je aktuálně naprosto v pohodě a v poklidu kombinuje na vlastní polovině s vědomím, že by byla zbytečnost udělat chybu.
8'
No to je start pro AS jako z říše snů! Na hranici vápna dostal přihrávku JAVIER PASTORE, jenž si míč zpracoval a krásnou ránou k pravé tyči nedal vůbec žádnou šanci Cragnovi zasáhnout.
6'
Cagliari by rádo okamžitě odpovědělo, ale na útočné polovině si nerozuměla záloha s útokem. Hosté tak o míč přišli.
5'
Kuriózní gól, který museli potvrdit hodinky hlavního rozhodčího, ale balon byl přece jen za čárou! Po rohovém kopu usměrnil míč hlavou k tyči FEDERICO FAZIO, který s pomocí odrazu o tyč skončil za brankovou čárou!
3'
Nepřesnou rozehrávku Cagliari se AS využít nepodařilo, protože nepřesnou přihrávku vyslal Pellegrini.
1'
Hned z kraje utkání pořádně prověřil obranu Cagliari El Shaarawy, který se po levém křídle dostal až k brance Cragna. Naštěstí pro hosty byl ve velkém úhlu, aby mohl zakončit přesně.
1'
Oba celky jsou již nastoupené na hrací ploše a k zahájení dnešního utkání chybí jen pár desítek sekund.

AS Řím: Mirante – Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov – N´Zonzi, L. Pellegrini – Kluivert, Pastore, El Shaarawy – Džeko.
Náhradníci: Fuzato, Olsen – Juan Jesus, Marcano, Ćorić, Perotti, Schick, Ünder.

Cagliari Calcio: Cragno – Cacciatore, Ceppitelli, Pisacane, Luca Pellegrini – Barella, Cigarini, Ionita – Birsa – Pedro, Pavoletti.
Náhradníci: Aresti, Rafael – Lykogiannis, Romagna, Srna, Bradarić, Deiola, Ch. Oliva, Padoin, Cerri, Despodov, Théréau.

Rozhodčí: Manganiello.
33 Z, 6. místo, Skóre: 58:46, 55 bodů
------------------------------------------------------------------
AS Řím čeká hektický závěr letošního ročníku Serie A, jelikož má stále šanci na to kvalifikovat se do příštího ročníku Ligy mistrů. Ve hře je však i varianta, že si nezahraje ani Evropskou ligu. Svěřenci Claudia Ranieriho jsou pouze o bod za AC Milán, který drží poslední místo zaručující Ligu mistrů v další sezoně, na záda mu ale dýchá Turín FC, který by zase rád sesadil Řím z pozice zaručující kvalifikaci o Evropskou ligu. AS sice čtyři utkání neprohrálo, ale získalo po dvou vítězstvích a remízách. Hlavně remíza doma s Fiorentinou může tým z hlavního města Itálie mrzet, situace by v našlapané tabulce Serie A rázem vypadala jinak.
33 Z, 10. místo, Skóre: 32:44, 40 bodů
Cagliari Calcio letos prožívá velice podařenou sezonu. Pro fanoušky, kteří si v loňské sezoně protrpěli boj o záchranu v Serii A až do posledních kol, to je zajisté příjemná změna. Cagliari okupuje desátou příčku a v posledních týdnech má skvělou formu. Z posledních sedmi zápasů vyhráli svěřenci trenéra Marana pětkrát, a jen jednou prohráli a to navíc s čerstvě korunovaným mistrem Juventusem. Cagliari boduje i přes nedisciplinovanost, tým ze Sardinie obdržel za poslední dvě utkání tři červené karty. Přes to z těchto duelů vybojoval 4 body.
Dobrý sobotní podvečer, dnešní utkání má daného favorita. AS Řím na svém hřišti potřebuje v boji o Ligu mistrů nutně vyhrát a přivítá příjemné překvapení letošního ročníku Serie A Cagliari Calcio. V jediném letošním vzájemném měření sil si celky body rozdělily rovnoměrně po remíze 2:2.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62