Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Juventus - 26. prosince 2018   15:00

Atalanta
24' D. Zapata (A. Gómez) • 57' D. Zapata (A. Gómez)
2:2
(1:1)
Juventus
2' Djimsiti (vl.)  • 78' Ronaldo  (Mandžukić)
Atalanta
Beriša – Mancini, Djimsiti, A. Masiello (86. Barrow) – Hateboer, Pašalić (67. Gosens), Freuler, Castagne – Iličić (77. Pessina), A. Gómez, D. Zapata.
F. Rossi, Gollini – Kulusevski, Barrow, Gosens, Pessina, Tumminello, Reca, Valzania, Peli, Del Prato.
Banti – Carbone, Ranghetti
Stadio Atleti Azzurri d'Italia (Bergamo)
Juventus
Szczęsny – De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Sandro – S. Khedira (65. Ronaldo), Bentancur, Can – Dybala, Mandžukić, Costa (57. Pjanić).
Pinsoglio, Perin – Ronaldo, Spinazzola, Benatia, Rugani, Pjanić, Kastanos.

Je za námi zápas 18. kola italské Serie A mezi Atalantou Bergamo a Juventusem Turín. Sledovali jsme zajímavý fotbal, ve kterém domácí sahali po třech bodech, když ještě čtvrt hodiny před koncem vedli 2:1. O dělbě bodů ale nakonec rozhodl střídající útočník Cristiano Ronaldo, který srovnal na konečných 2:2.
90+6'
90+5'
S centrovaným balonem si defenziva Juventusu ale již poradila.
90+5'
Nyní tady bude ještě standardka pro domácí celek. Je to na pravé straně, pozice na centr do vápna.
90+4'
Zapata je mimo hrací plochu a zápas se tak může dohrát.
90+3'
Při zakončení Bonucciho se ve vápně skácel k zemi Zapata a nyní je dlouze ošetřovaný.
90+2'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90+1'
Leonardo Bonucci po přímém kopu hostů dopravil míč do brány. Hosté se chvilku radovali z gólu, avšak ten nakonec kvůli ofsajdu neplatí.
90'
Remo Freuler fauloval a bude z toho přímý kop pro hosty.
89'
Ronaldo nyní vyzval ke gólu Mandžukiče, ten ale Ronaldovu přihrávku ve vápně přeběhl a nakonec vůbec nezakončil. I když jsme střelu neviděli, byla to velká šance pro hosty.
88'
Hned po rohu se domácí k zakončení nedostali, avšak po krátké mezihře přišel centr, po kterém hlavičkoval Mancini. Gólman Szczęsny ale v poklidu zasáhl.
87'
Po nepříliš přesvědčivém defenzivním zákroku Mandžukiče je tu roh pro domácí.
87'
Domácí jsou v posledních minutách o chloupek aktivnější, do šance se ale zatím nedostali.
86'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Andrea Masiello, přichází Musa Barrow.
85'
Alejandro Gómez teatrálně padl po kontaktu s Miralemem Pjanićem, je pískáno.
84'
Na hráčích Juventusu je vidět, že chtějí hrát nadále na výhru. I když jsou v deseti, velmi vysoko napadají rozehrávku soupeře.
83'
Cristiano Ronaldo nadále hecuje své spoluhráče a snaží se hrát tak, aby Juventus dokonal obrat v zápase.
81'
Alejandro Gómez se dostal ke střele přibližně z hranice vápna, gólman Wojciech Szczęsny byl ale pozorný a dobře zasáhl.
80'
Z nejhoršího jsou hosté asi venku. Teď uvidíme, zda budou hrát na výhru a nebo zda se spokojí s bodem za remízu 2:2 a budou hrát v defenzivě opatrněji.
78'
Juventus právě vstřelil branku!
Po rohovém kopu Pjaniče dolétl balon na zadní tyč, odkud ho před bránu vrátil hlavou Mandžukič a také hlavou se z bezprostřední blízkosti na malém vápně prosazuje CRISTIANO RONALDO!
77'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Matteo Pessina.
76'
Na druhé straně byl nyní v ofsajdu Zapata.
76'
Ronaldo se snažil ve vápně hledat Mandžukiče, před ním ale zasáhl spolehlivě gólman Beriša.
75'
Hosté kopali nyní přímý kop z pravé strany. Na střílený centr do vápna si nabíhalo hned několik hráčů, všichni byli ale v ofsajdu.
73'
Čas stále hostům rychle běží a nadále to nevypadá, že by se Juve dostalo do nějakého většího tlaku.
71'
Do konce normální hrací doby chybí nějakých dvacet minut a ve druhém poločase stále čekáme na první velou šanci Juventusu.
69'
Ronaldo sice teď dopravil balon do brány, jenže jeho akci předcházel evidentní ofsajd a vzrušení je tak zbytečné.
68'
Ve vápně Juventusu padl k zemi Timothy Castagne, penalta z toho ale nebude.
67'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Robin Gosens.
66'
Z velké dálky to nyní trochu zbytečně zkoušel Dybala, jeho rána byla hodně nepřesná.
65'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Sami Khedira, přichází Cristiano Ronaldo.
64'
Timothy Castagne tvrdě atakoval Dybalu a je pískáno. Nyní se to obešlo bez karty.
63'
Cristiano Ronaldo je již připravený u postranní čáry, za chvilku přijde na hřiště.
62'
Mandžukić zbytečně dohrál u brankové čářy souboj a následuje žlutá karta pro hostujícího útočníka.
61'
Fotbalisté Juventusu ale samozřejmě hodně zabrali a nyní napadají každou rozehrávku domácího celku.
60'
Žlutou kartu dostává Hans Hateboer (Atalanta Bergamasca Calcio).
59'
Hra je nyní hodně rozháraná a především hosté stále tahají za kratší konec provazu.
57'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Douglas Costa, přichází Miralem Pjanić.
57'
Bergamo právě vstřelilo branku!
A je tu dokonaný obrat v zápase! Po rohovém kopu propadl balon až na malé vápno ke zcela volnému DUVÁNU ZAPATOVI, který svým druhým gólem v zápase zaznamenává branku na 2:1 pro Atalantu!
56'
Zapata vyslal do gólové šance Castagneho, jehož střelu vyrazil skvělý Szczęsny na roh!
55'
Uvidíme tedy, zda se Cristiano Ronaldo vůbec dostane ne trávník a nebo zda budou hosté hrát spíše na udržení stavu 1:1.
53'
To je velká nepříjemnost pro hosty. Na hranici velkého vápna Atalanty prošlápl Bentancur protihráče a po krátkých diskuzích dostává druhou žlutou a tedy i červenou kartu!
51'
Na polovině byl faulovaný Bentancur, balon budou mít hosté.
51'
Balon odvracel Emre Can a následně se snažil zpoza vápna vystřelit Iličić, z těžké pozice ale zakončil mimo.
50'
Po rychlé akci domácích musel nyní Bonucci odehrát balon na rohový kop.
50'
Vzruch u lavičky Juventusu, rozcvičovat se jde Ronaldo.
49'
Úvod poločasu je plný nepřesností. Ani jedno z mužstev se nemůže dostat do tlaku.
48'
Po rohovém kopu domácích se hosté pokoušeli o rychlý protiútok. Ten ale obětavým zákrokem zastavil Castagne.
46'
Hráči jsou zpět na trávníku, utkání může pokračovat druhým poločasem.
Druhý poločas začne přibližně v 16:01.
Je za námi první poločas zápasu mezi Atalantou Bergamo a Juventusem Turín. Hosté se bleskově dostali do vedení díky vlastní brance Berata Djimsitiho, jenže domácí rozhodně nerezignovali a hráli velmi aktivně. Asi nejlepší hráč na hřišti – Duván Zapata – pak vstřelil ve 24. minutě zcela po zásluze gól na 1:1 a tento stav platí i při do odchodu do kabin.
45+1'
45+1'
Josip Iličić trefil jen zeď, a to je to poslední, co se v prvním poločase stalo.
45'
Po faulu Bentancura tady bude ještě jedna velmi nebezpečná standardka pro domácí celek. Je to opět pozice na střelu.
45'
Již nám běží poslední minuta normální hrací doby. Vzhledem k plynulosti hry se asi moc nastavovat nebude.
44'
Především útočník Zapata dělá hostující defenzivě velké problémy. Nyní to zkoušel po levé straně, až do vápna ale nevnikl.
43'
První poločas spěje ke svému konci. Hosté se sice stále snaží s výsledkem něco udělat, domácí jim ale nic nedovolují.
41'
Timothy Castagne na polovině Juve fauloval Mandžikuče. Míč pro hosty.
39'
Následně byl u brankové čáry faulovaný Dybala a balon tak budou mít hosté.
39'
Na centr do vápna si naskakoval opět aktivnaí Zapata, chyběl mu ale kousek.
38'
Giorgio Chiellini skluzem u postranní čáry odehrál balon, ale také srazil Rema Freulera. Následuje žlutá karta.
36'
Hosté nemají v posledních minutách otěže zápasu ve svých rukou. Jsou hodně nepřesní a domácí se celkem snadno dostávají k vápnu Juventusu.
34'
Po centru do vápna propadl balon až na malé vápno, kdo chyběl Zapatovi malý kousek k tomu, aby podruhé dopravil míč do brány.
34'
Domácí se znovu natlačili až do vápna soupeře a hned z toho bude rohový kop.
33'
Žlutou kartu dostává Gianluca Mancini (Atalanta Bergamasca Calcio), který také fauloval ve středu pole.
31'
Hosté se samozřejmě snaží strhnout vedení zpět na svou stranu, domácí jsou ale nyní taká aktivní.
29'
Zapata zasáhl loktem do hlavy Emreho Cana a dostává žlutou kartu.
27'
Zapata přihrával ve vápně Juve Hansu Hateboerovi, ten byl ale tísněn a neměl šanci zakončit přesně.
26'
Z pravé strany centroval do vápna levačkou Douglas Costa a míč musel do rukavic chytat domácí brankář Etrit Beriša.
24'
Alejandro Gómez poslal do vápna kolmý pas na špatně hlídaného DUVÁNA ZAPATU, který potvrdil dobrou střeleckou formu. Brankáři Szczęsnému nedal šanci a tvrdou ranou srovnal na 1:1!
23'
Na trávníku zůstal nyní Mandžikuč a nemůže se hrát. Zdá se, že bude ale pokračovat bez ošetření.
23'
Zapata poslal ve snaze získat balon k zemi De Sciglia a hrár mohou hosté.
22'
Domácí jsou sice nyní u balonu, jenže zatím jen v okolí půlící čáry a defenziva Juve může být v klidu.
21'
Další rohový kop zahráli hosté nakrátko. Po následném centru do vápna se k hlavičce dral Chiellini a Mandžukič. Nakonec zakončoval prvně jmenovaný a domácí měli štěstí, že míč skončil těsně mimo!
19'
Rodrigo Bentancur zastavil na polovině hřiště rodící se brejk domácích a dotává žlutou kartu.
18'
Hosté na druhé straně kopali rohový kop, centr do vápna odvrátil Zapata.
17'
Alejandro Gómez zkoušel zakončit ranou přes zeď, gólman Wojciech Szczęsny byl ale pozorný a bez problémů balon pokryl, i když mu nepříjemně svítí slunce přímo do očí.
16'
Kousek za vápnem byl faulovaný domácí Zapata, následuje velmi zajímavá standardka pro tým z Bergama.
15'
Domácí útočník Gómez se nyní dožadoval odpíkání penalty po zákroku hostujícího Sandra, hraje se ale dále.
13'
Z levé strany zkoušel pálit Douglas Costa, jeho přízemní pokus šel ale hodně mimo.
12'
Hra domácího celku je zatím značně chaotická. Hráči Atalanty se snaží, jenže nedaří se jí.
11'
Do odraženého balonu se na hranici vápna opřel Dybala, míč z jeho kopačky ale skončil vysoko nad bránou.
11'
Hosté se po získání balonu rozhodně nikam neženou. V poklidu kontrolují balon na vlastní polovině.
9'
Po akci domácích zkoušel centrovat z levé strany Castagne, gólman Szczęsny ale v pohodě zasáhl a míč stáhl do náruče.
7'
Domácí se také pokoušejí o první nebezpečnou útočnou akci, defenziva Juventusu je ale zatím v pozoru.
5'
Rodrigo Bentancur vypálil zpoza vápna a jeho nádhernou ránu s vypětím všech sil vyrazil na břevno domácí gólman Etrit Beriša!
4'
Domácí jsou nyní zcela zaskočeni a vůbec se jim nedaří. U balonu jsou opět hráči Juve.
2'
To je úvod! Hosté se dostávají velmi šťastně do vedení, když si centr Costy do vlastní brány srazil smolně obránce BERAT DJIMSITI!
2'
Hosté začali aktivně a hned se nastěhovali na polovinu soupeře.
1'
Fanoušci v Bergamu se na velký zápas s Juventusem samozřejmě velmi těšili a opticky se stadion zdá zcela zaplněný.
1'
Juventus do dnešního zápasu vstoupí bez své největší hvězdy. Pouze na lavičce totiž zůstává Portugalec Cristiano Ronaldo.

Atalanta Bergamasca Calcio: Beriša – Mancini, Djimsiti, A. Masiello – Hateboer, Pašalić, Freuler, Castagne – Iličić, A. Gómez, D. Zapata.
Náhradníci: F. Rossi, Gollini – Kulusevski, Barrow, Gosens, Pessina, Tumminello, Reca, Valzania.

Juventus FC: Szczęsny – De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Sandro – S. Khedira, Bentancur, Can – Dybala, Mandžukić, Costa.
Náhradníci: Pinsoglio, Perin – Ronaldo, Spinazzola, Benatia, Rugani, Pjanić, Kastanos.

Rozhodčí: Banti – Carbone, Ranghetti.
Atalantě bude v cestě stát nejlepší italský celek posledních let – Juventus FC. Hvězdný klub má v ligové soutěži skvostnou formu. V sedmnácti zápasech získal 49 bodů za šestnáct výher a jedinou remízu. Juventus se může samozřejmě pyšnit nejlepším útokem a také nejlepší defenzivou. Těsně před Vánoci odehrál Juventus těžký domácí zápas proti AS Řím. Po boji nakonec Juve vyhrálo 1:0, když jedinou branku vstřelil Mario Mandžukić.
Domácí celek Atalanta Bergamasca Calcio prožívá průměrnou sezonu. Tým trenéra Giana Gasperiniho uhrál v dosavasních sedmnácti zápasech čtyřiadvacet bodů a aktuálně mu patří devátá příčka. V posledních týdnech na tom byl lépe, jenže z posledních pěti zápasů uhrál jen šest bodů, a to ho stálo lepší umístění. V posledním ligovém zápase Atalanta prohrála s CFC Janov 1:3 a dnes bude chtít zase uhrát důležité ligové body.
Svateční středeční odpoledne bude v Itálii patřit fotbalu. Jedním z ostře sledovaných utkání bude souboj domácí Atalanty Bergamo s hvězdným Juventusem Turín. Hosté mají v celém průběhu sezony velkou kvalitu a také formu, a tak i dnes budou hrát na výhru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62