Serie A - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Udinese - 29. dubna 2019   19:00

Atalanta
82' de Roon  • 85' Pašalić (Pašalić)
2:0
(0:0)
Atalanta
Gollini – Mancini (46. Piccoli), Palomino, A. Masiello – Hateboer, de Roon, Pašalić, Freuler (78. Djimsiti), Gosens (64. Castagne) – A. Gómez (C), D. Zapata.
Giacomelli – Longo, Tasso
Atleti Azzurri d'Italia (Bergamo)
Udinese
Musso – Stryger Larsen, De Maio (71. Nuytinck), Samir – D'Alessandro (84. Okaka), Mandragora (74. Badu), Sandro, de Paul, Zeegelaar – Lasagna (C), Pussetto.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 7:13
Zápas skončil, Atalanta nakonec splnila roli favorita a dna domácím hřišti porazila Udinese 2:0. Dlouho to ovšem v podání domácích bylo velké trápení. V prvním poločase si oba týmy moc šanci nevytvořili, v tom druhém začalo být pomalu jasné, že zápas rozhodně nejspíš jediný gól. Ten mohlo vstřelit Udinese, ale Rodrigo de Paul trefil pouze tyčku. Atalanta se radovala v 82. minutě, kdy penaltu proměnil Marten de Roon a konečnou podobu výsledku dal o tři minuty později tečovanou střelou Mario Pašalić.
90+3'
90+3'
Atalanta se ještě jednou musela bránit, Lasagnu ke koncovce zpoza vápna nepustila.
90+2'
Duván Zapata mohl ještě vylepšit skóre svého týmu, ale znovu se na střeleckou listinu nedostal. Dlouho držel míč a nakonec z přehuštěného prostoru ve vápně vypálil. Musso míč vyrazil a chytil i Zapatovu dorážku hlavou.
90+2'
Udinese už má málo času na vyrovnání, ale ještě se snaží a přesunuje se na útočnou polovinu.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Mario Pašalić si naběhl do vápna a skončil na zemi, ovšem tentokrát už se pokutový kop nepíská.
89'
Z otočky rychle střílel Duván Zapata, ale gól k asistenci nepřidal trefil jen Larsena.
87'
Hosté nyní mají šanci odpovědět, díky nepřesnosti domácích se dostali na útočné polovině k míči.
86'
Atalanta se nyní virtuálně přesouvá na čtvrté místo tabulky Serie A a sahá tak po Lize mistrů.
85'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Domácí přidávají druhou branku a nyní jsou vítězství zase o něco blíž. Zapata dostal přihrávku před branku, ale neměl prostor na střelu, tak poslal míč pod sebe na MARIA PAŠALIĆE, který se i za pomocí teče obránce Udinese prosadil. Asistence: Mario Pašalić.
84'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Marco D'Alessandro, přichází Stefano Okaka.
83'
Atalanta je při chuti a znovu se usazuje na útočné polovině hřiště.
82'
MARTEN DE ROON těžkou situaci vzal na sebe a zvládl to a posílá svůj tým do vedení 1:0! De Roon vystřelil z levého pohledu k levé tyči a Musso si vybral opačnou stranu.
81'
Nevypadalo to na nějaký strašlivý zákrok, ale rozhodčí je neoblomný.
80'
Bude se kopat penalta, faulovaný byl domácí Andrea Masiello. Provinil se Sandro!
78'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Berat Djimsiti.
77'
Atalanta zahrávala rohový kop z pravé strany, ovšem Alejandro Gómez svým centrem nikoho nenašel.
76'
Roberto Piccoli zprava poslal přízemní centr před branku a po zakončení se natahoval Zapata. Skvěle ale opět zasáhl Juan Musso.
74'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Rolando Mandragora, přichází Emmanuel Badu.
73'
Protiútok domácích pak táhl Alejandro Gómez, ale jeho centr zprava nebyl přesný.
72'
Rodrigo de Paul krásně vystřelil zpoza pokutového území a trefil tyčku branky Atalanty!
72'
Gómez dostal přihrávku, na kterou nemohl dosáhnout, a tak to domácí budou muset zkoušet znovu.
71'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Sebastien De Maio, přichází Bram Nuytinck.
70'
Udinese se po delší dobře podívalo dopředu, ale k centru z pravé strany se neprotlačilo.
69'
Na zadní tyči po centru z pravé strany zakončoval Hans Hateboer, ale netrefil branku.
69'
Na zemi zůstával dlouho sedět Sebastien De Maio, ale vypadá to, že už by se mělo pokračovat ve hře.
68'
Alejandro Gómez tentokrát už střílel a Joan Musso podržel svůj tým výborným zákrokem.
67'
Alejandro Gómez dostal dobrou přihrávku před branku, ale ten ještě přihrával, i když už mohl klidně zakončovat.
66'
Ti ovšem nikam nespěchají a snaží se překonat zformovanou obranu hostí.
65'
Postup Udinese směrem vpřed byl zastaven už na půlící čáře a na tahu jsou tak domácí.
64'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Timothy Castagne.
63'
Na zemi skončil Alejandro Gómez a Samir dostává po zásluze žlutou kartu.
62'
Hosté se dopustili útočného faulu, takže rozehrávat od branky bude brankář Gollini.
61'
Nakonec míč ze vzduchu sebral Gollini a zakládá novou akci Atalanty.
60'
Hosté vhazovali v blízkosti šestnáctky Atalanty, ale zatím se do ni nemůžou probojovat.
59'
Remo Freuler se dopustil nedovoleného zákroku a hrát tak budou moci hosté.
57'
Alejandro Gómez vypálil pravou nohou z dálky, ale ani on neměl přesně seřízená mířidla.
55'
Marvin Zeegelaar fauloval Zapatu a dostává žlutou kartu.
52'
Na druhé strany pak pálil Duván Zapata, jeho rána byla pro změnu zablokovaná.
50'
Rolando Mandragora vystřelil levačkou z dálky, jeho pokus ovšem nebyl přesný.
49'
Udinese se ale dobře brání a znovu Atalantu k ničemu nepustilo.
48'
Druhý poločas nezačal v nijak ohromujícím tempu, o něco málo aktivnější jsou domácí.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Gianluca Mancini, přichází Roberto Piccoli.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
První poločas je za námi, Atalanta zatím hraje doma s Udinese bez branek. Domácí byli většinu času aktivnějším týmem, ovšem nemohli zapomínat ani na zadní vrátka, protože i Udinese se snažilo útočit a mělo například k dispozici řadu rohových kopů. Největší šanci Udinese měl Lasagna, ale jeho lob nakonec nebyl přesný. Musso měl více práce, jednou zasahoval po hlavičce Gosense a vychytal také pěkně de Roonovu střelu z dálky. Štěstí měl, když Pašalič mířil hlavou vedle, nebo když Zapata nedosáhl na míč před prázdnou brankou.
45+2'
45+1'
Domácí měli ještě jednu šanci dostat se v prvním poločase do vedení. Na zadní tyči po rohovém kopu mohl zakončovat Zapata, ale velkou šanci nevyužil.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Zpoza vápna z první střílel Mario Pašalić, ale jeho dělovka rovněž nebyla přesná.
44'
Otevřít skóre mohl Kevin Lasagna, který se pokusil přelobovat Goliniho. Jeho branku ovšem nakonec netrefil.
44'
Sandro tvrdým zákrokem přibrousil de Roona a záložník hostů může být rád, že nedostal žlutou kartu.
43'
Po následném rohovém kopu z voleje zakončoval Lasagna, ale míč na branku Golliniho neprošel.
42'
Hosté poté šli do rychlého brejku a José Luis Palomino čistým skluzem zastavil Pussetta.
42'
Atalanta zahrávala další rohový kop, tentokrát z levé strany. Znovu Musso zasahovat nemusel.
41'
Rohový kop hosté odvrátili, ale dál se musí bránit.
40'
Jenže ty zatím na Atalantu neplatí a ukázalo se to i nyní. Domácí byli zpátky včas.
39'
Udinese získalo znovu na své polovině míč a už zakládá další rychlý brejk.
38'
Rodrigo de Paul se stal obětí nedovoleného zákroku od Pašaliče a Udinese tak bude ze své poloviny rozehrávat.
37'
Alejandro Gómez se na levé straně výborné uvolnil a centrem našel hlavu Pašaliče. Ten však branku těsně minul.
36'
Juan Musso předvedl dobré čtení hry, u míče byl v čas a odkopl ho před Zapatou.
35'
Ani tato standardní situace však Golliniho výrazně neohrozila a nevystrašila.
34'
Rohový kop nebyl špatně zahraný a hosté hned dostávají k dispozici další.
33'
Hosté jsou nyní aktivní a vybojovali si další rohový kop.
32'
Po faulu ve středu hřiště budou moci hrát domácí.
31'
Hosté znovu neohrozili branku Golliniho.
31'
Samir sebou plácl na zem a na faul to nevypadalo. Rozhodčí přesto standardní situaci pro hosty nařídil.
31'
Následně měli hosté ještě jednu standardní situaci, jen z větší dálky a ani z té branku soupeře neohrozili.
30'
Hosté ji rozehráli rychle, ale Atalantu nezaskočili, ta centr z pravé strany odvrátila.
29'
Ignacio Pussetto byl faulovaný a Udinese tak má k dispozici standardní situaci.
28'
Následnému rohovému kopu se už Udinese v pohodě ubránilo.
27'
Po centru Zapaty z levé stany z voleje pěkně pálil Marten de Roon a Musso předvedl výborný zákrok.
27'
Tentokrát byli hosté při snaze získat míč na útočné polovině příliš agresivní a faulovali.
26'
Udinese vysunulo napadání a povedlo se mu získat míč. Zpoza vápna nakonec střílel Sandro, ale jeho rána nebyla prudká ani umístěná.
25'
Tentokrát však Musso mohl zůstat v klidu, zasahovat nemusel.
25'
Atalanta má další šanci ohrozit branku Udinese z rohového kopu.
24'
Z ničeho nic z dálky vystřelil domácí záložník a kapitán Alejandro Gómez. Branku však přestřelil.
23'
Udinese bylo pod mírným tlakem, a tak do rozehrávky zapojilo i brankáře Mussu.
22'
Ani napodruhé to ovšem hostům z rohového kopu nevyšlo.
22'
Atalanta se sice ubránila, ovšem pak šel míč do zámezí od Manciniho a je to tedy další rohový kop pro Udinese.
21'
Kevin Lasagna sice z pravé strany míč před branku nedostal, ale alespoň vybojoval rohový kop.
20'
I dalšímu rohovému kopu se Udinese úspěšně ubránilo.
19'
Domácí budou mít další rohový kop, tentokrát z pravé strany.
18'
Domácí kopali rohový kop a ten se stočil přímo na branku, takže Juan Musso musel předvést reflexivní zákrok.
17'
Hosté zkusili zaútočit, ale ve středu pole si nevyměnili přesně míč, takže Atalanta rychle ukořistila míč zpět.
16'
Udinese se ale brání dobře a v těchto chvílích nepouští svého soupeře do ničeho nebezpečného.
15'
Domácí mužstvo zakládá novou akci a začíná tradičně od svých obránců.
14'
Gollini nebyl při svém zákroku vůbec jistý, míč mu vypadl a Ignacio Pussetto málem uklízel míč do prázdné brány.
14'
Znovu se pokusilo Udinese o rychlé brejk, ale ten ještě v zárodku zastavil čistým obranným zákrokem José Luis Palomino.
13'
Udinese se na míči znovu moc dlouho neudrželo a Atalanta tak znovu může postupovat kupředu.
12'
Atalanta tentokrát centrovala z pravé strany, jmenovitě to byl Hans Hateboer. Míč skončil v moci brankáře Mussa.
11'
Akci Udinese po levé straně zastavil zdvižený praporek rozhodčího.
9'
Z levé strany letěl centr před branku Udinese, tam měl k míči nejblíže Mario Pašalić, ale nedokázal ho zasáhnout.
8'
Kevin Lasagna fauloval ve středu pole Masiella, takže k míči se znovu dostanou domácí.
7'
Centr ze standardní situaci letěl na zadní tyč a míč musel boxovat Juan Musso.
6'
Tentokrát už je Gosens faulovaný, takže se bude z levé strany kopat proti brance Udinese.
5'
Robin Gosens si chtěl vymodlit nedovolený zákrok, když byl zahnán do úzkých, ten se ale nepíská.
4'
Už jsou to ovšem zase domácí, kteří kombinují a hledají cestu do vápna Udinese.
3'
Hosté se dostali poprvé do blízkosti branky Atalanty, ale včas dokázal předvést obranný zákrok Gianluca Mancini a Pierluigi Gollini tak zasahovat nemusel.
2'
Akci Atalanty po levé křídle zastavil ofsajd, hrát tak mohou domácí.
1'
Atalanta začíná podle očekávání aktivněji a hned se přesunula na útočnou polovinu hřiště.
1'
Domácí Atalanta dnes nastoupí tradičně v modročerných dresech, hostující taktéž tradičně v černobílé variantě.
Hráči obou mužstev už kráčí na trávník, zápas brzy začne.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Mancini, Palomino, A. Masiello – Hateboer, de Roon, Pašalić, Freuler, Gosens – A. Gómez (C), D. Zapata.
Náhradníci: Beriša, F. Rossi – Reca, Piccoli, Djimsiti, Castagne, Pessina, Peli, Ibañez, Colpani, Barrow.

Udinese Calcio: Musso – Stryger Larsen, De Maio, Samir – D'Alessandro, Mandragora, Sandro, de Paul, Zeegelaar – Lasagna (C), Pussetto.
Náhradníci: Nícolas – Okaka, Badu, Micin, Nuytinck, Hallfredsson, Wilmot, G. Íñiguez, Teodorczyk.

Rozhodčí: Giacomelli – Longo, Tasso.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou týmů v této sezóně vyhrála Atalanta na hřišti Udinese 3:1. Už ve druhé minutě skóre otevřel hostující Zapata. Pak sice rychle vyrovnal Lasagna, ale ve druhé branky přidal ještě dvě branky Zapata. Atalanta Udinese porazila jen dvakrát z posledních jedenácti vzájemných zápasů ve všech soutěžních. Doma Atalanta Udinese porazila jen jednou ze čtyř posledních utkání, ale prohrála s ním jen jednou z posledních deseti střetnutí.
Udinese Calcio

Udinese je tým se skvělou mládežnickou akademií, ovšem jeho seniorský tým v posledních letech velkých úspěchů nedosahuje a letos dokonce bojuje o udržení se v Serii A. Aktuálně se s třiatřiceti body nachází na sedmnáctém místě, které je poslední nesestupové. Na osmnáctou příčku má náskok čtyř bodů a zápas k dobru. Z posledních pěti utkání Udinese jen jednou vyhrálo, naposledy doma remizovalo 1:1 se Sassuolem. Venku zatím Udinese v této sezóně v lize odehrálo šestnáct zápasů s bilancí jedné výhry, pěti remíz a deseti porážek. Z posledních sedmi venkovních utkání Udinese šestkrát prohrálo a čtrnáctkrát v řadě nevyhrálo. Naposledy prohrálo 0:2 na hřišti Lazia.
Atalanta Bergamasca Calcio

Atalanta se v posledních letech zařadila mezi velice ambiciózní celky Serie A a i v této sezóně usiluje na evropské poháry. Aktuálně se nachází s šestapadesáti body na sedmém místě tabulky a na šestou příčku zaručující předkolo Evropské ligy ztrácí jen vinou horšího skóre a má zápas k dobru. Na čtvrté místo zaručující Ligu mistrů ztrácí dva body a má zápas k dobru. Atalanta už deset soutěžních utkání neprohrála, naposledy porazila v rámci domácího poháru doma Fiorentinu 2:1. V rámci Serie A naposledy vyhrála 2:1 na hřišti Neapole. Doma zatím Atalanta v této sezóně v lize odehrála šestnáct utkání s bilancí sedmi výher, pěti remíz a čtyř porážek. Z posledních jedenácti soutěžních domácích zápasů prohrála Atalanta jen jednou a v rámci Serie A naposledy uhrála doma bezbrankovou remízu s Empoli.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu o sledování on-line přenosu utkání 34. kola Serie A mezi týmy Atalanta Bergamasca Calcio a Udinese Calcio. Zápas se odehraje na Stadio Atleti Azzurri d'Italia v Bergamu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62