Serie A - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Neapol - 3. dubna 2019   19:00

Empoli
28' Farias (Binnásir) • 53' Di Lorenzo (Binnásir)
2:1
(1:1)
Neapol
44' P. Zieliński  (Milik)
Empoli
Provedel – Maietta, Silvestre, Veseli – Di Lorenzo, Traorè, Binnásir, Krunić (41. Brighi), Pajač (90+2. Antonelli) – Farias, Caputo.
Doveri – Longo, Rocca
Stadio Carlo Castellani (Empoli)
Neapol
Meret – Malcuit (76. Verdi), Koulibaly, Luperto, Rui – Allan, P. Zieliński – Callejón, Ounas (57. D. Mertens), Younes (58. Ruiz) – Milik.

On-line přenos je u konce. Na počtenou.
Empoli přečkalo dvě šance soupeře a pak samo udeřilo. Ve 28. minutě se trefil Farias, jemuž k otevření skóre pomohla teč bránícího fotbalisty. Vedení domácím vydrželo čtvrthodiny, teprve pár minut před přestávkou jim ho krásnou střelou vzal Zieliński. Hráči Empoli pak do druhého poločasu vletěli jako uragán a zásluhou Di Lorenza získali náskok zpět. Neapol měla spoustu času na to, aby znovu vyrovnala, ale podruhé už se jí to nepodařilo. Tým Carla Ancelottiho se tak z Toskánska vrátí s prázdnou.
Obrovské překvapení se zrodilo v Empoli. O záchranu hrající domácí tým si vyšlápl na druhou Neapol a minimálně do čtvrtka opustil sestupové pásmo.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 4:6. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:5.
90+4'
90+4'
I díky rychle založené akci mohli hosté něco vymyslet. Po zemi to nešlo, a tak to zkusili vzduchem. Milikův vysoký oblouček si však Provedel pohlídal.
90+3'
Dlouhý nákop skončil přímo v rukavicích Mereta. Neapolský gólman, vědom si kvapícího času, neváhal s rozehrávkou ani vteřinu.
90+2'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Marko Pajač, přichází Luca Antonelli.
90+2'
Milik na to nehleděl a šel si pro vyrovnání. Bohužel pro Neapol nastřelil pouze jednoho z obránců.
90+1'
Ty minuty budou ještě čtyři. Přesně tolik času nad rámec řádné hrací doby nastavil sudí Doveri.
90'
Domácí chtějí co nejvíce rozkouskovat hru. Zřejmě taková je jejich taktika do závěrečných minut. A samozřejmě udržet míč co nejdále od své branky.
89'
Útočný faul. Spáchal ho Caputo (Empoli).
87'
Domácí už nakopávají míče. V situaci, ve které se nacházejí, hrají opravdu o hodně.
85'
Zbývá jim na to stále méně času. Moc dobře si je toho vědom Allan (Neapol), který však ani navzdory své chytrosti soupeřovu defenzivu neoklamal.
84'
Neapolští se vrátili na útočnou polovinu a přemýšlejí, kudy projít do nějaké šance.
82'
A tak mohli zahrozit hosté. Teda mohli by, kdyby Rui nevyslal příliš prudkou přihrávku.
81'
S odhodlaným výrazem ve tváři vešel do šestnáctky Farias a po sevření dvěma hráči do kleští upadl. Domácí se vehementně dožadovali penalty, ale píšťalka sudího zůstala němá.
78'
Potlesk tribun teď sklidil Pajač (Empoli). Za to, že výborným obranným zákrokem znemožnil soupeři průchod do pokutového území.
76'
SSC Neapol využívá poslední možnost ke střídání: ze hřiště odchází Kévin Malcuit, přichází Simone Verdi.
76'
Z něj už domácí tým nijak nezahrozil.
75'
Z ojedinělého útoku Empoli se málem vyklubal uklidňující gól! Po průnikové přihrávce běžel z boku vstříc bráně Farias, toho však Meret včasným vyběhnuvtím vychytal. Následuje roh.
73'
Hru přerušil hvizd píšťalky. Poblíž středového kruhu fauloval Caputo (Empoli).
71'
Hosté to zkoušejí vlevo, vpravo, středem – prostě všemi směry... Vyrovnat jim ale nejde.
69'
Následný roh, jehož exekuce se ujal Mertens (Neapol), obrana soupeřova týmu odvrátila.
68'
Další nevyužitá šance! Milik při neapolské honbě za vyrovnáním jen vyprášil Provedelovy rukavice! A míra nervozity začíná stoupat.
67'
Domácí se pochopitelně strachují o výsledek, a tak i oni musejí sem tam zaútočit. Třeba jako v případě Maietty, který zpoza šestnáctky překopl břevno.
65'
Zieliński (Neapol) měl na kopačce vyrovnání! Na levé straně vápna vypálil z voleje, jeho pěkný pokus prosvištěl kolem vzdálenější tyče!
63'
Dva rohové kopy. Každý na jedné straně. V obou případech dobře zasáhly defenzivní řady.