Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Spal - 20. dubna 2019   15:00

Empoli
23' Caputo (Krunić) • 47' Traorè (Mčedlidze)
2:4
(1:2)
Spal
38' Petagna   • 45' Floccari  (Lazzari) • 61' Petagna  (Floccari) • 89' Antenucci
Empoli
Drągowski – Veseli, Maietta (16. Rasmussen), Nikolaou – Di Lorenzo, Traorè, Capezzi (73. Brighi), Binnásir, Dell´Orco (46. Mčedlidze) – Krunić, Caputo.
Spal
Viviano – Vicari, Bonifazi, F. Costa – Lazzari (87. Felipe), Missiroli, Cionek, Murgia, Kurtić – Floccari (85. Antenucci), Petagna (90. Schiattarella).

To je z mé strany vše, hezký den.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 5:2. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:15.
Je dobojováno. Sledovali jsme hodně zajímavý zápas, který nakonec nabídl šest branek. Úspěšnější byl nakonec hostující celek, který vyhrál na hřišti Empoli 4:2 a získal v boji o záchranu v soutěži nesmírně důležité tři body. Naopak domácí ztratili body, které nutně potřebovali.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Rade Krunić (Empoli FC).
90+3'
Domácí zastavil ofsajd. Hosté s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchají.
90+1'
Rozhodčí přidal pět minutek.
90'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
90'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Pasquale Schiattarella.
89'
Spal právě vstřelil branku!
A je hotovo! Hosté se ubránili a hned šli dopředu. MIRCO ANTENUCCI si navedl míč na hranici velkého vápna a přesnou střelou překonal marně se natahujícího brankáře.
89'
Domácí zamkli svého soupeře, měli velký tlak, ale ani z jednoho centru nic nebylo.
87'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Felipe.
85'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Sergio Floccari, přichází Mirco Antenucci.
84'
Žlutou kartu dostává Alessandro Murgia (Spal).
82'
Domácí to ještě zkouší, ale vypadá to, že na nějaký obrat už nemají síly, protože Spal se v pohodě brání a kráčí za důležitým vítězstvím.
80'
Jeden z hostujících hráčů leží v křečích na trávníku, rozhodčí hru raději přerušil.
78'
Žlutou kartu dostává Matteo Brighi (Empoli FC).
76'
A další rychlou akci hostujícího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
74'
Hosté zahrávali rohový kop, ale domácí celek se v pohodě ubránil a už pospíchá dopředu.
73'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Leonardo Capezzi, přichází Matteo Brighi.
73'
Rohový kop pro Spal.
72'
Žlutou kartu dostává Simone Missiroli (Spal).
70'
Dvacet minut je před námi. Hosté drží těsné vedení a je tedy jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
68'
Ismaël Binnásir se hezky uvolnil a poté to vyzkoušel z dálky, ale jeho projektilu pár decimetrů chybělo a stav se tedy nemění.
66'
Domácím se nyní ale nic nedaří. Hosté drží míč, kombinují a kontrolují své těsné vedení.
64'
A nyní jsou na řadě domácí, tak uvidíme, zda také něco vymyslí. Mají na to zhruba půl hodinky.
62'
Žlutou kartu dostává Andrea Petagna (Spal).
61'
Hosté jdou znovu do vedení! Po rychlé akci se na hranici velkého vápna dostal k míči ANDREA PETAGNA, který povedenou dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě!
59'
Domácí zahrávali rohový kop, ale Spal se dokázal ubránit. U míče jsou však stále domácí hráči.
57'
A domácí se prokombinovali až do vápna soupeře, ale do zakončení se ani jeden z hráčů nedostal.
56'
Hosté kombinovali na polovině Empoli, ale Costa nezvládl zpracování míče a ten doputoval do zámezí. Na tahu jsou tedy domácí.
54'
Žlutou kartu dostává Hamed Traorè (Empoli FC).
53'
Po zisku míče to znovu zkoušel aktivní Hamed Traorè, ale tentokrát branku soupeře zhruba o metr minul.
51'
Domácí jsou po vyrovnání hodně na koni a nyní jich je plné hřiště.
49'
Domácí hráč skvěle napadl, nakonec získal míč, ale podle rozhodčího to bylo s faulem.
47'
Empoli právě vstřelilo branku!
Tak to je skvělý vstup domácích do druhého poločasu. Hned z první akce se totiž prosazuje HAMED TRAORÈ, který se dostal ve vápně k míči a placírkou překonal bezmocného brankáře.
46'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Christian Dell´Orco, přichází Levan Mčedlidze.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04 hodin.
První poločas je za námi. Lépe do něj vstoupil domácí celek, který se dostal do vedení 1:0 a byl lepším týmem, ale hosté na konci prvního dějství zabrali, dali dvě branky a vedou 2:1.
45+3'
45+3'
Už se nic nestane, první poločas se pouze dohrává,
45+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
45'
Tak to je velká rána pro domácí, protože po rychlí akci jde Spal do vedení 2:1! Po centru se k míči dostal SERGIO FLOCCARI, který nechytatelnou hlavičkou překonal brankáře.
44'
Hosté drží míč a snaží se něco ještě vymyslet.
42'
Domácí získali míč a hned šli dopředu. Nakonec z toho bylo zakončení, ale to bylo velmi nepřesné.
41'
Žlutou kartu dostává Thiago Cionek (Spal).
40'
Domácí inkasovaná branka hodně zaskočila a nyní vůbec neví, co mají hrát.
38'
K míči se postavil ANDREA PETAGNA, který s velkou dávkou štěstí propálil brankáře a srovnává tedy na 1:1!
38'
Je to penalta!
37'
Rozhodčí kouká na video, ve hře je penalta pro Spal!
35'
Slibnou akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
33'
K míči se postavil Ismaël Binnásir, ale napálil ho pouze do zdi a z této šance tedy nic nebylo.
32'
Po faulu je tu zajímavá standardní situace pro domácí. Téměř z hranice velkého vápna.
31'
Hostující celek je v posledních minutách aktivnější, ale domácí Empoli zatím skvěle brání svůj těsný náskok a soupeře k ničemu nepouští.
30'
Žlutou kartu dostává Manuel Lazzari (Spal).
29'
Hráči se ale zatím vůbec nešetří. K vidění už bylo mnoho tvrdých zákroků a myslím si, že se brzy dočkáme žlutého napomenutí.
27'
Ale zahrozili také hosté. Po centru si ale pro míč došel Bartłomiej Drągowski a pomohl tak svým zadákům.
25'
Domácí jsou po úvodní brance samozřejmě na koni a znovu se tlačí dopředu.
23'
A domácí jdou zcela zaslouženě do vedení 1:0! Po rohovém kopu propadl míč na zadní tyč, kde byl zcela volný FRANCESCO CAPUTO a ten si už věděl rady!
23'
Rohový kop pro Empoli.
22'
Nyní domácí zastavil útočný faul, takže na tahu jsou hosté. Ti zatím drží míč, nikam nepospíchají a diváci na to reagují pískotem.
20'
Jeden z hostujících hráčů byl znovu ošetřován a zase se chvíli nehrálo.
18'
Domácí jsou i nadále aktivnějším týmem, který se více tlačí dopředu, ale ve finální fázi zatím Empoli nic nepředvedlo.
16'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Domenico Maietta, přichází Jacob Rasmussen.
14'
Tentokrát to domácí zkusili dlouhým nákopem, ale také tomu scházela přesnost a míč skončil v zámezí. Od své branky bude rozehrávat Emiliano Viviano.
12'
Ale byl z toho jen další nepřesný centr a na to už diváci reagují pískotem. Není se čemu divit.
11'
Zajímavou standardní situaci bude zahrávat také domácí celek, protože Francesco Caputo byl faulován.
9'
Hosté zahrávali zajímavou standardní situaci, ale ani z toho nic nebylo. U míče jsou domácí, kteří drží míč a nikam se netlačí.
7'
Domácí celek je o něco aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale na první zakončení stále čekáme.
5'
Domácí Hamed Traorè se parádně protáhl do vápna soupeře, ale poté poslal míč jen do rukavic hostujícího brankáře.
3'
Začalo se velmi opatrně a je vidět, že se dnes hraje o důležité body. Ani jeden celek nechce v úvodu utkání udělat chybu.
1'
Oba celky se už vydaly dopředu, ale ani z jedné akce nic nebylo.
1'

Empoli FC: Drągowski – Veseli, Maietta, Nikolaou – Di Lorenzo, Traorè, Capezzi, Binnásir, Dell´Orco – Krunić, Caputo.
Náhradníci: Perucchini, Provedel – Acquah, Brighi, Mčedlidze, Oberlin, Pasqual, Uçan, Rasmussen.

Spal: Viviano – Vicari, Bonifazi, F. Costa – Lazzari, Missiroli, Cionek, Murgia, Kurtić – Floccari, Petagna.
Náhradníci: A. Gomis, Fulignati, Poluzzi – Antenucci, Felipe, Paloschi, Regini, Rizzo Pinna, Schiattarella, Valoti, Valdifiori..
Poslední vzájemný zápas

Spal – Empoli 2:2
SPAL je na tom o něco lépe. Hosté mají 35 bodů a jsou na 13. pozici, ale starosti také pořád mají, protože na sestupové příčky mají k dobru pouze 6 bodů. Hosté ale mají formu jako hrom, protože z posledních pěti utkání vyhráli hned čtyři. Naposledy si dokonce vyšlápli na Juventus, který doma porazili 2:1. Porazili také ale Lazio či AS Řím, takže kvalitu hosté rozhodně mají.
EMPOLI FC potřebuje body jako sůl. Domácí celek má 29 bodů a nachází se na 18. pozici, tedy poslední sestupové pozici. Na 17. příčku ztrácí domácí dva body, takže dnes by nutně potřebovali tento duel zvládnout za plný počet bodů. Z posledních pěti utkání Empoli dvakrát vyhrálo, dvakrát prohrálo a jednou remizovalo, takže formu domácí špatnou nemají.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská liga míří do finále a my budeme sledovat duel 33. kola, ve kterém hostí Empoli celek Spal. Mírným favoritem je domácí celek, ale tento duel může dopadnout opravdu jakkoliv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62