Serie A - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Udinese - 11. listopadu 2018   15:00

Empoli
41' Zajc (Caputo) • 51' Caputo (Krunić)
2:1
(1:0)
Udinese
81' Pussetto  (Machís)
Empoli
Provedel – Maietta, Antonelli, Silvestre, Di Lorenzo – Binnásir, Traorè (90+1. Veseli), Acquah – Krunić (82. Brighi), Zajc (60. Capezzi) – Caputo.
P. Giacomelli
Stadio Carlo Castellani (Empoli)
Udinese
Musso – ter Avest (83. D'Alessandro), Troost-Ekong, Samir (64. Machís) – de Paul, Fofana, Stryger Larsen, Wagué, Mandragora – Pussetto, Lasagna.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 3:13. Rohy: 4:13. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 6:11.
Empoli nakonec ubránilo svůj náskok a vítězí v tomto utkání. Domácí potřebují body jako sůl a rozhodně jsou rádi za tento výsledek. Udinese se hodně, ale hodně natrápilo k tomu, aby dokázalo překonat Provedela v brance. Měli k tomu několik šancí, následně pokutový kop, který Udinese neproměnilo a již to vypadalo, že branka Empoli je pro tento zápas zakletá. Nakonec se jen přece hosté prosadili a ještě dramatizovali koncovku zápasu. Empoli j však zvládlo a může slavit cenné tři body!
90+5'
90+3'
Hosté se i nadále snaží tlačit na branku soupeře, ale Empoli se daří narušovat jejich kombinaci a nepouští je před svou branku.
90+1'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Frederic Veseli.
90+1'
Bude se nastavovat ještě pět minut nad rámec základní hrací doby.
90'
Další centr a hlavička míří nad branku Provedela!
89'
Ivan Provedel nyní předvedl zákrok zápasu! Nyní zabránil tomu, aby se Udinese radovalo z vyrovnání. Po centru před ním bezprostředně zakončoval hostující hráč, ale Provedel skvěle vyběhl a vyrazil. Následně pohlídal i další závar před svou brankou!
87'
Ignacio Pussetto nedokázal odcentrovat z pravé strany a následně se Empoli vydalo do nebezpečného rychlého protiútoku a přízemní pokus zastavuje Juan Musso!
85'
Centr z levé strany jen proletěl pokutovým území a nyní to nebude žádná hrozba pro Provedela v brance.
84'
Hosté se budou určitě nyní tlačit ještě více do útoku a zachránit co se ještě dá. I ve druhém poločase sledujeme jejich větší aktivitu na míči.
83'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Hidde ter Avest, přichází Marco D'Alessandro.
82'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Matteo Brighi.
81'
Udinese právě vstřelilo branku!
A přece se jen hostí nakonec prosazují. Po útoku z levé strany přišel centr a IGNACIO PUSSETTO byl dostatečně důrazný a ve výskoku dává snižující branku a naději pro svůj tým.
80'
Rodrigo de Paul to přehnal se svou razancí a poslal míč nad branku! Udinese dnes není skutečně přáno docílit branky!
77'
Hosté budou zahrávat pokutový kop!
75'
Udinese po kostrbaté kombinaci nakonec docílilo branky, ale branka Lasagneho neplatí z důvodu ofsajdu.
74'
Empoli si zatím drží své dvou brankové vedení bez větších komplikací, ale do útočení se již tolik nevydává. Výjimkou byl tento postup po pravé straně s následnou střelou vysoko nad brankou Udinese.
73'
Rohový kop nepřinesl nic, ale centr z pravé strany už byl zajímavější, hráč na hranici šestnáctky z první poslal míč na branku a Provdel opět připraven!
72'
I druhý pokus končí odrazem míče a je tu třetí roh pro Udinese v krátké době. Obdobná situace jako před chvílí na druhé straně.
71'
Roh ze strany Udinese byl sražený a hráči si jej ihned vzápětí zopakují.
69'
..ani tentokrát si míč nenašel cestu směrem na branku a Udinese vyváží míč směrem dopředu.
68'
A ještě jednou...třetí roh pro Empoli v krátké době...
68'
Z následného rohového kopu se bude celá situace opakovat ještě jednou.
67'
Juan Musso musel reagovat na povedenou střelu ze střední vzdálenosti, kterou vyslal Hamed Traorè! Hodně povedená bomba!
67'
Nakonec snaha o přímou střelu na branku, míč odráží obrana hostí do bezpečí.
66'
Afriyie Acquah byl při svém postupu vpřed faulován a rýsuje se nám zajímavá standardní situace domácího celku.
65'
Po útoku z levé strany se Udinese dostalo do menší šance, ale míč neměl potřebnou razanci a Provedel snadno chytá.
64'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Samir, přichází Darwin Machís.
62'
Po rohovém kopu byl faulován Provedel. Udinese se ani z tohoto rohu nedostává k brankové příležitosti.
61'
... ale to vše až po ošetření hostujícího hráče, který při výskoku hodně škaredě dopadl na trávník.
61'
Hosté se připravují k zahrávání rohového kopu ...
60'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Miha Zajc, přichází Leonardo Capezzi.
58'
Před brankou operoval střelec poslední branky, ale tentokrát se Caputo neprosazuje.
57'
...hlavička a zásah Provedela, který zatím chytá velmi dobře!
56'
Další zakončení hostujícího celku a po něm bude následovat rohový kop...
55'
Rodrigo de Paul se dostal do zakončení, ale byl dobře bráněn a svou střelu vyslal do míst, kde byl připravený Ivan Provedel.
54'
Kombinace hostů, která však zatím nikam nevede. Empoli se úporně snaží bránit a nedávají soupeři ani piď prostoru.
53'
Hosté mají před sebou hodně těžký úkol a to vstřelit dvě branky svému soupeři, aby mohli pomýšlet na nějaké body z tohoto střetnutí.
51'
Empoli právě vstřelilo branku! Empoli zahrávalo rohový kop a centrovaný míč nadzvedl hlavičkou Krunić a na zadní tyči hlavičkoval FRANCESCO CAPUTO, který od břevna poslal hlavičkou míč za brankovou čáru. Asistence: Rade Krunić.
50'
Samir nyní předvedl dobrý obranný skluz a zabránil rychlému protiútoku soupeře.
48'
Ivan Provedel musel vyběhnout z branky a vyráží míč. Neudělal to však zrovna nejlépe, nicméně obrana Empoli se postarala o zbytek a zažehnala případné nebezpečí.
47'
Empoli dosáhlo branky, ale hráč již střílel po hvizdu rozhodčího, kdy vrací hru zpět, neboť jeden z hráčů si pomohl rukou.
46'
První poločas nám víceméně přinesl hru Udinese, které podnikalo časté útočné výlety. Ale ani jedna z návštěv v šestnáctce soupeře neskončila brankou. Avšak kdo se prosadil, byli domácí, kteří využili jediného zaváhání v obraně Udinese a mohli se radovat z úvodní branky. I po inkasované brance se Udinese vrátilo ke své útočné aktivitě a ta bude určitě pokračovat i ve druhém dějství.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává Rade Krunić (Empoli FC).
45'
Udinese zatím střílí ze středních vzdáleností a to buď domácí brankář v pohodě chytá nebo míč končí jen kousek od levé či pravé tyče, jako v tomto případě.
43'
...Empoli se ubránilo a drží těsný výsledek. Udrží jej do konce prvního poločasu?
42'
Hosté nejsou spokojeni a ihned po dalším útoku se prezentují povedenou táhlou střelou k pravé tyči...je tu roh...
41'
Empoli právě vstřelilo branku! A je tu první branka. Paradoxně ji dává celek, který byl po většinu odehrané hry pod tlakem. Caputo dostalmíč před branku, přistrčil jej na MIHU ZAJCE a ten přesnou střelou posílá domácí celek do vedení. Asistence: Francesco Caputo.
40'
Žlutou kartu dostává Seko Fofana (Udinese Calcio).
39'
Empoli vystavuje stopku svému soupeři na hranici šestnáctky a sami domácí se snaží zaútočit.
38'
I přesto, že hosté provádí jeden útok za druhým, tak máme skóre bezbrankové. Udinese zatím buď střílí mimo nebo ztroskotá na brankáři, který vychytal dvě dobré střely.
37'
Udinese se valí s dalším útokem a Empoli začíná být čím dál více pod tlakem svého soupeře.
36'
Z rohového kopu se Udinese nedokázalo vážněji prosadit, hosté se však i nadále drží na míči.
35'
Hosté se představili další útočnou snahou a míč je nakonec sražen na rohový kop.
34'
Miha Zajc na levé straně kouzlil s míčem, ale moc toho nevykouzlil a jeho zakončení nebylo vůbec přesné. Avšak i snaha se cení!
33'
Jens Stryger Larsen se opřel do míče a Provedel musel skokem vyrážet míč mimo prostor tří tyčí!
31'
Empoli záhy díky své bojovnosti získává míč zpět, Hamed Traorè se dobře uvolnil na pravé straně a vyslal míč do před brankového prostoru. Obránce pohotově vykopává míč, ale Zajcovi mnoho nechybělo, aby se k němu dostal míč a to by znamenalo skoro jistou branku!
30'
Útočný faul ze strany domácího celku a a jejich útočná snaha tímto končí.
28'
Udinese opět hrozilo z pravé strany, ale centr nakonec nikdo nedokázal tečovat a Provedel mohl nyní zůstat v relativním klidu.
27'
Empoli se snaží souvislý tlak soupeře eliminovat podržením míče na polovině soupeře, ale po krátkém boji nakonec o něj přichází.
26'
Vzápětí další rozruch před brankářem Provedelem, ale i tentokrát se Empoli ubránilo!
25'
Žlutou kartu dostává Rolando Mandragora (Udinese Calcio).
25'
Udinese se dostalo do své první vážnější situace, kdy se dostali do přečíslení tří proti dvěma hráčům Empoli. Na konci celé akce byl Kevin Lasagna, který vyslal svou střelu do břevna domácí branky.
23'
Hosté i nadále jsou aktivnější a tvoří hru. Nyní však jejich souhra probíhá daleko od branky domácího celku.
22'
Standardní situace hostů končí zakončením. Avšak střela z hranice šestnáctky, po odraženém míči, končí mimo pravou tyč.
21'
Žlutou kartu dostává Giovanni Di Lorenzo (Empoli FC).
20'
Po dalším pokusu se už musel brankář Ivan Provedel vyšroubovat do vzduchu, aby vyrazil míč letící pod břevno jeho branky!
19'
Seko Fofana napřáhl ze střední vzdálenosti a míč minul kousek nad břevno.
18'
Po útoku Udinese se k protiútoku dostával soupeř, ale Giovanni Di Lorenzo nepřihrál přesně a celá akce končí na hranici šestnáctky.
15'
Útok hostů po pravé straně jim tentokrát příliš nevyšel a míč končí v zázemí. Ivan Provedel se zhostí odkopu od své branky.
14'
Domácí celek se dopustil útočného faulu a Udinese bude rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
13'
Empoli to hezky nyní vykombinovalo a dostalo se do zakončení. Nicméně střela končí nad brankou a ani z této situace nepadne úvodní branka zápasu.
11'
Úvodních deset minut nám ukázalo opatrnou hru od obou strany. O něco více aktivněji se tváří hostující celek, avšak vyloženou šanci jsme zatím neregistrovali.
9'
Ignacio Pussetto se dostal po centru z pravé strany k zakončení z první a míč proplul kolem pravé tyčky! První vážnější pokus ze strany Udinese.
8'
A další pokus, tentokrát hlavičkový, nicméně Rodrigo de Paul nedokázal dát míči potřebnou razanci.
7'
Kevin Lasagna tečoval centr před branku a svým akrobatickým pokusem poslal míč nad branku Empoli.
6'
Další útočný pokus Udinese skončil před šestnáctkou soupeře a na první vážnější šanci zápasu tak stále čekáme.
4'
Rade Krunić poslal dobrou průnikovou přihrávku do vápna soupeře, ale jeho nabíhající spoluhráč byl dobře pokryt.
3'
Začátek zápasu je ve znamení držení míče na straně Udinese.
2'
První snaha o centr z pravé strany, obrana Empoli odvrací míč do autu a ubránilo se prvnímu útoku soupeře.
1'
Dnešní zápas 12. kola Serie A právě započal.
1'

Empoli FC: Provedel – Maietta, Antonelli, Silvestre, Di Lorenzo – Binnásir, Traorè, Acquah – Krunić, Zajc – Caputo.
Náhradníci: Fulignati, Terracciano – Brighi, Capezzi, La Gumina, Lollo, Mráz, Pasqual, Rasmussen, Uçan, Untersee, Veseli.

Udinese Calcio: Musso – ter Avest, Troost-Ekong, Samir – de Paul, Fofana, Stryger Larsen, Wagué, Mandragora – Pussetto, Lasagna.
Náhradníci: Nícolas, Scuffet – A. Balić, Behrami, D'Alessandro, Machís, Micin, Opoku, Gi. Pezzella, Pontisso.

Rozhodčí: P. Giacomelli.
Udinese Calcio
Udinese taktéž zrovna nezáří a momentálně se potýká se samými porážkami, vyjma jedné remízy v předposledním zápase (2:2 s Janovem). Dle výsledku sehráli v minulém utkání vyrovnaný boj s AC Milán, se kterým prohráli 0:1, kdy se AC Milán prosadil až v sedmé minutě nastavení! Udinese na venkovních hřištích vydolovalo po pěti odehraných zápasech pět bodů, což činí bod na zápas. I jejich skóre je vyrovnané a to 7:7. Udinese je mírným favoritem, ale jestli se chce Empoli odrazit k lepším výsledkům, tak proti Udinese mají velkou šanci.
Empoli
Předposlední Empoli má na svém kontě jen jednu výhru a to po jedenácti odehraných zápasech! Následně mají na svém kontě tři remízy, což jim dělá aktuálně šest bodů do tabulky. Empoli má nyní na sérii dvou porážek. Neapoli dokázali sice vstřelit branku, ale rovných pět branek inkasovali. O něco lepší výsledek uhráli s Juventusem, ale odešli ze hřiště nakonec po výsledku 1:2!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62