Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Parma - 26. prosince 2018   15:00

0:1
(0:1)
Parma
45+1' Inglese  (Deiola)
Fiorentina
Lafont – Milenković (40. Laurini), Pezzella (C), Hugo, Biraghi – Benassi (54. Gerson), Veretout, E. Fernandes (69. Ceccherini) – Pjaca, Simeone, Chiesa.
Fabbri M. – Bottegoni M., Imperiale D.
Stadio Artemio Franchi (Florencie)
31.767 diváků
Parma
Sepe – Gazzola, Iacoponi (C), Bastoni, Gagliolo – Deiola, Štulac (46. Scozzarella), L. Rigoni (75. Barillà) – Siligardi (87. Gervinho), Inglese, Biabiany.

Ode mne to je toto utkání již vše, přeji Vám pěkný zbytek dne a u dalších textových přenosů na počtenou.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 9:1. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 15:15.
Máme tu konec dnešního střetnutí. Parma si z Florencie odváží domů překvapivě všechny tři body. Jedinou branku utkání dal ROBERTO INGLESE v nastavení prvního poločasu.

Celý druhý poločas se snažili "Fialy" o vyrovnání, ale žádnou velkou šanci si pro vyrování nevytvořili. Od 65. minuty dohrálala Fiorentina o deseti hráčích, když unikajícího Biabianyho zastavil VITOR HUGO a protože byl poslední byl vyloučen.
90+5'
90+4'
Rohový kop pro "Fialky" a v zápětí další. Ani jeden z nich nepředstavoval pro branku Sepeho nebezpečí.
90+3'
Výborný zákrok Sepeho proti zakončení Veretouta.
90+3'
Fiorentina se nyní nemůže dostat do tlkau a čas hraje proti ní.
90+2'
Na centr se dral Pezzella u míče byl dříve Sepe, který uklidňuje hru.
90+1'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Alessandro Deiola (Parma Calcio 1913) za držení za dres Veretouta.
89'
Žlutou kartu dostává Roberto Inglese (Parma Calcio 1913) za úder do obličeje Ceccheriniho.
89'
Žlutou kartu dostává Gerson (ACF Fiorentina) za úder do obličeje Barilly.
88'
Prudký centr z pravé strany od Lauriniho sebral Sepe ze vzduchu a odkopává míč do nejdále od branky.
87'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Luca Siligardi, přichází Gervinho.
86'
Hosté se nyní zuby nehty brání. Simeone se dostal ve vápně do křížku z jedním z hostujících obránců.
85'
Parma chystá poslední střídání, do hry půjde Gervinho.
85'
Střela levačkou od Biraghiho, zamířila vedle branky.
84'
Jeden z hostů je v péči lékařů na hrací ploše, domácí fandové pískají.
83'
Biabiany zastaven praporkem (ofsajd). Pjaca následně vybojoval výbornou možnost na ohrožení branky.
82'
Míč se k Chiesovi nedostal, ale chybná rozehrávka Parmy dává míč na zpět domácím.
81'
Následuje další rohový kop pro domácí a znovu z něj pro branku Sepiho nebylo nebezpečí.
81'
Rohový kop pro domácí. Biabiany poslal míč do bezpečí.
80'
Střela Gersona mu vůbec nesedla a míč zamířil daleko od branky.
79'
Rohový kop pro "Fialky". Ty se snaží o vyrovnání. Parma zatím výborně brání.
78'
Chiesa si příliš moc naložil a jeho klička ho vyhnala s míčem z hrací plochy.
77'
Veretout fauluje Barillu, Parma může šetřit čas s míčem na kopačkách.
75'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Luca Rigoni, přichází Antonio Barillà.
75'
Centr do vápna zamířil do rukavic Sepeho.
75'
Parma chystá druhé střídání.
74'
Žlutou kartu dostává Jonathan Biabiany (Parma Calcio 1913) po faulu na Lauriniho.
73'
Parma se nyní pouze brání a snaží se o rychlé "brejky" od Ingleseho a nebo Biabianyho.
72'
Simeone byl ve vápně faulován, ale rozhodčí nakonec pokutový kop odvoval.
71'
Útočný faul Chiesy končí útočný pokus Fiorentiny.
70'
Biabiany míč na hřišti nestihl, vhazují "Fialky".
69'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Federico Ceccherini.
69'
Míč byl již v autu, vhazuje Parma. Poté se dostal Inglese do dobré šance, byl byl mu odmáván ofsajd.
68'
Lafont rohový kop boxuje z vápna pryč.
67'
Rohový kop pro Parmu po střele Scozzarella do zdi.
65'
Červenou kartu dostává Vitor Hugo (ACF Fiorentina) po faulu na unikajícího Biabianyho.
65'
Další chyba v domácí obraně, ale tentokrát do Inglese dobře nevyřešil.
64'
Levačka z hranice vápna od Gersona zamířila vedle branky.
63'
Centr Chiesy z levé strany zamířil do zámezí. Sepe odkopává od branky.
62'
Rohový kop pro "Fialky". Ten odvrátila hostující obrana.
61'
Biraghi si našel ve vápně hlavičku, zamířil nepřesně a Chiesa již íč na levé straně na hrací ploše nestihl.
60'
Další nepřesná přihrávka domácích, Parma se může vydat na útočnou polovinu. Tam se moc dlouho "neohřála" nepřesný centr jednoho z hostů zamířil za brankvou čárů. Lafont odkopává.
59'
Až nyní po faulu od Chiesy na Iacoponiho, může obrana Parmy na chvilku oddychnout.
58'
Chiesa nepřesně přihrál, ale následně hosté nepřesně rozehráli, takže si oddechnout nemohou.
57'
Chiesa poslal do vápna střílený míč na Simeoneho ten byl pokryt.
56'
Domácí přidali na vyšší "rychlostní" stupeň a obrana Parmy má nyní co dělat.
55'
Rohový kop pro "Fialky". Na centr se dostal Pezzella jeho hlavička zamířila nad branku.
54'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází Gerson.
54'
Nepřesná přihrávka od Benassiho, vhazuje Parma.
53'
Biabianyho zastavuje praporek pomezního rozhodčího (ofsajd).
52'
Chiesa to vyzkoušel technicky z hranice vápna, jeho pokus zamířil vedle branky.
51'
Zmatky v domácí obraně řeší vyvezením míče Fernandes.
50'
Deiola přihrával do vápna na Ingleseho, ten byl pokryt a k míči ho domácí obrana nepustila.
49'
Chiesa se dral na střílený centr Veretouta, domácí útočník jen těsně minul míč.
48'
Střela levačkou od Biraghiho mohla nechat Sepeho klidným.
47'
Rohový kop pro Parmu. Centr do vápna odvrátila obrana na Deiola, který svojí následnou střelou Lafonta nepřekvapil.
46'
Výkop obstarala Parma.
46'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Leo Štulac, přichází Matteo Scozzarella.
46'
Hráči se nám pomalu začínají "trousit" zpět na hrací plochu.
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
Statistiky prvního poločasu

Držení míče 63:37
Střely na branku 6:1
Rohové kopy 2:0
Po prvním poločase vede trochu překvapivě hostující Parma na hřišti ve Florencii 0:1. Branku dal po chybě v domácí obraně v nastavení prvního poločasu ROBERTO INGLESE. Celý první poločas patřil domácím "Fialkám", ale Sepeho nedokázali prostřelil.

Uvidíme, jestli se domácím podaří ve druhém poločase podaří otočit skóre a nebo si nováček z Parmy odveze z Florencie všechny tři body.
45+4'
45+3'
Fiorentina je vedoucí brankou Parmy zaskočená.
45+1'
Parma právě vstřelila branku!
Chybu v domácí obraně dokázal potrestat z pravé strany ROBERTO INGLESE.
45+1'
Tvrdá levačka Veretouta zamířila přesně do míst, kde byl Sepe.
45+1'
Rozhodčí nastaví 2 minuty.
45'
Parma kombinuje u vlastního vápna a snaží se dohrát poločas s míčem na kopačkách.
44'
Útočný faul Ingleseho na Lauriniho, Fiorentina se může vydat dopředu. Chiesa hledal ve vápně Simeoneho, jeho nepřesná přihrávka na "argentince" neprošla.
43'
Hra se nám nyní rozkouskovala na konci prvího poločasu, to hraje do karet Parmě.
42'
Ruka to nebyla pokračujeme ve hře.
41'
Rozhodčí jde situaci ohledně ruky shlédnout u videa.
40'
Žlutou kartu dostává Vincent Laurini (ACF Fiorentina) po faulu na Biabianyho.
40'
Míč ve vápně hostů obrnkl o ruku jefnoho z nich a domácí se dožadují pokutového kopu.
40'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Nikola Milenković, přichází Vincent Laurini.
39'
Nyní "Fialky" obléhají branku Sepy a snaží se do poločasu převrátit skóre na svojí stranu.
37'
Vetout byl vychýlen vracijím se Biabianym. Vhazování pro Fiorentinu.
36'
Útočný faul Pezzelly na Ingleseho, Sepe rozehraje.
35'
Pjaca byl na půlce faulován, domácí pokračují v rozehrávce.
34'
Nákop Sepeho na Biabianyho se nedostal, protože byl hostující útočník pokryt. Vhazuje Parma.
33'
Chiesa se nedostal přes obránce, ale nepřesnou kombinací hostů se domácí opět dostali na míč.
32'
Leo Štulec poslal centr do vápna, ten byl odvrácen. Následoval další nepřesný centr, který se dostal až k Lafontovi.
31'
Žlutou kartu dostává Germán Pezzella (ACF Fiorentina) po faulu na Biabianyho.
30'
Siligardi se nedostal k míči přes Biraghiho. Vhazují hosté.
30'
Faul Veretouta na Ingleseho, u míče je Parma.
29'
Nákop od Pjavy byl přepřesný k míči se zadarmo dostal Sepe.
28'
Dlouhé autové vhazování od Biabianyho se ke spoluhráči nedostalo po výborném obraném zákroku od Pezzelly. Lafont odkopává od branky.
27'
Nepřesná kombinace domácích končí Simeoneho faulem.
26'
Centr do vápna se dostal na Benassiho, ten byl blízko Sepeho, proto nedokázal zakončit.
25'
Chiesa byl faulován a domácí rozehrávají standartní situaci.
24'
Veretout zakladá útočnou akci Fiorentiny. Nákop na Chiesu sebral ze vzduchu Sepe.
23'
Levačka Chiesi z hranice vápna zamířila přesně do míst, kde byl připraven Sepe.
22'
Na druhé straně byl Biabiany zastaven praporkem pomezního rozhodčího (ofsajd).
22'
Rána Milenkoviče zamířila přesně doprostřed branky.
21'
Sepe začíná útočný pokus Parmy. Následně však byl nákop hostů nepřesný, vhazují domácí.
20'
Hra se nám nyní trochu sklidnila, u míče je Parma.
19'
Fernandes to vyzkoušel z dálky, jeho zakončení zamířilo hodně vedle branky.
18'
Žlutou kartu dostává Luca Rigoni (Parma Calcio 1913) ten sestřelil na půlce Simeoneho.
18'
Leo Štulac se ke střele nedostal.
17'
Druhý rohový kop domácích byl opět neúpěšný.
16'
Zákrok Sepy po střele od Pjaci. Následuje rohový kop.
15'
Hugo byl ve vápně poslán k zemi, rozhodčí rezolutně ukazuje, že pokutový kop z toho nebude.
15'
"Fialky" opět kombinují a snaží se dostat přes obranu Parmy.
14'
Leo Štulac poslal střelu ze standartní situace hodně nepřesně.
13'
Žlutou kartu dostává Nikola Milenković (ACF Fiorentina) za faul na unikajícího Jonathana Biabianyho.
12'
Pjaca nepřešel přes Gazzolu a znovu Sepe odkopává.
11'
Chiesa se již dostal s míčem za brankovou čáru, Sepe odkopává od branky.
10'
Fiorentina výborně "presuje" a Parma proto nemá vůbec klid na rozehrávku.
9'
Rohový kop končí útočným faulem. Parma může v klidu rozehrávat.
9'
Rohový kop pro domácí.
8'
Další centr do vápna a opět nepřesný opět od Biraghiho.
7'
Centr do vápna od Biraghiho hlavu Pezzely nenašel.
6'
Na zadní tyči se dotal k hlavičce Pezzella, ale jeho pokus neměl razanci, Sepe neměl problém se zákrokem.
5'
Chiesa výborně zvládl situaci a domácí začínají další útok z poloviny hřiště.
4'
Centr Chiesy našel ve vápně Simeoneho, ten hlavou nezamířil přesně. Poté se dostal ke střele Benassi, ale Sepe výborně vyrazil.
3'
Rigoni se dral za míčem, ale u míče byl dříve Pezzella, který si vypomohl s Lafontem.
2'
Simeone sklepl míč na Chiesu a ten se na pavé straně snaží něco vymyslet. Následně však domácí o míč nepřesnou kombinací přichází a vhazuje Parma.
1'
Domácí začínají s kombinací na půlce hřiště.
1'
Úvodní výkop měli "Fialky".
1'
Domácí dnes nastoupí v "tradičních" fialových a hosté v bílých dresech.

ACF Fiorentina: Lafont – Milenković, Pezzella (C), Hugo, Biraghi – Benassi, Veretout, E. Fernandes – Pjaca, Simeone, Chiesa.
Náhradníci: Brancolini, Drągowski – Laurini, Ceccherini, Nörgaard, Gerson, Bryan Dabo, Hancko, Montiel, Sottil, Vlahović, Théréau.

Parma Calcio 1913: Sepe – Gazzola, Iacoponi (C), Bastoni, Gagliolo – Deiola, Štulac, L. Rigoni – Siligardi, Inglese, Biabiany.
Náhradníci: Frattali, Bagheria – Ceravolo, Ciciretti, Barillà, Gobbi, Scozzarella, Gervinho, Dezi, Sprocati.

Rozhodčí: Fabbri M. – Bottegoni M., Imperiale D..
Vzájemné zápasy ze sezóny 2014/2015

Fiorentina – Parma 3:0
Parma – Fiorentina 1:0
Parma

jako nováček soutěže se po 17. kolech nachází na 12. místě z 20 na pohárovou Evropu ztrácí 4 body. Mužstvo si zatím připsalo bilanci 6-4-7 při skóre 16:21. Nejlepším střelcem týmu je hráč Pobřeží slonoviny útočník Gervinho s 5 brankami. Na venkovním hřišti si Parma Calcio 1913 připsala z 8 zápasů bilanci 3-0-5 při skóre 7:13. V domácím poháru vypadla Parma již ve třetím kole, když nestačila na třetiligovou Pisu, na domácím trávníku prohrála 0:1.

Fiorentina

„Fialky“ se po 17. kolech nachází na 7. místě z 20 s odstupem jednoho bodu na pohárovou Evropu. Fiorentina si zatím připsala bilanci 6-7-4 při skóre 25:17. Nejlepším střelcem týmu je italský záložník Marco Benassi s 6 brankami. Na domácím hřišti si ACF Fiorentina připsala z 8 zápasů bilanci 5-2-1 při skóre 17:7. Fiorentina v letošním roce nebojovala v pohárové Evropě, protože jí v loňském ročníku unikla Evropská liga o jednu příčku v tabulce Serie A. V domácím poháru nastupují „Fialky“ až v osmifinále, kde na ně čeká utkání na hřišti Turín FC.

AC Milán – Fiorentina 0:1
Fiorentina – Empoli 3:1
Sassuolo – Fiorentina 3:3
Fiorentina – Juventus 0:3
Bologna – Fiorentina 0:0

Příjemné středeční odpoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z 18. kola Italské Serie A mezi týmy ACF Fiorentina vs. Parma Calcio 1913. Výkop je stanoven na 15:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62