Serie A - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Torino - 31. března 2019   15:00

Fiorentina
9' Simeone (Hugo)
1:1
(1:1)
Torino
37' Baselli  (Falqué)
Fiorentina
Lafont – Laurini, Hugo, Milenković, Biraghi – Benassi, Veretout, Gerson (81. Bryan Dabo) – Mirallas (87. Montiel), Simeone, Muriel (68. Vlahović).
Pasqua – Cecconi, Marrazzo
Stadio Artemio Franchi (Firenze)
Torino
Sirigu – Izzo, Djidji, Moretti – De Silvestri (74. Berenguer), Baselli (82. Meïté), Rincón, Lukić, Ansaldi – Falqué (54. Zaza), Belotti.
Rosati, Ichazo – Singo, Bremer, Zaza, Parigini, Meïté, Berenguer.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:8.
Hned šest nastavených minut ve druhém poločase je u konce. Fiorentina uhrála v domácím prostředí s Turínem remízu 1:1.

Fiorentina vstoupila do utkání o poznání aktivněji. Domácí celek se dostal do tlaku a velmi rychle byl odměněn úvodní brankou zápasu. Po Izzově chybě při odkopu hlavou vyslal do úniku Vitor Hugo Giovanniho Simeoneho, který kličkou překonal Siriga. Turín se ale ihned nadechnul k odpovědi. Parádní ránou srovnal stav ještě do konce první půle Daniele Baselli.

Po změně stran už příliš šancí k vidění nebylo. Turín byl překvapivě o něco aktivnější, ale Albana Lafonta příliš nepotrápil. Co ale Lafontovi nadělalo velké potíže, byl přetažený balon daleko za vlastní branku. Domácí gólman neodhadl situaci a protrhl síť.
90+6'
90+5'
Salvatore Sirigu rozehrával od vlastní branky až k útočníkovi Belottimu. Turín však balon příliš dlouho neudržel a musel se stáhnout proti útoku Montiela.
90+4'
Domácí ještě pokračovali v tlaku rozehrávkou od rohového kopu. Po odraženém balonu pálil právě Vincent Laurini, ale ihned po odkopu se znovu držel za špičku kopačky.
90+3'
Fiorentina se ještě v nastaveném čase vydala do útoku. Nejprve pálil z úhlu Bryan Dabo, ale Sirigu míč vyrazil mimo pokutové území. Následná rána byla zablokována obranou.
90+2'
Lauriniho trápí křeč. Na pomoc mu z branky doběhl Alban Lafont, ale situaci přichází zkontrolovat také hlavní rozhodčí.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase šest minut!
90'
Simeone mohl rozhodnout. Nadýchaný centr Veretouta padal přesně do ideální prostoru, ale Giovanni Simeone byl tísněn hned dvojicí soupeřů a tak nedokázal zakončit přesně.
89'
Po dlouhé době v obraně se domácí vydali také na útočnou polovinu. Po několika rychlých krocích směrem k brance vypálil střídající Montiel, ani nyní ale Sirigu nemusel předvést svůj um.
88'
Po hlavičkovém souboji mohl balon odkopnout do bezpečí Vitor Hugo. Balon ale nezasáhl ideálně a to nahrálo hostům. Ani Zazova přihrávka ale nebyla přesná.
87'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Kevin Mirallas, přichází Cristobal Montiel.
86'
Simone Zaza je dodatečně potrestán za tvrdý skluz ve střední části trávníku.
86'
Ani s přibývajícím časem se nemohou hosté prosadit přes staženou obranu Fiorentiny. Nyní mohl jít do protiútoku Vlahović, ale byl zastaven ještě před pokutovým územím.
85'
Ani nyní se hostům standardní situace nevydařila. Přetažený centr prolétl pokutovým územím zcela bez doteku hráčů. Rozehrávat tak bude Lafont.
84'
Útočnou akci hostů vedl na pravém kraji střídající Berenguer. Domácí se však dokázali těsně před šestnáctkou ubránit, následně ale fauloval u postranní lajny Laurini.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Ve druhém poločase stále čekáme na slibnější šanci u jedné z branek.
82'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Daniele Baselli, přichází Soualiho Meïté.
81'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gerson, přichází Bryan Dabo.
81'
Také na druhé straně trávníku přišel na řadu daleký aut. Simeone se pokoušel zakončovat přes hlavu, ale balon netrefil ideálně a Sirigu zasahovat nemusel.
80'
Hosté se prezentovali dlouhým autem až do pokutového území. V šestnáctce Fiorentiny se ale dostal k balonu jen bránící Cristiano Biraghi.
79'
Už už to vypadalo na domácí zisk, ale Mirallas šel po rozehrávajícím Morettim až příliš agresivně. Po několika krocích směrem k hostující brance bylo pískáno.
78'
Mirallase zastavil v cestě do útoku Djidji. Hosté se přesunuli rychle s míčem na útočnou polovinu, ale Belotti si příliš nerozuměl s nabíhajícím Zazou.
77'
Na pravém kraji se dostal k míči domácí Marco Benassi. Fiorentina se po delší době ukázala na útočné polovině, ale hlavička Simeoneho šla hodně vysoko nad branku.
75'
Ani druhá nebezpečná standardní situace neskočila přesným zakončením. Tentokrát pálil jen do obranné zdi Simone Zaza. Lafont nemusel ani nyní zasahovat.
74'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Lorenzo De Silvestri, přichází Álex Berenguer.
74'
A další faul těsně před domácím vápnem předvedl Nikola Milenković. Turín má opět šanci ohrozit domácí branku.
73'
Po řadě nepřesností vymyslel nadějnou přihrávku skrz hostující obranu Benassi. Simeone se sice hnal za balonem, ale jako první u něj byl Sirigu.
71'
Od Siriga putoval balon na pravou stranu, kde dokonale nezpracoval vysoký pas De Silvestri. Další nedovolený zákrok následně předvedl Benassi.
70'
K exekuci volného přímého kopu se postavil Daniele Baselli, ale střelec vyrovnávací branky napálil balon pouze do mohutné obranné zdi.
69'
Těsně před pokutovým územím byl faulován Simone Zaza. Turín bude rozehrávat velmi nebezpečnou standardní situaci z ideální vzdálenosti.
68'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Dušan Vlahović.
67'
Lafont se nyní předvedl v lepším světle. Domácí brankář rozehrál přesně do středu hřiště, kde byl připraven Gerson, který ale okamžitě schytal úder od Lukiće.
66'
Po krátkém přerušení se už znovu může pokračovat ve hře. U balonu jsou domácí fotbalisté na útočné polovině trávníku.
65'
A opravdu, síť musí být opravena! Na hrací plochu už přispěchali organizátoři s lepící páskou.
64'
Alban Lafont se nezorientoval dokonale. Dlouhý balon směřoval daleko za branku, ale domácí brankář se za ním hnal a téměř protrhl síť.
63'
Luis Muriel šel do předem prohraného boje, proti třem obráncům nedošel s balonem ani k pokutovému území soupeře. Následnou ránu Gersona nemusel Sirigu řešit.
62'
Ve druhém poločase zatím postrádá hry větší náboj. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do střelecké pozice, navíc je hra kouskována fauly.
61'
Salvatore Sirigu rozehrával od vlastní branky až do středu trávníku. O balon ale velmi rychle přišel v souboji s Veretoutem Ansaldi.
60'
I po hodině hry hraje Fiorentina na domácí půdě s Turínem nerozhodně 1:1. Po změně stran jsou ale o poznání aktivnější domácí fotbalisté.
59'
Rozehrávající Milenković si obhodil napadajícího Zazu, následně posílal míč přímo do pokutového území, ale Murielovi nevyšel první dotek s balonem.
57'
V pohotovosti musela být i domácí obrana. Střídající Simone Zaza upaloval za nakopnutým balonem, ale přes stoperskou dvojici Hugo – Milenković se neprosadil.
56'
Gersonova spolupráce s Biraghim příliš nevyšla. Druhý jmenovaný se hlásil o přihrávku, ale balon skončil snad deset metrů za postranní lajnou.
55'
Veretout přetlačil ve středu pole Lukiće, následně přihrál k pravé postranní lajně Laurinimu, který ale přes Morettiho neodcentroval do pokutového území.
54'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Iago Falqué, přichází Simone Zaza.
53'
Fiorentina pokračovala dalším rohovým kopem. Tentokrát míč směřoval k první tyči, kde byl zase připraven bránící Moretti. Domácí ale zůstávají u balonu.
52'
Druhý rohový kop v krátkém čase už musel řešit Salvatore Sirigu. Fioretnina poslala míč ke vzdálenější tyči, kde si ale situaci pohlídal hostující brankář.
51'
Jordan Veretout měl sice potíže se zpracováním, ale široko daleko okolo něj nikdo nebyl a tak si mohl balon srovnat pohodlně do pohybu směrem k brance.
50'
Po změně stran jsou sice více u balonu hosté, ale nyní získal rohový kop pro domácí Mirallas. Fiorentina však ze standardní situace zakončení nevytěžila.
49'
Rincón posouval míč mezi obránci k Belottimu, ale pětadvacetiletý útočník si balon lehce ukopl špičkou kopačky k Lafontovi.
48'
Také Turín se dostal rychle ke slovu. Baselli přihrával k De Silvestrimu, který si chtěl udělat kličkou místo k centru, ale Biraghi byl v obraně pozorný.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou domácí fotbalisté. Veretout se snaží okamžitě posílat míč středem na Simeoneho, ale střelec úvodní branky byl obsazen.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:08.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Hráči obou týmů odcházejí do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

45+3'
45+3'
Hosté ještě museli uklidňovat situaci postupnou kombinací ve středu pole. Fiorentina nebyla daleko od druhé vstřelené branky v dnešním zápase.
45+2'
Turínští hráči ztratili míč ještě na vlastní polovině. Toho využil k protiútoku Mirallas, ale Sirigu opět podržel svůj tým povedeným zákrokem proti lehké střele z pravé strany.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase tři minuty.
45'
Žlutou kartou je těsně před poločasovou přestávkou potrestán Daniele Baselli. Střelec vyrovnávací branky byl přistižen při přidržení dresu v souboji s Gersonem.
45'
Zdá se, že první poločas skončí nerozhodným skóre. Na Gersonovu přihrávku podél postranní lajny si nabíhal Mirallas, ale balon mu odskočil k Morettimu.
44'
Ani následný rohový kop zkušeného italského brankáře nezaskočil. Sirigu si pohlídal balon na první tyči, sebral ho do rukavic a nedal domácím šanci k zakončení.
43'
Giovanni Simeone mohl poslat Fiorentinu zpět do vedení! Po fantastické průnikové přihrávce Veretoura se domácí útočník hnal ze strany na Siriga, ale lehkým dloubáčkem ho nepřekonal.
42'
Sirigu je v pořádku, ale zdravotní problémy má také hostující útočník Andrea Belotti. S Belottim to vypadá o poznání hůře, když míří s lékaři za postranní lajnu.
41'
Salvatore Sirigu špatně došlápl při pokusu posunout míč mimo hrací ploše. Následně musí být hra přerušena a hostující brankář je ošetřován.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Domácí se po vyrovnání snaží vrátit vedení na svou stranu, ale prudký centr z pravé strany skončil jen u Morettiho.
38'
Fiorentina se ihned po rozehrávce hnala do útoku. Ze střední vzdálenosti pálil Jordan Veretour, ale jeho rána se do branky Turínu nevešla.
37'
FC Turín právě vstřelil branku!
Turínský celek ještě do poločasu srovnává krok! Na hranici vápna si pomohl při souboji rukou De Silvestri, následně se ale dostal k balonu DANIELE BASELLI a parádní ránou uklidil míč do pravého horního rohu.
37'
Ve středu pole se provinil proti pravidlům v souboji s Gersonem Baselli. Domácí okamžitě rozehráli, ale průniková přihrávka skončila jen u bránícího Djidjiho.
35'
Také Fiorentina se po čase dostala zpět do pokutového území. Mirallasova přihrávka našla na hranici šestnáctky Simeoneho, který ale střelou bez přípravy Siriga nepřekvapil.
34'
Turínský celek pokračuje v aktivní hře směrem dopředu. Ansaldi společně s Lukićem však na levém kraji proti stažené obraně neuspěli.
33'
Salvarote Sirigu si dovolil kličku na napadajícího Gersona. Hostující brankář si obhodil soupeře lehkým dloubáčkem a poté odkopl do bezpečí.
32'
Po několika hlavičkových soubojích ve středu pole se míče ujal domácí Marco Benassi. Fiorentina ale s balonem příliš daleko nedošlo, v obraně skvěle zasáhl Moretti.
31'
Fiorentina i nadále s klidem drží jednobrankové vedení. Poslední minuty sice patřily hostujícímu celku, ale k ohrožení domácí branky stále nedošlo.
30'
Iago Falqué je viditelně otřesen, ale s pomocí lékařů už se zvedá na nohy. Po krátké pauze za postranní lajnou se vrátí do hry.
29'
Další nepříjemnost pro hosty. Po autovém vhazování se odrazil míč k Biraghimu, který z blízkosti napálil hrací předmět do obličeje napadajícího Falquého.
28'
Hlavní rozhodčí si ještě nechal poradit od kolegů u videa, ale penalta se pískat nebude. Následná roh Turína skončil jen u Lafonta.
27'
Velké vzrušení před domácí brankou. De Silvestri proklouzl z levé strany do pokutového území, poté cpal míč k Belottimu, který byl na hranici malého vápna přidržen za dres.
26'
Tempo zápasu lehce klesá. Turínští obránci měli nyní potíže s rozehrávkou a toho využil Benassi. S míčem se propracoval až do vápna, ale potřebnou přesnou přihrávku na Muriela nepřidal.
25'
Vitor Hugo se dožadoval odpískání faulu, ale hlavní rozhodčí ho nevyslyšel. Fiorentina přišla o balon, ale v pokutovém území vládl ve vzduchu Nikola Milenković.
24'
Z velké dálky napřáhl ke střele Tomás Rincón. Jednatřicetiletý Venezuelan však branku Albana Lafonta musel o dobrých pět metrů. Domácí tým bude rozehrávat ze svého vápna.
22'
Fiorentina se opět tlačí do útoku. Veretoutův centr z pravého kraje mířil před branku soupeře, ale Muriel ani na zadní tyči Mirallas se k hlavičce neprosadili.
21'
I po více než dvaceti minutách vede Fiorentina nad Turínem o jednu branku. O tu se postaral po chybě v obraně Giovanni Simeone, který vyzrál v souboji jeden na jednoho na Siriga.
20'
Nakonec to ještě Armando Izzo vyzkouší na trávníku. Tentokrát si ale v souboji s Veretoutem pomohl lehkým přistrčením a u balonu tak budou pokračovat hráči Fiorentiny.
19'
Murielův průnik skončil jen pohotovým zákrokem v obraně hostujícího týmu. Skvěle se představil na trávníku Emiliano Moretti.
18'
Armando Izzo má zdravotní potíže. Hostující obránce musí být ošetřen na hrací ploše. Vypadá to na předčasné střídání v hostujícím týmu.
17'
Turínský celek se přece jen po inkasované brance více žene do útoku. Nyní se ale musel rychle hnát z branky Salvatore Sirigu, který odkopl před Murielem.
16'
Simeone ztratil míč, poté se ho snažil vybojovat skluzem na rozehrávajícím Morettim, ale pomohl si jen nedovoleným zákrokem. Hosté budou rozehrávat.
15'
Také Turín měl k dispozici rozehrávku od rohového praporku. Iago Falqué zakroutil míč do vápna, ale hlavičkující Belotti poslal balon vysoko nad domácí branku.
14'
Od rohového praporku už nebyli domácí tak nebezpeční. Prudký pas pouze prolétl pokutovým územím a bez doteku hráčů skončil za brankovou lajnou.
13'
Simeone nebyl daleko od druhého zásahu. Z blízkosti tečoval míč směřující do branky, ale Sirigu stačil skvěle zareagovat a míč vyrazil na rohový kop.
12'
Také domácí tým se poprvé musel zatáhnout do obrany. Prudký pas z levé straně si ale Alban Lafont v poklidu pohlídal. Míč sebral pohotově u své tyče do rukavic.
11'
Ke slovu se po inkasované brance dostává také turínský celek. Benassi podrazil u středového kruhu unikajícího Rincóna a byl odpískán faul.
9'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Fiorentina zúročila svůj tlak a dostává se do vedení! Už se zdálo, že se hosté osvobodí, ale dlouhý odkop skončil jen na hlavě Vitora Huga, který pohotově našel GIOVANIHO SIMEONEHO. Izzo se po odkopu zapomněl daleko za obrannou linií a toho využil právě domácí útočník, následně sám proti Sirigovi si poradil parádní kličkou na levou stranu.
8'
Tlak Fiorentiny pokračoval na pravém kraji. Benassi si narazil s Laurinim, následně přišla přihrávka do běhu k nohám Simeoneho, ale argentinský útočník byl čistě zastaven Djidjim.
7'
Turínský celek uklidňuje hru postupnou kombinací u středové čáry. De Silverstrimu ale utekl balon mimo hrací plochu a tak mohli domácí vhazovat.
6'
Sirigu musel hned dvakrát zasahovat! Nejprve skvěle vyrazil tvrdou ránu z hranice vápna, kterou vyslal Mirallas, následně si poradil i s o poznání lehkým pokusem Benassiho.
5'
První nebezpečí před hostující brankou. Gerson přiťukával míč proti noze Simeonemu, který ale střelou z prvního doteku trefil jen soupeře před sebou.
4'
Po tvrdém souboji zůstal na moment na trávníku Simeone. Hlavní rozhodčí ale hru nepřerušil, hosté se však dopustili dalšího faulu a poté už je akce přerušena.
3'
Na pravé straně si nabíhal na přihrávku Benassiho Mirallas. Belgický útočník se ale nestačil uvolnit přes Morettiho a o balon velmi rychle přišel.
2'
O úvodní rozehrávku se postarali ze středového kruhu fotbalisté hostujícího celku. Po dlouhém výkonu ale skončil míč jen za postranní lajnou a do útoku mohou jít domácí.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas devětadvacátého kola nejvyšší italské soutěže Serie A může za několik málo okamžiků začít.

ACF Fiorentina: Lafont – Laurini, Hugo, Milenković, Biraghi – Benassi, Veretout, Gerson – Mirallas, Simeone, Muriel.
Náhradníci: Terracciano, Brancolini – Nörgaard, Montiel, Hancko, Vlahović, Ceccherini, Bryan Dabo.

Turín FC: Sirigu – Izzo, Djidji, Moretti – De Silvestri, Baselli, Rincón, Lukić, Ansaldi – Falqué, Belotti.
Náhradníci: Rosati, Ichazo – Singo, Bremer, Zaza, Parigini, Meïté, Berenguer.

ACF Fiorentina

Fiorentina přišla o místa zaručující pohárovou Evropu v předešlém ročníku Serie A až v posledních kolech. Především dvě porážky na závěr stály Fiorentinu představení alespoň v předkole Evropské ligy, které si tak zahrála Atalanta.

V přípravě "Fialky" rozhodně nezahálely. Hned v jedenácti přípravných duelech se Fiorentina představila před startem nové sezony. Proti týmům z nižších italských soutěží si Fiorentina s chutí zastřílela, Realu Vicenza dokonce nadělila jedenáct gólů. V ostrém testu však Fiorentina padla 0:3 s německým Schalke, když nezvládla především závěr zápasu.

Po osmadvaceti odehraných zápasech se Fiorentina pohybuje ve střední části tabulky. Dlouho se Fiorentina snažila usadit na místech zaručující evropské poháry, ale z posledních čtyř kol těsně před reprezentační přestávkou vybojovala pouhé dva body a propadla se na aktuální desátou pozici. Nepříjemné byly především porážky 1:3 s Atalantou a 1:2 proti Cagliari.
Turín FC

Turínský celek celkem překvapivě pokukuje po místech zaručující v příští sezoně pohárovou Evropu. Po osmadvaceti odehraných zápasech je Turín na parádní osmé pozici s pouhou bodovou ztrátou na šesté Lazio.

Před reprezentační pauzou se Turín vytáhl na Atalantu, Chievo i Frosinone. Až v posledních odehraném duelu Turín neuspěl, když si ve velmi vyhecovaném zápase ve kterém padly i dvě červené karty neporadil s Bolognou 2:3. O vítěznou branku se postaral hostující Orsolini.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší italská soutěž Serie A pokračuje po reprezentační přestávce devětadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Fiorentiny, která před domácím publikem přivítá Turín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62