Serie A - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : AS Řím - 5. května 2019   18:00

Janov
90+1' Romero (Veloso)
1:1
(0:0)
AS Řím
82' El Shaarawy  (Džeko)
Janov
Radu – Romero, Radovanović, E. Zukanović – Biraschi, Lerager (83. A. Sanabria), Bessa (90+2. Rolón), Veloso, Criscito (C) – Lapadula (73. Panděv), Kouamé.
Jandrei, Marchetti – Dalmonte, Günter, Lakićević, Lazović, Panděv, P. Pereira, Gi. Pezzella, Rolón, Schafer, A. Sanabria.
Mazzoleni – Paganessi, Vivenzi
AS Řím
Mirante – Florenzi (C) (89. Karsdorp), Manolas, Fazio, Kolarov – Cristante, N´Zonzi – Zaniolo (70. Kluivert), L. Pellegrini (66. Schick), El Shaarawy – Džeko.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 7:6. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 14:11.
Dlouho to vypadalo na bezbrankovou remízu, ovšem závěr nám nabídl neuvěřitelnou podívanou! El Shaarawy poslal AS do vedení, jenže v první nastavené minutě se po rohovém kopu prosadil Romero, kterého neuhlídal Schick. Sudí Mazzoleni přidal čtyři minuty, ovšem první dvě se téměř nehrálo a v páté nastavené minutě dostal Janov příležitost v podobě pokutového kopu. Mirante vychytal Sanabriu a rozhodl o tom, že se body budou dělit!
90+7'
90+6'
Žlutou kartu dostává Esteban Rolón (Janov CFC).
90+6'
To je pořádné drama! Balón si vzal na starost střídající Sanabria, ovšem brankář Mirante přečetl směr jeho střely a připsal si úspěšný zákrok!
90+5'
Neuvěřitelné! Kouamé míč sklepl na Panděva, který si chytře posunul balón před Miranteho. Hostující gólman poté fauloval, hlavní rozhodčí nařizuje pokutový kop pro Janov!
90+4'
El Shaarawy zůstal za obranou soupeře, hostující fotbalista se nemůže divit, byl zhruba dva metry v ofsajdu, domácí nepospíchají.
90+3'
Hlavní sudí přidal čtyři minuty, ovšem zatím se odehrálo asi dvacet vteřin. Hosté budou rozehrávat standardní situaci z pravé strany.
90+2'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Daniel Bessa, přichází Esteban Rolón.
90+1'
Janov právě vstřelil branku!
Domácí mají obrovskou radost! Na centr Velosa si na malém vápně naskočil CRISTIAN GABRIEL ROMERO, který hlavičkou z bezprostřední blízkosti překonal Miranteho a srovnal! Zčásti jde gól za Patrikem Schickem, byl to totoiž český reprezentant, kdo neuhlídal skórujícího Romera! Asistence: Miguel Veloso.
90'
Balón byl po zásahu Kolarova za lajnou. Jedna z posledních možností na srovnání, Janov bude rozehrávat rohový kop!
89'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Rick Karsdorp.
88'
Hra je přerušena, na zemi zůstal ležet Florenzi, který ukazuje, že má křeče. Vypadá to, že hostující kapitán bude střídat.
87'
Schick už balón nestihl před lajnou. Míč si vzal ihned Radu, rumunský gólman volil nákop na útočnou polovinu hřiště.
86'
Výbornou práci odvedl El Shaarawy. Ital byl v úvodních osmdesáti minutách téměř neviditelný, ovšem teď je všude.
85'
Domácí se po zákroku na Panděva dožadovali odpískání pokutového kopu! Hlavní rozhodčí ale signalizuje, že šlo o čistý zákrok, hra pokračuje.
84'
Žlutou kartu dostává Justin Kluivert (AS Řím).
83'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Lukas Lerager, přichází Antonio Sanabria.
83'
Už zase se hraje na útočné polovině AS. Střídající Kluivert udělal kličku, vzápětí byl na něj odpískán nedovolený zákrok.
82'
AS Řím právě vstřelil branku!
Florenzi ve vápně hledal Džeka, který míč prodloužil za sebe. Tam byl úplně volný STEPHAN EL SHAARAWY. Italský fotbalista zakončoval z voleje na vzdálenější tyčku, Radu byl bez šance na úspěch, hosté se zhruba deset minut před koncem dostávají do vedení! Asistence: Edin Džeko.
80'
Střídající Kluivert přišel o balón, poté si pomohl útočným faulem na kapitána Criscita. Hlavní rozhodčí přerušil hru.
79'
Hosté teď hrají v defenzivě na hranici obrovského rizika! Kouamé. byl nachytán v dalším ofsajdu, domácí příznivci hlasitě pískají.
78'
Džeko teď na levé straně hřiště vybojoval rohový kop pro AS! Schick se vrátil na trávník, rozehrávky se ujme opět Kolarov.
77'
Český reprezentant musel absolvovat kratší ošetření za postranní lajnou a scházel svým spoluhráčům v pokutovém území soupeře.
76'
Hodně viditelný faul, kterým si Lerager pomohl v souboji s Schickem. AS bude rozehrávat zajímavou standardní situaci!
74'
Jeden z mála výpadů Janova ve druhém poločase! Kouamé zpracoval míč a pálil zpoza velkého vápna. Domácí fotbalista se dožadoval penalty po údajné ruce, hlavní sudí však kroutí hlavou a ukazuje, že ruka Fazia byla u těla!
73'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Gianluca Lapadula, přichází Goran Panděv.
72'
Biraschi zůstal ležet na trávníku, El Shaarawy podle hlavního rozhodčího nefauloval, hosté budou rozehrávat rohový kop!
71'
Zatímco první půle nám nabízela jednu šanci za druhou, tak v té druhé na větší šanci čekáme, rozběhla se závěrečná dvacetiminutovka.
70'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Justin Kluivert.
69'
Po centru Kolarova se natahovali Džeko s Schickem. Hlavičkoval první jmenovaný, ovšem pouze doprostřed branky!
68'
Jakoby domácím fotbalistům docházely síly. AS je v posledních minutách na míči, jenže do zakončení se téměř nedostává.
66'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Patrik Schick.
65'
U postranní lajny si faulem pomohl Zaniolo, který poté zakopával míč. Hostující hráč by si měl dávat pozor, jednu žlutou kartu už má.
64'
Levou nohou teď z nějakých dvaceti metrů střílel Pellegrini. Střela mu vůbec nevyšla, balón skončil vysoko nad brankou!
63'
Aktivní Lapadula přeskočil bránícího hráče, míč už ale nedokázal usměrnit podle svých představ, Mirante byl pozorný!
62'
Výborný pas za obranu poslal Bessa. Na ten si naběhl Lapadula, který se pokoušel zakončit z voleje, jenže balón netrefil. O ofsajd by se nejednalo!
61'
Kolarov bleskově rozehrál na Džeka, ovšem vytáhlý útočník hostujícího celku mu přihrávku nedokázal vrátit, vhazovat bude Janov.
60'
Domácí se osvobozují jen za cenu dlouhých odkopů na polovinu soupeře. Do kombinace AS se nyní zapojil i Mirante.
58'
Tahle pasáž hry patří AS. Pro centrovaný balón Kolarova si vyběhl Radu. Rumunský gólman si lehl na zem a s rozehrávkou příliš nepospíchá.
57'
Individuální dovednosti nám ukázal Zaniolo, který si balón navedl na střed, poté vypálil pod horní tyč. Radu musel reflexivně vyrážet na rohový kop!
55'
V pokutovém území Janova vznikl závar, Římané se následně dostali ke střele, ovšem ta byla zblokovaná!
54'
Biraschi míč odklízel na rohový kop, ovšem poté zůstal ležet na hrací ploše, stejně jako brankář Radu, který při přesunu na brankové čáře narazil do tyče!
53'
Čárový rozhodčí signalizoval druhý ofsajd během krátké chvíle. Tentokráte se v něm ocitl Kouamé, hosté bleskově rozehrávají.
52'
Úvod druhého poločasu je poměrně opatrný z obou stran, útočnou snahu Janova teď zastavil čárový rozhodčí, ofsajd!
51'
Žlutou kartu dostává Nicolò Zaniolo (AS Řím).
50'
Romero přihrával Lapadulovi, ovšem ten na přihrávku od svého spoluhráče nedostáhl, celou akci tak vyřešil Mirante.
49'
Kolarov přečetl domácí kombinaci, vzápětí míč odkopl do zámezí. Byla tam teč, hosté budou vhazovat z vlastní poloviny.
47'
Hosté v úvodu druhého poločasu drží balón na svých kopačkách a kombinují ve středu hřiště, daleko od domácí branky.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
První poločas je za námi. Branku jsme sice neviděli, ovšem k vidění bylo několik příležitostí na obou stranách, víc šancí na skórování měli domácí fotbalisté a je jen s podivem, že na ukazateli skóre ještě stále svítí dvě nuly. Druhá polovina hry tak slibuje pořádné drama!
45+1'
45+1'
Krátce před odchodem do kabin se mohlo měnit skóre! Prodloužený míč směřoval na zadní tyčku, kde jej z voleje trefil úplně volný Lapadula. Domácí fotbalista jen těsně minul branku!
45'
Závěr patří domácím hráčům, ti vybojovali třetí rohový kop během krátké chvíle, rozehrávat budou z levé strany hřiště.
44'
Na přední tyči byl Kouamé, ale také Zaniolo. Druhý jmenovaný odehrál do zámezí, následovat bude další roh pro domácí celek.
43'
K přímému ohrožení hostující branky nedošlo, s centrovaným balónem si poradila defenziva AS, rohový kop pro Janov!
42'
To byl hodně viditelný faul dnes zatím neviditelného El Shaarawyho. Janov dostane příležitost v podobě standardní situace!
40'
K hlavičce se na zadní tyči chystal Kouamé. Ještě před ním ale zasáhl Mirante, který musel vyběhnout z branky a balón vyboxovat.
39'
Na trávník padl kapitán Criscito. Opět to bylo po souboji se Zaniolem, tito dva si dnes rozhodně nedají nic zadarmo.
38'
Balón putoval opět po ose Florenzi, Pellegrini. Druhý jmenovaný ale z malého vápna minul branku a drží se za hlavu!
37'
Z pravé strany centroval Florenzi, míč si našel Pellegrini, který zakončoval ihned po dopadu balónu na zem. Míč poslal těsně nad branku, skóre se nemění!
36'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka prvního poločasu, hostující fotbalisté budou vhazovat na útočné polovině hřiště.
34'
Fanoušci domácího celku hlasitě pískají. Opakované záběry ale ukazují, že se Kouamé skutečně zapomněl za obranou, ofsajd!
33'
Obrovská šance domácích! Po centru z pravé strany na balón nedosáhl Manolas, za jehož zády zůstal úplně volný Lapadula. Ten byl pravděpodobně překvapený a hlavičkoval z bezprostřední blízkosti nad branku!
32'
K hlavičce se po rohovém kopu dostal právě Džeko. Ten z deseti metrů minul branku, tohle šlo trefit daleko lépe!
31'
Brankář Radu míč stihl až za lajnou. Džeko tak z minima vytěžil maximum, hosté budou kopat další rohový kop!
30'
Dnešní zápas si nenechal ujít ani Francesco Totti. Ten teď sleduje, jak Římané kombinují v blízkosti vápna soupeře.
29'
Domácí kapitán Criscito se zlobí, dnes zhruba už počtvrté mu byl odpískán nedovolený zákrok na Zaniola u postranní lajny.
28'
Radu svým spoluhráčům oznámil, že nechce zeď. Kolarov se tedy rozhodl pro přímé ohrožení branky, ovšem jeho pokusu scházela větší razance!
27'
Nedovolený zákrok ve vzdušeném souboji. Římané budou rozehrávat standardní situaci, na přímou střelu je to daleko.
26'
Na zemi zůstal ležet Kolarov, ovšem domácí pokračovali v útočné snaze. Radovanovič zakončoval z delší vzdálenosti doprostřed branky!
24'
Džeko dělal kličku domácímu gólmanovi, čímž se dostal do složitého úhlu a centroval. Kolarov zakončoval z voleje, jenže trefil bránícího fotbalistu!
23'
Dlouhý výkop domácího brankáře směřoval právě na aktivního Lapadulu. Ten byl podle čárového rozhodčího v ofsajdu!
21'
A zase Lapadula! Ten v tuto chvíli zakončoval z nějakých osmnácti metrů na vzdálenější tyčku. Jeho střela se mezi tři tyče nevešla!
20'
Hra se nám pořádně rozhýbala. Kouamé se natahoval po střílené přihrávce Lapaduly. Chyběl mu možná metr, aby uklízel do odkryté svatyně!
19'
Neskutečný zákrok domácího gólmana! Po rohovém kopu se k hlavičce dostal nikým nehlídaný Fazio a někteří jeho spoluhráči už zvedali ruce. Radu ale na brankové čáře míč vyškrábl do bezpečí!
18'
Římané teď zamkli svého soupeře před jeho vápnem, hosté budou rozehrávat další roh, opět z pravé strany.
17'
Rychlá akce hostů po pravé straně, vzápětí centr na malé vápno, po kterém se natahoval Džeko. Před ním ještě dokázal zasáhnout Radu!
16'
Zatím asi největší šance dosavadního průběhu utkání! O přihrávku si na pravé straně řekl Kouamé, který z těžkého úhlu minul branku!
15'
Janov má v těchto chvílích jasně navrch! Lapadula trefil bránícího hráče, jenže míč se odrazil na hranici velkého vápna, kde v poslední chvíli Bessovi odskočil!1
14'
Z nějakých pětadvaceti metrů napřáhl Veloso. To nebyl vůbec špatný pokus, míč po střele domácího hráče proletěl těsně kolem tyče!
12'
Snad poprvé o sobě dali vážněji vědět i hosté. Střelecký pokus El Shaarawyho byl zblokovaný, fotbalisté AS však zůstanou u balónu.
11'
Úvodní desetiminutovka hry je za námi. Kouamé míč nedoběhl, dříve u něj byl brankář Mirante, který bleskově rozehrál.
10'
A zase! Do souboje se znovu dostali Criscito a Zaniolo. V tomto případě byl domácímu hráči odpískán nedovolený zákrok.
9'
Criscitovi to prošlo, domácí kapitán teď oplácel, Zaniolo jen nevěřícně kroutí hlavou, sudí Mazzoleni nepískal ani faul.
8'
Domácí celek je v úvodních minutách aktivnějším celkem. Janov svému soupeři v podstatě nepůjčuje míč a kombinuje.
6'
Jasné zatažení za dres domácího kapitána, který se zlobí. Zaniolo může být rád, že se celá situace obešla bez žluté karty.
5'
Vypadá to, že hostující gólman bude v pořádku. Hra pokračovala jen do té chvíle, než byl Džekovi odpískán útočný faul.
4'
Nakonec z toho bylo přímé ohrožení branky! Veloso zakončoval technicky na bližší tyčku. Balón zasáhl brankovou konstrukci, do které pak hlavou narazil Mirante!
3'
Výborný pas za obranu dostal Kouamé. Nedovoleným zákrokem si pomohl Manolas, Janov bude rozehrávat zajímavou standardní situaci!
2'
Riskantní kličku dělal u postranní lajny Kolarov. Hostující fotbalista šel po souboji s Bessou ochotně na zem, rozhodčí pískal faul.
1'

Janov CFC: Radu – Romero, Radovanović, E. Zukanović – Biraschi, Lerager, Bessa, Veloso, Criscito (C) – Lapadula, Kouamé.

AS Řím: Mirante – Florenzi (C), Manolas, Fazio, Kolarov – Cristante, N´Zonzi – Zaniolo, L. Pellegrini, El Shaarawy – Džeko.
Náhradníci: Fuzato, Olsen – Kluivert, Schick, Ćorić, Pastore, Juan Jesus, Karsdorp, Marcano, Ünder.

Rozhodčí: Mazzoleni – Paganessi, Vivenzi.
Vzájemná utkání

První vzájemné měření sil obou celků dopadlo v prosinci loňského roku lépe pro AS Řím, který doma vyhrál 3:2. Domácí tak svému soupeři mají co vracet.
AS Řím

Hosté z AS Řím totiž ještě hrají o hodně. V tabulce jsou na páté pozici s osmapadesáti body a drží tak postup do skupinové fáze Evropské ligy, ve hře mají ale také základní část Ligy mistrů. Ovšem tabulka je kolem těchto pozic hodně vyrovnaná a pomýšlejí-li Římané na pohárovou Evropu, také oni musí sbírat velmi důležité body. Dnes na půdě Janova budou favoritem a uvidíme, zda tuto roli naplní. V posledním kole hráči AS Řím vyhráli doma 3:0 nad Cagliari. Naváží dnes na tuto výhru na hřišti slabšího Janova?
Janov CFC

Domácí Janov je v tabulce na šestnáctém místě se ziskem pětatřiceti bodů. Stále tak nemá jistotu záchrany v nejvyšší italské soutěži a musí do konce sezóny o každý bod bojovat. Na první sestupové místo mají fotbalisté Janova náskok šesti bodů. I dnes by na domácím hřišti rádi plně bodovali, aby si svůj odstup udrželi nebo v případě klopýtnutí soupeřů před nimi se dostali o nějaký ten stupínek výše. Avšak proti římskému AS je nečeká vůbec nic lehkého.
Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu pětatřicáté kolo italské Serie A a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Janov CFC a AS Řím.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62