Serie A - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Udinese - 17. dubna 2019   19:00

Lazio
21' F. Caicedo (Immobile) • 24' Sandro(vl.)
2:0
(2:0)
Lazio
Strakoša – Patric, Acerbi, Luiz Felipe (83. Wallace) – Rômulo, Parolo, Lucas Leiva (79. Jordao), S. Milinković-Savić, Lulić (C) – F. Caicedo (67. Badelj), Immobile.
Proto, Guerrieri – Jordao, Cataldi, Radu, Durmisi, Neto, Marušić, Badelj, Bastos, Wallace, Capanni.
Calvarese – Vuoto, Cecconi
Stadio Olimpico
Udinese
Musso – Stryger Larsen, Troost-Ekong, Wilmot – Ingelsson (46. D'Alessandro), Badu (58. Teodorczyk), Mandragora, Sandro, Zeegelaar – de Paul (C) (74. De Maio) – Lasagna.
Perisan, Nícolas – De Maio, Okaka, Micin, D'Alessandro, Nuytinck, Teodorczyk, Samir, Hallfredsson.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:16.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Lazia, které svého soupeře porazilo poměrem 2:0. Ve druhém dějství jsme sledovali hodně nezáživnou podívanou, přičemž se směrem dopředu začalo projevovat také Udinese, které si v samotném úvodu vybojovalo pokutový kop, který ale De Paul nedokázal proměnit. Postupem času jsme sledovali hru ve středu hrací plochy, což logicky nemohlo přinést nic nebezpečného. I tak Lazio potvrdilo roli favorita, z dnešního utkání bere plný počet bodů.
90+3'
90+2'
Pomalu a jistě se nám blíží konec tohoto zápasu, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Udinese se ještě drží na útočné polovině, avšak k ničemu nebezpečnému nedochází.
90+1'
Na vzdušnou nabídku se ještě dokázal vyhoupnout Teodorczyk, jehož pokus směřoval vedle branky. Strakoša nebude s výkopem nikam spěchat.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí stále vedou o dvě branky. Ještě můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Z velké vzdálenosti to zkoušel hostující Sandro, který trefil pouze jednoho z protihráčů. Najednou se rýsoval protiútok pro Lazio, který nic nebezpečného nepřinesl.
85'
Lulić ještě dokázal zastavit míč na hrací ploše, což vedlo pouze k protiútoku soupeře, který včas uhasil vracející se Patric. Na řadu přijde rohový kop zprava.
84'
Lasagna si sice poradil s neposedným míčem, avšak ho nakonec zpracovával rukou, čehož si všiml také hlavní sudí. Lazio se evidentně nikam nežene.
83'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luiz Felipe, přichází Wallace.
82'
Nyní zodpovědně zasahoval Acerbi, který včas přistoupil k jednomu z protihráčů. Jako poslední se dotkl míče právě domácí hráč, Udinese bude vhazovat.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, domácí stále vedou o dvě branky. Udinese se sice herně zlepšilo, avšak stále naráží na pozornou obranu.
80'
Strakoša si opět pohrál s hracím předmětem, načež ho bleskově odkopl na druhou stranu, kde stál Larsen. Jeho celek se opět nedostal přes střed hřiště.
79'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Bruno Jordao.
78'
Nyní se do volného prostoru dostával Milinković-Savić, který si nakonec výpad vpřed rozmyslel. Místo toho následovala zpětná přihrávka na Acerbiho.
78'
Žlutou kartu dostává Lucas Leiva (S. S. Lazio).
77'
Troost-Ekong zasahoval ve vlastním malém vápně, avšak poté se do pokutového území snesl další centr. Po menším závaru pálil do rukavic brankáře Parolo.
76'
Až nyní se k velice pohotovému zakončení dostal Parolo, jehož rána směřovala pod břevno. Musso předvedl dobrý zákrok, míč raději vyrazil nad branku.
75'
Po delší době jsme se dočkali střeleckého pokusu. Immobile pádil s míčem přes prostředek hřiště, po krátkém driblinku napřáhl, avšak mířil daleko vedle.
74'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Sebastien De Maio.
73'
Jenomže to nevedlo k ničemu nebezpečnějšímu, naopak si o faul řekl napadající Milinković-Savić, jenž poslal k zemi protihráče. Udinese ihned rozehrálo.
72'
Marušić špičkou kopačkou procedil míč na Parola, jehož následnou přihrávku dokázal srazit do zámezí pozorný Zeegelaar. Římané tak budou moci vhazovat.
71'
Krátká kombinace ve středu hrací plochy přinesla roztažení hry k autové lajně, odkud Lulić přihrával zpět do středu. Lazio si pohrává s hracím předmětem.
70'
K míči se dostal také domácí brankář Strakoša, který rozehrál konstruktivně do strany. Tam číhal Patric, jenž po chvilkovém váhání přihrál na kopačku Lucase.
69'
Na druhou stranu si to namířil hostující De Paul, který ještě zkoušel spolupracovat s vedle stojícím Lasagnou, jenž mu nedokázal přesně vrátit míč.
67'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Caicedo, přichází Milan Badelj.
64'
Vzdušná nabídka byla skutečně hodně vysoká, nakonec jí nezasáhl žádný hráčů. Teodorczyk se ještě dohadoval s protihráčem, který ho dost možná fauloval.
63'
Rozehrávku si nakonec vzal na starost aktivní De Paul, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku. Jeho rána skončila na zdi, následovat bude rohový kop.
62'
Kousek před pokutovým územím skončil na zemi Wilmot, který svému celku vybojoval přímý kop. Vypadá to na palebnou pozici, dočkáme se snížení?
61'
De Paul se svižným způsobem dostal na druhou stranu, odkud ještě přenášel hru na D´Alessandra, kterému se u postranní čáry podařilo obejít Luliće.
60'
Lulić si hned několikrát vyměnil míč s Felipem, který opět odkopával na druhou stranu. Tentokráte se to potkalo s nepřesností, hosté tak budou vhazovat.
59'
Následně si domácí zadák Felipe nekomplikoval život, naopak bezmyšlenkovitě odkopl míč daleko na druhou stranu, kde se ho ujal pouze Larsen.
58'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Emmanuel Badu, přichází Łukasz Teodorczyk.
57'
Wilmot si hned dvakrát vyměnil balón s Mandragorou, který si na průnik podél autové čáry moc nevěřil. Naopak to jeho celek zkoušel přes pravou stranu.
56'
Jenomže Mandragora byl velice pozdě v souboji o míč, logicky se tak jednalo o nedovolený zákrok. Žlutit se nebude, k rozehrávce se staví Parolo.
55'
Udinese se dostali k další akci, tentokráte po levém křídle. Zeegelaar tal dlouho operoval s hracím předmětem, až nakonec oslovil vedle stojícího kolegu.
54'
Od středového kruhu to nádherným pasem zkusil jeden z domácích, kterému se podařilo najít Luliće, jenž po souboji s brankářem upadl. Pokutový kop to nebude, jednalo se o ofsajd.
53'
Lazio tak přečkalo hodně krušné momenty, stále ale vede o dvě branky. Před malým momentem se do šestnáctky dostával Immobile, jenž nepřesně přihrával.
52'
To jsou věci! Rozehrávku pokutového kopu si vzal na starost De Paul, který zkoušel zamířit k pravé tyči, kam se vydal také brankář Strakoša, jenž střelu vyrazil.
51'
Je tu pokutový kop pro Udinese!
51'
O provedení autového vhazování se postaral Felipe, který dalekonosnou nabídkou zkoušel najít Caiceda, jenž si ale neporadil s neposedným balónem.
50'
Lazio se rozhodlo rozehrát po zemi, přičemž Patric raději přihrával zpět na kopačku brankář Strakoši, který pro změnu zkoušel hledat urostlého Milinkoviće-Saviće.
49'
Strakoša si tak ani tentokráte nepřipsal složitější zákrok, naopak mohl v poklidu odkopávat do své branky. Jeho dalekonosný nákop přinesl faul Larsena.
48'
Hned v úvodu druhého dějství se domácí obrana musela zatáhnout, navíc poté chyboval Acerbi. K ráně z dálky se dostal De Paul, jenž mířil nepřesně.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Svante Ingelsson, přichází Marco D'Alessandro.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl dva přesné zásahy. Lazio mělo od úvodních minut více ze hry, avšak k první šanci tohoto zápasu se dostal soupeř, jenž orazítkoval pouze horní konstrukci. Krátce poté si celek z Říma připravil první trefu, na kterou navázala další branka, kterou si do vlastní sítě vsítil Sandro. Koncovka prvního poločasu přinášela celou řadu nepřesností, k vidění bylo také dostatek nedovolených zákroků.
45+1'
45+1'
Římané se sice radovali z další branky, tu hlavní sudí po konzultaci s videorozhodčím nakonec neuznává. Acerbi si totiž v souboji s brankářem pomohl nedovoleně.
44'
Nakonec se do kombinace zapojil také Badu, který byl ihned poslán k zemi. Provinil se napadající Lucas, na řadu přijde další standardní situace pro hosty.
43'
Mandragora se celkem pohodlným způsobem dostal na útočnou polovinu, kde roztahoval hru na vedle stojícího Sandra, jenž v tuto chvíli váhá s přihrávkou.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Za dalekonosným pasem se ještě pokoušel dostat Milinković-Savić, který na něj nakonec nedosáhl. V posledních vteřinách sledujeme celou řadu nepřesností.
38'
Parolovi se nyní nepodařilo odcentrovat zrovna ideálním způsobem, neboť našel pouze prostor, ve kterém se nacházel pozorný brankář Udinese Calcio.
37'
Následně se do pokutového území dostal také středopolař Leiva, který to zkoušel přímo ze vzduchu. Další nepřesný pokus, který nesměřoval mezi tři tyče.
36'
Do ideální pozice si seběhl Lulić, kterému se nepodařilo ideálně zakončit z první. Musso nepředvedl jistý zákrok, neboť dotírající Immobile ještě vydoloval balón.
35'
Nedovoleným zákrokem si pomohl také napadající Badu, který se následně omluvil. Sympatické gesto od hostujícího záložníka, Strakoša bude rozehrávat.
34'
Na zemi se ocitl hostující smolař Sandro, který se dokázal natlačit přes protihráče, jenž ho poté fauloval. Udinese se opět rozhodlo rozehrát po zemi.
33'
Za další kolmicí pelášil Immobile, který se dostal až za obranu, avšak v tísni zamířil kousek vedle branky. Musso celou dobu čekal, na míč si nakonec nesáhl.
32'
Strakoša předvedl rutinní práci, neboť se mu podařilo ze vzduchu stáhnout vzdušnou nabídku. Následovalo vyhození míče do strany, kde číhal Parolo.
31'
Krátce poté to Immobile zkoušel pasem na naběhnuvšího Romula, který neměl šanci balón dosáhnout. Ten skončil daleko v zámezí, Musso ihned rozehrál.
30'
De Paul se postaral o provedení standardní situace z velké vzdálenosti od branky. Nakonec se jednalo o přízemní rozehru, která přinesla další ztrátu.
29'
Lazio i nadále pracuje s míčem na polovině soupeře, což mu maximálně vyhovuje. Hostující hráči spíše vyčkávají, v tuto chvíli je u balónu Milinković-Savić.
28'
Žlutou kartu dostává Luiz Felipe (S. S. Lazio).
24'
Lazio právě vstřelilo branku!
Rázem je to o dvě branky! Centrovaná nabídka se nebezpečně stáčela směrem do malého vápna, kde jí sice žádný z domácích hráčů nedokázal trefit, avšak míč dopadl přesně na nohu SANDRA, od které se odrazil za brankáře Mussa. Hodně nešťastná vlastní branka.
23'
Jenomže následovala další ztráta míče, po které se do kombinace zapojil domácí Lucas, jehož přenesení hry našlo u postranní čáry volného Romula.
22'
Na úvodní branku tohoto zápasu jsme čekali něco málo přes dvacet minut, v tuto chvíli jsou na tahu hráči Udinese, kteří se ihned usadilo na druhé straně.
21'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Immobile si to od postranní čáry namířil až k hranici pokutového území, odkud se mu přesnou přihrávkou podařilo oslovit FELIPEHO CAICEDA, který si míč potáhl, načež ho otřel o brankovou konstrukci, díky čemuž se hrací předmět dostal do sítě.
21'
Na opačné straně zkoušel Milinković-Savić, ještě prodlužovat směrem do malého vápna, kde ale zasahoval Larsen. Domácí se rychle dostali zpět k míči.
20'
Hosté mohli jít do vedení! Na vzdušnou nabídku De Paula si totiž naskočil Troost-Ekong, jenož hlavička orazítkovala horní konstrukci domácí branky.
19'
Udinese to pro změnu zkoušelo po levém křídle, kde se mu podařilo otřít míč o jednoho z protihráčů. Hosté budou moci rozehrávat rohový kop zleva.
18'
Ve středu hrací plochy nakonec fauloval napadající Lasagna, který v souboji odstavil od balónu Patrica. Na řadu přijde další standardní situace pro domácí.
17'
Lulić si navedl míč na pravou nohu a poté se pokouše přenést hru na opačnou stranu. Tam číhal Marušić, jehož okamžité řešení skončilo na protihráči.
16'
K oné rozehrávce se postavil Lulić, který se rozhodl rozehrát nakrátko. Míč zamířil až na kopačku Felipeho, jehož následný centr vyvolal menší zmatek.
15'
Za obranu se dostával Caicedo, který se nakonec dokázal natlačit k zakončení. Brankář Musso měl první vážnější práci, následovat bude rohový kop.
14'
Bylo tomu skutečně tak, avšak vzdušná nabídka nepřinesla nic nebezpečného. Poté ještě sympaticky napřahoval Leiva, jenž mířil hodně vysoko nad břevno.
13'
Nakonec se to obešlo bez žluté karty, avšak Lazio bude mít k dispozici standardní situaci ze čtyřiceti metrů. K míči se postavil Romulo, který bude zřejmě centrovat.
12'
Strakoša si tak vyzkoušel odkop od své branky, který posílal daleko na druhou stranu. Immobile si tělem odstavil Troosta-Ekonga, jenž musel faulovat.
11'
Do volného prostoru si nabíhal Zeegelaar, který nakonec fauloval jednoho z protihráčů. To pochopitelně uviděl také hlavní sudí, jenž okamžitě odpískal.
10'
Larsen to zkoušel vysokým nákopem k hranici pokutového území, kde se nejvýše do vzduchu dostal obránce Acerbi, kterému se podařilo předskočit Lasagnu.
9'
Opět se k balónu dostal zatím velice aktivní Caicedo, který si u postranní čáry počínal patřičně důrazně, avšak po jeho přihrávce nepřesně operoval Parolo.
8'
Dalekonosný pas směřoval na vytáhlého Caiceda, který ještě zkoušel prodlužovat do tandemu na kolegu. To bylo zbytečné, jednalo se o jasný ofsajd.
7'
Následoval nedovolený zákrok v podání Marušiće, avšak hlavní sudí nechal pokračovat ve hře. Mezitím se hráči Udinese poprvé dostali na útočnou polovinu.
6'
Ve středu hrací plochy to moc dobře neudělal Sandro, který našel pouze nohu protihráče. Posléze se k centru dostal Patric, jehož centr proletěl vápnem.
5'
I další akce měla vést přes Caiceda, který měl k prudké přihrávce celkem dost daleko. Poprvé se k míči dostal brankář Musso, jenž odkopl na druhou stranu.
4'
K hlavičkovému pokusu se dostal domácí forvard Caicedo, který se na malém vápně dokázal vytáhnout na centr, načež zamířil zhruba metr vedle branky.
3'
Hned v úvodu utkání do Lazio zkoušelo přenesením hry na pravou stranu, kde číhal osamocený Marušić. Ten pro změnu zapojil do kombinace Romula.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

S. S. Lazio: Strakoša – Patric, Acerbi, Luiz Felipe – Rômulo, Parolo, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić – F. Caicedo, Immobile.
Náhradníci: Proto, Guerrieri – Jordao, Cataldi, Radu, Durmisi, Neto, Marušić, Badelj, Bastos, Wallace.

Udinese Calcio: Musso – Stryger Larsen, Troost-Ekong, Wilmot – Ingelsson, Badu, Mandragora, Sandro, Zeegelaar – de Paul – Lasagna.
Náhradníci: Perisan, Nícolas – De Maio, Okaka, Micin, D'Alessandro, Nuytinck, Teodorczyk, Samir.

Rozhodčí: Calvarese – Vuoto, Cecconi.
Udinese Calcio

Na opačné straně stojí trápící se Udinese, které se pro změnu nachází na šestnácté pozici. Udinese má na svém kontě dvaatřicet bodů, náskok na sestupové pásmo činí pouze tři body. Hostující tým tohoto zápasu v minulém zápase po delší době prohrál, v těžkém souboji totiž nestačil na římský AS, kterému na jeho hřišti podlehl poměrem 0:1. Udinese je v rámci venkovních zápasů třetím nejhorším celkem, přičemž v letošním ročníku zvládlo pouze jedno venkovní utkání. Zároveň hned devět zápasů přineslo porážku, aby toho nebylo málo, tak Udinese hned pětkrát remizovalo na hřištích soupeřů.
S. S. Lazio

Fotbalisté Lazia se v letošním ročníku herně hledají, momentálně se nacházejí až na osmé pozici tabulky, což by v konečném důsledku neznamenalo žádnou pohárovou účast. Římané se v posledních týdnech nenachází v dobré formě, naposledy totiž zvítězili koncem loňského měsíce, od té doby následuje třízápasová série bez vítězství. Lazio v minulém kole prohrálo důležitý souboj proti AC Milán, které na domácím stadionu zvítězil poměrem 1:0. Římané jsou v rámci tabulky domácích celků rovněž na osmé pozici, přičemž z odehraných patnácti zápasů dokázali zvítězit hned v osmi případech.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi S. S. Lazio a Udinese Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62