Serie A - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Empoli - 12. května 2019   15:00

Sampdoria
90+2' Quagliarella
1:2
(0:0)
Empoli
56' Farias  (Traorè) • 75' Di Lorenzo
Sampdoria
Audero – Sala, A. Ferrari, Tonelli, Murru – Praet, Ekdal (72. Sau), Jankto – Gabbiadini (80. G. Ramírez) – Caprari (72. Vieira), Quagliarella (C).
Belec, Rafael Cabral – Bereszyński, J. Tavares, Vieira, Saponara, G. Ramírez, Linetty, Sau.
D. Doveri – S. Alassio, V. Fiorito (všichni Ita)
Stadio Comunale Luigi Ferraris (Genova)
Empoli
Drągowski – Veseli, Silvestre, Dell´Orco – Di Lorenzo, Traorè (87. Capezzi), Binnásir (90+2. Brighi), Krunić, Pajač – Farias (79. Acquah), Caputo (C).

Druhá půle nám přinesla ještě hezčí fotbal než ta první. Nejprve se prosadil nádhernou parádičkou Farias, míč mu přihrával Traoré, o dvacet minut později měli k dispozici penaltu hosté, brankář sice chytil ale s dorážkou Di Lorenza si už neporadil. Zdálo se, že je rozhodnuto, ale domácí nic nezabalili a bojovali dál. V 92 minutě měli také oni k dispozici pokutový kop. Ten proměnil kapitán týmu Quagliarella a hosté se strachovali o výsledek. Nakonec se už nic nestalo a zápas skončil 1:2 pro hosty. To je pro dnešek vše, já se s vámi loučím, na shledanou.
90+7'
Nakonec to hosté zvládli a míč nakopli do autu. Konec zápasu.
90+6'
Hosté se snaží držet míč co nejdál od své brány.
90+5'
Dlouhý nákop Dragowského končí jen u stoperů Sampdorie.
90+4'
Domácí nic nevzdávají a hrnou se opět dopředu, obrana zatím dobře vystupuje.
90+2'
Střídání v týmu Empoli: Binnásir je střídán, Brighi ho nahrazuje na hřišti.
90+2'
Sampdoria právě vstřelila branku!
k pokutovému kopu se postavil FABIO QUAGLIARELLA a svoji dělovkou se nemýlil. Stav utkání 1:2.
90+1'
Domácí se hnali do pokutového území z levé strany, Sau nakonec spadl a je z toho penalta.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje šest minut.
89'
Centr z pravé strany byl lahůdkou pro brankáře hostů.
87'
Střídání v týmu Empoli: Traoré toho dnes opravdu dost naběhal a i schytal, je rád že si jde odpočinout, Capezzi je tím, kdo ho nahrazuje.
86'
Rohový kop domácích vykopl jeden z obránců snad z čáry!
85'
Hosté posledních pár minut jen brání, ale zatím bez jediné chybičky.
83'
Dlouhý míč na pravou stranu obrana hostů nezachytila, ale průnik soupeře už ano, odkopávat bude gólman.
82'
Domácí kombinují a snaží se vymyslet jak se dostat k soupeřově brance, aby se zápasem ještě něco provedli.
80'
Střídání v týmu Sampdoria: Ze hřiště sprintuje Gabbiadini a s výsledkem přichází něco udělat Ramírez.
79'
Střídání v týmu Empoli: Farias autor gólu jde ze hřiště, místo něj na trávník spěchá Acquah.
78'
Empoli bude rozehrávat volný přímý kop.
77'
Domácí se dostali také do šance, ale střela Quagliarella byla zblokovaná, takže pro míč si v klidu došel Dragowski.
75'
Empoli právě vstřelilo branku! GIOVANNI DI LORENZO byl jako první u vyraženého míče a napravil tak neproměněnou penaltu svého spoluhráče. Hosté jdou do dvoubrankového vedení.
75'
Audero na chvíli hrdinou okamžiku! Chytil penaltu, ale na následnou dorážku už bohužel neměl nárok.
74'
Tonelli vidí žlutou kartu za svůj zákrok ve vápně a ještě se bude kopat penalta.
73'
Volný přímý kop obrana hostů ubránila bez větších problémů.
72'
Střídání v týmu Sampdoria: Hned dvojité střídání si pro nás připravil trenér domácích, hodně aktivní Caprari míří do sprch, na hřiště jde Vieira.
72'
Střídání v týmu Sampdoria: Ekdal má dnes odpracováno a je nahrazen Sauem.
71'
Domácí rozehrají volný přímý kop.
68'
A další skvělý stáhnutí míče od Dragowského. je vidět jak gólman krásně čte hru.
67'
Dragowski vyboxoval do bezpečí centr z rohového kopu.
66'
Tenhle roh byl špatně kopnut, hráči museli zpátky na svou polovinu, naštěstí se jim rychlými přihrávkami podařilo dostat zpět. Jenže pak přišel útočný faul Caputa.
65'
Rohový kop pro Empoli.
63'
Tentokrát musel zasáhnout Dragowski, z branky vyběhl a míč sebral před útočníkem.
62'
Faul pár metrů před šestnáctkou, Sampdoria bude zahrávat volný přímý kop.
60'
Domácí se dostali do vápna soupeře, Caprari z úhlu přestřelil.
58'
Gól si ještě musel chvíli počkat na uznání od videorozhodčího, ale je to definitivní, hosté vedou 0:1.
56'
Empoli právě vstřelilo branku! Hosté se přece jen dočkali! Traoré na pravé straně obešel hráče a poslal přihrávku po zemi do vápna, kde číhal DIEGO FARIAS a míč uklidil do prázdné branky.
54'
S tím si hosté poradili na jedničku a ihned šli do brejku. Farias ale přestřelil.
53'
Rozehra na krátko a centr do vápna, která odhlavičkovala obrana pryč. Poté střela, která mířila nad branku, ale byla tečována, další rohový kop.
53'
Sampdoria bude zahrávat rohový kop.
51'
Domácí po prvé ve druhé půli před vápnem hostů.
49'
Nakonec je hra přerušena pro ofsajd Caputa. Traoré je ošetřován.
49'
Traoré opět na zemi, hra pokračuje i bez něj.
48'
Hosté roh zahráli na krátko a zahnali se až na polovinu hřiště, kde o míč definitivně přišli.
47'
Hosté vybojovali rohový kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:07.
V první půli jsme zatím viděli celkem vyrovnaný fotbal, domácí měli gólových příležitostí víc. Jakub Jankto hned dvakrát pálil, jednou ho gólman vychytal, podruhé trefil jen boční síť. Domácí jsou o něco aktivnější a uvidíme jestli ve druhé půli dokáží už nějakou svoji příležitost proměnit v gól.
45+2'
45+1'
V první půli se už nic podstatného nestane. poločas končí.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
43'
Caputo měl další příležitost, Audero míč sebral a rozehrál.
42'
Hosté zahrozili dobrou kombinací, ale střelu zablokoval jeden z obránců.
40'
Centr z levé strany odvrací hlavou obrana Empoli.
39'
Hra pokračuje dále, první půle se nám pomalu chýlí ke konci.
38'
Na trávníků zůstává ležet Traoré, doktoři už ho běží ošetřit.
37'
Domácí trochu přidali na tempu.
35'
Brankář hostů špatně rozehrál, domácí šli do protiútoku. Obrana však zafungovala na jedničku a k bráně nikoho nepustila.
34'
A další rohový pokus domácích nebyl o moc lepší, tentokrát si pro míč v klidu došel Dragowski.
32'
Tenhle roh domácí zahráli mizerně, a tak se místo ohrožení branky museli stáhnout až ke svému brankáři.
31'
Quagliarella hlavičkoval z malého vápna! Jeho pokus kryje gólman na rohový kop.
30'
Ekdal musel protihráče zastavit a jelikož to nezvládl rychlostně, pomohl si skluzem, po právu vidí žlutou kartu.
28'
Velká šance Jakuba Jankta! Jeho střela mířila jen do boční sítě. Tenhle český reprezentant dává v dnešním zápase o sobě dost vědět.
26'
Caprari vyhrál souboj, ale odnesl si z něj pár bolístek.
25'
Teď o sobě také dávají vědět hosté, jenže nepřesná přihrávka jejich akci ukončila.
23'
Kapitán domácích na zemi, Sampdoria má volný přímý kop.
21'
Další hezká akce domácích, ale Gabbiadini přistižen v ofsajdu.
19'
Farias vybídl na druhé straně ke skórování Traorého, ten míč nedoběhl.
19'
Další rohový kop domácích zneškodnila obrana, sice s menšími komplikacemi, ale míč je v bezpečí.
18'
Quagliarella nastřelil z přímáku jen zeď.
17'
Brankář roh vyboxoval, ale odražený míč se dostal k soupeři, Di Lorenzo neváhal a do protihráče tvrdě zajel, vidí proto žlutou kartu.
16'
Domácí po střele získali rohový kop.
15'
Obrana Sampdorie musela zabránit dalšímu průniku Fariase.
13'
Akce stále pokračovala, Caprari zatáhl po pravé straně, jeho centr však mířil za čáru, rozehrávat bude Dragowski.
12'
Domácí kombinují před vápnem hostů, nakonec se k zakončení dostal kapitán jejich týmu, ale obrana mu na poslední chvíli míč ukopla.
10'
Hostům je pískán ofsajd.
9'
Na druhé straně se snažil o zakončení Quagliarella, svůj pokus poslal nad branku.
8'
Obrovská příležitost hráčů Empoli! Jeden z útočníků se ocitl sám před brankou a nastřelil pouze tyčku!
7'
Teď se konečně domácí dostali na soupeřovu půlku po delší době.
5'
Hosté stále u míče, soupeře zatím k ničemu moc nepouštějí.
3'
Empoli to zkoušelo po pravé straně, přízemní centr odvrátila obrana.
1'
Hosté měli výkop a ihned začali kombinovat.
1'
Hráči právě nastupují na hřiště. Utkání začne každou chvíli!

UC Sampdoria: Audero – Sala, A. Ferrari, Tonelli, Murru – Praet, Ekdal, Jankto – Defrel – Caprari, Quagliarella (C).
Náhradníci: Belec, Rafael Cabral – Bereszyński, J. Tavares, Vieira, Saponara, G. Ramírez, Linetty, Sau, Gabbiadini.

Empoli FC: Drągowski – Veseli, Silvestre, Dell´Orco – Di Lorenzo, Traorè, Binnásir, Krunić, Pajač – Farias, Caputo (C).
Náhradníci: Perucchini, Provedel – Pasqual, Rasmussen, Nikolaou, Uçan, Acquah, Capezzi, Brighi, Oberlin.

Rozhodčí: D. Doveri – S. Alassio, V. Fiorito (všichni Ita).

Empoli FC

Empoli je osmnácté a hrozí mu sestup. Potřebuje smazat ztrátu dvou bodů, do konce ligy se hraje ještě o devět bodů, rozhodně to není nereálná mise. Navíc hráči Empoli minulý zápas vyhráli a pokusí se navázat na toto vítězství už v neděli. Předešlá utkání jim tolik nevycházela, spíše prohrávali a jen málokdy získali body aspoň za remízu. Každopádně v neděli půjde klubu téměř o vše, to by mohla být dostatečná motivace pro zisk tří bodů.
UC Sampdoria

Sampdoria je na devátém místě tabulky, v posledních zápasech ale moc nezáří, jen jednou zvítězila. Co může tým těšit, že mají ve svých řadách nejlepšího střelce italské ligy, je jím Quagliarella s 25 zásahy. Domácím už prakticky o nic nejde, nemohou spadnout ani se dostat do pohárů. Uvidíme, jak přistoupí k nedělnímu utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62