Serie A - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Sassuolo - 22. října 2018   20:30

0:0
(0:0)
Sampdoria
Audero – Bereszyński, Tonelli, J. Andersen, Murru – Praet, Ekdal, É. Barreto – Defrel (63. Caprari), G. Ramírez (76. Saponara), Quagliarella (88. Kownacki).
Rafael Cabral, Belec – Vieira, Saponara, Sala, Caprari, Jankto, Colley, Linetty, J. Tavares, A. Ferrari, Kownacki.
Fourneau – Vuoto, Gori
Stadio Comunale Luigi Ferraris, Janov
Sassuolo
Consigli – Marlon, Magnani, G. M. Ferrari – Lirola, Bourabia, Magnanelli (C), Di Francesco (72. Sensi) – D. Berardi, Babacar (82. Matri), Djuričić (66. Adjapong).

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 10:18.
Čtyři nastavené uplynuly a tak si oba týmy odnášejí z dnešního střetnutí po bodu za bezbrankovou remízu.

Ani jeden tým se v úvodních minutách do útoku nehrnul. Po několika tvrdých faulech se přece jen zhostilo role tvůrce hry Sassuolo, které se po půlhodině hry dostalo do nebezpečného úniku. Velmi aktivní byl na levém kraji Federico Di Francesco a i největší šance první půle šla přes něj. Jeho přihrávku zpracoval Bourabia, ale následnou střelu umístil pouze do vzdálenější tyče. V závěru první půle měli šanci také domácí, ale Defrel pálil v nadějné pozice jen do obránce. Po změně stran se pokračovalo v nastaveném trendu. Sassuolo se drželo spíše v obraně a vyčkávalo co předvede domácí celek. Ten se ale dostal pouze k jediné nadějnější šanci, kdy pálil z voleje střídající Riccardo Saponara vysoko nad.
90+4'
90+4'
Po faulu na Ekdala centroval do pokutového území Caprari. Střídající útočník hledal na zadní tyči Praeta, ale ten byl obsazen hned dvěma soupeři a k hlavičce se neměl šanci dostat.
90+3'
Pol Lirola tentokrát posílal míč zpět ke stoperům. Od Manganiho tak vznikla jedna z posledních akcí zápasu. Po odraženém balonu pálil mizerně z voleje kapitán Sassuola Magnanelli.
90+2'
Sassuolo vstoupilo do nastaveného času o poznání s větší chutí. Lirola poslal míč do vápna na Adjaponga, ale střídající fotbalista nebyl v dobré rychlosti a balon mu utekl za koncovou čáru.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Francesco Magnanelli rozehrál volný přímý kop jen nakrátko. Do vápna se ale míč nedostal, naopak hosté měli co dělat, aby nepustili soupeře do brejku.
89'
Lirola měl dostatek místa i času na pravém kraji. Jeho kličku do středu trávníku ale přečetl s velkým předstihem Praet. Ten ale následně fauloval a hosté zůstanou u balonu.
88'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Dawid Kownacki.
87'
Bourabia stačil zastavit rozvíjející se akci soupeře lehkým přidržením. Domácí ale dokázali po rychlé rozehrávce znovu jít do útoku, tentokrát zasáhl faulem Ekdal.
86'
Sassuolo nyní dvakrát dokázalo získat míč ještě na útočné polovině. První pokus skončil jen na stehně bránícího Tonelliho, druhý už vyletěl zcela mimo hrací plochu.
85'
Hosté rozehrával od vlastní branky pouze k obráncům. Ferrari posunul míč po levém kraji k Sensimu, ale ten ve spolupráci s dalším střídajícím hráčem Matriho nenašel.
84'
Už už to vypadalo na zaváhání Manganiho před vlastním vápnem, ale nakonec to třiadvacetiletý stoper Sassuola proti Caprarimu ustál.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením pro oba týmy. K vítězství má Sampdoria i Sassuolo stále stejně daleko, ale o něco aktivnějším týmem jsou v posledních minutách hosté.
82'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Khouma Babacar, přichází Alessandro Matri.
81'
Emil Audero teď dostal nebezpečnou malou domů od Andersena. Domácí brankář ale situaci téměř na brankové čáře ustál a před Berardim odpálil míč do bezpečí.
80'
Sassuolo se snaží stabilizovat hru ve střední části trávníku. Babacar znovu tvrdě šel po balonu, ale znovu mu je pískán faul na Murrua.
79'
Babacar přišlápl kopačku Tonellimu a hlavnímu rozhodčímu neunikl ani tento neviditelný zákrok. Tonelli může rozhodčímu děkovat, protože už se dostával při rozehrávce do problémů.
78'
Po tuhém boji ve středu pole vyplaval s míčem u nohy Praet. Následně z pravé strany dokázal odcentrovat do vápna, ale dělovka z voleje Saponarovi nesedla tak jen po si přál.
76'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gastón Ramírez, přichází Riccardo Saponara.
75'
K rozehrávce volného přímého kopu z pětadvaceti metrů se postavil Édgar Barreto. Ve vápně bylo po dlouhém čase trochu vzrušení, ale na zadní tyči hlavičkoval mimo branku Caprari.
74'
Giangiacomo Magnani zboural ve středu pole unikajícího Ekdala. Hostující kapitán tím tak vyrobil nebezpečnou standardní situaci pro Sampdorii.
73'
Sassuolo přebralo aktivitu v držení balonu. Hostující tým se ale nemůže postupnou kombinací dostat ani před půlící čáru.
72'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Stefano Sensi.
72'
Ani s postupujícím časem se tempo utkání nezvyšuje. Po prudkém pasu z levého kraje se mohl dostat k hlavičce Caprari, ale těsně před čerstvým útočníkem odvrátil hlavou Mangani.
70'
Také střídající Adjapong se poprvé zapojil do hry. K balonu se ale po odpískaném ofsajdu dostávají domácí hráči.
69'
Pol Lirola zatím ve druhé části nebyl příliš často u balonu. Nyní ale měl možnost postupovat podél pravé postranní lajny. Jeho snažení ale utnul skluzem Murru.
68'
Po dlouhém pasu se dral za balonem rychlonohý Fabio Quagliarella. Domácí kapitán ještě míč stačil udržet na hrací ploše, ale následný centr už se mu příliš nevydařil.
67'
Gianluca Caprari si šel pro faul před vápno, jeho pád ale hlavní rozhodčí jako zaviněný neposoudil. K balonu se tak vcelku snadno dostali hostující hráči.
66'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Claud Adjapong.
65'
Na druhé straně trávníku je pískán ofsajd. Střídající Caprari se hnal za nakopnutým balonem a o nějaký ten metr se zapomněl za posledním obránce Sassuola.
64'
Babacar už je znovu čilý na nohou. Berardi chtěl navázat na akci svého spoluhráče, ale po ztrátě zatáhl za dres Andersena a vyfasoval žlutou kartu.
63'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Grégoire Defrel, přichází Gianluca Caprari.
62'
Sampdoria se velmi rychle vrátila do původní pozice před vápnem hostujícího celku. Nepřipravenou střelou ale nemohl Barreto obranu Sassuola překvapit.
61'
Khouma Babacar zařval po skluzu Ekdala na celý stadion. Hlavní rozhodčí chtěl původně nechal hru plynout, ale když se útočník Sassuola nezvedal, tak nechal hráče zakopnout míč.
60'
Po hodině hry je stav zápasu stále bezbrankový. Druhý rohový kop v krátkém čase se domácím vůbec nevydařil. Po dlouhém odkopu se ale Sampdoria vrátila k míči.
59'
Domácí celek si přece jen dokázal vydřít alespoň rohový kop. V šestnáctce se dostal k míči Ekdal, ale jeho posunutí už spoluhráče v modro-bílém dresu nenašlo.
58'
Sampdoria má v poledních minutách více míč pod kontrolou, ale svou pasivitou se nemůže prodrat až do blízkosti pokutového území.
57'
Fabio Quagliarella se provinil proti pravidlům u půlící lajny. Hosté se ale nedokázali rychle domluvit na bleskové rozehrávce a tak může doputoval jen k brankáři Sampdorie.
55'
O Consigliho začala další útočná akce Sassuola. Balon se ale příliš daleko od hostující branky nedostal, vše musel řešit až nekompromisním odkopem Marlon.
54'
Už to vypadalo, že by se domácí mohli prokombinovat až do vápna, ale před ním se dokázal prosadit k míči Mangani. Následný protiútok zastavil za žlutou kartu Barreto.
53'
Babacar dokázal dostat míč do sítě. Ještě před tím byl ale pískán faul a tak povedený lob senegalského útočníka byl zcela zbytečný.
51'
Ani druhá polovina zápasu nezačíná v rychlém tempu. Domácím se podařilo uzmout balon Lirolovi. Následně mohl jít do útoku Ekdal společně s Praetem, ale druhým jmenovaný pálil z nepřipravené pozice vysoko nad.
50'
Berardi nebyl daleko do zisku v nebezpečném prostoru. Míč mu ale podjel pod kopačkou a poté se musel dopustit faulu ve střední části trávníku Bourabia.
49'
Caprari se důrazně dral po balonu v pokutovém území, ale proti bránícímu Manganimu si pomohl zatáhnutím za dres. Hosté tak mohou rozehrávat.
48'
Di Francesco se navíc poranil při snaze zachytit míč na hrací ploše o reklamu. Zdá se, že bude hostující záložník v pořádku a může se pokračovat.
47'
Sassuolo i nadále drží balon ve své moci. Mangani si s Ferrarim už vyměnil snad deset přihrávek, následně se ale hosté dostali přece jen na útočnou polovinu, ale Di Francesco nedokázal přesně odcentrovat.
46'
Druhé dějství rozehráli fotbalisté Sassuola. Hostům se ale v úvodu příliš do útoku nechtělo a tak míč putoval po ose Mangani – Consigli až Marlonovi.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:36.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí stejně tak jako celý první poločas. Hráči obou týmů docházejí do šaten při bezbrankovém skóre.

45+2'
45+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45+1'
K rozehrávce se postavil Gianluca Caprari. Velmi nebezpečnou situaci mohl využít Defrel, ale z blízkosti napálil jen stojícího obránce před sebou.
45'
Hostujícímu vypíchl míč ještě na útočné polovině Caprari. Následně se faulem provinil Bourabia a domácí tak budou mít k dispozici ještě jeden centr do pokutového území.
44'
Sassuolo získalo míč před vlastním vápnem a do deseti sekund s ním bylo před Auderem. Domácí obrana se ale dokázala včas vrátit na své pozice a Babacarovu střelu zblokovat.
43'
Těsně před koncem první půle začíná zápas nabírat na obrátkách. Dennis Praet se pokoušel prodrat kolem Ferrariho, ale jen tvrdě narazil. Následně to zkoušel na levém kraji Barreto, ale ani on do vápna neprošel.
42'
Rohy se hostům zatím příliš nedařily a tak nyní přišla rozehrávka do kombinace. Z toho ale vznikla brejková šance na druhé straně. Střelu z velkého úhlu si Consigli pohlídal.
41'
Federico Di Francesco je nyní u všeho. Tentokrát si pošťouchl balon kolem soupeře. Následně se ale do souboje dokázal Bartosz Bereszyński a ještě odrazit míč alespoň na rohový kop.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Sassuolo se v poledních minutách probralo a je aktivnějším týmem. Di Francesca nyní musel zastavit až faulem Tonelli.
38'
Už už to vypadalo na další sólo únik Di Francesca, ale v klíčový moment si dal míč dál od nohy a toho využil čistým zákrokem Tonelli.
37'
Tentokrát se ale Di Francesco dokázal prosmýknout podél levé postranní čáry až před vápno, poté předal míč Bourabiovi, který technickou střelou napálil vzdálenější tyč. Audero plachtil vzduchem marně, ale zachránila ho branková konstrukce.
36'
Di Francesco namazal ve středu pole přihrávkou domácímu Ekdalovi. Švédský záložník chtěl nabídnuté šanci využít, ale jeho pobídka Caprariho přeletěla.
35'
Andrea Consigli musel na zem pro balon, který propadl do volného prostoru u značky pro penaltu. Brankář Sassuola ale dokázal být včas na svém místě.
34'
Od Andersena putoval míč za brankovou lajnu a tak Sassuolo mohlo rozehrávat rohový kop. Ve vápně byli připraveni elitní hlavičkáři hostujícího týmu, ale Babacar nakonec poslal míč mimo. Navíc po ztrátě musel za cenu žluté karty ukončit protiútok soupeře Di Francesco.
33'
Praet měl znovu dostatek času na centr do pokutového území. Na zadní tyči se hlásil o míč Quagliarella, ale nakonec ho vysoký balon o metr přeletěl.
32'
Po delší odmlce se přihlásili o slovo také fotbalisté Sassuola. Po dlouhém výkonu brankáře Consigliho putoval balon po pravém kraji k Di Francescovi. Ten ale kvůli faulu Babacara daleko nedošel.
30'
První půlhodina hry branku nepřinesla, nepřinesla ani přesnou střelu mezi tři tyče. Nyní nebyl daleko od pokusu na Consigliho Defrel, ale míč netrefil v nadějné pozici čistě.
29'
Sampdoria se dostala do potíží při rozehrávce. Tonelli společně s Andersenem si ale dokázali poradit s napadající čtveřicí ofenzivních hráčů soupeře.
28'
Domácí jsou nyní při chuti. Po pohledné kombinaci na pravé straně se ocitl s míčem u nohy Defrel. Právě Derfelova rána ze střední vzdálenosti nevyděsila Consigliho.
27'
Tlak Sampdorie pokračoval rozehrávkou rohového kopu. První centr sice proletěl vápnem, poté se ale míč vrátil nebezpečně do šestnáctky a Tonelliho rána těsně prolétla nad břevnem.
26'
Tentokrát už to bylo z pohledu domácích nebezpečnější. Dennis Praet měl potřebný čas na přesný centr, ale ve vápně nedokázal hlavičkovat obsazený Quagliarella.
25'
Édgar Barreto se pokoušel překonat obranu hostů individuálně. Ztroskotal však hned na prvním bránícím hráči Sassuola, kterým byl Pol Lirola.
24'
Barretův pas na levou stranu neměl šanci na úspěch. Murru byl sice v náběhu, ale balon kolem něj proletěl deset metrů daleko.
23'
Domenico Berardi byl na útočné polovině nepříjemně podkopnut. Hlavní rozhodčí ale hru nepřerušil, až když se útočník hostů dlouho nezvedal, tak nechal přivolat lékaře na hrací plochu.
22'
Sassuolo se dokázalo na moment udržet před vápnem soupeře. Přes Magnanelliho putoval míč k levé straně, ale Di Francesco nedokázal prudký pas zachytit.
21'
Andersen hasil svou školáckou chybu při rozehrávce faulem na Bourabiu. Obránce Sampdorie je potrestán žlutou kartou.
21'
Hostům se podařilo roztáhnout hru na pravou stranu. Marlonův pokus po trávníku ale skončil pouze u dobře postaveného Andersena v místech pro penaltu.
20'
První dvacetiminutovka příliš fotbalové krásy nepřinesla a z ochozů stadionu v Janově se ozývá pískot. Po Praetově nákopu se sice zúčastnil souboje Caprari, ale míč neměl šanci vybojovat.
19'
Ani další rohový kop se Sassuolu vůbec nevyvedl. Di Francesco centroval příliš nízko a trefil pouze prvního bránícího hráče Sampdorie.
18'
Ospalý začátek zápasu pokračuje. Joachim Andersen chyboval při rozehrávce, hostům se toho ale nepodařilo využít. Nakonec bude Sassuolo rozehrávat alespoň rohový kop.
17'
Po tvrdém skluzu se zmocnil balonu u středového kruhu Bourabia. Francouzský záložník následně hledal Babacara, ten byl ale v obležení hned několika protihráčů.
16'
Ani jednomu z týmů se nedaří usadit na útočné polovině. Édgar Barreto zkoušel oslovit přízemní přihrávkou do běhu Caprariho, ale hostující obrana stačila včas zareagovat.
15'
Od Consigliho se hosté snažili rozehrávat útočnou akci. Nakonec to vzal na sebe Di Francesco, který měl u levé postranní lajny několik volných metrů, ale jeho postup zastavil jen za cenu faulu Praet.
14'
Rozehrávka od rohového praporku se hostům příliš nevydařilo. Balon proskotačil celým vápnem přesně proti noze Magnanellimu, ale kapitán Sassuola pálil v nouzi jen vysoko nad.
13'
Di Francesco měl místo na levé straně, chtěl si to namířit do vápna, ale ještě před ním stačil jeho centr zblokovat na rohový kop Lorenzo Tonelli.
12'
Bartosz Bereszyński chyboval při zpracování na pravém kraji, míč mu přeskočil kopačku a hosté se dostali zcela zadarmo na útočnou polovinu.
11'
Po dlouhém nákopu Praeta se hnal do úniku Gianluca Caprari. Nejenže míč nedokázal dokonale zpracovat, ale navíc je pískán také ofsajd domácího útočníkovi.
10'
Úvodní desetiminutovka vzrušení ani u jedné branek nepřinesla. Caprati využil nepřesnosti v hostující obraně, sebral míč Ferrarimu, ale poté nedokázal obejít posledního obránce soupeře.
9'
Dennis Praet byl poslán k zemi těsně před vápnem, domácí hráči i publikum se hlasitě dožadovali odpískání faulu, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat.
8'
Hostům se podařilo poprvé zahrozit. Babacar si naběhl za obranu na dlouhý pas Liroly, následně se prodral až do pokutového území, ale jeho střela skončila pouze v boční síti.
7'
Domácí pokračovali v nátlakové hře po levém kraji. Murruova přihrávka měla najít Berreta, ale ten nedokázal zpracovat prudký míč a toho využil Bourabia k zisku míče.
6'
Murru měl na levém kraji trochu místa. Jeho postup však zastavil čistým zákrokem těsně u postranní lajny Lirola. Následný faul Marlona už je ale oceněn žlutou kartou.
5'
Nadějnou akci Sampdorie rozehrál u středového kruhu Albin Ekdal. Švédský záložník hledal svého kapitána, ale Fabio Quagliarella byl tísněn skvěle postaveným Mangalim.
4'
Přes Ferrariho se přesunul míč na pravou stranu, kde ale prohrál důležitý souboj Lirola a u balonu také jsou znovu domácí hráči.
3'
Ani jeden z týmů v úvodu zápasu nespěchá s rozehrávkou. Hosté si vyměňují krátké přihrávky těsně před vlastním vápnem, ale ofenzivní hráči Sampdorie se nesnaží aktivně napadat.
2'
Také Sassuolo se dostalo s míčem pod kontrolou na útočnou polovinu. Babacar si nabíhal středem trávníku do vápna, ale skvěle se k němu vrátil Tonelli a nedovolil mu převzít přihrávku.
1'
Úvodní rozehrávky ze středového kruhu se ujali domácí fotbalisté. Sampdoria se bleskově přesunula až před vápno, ale tam nedokázal Caprari míč zpracovat.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas devátého kola nejvyšší italské soutěže Serie A tak může za několik málo okamžiků začít.

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, Tonelli, J. Andersen, Murru – Praet, Ekdal, É. Barreto – Defrel, Caprari, Quagliarella.
Náhradníci: Rafael Cabral, Belec – Vieira, Saponara, Sala, G. Ramírez, Jankto, Colley, Linetty, J. Tavares, A. Ferrari, Kownacki.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Marlon, Magnani, G. M. Ferrari – Lirola, Bourabia, Magnanelli, Di Francesco – D. Berardi, Babacar, Djuričić.
Náhradníci: Satalino, Pegolo – Lemos, Matri, Sensi, Peluso, Sernicola, Trotta, Dell'Orco, Locatelli, Adjapong, Brignola.

UC Sampdoria

Sampdoria se v loňském ročníku Serie A příliš nepředvedla. Především kvůli nepovedenému závěru jarní části se tým z Janova propadl na konečnou desátou pozici. Na příčky zaručující pohárovou Evropu chyběl Sampdorii osm bodů.

V přípravě na nový ročník nejvyšší italské soutěže Sampdoria excelovala. Nejprve rozstřílela 15:0 tým z nižší italské ligy, poté si připsala i velmi cennou výhru 1:0 proti Fulhamu a podobně povedený zápas odehrála proti Watfordu.

Letos pomýšlí nový klub Jakuba Jankta na vyšší místa. Vynikající výkon předvedla Sampdoria především ve druhém kola, kdy v domácím prostředí smetla 3:0 silnou Neapol. Také poslední dvě kola před reprezentační přestávkou se Janovským vyvedla, když nejprve zvítězila 2:1 nad Spalem a poté díky brance Tonelliho také na Atalantě.
US Sassuolo Calcio

Sassuolo zakončilo minulou sezonu na konečném jedenáctém místě, na soupeře před sebou ale tým ztrácel mnoho bodů, naopak od sestupových příček Sassuolo bylo jen osm bodů.

Před novým ročníkem Serie A se Sassuolo představilo ve dvou přípravných duelech. Nejprve rozstřílelo 11:0 Real Vicenza, když se dvěma góly blýskli Duncan, Berardi, Boateng i Babacar.

Povedenou přípravu si přeneslo Sassuolo i do nové sezony italské ligy. V osmi odehraných kolech padlo třikrát a to pouze proti velkým favoritům Juventusu, AC Milán a v posledním kole s Neapolí. Právě poslední dvě kola bez bodů srazily Sassuolo z předních příček Serie A "až" na devátou pozici.
Krásný pondělní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Po reprezentační přestávce pokračuje italská nejvyšší soutěž Serie A devátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Sampdorie, která před domácím publikem přivítá Sassuolo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62