Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Juventus - 15. prosince 2018   20:30

0:1
(0:0)
Juventus
69' Ronaldo
Torino
Sirigu (20. Ichazo) – Djidji, N'Koulou, Izzo – Ansaldi (76. Parigini), Meïté, Rincón, Aina (85. Berenguer), Baselli – Belotti (C), Zaza.
Ichazo, Rosati – Berenguer, Bremer, Damascan, De Silvestri, Edera, Lukić, Moretti, Parigini, Lyanco, R. Soriano.
M. Guida
Stadio Olimpico (Turín)
Juventus
Perin – De Sciglio, Bonucci, Chiellini (C), Sandro – Can, Pjanić, Matuidi – Dybala, Mandžukić, Ronaldo.
Pinsoglio, Szczęsny – Benatia, Bernardeschi, Costa, Kean, Rugani, Spinazzola.

Důležité momenty druhého poločasu:
48. minuta – první žlutá karta pro Juventus, kterou dostal Pjanić.
51. minuta – druhá žlutá karta pro hosty, tentokrát pro Cana.
68. minuta – Mandžukič byl v pokutovém území faulován domácím brankářem a byl odpískán pokutový kop.
69. minuta – Cristiano Ronaldo proměňuje penaltu – 1:0!
70. minuta – Ronaldo získává pro svůj tým třetí žlutou kartu, za nesportovní chování.
72. minuta – hrálo se tvrdě a žlutou kartou byl odměněn za faul i Ansaldi.
73. minuta – Juventus střílí druhou branku, která neplatí pro ofsajd!
90+2 – celkově čtvrtou kartu Juventusu dostává brankář Perini za zdržování hry.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:3. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 17:13.
Juventus poráží v městském derby svého protivníka těsným rozdílem a to 1:0! Jediná branka navíc padla z pokutového kopu, který proměnil (s trochou štěstí) Cristiano Ronaldo.Turín však sehrál vyrovnanou partii se svým věhlasnějším soupeře, avšak Juventus i nadále drží neporazitelnost na venkovních hřištích!
90+5'
90+4'
Běží nám poslední minuta nastavení a Turín se nachází hodně daleko od branky soupeře.
90+3'
Co je zajímavé, tak hostující celek ještě nesáhl k vystřídání. Hodně netradiční.
90+2'
Klasika, Perin váhal se svým odkopem a dostává žlutou kartu za zdržování hry.
90'
Tak to nejsou tři minuty, ale stejně jako v prvním poločase se nastavují čtyři minuty.
90'
Turín namísto kombinace, to zkouší dlouhými míči, ale Juventus drží svého soupeře od své branky.
89'
Perin až nyní rozehrál míč a uvidíme, kolik hlavní arbitr ještě nastaví. Tři minuty to budou určitě.
88'
Faulovaný hráč hostů leží na trávníku a je ošetřován. Další prodleva, se kterou hosté nebudou pospíchat.
87'
Přišel centr před branku, ale Armando Izzo ve snaze hlavičkovat fauluje a hra je vykázána z pokutového území Juventusu.
86'
Domácí mají míč a místo kombinace zvolili dlouhý míč za obranu soupeře a udělali velmi dobře. Vybojovali si nedovolený zákrok a bude následovat standardní situace. Faulován byl Simone Zaza.
85'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Ola Aina, přichází Álex Berenguer.
83'
Turín, v případě dnešní prohry, zůstane na svém šestém místě, alespoň do zítřka, kdy se hrají další zápasy Serie A. Juventus si naopak v případě udrženého vítězství pojistí a upevní první příčku.
82'
Hra uprostřed hřiště a uvidíme, jestli se Turín dostane k nějakému závěrečnému tlaku.
81'
Hra přerušena, Giorgio Chiellini po souboji zůstal ležet na trávníku. No, řekl bych, že už se Juventus snaží zdržovat každou možnou situací.
79'
Hosté se aktuálně snaží co nejvíce držet míč od své branky a kombinují na polovině Turína.
78'
Poslední minuty nám konečně přinesly pořádnou podívanou. Nyní se hra opět zaběhla do starých kolejích.
76'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Cristian Ansaldi, přichází Vittorio Parigini.
74'
No, o tom, jestli se Mandžukič nacházel v ofsajdu nebo nenacházel, lze vést velké spory. Osobně bych se přikláněl, že tahle branka měla být uznána!
73'
Juventus po standardní situaci dokázal vstřelit branku, kterou vsítil dobrým náběhem Mario Mandžukić, ale dle výroku pomezního se Mandžukič nacházel v ofsajdovém postavení!
72'
Žlutou kartu dostává Cristian Ansaldi (Turín FC).
70'
Dvacet minut do konce zápasu a máme tu první zápletku v dnešním utkání. Nyní bude řada na domácích, jak zareagují na tento nový vývoj.
70'
Žlutou kartu dostává Cristiano Ronaldo (Juventus FC). Ten při oslavě branky mírně narazil do brankáře a za nesportovní chování vidí žlutou kartu.
69'
Juventus právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je CRISTIANO RONALDO, který poslal míč k pravé tyči a Salvador Ichazo si dokonce sáhnul na míč, ale ne natolik, aby jej zastavil!
68'
Mario Mandžukić dobíhal míč, proti kterému vyběhl Salvador Ichazo a doslova sejmul Mandžukiče. Penalta pro Juventus!
67'
Centrovaný míč propadl ve vápně na Ronalda, který se ihned jal zakončení, ale vše se již odehrávalo po odpískání rozhodčího, který viděl v předchozím souboji nedovolený zákrok.
65'
Juventus se neprosadí ani z této standardní situace ze střední vzdálenosti.
64'
Zatímco Turín byl nyní směrem dopředu přímočařejší, centr z levé strany museli obránci Juventusu na dvakrát odklízet do bezpečnějších vod.
63'
Kombinace Juventusu postrádá nějaký závěrečný nebezpečných průnik do pokutového území a Turín se bez problémů dokázal opět ubránit delší kombinaci soupeře.
61'
I statistiky ukazují, že jde vesměs o vyrovnané utkání. Městskému derby zatím chybí jen branky.
60'
Fauly: 6:11
59'
Rohová kop hostů nepřinesl nic... soupeř dostal míč pryč od své branky a pro tuto chvíli zažehnal potenciální nebezpečí.
58'
Kombinace Staré dámy nyní nevede k ohrožení branky a Turínu se daří útočníky držet daleko od své branky.
57'
Cristian Ansaldi vyslal přízemní střelu, kterou Perin viděl a neměl se svým zákrokem větší problémy. Avšak povedené zakončení ze strany domácího celku.
56'
I začátek druhého poločasu se nese ve vyrovnaném duchu a taktéž platí, že si obě mužstva v soubojích nic nedarují.
55'
Nyní se v dobré šanci ocitli i hosté, ale Salvador Ichazo dokázal vyrazit míč a nedopustil další dorážku.
53'
Turín v krátké době zahrával hned dva rohové kopy, ale ani jeden se jim nepodařilo proměnit. Nicméně domácí nyní vytváří tlak na Juventus!
52'
Turín je při chuti a nyní ohrozil branku soupeře nebezpečnou střelou! Nakonec je z toho rohová kop pro domácí.
52'
Dobrý centr na branku, kde se snažil hlavičkovat jeden z domácích hráčů, ale poslal míč nad branku. Pravdou je, že hlavičkoval z hodně těžké pozice.
51'
Andrea Belotti opět utíkal s míčem a opět byl sražen k zemi a opět je to žlutá karta pro hostující celek. Tentokrát se faulem provinil Emre Can.
50'
Nyní byl u postranní čáry faulován Cristian Ansaldi a Turín zůstane u míče.
49'
Ze standardní situace následoval centr před branku, se kterým si hostující obrana bez problémů poradila.
48'
A tohle bude za žlutou kartu! Andrea Belotti postupoval směrem na branku Juventusu a byl zezadu faulován Pjanićem.
47'
Oba celky pokračují v nezměněných sestavách a nikdo do druhé poločasu nevystřídal.
46'
Juventus se ihned dostal do útoku a zakončení ze středu hřiště postrádalo jen více přesnosti. Míč šel mimo.
46'
Důležité momenty prvního poločasu
11. minuta – po rohovém kopu utrpěl zranění domácí brankář, ale po ošetření pokračoval ve hře.
15. minuta – Ronaldo vystřelil k pravé tyči, kterou vyrazil Salvatore Sirigu.
20. minuta – střídání brankáře Sirigua, který se pokoušel hrát, ale nakonec to nešlo a přenechal místo Ichazovi.
27. minuta – první žlutá karta zápasu, kterou dostal Zaza, za svůj nepříjemný skluz.
První poločas nám přinesl celkově vyrovnanou hru. Šancí jsme mnoho neviděli. Juventus měl pár dobrých pokusů, avšak zatím si nevytvořil přímou brankovou příležitost. Snad jen střela Ronalda z 15. minuty volala po první brance, avšak tu dokázal brankář vyrazit.
45+4'
45+4'
...nakonec se Juventus dostává k míči a rozhodčí ukončuje první poločas.
45+4'
Zmíněná kombinace pokračuje...
45+3'
...nepříjemný centr před branku nakonec vyrazil brankář, Turín však zachytává míč a kombinuje s ním před brankou Juventusu.
45+3'
Turín si ještě dokázal vybojovat rohový kop...
45+2'
Běží nám druhá minuta nastavení a vypadá to, že na úvodní branku zápasu si budeme muset počkat do druhého poločasu.
45'
Vlivem častého ošetřování ze začátku zápasu, zejména domácího brankáře, se nastavují čtyři minuty.
44'
Rohový kop, na přední tyči tečoval míč Giorgio Chiellini, ale Salvador Ichazo byl pozorný a chytá tuto nepříjemnou teč!
43'
Dlouhý míč na levou stranu a obránce Turína nekompromisně zahrává míč do autu.
41'
Turín se dokázal dostat z menšího tlaku svého soka a nyní sledujeme již delší dobu vyrovnanou hru na obou stranách. Jen těch šancí je zatím poskrovnu.
40'
Po delší době se ukázal Ronaldo, ale ani tento pokus neskončí první brankou zápasu.
39'
Centr na zadní tyč, kde se o hlavičku snažil Andrea Belotti, ale byl dobře pokryt obráncem a neměl příliš prostoru k pořádnějšímu zakončení.
39'
Turín se dostal ke střele ze střední vzdálenosti, která byla blokovaná a následuje rohový kop pro domácí celek.
38'
Turín a jejich útok zastaven ofsajdem.
37'
Jde vidět, že se jedná o derby a oba celky jdou do soubojů na sto procent a hráči na obou stranách se rozhodně nešetří.
36'
Andrea Belotti nyní dostal trochu naloženo, kdy dostal loktem do zad. Leonardo Bonucci byl ten, který rozdával nyní ránu.
36'
Juventus a jeho tažení po pravé straně přineslo neškodný centr před branku, který odklidil obránce svou hlavičkou.
34'
Turín se opět dostal k centru, ale centr z pravé strany tentokrát našel jen hlavičku obránce.
33'
Centr ze standardní situace bez větších obtíží vyrazil Perini a obrana následně dostala míč mimo své pokutové území.
32'
Andrea Belotti si chtěl udělat kličku, aby se dostal přes Matuidiho a také by se mu to povedlo, kdyby nebyl faulován.
31'
Turín zahrává druhý rohový kop v krátké době za sebou, ale ani jeden neohrozil Perina v brance. Následný pokus Juventusu o útok vůbec nevyšel.
30'
Po půl hodině hry jsme viděli zatím jen jednu vážnější šanci. Juventus má větší držení míče, ale v posledních minutách se hraje spíše mimo obě šestnáctky.
29'
Trochu riskantně nyní rozehrával brankář Juventusu, ale nakonec si se vším poradil a nevzniklo žádné nebezpečí pro jeho branku.
27'
Simone Zaza navíc za tento skluz vidí žlutou kartu a jde o první žlutou kartu zápasu.
27'
Aléx Sandro faulován na polovině hřiště a Juventus bude rozehrávat.
26'
Další centr, tentokrát v podání Meitého, už byl o něco lepší a dostal se před branku. Avšak k míči se nedostal již nikdo z řad domácích.
25'
Armando Izzo centroval z pravé strany, ale jeho úmysl nevyšel a míč byl odražen do autu.
24'
Jde o Tomáse Rincóna, který se střetl s protihráčem – noha na nohu, ale vypadá to, že Rincón danou bolístku rozchodí a bude pokračovat ve hře.
24'
Máme tu další přerušení a jeden z domácích hráčů má nějaké problémy s kotníkem.
23'
O změnu se snažil Andrea Belotti, který se vydal na útočný výlet po levé straně, ale obránce Leonardo Bonucci jej nepustil do střely.
22'
To se však domácím nedaří, Juventus si hlídá svou polovinu hřiště velmi dobře.
21'
Momentálně sledujeme hru uprostřed hrací plochy, kde se Turín snaží dostat míč pod kontrolu a ohrozit branku soupeře.
20'
Je to tak, na trávník přichází Ichazo!
20'
Salvatore Sirigu potřetí uléhá na trávník a tentokrát už to asi vypadá, že bude muset místo přepustit náhradnímu brankáři.
19'
Hosté překazili útok soupeře a nyní v poklidu kombinují na vlastní polovině.
18'
...centr na hranici šestnáctky, odkud se snažil z první střílet Emre Can, ale míč poslal hodně mimo branku.
17'
Siriguu pokračuje ve hře a nyní bude čelit rohovému kopu...
16'
No, podle grimasy ve tváři Sirigua, to nevypadá příliš optimisticky.
15'
Čtvrt hodina hry za námi a je tu první vážnější šance Juventusu, ve které byl Ronaldo! Jeho střelu z první vyrazil brankář, který však po zásahu opět bude potřebovat ošetření.
14'
Hosté se opět dostali na dostřel branky soupeře, ale i tentokrát si obrana Turína podařilo s nebezpečným centrem před jejich branku.
13'
Brankář domácích bude v pořádku a nyní se již chystá k odkopu od své branky.
12'
Salvatore Sirigu si nakonec vyžádal ošetření a nyní se na stadionu nehraje.
11'
...centr na zadní tyči dokázal odrazit brankář Salvatore Sirigu, který byl navíc faulován. Následná střela Juventusu již byla zbytečná.
10'
Miralem Pjanić bude rozehrávat rohový kop svého celku...
9'
Mattia Perin nemusel zasahovat proti útočnému výpadu domácího celku, neboť jejich zakončení nesměřovalo mezi tři tyče.
8'
Nakonec byl míč přiklepnut na Ronalda, který vystřelil, ale jeho rána se příliš nepovedla.
7'
Po faulu na Ronalda se bude zahrávat standardní situace z poměrně dobré vzdálenosti.
6'
Útočný výpad po pravé straně nepřináší hostům povedenou útočnou akci, následně se soupeř snažil dlouhým míčem dostat do útoku, ale vystavil se ofsajdové pasti.
5'
Nyní se s míčem delší dobu "mazlil' Ronaldo, ale nedostal se ke střelecké možnosti.
5'
Mario Mandžukić doběhl dlouhý míč, ale v souboji s obráncem neuspěl a ten dokázal odehrát míč do autu.
4'
Stará dáma se snažila o rychlý protiútok, ale jejich přihrávka na polovině hřiště nebyla přesná a soupeř se dostává zpět k míči.
3'
Turín hostil derby již 78x krát! Juventus 33x krát dokázal zvítězit!
2'
U míče jsou domácí, kteří se kombinací snaží jako první ohrozit branku soupeře.
1'
Městské derby odstartovalo a uvidíme, zda Turín přidá další vítězství proti Juventusu.
1'
Hráči jsou již na hrací ploše a za malou chvíli nebráni nic k tomu, aby Derby della Mole, mohlo začít!

Turín FC
Turín se nachází na šesté místě s celkovým počtem 22 bodů. V minulém zápase vybojovali remízu s AC Milán (0:0). V daném zápase byl Turín v prvním poločase lepším týmem. V tom druhém se karty obrátily a již to byl Milán, který diktoval tempo hry. I přes šance, dokázal Turín ubránit ofenzívu soupeře a připsal si bod do tabulky. Turín a jeho bilance na domácím hřišti je následující – 3-1-3 se skóre 9:10.

Juventus FC
Juventus se neohroženě nachází na prvním místě s celkovým počtem 43 bodů. Doposud neprohráli a po patnácti zápasech mají na svém kontě 14 výher a jednu remízu. Venku odehráli sedm zápasů a jsou zatím stoprocentní. To vše se skóre 16:4! Celkové skóre je 32:8. Juventus se nyní nemusí obávat, že by jej někdo z druhých týmů sesadil, největší konkurenti, kupříkladu Neapol, Inter Milán či AC Milán ztrácí poměrně dost bodů. Nejblíže má k Juventusu Neapol, která ztrácí "jen" osm bodů.
V minulém kole sehrál tzv. Derby d'Italia, s Interem Milán, kterého porazil těsným rozdílem 1:0. O jedinou branku se po hodině hry postaral Mandžukič.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62