Serie A - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Janov - 30. března 2019   15:00

Udinese
4' Okaka (Fofana) • 62' Mandragora (Pussetto)
2:0
(1:0)
Udinese
Musso – Mandragora, Troost-Ekong, De Maio, Stryger Larsen – Fofana (85. Badu), Sandro (63. Behrami), de Paul (C) – Zeegelaar, Okaka (74. Lasagna), Pussetto.
Pairetto – Ranghetti, Preti
Dacia Arena, Udine
Janov
Radu – P. Pereira, Romero, E. Zukanović, Criscito (C) – Lerager, Radovanović, Rolón (46. Panděv), Lazović (46. Bessa) – Sturaro (70. Lapadula) – Kouamé.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Je dobojováno! Udinese šlo do utkání devětadvacátého kola s jasně nastolenou taktikou, jež do puntíku vyšla. Domácí dobře bránili v hlubokém bloku a při každé příležitosti startovali do rychlých protiútoků. Právě díky nim byli nakonec nebezpečnější než Janov, kterému útočení do plných moc nechutnalo. Právě z brejku ve čtvrté minutě padl úvodní gól vstřelený Okakou. Mnohem atraktivnější byla druhá trefa z dvaašedesáté minuty, kdy si hrudí připravil střelu z halfvoleje Mandragora a krásnou ranou z dálky uzavřel skóre na 2:0.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 7:9. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:18.
90+3'
90+3'
Gólovou tečku za tímto utkáním mohl napsat Rodrigo de Paul. Přízemní střela ale proletěla těsně vedle pravé tyče.
90+2'
Ještě jednou se do hlavní role převtělil Gianluca Lapadula, který se skládal do nůžek, jenomže letící centrovaný míč minul.
90+1'
Lapadula sklepl Criscitův centr na střed vápna, kde však stáli jen dva hráči v černobílých dresech. Na zdramatizování zápasu už to nevypadá.
90'
Malinká šance pro Janov bude žít ještě tři minuty, které jsou nastaveny nad rámec druhého poločasu.
89'
Cristian Gabriel Romero zezadu atakoval nic netušícího Lasagnu do hlavy. Kvůli otřesení domácího hráče se chvíli hrát nebude.
88'
Obrovská dvojí šance pro Janov! Lapadula po centru Pereiry hlavičkoval do břevna. Od něj se míč odrazil na Kouamého a jeho dorážka skončila na brankové čáře, na kterou bezmocný Musso zrovna dopadal po původním zákroku.
87'
Domácí znovu vyčkávali v zataženém bloku a čekali na chybu soupeře, aby mohli vyrazit do protiútoku. Přesně tohle se stalo, nicméně Lasagnova křižná střela proletěla těsně vedle levé tyče Raduovy branky.
86'
Panděv zkusil projít po pravém křídle. Povolenku ke vstupu do pokutového území ale nedostal a hosté se museli vrátit na půlku.
85'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Seko Fofana, přichází Emmanuel Badu.
83'
Lasagna s Pussettem přešli přes půlku hřiště a vynutili si faul znamenající přímý kop. Mandragorova pěkná střela byla o kousek nepřesná.
82'
Hosté se na několik desítek vteřin usadili poblíž pokutového území. Ke střele se ale nedostali a naopak musí řešit další brejk.
81'
Kevin Lasagna dostal obrovský dárek od Pereiry, po jehož hrubici běžel sám na Radua. V úniku ho však překonat nedokázal a malá na děje pro Janov stále žije.
80'
Akce Udinese skončila v samotném zárodku. Hned za půlící čarou byl Marvin Zeegelaar nachytán v ofsajdu.
79'
Christian Kouamé měl vteřinku času, když stál s míčem metr před vápnem. Střela pravou nohou se mezi tři tyče Mussovy brány ale nevešla.
78'
Pedro Pereira nedovoleně zakřižoval cestu de Paulovi, který se rozbíhal po autové čáře. Portugalský pravý bek za to dostal žlutou kartu.
77'
Na stadionu, který je zaplněn zhruba ze dvou třetin, panuje stále uvolněnější atmosféra. Udinese má utkání vesměs pod kontrolou a je poslední čtvrthodinu od tříbodového zisku.
76'
Criscitův střílený centr z pravé strany prosvištěl pokutovým územím, aniž by ho některý z hráčů tečoval. Musso bude z klidu vykopávat.
75'
Poměrně přísný faul byl odpískán Zeegelaarovi, do kterého si na hranici vápna naběhl Pereira. Je z toho standardní situace pro hosty.
74'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Stefano Okaka, přichází Kevin Lasagna.
73'
Radovanović vystihl přihrávku do hostujícího vápna. V něm se mu zamotal balón mezi nohama a nešikovně ho dostal k Pussettovi, jenž z dobré pozice přestřelil.
73'
Pedro Pereira si dal záležet na centru z pravého křídla. Míč posadil na hlavu Lapaduly, ale jeho koníček skončil v rukavicích dobře postaveného Mussa.
72'
Jeden z domácích obránců odvrátil centr na Fofanu. Ten pokazil přechodovou přihrávku a útočné snažení Janova může plynule pokračovat.
71'
Faul Troosta-Ekonga znamenal hostující standardku, která se Janovským příliš nepovedla. Podobně neúspěšný byl protiútok Zeegelaara.
70'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Stefano Sturaro, přichází Gianluca Lapadula.
69'
Mandragora rozjel nacvičený signál. Po centru mimo vápno měl dostat balón nazpátek, ale provedení nákopu nebylo ideální.
68'
Okaka neměl šanci dosáhnout na centr de Paula. Míč skončil u Pereiry, který neriskoval a odehrál ho na roh.
67'
Hosté se mnoha krátkými přihrávkami dostali k rohovému kopu. Po něm zakončoval Lerager, nicméně Musso zasahovat nemusel.
65'
Janov útočí a domácí neustále hrozí z brejků. Pussetto v tomto případě neměl komu přihrát a z plného běhu sám zakončoval. Radu tentokrát zakročil a připsal si jeden z mála úspěšných zákroků.
64'
Na parádní trefu měl zálusk i Radovanović, který počtvrté pálil z dálky. Nyní přímo z voleje, ovšem balón proletěl minimálně dva metry vedle brány.
63'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Sandro, přichází Valon Behrami.
62'
Udinese právě vstřelilo branku!
Nádherný fotbalový moment zdvojnásobuje domácí vedení! Pussetto potáhl míč po pravé straně a nezvykle odcentroval několik metrů před pokutové území, odkud z halfvoleje vypálil ROLANDO MANDRAGORA a nádhernou ranou z druhého doteku nedal Raduovi žádnou šanci.
61'
Rodrigo de Paul si dlouhé vteřiny kryl míč před dotěrným Pedrem Pereirou, kterému byl nakonec odpískán faul. O rozehrávku se postará Musso.
60'
Držení míče: 45% – 55%.
59'
Mussa nečekaně pozlobil neškodný centr. Míč vyrazil před sebe a měl pořádnou kliku, že u něj nebyl nikdo, kdo by se mohl dostat k dorážce.
58'
A rychle vraťme pozornost na útočnou polovinu Janova, který si vybojoval rohový kop. Z něj resultovala další střela z dálky, s níž neměl Musso sebemenší problém.
57'
Pussetto na pravé straně obehrál Criscita. Neohroženě vběhl do pokutového území a přihrávkou pod sebe dostal do šance de Paula, který z jedničky hodně minul.
55'
Až po deseti minutách druhé půle si na chvíli zaútočili i domácí. Okakaovi však byl odpískán faul ve chvíli, kdy se snažil zpracovat aut Strygera Larsena.
54'
Trochu těžkopádnou akci Janova zakončila Sturarova střela z delší vzdálenosti. Branku však minula o nemalý kousek.
53'
Goran Panděv si na okraji velkého vápna vyměnil míč s Bessou. O míč sice přišel, ale Udinese ho znovu nedostalo do bezpečí.
52'
Veterán Panděv poslal míč na Kouamého ve chvíli, kdy se nejlepší střelec Janova nacházel v odhaleném postavení mimo hru.
51'
Pedro Pereira si přehodil míč na levačku, jenomže centr nasměroval pouze za koncovou čáru. Musso nemusí spěchat s odkopem.
50'
Hodně špatná přihrávka Strygera Larsena vrátila míč Janovským, kteří mají i po změně stran více ze hry.
49'
Kouamé se u postranní čáry neprobil přes svého obránce, který poslal míč na Mussa a ještě k tomu byl faulován.
47'
Pořekadlo „do třetice všeho dobrého“ u Radovanoviće nezafungovalo. Další střelu z dálky Musso zneškodnil skokem k tyči.
46'
Daniel Bessa nevstoupil do zápasu příliš šťastně. Ve středu hřiště nekompromisně nakopl Fofanu a vysloužil si žlutou kartu.
46'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Esteban Rolón, přichází Goran Panděv.
46'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Danko Lazović, přichází Daniel Bessa.
46'
Janov byl většinu prvního poločasu aktivnější. Kromě dalekonosné střely Radovanoviće si ale nevytvořil žádnou větší příležitost a naopak sám inkasoval, když povedený protiútok zakončil dosud jediným gólem Stefano Okaka. Udinese tak jde do šatny s jednogólovým vedením, které rozhodně nemusí být rozhodující.
45'
44'
Sandrovi se úplně nepovedlo odvrácení centru z pravého křídla. Míč se vznesl vysoko do vzduchu a z něj si ho stáhl brankář Juan Musso.
43'
Na řadu přišla standardní situace z pravé autové čáry. Rodrigo de Paul svým centrem ale nezpůsobil žádné zmatky v hostující obraně.
42'
Už pátá žlutá karta v rámci první půle. Criscito skluzem podrazil postupujícího Pussetta a přijde o zápas proti Interu Milán.
41'
Byla to ideální palebná pozice pro leváka Criscita. Zeď sice překopl, ale společně s ní i celou Mussovu bránu.
40'
Hosté se rychle dostali až před pokutové území, kde za žlutou kartu fauloval i Marvin Zeegelaar a daroval soupeři nebezpečný přímý kop.
39'
De Paul asi pouštěl přihrávku Fofany za sebe. Tam ale nebyl nikdo v černobílém a protiútok Udinese se tak obešel bez zakončení.
38'
Brazilský záložník Sandro zezadu povalil rozběhnutého Kouamého a na další takové zákroky si už bude muset dát pozor, neboť odteď hraje se žlutou kartou.
37'
Ivan Radovanović podruhé vystřelil z dlouhé vzdálenosti. Tentokrát levačkou a branku Mussa o velký kus přestřelil.
36'
Musso nezachytil nenápadný nákop, jenž nečekaně propadl ke Kouamému. Domácí tým měl štěstí, že se hráč z Pobřeží slonoviny dostal do nepalebného úhlu.
35'
De Maio si nepotykal s balónem, který nechtěně poslal do zámezí. Janov reaguje hodně poklidnou kombinací ve středu pole.
34'
Ignacio Pussetto dostal přesný centr z křídla, jenže prvním dotykem balón na Raduovu branku nenasměroval.
33'
Hodně zbytečná žlutá karta pro Jense Strygera Larsena, který tak dlouho váhal s rozehrávkou z vlastní poloviny, až dostal žlutou kartu. Kvůli ní si v příštím kole nezahraje na hřišti AC Milán.
32'
Radu si jednoduše poradil se skákavou střelou z delší vzdálenosti, která k němu málem ani nedoletěla, jak měla málo razance.
31'
Domácí se v posledních pěti minutách výrazně osmělili. Aktuálně se snaží něco vymyslet na levé straně, kde opakovaně vhazuje Zeegelaar.
30'
Držení míče: 48% – 52%.
29'
Opět v akci autor prvního gólu Stefano Okaka, který po centru z levého křídla hlavičkoval mimo tři tyče Raduovy brány.
28'
Okaka si krásně obhodil protihráče, ovšem centr musel nechat na Pussettovi. Ten získal jen autové vhazování.
27'
Teď už se Zeegelaar do útočné akce zapojil. Okaka jeho kolmici doběhl na kraji vápna, kde přepadl přes skluzujícího gólmana. Místo penalty však byl odpískán ofsajd.
26'
Marvin Zeegelaar vůbec nepodpořil domácí útok. De Paul s ním intuitivně počítal na levém křídle, jenomže přihrávka šla do prostoru nikoho.
25'
Mandragora podstoupil urputný souboj u postranní čáry, ze kterého odešel jako vítěz. Domácí ale rozehrávali pod tlakem a museli nakopnout míč k obráncům Janova.
24'
Rozhodně se nedá říct, že by rychlý gól Udinese nějak pomohl. Domácí jsou už dobrých dvacet minut pod neutuchajícím tlakem.
23'
Radovanović. nepustil do protiakce Sandra a může být hodně rád, že za svůj tvrdší zákrok nedostal napomenutí žlutou kartou.
22'
Domenico Criscito měl hodně času na centr, se kterým si mohl poradit rozhodně lépe. Po zemi rotující balón jeden z beků zakopl do autu.
21'
Výhodu rohového kopu znegoval útočný faul, který byl odpískán hostujícímu záložníkovi Leragerovi.
20'
Udinese brání v hodně hlubokém bloku. Všech jedenáct hráčů je namačkáno na pár metrech u pokutového území.
18'
Criscitův centr spadl na hlavu jednoho ze spoluhráčů. Na jeho sklepnutý pas ale sbíhající hráč u druhé tyče nedosáhl.
17'
Criscito vhodil míč na Ivana Radovanoviće, který pravačkou napřáhl snad z pětatřiceti metrů a do střely se musel vložit Musso, aby ji vytlačil nad břevno.
16'
A další várka nepřesností. Po chybě v domácí rozehrávce Janovští balón do tří vteřin odevzdali nazpátek.
15'
Pereira po dalším autu zakopl míč do středu hřiště a domácí se dobrovolně vrátili až k brankáři Juanu Mussovi.
14'
Územní převaha je jednoznačně na straně Janova. Aktuální chybná přihrávka ale darovala aut Zeegelaarovi.
12'
Christian Kouamé přebral centr Rolóna. Střele ze stoje ale nedal moc razance a navíc ji nasměroval přesně k Mussovi.
11'
Sturarův pas jeden z domácích odvrátil na rohový kop. Criscitův centr ale doplachtil jen do rukavic Mussa.
10'
Lazovićův centr z levého křídla nikoho z dalších fotbalistů Janova nenašel. Hosté se museli vrátit až k půlící čáře.
9'
Hosté z tíživé situace umně vybruslili. Po nákopu Criscita na Kouamého se už nachází v těsné blízkosti vápna.
8'
Udinese postupně vysunulo obranný blok a nyní už agresivně napadá trošku chaoticky rozehrávající hráče Janova.
7'
Přenesení hry k levé postranní čáře se domácím trochu vymstilo. Zeegelaar dlouhý pas nezachytil a vhazovat bude Pereira.
6'
Radovanović se neprosadil přes protihráče, který doprovázel míč za koncovou čáru, aby mohl Radu z klidu vykopávat.
5'
Žlutou kartu dostává Esteban Rolón (Janov CFC).
4'
Domácí se ve čtvrté minutě ujímají rychlého vedení! Esteban Rolón nakopl míč do pokutového území. Domácí menší závar vyřešili a díky Pussettovi přešli do skvěle provedeného protiútoku. Přímočarou akci plnou přesných nahrávek zakončil Fofana přihrávkou na STEFANA OKAKU, který to měl při zakončení hodně snadné.
3'
Stefano Sturaro byl ve středovém kruhu faulován Sandrem. U balónu tak zůstávají fotbalisté Janova.
2'
Danko Lazović to zkusil individuálně po levém křídle. Neměl ale podporu a Stryger Larsen ho vytlačil až do zámezí.
1'
Úvodního výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v červenomodrých dresech. Své obvyklé černobílé barvy samozřejmě obléklo i domácí Udinese.
1'

Udinese Calcio: Musso – Mandragora, Troost-Ekong, De Maio, Stryger Larsen – Fofana, Sandro, de Paul (C) – Zeegelaar, Okaka, Pussetto.
Náhradníci: Nícolas, Perisan – Badu, Behrami, Bočić, Samir, Ingelsson, Lasagna, Micin, Opoku, ter Avest, Wilmot.

Janov CFC: Radu – P. Pereira, Romero, E. Zukanović, Criscito (C) – Lerager, Radovanović, Rolón, Lazović – Sturaro – Kouamé.
Náhradníci: Jandrei, Marchetti – Bessa, Biraschi, Dalmonte, Günter, Lapadula, L. Mazzitelli, Panděv, Gi. Pezzella, A. Sanabria, Veloso.

Janov CFC

Hosté si vedou podobně jako před rokem, kdy skončili sezónu na dvanáctém místě. Do aktuálního ročníku nevstoupili nejhůře, avšak po šestnáctém kole se ocitli až na šestnáctém místě. V kalendářním roce 2019 se výsledky Janova ale vylepšily, v lize prohrál pouze dva z devíti zápasů, když nad jeho síly byly týmy Cagliari a Parmy. Bezesporu nejcennější vítězství v sezóně zaznamenali svěřenci Cesare Prandelliho před reprezentační přestávkou, kdy jako první dokázali obrat o všechny body suverénně vedoucí Juventus. Pro Janov to byla velmi důležitá výhra, která ho posunula na jedenácté místo, přičemž disponuje už solidním náskokem devíti bodů na sestupové pásmo. Po odchodu polského kanonýra Piątka vede střeleckou tabulku tohoto celku Christian Kouamé, jenž má na kontě pouze čtyři branky.
Udinese Calcio

Domácí tým se už v minulé sezóně propadal tabulkou natolik, že se musel hodně strachovat o prvoligovou příslušnost i pro tento ročník. V něm to od něj rovněž není žádné terno. Udinese je s bilancí šesti výher, sedmi remíz a čtrnácti porážek na šestnáctém místě, přičemž má jediný náskok na sestupové pásmo. „Bianconeri“ si v boji o záchranu výrazně pomohli ve druhé polovině února, kdy porazili Chievo i Bologna, což jsou dva týmy z nejhorší trojky. Poté však svěřenci staronového kouče Igora Tudora doplatili na nejtěžší možný los, po prohře 1:4 s Juventusem se představili proti druhé Neapoli a prohráli 2:4. Udinese je na skóre 24:40, nejlepším střelcem je se sedmi góly a pěti asistencemi Argentinec Rodrigo De Paul.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu devětadvacátého kola italské Serie A. Od patnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Udinese a Janovem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62