Serie A - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Lecce - 23. února 2020   18:00

AS Řím
13' Ünder (Mchitarjan) • 37' Mchitarjan (Džeko) • 69' Džeko (Kluivert) • 80' Kolarov (C. Pérez)
4:0
(2:0)
AS Řím
Pau López – Peres, Smalling, Mancini, Kolarov – Cristante, Veretout – Ünder (61. C. Pérez), Lorenzo Pellegrini (46. Kluivert), Mchitarjan – Džeko (C) (81. N. Kalinić).
Lecce
Vigorito – Donati (82. Meccariello), Lucioni, Rossettini, Calderoni – Petriccione (46. Šachov), Deiola, Majer (66. Tachtsidis) – Barák, Mancosu (C) – Lapadula.

Máme tady konec. Od prvního poločasu se nic nezměnilo a naplnila se moje prognóza. AS dostalo přesně dva góly, stejně jako v první půli, a herní projev Lecce nebyl opravdu dobrý. Ano, v poslední části hry trefili tyčku, ale jinak Římané dominovali a jasně si dokráčeli ke třem bodům.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 8:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 9:6.
90+2'
90+1'
AS ještě stihlo jednu útočnou akci. Míč se ale nakonec vznesl hodně mimo branku a víc už toho asi dnes neuvidíme.
90'
K základní hrací době se přidají ještě dvě minutky.
89'
Rohový kop i na druhé straně. Všechny naděje ale skončily na skvělém zásahu brankáře Vigorita.
88'
Rohový kop Lecce byl dobře myšlený, ale nikdo z hráčů hostů se nakonec k míči ve vápně nedostal. zakročil opět Smalling.
87'
Další rána, kterou hráč Lecce schytal do zad. Tentokrát pálil Kluivert. Hráč byl velmi blízko něj.
86'
Ránu Mchitarjana zablokoval skvěle obránce soupeře, který ale schytal míč do zad. Obětavost však pomohla možná od pátého inkasovaného gólu.
85'
Lopéz si nyní dost riskantně za pokutové území pro míč. Přitom protihráč byl velmi, velmi blízko. Ale brankář AS to zvládl.
83'
Lecce se nepřestalo snažit, což je za tohohle stavu a herního projevu velmi sympatické.
82'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Giulio Donati, přichází Biagio Meccariello.
81'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Nikola Kalinić.
80'
AS Řím právě vstřelil branku!
Tohle už zavání debaklem. ALEKSANDAR KOLAROV posílá čtvrtý projektil Římanů do branky Vigorita. Po Pérezově přihrávce poslal míč rovnou do branky. Vigorito si na něj sice sáhl, ale nedokázal ho zkrotit. Asistence: Carles Pérez.
79'
AS už hodně uklidnilo hru. Poslední minuty už se tolik nežene do útoku a nechává hrát i US LECCE.
78'
Tohle nevypadalo úplně čistě! Po Mancosově centru byl v šestnáctce pravděpodobně faulován Lapadula. nebo to byla jen gravitace?
77'
Domácí měli nyní velké štěstí! Lecce po dobré akci orazítkovalo tyčku Lopézovy branky.
75'
Tachtsidis za to vzal opravdu rychle a vyslal okamžitě míč za obranu soupeře. Míč ale našel cíl jen u Lopéze.
74'
Tohle byl jasný faul! Mancosu byl podražen a Tachtsidis bude rozehrávat volný přímý kop.
73'
Domácí vyslali další dva centry, které měly velkou naději na úspěch, ale jeden z nich odcentroval Lucioni a druhý odklidil Vigorito.
71'
Nakonec je vše opět jinak! Sudí byl v kontaktu s VAR rozhodčím a po menším zkoumání je gól uznán!
70'
Gól neplatí, sudí viděl ofsajd a ani Kolarov ho neslavil.
69'
EDIN DŽEKO zvyšuje stav tohoto utkání! Po krásné kombinaci na ose Kolarov – Kluivert – Džeko bosenský snajpr dostal míč nadvakrát za Vigorita. . Asistence: Justin Kluivert.
68'
Útočná akce Římanů vypadala dost zajímavě, ale Peréz napálil hráče, který mu bránil. Míč se odrazil za autovou čáru.
67'
Smalling nyní opět skvěle zahrál na svém postu stopera. Podržel míč, když ho stíhali dva obránci a následně ho vykopl.
66'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Žan Majer, přichází Panagiotis Tachtsidis.
65'
Dalekonosná rána Majera, hráče Slovinska, mířila hodně vysoko nad branku. I to byl možná jeden z důvodů, proč bude pravděpodobně střídán.
64'
Kolarov si doběhl až k praporku, odkud posílal přízemní centr na Peréze. Do trajektorie míče ale skočil gólman Vigorito a lapil ho.
62'
Mladík Perez měl hned skvělou šanci z úvodu svého dnešního působení. Dostal dlouhou přihrávku, se kterou naběhl k rohu vápna, pak míč zasekl a poslal do středu na Džeka, který byl před brankou sám, ale míč se mu odrazil od kopačky.
61'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Carles Pérez.
60'
Domácí čelili rohovému kopu, ke kterému se postavili dva hráči. Kopl ho nakonec Calderoni, ale přímo na hlavu vysokého Smallinga.
59'
Barák vybojoval míč a posunul ho na Donatiho. Jeho rána ale mířila asi metr mimo tyčku Lopézovy branky.
58'
Lucioni poslal Pas na Mancosa, který se už už chtěl vydat dopředu, když byl ale nakonec zastaven skvělým skluzem Perese.
56'
Domácí opět předvedli krásnou fotbalovou akci, když Peres sprintoval s míčem po pravém křídle a před branku souběžně s ním nabíhal také Mchitarjan. Nakonec ale skvěle zasáhl jeden z domácích, který centr na střed zneškodnil skluzem.
55'
Římané začínají od brankáře, který rozehrával po odpískání ofsajdu hostů. Rychle se dostávají směrem k vápnu soupeře.
54'
Mancosu parádně vybojoval míč, ale uklouzl a dostal ho Under, který pak obkličkoval dva hráče. Skvělá kontrola míče v podání tohoto mladíka z AS.
53'
Lecce si tvořilo dobrou šanci, kterou ale nakonec Mancosu zazdil hodně nepovedenou přihrávkou a hosté se tak museli z předvápnového prostoru vystěhovat.
51'
Under byl faulován skluzem a za tohle rozhodně mohla být udělené karta. Tvrdý dopad na sobě ale nedal Under znát a už opět hraje.
50'
Dobrý centr v podání Džeka nakonec končí mimo vápno. Jeho spoluhráč ho nestihl zachytit.
49'
Žlutou kartu dostává mancini (AS Řím).
48'
Pau Lopez musel čelit přímému kopu, který byl zahrál skvěle. Ale domácí gólman se nenechal rozhodit a míč pokryl.
46'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Justin Kluivert.
46'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Jacopo Petriccione, přichází Jevhen Šachov.
46'
První poločas byl jasně v režii římského AS. To dokazuje nejen statistika držení míče (67% – 33%). Domácí vstřelili dva podobné góly, u kterých úplně zaspala obrana Lecce. Nejdříve se po Mchitarjanově přihrávce za obranu prosadil Under (13. min.) a potom taky sám Mchitarjan, kterému míč poslal Džeko (37. min.). Jestli zápas bude takto pokračovat dále, fanoušci na Stadiu Olimpico budou sledovat pohodové vítězství a můžeme očekávat ještě 1 nebo 2 góly domácích. Lecce musí opravdu hodně změnit, aby se zápasem něco udělalo.
45+1'
45'
K tomuto poločasu se bude přidávat pouze jedna minutka.
44'
Kolarov si nabíhal po levé straně kolem čáry, ale nezpracoval míč dobře a ten mu odletěl od kopačky. Hosté tedy můžou založit další akci odzadu.
43'
Další pozemní centr Lecce, se kterým si ale skvěle poradil Lopes. Nebál se skočit pro míč přímo k nohám soupeře.
42'
Cristante spadl a míč získal soupeř. Deiola dostal míč a pálil , jenže jeho rána skončila jen na Veretoutově holeni.
41'
Mchitarjan poslal skvělý centr na Pellegriniho, ale ten hlavičkoval za sebe. Tam se sice nacházel Veretout, ale musel se stáhnout.
40'
Petriccione skvěle zablokoval přihrávku soupeře na půlící čáře. Následně ukázal obdivuhodný sprint zakončený přihrávkou na Baráka, ale ten už nedokázal zakončit.
39'
Bruno Peres udělal stahovačku s míčem a následně vypálil pozemní ránu skrze vápno s hráči. Nikdo míč nedokázal zastavit, až pozorný gólman hostů.
37'
Máme tady další branku! HENRICH MCHITARJAN střílí podobný gól, jako byl ten Underův. Džeko vyslal pas za obranu, která absolutně propadla a Mchitarjan si na míč skvěle naběhl. Pak už jen zakončil za padajícím brankářem. Asistence: Edin Džeko.
36'
Jeden z domácích byl nyní ošetřován. Už může ale opět hrát a AS začíná další útok od svého brankáře.
35'
Lecce nyní v obrovské šanci! Skvěle ale zasahuje Mancini! Ten naskočil nohama vpřed na centr a ve vzduchu ho odkopl.
34'
Barák předvedl velmi špatné zpracování míče, když se Lecce dostávalo do šance. Od hrudi se mu míč odrazil až ke gólmanu soupeře.
32'
Donati se tvrdě střetl s Mchitarjanem, od kterého se míč nakonec odrazil do autu a vhazovat budou hosté.
31'
Ani další střela Edina Džeka nebyla úspěšná. Tvrdou ránu "do koše" chytil Vigorito a pak jí pro jistotu zalehl.
30'
"Pane bože, já jsem ale dřevo," musí se teď honit v hlavě Pellegriniho. Poté, co mu Džeko naservíroval míč skvěle do malého vápna ho hráč usměrnil z blízky placírkou mimo tři tyče.
29'
Smalling se ve vápně cpal k hlavičce, ale nakonec herní pomůcku do branky dostat nedokázal.
28'
Zajímavější ale byla šance Džeka, kterou ale založil Under. Ten prosprintoval celou pravou stranu a následně míč svisle poslal na Džeka. Jeho střela se zatočila a skončila těsně nad břevnem.
27'
Deiola skvěle dostal míč k penaltovému puntíku, ale tam ho vybojovala domácí obrana, takže hosté opět branku neohrozili.
25'
Lecce se na chvíli dostalo k míči, ale hrálo jen na své polovině a jakmile jí překročilo, okamžitě bylo obráno o míč.
24'
Rohový kop byl skvěle rozehrán přímo do chumlu hráčů, Mancini ho dokázal usměrnit na branku, ale zase ho zablokoval někdo z domácích.
23'
Kolarov sprintoval s míčem až ke hranici vápna, odkud poslal skvělou pozemní ránu. Ta se ale odrazila od soupeře a mířila těsně mimo.
22'
Z velké dálky zahrával přímý kop jeden z hráčů Lecce. Míč elegantně letěl vzduchem, ale proti mu byl Smalling, který ho parádně odhlavičkoval.
21'
AS Řím nyní využívá velkou část hřiště ke své kombinaci a vrací se ke své brance a pak zase okamžitě posouvají míč dopředu. Lecce vůbec nemůže získat míč.
19'
Under zamýšlel svou přihrávkou, že vyšle Perese, který sprintoval po pravém křídle, ale skvěle tam zasáhl Donati, který míč vykopl.
18'
Na druhé straně asi první zajímavější výpad Lecce, který však nakonec stejně končí jen míčem za postranní autovou čarou.
17'
Veretout zahrál pěkný rohový kop, který do malého vápna hlavičkoval Smalling, ale následně ho vyboxoval brankář Vigorito.
16'
Nyní si domácí při další útočné akci nerozuměli. Jeden z hráčů chtěl vyslat Džeka do úniku, ale ten jen stál na místě a sledoval míč, který se pohodově pronesl ke kopačkám soupeře.
15'
Vlci jsou hodně útočně aktivní a v podstatě se hraje jen na jejich útočné polovině, před vápnem soupeře.
13'
CENGIZ ÜNDER si naběhl pro přihrávku za obranu, kterou perfektně vymyslel Mchitarjan a následně už bez problémů zakončil. Asistence: Henrich Mchitarjan.
11'
Další centr měl namířeno do vápna Lecce, ale Vigorito si nyní už připsal zákrok, a to velice dobrý. Míč vyboxoval do autu.
10'
Edin Džeko si vyžádal míč do vápna, kde ale zakopl a zadní nohou míč už nestihl zakončit dost razantně, takže si hostující Vigorito nemusel připisovat zákrok.
9'
Cengiz Under si vybojoval míč a zkusil zakončit z prostoru před vápnem. Rána mu ale tolik nesedla a mířila tak pět metrů nad horní tyč.
8'
Vigorito rozehrál v malém vápně a jeho spoluhráč tam ještě vyměnil riskantně přihrávku s dalším kolegou z obrany. Naštěstí pro hosty ale obránce stihl míč vykopnout.
7'
Lorenzo Pelegrini si získal míč po centru a běžel sám na branku. Byl ale stíhán obráncem a tak zakončil. Jeho rána však nabrala trochu větší výšku, než by potřeboval.
6'
Při následném rohu se dotkl míč ruky jednoho z hostů v hostujícím vápně. VAR zkontroloval situaci, ale ruku neuznal stejně tak, jako hlavní sudí.
5'
Pellegrini na hranici vápna parádně vybojoval míč, posunul ho na Mchitarjana, ale ten poslal velmi špatný centr, který zamířil až mimo šestnáctku.
4'
Většinu času zatím míč drží římské AS, ale kromě slabé Džekovy hlavičky, která navíc mířila jen do boční sítě, si střelu na branku ještě nevypracovali.
3'
Peres dostal míčem přímo do choulostivých míst a určitě se mu nyní nebude běhat dobře. Pokračovat ale samozřejmě bude.
2'
Úvodní výkop zápasu na Stadio Olimpico provedl celek hostů. Ti dneska nastupují v bílých dresech, zatímco Římané zvolili klasickou domácí vraiantu.
1'

AS Řím: Pau López – Peres, Smalling, Mancini, Kolarov – Cristante, Veretout – Ünder, Lorenzo Pellegrini, Mchitarjan – Džeko (C).
Náhradníci: Cardinali, Fuzato – Çetin, Santon, Fazio, Ibañez, Spinazzola, Villar, N. Kalinić, Kluivert, C. Pérez, Perotti.

US Lecce: Vigorito – Donati, Lucioni, Rossettini, Calderoni – Petriccione, Deiola, Majer – Barák, Mancosu (C) – Lapadula.
Náhradníci: Gabriel, Chironi – Dell'Orco, Meccariello, Vera, Paz, Rispoli, Tachtsidis, Šachov, Maselli, Oltremarini, Rimoli..
US LECCE

Lecce se naopak v posledních dnech a týdnech daří. Třemi výhrami v řade tým opustil sestupové příčky, na které má ale stále náskok jen 3 body. Další soupeři výše ale taky nejsou nedostihnutelní. Udinese na patnácté pozici a Turín FC na čtrnácté pozici (s nejhorší formou v lize) mají jen o dva body víc. Lecce navíc trápí jasné favority. Dvě kola zpátky vyřídila Neapol, pět kol zpět zase ukradla Interu dva body za remízu. Lecce se daří a toho by dnes tým mohl využít.

AS ŘÍM

Římské AS zažívá velmi špatnou formu. V tabulce si sice drží pátou pozici, nedávno to ale ještě byla čtvrtá pozice před Atalantou a teoretický boj o titul. Nyní už na titul ztrácí vlci 31 bodů. V posledních pěti zápasech vyhráli jen jednou a další body si připsali za remízu. Zbytek prohráli. Na postupovou příčku do Ligy Mistrů jim chybí 6 bodů na již zmiňovanou Atalantu Bergamo.

Forma: P – P – P – R – V