Serie A - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Torino - 1. září 2019   20:45

Atalanta
38' D. Zapata (Pašalić) • 54' D. Zapata (A. Gómez)
2:3
(1:1)
Torino
24' Bonifazi  (Baselli) • 57' Berenguer  (Meïté) • 66' Izzo  (Baselli)
Atalanta
Gollini – Tolói, Djimsiti, A. Masiello – Hateboer, de Roon, Pašalić (63. Muriel), Gosens (79. Arana) – A. Gómez (C) (67. Malinovskyj) – Iličić, D. Zapata.
Doveri – Galetto, Fioritto
Stadio Ennio Tardini (Parma)
Torino
Sirigu – Izzo, Djidji, Bonifazi – De Silvestri, Baselli (78. Lukić), Rincón, Meïté, Aina – Berenguer (83. Laxalt), Belotti (C).
Gemello, Rosati – Millico, Lukić, Bremer, Singo, Rauti, Laxalt.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 12:6. Střely mimo: 7:2. Rohy: 12:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:15.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve kterém jsme se rozhodně nenudili. Ve druhé půli byly k vidění další tři branky, kdy nejprve obrat pro domácí dokonal druhou brankou Duván Zapata, ale hned vzápětí hosté srovnali díky zásahu Álexe Berenguera. Další obrat v utkání na sebe nenechal čekat ani deset minut, když hosty znovu do vedení poslal přesnou hlavičkou Armando Izzo. Domácí se poté snažili minimálně o vyrovnání, ale to se jim nepodařilo, takže hosté si odváží asi trochu nečekané tři body. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+3'
90+2'
Centr doletěl na zadní tyč, kde zakončoval Hans Hateboer, leč netrefil vůbec prostor branky.
90+1'
Na trávníku se svíjí jeden z hostujících hráčů, který byl faulován. Se vstáváním určitě za současného stavu spěchat nebude.
90'
Nastavovat se budou ještě 3 minuty.
89'
Přihrávka směrem k pokutovému území se domácím vůbec nepovedla, takže míč snadno sbírá Sirigu.
88'
Hráči Atalanty opět signalizují, že si soupeř při bránění pomohl rukou, ale sudí nechává pokračovat ve hře.
87'
Domácí se sice snaží prokombinovat do zakončení, leč zatím jim chybí nějaký moment překvapení.
86'
Žádný penaltový zákrok to však nebyl, takže mohl být rozehrán roh, po němž se domácí ke střele z hranice vápna dostali, avšak Sirigu dokázal zabránit míči v cestě do sítě.
85'
Centr z levé strany se ujal natolik, že ho obrana Turína odvrátila na rohový kop. Malinovskyj reklamuje ruku a sudí ještě konzultuje situaci s videorozhodčím.
84'
Atalanta se v posledních okamžicích vůbec nedostává k nějakému závěrečnému tlaku.
83'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Diego Laxalt.
81'
Defenziva turínského celku je velmi ostražitá a nedává soupeři nejmenší šanci se prosadit.
80'
Domácí se budou tlačit do zakončení, aby minimálně vyrovnali. Nyní získali výhodu již devátého rohu. Po něm budou zahrávat jubilejní desátý.
79'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Guilherme Arana.
79'
Duván Zapata v souboji o míč povalil soupeře a sudí mu píská nedovolený zákrok.
78'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Daniele Baselli, přichází Saša Lukić.
77'
Volný přímý kop zahráli hosté do vápna, kde však v poklidu odvrací obrana domácích.
76'
Marten de Roon vidí zblízka žlutou kartu po faulu na Berenguera. Sudí Doveri je rezolutní a kartu tasí okamžitě.
75'
Nepřesná přihrávka znamená další chvíle klidu pro defenzivu Turína. Sirigu navíc ušetřil i pár vteřin, když se nehnal za sebráním míče ze země a počkal si chvilku.
74'
Domácí mají míč na kopačkách a hledají prostor, kudy by mohli zaskočit dobře zformovaného soupeře.
73'
Hosté sice získali výhodu rohového kopu, ale vůbec nic z ní vytěžit nedokázali.
72'
Další zakončení domácích má na svědomí Luis Muriel, jemuž se však Sirigua nepodařilo prostřelit.
70'
Hans Hateboer končí na trávě po nedovoleném zákroku soupeře, který se kolem něj snažil prchnout směrem vpřed.
69'
Andrea Belotti se ocitl v gólové příležitosti, kterou neproměnil. Ovšem i pokud by branku dal, neplatila by, protože se nacházel v ofsajdu.
68'
Duván Zapata tentokrát špatně zpracoval prudkou přihrávku v pokutovém území turínského FC, takže o míč přišel.
67'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Ruslan Malinovskyj.
66'
FC Turín právě vstřelil branku!
Po následném volném přímém kopu se opět radují hosté a znovu si berou své vedení zpátky. Na skvěle kopnutý centr si naběhl ARMANDO IZZO a přesnou hlavičkou nedal Gollinimu šanci zasáhnout.
65'
Ostrý zákrok na Ainu trestá sudí Doveri žlutou kartou pro nizozemského internacionála Hanse Hateboera.
64'
Na krátkou vzdálenost rozehráli roh hosté, načež se k míči dostal za vápnem hráč v bílém, avšak hodně minul branku.
63'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Luis Muriel.
62'
Domácí měli výhodu rohového kopu, leč nic zásadního se jim vymyslet nepodařilo.
61'
Naopak hosté mohli udeřit, protože jejich přihrávka z pravé strany byla o něco povedenější, leč zde zakročila defenziva Atalanty.
60'
Nepříliš zdařilý centr domácích dokázala hostující obrana snadno odvrátit mimo vápno.
59'
Nepovedená akce Atalanty končí autovým vhazováním turínských na vlastní obranné polovině.
58'
Pro domácí je současný vývoj celkem šokující, protože když už se jim podařilo konečně dostat do vedení, okamžitě o něj přišli.
57'
Tak to byla velmi rychlá reakce na nepříznivý stav v podání hostů! ÁLEX BERENGUER si krásně narazil míč se spoluhráčem, čímž byla vyřazena obrana a následně už přesnou střelou překonal vyběhnutého Golliniho.
56'
Míč mají nyní na svých kopačkách hostující fotbalisté, kteří určitě budou chtít něco udělat s nepříznivým stavem.
54'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Parádní akci předvedl DUVÁN ZAPATA! Ustál osobní souboj s Djidjim, otočil se s míčem a unikl Izzovi, načež poslal tvrdou ránu směrem na branku, kde nedokázal míč zblokovat Djidji a dobře nezasáhl ani Sirigu.
53'
Josip Iličić dostal pěknou přihrávku do pokutového území, vyhnal se ale trochu z úhlu a nedokázal již zamířit mezi tři tyče.
52'
Pod velkým tlakem musel rozehrávat Pierluigi Gollini, ale situaci zvládl celkem dobře a nedovolil žádné komplikace.
51'
Hateboer se otočil s míčem u nohy, ale Aina byl pozorný a míč mu sebral a získal pro své barvy výhodu autového vhazování.
50'
Po rohovém kopu se hráči turínského družstva už ubránit dokázali a následně vykopává Salvatore Sirigu.
49'
A teď už Duván Zapata tam, kde ho chtějí vidět všichni fanoušci Atalanty – v pokutovém území soupeře s míčem u nohy. Tvrdou ránu však zblokovala obrana na roh.
48'
Zapata nepřesnou zpětnou přihrávkou zavařil spoluhráči, který musel hodně spěchat, aby míč alespoň odkopl před soupeřem.
47'
Domácím se podařilo získat výhodu rohového kopu, po němž musel dobrým zákrokem podržet svůj tým Sirigu.
46'
Duván Zapata byl vidět hned v úvodní minutě druhé půle, ale tentokrát v negativním smyslu, když loktem neúmyslně fauloval soupeře.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme se zatím dočkali dvou branek. Sledujeme poměrně zajímavé utkání, v němž měli více ze hry domácí, ale do vedení se přesto dostali hosté po povedeném rohovém kopu, na jehož konci zakončoval přesně Kevin Bonifazi. Domácí se však nevzdali a snažili se i nadále o vstřelení branky, což se jim přeci jen povedlo, když se po rychlé akci trefil Duván Zapata. I nadále byli o něco aktivnější domácí, ale další branku zatím přidat nedokázali. Můžeme tedy být zvědaví, co nám oba celky ukáží ve druhé půli, která začne přibližně v 21:47.
45+1'
45'
Nastavovat se bude ještě jedna minuta nad rámec základní hrací doby první půle.
45'
Po rohovém kopu domácích se nic zásadního neurodilo a poté ještě Djimsiti fauloval Rincóna.
44'
A tentokrát už se Zapata k zakončení dostat nemohl, protože před ním raději ukopl míč jeden z bránících soupeřů.
43'
Do další příležitosti se dostal Duván Zapata, leč tentokrát tísněn Izzem nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.
41'
Zapata dostal pod tlak rozehrávajícího Sirigua, který poslal míč do středu hřiště a tam o něj hosté snadno přišli.
40'
Na trávníku zůstal v nefotbalové pozici Tomás Rincón. Po chvíli přerušení už se ale opět pokračuje ve hře.
39'
Josip Iličić dostal možnost rozehrávat volný přímý kop z levé strany, míč lízl někdo z hostů a pro domácí ze situace vyplynul pouze zisk autového vhazování.
38'
Tak dlouho to vypadalo, že se domácí nebudou schopni dostat do pořádného zakončení, až dostal přihrávku od Maria Pašaliće DUVÁN ZAPATA, s ničím se nerozpakoval a tvrdou ranou na zadní tyč prostřeluje brankáře a srovnává nepříznivý stav.
36'
Před Zapatou skvěle odehrál jeden z hostujících zadáků, načež se hosté dostali do zajímavé pozice v pokutovém území, leč přihrávka naslepo nikoho v bílém nenašla.
35'
Zraněným fotbalistou je Berenguer, který již za pomoci lékařů odchází mimo hrací plochu. Po ošetření však zřejmě bude schopen pokračovat v utkání.
34'
Jeden z hostujících fotbalistů končí po souboji ve středu pole na trávníku a zatím se nezvedá.
33'
Andrea Belotti končí na trávníku po faulu domácích. To se příliš nezdá faulujícímu ani divákům na tribunách.
32'
Téměř na poslední chvíli dokázal jeden z domácích zadáků odstranit míč mimo nebezpečnou zónu ve vlastním pokutovém území, kam už se ke střele chystal naběhnutý soupeř.
31'
A další z domácích hráčů končí na zeleném pažitu po faulu hostujících fotbalistů. Obětí faulu se tentokráte stal Robin Gosens.
29'
Iličić skončil na trávníku po faulu hostujícího hráče. Následný volný přímý kop však domácí využít nedokázali.
28'
Turínští se snažili využít neblahého rozpoložení domácích, ale brankář Gollini tentokrát má míč ve své moci.
27'
Hosté se opět dostali do pokutového území soupeře, kde se jim podařilo vybojovat další roh. Tentokrát už si ale obrana domácích poradit dokázala.
26'
Na druhé straně sice domácí dovedli akci do zakončení, ale vzrušení bylo zbytečné, protože pomezní rozhodčí zvedá praporek na znamení ofsajdu.
24'
Pěkně rozehraný rohový kop Turína znamená trochu překvapivé vedení hostů! Přihrávka na krátko se povedla stejně jako následný prudký centr do pokutového území, na který si naskočil KEVIN BONIFAZI a přesnou hlavičkou nedal Gollinimu šanci zasáhnout.
23'
Rafael Tolói ukázal, že nasbíral velké množství zkušeností, což využil v souboji s Belottim, jehož nepustil před sebe v pokutovém území.
22'
Alejandro Gómez končí na zeleném pažitu po zákroku soupeře a stěžuje si u rozhodčího, že to bylo již poněkolikáté. Doveri zatím další kartu nevytahuje.
21'
Ola Aina raději takticky fauloval při návratu rozběhnutého protihráče a dostává žluté varování.
20'
Kapitán Andrea Belotti nevyhrál hlavičkový souboj ve vápně, ale získal alespoň výhodu rohového kopu. Po něm však hosté nic nevytěžili.
19'
Robin Gosens trochu podcenil rychlost rozběhnutého soupeře a už nedokázal odkopnout míč, který končí za postranní čarou, takže vhazuje turínský celek.
18'
Hateboer se snažil vyvézt míč po pravé straně, kde mu ale cestu zastoupil Ola Aina a ve skluzu poslal míč do autu.
17'
Ofsajdové postavení překazilo útočné snažení hostujícího celku, takže míč dostávají pod kontrolu domácí nastupující dnes v klasických černo-modrých dresech.
16'
Na druhé straně se domácí dostali do rychlého brejku, leč Hans Hateboer trefil pouze prostor, kde zasáhl Salvatore Sirigu.
16'
Přetažený centr Turína letěl na zadní tyč, odkud letěla hlavička na branku a Gollini měl co dělat, aby míč odpravil mimo branku.
15'
Po autovém vhazování se míč dostal až do vápna Atalanty, kde se však hosté už k ničemu vážnějšímu nepropracovali.
14'
Gosens raději odehrál míč do autu před rozběhnutým Belottim, takže se Turín dostane na útočnou polovinu na delší časový úsek.
13'
Další střelecký pokus vyslali domácí, avšak tentokrát dobře zasáhla obrana a nepustila míč k brankáři.
12'
Duván Zapata akrobaticky udržel míč a ještě se snažil najít spoluhráče, což se mu o kousek nepodařilo. Posléze se domácí přeci jen do zakončení dostali, ale Sirigu spolehlivě zasáhl a de Roonovu střelu vytěsnil.
11'
Po rohovém kopu se sice k míči dostal domácí hráč, ale byl trochu překvapen, takže míč nedokázal poslat směrem na branku.
10'
Opět v akci fotbalisté Atalanty. Rána Robina Gosense však byla zblokována a pak byl míč odpraven na rohový kop.
9'
Domácí vybojovali výhodu rohového kopu, jehož exekuci si vzal na starost Alejandro Gómez. Centr však zpacifikovala hostující obrana.
8'
De Silvestri nepředvedl zrovna nejpovedenější centr, takže míč mizí mimo hrací plochu.
7'
V další nadějné situaci se ocitli domácí, ale Gómezova střílená přihrávka byla příliš dlouhá pro Zapatu a na branku nemířila.
7'
Rychlá akce byla tažena Iličićem po pravé straně, kde si Slovinec navedl míč na střed, odkud vypálil, ale dobře zasáhl Sirigu.
6'
Nepovedená rozehrávka ze středu pole končí až u brankáře Golliniho, od něhož domácí zakládají útok.
5'
Duván Zapata se nedokázal protlačit do zakončení přes dobře postaveného zadáka hostujícího týmu.
4'
Na druhé straně letěl centrovaný míč zleva, ovšem nešlo o vůbec přesnou akci, takže defenziva Turína mohla zůstat naprosto v klidu.
3'
Už to vypadalo na velikou šanci hostů, ale nakonec situaci uklidňuje zdvižený praporek pomezního sudího, který signalizuje, že míč zmizel mimo hrací plochu před centrem.
2'
Josip Iličić po lehkém kontaktu upadl v pokutovém území soupeře, ale sudí Doveri správně vyhodnotil, že se o faul nejednalo.
1'
Hned v úvodní minutě jsme mohli sledovat centr hostujícího celku z pravé strany, který ale defenziva Atalanty odvrátila do autu.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Djimsiti, A. Masiello – Hateboer, de Roon, Pašalić, Gosens – A. Gómez – Iličić, D. Zapata.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Muriel, Palomino, Barrow, Freuler, Malinovskyj, Ibañez, Arana.

Turín FC: Sirigu – Izzo, Djidji, Bonifazi – De Silvestri, Baselli, Rincón, Meïté, Aina – Berenguer, Belotti.
Náhradníci: Gemello, Rosati – Millico, Lukić, Bremer, Singo, Rauti, Laxalt.

Rozhodčí: Doveri – Galetto, Fioritto.
Oba celky zaznamenaly vítězný vstup do ligové soutěže. Nejprve se začneme věnovat Atalantě, která si odvezla body ze Spalu. O dva zásahy se postaral kolumbijský útočník Luis Muriel. Tři body také zaznamenal Turín, jenž v domácím prostředí přehrál Sassuolo. V týdnu hostující celek nastoupil k odvetě Evropské ligy, ovšem v Anglii nestačilo na Wolves, a tak cesta v pohárech skončila.

V posledním vzájemném utkání vyhrál na domácí půdě Turín. Tři z posledních pěti zápasů skončily za nerozhodného stavu, a tak i dnes se dá očekávat vyrovnaný duel.

Turín – Atalanta 2:0
Atalanta – Turín 0:0
Atalanta – Turín 2:1
Vítám všechny fanoušky italské Serie A, která má na programu druhé kolo. V něm se představí Atalanta Bergamasca Calcio a Turín FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62