Bologna - Atalanta | ONLINE | 15.12.2019 15:00 | Serie A 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Atalanta - 15. prosince 2019   15:00

Ukončeno
Bologna
12' Palacio  • 53' A. Poli (Tomijasu)
2:1
(1:0)
Atalanta
60' Malinovskyj  (Barrow)
Bologna
Sestavy:
Skorupski – Tomijasu, Danilo, Bani, Denswil – Medel (63. Svanberg), A. Poli – Orsolini (90. M'Baye), Džemaili (C), N. Sansone – Palacio (79. Santander).
Náhradníci:
A. Da Costa, Sarr – Destro, M'Baye, Paz, Santander, J. Schouten, Skov Olsen, Svanberg.
Rozhodčí
Massa – Liberti, Vecchi
Stadio Renato Dall'Ara
Atalanta
Sestavy:
Gollini – Tolói (C), Palomino, Djimsiti – Castagne (63. Hateboer), de Roon, Freuler (54. Barrow), Gosens – Malinovskyj – Pašalić, Muriel (83. Colley).
Náhradníci:
F. Rossi, Sportiello – Barrow, Colley, Hateboer, Ibañez, Piccoli, A. Masiello.
Přenos se aktualizuje automaticky

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím domácích, kteří svého soupeře porazili poměrem 2:1. Bologna vstoupila do druhého poločasu velice dobře, povedlo se jí totiž vsítit druhou branku, čímž se tak trochu uklidnila. Nicméně stále mnohem nebezpečnější byla Atalanta, která se dostala ke kontaktní brance, avšak na vyrovnání už nestačila.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 3:7. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:16.
90+4'
Konec zápasu.
90+3'
Bologna tak vybojovala rohový kop, po kterém jsme sledovali rozehrávku nakrátko. Domácí nasbírali cenné vteřinky, navíc vykřesali zisk dalšího rohu.
90+2'
O definitivní rozhodnutí se pokoušel domácí Svanberg, který se přes pravou stranu protáhl až do pokutového území, kde jeho ránu zablokoval protihráč.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Ibrahima M'Baye.
88'
V krátkém časovém sledu je tu druhá žlutá karta pro Danila, který zastavil slibně se vyvíjející protiútok. Domácí zadák musí předčasně do sprchy!
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Atalanta si pořádně zahrává. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
87'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen něco málo kolem pěti minut, domácí stále střeží těsné vedení. V posledních minutách jsou mnohem aktivnější hosté.
86'
Žlutou kartu dostává Danilo (Bologna FC).
86'
Santander se jako první dostal k padajícímu předmětu, načež se mu povedlo roztáhnout hru na levou stranu, kde se bohužel pro něj nacházel pouze Tolói.
85'
Střídající Santander se zapojil do hry, nicméně v době nahrávky se nacházel v ofsajdovém postavení, což potvrdil také jednoznačný výrok pomezního sudího.
84'
Tomijasu si dával s provedením autového vhazování celkem dost načas, nakonec se mu do volného prostoru hnul Svanberg, který se nedostal na útočnou zónu.
83'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Ebrima Colley.
79'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Rodrigo Palacio, přichází Federico Santander.
78'
Hosté měli na kopačce vyrovnávací branku, nicméně první pokus dokázal Skorupski vyrazit, naopak ten druhý vystoupal vysoko nad horní konstrukci.
77'
Palacio tentokráte pracoval s míčem na levém křídle, kde ale narazil do dobře postaveného Tolóie, od kterého se balón odrazil zpět za postranní lajnu.
76'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Palacio (Bologna FC).
76'
Murielovi se povedlo natáhnout krok směrem do vápna, kde se ještě pokoušel najít Hateboera, avšak před druhým jmenovaným včas zakročil Denswil.
75'
Bani si nechtěl komplikovat život, proto raději přihrával až na kopačku brankáře Skorupskiho, který z jedničky poslal míč daleko na opačnou polovinu hřiště.
74'
Bologna se dožadovala faulu na Orsoliniho, nicméně sudí nechal pokračovat ve hře. To vedlo k centru od Pašaliće, který ale našel pouze pozorného Danila.
73'
Skorupski zůstal po předchozím střetu chvíli ležet na trávníku, avšak na nic vážnějšího to v žádném případě nevypadá. Domácí brankář bude odkopávat od branky.
72'
Atalanta začíná pořádně zlobit. Kombinace na malém prostoru přinesla kolmici na Barrowa, proti kterému včas vyběhl Skorupski, který dokázal zakročit.
71'
Žlutou kartu dostává Nicola Sansone (Bologna FC).
71'
Hodně nepřesně si počínal hostující Palomino, jehož pokus o přenesení hry na levou stranu skončil pouze v zámezí. Tomijasu si tak vyzkouší autové vhazování.
70'
Gosensovi se povedlo oslovit Barrowa, který velice chytře loboval míč přes Skorupskiho. Na poslední chvíli zakročil Bani, který vykopl balón z malého vápna.
69'
Orsolini se dostal jako první k volnému míči, který ještě špičkou kopačky procedil do tandemu na Džemailiho, jehož nabídku dokázal včas zkrotit zadák Djimsiti.
68'
Atalantě se povedlo odrazit útočnou snahu domácích, krátce poté se do kombinace zapojil také Barrow, který si nakonec centr levou nohou rychle rozmyslel.
67'
V posledních minutách se nám do hry připletlo celkem dost nepřesností, a to především ze strany Bergama. Navíc si ve vzduchu počínal agresivně Muriel.
63'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Gary Medel, přichází Mattias Svanberg.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Timothy Castagne, přichází Hans Hateboer.
62'
Žlutou kartu dostává Riccardo Orsolini (Bologna FC).
60'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Hosté se díky kontaktní brance dostávají zpět do zápasu! Obrovský kus práce totiž odvedl střídající Barrow, který si velice chytře počkal na náběh za obranu v podání RUSLANA MALINOVSKYHO, jenž procedil míč za vyběhnuvšího brankáře Skorupskiho.
60'
Krátce poté šel hodně ostrým způsobem do souboje o míč hostující de Roon, který zároveň fauloval jednoho z protihráčů. Nakonec je ale pískáno ve prospěch hostů.
59'
Tolói si celkem dost zahrával s míčem u vlastního pokutového území, kde se mu nakonec ještě povedlo oslovit brankáře Golliniho, který pro změnu odkopával.
58'
Režie si neustále vybírá předchozí okamžik, při kterém se domácí dostali do dvoubrankového vedení. To znamená, že Atalanta to bude mít hodně složité.
57'
Krátce poté se do pokutového území dokázal protáhnout Muriel, který to zkoušel snad třetím pokusem. Tento však proletěl hodně vysoko nad brankou domácích.
56'
Hodně zvláštním způsobem se povedlo odehrát míč Freulerovi, který byl navíc zastaven nedovoleným zákrokem. Atalanta bude zahrávat další volný kop.
55'
Obrannou povinnost si před malým momentem splnil Bani, který kraloval ve vzdušném souboji proti Murielovi. Bologna stále nadějně drží útočnou polovinu.
54'
O další útočný výpad se pro změnu staral Malinovskyj, který si neporozuměl s Freulerem. Na opačné straně se Palaciovi povedlo protáhnout Golliniho.
54'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Musa Barrow.
53'
Bologna právě vstřelila branku!
Další útočná snaha domácích končí druhou trefou zápasu! Hodně prostoru měl na pravé straně obránce Tomijasu, který poslal do pokutového území nadýchaný centr, na který si dokázal naskočit ANDREA POLI. Hlavička italského forvard zapadla přesně ke vzdálenější konstrukci.
52'
Danilo se snažil poslat míč na opačnou polovinu, jenže při tomto pokusu trefil ruku jednoho z protihráčů. Sudí byl pozorný, navíc nařídil volný kop pro domácí.
51'
Následně s vypětím všech sil dokázal na hranici šestnáctky zakročit obránce Djimsiti, který hodně podezřelým zákrokem zakročil proti aktivnímu Sansonemu.
50'
Atalanta vstoupila do druhého poločasu velice aktivně, nicméně domácí obrana si zatím dává pozor. To platilo také po ráně v podání útočníka Muriela.
49'
Kousek od středového kruhu se povedlo zasáhnout de Roonovi, který poté šikovným způsobem roztáhl hru na levou stranu, kde pro změnu zasahoval Tomijasu.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se u postranní lajny povedlo zorientovat hostujícímu Gosensovi, který poté v tísni raději ještě nahrával na nohu Freulera.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku. O tu se postarala Bologna, jenž zahrozila díky rychlému protiútoku. První poločas ale nepřinesl zrovna pohlednou podívanou, naopak jsme sledovali celou řadu osobních soubojů, které neustále kouskovaly toto vypjaté střetnutí.
45+1'
První poločas skončil.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Palacio se kousek za pokutovým územím uvolnil k zakončení, které poslal k zadní tyči. Gollini se natáhl a tento projektil dokázal přeci jenom vytlačit.
43'
Do důrazného souboje se pouštěl hostující Castagne, avšak ve vzduchu se povedlo včas zakročit Skorupskimu, který posléze výhozem nastartoval protiakci.
41'
Kousek od středového kruhu chyboval domácí Poli, který se tak nechal obrat o balón. Najednou to vedlo k vyložené šanci, nicméně zakončující Pašalić naprosto nepochopitelně přestřelil branku z malého vápna.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Hosté jsou najednou o poznání aktivnější, nicméně Muriel nepředvedl vůbec dobré vedení míče. Nic nebezpečného z toho nebylo, bude se pouze vykopávat.
38'
Tu si nakonec na sebe vzal Malinovskyj, který se snažil kroutit svůj centr směrem do malého vápna, avšak tam opětovně kraloval domácí brankář Skorupski.
37'
Aby toho nebylo málo, tak po dalším souboji skončil na zemi hostující Freuler. Celkem ochotný pád na zem znamená pro Atalantu zisk standardní situace.
36'
Skorupski se po krátké době opět podíval zpět k míči, se kterým rozehrál na vedle stojícího Danila, jenž se dostal pod hodně nečekaný nátlak soupeřů.
32'
Žlutou kartu dostává Mario Pašalić (Atalanta Bergamasca Calcio).
31'
Je za námi zhruba třetina zápasu, zatím sledujeme celkem vyrovnanou podívanou. Ve vedení je ale Bologna, jenž svého soupeře drží daleko od šestnáctky.
30'
Také hráči Atalanty měli možnost vhazovat od postranní lajny, avšak mnohem důrazněji šel do souboje Palacio, který zavezl míč na pravou stranu hřiště.
29'
O provedení autového vhazování se před malým momentem postaral domácí Tomijasu, kterému se nepovedlo najít nikoho ze spoluhráčů, nýbrž Gosense.
28'
Hosté se na malý moment podívali na opačnou polovinu, jenomže Gosens neměl moc času na práci s míčem, proto vyprodukoval zpětnou nahrávku na Freulera.
27'
Právě Sansone se ujal rozehrávky standardní situace, která se snesla pouze na hlavu jednoho z protihráčů. Bologna se opět dostává k sympatickému tlaku.
26'
V prvním dějství sledujeme celou řadu nedovolených zákroků. Ten poslední vytasil hostující obránce Tolói, kterému se ale povedlo zastavit aktivně hrajícího Sansoneho.
25'
Už to vypadalo, že Muriel poběží sám na brankáře, avšak Skorupski se opět dostal mnohem dříve k balónu. V opačném případě mohlo být skutečně zle.
24'
U svého pokutového území to na jedničku zvládl hostující Palomino, kterému se navíc povedlo vyvézt míč od velkého vápna, načež ho zezadu atakoval Palacio.
23'
Domácí hráči se však rychle dostali zpět k hracímu předmětu. Následovalo roztažení hry na pravou stranu, kde s tímto úmyslem ale počítal pozorný Djimsiti.
22'
Malinovsky se zdá být v pořádku, logicky tak bude pokračovat ve hře. Chvíli se ale nehrálo, navíc Bologna sportovním gestem odevzdala balón svému soupeři.
21'
Hlavní sudí přerušil hru, neboť na zemi zůstal ležet hostující Malinovsky. To se pochopitelně nelíbí domácím, kteří se zrovna dostali na útočnou polovinu hřiště.
20'
Posléze se k míči dostal také Skorupski, který se dostal bleskově ze svého území. Poté se včas dostal před Castagneho, jenž logicky nemohl ničím zahrozit.
19'
Kolmice v podání Tomijasua měla směřovat na Palacia, avšak ten se v době nahrávky nacházel v ofsajdu. Navíc se povedlo včas zakročit Palominovi.
14'
Bologna se navíc velice svižně dostala zpět k míči, se kterým si zahrál také domácí brankář Skorupski, kterému se pro změnu povedlo oslovit kolegu Džemailiho.
13'
Na první branku tohoto zápasu jsme tedy nemuseli dlouho čekat, do kýženého vedení se dostal domácí celek, avšak do konce zápasu zbývá hodně času.
12'
Bologna právě vstřelila branku!
Jenomže rohový kop branku nepřinesl, naopak domácí trestají díky rychlému protiútoku! Palacio roztáhl hru na pravou stranu, kde se do prudkého zakončení dostal Orsolini. Jeho rána trefila pouze brankovou konstrukci, avšak odražený míč si jako první našel RODRIGO PALACIO, před kterým číhala prázdná branka.
12'
Za pokutovým územím se navíc do míče opřel de Roon, jehož ránu ještě lehce tečoval jeden z protihráčů. Nakonec z toho bude další rohový kop pro Bergamo.
11'
Atalanta tak vykřesala zisk rohového kopu z levé strany, o který se postaral Malinovskyj. Jeho centrovaná nabídka směřovala pouze na hlavu pozorného Danila.
10'
Na opačné straně se do pokutového území prodíral Muriel, který měl kolem sebe doslova smečku protihráčů. Nakonec špičkou kopačky zasahoval Tomijasu.
9'
Kousek před pokutovým územím fauloval hostující Palomino, který zavadil o jednoho z protihráčů. Hlavní sudí překvapivě nechává pokračovat opět ve hře.
8'
Úvodní šanci tak měl na svědomí hostující celek, který se ale do vedení nedostal. Krátce po rozehrávce fauloval Gosens, domácí rozehrávají z vlastní poloviny
7'
Tutovka na straně Atalanty! Přihrávka pod sebe totiž směřovala na Malinovskyho, jehož rána z jedničky putovala kousek vedle branky soupeře.
6'
K míči se dostal také domácí brankář Skorupski, který poté konstruktivně rozehrával do strany na Denswila, jenž do rozehrávky ještě zapojil Tomijasua.
5'
Na opačné straně si nedovoleným zákrokem pomohl hostující Pasalič, který šel do souboje hodně agresivně. O rozehrávku volného kopu se tak postará Bani.
4'
Poprvé musel zasahovat brankář Gollini, který zasahoval proti centru z pravé strany. Atalanta se dostala pod menší tlak, avšak nyní už je zpět u míče.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali autové vhazování z pravé strany. O něj se postaral Tomijasu, kterému se posléze povedlo odcentrovat do vápna.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Bologna FC: Skorupski – Tomijasu, Danilo, Bani, Denswil – Medel, A. Poli – Orsolini, Džemaili, N. Sansone – Palacio.
Náhradníci: A. Da Costa, Sarr – Destro, M'Baye, Paz, Santander, J. Schouten, Skov Olsen, Svanberg.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Palomino, Djimsiti – Castagne, de Roon, Freuler, Gosens – Malinovskyj – Pašalić, Muriel.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Barrow, Colley, Hateboer, Ibañez, Piccoli, A. Masiello.

Rozhodčí: Massa – Liberti, Vecchi.
Atalanta Bergamasca Calcio

Na opačné straně stojí o něco lépe hrající Atalanta, která pro změnu okupuje sympatickou šestou pozici, což by v konečném důsledku znamenalo kvalifikaci o Evropskou ligu. Atalanta má na svém kontě osmadvacet bodů, navíc se v případě vítězství může dostat až před čtvrté Cagliari. Bergamo v posledních zápasech dalo zapomenout na nepovedenou formu, poslední dva duely totiž nabídly výhru. Atalantě se nejprve povedlo porazit Brescii přesvědčivým výsledkem 3:0, následně přišla na řadu mnohem těžší výzva, avšak Atalanta dokázala porazit i Hellas, tentokráte 3:2.
Bologna FC

Fotbalisté Bologny se po patnácti duelech nacházejí na dvanácté pozici, což značí spodní polovinu tabulky. Bologna na tom není zas tak špatně, doposud se jí totiž povedlo nasbírat šestnáct bodů, v případě vítězství ale může maximálně vystoupat o jednu pozici výše. Domácí tým tohoto duelu sice před čtrnácti dny konečně zvítězil, neboť se mu hodně překvapivě povedlo vyzrát na Neapol. Nicméně po této výhře ihned přišla na řadu porážka, a sice v rámci domácího střetnutí proti milánskému AC, které po divoké přestřelce dokázalo vyhrát těsným výsledkem 3:2.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Bologna FC a Atalanta Bergamasca Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
33. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Juventus 32 24 4 4 67:32 76
2. Atalanta 33 21 7 5 93:43 70
3. Inter Milán 32 20 8 4 68:34 68
4. Lazio 32 21 5 6 68:35 68
5. AS Řím 32 16 6 10 59:43 54
6. Neapol 32 15 7 10 52:43 52
7. Milán 32 14 8 10 45:41 50
8. Sassuolo 32 13 7 12 59:54 46
9. Verona 32 11 11 10 40:39 44
10. Bologna 32 11 9 12 46:51 42
11. Cagliari 32 10 11 11 48:46 41
12. Parma 32 11 7 14 44:44 40
13. Fiorentina 32 8 12 12 38:44 36
14. Sampdoria 32 10 5 17 39:54 35
15. Udinese 32 9 8 15 31:46 35
16. Torino 32 10 4 18 38:60 34
17. Janov 32 7 9 16 40:60 30
18. Lecce 32 7 8 17 40:71 29
19. Brescia 33 5 6 22 30:70 21
20. Spal 32 5 4 23 23:58 19
Články odjinud