Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brescia : Juventus - 24. září 2019   21:00

Brescia
6' Al. Donnarumma (Rômulo)
1:2
(1:1)
Juventus
42' Chancellor (vl.)  • 62' Pjanić
Brescia
Joronen – Sabelli, Chancellor, Cistana, Matějů (71. Morosini) – Dessena, Tonali, Bisoli – Rômulo (87. Ayé) – Al. Donnarumma (64. Matri), Balotelli.
Alfonso – Ayé, Gastaldello, Martella, Matri, Morosini, Špalek, Zmrhal.
Pasqua – Bindoni, Santoro
Stadio Mario Rigamonti (Brescia)
Juventus
Szczęsny – Danilo (21. J. Cuadrado), Bonucci (C), de Ligt, Sandro – Pjanić – S. Khedira, Ramsey (70. Bernardeschi), Rabiot – Dybala (81. Matuidi), Higuaín.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 10:8. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:14.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Juventus nakonec potvrdil roli favorita a z trávníku nováčka si odváží tři body za vítězství 2:1.

Domácí se v samém úvodu museli bránit, ale když se poprvé podívali do útoku, hned se dostali do vedení. Po přihrávce Romula propálil chybujícího Szczesného Alfredo Donnarumma. Juventus se následně dlouho nemohl dostat do tlaku. Až těsně před poločasem propadl míč po Dybalově rohovém kopu do těla Jhona Chancellora, který si vstřelil smolnou vlastní branku.

Po hodině hry rozehrávali hosté standardní situaci. Nejprve první pokus zastavila zeď, ale následně dostal míč do sítě Miralem Pjanić, který tak rozhodl dnešní duel. Brescia už neměla síly na zdramatizování zápasu. Juventus se tak minimálně do zítra dostává na čelo tabulky Serie A.
90+4'
90+3'
Sandro si pohlídal míč tělem před napadajícím Bisolim, poté ale zvolil jen daleký odkop na útočnou polovinu. Juventus drží soupeře daleko od své branky.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+1'
Mario Balotelli pálil z nebezpečné pozice. Po přihrávce Tonaliho se dostal do nadějného postavení, ale do střely se položil bránící Sandro. Následný rohový kop skončil jen vedle branky.
90'
Tak přece jen měl ještě Matthijs De Ligt práci. Nabíhající Matri zaměstnal mladého stopera Juventusu, ale nedokázal se uvolnit ke střele.
89'
Z místa přestupku kroutil balon do šestnáctky Miralem Pjanić. Střelec zatím rozhodujícího gólu, ale přetáhl centr jen daleko za vzdálenější tyč.
88'
Hosté mohli pokračovat v držení balonu rozehrávkou od rohového praporku. Po kombinaci na krátko se dostal k míči Rabiot, kterého poslal k zemi Morosini.
87'
Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Rômulo, přichází Florian Ayé.
86'
Zpoza pokutového území se opřel do střely střídající Federico Bernadeschi. Míč ale poslal jen daleko od domácí branky.
85'
Juventus drží balon pod kontrolou ve středu pole a nepouští soupeře do závěrečného tlaku. Pjanić s Rabiotem si několikrát vyměnili míč.
84'
Domácí se snaží útočit, ale zapomínají na obranu. S Khedirou mohl jít do kontru i Higuaín, ale druhý jmenovaný už nenašel dostatek sil na doplnění útoku.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Juventus sice vede pouze o jednu branku, ale po přestávce svého soka jednoznačně přehrává.
82'
Juan Cuadrado měl na levém kraji o něco více prostoru, do souboje s Morosinim si ale netroufl a raději poslal míč pod sebe na vlastní obránce.
81'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Blaise Matuidi.
80'
Hlavní rozhodčí pustil několik tvrdých zákroků a nyní musí krotit emoce. Zpětně za faul ve středu pole schytal žlutou kartu Cistana.
79'
Tempo hry po třetí brance lehce opadlo. Do střelecké pozice se dostával Sami Khedira, ale na hranici vápna ho srazil k zemi Cistana. Hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat.
77'
Brescia to rozhodně ještě nezabalila. Po přetaženém centru se ve skluzu snažil zakončit Alessandro Matri, ale z blízkosti branku hostů přestřelil.
76'
Zpoza postranní lajny vhazoval Morosini. Dále se ale k míči nedostal na hranici vápna Balotelliho. To už mohl postupovat do protiútoku Sami Khedira.
75'
Středem trávníku si to namířil do útoku Bernadeschi. Z velkého útoku poté pálil po prudké přihrávce Dybala, ale Joronen mohl jít i teď klidný.
74'
Higuaín vystartoval na Sabelliho. Vše musel uklidňovat až hlavní rozhodčí, který ale nechal mírnou potyčku bez trestu. Rozehrávat může Juventus.
73'
Domácím se nedaří získat míč a Juventus toho využívá. Dlouhou kombinaci přerušila až chyba Alexe Sandra při zpracování, míč mu utekl za postranní čáru.
72'
Juventus přece jen lehce ubral z útočného snažení. Khedirova přihrávka směrem na Rabiota postrádala přesnost.
71'
Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Aleš Matějů, přichází Leonardo Morosini.
70'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Federico Bernardeschi.
69'
Kombinace favoritů pokračuje. Rabiot byl ve hře na levém kraji, přihrávku na rozběhnutého Dybalu ale nedal nejpřesněji a tak se dostal k míči Romulo.
68'
S Khedirou si tentokrát narazil i Adrien Rabiot. Brescia se nestačí přesouvat tak rychle jako v prvním poločase a pomalu se znovu dostává pod tlak.
67'
Domácím hráčům dochází síly. Ve středu pole snadno získal míč Sandro, ale poté přišla zcela zbytečná ztráta po souboji s Bisolim.
66'
Na druhou stranu poté upaloval střídající Matri. Ještě chtěl vylepšit pozici přihrávkou na Balotelliho, ale italský útočník byl přichycen jen v ofsajdovém postavení.
65'
Juventus je najednou při chuti. Po další přihrávce Samiho Khediry mohl jít do útoku Dybala, ale dále než před vápno se hostující útočník nedostal.
64'
Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Alfredo Donnarumma, přichází Alessandro Matri.
62'
Juventus právě vstřelil branku!
Po faulu na Paula Dybalu rozehrávali hosté velmi nebezpečnou standardní situaci. Pjanićův pokus přes zeď se si nedostal, ale právě MIRALEM PJANIĆ se dostal k dorážce a to už prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Joronen měl zakrytý výhled a nemohl reagovat.
60'
I po hodině hry drží Brescia nerozhodné skóre proti vysoce favorizovanému Juventusu. Tentokrát zůstal na trávníku Paulo Dybala, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat.
59'
Také Matthijs De Ligt si z dnešního utkání odnese žlutou kartu. Nizozemský obránce vystartoval proti Romula, kterého poté tvrdě srazil k zemi.
59'
A další velká šance. Po rozehrávce volného přímého kopu zakončoval Adrien Rabiot, ale v téměř opuštěné branky trefil bránícího Sabelliho.
58'
Hosté se dostávají stále do větší a větší převahy. Nyní musel zastavit průnik Pjaniće jen za cenu tvrdého faulu Sandro Toneli.
57'
Juventus nebyl daleko od vedoucí branky. Gonzalo Higuaín si převzal míč v pokutovém území, poté ho šťouchl kolem Joronena, ale skvěle dokázal zasáhnout za překonaným brankářem Cistana.
56'
Higuaín si sice zpracoval míč v pokutovém území, ale měl kopačku příliš vysoko a to se nezamlouvalo hlavnímu rozhodčímu. Rozehrávat tentokrát bude Brescia.
55'
Rabiot se snažil prostrčit míč kolem Chancellora do pokutového území, ale trefil pouze špičku kopačky bránícího soupeře. Juventus bude muset začít znovu až od Szczesného.
54'
Brescia s přehledem drží soupeře ve středu pole. Záložní řada obhájců titulu se nemůže dostat k překvapivému řešení.
53'
Juventusu chybí větší aktivita směrem do útoku. Pjanićova přihrávka skončil jen u kopaček bránícího Tonaliho.
51'
Od De Ligta putoval míč směrem na Ramseyho, dále byl v pohybu i Dybala, ale k argentinskému útočníkovi se balon přes Sabelliho neměl šanci dostat.
50'
Také Juventus se poprvé ve druhém poločase dostal na útočné území. S Khedirou spolupracoval Pjanić, ale domácí obrana drží soupeře daleko od své branky.
49'
Domácí pokračovali rozehrávkou od rohového praporku. Romulo načechral míč do vápna, kde ho zasáhl hlavou Balotelli. Branku ale italský útočník minul.
48'
Brescia vstoupila do druhé půle s velkým elánem. Nejprve musel řešit prudký centr Bonucci, následně De Ligt dokonce jen odkopl za koncovou čáru.
47'
Druhý poločas odstartoval rozehrávkou ze středového kruhu domácí tým. S Donnarummou si následně chtěl narazit Romulo, ale jako první byl u balonu Rabiot.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Nováček z Brescie hraje v polovině utkání s obhájcem titulu nerozhodně 1:1.

45+2'
45+2'
Hosté se ještě dostali v nastavení do tlaku. Ale míč si výtečně pokryl tělem Balotelli a Bonucci musel útočníka domácího týmu opět jen faulovat.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
Na trávníku nyní skončil Sandro Tonali. Faulem se prezentoval ve středu pole Adrien Rabiot. Juventus po vyrovnávací brance výrazně ubral.
44'
K rozehrávce se postavil Mario Balotelli. Míč nepříjemně před brankářem Juventusu skočil, ale nakonec zamířil jen vedle levé tyče.
43'
Žlutou kartu vidí po faulu na Donnarummu Leonardo Bonucci. Brescia bude mít ještě šanci na ohrožení hostující branky.
42'
Juventus těsně před přestávkou srovnává stav. Od rohového praporku centroval Paulo Dybala, následně se v klubku hráčů odrazil míč ke JHONOVI CHANCELLOROVI a ten zamířil nešťastně do vlastní sítě.
41'
Na levém kraji spolupracoval se Sandrem Rabiot. Juventus se sice blížil k vápnu soupeře, ale Cuadrado ani následně Dybala neuspěli.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Brescia i nadále vede nad Juventusem o jednu branku. O tu se postaral již v samém úvodu pohotovou ránou Alfredo Donnarumma.
39'
Také Juventus se po chvíli usadil na útočné polovině trávníku. S Pjanićem si narazil Ramsey, následně byl u míče u Dybala, ale to už byla domácí obrana zformována před vápnem.
38'
A znovu je pískán ofsajd. Tentokrát přišla Dybalova přihrávka na Higuaína až příliš pozdě a starší z útočné dvojice přeběhl až za posledního obránce.
37'
De Ligt musel odvracet nebezpečí v krkolomné pozici. Zády k brance musel přes hlavu najít vlastního brankáře. To se mu nakonec kolem Bisaliho povedlo.
36'
Mario Balotelli byl znovu faulován. Obrana Juventusu nedokázal italského útočníka zastavit čistým způsobem.
35'
Juan Cuadrado se poprvé po svém příchodu na trávník dostal do náběhu. S bránícím Sabellim si ale rady nevěděl a po návratu musel faulovat.
33'
Brescia ještě pokračovala od rohového praporku. Míč propadl až ke vzdálenější tyči, odkud zakončoval nepřesně Cistana. I nyní se ale pískal ofsajd.
32'
Po faulu na Balotelliho rozehrával právě italský bouřlivák volný přímý kop. Dělovkou z velké dálky ale brankáře Juventusu nepřekvapil.
31'
I po více než půlhodině vede nováček nad obhájcem o jednu kartu. Také Matthijs De Ligt musel pořádně přitvrdit v souboji s Balotellim, žlutou kartu ale nyní neviděl.
30'
Po půlhodině hry mířili domácí do rychlého protiútoku. Bisoli ale nevyřešil nadějnou situaci ideálně a Dessena už na nepřesnou přihrávku nedosáhl.
29'
Po faulu na Sabelliho rozehrávali domácí hráči volný přímý kop. Balon směřoval přímo do šestnáctky, kde se ale dostal k hlavičce jen De Ligt.
28'
A znovu byl Higuaín v akci. Tentokrát mohl hlavičkoval po nadýchaném centru Khediry, ale na balon těsně nedosáhl. Rozehrávat bude od své branky Joronen.
27'
Zčistajasna vyplaval za obrannou linií domácího celku Gonzalo Higuaín. Zkušený útočník však tváří v tvář Joronenovi neuspěl. Následně se pískal navíc ofsajd.
26'
Nápor Juventusu se zvyšuje. Tentokrát kroutil míč do pokutového území Alex Sandro, nejvýše se všech se ale dostal Jesse Joronen, který sebral balon do rukavic.
25'
Chancellor si skvěle poradil s náběhem Higuaína. Argentinský útočník neměl potřebnou rychlost, aby předběhl přesného stopera soupeře.
24'
Stefano Sabelli vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Domácí fotbalisté se ale u balonu příliš dlouho nezdrželi a útočit mohou opět hráči Juventusu.
23'
Rabiotův centr pouze prolétl pokutovým územím a skončil v prostoru, kde nemohl být Dybala ani za ním nabíhající Cuadrado.
22'
Gonzalo Higuaín se dožadoval odpískání faulu, ale hlavní rozhodčí ho nevyslyšel. Brescia mohla pokračovat v útoku, ale Romulův pokus skončil vysoko nad.
21'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Danilo, přichází Juan Cuadrado.
20'
I po dvaceti minutách vede domácí Brescia nad vysoce favorizovaným Juventusem o jednu branku. Další akci domácího týmu zastavil odpískaný ofsajd.
19'
Rabiot si naváděl míč na pravačku, ale zpoza pokutového území nastřelil jen před sebou stojícího Cistanu. Následný pokus Khediry jen prosvištěl kolem vzdálenější tyče.
18'
Balotelli se stáhl pro balon až ke středovému kruhu, následně ale hrací předmět trestuhodně ztratil a pálit mohl Gonzalo Higuaín. Branku však netrefil.
17'
Na poslední chvíli musel odkopávat před napadajícím Donnarummou brankář Juventusu Szczesny. Brescia vhazovala zpoza postranní lajny, ale u balonu se příliš dlouho nezdržela.
16'
Domácí se stačí bránit, navíc nyní nebyl daleko od zisku ve středu pole Dessena. De Ligt si ale pomohl přihrávkou na Bonucciho.
15'
Argentinská dvojice na hrotu útoku nyní zavařila domácí obraně. Higuaín hlavičkoval po Dybalově centru jen těsně nad břevno.
13'
Rabiot měl balon pod kontrolou na levém kraji, po souhře se Sandrem pálil z otočky Higuaín, ale Jesse Joronen byl připraven na svém místě.
12'
Utkání pokračuje ve vysokém tempu. Juventus se usadil před pokutovým územím soupeře. Obranný val se pokoušel lobem Danilo, ale jeho pobídka do vápna byla příliš dlouhá.
11'
Adrien Rabiot mohl srovnat stav. Nejprve pálil jen do soupeře před sebou Paulo Dybala, následně měl otevřený prostor Rabiot, ale čerstvá posila z PSG poslala míč vysoko nad.
10'
Úvodní desetiminutovka vyšla o poznání lépe nováčkovi nejvyšší italské soutěže. Juventus sice drží balon pod kontrolou, ale do blízkosti Joronena se ještě nedostal.
9'
Navíc za faul na Balotelliho vyfasoval žlutou kartu Sami Khedira. To není ideální vstup do zápasu pro Starou dámu.
8'
Juventus se pokouší o rychlou rozehrávku. Rabiot byl příliš pozdě v souboji s Bisolim a hlavní rozhodčí nechal výhodu domácímu týmu. Po faulu na Balotelliho už musel pískat.
6'
Brescia právě vstřelila branku! Brescia jde senzačně do vedení! Khedirovi nevyšla přihrávka na Rabiota a tak se ve středu pole ujal balonu Tonali. Ten poté zavezl míč až před pokutové území, následně ho nabídl ALFREDU DONNARUMMOVI, který po chybě Szczesného rozvlnil síť.
5'
Fotbalisté Juventusu jsou od začátku utkání více u balonu. Nyní s Ramseym kombinoval ve středu pole Miralem Pjanić. Přes staženou obranu se ale hosté nemohou prosadit.
4'
Také Brescia se dostala s míčem na útočnou polovinu trávníku. Bisoli hledal na levém kraji postaveného Romula. Následně se ale dalším faulem proti Khedirovi provinil Balotelli.
3'
Balotelli se tělem pořádně opřel do Danila a poslal ho k zemi. Hlavní rozhodčí musel poprvé v zápase odpískat faul. Juventus bude pokračovat rozehrávkou.
2'
O úvodní rozehrávku se postarali fotbalisté hostujícího Juventusu. Dlouhý nákop na útočnou polovinu poslal Pjanić, ale na levé straně utekl balon Rabiotovi až za postranní čáru.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas pátého kola nejvyšší italské soutěže Serie A může za několik málo okamžiků začít.

Brescia Calcio: Joronen – Sabelli, Chancellor, Cistana, Matějů – Dessena, Tonali, Bisoli – Rômulo – Al. Donnarumma, Balotelli.
Náhradníci: Alfonso – Ayé, Gastaldello, Martella, Matri, Morosini, Špalek, Zmrhal.

Juventus FC: Szczęsny – Danilo, Bonucci (C), de Ligt, Sandro – Pjanić – S. Khedira, Ramsey, Rabiot – Dybala, Higuaín.
Náhradníci: Buffon, Pinsoglio – Bentancur, Bernardeschi, Can, J. Cuadrado, Demiral, Matuidi, Rugani.

23.01. 2005 Juventus – Brescia 2:0
Juventus znovu obhajuje v Serii A titul. Ve čtyřech úvodních kolech nenašel přemožitele a drží druhou příčku za zatím stoprocentním Interem. Na úvod zajížděli Stará dáma na trávník Parmy, jedinou branku vsítil v jednadvacáté minutě Giorgio Chiellini. To šlágr s Neapolí přinesl přestřelku. Hosté dokázali srovnat stavu z 0:3, ale ve druhé minutě nastavení si vstřelil vlastní gól Koulibaly a Juventus slavil vítězství. Jediné zaváhání prožil Juventus na půdě Fiorentiny, kde za devadesát minut gól nepadl. O víkendu poté musel tým trenéra Sarriho otáčet skóre proti Veroně, ale na konečných 2:1 upravil stav Cristiano Ronaldo.

Brescia jako nováček nejvyšší italské soutěže vstoupila do nového ročníku překvapivým vítězstvím 1:0 nad Cagliari. Následně však přišly na řadu dvě prohry s AC Milán a také na domácí půdě s Bolognou. O víkendu poté už Brescia opět bodovala naplno, když přehrála jedinou brankou Udinese.
Krásný úterní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší italská soutěž Serie A pokračuje již pátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Brescie, která před domácím publikem přivítá mistrovský Juventus.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62