Serie A - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Juventus - 29. července 2020   21:45

Cagliari
8' Gagliano (Mattiello) • 45+2' Simeone (Gagliano)
2:0
(2:0)
Cagliari
Cragno – Walukiewicz, Ceppitelli (C), Klavan – Faragò, Ionita, Rog (47. Paloschi), Mattiello – João Pedro (88. Pereiro) – Gagliano (46. Lykogiannis), Simeone (84. Birsa).
Davide Ghersini
Sardegna Arena, Cagliari
Juventus
Buffon – J. Cuadrado, Bonucci (C), Rugani, Sandro – Bentancur (76. D. Peeters), Pjanić (61. Zanimacchia), Muratore (61. Matuidi) – Bernardeschi, Higuaín (88. Olivieri), Ronaldo.
Szczęsny, Pinsoglio – Matuidi, Demiral, Coccolo, Olivieri, Wesley, D. Peeters, Vrioni, Zanimacchia.

Utkání předposledního kola Serie A mezi Cagliari a Juventusem skončilo překvapivou výhrou domácích 2:0. Cagliari vyhrálo po sedmi zápasech a vůbec potřetí za posledních osmnáct ligových duelů. Úřadující mistr byl sice v první půli lepší, ovšem domácí ze dvou střel na bránu vsítili dvě branky. Poprvé se v 8. minutě trefil Luka Gagliano po chystré zpětné přihrávce Federica Mattiella na malé vápno. Těsně před pauzou navíc hosty potrestal za mnoho zahozených šancí i Giovanni Simeone. Ve druhém poločase už Juventus tak nebezpečný nebyl, a proto si domácí vedení zaslouženě pohlídali.

Cagliari díky dnešní výhře poskočilo na třináctou příčku. Juventus už z trůnu v posledním kole nikdo sesadit nemůže.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 5:10. Střely mimo: 4:10. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 13:12.
90+6'
90+5'
Luca Zanimacchia vystihl špatnou rozehrávku domácích. Posléze si navedl míč ke střele z velké vzdálenosti. Jeho pokus ale špatný nebyl a gólmana Cragna pořádně provětral. I s tímto si však domácí brankář poradil.
90+3'
Přišel však útočný faul, který veškeré choutky Juventusu zhatil.
90+3'
Ani Olivieri se akcí v pokutovém území neprosadil. Pro svůj tým alespoň získal výhodu rohového kopu.
90+2'
Ronaldův centr z pravé strany skončil v náruči brankáře Cragna, jenž následně šetřil cenné vteřiny.
90+1'
Juventus má ještě 5 minut na to, aby zvrátil tento nepříznivý stav.
90'
Luca Zanimacchia vyslal z pravé strany centr, který ale žádného fotbalistu v černobílém dresu nenašel. Cagliari se následně ubránilo odkopem.
89'
Ani Ronaldovi nyní nevyšel individuální průnik středem hřiště. Vypadá to, že Juventus dnes body nezíská.
88'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází João Pedro, přichází Gastón Pereiro.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Gonzalo Higuaín, přichází Marco Olivieri.
88'
Na druhé straně mohl zkusit štěstí João Pedro. Rána ofenzivního záložníka ale mezi tři tyče nešla. Buffon zasahovat nemusel.
87'
Gonzalo Higuaín si nabíhal za obranu, ale nepohlídal si ofsajd. Cagliari tak bude mít k dispozici rozehrávku.
86'
Aléx Sandro pomohl ofenzívě a zkusil to střelou po zemi. Alessio Cragno byl ale znovu včas na svém místě a pohotově zakročil.
85'
Juan Cuadrado nezvládl celkem jednoduchou přihrávku. Poté se dostal do potíží, které nakonec vyřešil tím, že se nechal zfaulovat. Na zem spadl ochotně, ale hvizd z píšťalky arbitra se opravdu ozval.
84'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Valter Birsa.
83'
Bernardeschiho rána z voleje jen těsně minula zadní tyč. Alessio Cragno tentokrát zasahovat nemusel.
82'
Ani tentokrát však italští šampioni neudeřili. Cagliari se ubránilo bez závažnějších komplikací.
81'
Juventus získal rohový kop. Luca Zanimacchia pálil nepřesně, ale podle rozhodčího k teči došlo.
80'
Cristiano Ronaldo se po levé straně probil k razantní střele, kterou však nepřekonal skvělého Cragna, jemuž dnešní utkání opravdu vychází.
79'
Federico Bernardeschi vyslal přetažený centr, který doputoval do zámezí. Na tento pas ani Ronaldo nedoskočil.
78'
Hosté získali míč na své polovině a opět vyrážejí kupředu. Cagliari se už logicky zatáhlo na svou polovinu.
77'
Po faulu domácího kapitána Ceppitelliho poblíž pokutového území se kopal přímý kop. Cristiano Ronaldo kroutil míč přes zeď, jenže znovu ji pouze napálil.
76'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Daouda Peeters.
74'
Ionita při ponechané výhodě zamířil vpřed, ale přihrávku za sebe vůbec nezvládl. Juventus toho dokázal využít a rychle přenesl hru zásluhou Higuaína na opačnou stranu. Hosté ale nezakončili a pokračovat budou rohovým kopem.
73'
Sandrova pobídka směrem k Ronaldovi nebyla přesná. Do cesty přihrávky se obětavě vložil bránící hráč.
71'
Necelých dvacet minut před koncem řádné hrací doby následuje další přestávka k občerstvení.
70'
Zahrozili ale domácí fotbalisté. Nebezpečný centr ze strany udělal v pokutovém území Juventusu pořádné rušno. Pedro nezakončil, ale Simeone posléze ano. Pokus střelce druhé branky dnešního utkání ale mezi tři tyče nezamířil, přestože byl vyslán z dobré palebné pozice.
69'
Juventus opět přitlačil na pilu. Jestliže dnes nechce prohrát, tak musí ještě rapidně zlepšit svůj výkon, který ve druhém poločase není moc dobrý.
68'
Raketa z kopačky Cristiana Ronalda byla brankářem Cragnem vyražena do bezpečí. Pokus portugalského kanonýra byl tvrdý, ale nepříliš přesný, respektive nemířil k tyči.
67'
Do otevřenější obrany mohli projít domácí. Bonucci ale na poslední chvíli skluzem zasáhl.
65'
Rozehrávka rohového kopu na krátko Juventusu nevyšla dle představ. Bernardeschi zkusil překvapit neočekávanou střelou z dálky. Míč mu však vůbec nesedl a svezl se mu po noze. Rána skončila daleko od brány Cagliari.
65'
Žlutou kartu dostává João Pedro (Cagliari Calcio).
64'
Stará dáma to zkusila centrem po pravé straně z nohy Cuadrada. Míč však byl okamžitě odkopnut stoperem Lucou Ceppitellim, jenž dnes hraje velký zápas.
63'
Leonardo Bonucci si na dálku něco hlasitě vyříkával s jedním ze svých protihráčů. Po faulu na polovině Juventusu budou rozehrávat právě hosté.
62'
Čerstvý Luca Zanimacchia vybíhal při prvním kontaktu s míčem z ofsajdu. Balón tak opětovně připadá k moci domácích fotbalistů.
61'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Luca Zanimacchia.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Simone Muratore, přichází Blaise Matuidi.
60'
Po uvolnění od Miralema Pjaniće pálil Ronaldo opět do bránících hráčů. Maurizio Sarri mezitím u postranní čáry chystá první střídání.
59'
Domácí vybojovali standardní situaci. Do velkého vápna přistál centr, který byl okamžitě odvrácen.
58'
Higuaínovi se nepovedla přihrávka do strany, kde se už rozbíhal Ronaldo. Obránci Cagliari ale byli rychlejší.
57'
Muratoreho načechraný centr našel hlavu Bernardeschiho. Zakončení křídelníka hostů ale nebylo přesné. Bránu minulo o znatelný kus.
56'
Simone Muratore se při sprintérském souboji po levém křídle přes obránce Walukiewicze nedostal. Domácí hráč nechal balón doputovat do zámezí. Následovat bude odkop od brány.
54'
Hlavičkující Sandro po následném rohu trefil bránu, ale opět vše jistil pozorný brankář Alessio Cragno.
53'
Rodrigo Bentancur uvolnil Aléxe Sandra. Brazilský krajní bek vypálil z uctivé vzdálenosti razantně, jenže pouze doprostřed brány. Cragno tak jeho pokus vyrazil nad horní tyč.
51'
Domácí sehráli další pohlednou akci, která skončila odmávaným ofsajdem. Pedro načechral míč Simeonemu, jehož pohotové zakončení fantasticky vyrazil Buffon. Vše však kvůli ofsajdu vyšlo vniveč.
50'
Obrana hostů teď bude pochopitelně otevřenější. João Pedro toho rychlou akcí málem využil, ale pravou tyč ze svého pohledu ranou z velké dálky netrefil.
49'
Alberto Paloschi se na hřišti uvedl faulem. U postranní čáry seslal k zemi Cuadrada, jenž vybojoval míč zpět do moci turínských fotbalistů.
48'
Juventus vykombinoval zálohu domácích ve středu hřiště, ale při finální přihrávce chyběla Muratoremu přesnost.
47'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Marko Rog, přichází Alberto Paloschi.
46'
Hosté začali u míče a hned to Ronaldo zkusil dalekonosnou ranou. Jeho pokus ale domácí v pohodě zablokovali.
46'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Luka Gagliano, přichází Babis Lykogiannis.
46'
První půle je za námi. Cagliari vytěžilo maximum ze svých možností a přestože byl Juventus nebezpečnější, tak domácí vedou 2:0. Skórovali už v 8. minutě po rychlé souhře ve vápně hostů. Těsně před poločasem navýšil vedení Cagliari Simeone, jenž prostřelil Buffona z větší dálky.
45+4'
45+3'
Ještě se pokračovalo ve hře a Juventus rozehrával přímý kop. Dělovka Miralema Pjaniće se ale do brány nevešla.
45+2'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Domácí jsou však nesmírně efektivní a i ze své druhé šance dávají gól. Gagliano posunul míč GIOVANNIMU SIMEONEMU, který se prosadil z hranice pokutového území přesnou střelou k zadní tyči. Zde ale Gianluigi Buffon nebude mít čisté svědomí, protože balón vyrazit mohl. Na obranu brankářské legendy však nutno podotknout, že míč lehce zaplaval. 2:0. Asistence: Luka Gagliano.
45+1'
Leonardo Bonucci vyhrál hlavičkový souboj na své polovině, ale míč pouze posunul do autu. Minutu před koncem poločasu tak na balónu budou domácí.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Cuadrado prostrčil míč na Bentancura, jenž z ideální pozice trefil gólmana Cragna. Ani tato šance Juventusu vyrovnání nepřinesla.
44'
Domácí se pro tuto chvíli ubránili alespoň tím, že vyhnali hru na půlící čáru. Hosté se však nevzdávají a zřejmě se pokusí ještě zahrozit v prvním poločase.
42'
Hosté i nadále touží po vyrovnání. Tlak Juventusu je velký, ale gólem prozatím neskončil. Bernardeschimu se nepovedla střela z dálky. Skončila v hrsti obránců Cagliari.
41'
Juan Cuadrado dostal od bránících hráčů v tmavých dresech až příliš volného prostoru, kterého využil. Navedl si míč ke střele. Kolumbijec vypálil jen těsně vedle levé tyče ze svého pohledu. Cragno by na tento pokus byl krátký, pokud by však šel směrem do brány.
39'
Opět se Juventus dostal až k vápnu, ale tam si Ronaldo při zpracování míče pomohl rukou. Rozhodčí musel zapískat.
38'
Po rohovém kopu zůstal v pokutovém území domácích Gonzalo Higuaín úplně osamocen. Jeho akrobatické zakončení skončilo těsně nad horní tyčí. Tato šance rozhodně měla skončit brankou.
38'
Ronaldo však napálil pouze zeď, takže hosté budou pokračovat rohovým kopem.
37'
Po faulu domácího celku bude Juventus zahrávat přímý volný kop zhruba z pětadvaceti metrů. To je ideální parketa pro Cristiana Ronalda.
36'
Ronaldo těsně před šestnáctkou domácích kouzlil s míčem, ale zároveň čekal na podporu spoluhráčů po křídle, která však nepřišla.
35'
Juventus to vzápětí zkoušel dlouhým přenesením hry až k Ronaldovi. Obránci Cagliari ale zapracovali rychleji a míč odvrátili.
34'
Po ztrátě hostů vyrazili vpřed domácí. Rog hledal na levé straně Simeoneho, kterému se klička okolo Cuadrada nepovedla.
32'
A po rohu Stará dáma pořádně zahrozila! Cragno centr Pjaniće sice vyboxoval před sebe, ale přímo ke kopačce stopera Bonucciho, jehož prudká rána skončila těsně vedle vzdálenější tyče.
31'
Sražená střela Cristiana Ronalda skončila těsně vedle zadní tyče. Do brány sice nezapadla, ale hosté alespoň budou mít k dispozici rohový kop.
30'
Gonzalo Higuaín nenašel přesně nabíhajícího Bentancura, který si to mířil do pokutového území. Argentinský útočník v úvodní půlhodině nepodává optimální výkon.
29'
Až nyní se bude pokračovat ve hře. Alessio Cragno se ujímá odkopu od své brány.
26'
Odehrálo se zhruba šestadvacet minut hry a stav zůstává příznivý pro domácí tým. Nyní přichází pauza k občerstvení.
25'
Žlutou kartu obdržel i Maurizio Sarri za své protesty.
25'
Miralem Pjanić už také viděl žlutou kartu. Celkem zbytečně dohrál Pedra, který inkasoval nepříjemnou ránu na stojnou nohu.
23'
Domácí se dlouho snažili kombinovat u středového kruhu, ale pozdější přihrávka na Simeoneho přesná nebyla. Juventus se zadarmo dostal k balónu.
22'
Juan Cuadrado ale prostor na pravé straně už měl a hned z toho pronikl do vápna. Poté oslovil Bentancura, který vystřelil zpoza pokutového území vysoko nad bránu.
21'
Aléx Sandro před sebou neměl moc volného prostoru, a proto po levém křídle nakonec vpřed nevyrazil. Defenzíva zatím domácím funguje na jedničku.
20'
Cagliari se dostalo na půlící čáru, kde se nyní snaží udržet míč. V úvodních dvaceti minutách sledujeme vyrovnaný fotbal.
19'
Cristiano Ronaldo nepropálil hradbu těl před sebou. Portugalec pálil zhruba z dvaceti metrů, ale Cragno proti jeho ráně zasahovat nemusel.
18'
João Pedro ukázal své individuální schopnosti pěkným ofenzivním průnikem. Na hranici vápna ale nevystřelil moc tvrdě a Gianluigi Buffon tak zasáhl bez větších potíží.
17'
Žlutou kartu dostává Marko Rog (Cagliari Calcio).
16'
Federico Bernardeschi si ve vápně Cagliari navedl míč do středu a křížnou střelou se pokusil překvapit gólmana. Jeho ránu tečoval pár metrů před brankovou čárou Ronaldo, jenž míč nasměroval do sítě. Gól ale kvůli ofsajdu neplatil.
15'
Buffon zasahovat nemusel, přestože se Marko Rog k zakončení hlavou dostal. Bránu Juventusu ale znatelně minul.
14'
Giovanni Simeone díky své výtečné práci tělem dokázal vybojovat rohový kop. Domácí tak vůbec poprvé v zápase rozehrají od rohového praporku.
13'
Rychlou akci táhl po pravé lajně Cuadrado, ale přes důsledného obránce Mattiella se nedostal.
11'
Po ostrém souboji na středu hřiště schytal ránu domácí João Pedro. Nejlepší střelec týmu a zároveň šestý nejlepší střelec soutěže musel být chvíli ošetřován.
10'
Juventus si hned vzápětí vybojoval rohový kop. Před bránou se sice vytěžil závar, ale Cagliari se nakonec dokázalo ubránit.
8'
Domácí rychle vyrazili vpřed a z první velké šance vytěžili branku. Paolo Faragò vyslal přízemní centr z pravé strany, který vápnem doputoval k Mattiellovi, jenž stál u zadní tyče. Levý záložník míč vrátil na malé vápno, kde si se zakončením poradil LUKA GAGLIANO, který propálil Buffona. 1:0. Asistence: Federico Mattiello.
7'
Staronový italský mistr už přebírá iniciativu. Začíná s obléháním okolo pokutového území domácího celku.
6'
Tentokrát se Muratore pokusil prostrčit míč do kraje, jenže nebyl přesný. Ronaldo se mu rozběhl na opačnou stranu, takže balón nezkrotil.
5'
Cristiano Ronaldo si povodil míč blíže k vápnu, odkud zpětnou přihrávkou oslovil Muratoreho. Záložník hostů vystřelil z velké dálky doprostřed brány, kde stál Cragno připraven.
4'
Úvodní minuty patří domácím, kteří drží míč na svých kopačkách. Stará dáma zatím do ofenzivní činnosti vpuštěna nebyla.
2'
Luka Gagliano zkoušel po rychlé akci vypálit z hranice vápna. Jeho jemně přizvednutou střelu ale Gianluigi Buffon dokázal zachytit.
1'
Dlouhý nákop domácích až do vápna Juventusu nedoputoval. Bonucci míč odhlavičkovávat nemusel. Nebyl nikým blokován, takže jej nechal propadnout až k Buffonovi.
1'
Oba celky už přišly na hrací plochu. Cagliari nastoupí v tmavě modrých dresech. Juventus navlékl tradiční černobílé dresy.

Cagliari Calcio: Cragno – Walukiewicz, Ceppitelli (C), Klavan – Faragò, Ionita, Rog, Mattiello – João Pedro – Gagliano, Simeone.
Náhradníci: Rafael – Paloschi, Birsa, Pisacane, Pereiro, Lykogiannis, Marigosu, Ragatzu, Lombardi, Delpupo, Ladinetti, Carboni.

Juventus FC: Buffon – J. Cuadrado, Bonucci (C), Rugani, Sandro – Bentancur, Pjanić, Muratore – Bernardeschi, Higuaín, Ronaldo.
Náhradníci: Szczęsny, Pinsoglio – Matuidi, Demiral, Coccolo, Olivieri, Wesley, D. Peeters, Vrioni, Zanimacchia, Frabotta.

Rozhodčí: Davide Ghersini.
Stejně jako v předešlých utkáních po koronavirové pauze se bude hrát i dnes bez diváků.
Poslední vzájemné zápasy

06.01.2020 Juventus - Cagliari 4:0 (3x Ronaldo, Higuaín)
02.04.2019 Cagliari – Juventus 0:2 (Bonucci, Kean)
03.11.2018 Juventus - Cagliari 3:1 (Dybala, vlastní Bradaric, Cuadrado – Pedro)
06.01.2018 Cagliari – Juventus 0:1 (Bernardeschi)
19.08.2017 Juventus - Cagliari 3:0 (Mandžukič, Dybala, Higuaín)

Všechny tyto zápasy se odehrály v rámci Serie A.
CAGLIARI CALCIO

Cagliari v následujících dvou kolech bude hrát jen o co nejlepší konečné umístění. Momentálně je tento celek na 14. příčce se ziskem 42 bodů. Počet bodů nestačí na boj o evropské poháry, ale na druhou stranu je dostatečný na to, aby se Cagliari nezapojilo do bojů o záchranu. Družina kouče Waltera Zengy se tabulkou propadla, jelikož nezvítězila už sedmkrát v řadě. Druhá polovina sezony pro Cagliari nedopadla dobře, neboť z posledních sedmnácti zápasů zvítězilo jen dvakrát. V předminulém kole Cagliari nestačilo na Lazio, kterému podlehlo poměrem 1:2. V kole minulém na domácí půdě podlehlo i Udine 0:1.
JUVENTUS FC

Stará dáma vyhrála Serii A už podeváté v řadě. Turínský velkoklub si v minulém kole zajistil konečné prvenství domácí výhrou nad Sampdorií Janov 2:0, kterou brankami zpečetili Cristiano Ronaldo a Federico Bernardeschi. Historicky nejúspěšnější italský celek tak oslavil titul i pod trenérem Mauriziem Sarrim, jenž tímto počinem dokázal navázat na své předchůdce Antonia Conteho a Massimiliana Allegriho. Juventus momentálně vede tabulku o 5 bodů před Atalantou, která však už v tomto kole má odehráno. Černobílí z dosavadních 36 zápasů hned šestadvacetkrát zvítězili, pětkrát remizovali a pětkrát prohráli. V posledních kolech však družina kouče Sarriho nemá příliš oslnivou formu, neboť vyhrála jen dva ze šesti uplynulých klání.
Přeji příjemný středeční večer při sledování textového přenosu z italské Serie A. Fotbalisté Cagliari Calcio v rámci 37. kola soutěže přivítají již známého mistra Juventus Turín. Zápas začíná ve 21:45. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62