Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Neapol - 24. srpna 2019   20:45

Fiorentina
9' Pulgar  • 52' Milenković (Pulgar) • 65' K-P. Boateng (Castrovilli)
3:4
(1:2)
Neapol
38' D. Mertens  (L. Insigne) • 42' L. Insigne   • 56' Callejón  (L. Insigne) • 67' L. Insigne  (Callejón)
Fiorentina
Drągowski – Venuti, Pezzella (C), Milenković, Lirola – Pulgar, Badelj (73. Benassi), Castrovilli – Sottil (77. Ribéry), Vlahović (61. K-P. Boateng), Chiesa.
Terracciano – Benassi, Biraghi, K-P. Boateng, Ceccherini, Cristóforo, Montiel, Ranieri, Ribéry, Simeone, Terzić, Żurkowski.
D. Massa
Stadio Artemio Franchi
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui (71. Ghoulam) – Callejón, Allan (72. Elmas), P. Zieliński, L. Insigne (C) – Ruiz – D. Mertens (84. Hysaj).
Karnezis, Ospina – Elmas, Gaetano, Ghoulam, Hysaj, Chiricheş, Luperto, Nikola Maksimović, Malcuit, Verdi, Younes.

Neapol nakonec dokázala udržet vedení, avšak dnešní výhra vedla hodně trnitou cestou. Po prvním poločase vedla Neapol 2:1. Avšak na počátku druhého dokázal srovnat zápas Nikola Milenković. Vyrovnaný stav trval čtyři minuty, když se Neapol opět dostala do vedení a to zásluhou José Maríe Callejóna . Fiorentina se však nehodlala vzdát a Kevin-Prince Boateng opět srovnal – 3:3! Avšak ani tentokrát vyrovnaný stav netrval dlouho a potřetí se do vedení dostali hosté a to zásluhou Lorenza Insigneho!
Zápas se musel celkově nestrannému fanouškovi líbit. Mnoho šancí k vidění nebylo, ale to vše vynahradilo celkových sedm branek.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 21:16.
90+6'
90+5'
Žlutou kartu dostává Germán Pezzella (ACF Fiorentina).
90+4'
Žlutou kartu dostává Kevin-Prince Boateng (ACF Fiorentina).
90+4'
Vysoký centr do vápna, který ihned eliminuje defenzíva Neapole.
90+3'
No, a domácí trené měl nejspíše nějaké poznámky a dostává žlutou kartu!
90+2'
Franck Ribéry se právě na oné hranici šestnáctky střetl a Hysajem, který taktéž nedávno střídal. Nakonec to však není vyhodnoceno jako pokutový kop!
90+1'
Hráč Fiorentiny upadl kousek za hranicí šestnáctky, ale pokračuje se dále.
90+1'
Žlutou kartu dostává Piotr Zieliński (SSC Neapol).
90+1'
Prvním poločas byl nastaven o dvě minuty, druhé nastavení bude raz tak delší.
90'
Běží nám poslední minuta zápasu! Neapol je blízko k úvodnímu vítězství v novém ročníku Serie A.
88'
Míč po rohovém kopu propadl až na střed vápna, kde v krkolomné pozici zakončoval Germán Pezzella, který však netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
87'
Dlouhý centr do vápna je odražen na rohový kop. Neapol nyní čekají perné minuty závěru zápasu.
86'
Snaha Fiorentiny jde vidět, ale už je taková křečovitá.
85'
Fabián Ruiz je odchovancem Betisu Sevilla. Ten v minulém roce udělal velký progres a určitě stojí zato, jej sledovat, jak si povede v tomto novém ročníku.
85'
Fabián Ruiz se pokoušel udržet míč. Nakonec je faulován.
84'
Dries Mertens, autor vyrovnávací branky na 1:1, opouští hřiště a na jeho místo nastupuje Elseid Hysaj.
84'
Franck Ribéry nyní zamotal hlavu obránci. Nakonec centruje do zázemí.
83'
Nyní po faulu Neapole se k míči dostává Fiorentina, která již má nejvyšší čas k tomu, aby se nadechla k poslednímu náporu.
81'
Faul ze strany domácích a jejich soupeř může v poklidu rozehrávat z vlastní poloviny hřiště. Neapol už v závěru zápasu nebude nikterak spěchat.
80'
Ribéry, jako starší mazák, udílí rady svým spoluhráčům a povzbuzuje své spoluhráče na hřišti.
78'
Neapoli se v posledních minutách daří držet svého soka zkrátka. Avšak ani hostující celek se nyní nedostává do šancí. Neapol v dnešním zápase si příliš mnoho šancí nevytváří. Naopak je hodně produktivní a téměř z každé větší akce z toho byla ihned branka.
77'
A na trávník přichází nová posila týmu, Franck Ribéry střídá Sottila. Uvidíme, jak se tomuto francouzskému záložníkovi bude dařit v novém angažmá.
76'
Germán Pezzella byl nyní hráčem, který se dopustil faulu, ač s tím příliš nesouhlasí.
75'
Ještě čtvrt hodiny mají domácí k tomu, aby dokázali opět srovnat krok se svým soupeře. Fiorentina pouze jednou vedla a to na začátku zápasu. Od té doby už jen dotahuje skóre svého soka. Vyrovnaný stav netrval nikdy dlouhou dobu.
74'
Kombinace hostujícího celku, který bude chtít dát další branku a tím rozseknout zápletku tohoto, brankově bohatého, utkání.
73'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Marco Benassi.
72'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Allan, přichází Eljif Elmas.
71'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Faouzi Ghoulam.
70'
Dokonce zápasu nám ještě zbývá hodně času a uvidíme, jestli bude pokračovat tento nevídaný střelecký apetit obou mužstev.
69'
Lorenzo Insigne dnes hraje dobré utkání, když se podílel na všech čtyřech dosavadních brankách Neapole. Dvě vstřelil a u dvou asistoval!
67'
Neapol právě vstřelila branku!
Neapol jde opět do vedení! Hezká útočná akce. Míč šel z levé strany na pravou stranu, kde z první centroval před brankun Callejón a LORENZO INSIGNE zcela sám před brankou hlavičkou sklepává míč do branky. Asistence: José María Callejón.
65'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Autorem branky je KEVIN-PRINCE BOATENG, který je teprve na hřišti čtyři minuty a po přihrávce od Castrovilliho ihned vystřelil ze středu hřiště a odrazem od levé tyčky dostává míč do branky. Asistence: Gaetano Castrovilli.
64'
Rychlý útok po pravé straně, který vedl Riccardo Sottil. Te nakonec vyslal křižnou střelu k levé tyčce. Míč nakonec jde o kousek mimo. Avšak k míči nebezpečně dobíhal Kevin-Prince Boateng, který skluzem nedokázal tečovat míč. Pěkný pokus Fiorentiny, který volal po vyrovnání!
63'
Neapol si rozehrála roh na krátko. Po něm následovalo zakončení, které však nebylo přesně. Přesto tato střela donutila ke skoku brankáře Bartłomieje Drągowskieho.
62'
Nová posila, Franck Ribéry, který dlouhé roky hrál za Bayern Mnichov, se začíná rozcvičovat a nejspíše jej brzy uvidíme na place.
61'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Kevin-Prince Boateng.
60'
Hráč domácího celku běžel do zakončení, ale těsně před brankářem upadá na trávník. Tohle nemůže bát penalta. Domácí hráč spíše sám zakopl.
58'
Giovanni Di Lorenzo si pokryl míč a pokoušel se jej zpracovat, ale byl zezadu nepříjemně faulován.
57'
Domácí celek je tedy velmi brzy vystaven k další zkoušce, podaří se jim na podruhé vyrovnat stav zápasu?
56'
Fiorentina nyní chybovala u postranní čáry, kde přišla o míč. Neapol toho využila k útoku na dvě přihrávky a JOSÉ MARÍA CALLEJÓN střelou k levé tyčce vrací svému celku vedení!
54'
Tak nakonec to bylo i tečí a je tu další roh pro ACF.
54'
Další zakončení Fiorentiny, ale Dušan Vlahović poslal míč hodně nepřesně.
53'
Domácí tedy dokázali odpovědět na vedení Neapole a určitě nás ještě čeká tuhý boj o výsledek.
52'
Autorem branky je NIKOLA MILENKOVIĆ, který si našel prostor a po centru z rohového kopu se hlavičkou opřel do míče a máme opět srovnáno!
51'
Dobrý přímý útok Fiorentiny. Federico Chiesa v běhu obešel hladce dva soupeře. Následně přihrál na svého spoluhráče, který míjí branku!
50'
Z hranice vápna přišla střela, který však končí na obránci. Neapol jen vykopává míč k půlce.
49'
Souboje o míč na půlící čáře. Nakonec jej získává Fiorentina, která se pokouší zaútočit.
48'
...nakonec zvolena přihrávka na krátko. Fabián Ruiz dostal míč na pravou lajnu, kde si jej však nešikovně zpracoval a míč končí v zázemí.
47'
Standardní situace pro Neapol...
46'
Domácí začali i úvodní minuty druhého poločasu útočně. Hráč Fiorentiny měl rychlost, nakonec dokázal včas vyběhnout Meret a chytit míč.
46'
Fiorentina začala skvěle. Úvodních deset minut tlačila na svého soka a také si po právu vybojovala pokutový kop, který bezpečně proměnil Erick Pulgar. Domácí byli i nadále lepším týmem, avšak nedostávali se k vyloženým šancím na branku. To lze říci i o jejich soupeři. Postupem času se dala sledovat vyrovnaná hra bez šancí. Avšak před koncem prvního poločasu došlo k vyrovnání Neapole a to po šikovné střele Driese Mertense. Následně došlo k faulu v pokutovém území Fiorentiny a k vidění byla již druhá penalta! Tu proměnil Lorenzo Insigne a hosté otočili průběh hry.
45+2'
45+2'
V nastaveném čase není nic k vidění a brzy se hráči rozejdou do svých šaten.
45'
První poločas je nastaven o dvě minuty.
44'
Uvidíme, jak se s touto novou situací poperou domácí, kteří jsou lepším týmem na hřišti.
43'
Hosté toho směrem dopředu příliš neukázali, ale nakonec se jim krátce před prvním poločasem daří otočit nepříznivý vývoj zápasu.
42'
Autorem branky z pokutového kopu je LORENZO INSIGNE, který poslal přízemní střelu a otáčí vývoj ve skóre.
40'
Centr před brankou Fiorentiny nedokázal soupeř zpracovat. Nakonec se k němu pokoušel dostat Dries Mertens, který za škobrtl o nohy Gaetana Castrovilliho a rozhodčí po poradě nakonec nařizuje penaltu!
38'
Autorem branky je DRIES MERTENS, který si zpracoval míč, obtočil se kolem soupeře a vystřeli z větší dálky. Jeho pokus přesně zaplaval do pravého horního branky. Brankář si sice na míč lehce sáhnul, ale nezabránil vyrovnávací brance.
37'
Pulgarova snaha o centr byla nakonec sražena do autu.
36'
Nakonec nepřesná přihrávka a míč má v moci Meret.
35'
Jejich útočná kombinace neměla delšího trvání a Fiorentina kontruje rychlým postupem vpřed.
35'
Riccardo Sottil podržel Koulibaliho za dres a Neapol bude rozehrávat z půlky.
33'
Avšak hostujíc celek zatím nevyužívá ani menší herní pokles svého soka a i nadále čekáme na nějakou výraznější šancí směrem dopředu.
32'
Tempo hry nám trochu opadlo a je to dáno tím, že domácí celek již tolik neútočí a spíše hrají takový defenzivnější mód hry.
31'
Roh pro Neapol, dokáže srovnat krok?
30'
Hráč Fiorentiny dostal míč v pokutovém území a měl dobrou střeleckou pozici. Nakonec si ještě zpracovával míč a nastřelil soupeře. Nakonec byl signalizován ofsajd a potenciální branka by neplatila.
29'
Tentokrát centr Fiorentiny z levé strany. I nyní zafungovala defenzíva Neapole.
27'
Ihned zahájila útok. Centr do šestnáctky byl odražen hostující defenzívou.
26'
Přihrávka do uličky nakonec byla špatně pochopena a Fiorentina se velmi lehce dostává k míči.
25'
Neapol rychle získává míč, ale zatím se nemohou dostat k ohrožení branky svého soka.
24'
Žlutou kartu dostává Mário Rui (SSC Neapol).
24'
Hosté pokračují ve své tvrdé hře a kousek od poloviny hrací plochy se dopouští další nedovoleného zákroku.
23'
Vysoký míč chytá Alex Meret bez větších obtíží.
22'
Snaha Neapole nyní něco vymyslet, ale kousek před šestnáctkou přichází o míč.
20'
Vzápětí další žluté napomenutí na straně hostí, tentokrát pro José Maríu Callejóna za nesportovní chování.
20'
Standardní situace nebyla zahraná vůbec špatně. Jeden z hráčů to zkusil na branku a kousek minul pravou tyč!
19'
Allan fauloval rozběhnutého Sottila a po právu je to první žlutá karta zápasu!
18'
A další faul Neapole. Domácí hráči už se dožadují karetníhp potrestání.
17'
Po delší kombinaci přichází další faul ze strany hostů, tentokrát okusil tvrdou hru Pulgar. Ten zatím dával jedinou branku v dnešním zápase.
16'
Domácí hráči nakonec nezvolili dlouhý centr do šestnáctky, ale rozehráli na krátko.
15'
Riccardo Sottil faulován, po tomto faulu se zvedly trochu emoce na hřišti.
14'
ACF ihned zaútočilo po pravé straně. K centru před branku nedošlo a míč končí v autu. Neapol bude vhazovat.
13'
Roh pro hosty nepřinesl nic zásadního. Jejich další snaha končí útočným faulem.
13'
Dlouhý centr byl odražen na hranici šestnáctky. Nakonec se přece jen dostali ještě k dalšímu centru. V pokutovém území přišla hlavička, která byla tečována na roh.
12'
Až nyní bude moci zahrozit hostující celek, který bude zahrávat standardní situaci z větší dálky.
11'
Fiorentina i po své brance je nadále aktivní na míči a udržuje hru na polovině Neapole.
10'
Neapol se tedy v úvodní desetiminutovce nedostala k ničemu zajímavému a zaslouženě prohrává o jednu branku.
9'
Autorem branky z pokutového kopu je ERICK PULGAR, který umístil míč přesně k levé tyčce a domácí celek otevírá skóre dnešního utkání.
7'
A po jeho zhlédnutí nařizuje pokutový kop pro domácí celek!
6'
Hlavní sudí se nakonec běží podívat na video.
5'
Piotr Zieliński zahrál v pokutovém území nejspíše rukou, když se snažil zkrotit poskakující míč. Nyní se čeká, co videorozhodčí našeptá do jeho sluchátka.
4'
Fiorentina to nyní zkoušela po pravé straně, ale nakonec se jim nepodařilo dostat míč do blízkosti brankáře Mereta.
3'
Faul na půlící čáře a domácí hráč neotálí a ihned rozehrává na svého spoluhráče.
2'
Domácí celek pokračuje ve hře s míčem, ale jejich kombinace nevede k přímému útoku.
1'
Domácí celek začal aktivně a ze svého prvního útoku provedl centr z levé strany. Nabíhající hráč však nedokázal tečovat míč.
1'
Nový ročník Serie A začíná! Dokáže některý z týmů sesadit z piedestalu Juventus? Ten vyhrál posledních osm ročníků za sebou!

Neapol je právě jeden z celků, který se pravidelně udržuje v předních příčkách tabulky. Ta v posledních ročnících skončila na druhé příčce, těsně za vítězným Juventusem.

Zatímco Fiorentina čeká na větší úspěch. Vždy končí pod příčkami, které zajišťují účast v Evropské lize. Poslední účast v EL si vybojovala v sezóně 2015/2016! V letošním roce mají určitě nejvyšší ambice se umístit v první pětce nejlepších.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62