Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : Lazio - 25. září 2019   21:00

Inter Milán
23' D'Ambrosio (Biraghi)
1:0
(1:0)
Inter Milán
Handanovič (C) – Godín, de Vrij, Škriniar – D'Ambrosio, Barella, Brozović, Vecino (57. Sensi), Biraghi – Politano (77. Lautaro Martínez), R. Lukaku (83. Alexis Sánchez).
Maresca – Alassio, Paganessi
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Lazio
Strakoša (C) – Luiz Felipe, Acerbi, Bastos – Lazzari, S. Milinković-Savić (73. Valon Beriša), Parolo, Alberto (65. Lucas Leiva), Jony – F. Caicedo (53. Immobile), Correa.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:8.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, která byla rozhodně méně záživná než polovina první. Inter si zkušeně pohlídal vedení a i po pěti kolech zůstává jako jediný celek v soutěži stoprocentní. Udržel tak náskok na druhý Juventus na dvou bodech. Inter byl více času v držení míče, avšak i hosté měli několik velmi zajímavých příležitostí. Šance na pojištění výsledku domácí promarnili, takže se museli strachovat až do samotného závěru, aby se jejich soupeři nepodařilo vyrovnat. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+5'
90+5'
Ještě zde máme autové vhazování domácích. Konec utkání se hodně přiblížil.
90+4'
Domácímu celku se podařilo vybojovat rohový kop, takže se jistě pokusí ušetřit hodně času.
90+3'
Valon Beriša si přidržel soupeře, načež sudí píská faul. Na to trenér Simone Inzaghi reaguje hodně podrážděně a dostává žlutou kartu.
90+2'
Hosté se dostali na útočnou polovinu, ale centr Lazzariho z pravé strany končí v rukavicích Handanoviče.
90+1'
Nastavovat se bude pět minut nad rámec klasické hrací doby.
90'
Bastos ze všech sil držel míč před Martínezem, což se mu nakonec i povedlo. Argentinec nakonec dostává žlutou kartu za protesty, protože si žádal faul na svou osobu.
89'
U míče už jsou sice hosté, ale vůbec se jim nedaří vymyslet něco, čím by obranu soupeře zaskočili.
88'
Závěr zápasu se mohutně přiblížil, ale žádný tlak hostujícího celku se zatím nekoná.
87'
Bastos má křeče, takže mu musí spoluhráč pomáhat, aby mohl dokončit utkání, protože hosté mají vystřídáno.
86'
Lautaro Martínez po kontaktu s Luizem Felipem padá na zem, což se hostujícímu hráči ani trochu nelíbí.
85'
Po centru z volného přímého kopu se domácí dostali k hlavičce, ale ta mezi tři tyče nemířila.
84'
Ostré přivítání si obrana hostí připravila pro Alexise Sáncheze, který po faulu končí na trávníku.
83'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Alexis Sánchez.
81'
Marco Parolo odehrál míč, načež došlápl na nohu soupeři, za což vidí žlutý trest.
80'
Blíží se závěr zápasu a dlouhou dobu jsme nemohli sledovat nějakou pohlednější fotbalovou akci.
79'
Pod hodně velkým tlakem se ocitl Tomas Strakoša, ale těsně před soupeřem se mu podařilo odehrát míč.
78'
Joaquín Correa hledal ve vápně nabíhajícího Immobileho, jenž ale zakončit přes Handanoviče nezvládl a ještě ho fauloval.
77'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Lautaro Martínez.
75'
Luiz Felipe nepříjemně vrazil do zad Cristiana Biraghiho, který zůstal ležet na trávníku. Sudí přerušuje hru.
74'
Nepovedená přihrávka hostí se stala lacinou kořistí domácí obrany. Inter se dopředu nijak rychle nežene.
73'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Valon Beriša.
73'
Žlutou kartu dostává Bastos (S. S. Lazio).
73'
Čárku za střelecký pokus si může udělat Romelu Lukaku. Ten vyslal pumelici zpoza vápna, ale míč letěl kousek nad branku.
72'
Nakonec se míč vrátil až na vlastní půlku, kde si s ním musel poradit dokonce Handanovič, jehož rozehrávka tentokrát nebyla z nejpovedenějších.
71'
Domácí mají míč na kopačkách a kombinují na útočné polovině. K pokutovému území se však zatím nepřibližují.
70'
Romelu Lukaku sice dokázal dobře posunout na spoluhráče, nicméně ten o míč zase rychle přišel.
69'
Míč letěl do pokutového území na Mattea Politana, ale ten si ho nedokázal pro sebe zpracovat.
68'
V posledních minutách nesledujeme zrovna podívanou, která by diváky zvedala ze sedaček.
67'
Přihrávka, jejímž adresátem byl Romelu Lukaku, byla o něco delší, než by belgický legionář potřeboval.
65'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Lucas Leiva.
64'
Technický pokus Danila D'Ambrosia neproletěl přes dobře postaveného bránícího soupeře.
63'
Romelu Lukaku se ve vápně dostal k ráně, kterou ale obětavým zákrokem srazil na roh Francesco Acerbi.
62'
Francesco Acerbi po rohu sklepl míč na Correu, jenž z voleje poslal míč směrem na branku, ale tam míč sebral Handanovič, který působí jako magnet na střely Lazia.
61'
Ošetření potřebuje Barella, čehož si všiml hlavní rozhodčí a mladého fotbalistu posílá mimo hřiště.
60'
Dva skvělé zákroky předvedl Strakoša, který nejprve vychytal v úniku Barellu, aby si posléze poradil i s dorážkou Politana.
59'
O kousek na míč nedosáhl Ciro Immobile, který by se jinak ocitl ve velmi nadějné pozici.
58'
Manuel Lazzari se rozbíhal, což se nelíbilo Cristianu Biraghimu, který soupeře poslal k zemi nedovoleným způsobem.
57'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Matías Vecino, přichází Stefano Sensi.
56'
Nepřesnost na levé straně však znamená jenom odevzdaný míč do moci soupeře.
55'
Hosté se snaží něco udělat s nepříznivým stavem a kombinují s míčem u kopaček.
54'
Ciro Immobile se hned dostával do pokutového území soupeře, ale tam byl čistě odstaven od míče Stefanem de Vrijem.
53'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Caicedo, přichází Ciro Immobile.
52'
Domácí jsou opět aktivnější v držení míče a přihrávají si na vlastní obranné polovině.
51'
Na druhé straně dokázala obrana Lazia zblokovat střelecký pokus ve vlastním pokutovém území.
51'
Ani pátý rohový kop Lazia nepřinesl změnu stavu. Po centru se k hlavičce dostal Joaquín Correa, leč nedokázal trefit prostor branky z velmi nadějné pozice.
50'
Rohový kop si vyzkoušeli hosté, centr od praporku zpracovával Sergej Milinković-Savić, ale následné zakončení zblokovala obrana na další roh.
49'
Sklepnutí míče se domácím nepovedlo, přičemž chyběla větší přesnost a mohli jít do rychlého útoku.
48'
Na trávníku sice skončil jeden z domácích, diváci pískají, ale sudí faul nepíská.
47'
Nákop na útočnou polovinu dokázala velmi jednoduše zpacifikovat obrana milánského Interu.
46'
V úvodu druhého poločasu se oba celky vystřídaly v držení míče, načež sudí píská faul Romelu Lukakuovi.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání. Nejprve jsme sledovali poměrně vyrovnané utkání, ale postupem času se Inter zlepšoval, což korunoval zatím jedinou brankou zápasu, o níž se postaral Danilo D'Ambrosio přesnou hlavičkou po skvělém náběhu do vápna. Hosté se snažili o reakci, ale hlavně výborný Samir Handanovič jim nedává příliš nadějí. Inter dominoval v držení míče, ale jinak si příliš dalších velkých příležitostí vypracovat nedokázal. Uvidíme, jaký průběh bude mít druhá půle, která začne přibližně v 21:02.
45+2'
45+2'
Autor zatím jediné branky vidí žlutou kartu po faulu na Correu, který si dobře pokryl míč a D'Ambrosio ho následně skluzem poslal k zemi.
45'
Nastavovat se budou ještě 2 minuty nad rámec základní hrací doby první půle.
45'
Až nyní se do útoku dostali hosté, kteří nakonec i akci zakončili, ale na ránu Bastose opět dosáhl výborný Handanovič.
44'
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře. Opět jsou u míče hráči Interu a nepouštějí soupeře do hry.
43'
Ekvádorský internacionál se zatím nezvedá, takže přichází na řadu lékařské ošetření dolní končetiny.
42'
Na trávníku zůstal po souboji s Godínem ležet Felipe Caicedo, kvůli čemuž sudí přerušuje hru.
41'
Až po dlouhé době se hosté dostávají k míči a to ještě jenom kvůli nepovedené akci, kdy míč končí u brankáře.
40'
Hosté vysunují presink, protože jim nic moc jiného nezbývá, jelikož domácí si stále v poklidu přihrávají.
39'
Domácí kombinují s míčem u kopaček na útočné polovině a nikam se příliš neženou.
37'
Jony předvedl naprosto otřesné zpracování, kvůli čemuž nemohl pokračovat v postupu do otevřené obrany Interu, jelikož mu míč odskočil do autu.
36'
Rozhodčí ještě krátkou chvíli prošetřovali situaci v pokutovém území Interu, ale Maresca už dává signál k pokračování hry.
35'
Opět v akci Correa, jemuž zabránil v gólové radosti pouze vynikající zákrok Samira Handanoviče!
34'
Ve velmi dobré příležitosti se ocitl Joaquín Correa, který volil lehký oblouček, ale míč nasměroval úplně mimo tři tyče. Následně po kontaktu s Handanovičem teatrálně upadl.
33'
Bastos se na levé straně pokusil o přihrávku, která ale neměla vůbec dobré parametry, takže se jí snadno zmocnili domácí.
32'
Luis Alberto za svůj zákrok naprosto zaslouženě vidí žlutý trest. Uruguayec musí být ošetřen.
31'
Ošklivým skluzem si vypomohl Luis Alberto, který k zemi poslal utíkajícího Diega Godína, jenž se s křikem svalil na trávník.
30'
Po delší době se k držení míče dostávají také fotbalisté v modročerných dresech, ale zatím se drží daleko od soupeřovy branky.
29'
Obrana Interu Milán je zatím nesmírně pozorná a soupeře k ničemu většímu nepouští.
28'
Fotbalisté ve světlých dresech se i nadále drží na útočné polovině a hledají skulinku v obranném postavení hráčů Interu.
27'
Na útočné polovině se nyní usadili také hosté, kteří potřebují něco udělat s nepříznivým stavem utkání.
26'
Romelu Lukaku vyslal neskutečnou pumelici ze střední vzdálenosti, která jenom o kousek minula branku.
25'
Po rohovém kopu už se hostům nic zajímavějšího vymyslet nepodařilo, takže domácí mohou být v klidu.
24'
Na druhé straně musel být v pozoru Samir Handanovič, který skvělým způsobem vytáhl zpod břevna pokus, jímž se prezentoval Correa.
23'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Na skvělý centrovaný míč z levé strany od Biraghiho si povyskočil DANILO D'AMBROSIO a přestože byl tísněn soupeřem, dokázal se bez problémů trefit za záda bezmocného albánského brankáře.
21'
Míč se po hostující akci dostal až k domácímu brankáři Handanovičovi, který byl opět pod lehkým tlakem, ale rozehrávku zvládl bez problémů.
20'
Přímo před zraky hlavního sudího faulovali hosté unikajícího Mattea Politana, takže se píská a přerušuje hra.
18'
Romelu Lukaku poslal z levé strany velmi povedený centr, ale spoluhráč byl tísněn, takže nedokázal zakončit ideálně.
17'
S centrovaným míčem do pokutového území si velice snadno poradil albánský brankář Tomas Strakoša.
16'
Felipe Caicedo padá v pokutovém území a žádá si penaltu, leč sudí Maresca nechává pokračovat ve hře. O faul se nejednalo.
15'
Opět v akci Lukaku, který dle rozhodnutí sudího zahrál rukou v pokutovém území soupeře.
14'
Romelu Lukaku skončil na trávníku po tvrdém střetu se soupeřem. Po chvilce se dokázal postavit na vlastní nohy a pokračuje ve hře.
13'
Domácí opět zakládali pozvolný útok, který ale pokazili centrem na pravou stranu.
12'
Povedený průnik předvedl Luis Alberto, jemuž se však nakonec nepodařilo vybojovat si výhodu rohového kopu, protože po skluzu soupeře se ještě dotkl míče.
11'
U postranní čáry byl faulován Joaquín Correa, do něhož drsně vrazil Milan Škriniar, který ukazuje sudímu, že zahrál ramenem.
10'
Samir Handanovič byl pod tlakem napadajícího soupeře, ale přesto se mu podařilo zachovat klid a rozehrát na volného spoluhráče.
9'
Romelu Lukaku se z levé strany pokusil nahrát do vápna, ale bylo vidět, že to není jeho nejsilnější stránka, protože přihrávku snadno zachytila obrana Lazia.
8'
Když to nešlo směrem dopředu, vrátili fotbalisté v modročerných dresech míč až k vlastnímu brankáři, od něhož začínají novou akci.
7'
Domácí se snaží prokombinovat do nějaké nadějnější pozice, ale obrana Lazia je hodně pozorná.
6'
Úplně zbytečně se jeden z hostujících hráčů dostal po tlak nedaleko vlastní branky, načež poslal míč do autu.
5'
Nakonec se však opět do útoku dostali hosté, kterým se díky Jonyho aktivitě povedlo získat první rohový kop utkání. Přetažený centr ale žádné nebezpečí pro obranu Interu neznamenal.
4'
Domácí se snaží uklidnit splašený úvod utkání a kombinují s míčem u kopaček.
3'
Bastos se vydal na zajímavý průnik, obešel několik hráčů soupeře, ale nakonec přeci jen o míč přišel.
2'
Ve středu hrací plochy byl nedovoleně zastaven Manuel Lazzari, na něhož si vyšlápl Cristiano Biraghi.
1'
Počáteční minuta nabídla ještě jednu zajímavou situaci, když Politano ve vápně obral Bastose o míč, ale ani on zakončit nedokázal.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, leč ztratili míč a kupředu se hnali hosté, kteří však byli zastaveni ještě před pokutovým územím.
1'

Inter Milán: Handanovič (C) – Godín, de Vrij, Škriniar – D'Ambrosio, Barella, Brozović, Vecino, Biraghi – Politano, R. Lukaku.
Náhradníci: D. Padelli – Gagliardini, Sensi, Lautaro Martínez, Alexis Sánchez, Asamoah, Ranocchia, Dimarco, Valero, Lazaro, Bastoni, Candreva.

S. S. Lazio: Strakoša (C) – Luiz Felipe, Acerbi, Bastos – Lazzari, S. Milinković-Savić, Parolo, Alberto, Jony – F. Caicedo, Correa.
Náhradníci: Guerrieri, Proto – J. Lukaku, Patric, Valon Beriša, Lucas Leiva, Immobile, Lulić, Cataldi, Adekanye, Vavro, Marušić.

Rozhodčí: Maresca – Alassio, Paganessi.
S. S. Lazio

Římský celek už si připsal hned dvě ztráty v dosavadních čtyřech kolech, takže mu patří průběžná pátá příčka. Na úvod zvítězilo Lazio rozdílem třídy na půdě janovské Sampdorie (3:0), aby vzápětí remizovalo v městském derby na domácí půdě s AS (1:1). Ve třetím kole pak přišla překvapivá prohra na půdě SPALu (1:2). V dalším klání si již Lazio spravilo chuť, když doma porazilo Parmu 2:0. Hned čtyři branky ze sedmi svého týmu dokázal vsítit kanonýr Ciro Immobile, který přidal ještě i jednu asistenci, takže jde o nejnebezpečnějšího hráče hostů.
Inter Milán

Milánský klub je zatím v domácí soutěži stoprocentní, když si postupně připsal skalp Lecce, Cagliari, Udinese a zvítězil i v městském derby proti AC. Jedinou ztrátu v novém ročníku si tak klub zatím připsal v prvním kole Ligy mistrů, kde remizoval na domácí půdě s pražskou Slavií, což asi každý fanoušek českého fotbalu má v živé paměti. Z devíti ligových branek se hned o sedm postarala trojice Lukaku, Sensi, Brozović.
Slavná italská Serie A má před sebou páté kolo, ve kterém je šlágrem utkání mezi týmy Inter Milán a S. S. Lazio. Papírovým favoritem jsou určitě domácí, ale ani hosté nebudou chtít odevzdat všechny body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62