Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lecce : Fiorentina - 15. července 2020   21:45

Lecce
88' Šachov (Vera)
1:3
(0:3)
Fiorentina
6' Chiesa  (Cutrone) • 38' R. Ghezzal   • 40' Cutrone  (Chiesa)
Lecce
Gabriel – Donati, Lucioni, Paz (65. Dell'Orco), Rispoli – Majer (72. Vera), Petriccione (65. Tachtsidis), Barák – Mancosu (C), Farias (46. Saponara) – Babacar (72. Šachov).
Fiorentina
Terracciano – Pezzella (C) (46. Ceccherini), Milenković, M. Cáceres – R. Ghezzal, Duncan (70. Castrovilli), Pulgar, Lirola – Chiesa (65. Venuti), Cutrone (65. Vlahović), Ribéry (83. Agudelo).
Brancolini – Agudelo, Badelj, Castrovilli, Ceccherini, Kouamé, Igor, Dalbert, Sottil, Terzić, Venuti, Vlahović.

Po neúplném 33. kole je Fiorentina třináctá. Dnešní výhrou si s největší pravděpodobností zajistila setrvání v nejvyšší soutěži, neboť na osmnácté Lecce má už náskok deseti bodů. Právě Lecce je osmnácté s jednobodovou ztrátou na FC Janov.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a těším se na Vás zase někdy příště.
Fiorentina o svém dnešním vítězství rozhodla už v prvním poločase, ve kterém nastřílela tři góly. V 6. minutě šla do vedení zásluhou krásné střely Chiesy, která zamířila pod horní tyč. O čtyři minuty později se kopala penalta, kterou však nedokázal využít hostující záložník Pulgar. Lecce se sice také dostávalo do několika šancí, ale Fiorentina byla nesmírně efektivní. Během dvou minut v rozmezí 38. až 40. minuty navýšila své vedení na 3:0. Nejprve se trefil z přímého kopu Ghezzal a poté využil chybného postavení defenzívy domácích Cutrone. První poločas byl zajímavý po všech stranách, protože se hrál opravdu kvalitní fotbal. Po pauze už tempo opadlo a moc šancí k vidění nebylo. Lecce utkání zdramatizovalo v úplném závěru gólem Šachova, ale na nic dalšího se už nezmohlo.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:7.
90+5'
90+4'
Verovu závěrečnou standardní situaci jemně tečoval Saponara, ale balón nedokázal trefit tak, aby zamířil mezi tři tyče.
90+3'
Fotbalisté ve žlutých dresech si ještě přihrávají na polovině Fiorentiny, ovšem žádné centry do šestnáctky nepřicházejí.
90+2'
Ale ještě to Lecce zajímavým centrem z levé strany zkusilo. Milenkovič však znovu v obranné činnosti na jedničku uspěl.
90+1'
Nastavují se 4 minuty. Tento zápas se už bude jen dohrávat.
90'
Naopak vpřed se vydali hosté. Dušan Vlahović se mezi dva hráče nedostal a balón ztratil.
88'
Lecce právě vstřelilo branku!
Souhra dvou střídajících hráčů domácím dokonale vyšla. JEVHEN ŠACHOV si v pokutovém území počkal na přesnou pobídku Very a rychlou střelou po zemi k zadní tyči ještě oživil naděje Lecce. Teď už by se ale zřejmě musel stát zázrak, aby duel skončil remízou. 1:3. Asistence: Brayan Vera.
87'
O minutu později rozehráli hosté rohový kop, po kterém se míč dostal do ohně. S nepříliš důraznou hlavičkou si ale Gabriel poradil.
86'
Tvrdá střela Ghezzala tentokrát v bráně neskončila. Pokus hostujícího hráče ale plachtil celkem zajímavě.
85'
Panagiotis Tachtsidis nešetrně fauloval Gaetana Castrovilliho. Fiorentina bude mít k dispozici přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.
84'
Fiorentina chtěla rozjet rychlou akci směrem dopředu, ale Ghezzal situaci musel lehce přibrzdit. Následně centr do vápna nepřišel, neboť tam už bylo plno. Bránící hráči domácích se stačili vrátit na své pozice.
83'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Kevin Agudelo.
81'
Rachid Ghezzal toho má už zřejmě dost. Hostujícího fotbalistu totiž chytají křeče.
80'
Po delší době se Lecce dostalo ke střele. Konkrétně Brayan Vera natáhl, ale jeho pokus zařízení netrefil.
79'
Ribéry při svém ofenzivním úniku nemohl pokračovat, protože byl faulován. Nejednalo se však o zákrok těsně u brány, takže se žlutá karta udělit nemusela.
78'
Oba celky si teď chvíli překopávali balón ze strany na stranu. Míč nakonec zpracoval domácí stoper Lucioni, jenž se posléze snažil rozehrát po zemi.
77'
Hned dva fauly po sobě byly k vidění těsně u půlky hřiště. Fiorentina rozehrála na krátko a znovu nikam nespěchá.
75'
Nadýchaný centr ze strany hledal Vlahoviče. Před čerstvým hráčem hostujícího celku ale zareagoval rychleji brankář Gabriel.
74'
Druhý poločas už nám nenabízí tak dobrou podívanou. Lecce nemá dostatek sil k tomu, aby s utkáním něco udělalo a Fiorentina se už snaží klání v pohodě dohrát.
73'
Antonín Barák odebral míč a snažil se rychle vybídnout Šachova. Obránci Fiorentiny ale také v této chvíli včas zareagovali.
72'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Khouma Babacar, přichází Jevhen Šachov.
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Žan Majer, přichází Brayan Vera.
71'
Riccardo Saponara se k zakončení nedostal, přestože se v šanci objevil. V šestnáctce hostů byl ale rychle dostoupen.
71'
Rachid Ghezzal zkoušel defenzívu domácích překvapit tím, že se snažil vysunout svého spoluhráče za obranou. Realizace ale nebyla tak dobrá jako myšlenka.
70'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Gaetano Castrovilli.
68'
Domácí mohli být nebezpeční po levé straně, jenže Babacarovi se přihrávka na spoluhráče vůbec nepovedla. Lecce se stěží dostává ke střeleckým pokusům v rámci druhého poločasu.
66'
Po rohovém kopu se Fiorentina k zakončení nedostala. Už však znovu pobývá na balónu.
65'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Lorenzo Venuti.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Patrick Cutrone, přichází Dušan Vlahović.
65'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Jacopo Petriccione, přichází Panagiotis Tachtsidis.
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Nehuén Paz, přichází Cristian Dell'Orco.
64'
Lecce na chvíli zahrozilo, ovšem to znamenalo, že do rychlého brejku zamířili hosté. Střelu Alfreda Duncana ale jeden z domácích hráčů srazil na rohový kop.
63'
Kombinace Fiorentiny už je zdlouhavá, ale presink domácích v tuto chvílí doslova neexistuje. Hráči ve fialových dresech si s míčem dělají, co chtějí.
62'
Hra se opět trochu uklidnila. Hosté mají ve středu pole jasnou převahu na míči.
60'
Franck Ribéry oslovil parádní průnikovou přihrávkou Patricka Cutroneho, který se rázem objevil za obranou. Sice stál ve velkém úhlu, ale rozhodně mohl zakončit lépe. Nakonec ale trefil pohotového gólmana Gabriela, jenž ukázal své reflexy.
59'
Hosté si jsou vědomi svého náskoku a ve druhém poločase se nikam neženou. Naopak Lecce zatím nemůže najít odpověď na dobře pracující defenzívu Fiorentiny.
58'
Fiorentina se musela bránit rychlé akci po pravé straně v podání domácích. Milenkovič ale stál přesně tam, kde stát měl, a hlavou dostal míč do bezpečí.
56'
Hlavní rozhodčí musel přerušit hru, neboť Milenkovič zahrál mimo své vápno rukou.
55'
Saponara mohl centrovat, jenže svou myšlenku nakonec změnil. Rozhodl se přihrát dozadu a tímto svůj tým vlastně dostal pryč z tlaku.
54'
Ghezzal je dnes při chuti. Znovu se protáhl mezi beky Lecce a následným centrem před bránu byl nebezpečný. Petriccione ale ve vlastním vápně dobře zapracoval a balón odvrátil na roh.
52'
Riccardo Saponara pálil nebezpečně z hranice šestnáctky. Narozdíl od Liroly ale prostor mezi tyčemi netrefil.
51'
Pol Lirola si zpracoval přihrávku ze strany a následným střeleckým pokusem mířil k zadní tyči. Gabriel se ale vytáhl a tuto střelu konečky prstů dostal do bezpečí.
50'
Na hřišti zůstal ležet jeden z domácích hráčů. Zdá se, že bude v pořádku pokračovat.
48'
Duncan zrychlil při svém běhu a na pravé straně uvolnil nekrytého Cutroneho. Střelec třetí branky hostujícího týmu posílal na malé vápno přízemní střílený pas, který ale nikdo netečoval.
47'
Úvod druhého poločasu je opatrný. Hosté si přihrávají na své polovině a zdá se, že hru chtějí mít pod kontrolou.
46'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Diego Farias, přichází Riccardo Saponara.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Germán Pezzella, přichází Federico Ceccherini.
46'
Skončil nám první poločas, který nabídl hned tři góly v síti Lecce. Domácí svou snahu v gól přetavit nedokázali, naopak Fiorentina se ukázala jako vysoce efektivní. Fialky navíc neproměnily penaltu, takže náskok mohl být ještě o chlup vyšší. Lecce však v úvodním poločase mělo zajímavé momenty a pokud po pauze vsítí brzký gól, tak s tímto zápasem ještě může něco udělat.
45+2'
45+2'
Hosté se posunuli téměř až před bránu. Ještě je čeká autové vhazování.
45+1'
Nastavovat se budou 2 minuty. Hned na počátku nastavení byl faulován Chiesa.
45'
Tempo hry nám ani v závěru poločasu neopadá. Fiorentina drží balón okolo středového kruhu a zřejmě se ještě něco pokusí vymyslet.
43'
Lecce vycítilo šanci a vzápětí se pokusilo dostat vpřed po pravém křídle. Odmáván však byl ofsajd, takže celá situace vyšla vniveč.
42'
Martín Cáceres předvedl obrovskou chybu v rozehrávce. Ve vápně namazal míč Fariasovi, jenž se zjevil před gólmanem a měl hromadu prostoru. Razantní střela ofenzivního hráče domácích ale skončila na břevně, od kterého se odrazila nad bránu.
40'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Fialky každé zaváhání Lecce prostě potrestat umí. Chiesa u lajny vytasil skvostnou přihrávku do běhu, kterou si našel PATRICK CUTRONE. Útočník Fiorentiny poté mířil sám na bránu. Akci zakončil s přehledem a brankář Gabriel neměl nárok. 0:3. Asistence: Federico Chiesa.
39'
Lecce je druhou brankou hostů rozhozeno. Nyní ztratilo míč na polovině hřiště.
38'
Fiorentina přímý kop využila s noblesou. Ribéry přenechal míč RACHIDU GHEZZALOVI, jehož parádní technická střela přes zeď zaplavala do branky. Gabriel na střelu vůbec nereagoval a zůstal stát na místě. 0:2.
36'
Alfred Duncan vzal míč a rychlými kroky si jej vedl do vápna domácích. Těsně před pokutovým územím byl faulován Donatim, jenž si za svůj zákrok vysloužil žluté napomenutí.
35'
Fialky si užívají svůj pobyt na balónu. Rychlými přihrávkami se snaží obranu domácího celku rozpohybovat a poté udeřit.
33'
Ghezzalovu pobídku ze strany stačil odvrátit Donati. Fiorentina ale ve hře pokračovala a Ribéry načechral parádní centr na hranici malého vápna Cutronemu. Útočník hostů hlavou jen lehce míč lízl, ovšem mezi tři tyče jeho teč nezapadla.
32'
Už se hraje na polovině Lecce. Fotbalisté ve žlutých dresech se nyní musí bránit, protože Fiorentina už dnes ukázala, že umí být pořádně nebezpečná.
30'
Centr byl odvrácen, ale vzápětí přišla zajímavá přihrávka do malého vápna z pravé strany. Cáceres míč odvrátil na rohový kop, ale podle všeho celé akci předcházel ofsajd, takže rozehrávat budou hosté.
29'
Až nyní se pokračuje ve hře. Domácí se ihned dostali dopředu a vybojovali na své kopačky standardní situaci.
27'
Ghezzal dostal za nešestrný zákrok na půlce hřiště žlutou kartu. Nadcházející minutu se ale hrát nebude, neboť na řadu přichází pauza k občerstvení.
25'
Fariasův pěkný průnik po levém křídle málem skončil brankou. Nebýt obranného skluzu Cácerese, tak s hostujícím týmem by bylo zle.
24'
Balón si odkrokoval Pulgar, jehož pokus byl vysoký. Gabriel zasahovat nemusel, ale chilský záložník jej zřejmě překvapil, neboť to vypadalo, že se chystá míč nacentrovat.
23'
Na útočné polovině byl faulován Cutrone. Fiorentina bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci.
22'
Diego Farias si v rychlosti navedl míč na střed a zhruba z třiceti metrů posléze zkusil štěstí. Jeho pokus byl důrazný, ovšem zamířil asi dva metry nad břevno.
22'
Fotbalisté ve fialových dresech rozjíždějí po pravé straně rychlou kombinační akci.
21'
Ani teď se domácí k zakončení nedostali. Navíc hosty pustili do nebezpečné protiakce, kterou musel za cenu žluté karty zastavit útočník Khouma Babacar.
20'
Lecce za malou chvíli rozehraje svůj už čtvrtý rohový kop v dnešním zápase. Žádný z centrů od rohového praporku ale dosud nebyl ideální.
18'
Rukavice hostujícího brankáře Pietra Terracciana pořádně provětral Antonín Barák. Zatím zřejmě nejlepší hráč domácího celku vypálil z uctivé vzdálenosti doprostřed brány. Jelikož pokus to byl důrazný, tak Terracciano měl plné ruce práce.
16'
Fiorentina se snaží využívat svých rychlostních křídelníků, kteří jsou zatím hodně ve hře. Chiesovi přihrávka do malého vápna ale nevyšla dle představ.
15'
Zatím sledujeme velice ofenzivní fotbal. Tentokrát byli nebezpeční domácí, ale pas, který mířil za obranu, nakonec skončil v rukavicích Terracciana.
13'
Po rohovém kopu Fiorentiny se k hlavičce dostal zkušený stoper Martín Cáceres. Gabriel ale znovu dával pozor a druhou branku neobdržel.
11'
K míči se postavil Erick Pulgar, jenž však tento pokutový kop kopl mizerně. Po zemi nepříliš důraznou střelou dal Gabrielovi šanci. Gólman Lecce vystihl směr a skvělým zákrokem svůj tým zachránil.
10'
Gólman Gabriel dostal žlutou kartu za faul. Franck Ribéry zase za protesty. Francouzský křídelník si zřejmě chtěl vymodlit kartu červenou.
10'
Fiorentina se po další přímočaré akci dostala do obrovské šance. Gabriel skočil pod nohy Ghezzalovi, který byl faulován. Fiorentina bude kopat penaltu!
9'
Po rohu se však Fiorentina v pohodě ubránila. Následoval daleký odkop, který zamířil až do autu u půlící čáry.
8'
Antonín Barák nyní pořádně zamotal hlavu obraně hostů. Český reprezentant díky své aktivitě vybojoval pro Lecce rohový kop.
6'
Hosté dávají první branku tohoto utkání. Obrana Lecce se až příliš otevřela a na středu hřiště nechala až moc prostoru. Cutrone tak stačil uvolnit nabíhajícího FEDERICA CHIESU, jenž se pohotovou střelou pod horní tyč nemýlil. 0:1. Asistence: Patrick Cutrone.
5'
Fiorentina zůstala u míče. Nyní to zkouší prokombinovat středem hřiště.
4'
Franck Ribéry byl znovu vidět. Zůstal úplně osamocen na hranici pokutového území, odkud pravou nohou po zemi vypálil. Rána mu však nesedla ideálně a nakonec zamířila vedle přední tyče. Gabriel měl štěstí, že zasahovat nemusel.
3'
Na druhé straně si přízemní centr ze strany našel Khouma Babacar, jehož pohotová střela se mezi tři tyče nevešla.
1'
Hosté začali poměrně ofenzivně. Ribéry se do pokutového území řítil po levé straně, ale k přesnému centru nedošlo.
1'

US Lecce: Gabriel – Donati, Lucioni, Paz, Rispoli – Majer, Petriccione, Barák – Mancosu (C), Farias – Babacar.
Náhradníci: R. Sava, Vigorito – Vera, Radicchio, Šachov, Monterisi, Saponara, Colella, Maselli, Rimoli, Tachtsidis, Dell'Orco.

ACF Fiorentina: Terracciano – Pezzella (C), Milenković, M. Cáceres – R. Ghezzal, Duncan, Pulgar, Dalbert – Chiesa, Cutrone, Ribéry.
Náhradníci: Brancolini – Agudelo, Badelj, Castrovilli, Ceccherini, Kouamé, Igor, Lirola, Sottil, Terzić, Venuti, Vlahović..
US LECCE

Lecce v minulém kole pouze remizovalo, takže se opět vrátilo na 18. místo. Janov si poradil se Spalem 2:0 a celek Fabia Liveraniho tak znovu pobývá v sestupových vodách. Šest kol před koncem ale záchrana vůbec není nereálná, protože bodová ztráta na největší konkurenty, kterými jsou Janov, Turín nebo Udine, není nikterak velká. Lecce ve 32 zápasech získalo 29 bodů. Velké problémy má však tento celek v defenzívě, s jednasedmdesáti inkasovanými góly je jednoznačně nejhorší v lize. Také výsledky Lecce nebyly v posledních kolech moc oslnivé. Tým, ve kterém působí také český reprezentant Antonín Barák, prohrál šest zápasů v řadě, až v předminulém kole tuto sérii zastavil vítězstvím 2:1 nad druhým Laziem. O víkendu na hřišti Cagliari uhrál remízu 0:0, takže předešlé dva výsledky mohou být pro Lecce solidní vzpruhou. Nejlepším střelcem týmu je Marco Mancosu, jenž nastřílel 11 branek.
ACF FIORENTINA

Fialky ještě zachráněné nejsou. Celek kouče Giuseppeho Iachiniho posbíral 36 bodů ve 32 zápasech a v současné době pobývá na 13. příčce v ligové tabulce. Fiorentina má tak sedmibodový náskok na svého dnešního soupeře, ovšem v případě porážky se může dostat do velice nepříjemné situace. Z posledních šesti zápasů navíc vyhrála jen jednou, před deseti dny zvítězila na hřišti Parmy 1:2. Fiorentina má v letošní sezoně celkem velké množství remíz. Hned dvanáct duelů tohoto celku totiž skončilo dělbou bodů. Remízu si Fiorentina připsala i v uplynulých dvou zápasech. Před týdnem na domácí půdě remizovala 0:0 s Cagliari a o víkendu taktéž na svém hřišti 1:1 s Veronou. Nejlepšími střelci týmu jsou hned tři hráči, šest branek nastříleli Federico Chiesa, Dušan Vlahović a Erick Pulgar.
Přeji příjemný středeční večer při sledování textového přenosu ze Serie A. Fotbalisté US Lecce dnes na domácí půdě přivítají tým ACF Fiorentina. Jedná se o souboj dvou týmů z dolní poloviny tabulky. Lecce musí nutně bodovat, neboť po 32. kole kleslo na sestupovou osmnáctou pozici. Také Fiorentina ale nemá nic jistého, protože právě na Lecce má náskok jen sedmi bodů. Dnešní zápas začíná ve 21:45. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62