Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Parma : AC Milán - 1. prosince 2019   15:00

0:1
(0:0)
AC Milán
88' Hernández
Parma
Sepe – Iacoponi, Alves (C), Gagliolo – Kulusevski, Hernani, Barillà (63. Grassi), Darmian, Brugman (70. Cornelius) – Kucka, Gervinho.
Valeri – Liberti, Bresmes
Stadio Ennio Tardini, Parma
AC Milán
G. Donnarumma – Conti, Musacchio, A. Romagnoli (C), Hernández – Binnásir, Kessié (71. Krunić), Bonaventura – Suso, K. Piątek (64. Leao), Çalhanoğlu.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím AC Milán, které porazilo svého soupeře 1:0. I ve druhém dějství měli výrazně navrch hráči AC Milán, jenomže jejich šance dokázal likvidovat velmi dobře chytající Sepe. Jednu z nich se přeci jenom povedlo proměnit, krátce před koncem zápasu udeřil Hernández. Naopak Parma dnes nepodala vůbec dobrý výkon, po celé utkání byla směrem dopředu naprosto mizerná, dokonce si nevytvořila žádnou větší příležitost.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 0:8. Střely mimo: 5:11. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:15.
90+3'
90+2'
Parma to bude mít v závěru tohoto zápasu hodně těžké, prohrává totiž o jednu branku. Na druhou stranu se žene smečka hráčů v bílém, Sepe se postará o výkop.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Gianluigi Donnarumma (AC Milán).
89'
Žlutou kartu dostává Theo Hernández (AC Milán).
88'
AC Milán právě vstřelil branku!
Hosté se přeci jenom dostávají do kýženého vedení! Nejprve jsme registrovali zakončení v podání Susa, jenomže domácí brankář vyrazil míč pouze před sebe, kde jeho spoluhráči hodně zmatkovali. Navíc se po nepovedeném odkopu dostal k míči THEO HERNÁNDEZ, který již překonal brankáře.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí jsou stále hodně pasivní. Zároveň můžeme počítat s nastaveným časem.
87'
Conti se uvolnil na pravém křídle, načež nebezpečně centroval do malého vápna. Tam hodně riskantně zasahoval Iacoponi, který si div nevstřelil vlastní branku.
86'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, na první branku stále čekáme. AC je i nadále výrazně aktivnější, jenomže ho zlobí nepřesnost zakončení.
85'
Sepe opět podržel svůj celek, tentokráte se další rána snášela pouze doprostřed branky. Domácí se navíc chystali k protiútoku, který faulem zastavil Romagnoli.
84'
Calhanoglu to uvnitř pokutového území provedl znamenitě, manévrem totiž položil obránce na zem, jenomže následné zakončení dokázal Sepe zneškodnit.
83'
Hosté si vybojovali další rohový kop, který skončil na hlavě prvního z protihráčů. Parma se osvobodila odkopem, jenž se stal pouze kořistí Romagnoliho.
82'
Suso to zkoušel dalším pokusem zpoza pokutového území, avšak ani v tomto případě se mu nepovedlo vypálit přesně. Sepe tak nemusel vůbec zasahovat.
77'
Mohlo se rodit přečíslení pro domácí, jenomže na poslední chvíli zakročil Romagnoli. Cornelius se navíc probíjel k šestnáctce, kde byl zastaven čistým zákrokem.
76'
Až posléze jsme byli svědky dalšího střeleckého pokusu. Z velké vzdálenosti totiž zkoušel své štěstí aktivní Gervinho, který ale pálil vysoko nad branku soupeře.
75'
Bylo pískáno ve prospěch Parmy, od své branky mohl odkopávat Sepe, který vykopával velice přesně. Moc nechybělo a do zakončení se dostal Cornelius.
74'
Na pořadu dne byl rohový kop z levé strany, ke kterému se postavil Hernani. Domácí záložník centroval na přední tyč, kde ještě prodlužoval balón Iacoponi.
73'
Krunić se okamžitě po svém příchodu na hrací plochu zapojil do bránění, k míči se totiž dostal rychlonohý Gervinho, po jehož nahrávce pálil do soupeře Kulusevski.
72'
Sepe velice přesně odkopával k levé autové lajně, kde se Gagliolovi povedlo ještě prodloužit k volnému Kuckovi, který si ale ukopl balón daleko od kopačky.
71'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Rade Krunić.
71'
Hodně vysoko se vytáhl také Romagnoli, který svému celku vypomohl s rozehrávkou. Parma je hodně pasivní, proto sledujeme dlouhou kombinaci hostů.
70'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Gastón Brugman, přichází Andreas Cornelius.
69'
O zakončení se pokoušel střídající Leao, který trefil pouze obětavého protihráče. Na řadu přijde rohový kop, k oné exekuci se už postavil záložník Calhanoglu.
68'
O rozehrávku volného kopu se tak mohl postarat hostující Musacchio, kterému na pomoc přispěchal kolegu Bennacer, který má problémy ve středu hrací plochy.
67'
Mezitím se Gervinho dokázal u středového kruhu zbavit jednoho z hostujících hráčů, načež jsme sledovali roztažení hry na Gagliola, který se nacházel v ofsajdu.
64'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Rafael Leao.
63'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Antonio Barillà, přichází Alberto Grassi.
61'
Žlutou kartu dostává Riccardo Gagliolo (Parma Calcio 1913).
61'
Až poté se málem měnilo skóre! Suso si totiž za pokutovým územím našel prostor ke střele levou nohou, ta pouze prosvištěla kousek vedle zadní tyče.
60'
Jenomže stále nesledujeme nic nebezpečného. Tyto slova se před malým momentem pokusil vyvrátit Suso, jehož další centrovaná nabídka nebyla úspěšná.
59'
Jenomže ani další útočný výpad neměl dlouhého trvání, nepřesnou nahrávku totiž zachytil pouze hostující Bennacer, který ihned zakládá rychlou protiakci.
58'
Žlutou kartu dostává Ismaël Binnásir (AC Milán).
57'
Velice snadnou práci si připsal brankář Sepe, kterému se povedlo zkrotit zakončení v podání Calhanoglua. Mezitím se domácí hráči pokoušejí opět zaútočit.
56'
Byl to právě Hernández, který se snažil u vzdálenější konstrukce najít Piatka, jenomže centr skončil daleko v zámezí. Sepe bude moci odkopávat od branky.
55'
Milánský celek zcela evidentně nikam nespěchá, již delší dobu drží míč na vlastní polovině. Mezitím se Parma snaží napadat rozehrávku, avšak bez úspěchu.
54'
Donnarumma si ani v tomto případě nepřipsal žádnou práci, naopak sám vyhazoval balón do strany. Hernández zapojil do kombinace také Musacchia.
53'
Další nepřesnost pro změnu vyprodukoval domácí Brugman, kterému se nepovedlo v tandemu najít Gervinha. Mezitím se hra otáčí na opačnou polovinu.
52'
Hráči Parmy se nadechli k vyvezení míče na druhou stranu, což se nakonec povedlo. Gagliolo navíc centroval do šestnáctky, kde odvracel nabídku Romagnoli.
51'
Suso se pokoušel na hranici pokutového území nasadil Iacoponimu jesličky, jenomže ten s tímto úmyslem počítal. Poté u postranní lajny fauloval napadající Piatek.
50'
Sám na branku se řítil domácí Gervinho, kterému se nepovedlo překonat Donnarummu. Rozruch před brankou byl zbytečný, jednalo se o ofsajdové postavení.
49'
Pro nahrávku si před malým momentem seběhl Suso, který poté ještě spolupracoval s aktivním Contim, jenž pro změnu neproběhl kolem domácího Gagliola.
48'
U postranní lajny se povedlo Contimu udržet míč na hrací ploše, načež sám dokázal vybojovat autové vhazování. Parma se rovněž dožadovala zisku autu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou branku. Směrem dopředu bylo aktivnější AC, které si vytvořilo několik slibných šancí, avšak většina skončila na pozorném Sepem. Parma se směrem dopředu hodně trápila, jen díky velkému štěstí stále drží nerozhodný výsledek.
45+2'
45+1'
Ještě jednou se k práci s míčem dostal domácí brankář Sepe, který odkopával na opačnou stranu, kde Parma neuspěla s žádostí o zisk standardní situace.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Kucka byl v hlavičkovém souboji proti Romagnolim přistrčen, což pochopitelně znamenalo nedovolený zákrok. Parma stále nenachází recept na obranu soupeře.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Do protiútoku se vydával hostující Calhanoglu, který se s míčem dostal až k hranici pokutového území, kde se mu nepovedlo kolmicí oslovit kolegu Piatka.
40'
Parma měla k dispozici další standardní situaci, kterou si tentokráte vzal na starost Brugman. Tomu na pomoc přispěchal Kucka, rozehrávka se přesto nepovedla.
36'
Čtvrtý rohový kop zápasu rozehrál kreativní záložník Calhanoglu. Jeho nabídka se snášela k přední tyči, kde se povedlo ve vzduchu zakročit Brugmanovi.
35'
Parádní dělovku vyprodukoval Calhanoglu, který chtěl doslova propálit Sepeho. Domácí brankář musel reflexivně zasahovat, hosté budou zahrávat rohový kop.
34'
Parma neustále hraje bez míče, což určitě není nejlepší lék na psychiku. Hostující celek rozjel kombinaci na vlastní polovině, kterou režíruje kapitán Romagnoli.
33'
Kessié už je zpět na hřišti, nicméně jeho celek si i bez něj připsal další zakončení. Contimu se totiž povedlo najít Piatka, který v záklonu nemířil nejpřesněji.
32'
U středového kruhu si o nahrávku řekl hostující Bennacer, který celkem dlouho váhá s rozehrávkou. Zároveň se Kessié hlásí k návratu zpět na hrací plochu.
31'
Je za námi zhruba třetina hry, stále platí, že jsme se žádné branky nedočkali. AC Milán má územní převahu, kterou se nedaří proměnit v úspěšné zakončení.
30'
Další nedovolený zákrok, i tentokráte z dílny domácích. Gervinho byl v souboji s Kessiém příliš pozdě, druhý jmenovaný hráč stále leží na zeleném pažitu.
29'
Hernández si příliš nevěřil na průnik kolem Kulusevskiho, místo toho raději vyprodukoval zpětnou nahrávku na kolegu Romagnoliho, který pro změnu přenášel hru.
28'
Domácí smečka se musela rychle vracet, soupeř totiž podnikl nebezpečný protiútok. Bennacer nakonec spolupracoval s Contim, který se nerozhodl odcentrovat.
27'
Na opačné straně se hnal na brankáře Gervinho, kterého na poslední chvíli zakřižoval Romagnoli, který mu znemožnil zakončit. Donnarumma nemusel zasahovat.
26'
Aby toho nebylo málo, tak u zadní tyče byl velice blízko obránce Hernández, jehož teč nakonec nesměřovala mezi tři tyče. Parma má obrovské štěstí.
25'
Sepe musel zasahovat! AC se totiž prokombinovalo až do šestnáctky, kde si Kessié přichystal skrytou střelu, se kterou si domácí brankář poradil na jedničku.
24'
Parma se pokoušela kombinovat v blízkosti pokutového území soupeře, avšak ani tentokráte nic nevymyslela. Nahrávku navíc dokázal vystihnout Musacchio.
23'
Další útočnou akci táhl Kessié, který nakonec zvolil nahrávku na vedle stojícího Suso, jenž to zkoušel levačkou. Výsledkem je hodně nepovedené zakončení.
22'
Hernández skončil po souboji s Iacoponim na zemi, což si pochopitelně vyžádalo píšťalku sudího. Ten neváhal a okamžitě odpískal ve prospěch AC Milán.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nepřinesla žádnou branku. O něco aktivnější jsou hostující hráči, avšak domácí předvádí pevnou obranu.
16'
Gervinho se díky své rychlosti prodral až do šestnáctky, kde se pokoušel nahrávat do malého vápna, kde se nacházela dvojice hráčů v opačných dresech.
15'
Slovenský reprezentant si však vymodlil zisk volného kopu, zezadu ho totiž lehce přistrčil jeden z napadajících hráčů. Následovat bude standardka pro Parmu.
14'
Oba celky zatím předvádějí celou řadu nepřesností, stejně tomu tak bylo také v tomto případě. Kucka se chtěl vydat na útočnou polovinu, jenomže nahrávku neobdržel.
13'
Parma se ani v tomto případě daleko nedostala, nicméně poté vyprodukoval až příliš čitelnou nahrávku hostující Bonaventura, který našel pouze nohu Hernaniho.
12'
Brugman to nakonec udělal velice zkušeně, míč se mu totiž povedlo otřít o Contiho, díky čemuž vykřesal autové vhazování, které si vyzkouší právě on sám.
11'
Milán tak rozehrával z hlouby hrací plochy, nicméně ihned poté rozjel kombinaci v oblasti středového kruhu, kde se domácí hráči pokouší o napadání akce.
10'
Hodně ostrým způsobem šel do souboje domácí Barilla, kterému byl odpískán nedovolený zákrok. Hlavní sudí klidně mohl tasit první žlutou kartu tohoto duelu.
9'
Calhonoglu opět operoval kousek od pokutového území, jenomže v tomto případě se mu nepovedlo procedit nahrávku na Piatka, před ním totiž číhal Alves.
8'
Pomezní sudí si velice pozorně všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel domácí Gervinho. Bylo pískáno, volného kopu se tak ujme brankář Donnarumma.
7'
AC je směrem dopředu nesmírně nebezpečné. Tentokráte z levé strany centroval Calhanoglu, jehož centr si dokázal najít Romagnoli, který mířil kousek nad.
6'
Ve vzdušném souboji byl úspěšný hostující Bennacer, kterému se povedlo odpravit hrací předmět pouze do strany, kde se již chystá k centru domácí Kulusevski.
5'
Kousek od středového kruhu si nedovoleným zákrokem pomohl napadající Darmian, který zatáhl za dres Susa. Hostující celek se ihned rozhodl rozehrát po zemi.
4'
Posléze to velice nebezpečným způsobem zkoušel Calhanoglu, který pořádně ohrozil branku soupeře. Jeho zakončení nakonec putovalo kousek vedle branky.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu si s míčem zahrál domácí obránce Gagliolo, který ale nepřesně nahrával na levou stranu, kde Brugman na přihrávku nedosáhl.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Parma Calcio 1913: Sepe – Iacoponi, Alves (C), Gagliolo – Kulusevski, Hernani, Barillà, Darmian, Brugman – Kucka, Gervinho.
Náhradníci: Alastra, Colombi – Camara, Cornelius, Dermaku, Grassi, Laurini, Gi. Pezzella, Scozzarella, Sprocati.

AC Milán: G. Donnarumma – Conti, Musacchio, A. Romagnoli (C), Hernández – Binnásir, Kessié, Bonaventura – Suso, K. Piątek, Çalhanoğlu.
Náhradníci: An. Donnarumma, Reina – Biglia, Borini, Calabria, Castillejo, Krunić, Gabbia, Leao, Rebić, Ricardo Rodríguez.

Rozhodčí: Valeri – Liberti, Bresmes.
AC Milán

Na druhé straně stojí trápící se AC Milán, který i letos hledá optimální herní rytmus. Ten se zatím nedaří najít, milánský celek stále dává zapomenout na povedené sezóny, v té letošní se momentálně nachází až na dvanácté pozici. Hostující tým tohoto duelu nasbíral pouze čtrnáct bodů, navíc ho od sestupového pásma dělí pouhé čtyři body. AC letos vyhrálo pouze ve čtyřech duelech, navíc z posledních pěti zápasů uspělo pouze v jediném případě, a sice v souboji proti předposlednímu Spalu. Naopak poslední hrací den přinesl domácí remízu proti trápící se Neapoli (1:1).
Parma Calcio 1913

Fotbalisté Parmy patří k nejpříjemnějším překvapením uplynulého průběhu sezony, tento celek se totiž po třinácti zápasech nachází na sympatické osmé pozici, přičemž se mu povedlo nasbírat osmnáct bodů. Parma na to není vůbec špatně, nicméně od pohárových pozic jí dělí už sedm bodů, což je celkem hodně. Domácí celek tohoto zápasu z posledních pěti duelů prohrál jedinkrát, nicméně stejný počet má také výher. Hned tři zápasy totiž skončily nerozhodným výsledkem, Parma postupně remizovala s Interem, Fiorentinou a v posledním kole také s Bolognou.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj Parma Calcio 1913 a AC Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62