Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sassuolo : Parma - 16. února 2020   15:00

0:1
(0:1)
Parma
25' Gervinho  (Cornelius)
Sassuolo
Consigli – Toljan, Romagna, G. M. Ferrari, Kiriakopoulos – Obiang (65. Bourabia), Locatelli – D. Berardi (C), Djuričić (65. Defrel), Boga (77. Haraslín) – Caputo.
Mariani – Lo Cicero, Affatato
MAPEI Stadium - Città del Tricolore
Parma
Colombi – Darmian (42. Laurini), Iacoponi, Alves (C), Gagliolo – Kurtić, Brugman, Hernani – Siligardi (75. Gi. Pezzella), Cornelius, Gervinho (55. Grassi).

Je konec! Dnešní utkání nakonec nabídlo jedinou branku, o kterou se už v prvním dějství postarala Parma, jenž své vedení uhlídala až do konce. Druhý poločas byl jednoznačně v režii domácího celku, který se dostal k několika zajímavým střeleckým pokusům, avšak Colombi pokaždé podržel svůj celek. Parma se spíše soustředila na poctivou obranu, směrem dopředu toho moc nepředvedla.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 4:0. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:18.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Gian Marco Ferrari (US Sassuolo Calcio).
90+3'
Sassuolo nyní dobře zapracovalo na vlastní polovině, odkud se sice dostalo na druhou stranu, avšak tam si při zpracování pomohl rukou útočník Defrel.
90+2'
Zpětná nahrávka putovala až na kopačku domácího brankáře Consigliho, který poslal hrací předmět zpět na druhou stranu, kde došlo k další nepřesnosti.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Gastón Brugman (Parma Calcio 1913).
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Parma stále vede o jednu branku. Zcela určitě musíme počítat s nastaveným časem.
88'
Sassuolu to i nadále směrem dopředu zrovna moc nejde, další pokus o pas na Caputa skončil za brankovou čárou. Colombi si tak vyzkouší další odkop od branky.
87'
Žlutou kartu dostává Alberto Grassi (Parma Calcio 1913).
86'
K odraženému míči se ovšem dostal Pezzella, který to rovně zkoušel přímo na branku. Jeho zakončení směřovalo pod břevno, Consigli však drží svůj celek ve hře.
85'
Haraslínova nahrávka nebyla vůbec přesná, našla totiž kopačku pozorného Alvese. Na opačné straně si Cornelius našel pozici pro střelu, trefil pouze soupeře.
84'
U postranní lajny se domácí Defrel dokázal protáhnout kolem protihráče, jenomže cestičku vpřed mu přesto zatarasil druhý z protihráčů, který odehrál do autu.
81'
Žlutou kartu dostává Mehdi Bourabia (US Sassuolo Calcio).
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen něco málo kolem deseti minut. Před malým momentem to pohotově zkoušel Berardi, jehož pokus ale vychytal Colombi.
80'
Na opačné straně to podél autové lajny zkoušel Gagliolo, který si ovšem dal míč daleko od své kopačky. Hostující obránce neuspěl ani se snahou o volný kop.
79'
Následně si při doskoku pomohl útočným faulem naskakující Berardi, který přitom skolil k zemi jednoho z protihráčů. O volný kop se tak postará Iacoponi.
78'
Colombi měl nyní plné ruce práce, míč totiž padal za něj, jenomže hostující brankář ho přesto dokázal vytěsnit. Po delší době slušná šance domácích.
77'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Jeremie Boga, přichází Lukáš Haraslín.
77'
Žlutou kartu dostává Manuel Locatelli (US Sassuolo Calcio).
77'
Na pravém křídle si o nahrávku řekl Laurini, avšak pas na jeho osobu byl celkem dost nepřesný. Kyriakopoulos navíc vystoupil z obrany, čímž překazil akci soupeře.
76'
Až nyní se Colombi přeci jenom trochu zapotil, avšak ránu doprostřed branky celkem v poklidu vyrazil vedle sebe. Nápor Sassuola začíná být znatelný.
75'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Luca Siligardi, přichází Giuseppe Pezzella.
75'
Přenesení hry v podání Locatelliho bylo velice nepřesné, putovalo totiž pouze na připraveného protihráče. Následný manévr v podání Bogy přečetl Iacoponi.
74'
Consigli si ani tentokráte zákrok nepřipsal, hodně mu totiž pomohla také obranná linie. Ta zastavila snahu o centr, který dokázal zablokovat pozorný Romagna.
73'
Parma zvolila celkem zdlouhavou rozehrávku z vlastní poloviny, která byla navíc hodně kostrbatá. Iacoponi sice nahrál na Siligardiho, ten ovšem o míč přišel.
72'
Žlutou kartu dostává Vincent Laurini (Parma Calcio 1913).
71'
Aby toho nebylo málo, tak při dalším ataku domácích musel za záchrannou brzdu zatáhnout hostující Brugman. Sassuolo se rozhodlo rozehrát nakrátko po zemi.
70'
Prudká nahrávka směřovala na aktivně hrajícího Corneliuse, který pro změnu zkoušel přenést hru na levou stranu, kde měl ovšem Hernani daleko k míči.
65'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Pedro Obiang, přichází Mehdi Bourabia.
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Grégoire Defrel.
64'
Je za námi zhruba hodina hry, Parma i nadále vede o jedinou branku. Sassuolo pokračuje ve své aktivitě z prvního poločasu, stále však hledá recept na obranu.
63'
Z obrany se navíc povedlo vystoupit domácímu Ferrarimu, který se s míčem dostal až na druhou stranu hrací plochy, kde ovšem nepřesně nabízel Caputovi.
62'
Locatelli si gestem ruky řekl o podporu od svých spoluhráčů, která se také dostavila. Najednou domácí předvedli hezkou souhru, která přinesla zisk rohu.
61'
Boga to po manévru na pravou nohou zkoušel technickým obstřelem, jenomže trefil pouze prvního protihráče před sebou, který hrací předmět ihned odklidil.
60'
Velký kus práce odvedl hostující Cornelius, kterému se povedlo ustát souboj s protihráčem. Poté ovšem přišla na řadu nepřesná nahrávka, kterou si našel soupeř.
59'
Berardimu se rozehrávka volného kopu absolutně nepovedla, pokus o centr do pokutového území skončil daleko v zámezí, což hostům přinese autové vhazování.
58'
Žlutou kartu dostává Domenico Berardi (US Sassuolo Calcio).
57'
Colombi i v tomto případě raději rozehrával po zemi na volného spoluhráče. Parma se však daleko nedostala, nedovoleným zákrokem byl zastaven Caputo.
56'
Velice dobrý obranný zákrok předvedl také Alves, kterému se málem povedlo založit rychlý protiútok. Ten ovšem skončil hned na první nepřesné nahrávce.
55'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Gervinho, přichází Alberto Grassi.
54'
Sassuolo to opět zkoušelo přes pravou stranu, kde se ovšem nacházela také smečka hladových protihráčů. Locatelli proto volil nahrávku na volného Bogu.
53'
Naběhnuvší Berardi to zkoušel průnikem směrem do pokutového území, avšak s tím si hostující obrana dokázala poradit, což je již tradičním obrázkem hry.
52'
Až poté musel rozhodčí skutečně písknout do své píšťalky, navíc rozehrávky volného kopu se ujal obránce Iacoponi, který předvedl vysoký odkop vpřed.
51'
Hernani rovněž neustál souboj s protihráčem, jenomže sudí nechal pokračovat ve hře. Berardi tak potáhl balón na druhou stranu, kde marně hledal volného kolegu.
50'
Poprvé ve druhém dějství se k balónu dostal také hostující brankář Colombi, kterému se povedlo roztáhnout hru na pravou stranu, kde se na zemi ocitl soupeř.
49'
Vracející se Boga dokázal včas odehrát míč do bezpečnějšího prostoru na hrací ploše. Sassuolo se navíc dostalo na útočnou polovinu, kde se nacházel Toljan.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsem sledovali útočný faul v podání hostujícího Corneliuse, akce tak byla u konce. Consigli tak mohl odkopávat od branky.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Je za námi první poločas, který nám nepřinesl vůbec špatnou podívanou. Více ze hry mělo Sassuolo, které si vypracovalo snad tři vyložené šance, avšak ani jedna z nich neskončila za brankářem Colombim. Parma byla naopak maximálně efektivní, její jediná šance totiž skončila v brance soupeře.
45+2'
45+1'
Berardi se na vlastní polovině dostal do drobných problémů, ze kterých ho "osvobodil" napadající Brugman, který zbytečně sáhl k dalšímu nedovolenému zákroku.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Ve vzdušném souboji se povedlo uspět domácímu Romagnovi, který ještě lehce otřel míč o hlavu Corneliuse. To znamená, že vhazovat budou domácí hráči.
42'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Matteo Darmian, přichází Vincent Laurini.
42'
Na řadu přišlo autové vhazování z pravé strany, po kterém se domácí nastěhovali k blízkosti pokutového území soupeře, kde nekompromisně jednal Alves.
41'
Colombi nikam nespěchal, naopak výhozem si na levé straně vybral Gagliola. Tomu na pomoc ještě přispěchal Kurtić, který rozjel kombinaci ve středu hřiště.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Nepřehledná pasáž ve středu hrací plochy nakonec přinesla domácím získ míče. Parma Calcio se však zatáhla do hlubokého bloku, který zatím slaví úspěch.
38'
Na opačné straně se to příliš nepovedlo Corneliusovi, který se pokoušel kolmicí najít Siligardiho, jenomže jako první se k míči dostal domácí brankář Consigli.
37'
Berardi se přeci jenom dostal zpět k míči, který ihned nabízel směrem do pokutového území. Tam ovšem našel pouze připraveného Alvese, který ihned odklízel.
36'
Kousek od postranní lajny se povedlo vybojovat hrací předmět domácímu Toljanovi, který ho ihned přihrával ke středu hrací plochy, kde se nacházel Obiang.
31'
Je za námi třetina zápasu, který zatím přináší celkem zajímavou podívanou. Sassuolo je sice častěji na míči, jenomže soupeř zakládá nebezpečné protiakce.
30'
Další nepřesnost domácích, po které to po pravém křídle zkoušel Hernani, který ovšem narazil pouze do Kyriakopoulose, jenž odpálil míč za postranní lajnu.
29'
Následovalo autové vhazování z levé strany, o které se postaral hostující Gagliolo. Jeho dlouhá nabídka směřoval k šestnáctce, kde ovšem zakročil Romagna.
28'
Aby toho nebylo málo, tak Caputo spálil i další slušnou šanci. Tentokráte se dostal do mnohem lepší pozice, jehož rána k zadní tyči přesto minula branku.
27'
Téměř ihned po rozehrávce jsme sledovali bleskový výpad domácích hráčů. Berardi našel v dobré pozici Caputa, jehož okamžitá rána nebyla moc přesná.
26'
Sassuolo to tak najednou bude mít hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Situace zatím není kritická, do konce zápasu totiž zbývá ještě hodně času.
26'
Žlutou kartu dostává Marlon (US Sassuolo Calcio).
25'
Parma právě vstřelila branku!
Tomu se říkáš nedáš – dostaneš! Sassuolo totiž nejprve spálilo vyloženou šanci, o několik vteřinek později jsme sledovali rychlý protiútok Parmy. Domácí se ještě snažili reklamovat faull na Berardiho, jenomže akce mohla pokračovat, přičemž Cornelius vymyslel famózní nahrávku na GERVINHA, před kterým číhala prázdná branka.
25'
Tutovka pro domácí! Boga si uvnitř vápna potáhl míč na levou nohu, načež se mu na malém vápně povedlo najít Obianga, který ovšem trefil pouze Colombiho.
24'
Do hry se omylem připletl také hlavní rozhodčí, který logicky musel hru přerušit. Míč se tak vrátil na kopačky hráčů Parmy, který rozehráli od vlastní šestnáctky.
23'
Iacoponi šel do souboje s jedním z protihráčům celkem důrazně, k překvapení všech však nebylo pískáno. Sassuolo si tak dokázalo vybojovat další aut.
22'
Na jedničku to navíc zvládl domácí Toljan, který před napadajícím protihráčem raději přihrával zpět do moci brankář Consigliho, jenž roztáhl hru k autové lajně.
21'
Poprvé do akce musel brankář Colombi, který si ovšem s přízemním pokusem dokázal poradit. Sassuolo poprvé zahrozilo, Colombi navíc vykopl až do zámezí.
16'
Hostujícímu Corneliusovi se povedl šikovně sklepnout do strany na Siligardiho, který se neprodral kolem protihráče. Parma ovšem zůstává s hracím předmět na polovině domácích.
15'
V krátkém časovém sledu přišel na řadu další nedovolený zákrok, tentokráte ze strany Parmy. Kurtić místo míče trefil protihráče, kterým zřejmě byl Berardi.
14'
Snad poprvé v tomto duelu se k míči dostal brankář Colombi, který se rozhodl nic nevymýšlet. Naopak si přízemní nahrávkou vybral vedle stojícího Alvese.
13'
Za dlouhým pasem se dostával hostující Cornelius, který v souboji jeden na jednoho fauloval Romagnu. Ten se ochotně vydal k zemi, sudí mu tento pád zbaštil.
12'
K oné rozehrávce se nakonec postavil sám faulovaný, tedy Hernani. Jeho prudká přízemní rána nebyla vůbec špatná, jenomže směřovala do náruče Consigliho.
11'
Locatelli šel do souboje s Hernanim celkem dost agresivně, hlavní sudí proto musel odpískat nedovolený zákrok. Následovat bude standardka z velké dálky.
10'
Na ten si k hranici malého vápna seběhl právě Cornelius, který se pomalu a jistě tlačil do zakončení. Na poslední chvíli se před ním povedlo zakročit Romagnovi.
9'
Gervinho si v náběhu všiml Corneliuse, který se ovšem nedokázal prodrat kolem Toljana. To nemusí zas tak vadit, Parma bude totiž zahrávat první rohový kop.
8'
Až po necelých osmi minutách hry jsme se dočkali prvního střeleckého pokusu. Domácí Kyriakopoulos si seběhl k šestnáctce, odkud zakončoval nad branku.
7'
Kousek od pokutového území se k volnému míči dostal Djuričić, který se ho ihned pokoušel nabídnout Caputovi, avšak do nahrávky se připletl hostující Kurtić.
6'
Poprvé se k míči dostal také hostující brankář Colombi, který posléze rozehrál po zemi na Iacoponiho. Parma navíc dokázala přenést hru na volného Gagliola.
5'
Hlavní sudí ponechal Parmě výhodu, nakonec si však hosté vybojovali autové vhazování. Gervinho již vstal zpět na nohy, Obiang si vyslechl domluvu od sudího.
4'
Velké starosti měl vracející se Romagna, na kterého dotíral hostující Cornelius. Prvně jmenovaný to nakonec zvládl, tak trochu mu pomohl také kolega Ferrari.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se do kombinace zapojil také křídelník Boga, který ovšem pouze vrátil na vlastní obrannou polovinu, kde nadále kombinoval Ferrari.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Romagna, G. M. Ferrari, Kiriakopoulos – Obiang, Locatelli – D. Berardi, Djuričić, Boga – Caputo.
Náhradníci: Turati, Pegolo – Bourabia, Defrel, Haraslín, Magnanelli, Magnani, Müldür, Peluso, Rogério, Raspadori, Marlon.

Parma Calcio 1913: Colombi – Darmian, Iacoponi, Alves, Gagliolo – Kurtić, Brugman, Hernani – Siligardi, Cornelius, Gervinho.
Náhradníci: Corvi, I. Radu – Caprari, Dermaku, Grassi, Karamoh, Laurini, Gi. Pezzella, Regini, Sprocati.

Rozhodčí: Mariani – Lo Cicero, Affatato.
Parma Calcio 1913

Na opačné straně stojí sympaticky hrající Parma, které pro změnu patří devátá pozice, což znamená horní polovinu tabulky. Parma má o tři body více, navíc na evropské poháry ztrácí pouhé dva body, což by se po tomto kole klidně dalo smazat. Parma však hledá formu z první poloviny sezony, z posledních pěti duelů sice vyhrála hned dvakrát, naproti tomu hned ve dvou případech pocítila hořkost porážky. Parma čeká na výhru dvě kola, naposledy se jí povedlo zdolat Udinese, od té doby však Parma uhrála nerozhodný výsledek s Cagliari, v minulém kole však prohrála s Laziem.
US Sassuolo Calcio

Fotbalisté Sassuola se po třiadvaceti kolech nacházejí na dvanácté pozici, což znamená spodní polovinu tabulky. Sassuolo má na svém kontě devětadvacet bodů, přičemž ho od sestupového pásma dělí sedm bodů. Na druhou stranu jsou stále ve hře evropské poháry, Sassuolo totiž chybí na šestou pozici pouze pět bodů. Domácí celek tohoto zápasu se v posledních týdnech nachází ve velice dobré formě, z posledních čtyř duelů neucítil ani jednu porážku. Ba naopak se Sassuolu povedlo hned ve třech případech naplno bodovat, naposledy tomu bylo v souboji proti Spalu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi US Sassuolo Calcio a Parma Calcio 1913.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62