Beriša – Tomović, Vicari, Igor (54. Cionek) – Espeto, Missiroli, Murgia, Kurtić (77. Valoti), Reca – Paloschi (61. Floccari), Petagna.
La Penna F. (ITA)
Stadio Paolo Mazza, Ferrara (ITA)
Neapol
Ospina – Malcuit (70. Callejón), Koulibaly, Luperto, Di Lorenzo – Elmas (54. Ruiz), Allan, P. Zieliński, L. Insigne – D. Mertens (72. F. Llorente), Milik.

Z tohoto zápasu je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásný zbytek víkendu. Na viděnou.
V dalším kole vyrazí Spal na horkou půdu milánského AC. Neapol vyzve v domácím prostředí tabulkového souseda z Bergama.
Neapol tak nevyužila sobotního zaváhání Juventusu s Interem a rovněž připisuje do tabulky Serie A jen jeden bod. Zůstává ta na čtvrté pozici, zatímco Spal je předposlední.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 16:14.
Zápas mezi Spalem a Neapolí začal dvěma rychlými góly a u těch nakonec také zůstalo. Skóre otevřel v 9. minutě přízemní střelou Milik, o sedm minut později ale bylo po Kurtičově střele k tyči srovnáno. Neapol byla po změně stran lepším týmem a s postupem času její tlak sílil, domácí jej ale dobrou defenzivní hrou přečkali a slaví bod. Asi nejvíce fotbalistům Spalu zatrnulo čtvrthodinu před koncem, kdy střílel Ruiz levačkou do tyče. Velkou šanci měl v šesté minutě nastavení také Llorente, chybné Berišovo vyběhnutí ovšem po centru Milika nepotrestal.
90+7'
90+6'
V závěru utkání ještě jedna žlutá karta pro brankáře Berišu za zdržování hry.
90+6'
Beriša vyběhl za Milikem až na okraj vápna, a tak zůstala brána Spalu nestřežena. Polský útočník následně našel centrem Llorenteho, ten ale hlavičkoval trestuhodně vedle levé tyče!
90+5'
Teď navíc rozehrávají po faulu na polovině hřiště domácí.
90+4'
Před brankou Spalu je teď hodně rušno, Beriša ale poslední střelu z velkého úhlu řešit nemusel.
90+3'
Domácí fotbalisté uhájili prostor u pravé tyče a dostávají balon dalekým odkopem až k protější svatyni. Polovina nastaveného času je minulostí.
90+2'
Taktický faul Cionka, který zastavil rozběhnutého Milika. Tahle žlutá karta se domácímu hráči de facto vyplatila.
90+1'
Milik stáhl k zemi Petagnu, což pozornosti sudího neušlo. Hra je přerušena.
90'
Tohle se ovšem domácím příznivcům nelíbí. Hlavní rozhodčí La Penna nastaví zápas o šest minut.
89'
Stadion své miláčky v závěru duelu burcuje. Za situace, kdy je Spal pod vytrvalým tlakem, jistě vítaný doping.
88'
Callejón centroval na přední tyč, tam je ale balon odkopnut na autové vhazování.
87'
Teď se sice domácí vydali na menší útočný výlet, ten ale zhatil odmávaný a následně i odpískaný ofsajd.
86'
V závěru zápasu se hraje výhradně na polovině Spalu, který by bod určitě bral. To hosté začínají být viditelně nervózní, čas se jim rychle krátí.
84'
Luperto vletěl ve výskoku do Petagni a je vůbec prvním hráčem Neapole, který v tomto střetnutí vidí žlutou kartu.
82'
Floccari odcentroval z levé strany hřiště k penaltovému puntíku, Reca zde ale míč v akrobatické pozici netrefil, a tak může jít dopředu opět Neapol.
81'
A do třetice Milik! Tentokrát se po zpětné přihrávce opřel do balonu z první, Beriša ale proti jeho dělovce vytáhl skvělý zákrok a míč vyrazil.
80'
Tentokrát to polský snajpr zkoušel z větší dálky, rána mu ale nesedla a skončila vysoko nad brankou. Milik se spoluhráčům gestem omlouvá.
79'
K přízemní střele se uvnitř pokutového území dostal Milik, Beriša ale padl včas k zemi a prostor u levé tyče utěsnil.
78'
Neapol je usazena na polovině soupeře, kde kombinuje s míčem a čeká na skulinku v obraně. Hostující favorit se s bodem určitě nespokojí a bude chtít rozhodnout.
77'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Jasmin Kurtić, přichází Mattia Valoti.
76'
Reca vhodil do šestnáctky dlouhý aut, míč ale po chvíli skončil v moci brankáře Ospiny.
74'
Na nastřelené brankové konstrukce je vyrovnáno! Fabian Ruiz dostal přihrávku na střed hřiště a metr před hranicí šestnáctky poslal kroucenou střelu do levé tyče!
73'
Střídající Callejón vracel prudký centr hlavou před branku, zde ale odkopl míč do bezpečí jeden z beků. Následně je navíc pískán ofsajd.
72'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Fernando Llorente.
70'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Kévin Malcuit, přichází José María Callejón.
69'
Malcuit se vrátil na hřiště, po chvíli ale padl k zemi a musí být vystřídán. Hostující bek nese zranění hodně emotivně, v jeho obličeji se zračí i slzy.
68'
Floccari byl poslán k zemi skluzem. Míč pro Spal.
67'
Zdá se, že pro francouzského obránce utkání skončilo. Zatímco Malcuit odkulhal za postranní čáru, rozehrála Neapol další rohový kop. Ani tentokrát se ale po centru do vápna do zakončení nedostala.
66'
Reca poslal k zemi Malcuita. K tomu již spěchají kluboví lékaři, vypadá to na problém s kolenem.
65'
Do zakončení se dral rozběhnutý Milik, na poslední chvíli však byl o míč připraven obráncem.
64'
Po dalším rohovém kopu Neapole si chystal míč ke střele Ruiz, balon ale netrefil čistě.
62'
Neapol kopala roh, centr si ale stáhl do rukavic brankář Beriša.
61'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Alberto Paloschi, přichází Sergio Floccari.
60'
Střídající Ruiz napřáhl ke střele levačkou z nějakých třiadvaceti metrů, jeho rána minula levý horní růžek branky.
58'
Obrana Spalu si s centrem Murgii poradila, balon se posléze velmi rychle dostává až k protější brance.
57'
Petagna sklepl balon Kurtičovi, který dělovkou z nějakých dvaceti metrů napálil jednoho z bránících protihráčů. Rohový kop.
55'
Milik byl faulován Vicarim, míč se stěhuje na kopačky hostů.
54'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Igor, přichází Thiago Cionek.
54'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Eljif Elmas, přichází Fabián Ruiz.
53'
Zkušený kolumbijský brankář zůstal po skvělém zákroku ležet s bolestivou grimasou na zemi a musí být ošetřen. Oba týmy zároveň chystají první střídání.
52'
Po centru z levé strany hlavičkoval Vicari, Ospina se ale blýskl fantastickým zákrokem a míč vyškrábl mimo tři tyče těsně před brankovou čárou!
51'
Dalším pokusem o centr vybojoval aktivní Murgia rohový kop, který sám rozehraje.
50'
Z pravého okraje vápna se pokoušel přihrávat Murgia, o balon ale přišel.
48'
Mezi dva obránce Spalu si zaběhl Milik, jemu adresovaná přihrávka ale nakonec skončila až u domácího brankáře.
47'
Malcuit vložil do své průnikové přihrávky až příliš hodně razance, a tak není z nadějné akce Neapole nakonec nic.
46'
Oba týmy vyběhly do druhého poločasu ve stejných sestavách, v jakých odehrály úvodní část zápasu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Úvodní dějství utkání mezi Spalem a Neapolí nabídlo zajímavou ofenzivní podívanou. Petagna orazítkoval zkraje utkání z přímého kopu břevno, a tak se měnilo skóre na druhé straně, když se střelou z hranice šestnáctky prosadil Milik. Domácí to ale nepoložilo, jen o sedm minut později našel Strefezza u penaltového puntíku Kurtiče a ten přesnou ranou k tyči srovnal. Vášně opět vzplály na konci poločasu, kdy byla nejprve nařízena po Vicariho hře rukou penalta, tu ale po přezkoumání videa Neapol nakonec nekopala.
45+2'
45+2'
Recovi utíká pod tlakem balon za postranní čáru. Již se nic nestane.
45+2'
Malcuit poslal do hry autové vhazování, hosté se ale s míčem daleko nedostali.
45+1'
Úvodní dějství bude nastaveno o dvě minuty.
45'
Tomović vlétl u postranní čáry nevybíravě do Insigneho a vykoledoval si v závěru poločasu žlutou kartu.
43'
Neapol si žádala rohový kop, hlavní rozhodčí ale hlasité prosby hostující lavičky nevyslyšel. La Penna to dnes nemá jednoduché, spílají mu obě strany.
42'
Ospina podběhl centr z levé strany hrací plochy, který se dostal až k volnému Paloschimu. Ten byl ale natolik zaskočen, že nedokázal reagovat. Balon se od něho odrazil jen do zámezí.
42'
Nákop na zadní tyč přináší domácímu mužstvu rohový kop.
41'
Luperto fauloval ve výskoku Petagnu, Spal má k dispozici zajímavou standardku.
40'
Vše je nakonec jinak! Rozhodčí ukazuje, že ruka domácího obránce byla u těla, a pokutový kop je tak odvolán!
38'
Vicari zahrál ve vápně rukou, Neapol bude zřejmě kopat penaltu! Rozhodčí La Penna se ale ještě půjde podívat na video.
36'
Neapol vytrvale kombinovala okolo domácího velkého vápna. Nákop Koulibalyho následně končí v Berišových rukavicích.
34'
Na pravém okraji vápna se ke střele z úhlu odhodlal Malcuit, balon ale zamířil nad branku.
32'
Možnost ohrozit branku z rohového kopu zazdili domácí fotbalisté útočným faulem.
31'
Insigne vyběhl za obranu, u míče byl ale o něco dříve Beriša. Následně je navíc pískán ofsajd, i tentokrát si přitom dal arbitr načas.
29'
Luperto posílal do vápna vzdušný balon, obrana Spalu jej ale odvrátila do bezpečí.
28'
Espeto inkasoval v souboji o balon úder do tváře, Di Lorenzo ale trestán není.
27'
Balon má u sebe Beriša, jenž ho pošle do hry dlouhým odkopem. Hra se v posledních minutách trochu uklidnila.
25'
Di Lorenzo si u postranní čáry šikovně obhodil míč kolem Espeta a mohl mířit k šestnáctce, domácí záložník ale zatáhl za záchrannou brzdu, za což si vykoledoval žluté napomenutí.
23'
Po nedovoleném zákroku Luperta budou domácí rozehrávat z vlastní poloviny.
22'
Mohutné protesty na straně Spalu. Insigne se dostal do jasného ofsajdu, pomezní ale zvedl praporek až tehdy, co hostující záložník poslal přízemní střelu těsně vedle vzdálenější tyče. Jeden z členů realizačního týmu Spalu byl dokonce vykázán ze střídačky.
21'
Je za námi úvodních dvacet minut hry a nezaujatý divák se zatím rozhodně nudit nemůže. Sledujeme kvalitní ofenzivní představení, které už přineslo i dvě branky.
20'
Na zem padá Di Lorenzo, je pískán faul.
18'
S Neapolí inkasovaný gól nezacloumal. Aktuálně je míč plně v moci hostů, kteří kombinují na polovině Spalu.
16'
Spal právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Strefezza ošálil na pravé straně dvojici protihráčů a poslal k penaltovému puntíku přízemní přihrávku, kterou z první napálil přesně k pravé tyči JASMIN KURTIĆ!
15'
Nedovoleným zákrokem se provinil Paloschi. Rozhodčí La Penna tentokrát ještě do kapsičky pro žlutou kartu nesahá.
14'
Ten rozehrál Mertens, centrem ale nikoho ze spoluhráčů ve vápně neoslovil.
13'
Beriša se vydal do souboje s Milikem až na hranici vápna, míč odvrátil skluzem na rohový kop.
12'
Na prudký centr z levé strany si naskočil Paloschi, hlavou ale zamířil vedle pravé tyče.
10'
Spal nevstoupil do utkání špatně, když hned v úvodu trefil břevno. O to krutější pro domácí inkasovaná branka je.
9'
Neapol právě vstřelila branku!
Hosté jdou z první střely na branku do vedení! Allan navedl šikovně míč na střed, kde jej přiťukl ARKADIUSZOVI MILIKOVI a ten poslal přízemní střelu z hranice šestnáctky až za Berišova záda. Domácí gólman byl mírně z pozice a reagoval pozdě, rozhodně tak má na brance svou část viny.
8'
Útok Neapole vedený po pravé straně zastavil Igor, který odehrál balon na autové vhazování.
6'
Aktuálně se hraje s míčem poblíž středového kruhu. Neapol se po ospalém začátku začíná zlehounka dostávat do tempa.
4'
Akci Neapole zastavuje zdvižený praporek pomezního sudího, který si všiml ofsajdu.
3'
Balon si postavil Andrea Petagna, zakroutil ho ale do břevna! Teď měla Neapol obrovské štěstí. Následný centr z levé strany si stáhl do rukavic brankář Ospina.
2'
Tentokrát stáhl Koulibaly k zemi protihráče a Spal bude kopat nadějnou standardku.
1'
Do zakončení se dral Paloschi, poprvé ale promáchl, podruhé byl zblokován Koulibalym.
1'
Spal nastoupil ke střetnutí v tmavě šedých dresech, hosté z Neapole hrají v tradičních bledě modrých.
1'

Spal: Beriša – Tomović, Vicari, Igor – Espeto, Missiroli, Murgia, Kurtić, Reca – Paloschi, Petagna.
Náhradníci: Letica, Thiam – Cionek, Felipe, Floccari, Moncini, Mastrilli, Sala, Salamon, Valdifiori, Valoti.

SSC Neapol: Ospina – Malcuit, Koulibaly, Luperto, Di Lorenzo – Elmas, Allan, P. Zieliński, L. Insigne – D. Mertens, Milik.
Náhradníci: Karnezis, Meret – Callejón, Gaetano, Ghoulam, F. Llorente, Lozano, Nikola Maksimović, Ruiz, Tonelli, Younes.

Rozhodčí: La Penna F. (ITA).
Spal ještě Neapol nikdy neporazil. V šesti dosavadních vzájemných zápasech se jednou zrodila remíza, pětkrát pak vyhrála Neapol. Naposledy se tak stalo letos 12. května, kdy se favorit radoval na hřišti soupeře z výsledku 2:1.
Neapol má příjemnější starosti. Po osmi zápasech má tým 16 bodů a může se vítězstvím přiblížit vedoucímu duu Juventus – Inter Milán, které včera pouze remizovalo.V tabulce čtvrtá Neapol neprohrála tři utkání v řadě, naposledy porazila na vlastním hřišti 2:0 Veronu. Nejlepším střelcem mužstva je dvaatřicetiletý belgický útočník Dries Mertens.
Spal nevstoupil do letošního ročníku vůbec dobře, když z osmi zápasů získal jen šest bodů za dvě vítězství. V tabulce je z toho předposlední devatenáctá pozice, horší už je jen Sampdoria. Nelichotivé je také skóre 6:15, v němž se promítá také poslední porážku 0:2 s Cagliari. Rovnou polovinu z porce šesti gólů obstaral nejlepší střelec týmu – čtyřiadvacetiletý útočník Andrea Petagna.
Příjemné nedělní odpoledne. Italská Serie A má na programu zápasy 9. kola a my se v tomto textovém přenosu podíváme na souboj mezi Spalem a Neapolí. O favoritovi netřeba pochybovat, budou jím hosté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62