Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Atalanta - 25. ledna 2020   20:45

0:7
(0:3)
Atalanta
17' Iličić  (Palomino) • 29' Gosens   • 45+1' D. Zapata   • 53' Iličić   • 54' Iličić  (A. Gómez) • 87' Muriel   • 88' Muriel  (A. Gómez)
Torino
Sirigu – Izzo, N'Koulou, Djidji – De Silvestri, Lukić, Meïté, Laxalt (65. Millico) – Verdi (79. Edera), Berenguer (78. Lyanco) – Belotti (C).
Rosati, Ujkani – Bremer, Edera, Falqué, Lyanco, Millico, Singo, Adopo.
Guida – Cecconi, Rocca
Atalanta
Gollini – Tolói, Palomino, Djimsiti – Hateboer, de Roon (57. Pašalić), Freuler, Gosens (83. Muriel) – A. Gómez (C) – Iličić (71. Malinovskyj), D. Zapata.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Na jedné straně obrovské rozhořčení, na straně druhé parádní představení. Atalanta byla v utkání proti Turínu pasována do role hlavního favorita, avšak tak jasný průběh se neočekával. Svěřenci kouče Gasperiniho nadělili soupeři sedm gólů a totálně tak potupili domácí mužstvo. Hattrickem se blýskl Josip Iličić. Za zmínku stojí především jeho druhý gól, kdy z půlky hřiště přehodil vyběhnuvšího Sirigua. Dva zásahy zapsal i Luis Muriel, který byl na hřišti ani ne deset minut. K vidění byli i dvě červené karty, obě na straně domácích, po druhé žluté kartě byl vyloučen Izzo a posléze Lukić.

Turínským nezbývá nic jiného, než zápas hodit za hlavu a jít dál, prohra znamená propad na desátou pozici. Atalanta na dvě porážky v řadě zareagovala fantastickým způsobem, za čtvrtým Římem nyní zaostává jen kvůli horšímu skóre.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:15. Střely mimo: 2:2. Rohy: 4:12. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 17:12.
90'
90'
Po červeném zákroku se ještě strhla menší potyčka, kterou hlavní rozhodčí vyřešil žlutou kartou pro hlavní aktéry strkanice, tedy Sirigua a Hateboera.
89'
Neskutečné, neskutečné, neskutečné. Těžko říct, zda Turín ve své historii sehrál někdy horší utkání. Domácí budou dohrávat v devíti, když za faul na Gómeze obdržel druhou žlutou kartu Saša Lukić.
88'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Stejně jako Iličič, tak i LUIS MURIEL střílí dva góly během jedné minuty! Kolumbijský forvard si naběhl na přihrávku Gómeze, křižnou ránou pak nedal Siriguovi šanci zasáhnout.
87'
Šestá branka v síti Turína je na světě! Na puntík si postavil balón LUIS MURIEL. Útočník umístil balón k levé tyči, gólman šel i v tomto případě na druhou stranu.
86'
Další penalta! A naprosto jasná. Soualiho Meïté nejprve hrozivě nahrál, následně sám Tolóie podrazil. Není co řešit.
85'
Alejandro Gómez si navedl míč až na střelu, kterou mířil do levéh horního rohu. Neumístil ji úplně ideálně, Salvatore Sirigu vytěsnil kulatý nesmysl nad břevno.
84'
Z velkého úhlu vyzkoušel pozornost gólmana nově příchozí Simone Edera. Gollini na ránu dobře viděl, na zem šel včas, snadný zákrok pro italského strážce svatyně.
83'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Luis Muriel.
82'
Duvánu Zapatovi nevyšel krok. Kolumbijský forvard si dobře naběhl na průnikový pas od Gómeze, jenže k míči se již nedostal.
81'
Úmysl dobrý, realizace nic moc. Přenesení hry v podání Hateboera bylo příliš vysoké, Robin Gosens běžel za balónem marně, přesto spoluhráči zatleskal alespoň za pokus.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Hosté kombinují na polovině soupeře, dopředu se však tolik nemají.
79'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Simone Verdi, přichází Simone Edera.
78'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Lyanco.
77'
Domácí mužstvo se s největší pravděpodobností zatáhne více do obrany, v opačném případě totiž hrozí prohloubení už tak vysokého gólového rozdílu mezi oběma týmy.
76'
Mizérie domácího celku nebere konce. Armando Izzo po odehrání balónu nepochopitelně kopl do nohy Djimsitiho. Turínský stoper inkasoval za svůj zákrok druhou žlutou kartu a zamířil předčasně do sprch.
75'
Ne úplně přesvědčivě si vedl Pierluigi Gollini při obranném odkopu. Dotírající Belotti ho viditelně rozhodil, gólman nakopl míč přímo k nohám Millica.
74'
V pádu dokázal José Luis Palomino přihrát míč Gosensovi. Snaha byla zbytečná, druhý jmenovaný totiž vybíhal z ofsajdového postavení.
73'
Nikým nehlídaný se v šestnáctce soupeře zjevil Remo Freuler. Středopolař dlouho otálel se zakončením, do přízemní rány se obětavě vrhl Saša Lukić.
72'
Jak lépe se uvést, než gólem? Ukrajinec Ruslan Malinovskyj se o podobný kumšt pokusil, technické zakončení ale proletělo kousek vedle levé tyčky.
71'
Za velkého potlesku a skandování fanoušků odchází ze hřiště třígólový Josip Iličić. Lze očekávat, že především druhou branku v následujících dnech ještě několikrát uvidíme. Do hry se dostává Ruslan Malinovskyj.
70'
Hans Hateboer si počkal na ideální okamžik a pak po pravé lajně přihrál do běhu Alejandru Gómezovi, jehož centr zblokoval Djidji. Bude se kopat roh.
69'
Svěřenci trenéra Gasperiniho hrají s velkým klidem. Vědomi si velkého náskoku začali hrát více do defenzivy, parádní utkání chtějí okořenit čistým kontem.
68'
Pískot domácí hfanoušků se stupňuje, pochopitelně v hledišti panuje nespokojenost s výkonem oblíbenců. Situaci vůbec nepomohl útočný faul Belottiho.
67'
Standardky dnes nejdou ani jednomu týmu. Tu domácí tentokráte rozehrával Álex Berenguer, Španěl překopl všechny fotbalisty přítomné v šestnáctce.
66'
Už se zdálo, že Andrea Belotti přejde přes Tolóie, když stoper Atalanty zatáhl za záchrannou brzdu a soupeře fauloval. Zákrok se obešel bez žluté karty.
65'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Diego Laxalt, přichází Vincenzo Millico.
64'
Turínští jsou na balónu, jenže kombinace probíhá na vlastní polovině. K míči se dostal i Salvatore Sirigu, gólman dlouhým výkopem našel Meiteho.
63'
Po pravé lajně si troufl na odvážný průnik Remo Freuler. Příliš dlouho ale u balónu nezůstal, nepodařilo se mu projít přes De Silvestriho.
62'
K dlouhému nákopu za obranu se Belotti nedostal. Důvod? Výborná činnost Djimsitiho, jenž odcouval a hlavičkou odklidil kulatý nesmysl do autu.
61'
Hodina utkání je za námi. O vítězi není pochyb, Atalanta si střetnutí podmanila, bez problémů si jde za kýženými třemi body.
60'
Přímý kop si vzal na starosti Simone Verdi, jenž nezmírnil potupu Turínských, míč totiž nedokázal poslat přes pětičlennou zeď.
59'
Přichází šance na snížení. Andrea Belotti si těsně za šestnáctkou výborně pokryl balón a nechal se nedovoleně poslat k zemi Hateboerem.
58'
Zvoní tyč! Do střeleckých statistik se mohl zapsat Remo Freuler, kterého opět našel skvělým pasem Gómez, Sirigu ovšem předvedl skvělý zákrok, konečky prstů míč vytěsnil na pravou část brankové konstrukce.
57'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Marten de Roon, přichází Mario Pašalić.
56'
Dva góly v rozmezí jedné minuty, to se nevidí příliš často. Atalanta ukazuje herní pohodu, zatímco Turín se obrovsky trápí. Domácí fanoušci mohou jen doufat, že příděl nebude pokračovat.
54'
V Turíně jsme svědky debaklu! Totálně rozhozená domácí obrana inkasuje pátý gól, JOSIP ILIČIČ završuje hattrick! Slovinec si ve vápně zpracoval přihrávku Gómeze a levačkou uklidil míč k tyči.
53'
Tak tahle branka se ještě dlouho bude objevovat v nejrůznějších sestřizích krásných gólů! Na polovině hřiště si všiml vyběhnuvšího gólmana JOSIP ILIČIČ, jenž napřáhl k dlouhému nákopu a pozdě se vracejího Sirigua dokonale zaskočil!
52'
Následoval rohový kop, v pořadí už devátý Atalanta. Jeho exekuce se opět ujal Alejandro Gómez a stejně jako v předchozích případech nepochodil, našel hlavu Djidjiho.
51'
První a ani druhá střela Martena de Roona neprošla skrze obranný val soupeře. Nejprve nizozemský středopolař napálil Izza, posléze N'Kouloua.
50'
První složitější situaci v utkání zvládl Pierluigi Gollini s bravurou. Proti křižné ráně Belottiho šel včas na zem a zasáhl levou rukou, dorážce zamezil Djimsiti.
49'
Na vysoký centr do pokutového území si naskakoval José Luis Palomino, avšak argentinského stopera si dokázal výborně pokrýt Armando Izzo.
48'
Ve středu hřiště došlo k nepříjemnému střetu mezi Berenguerem a Hateboerem. Hlavní rozhodčí vyhonodtil situaci jako faul domácího hráče.
47'
Do druhého poločasu nevpustil ani jeden z trénérů novou krev, oba týmy nastupují v původních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:53.
Skončil první poločas zápasu mezi Turínem a Atalantou, který se vyvíjí jednoznačně ve prospěch hostujícího týmu. Svěřenci kouče Gasperiniho se dostali do vedení v 17. minutě, kdy skvělou práci stopera Palomina přetavil v gól Josip Iličić. Na rozdíl dvou branek upravil stav Robin Gosens, jenž se trefil z voleje náramně k pravé tyči. V závěru první půle dostali hosté ještě příležitost zahrávat pokutový kop, a ten Duván Zapata proměnil s velkým přehledem.
45+1'
45+1'
K exekuci pokutového kopu se postavil DUVÁN ZAPATA, jenž si počkal na pohyb gólmana a posléze poslal balón na opačnou stranu!
45'
Bude se kopat penalta! Josip Iličić si z pravé strany navedl míč do pokutového území, v němž po soupeři sáhl Saša Lukić. Jednalo se o drobné zatažení, avšak to se také počítá, rozhodčí neváhal ani vteřinu.
44'
Žlutá karta přichází i do domácích řad. Armando Izzo příliš dlouho držel Gómeze. Pro stopera žluté napomenutí znamená, že bude chybět v následujícím kole, kdy Turín zavítá na San Siro, zde se střetne s milánským AC.
43'
Naprosto zbytečným útočným faulem se prezentoval Duván Zapata. Kolumbijský forvard se u lajny ohnal pravou rukou a trefil do obličeje Djidjiho.
42'
Motal, motal, ale nevymotal. Simone Verdi nedokázal najít klíč na překonání obranné zdi jménem José Luis Palomino. Ten srazil pokus o centr přímo do rukavic Golliniho.
41'
Nedomluva mezi brankářem a stoperem, které ale fotbalisté Atalanty využít nedokázali. Sirigu si zařval na balón, Izzo však svůj skluz již nedokázal zastavit, míč odkopl do zámezí.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou hosté do kabin s dvojbrankovým vedením v zádech?
39'
Do kombinační akce domácího celku se zapojil i gólman Salvatore Sirigu, přes kterého došlo k přenesení hry z levé strany na pravou.
38'
Jedno varovnání dostal. Marten de Roon se nepoučil a opět tvrdě poslal k zemi jednoho ze soupeřů, stává se tak prvním hráčem vlastnícím žlutý kartónek.
37'
Turín má tlak, ale ne šance. Prostor kolem vlastního pokutového území má Bergamo skvěle pokrytý, Pierluigi Gollini marně čeká na první těžší zákrok.
36'
Exekuxi přímého kopu si vzal na starosti Berenguer. Španělský ofenzivně laděný hráč zakroutil centr na zadní tyč, kde se nejvýše vyhoupl Hateboer.
35'
Bude se kopat standardka po faulu Robina Gosense na pronikajícího Verdiho. Přímá střela se nejspíše konat nebude, do vápna se sbíhají domácí stopeři.
34'
Přesto se domácí dokázali probojovat alespoň k náznaku šance. Z pravé strany odcentroval Álex Berenguer a nechybělo mnoho, aby Andrea Belotti přehlavičkoval Palomina.
33'
Svěřenci kouče Gasperiniho pokračují v aktivním tempu. A to platí nejen při ofenzivní činnosti, ale i při dostupovaní soupeře, Turín to má ohromně těžké.
32'
Josip Iličić sám sobě vyčinil, moc dobře věděl, že Zapatovi měl adresovat prudší pas, na nějž by Djidji nedosáhl. Z velké šance nebylo vůbec nic.
31'
Po půl hodině zápasu vede Atalanta rozdílem dvou branek. Hosté zatím naplňují papírové předpoklady, avšak ještě zbývá dost času, stát se může cokoliv.
29'
Nevyužitá šance Atalantu mrzet nemusí, hned ta další totiž končí v síti! Do odraženého balónu se za šestnáctkou opřel z voleje ROBIN GOSENS, který se trefil náramně k pravé tyči! Sirigu se natahoval marně.
28'
Mohlo to být o dvě branky! Gómez skvělým pasem vybídl ke skórování Freulera, skvělým dvojzákrokem se ale blýskl Sirigu, jenž drží šance Turína na bodový zisk!
27'
Domcí se snaží kombinovat, avšak moc jim to nejde. Soupeř totiž výborně dostupuje a nedává sokovi ani vteřinku na rozmyšlení.
26'
Také se tak stalo. Alejandro Gómez našel po pravé straně nabíhajícího Iličiče. Slovinec zvolil překvapivou střelu z úhlu, Sirigu zasáhl levou nohou.
25'
Saša Lukić nedokázal zpracovat dlouhý aut De Silvestriho, čehož okamžitě využil středopolař Marten de Roon. Útočit může Atalanta.
24'
Atalanta se naopak snaží uklidnit hru, po zisku balónu si párkrát vyměnili balón obránci, posléze Tolói odkopl míč na útočnou polovinu.
23'
Domácí hráče jako by inaksovaný gól nakopl. Nadále kombinují na polovině soupeře a snaží se najít mezírku v jeho defenzivě, jež by vedla ke kýženému vyrovnání.
22'
Znovu se Pierluigi Gollini vydal dopředu a opět tím zabránil jasné šanci. Vyběhl až mimo pokutové území, odkud odhlavičkoval do zámezí před Belottim.
21'
Josip Iličić si skvěle počkal, až mu Gosens naběhne do uličky a adresoval mu milimetrově přesnou přihrávku, argentinský fotbalista ale nedokázal míč přehodit přes vyběhnuvšího Sirigua.
20'
Nechybělo mnoho a mohlo se začínat znovu od nuly. Na centr z levé strany si přes Djimsitiho naskočil Andrea Belotti, slabé zakončení hlavou ovšem bez problémů stáhl Gollini.
19'
Favorit zápasu se ujal vedení hned z první vážnější akce. Hosté si ale pro gól šli, v průběhu utkání jsou jednoznačně aktivnějším týmem.
17'
Fantastická práce Palomina vede k prvnímu gólu střetnutí! Stoper zůstal po standardce vepředu a u lajny skvělým skluzem zastavil odkop soupeře. Argentinec se rychle zvedl a parádní přihrávkou našel JOSIPA ILIČIČE, pro něhož nebyl problém dopravit míč do odkryté brány.
16'
Stahovačkou se Alejandro Gómez zbavil De Silvestriho a přízemně nacentroval do pokutového území, kde však našel pouze Izza.
15'
Andreu Belottiho při přihrávce velmi tvrdě složil k zemi Marten de Roon. Píšťalka arbitra se ozvala, ovšem hostující hříšník opět zůstal bez žlutého trestu.
14'
Fotbalisté Atalanty rozehrávali druhý rohový kop v utkání. Ani tentokrát z toho nic nebylo, nejvýše se vyšplhal Soualiho Meïté.
13'
Hlavní rozhodčí ještě nechává karty v kapse. Středem hřiště se prohnal Saša Lukić, jehož podrazil Remo Freuler. Za podobné zákroky už několik karet bylo k vidění.
12'
Pierluigi Gollini musel hodně vyběhnout, aby odvrátil další hrozící nebezpečí. Situaci zvládl výborně, u balónu byl dříve jak Belotti, kterého obelstil kličkou do jeho protipohybu.
11'
Místo ohrožení turínské svatyně přišlo nebezpečí na druhé straně! Domácí utekli do přečíslení dva na jednoho, jenže Belotti dlouho váhal, co s míčem, ve finále akce nepropasíroval střelu přes Tolóie.
10'
Atalanta je v prvních minutách utkání aktivnějším týmem, což se očekávalo. Hosté budou rozehrávat první rohový kop poté, co Freuler nastřelil Verdiho.
9'
Druhá Gosensova rána končí i v tomto případě blokem jednoho z protihráčů. Proti střele z voleje se obětavě postavil Diego Laxalt.
8'
José Luis Palomino nevěděl co s balónem, žádný ze spoluhráčů se mu nenabízel. Nakonec zvolil nejjednodušší možnou variantu, otočil se a přihrál gólmanovi.
7'
Zkusil, ale nepochodil. Saša Lukić vyzval k souboji jeden na jednoho stopera Tolóie, který soupeře výborně vystál, kličku po pravé straně vystihl a získal kulatý nesmysl do své moci.
6'
Za obranu si nabíhal Andrea Belotti. Kapitán neobdržel přesnou nahrávku, jenže domácí zůstanou u balónu, neboť Djimsiti při odkopu trefil Palomina a míč skončil v zámezí.
5'
Forvard Zapata se vydal napadat rozehrávku Turínských. Djidji nenahrál úplně přesvědčivě gólmanovi, Sirigu však stihl odkopnout dříve, než k němu Kolumbijec doběhl.
4'
Hosté se dostali do blízkosti pokutového území soka a hned si vyracovali nebezpečnou příležitost. Centr Gómeze prodloužil za sebe Zapata, z druhé vlny dobíhající Gosens ale napálil bokujícího Izza.
3'
Výbornou práci odvedl u pravé lajny Marten de Roon. Středopolař si dal tělo před Berenguera, jímž se následně nechal faulovat.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních tmavě červených dresech, Atalanta dnes navlékla dresy bílé barvy.
1'

Turín FC: Sirigu – Izzo, N'Koulou, Djidji – De Silvestri, Lukić, Meïté, Laxalt – Verdi, Berenguer – Belotti (C).
Náhradníci: Rosati, Ujkani – Bremer, Edera, Falqué, Lyanco, Millico, Singo, Adopo.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Palomino, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – A. Gómez (C) – Iličić, D. Zapata.
Náhradníci: Sportiello, F. Rossi – Caldara, Da Riva, Malinovskyj, Muriel, Okoli, Pašalić, Piccoli.

Rozhodčí: Guida – Cecconi, Rocca.
Atalanta Bergamasca Calcio

Fotbalisté Atalanty dokazují, že se mohou měřit s nejužší špičkou italské Serie A. Momentálně se nachází na pátém místě a ve hře je i boj o místenku do Ligy mistrů, na čtvrté AS ztrácejí pouhé tři body. Svěřenci kouče Gasperiniho už ovšem tři zápasy čekají na výhru, když nejprve remizovali s Interem, posléze vypadli z poháru s FIorentinou a v doposud posledním střetnutí doma senzačně podlehli SPALu. V ofenzivě se Atalanta spoléhá na duo Iličič – Zapata, oba zaznamenali po deseti brankách.
FC Turín

Turín může být s dosavadním průběhem sezóny spokojený. Nachází se v horní polovině tabulky, po dvaceti odehraných kolech se nacházejí na devátém místě. Svěřenci kouče Mazzariho přišli minulý týden o sérii tří vítězství v řadě za sebou, když podlehli Sassuolu 1:2. Atalanta je favoritem střetnutí, avšak Turín určitě není bez šance. K zisku bodů by mohl pomoci i Andrea Belotti, jenž je s devíti góly nejlepším střelcem týmu.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný sobotní večer! Vítám vás při sledování 21. kola italské Serie A, u zápasu mezi Turínem a Atalantou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62