Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Spal - 21. prosince 2019   20:45

Torino
4' Rincón (Bremer)
1:2
(1:1)
Spal
42' Espeto   • 81' Petagna  (Valdifiori)
Torino
Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer – Aina, Lukić (77. Zaza), Rincón, Ansaldi (44. Laxalt) – Verdi, Berenguer (62. Meïté) – Belotti (C).
Rosati, Ujkani – Bonifazi, De Silvestri, Djidji, Laxalt, Meïté, Millico, Zaza.
Fabbri – Di Iorio, Scatragli
Stadio Olimpico Grande Torino, Turín
Spal
Beriša – Cionek, Vicari (C), Tomović – Espeto, Missiroli, Valoti (68. Murgia), Kurtić (74. Valdifiori), Igor – Petagna, Paloschi (84. Di Francesco).

Máme za sebou velmi vyhecované střetnutí mezi Turínem a SPALem, které nakonec skončilo překvapivým vítězstvím hostujícího celku. Do vedení se přitom dostali domácí, když se ve čtvrté minutě prosadil po standardní situaci Tomás Rincón. Vyrovnání přišlo v závěru první půle, odražený balón napálil nechytatelně k pravé tyči Espeto.

Klíčový okamžik přišel v 56, minutě, kdy rozhodčí Fabbri vyloučil po druhé žluté kartě domácího stopera Bremera. Svěřenci kouče Sempliciho využili početní převahu v úvodu závěrečné desetiminutovky utkání, hlavou se po pasu Valdifioriho prosadil Andrea Petagna. SPAL přerušil dlouhou sérii devíti ligových zápasů bez vítězství a k osmnácté Brescii se dotáhl na rozdíl jediného bodu, Turín se propadl na desátou příčku za AC Milán.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 1:3. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 24:16.
90+5'
90+4'
Tohle už vypadá pro hosty dobře. Simone Zaza z frustrace zajel do Espeta, po rozehrávce standardky lze očekávat konečný hvizd.
90+3'
Skvělý první dotyk s balónem ukázal Federico Di Francesco navzdory velmi těžké nahrávce od Murgii. Hosté pošetřili další cenné vteřinky.
90+2'
Krkolomně, ale přece dokázal Andrea Petagna posadit balón na hlavu Di Francesca, jenž z mírného záklonu těsně minul levou tyč.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
90'
Takhle to rozhodně nepůjde. Tomás Rincón měl dostatek času a prostoru rozmyslet si, kam pošle přihrávku, tu ovšem poslal přímo k nohám protihráče Valdifioriho.
89'
Simone Verdi si kopl míč až moc od nohy. Balón získal do moci Federico Di Francesco, jehož posléze italský záložník podrazil.
88'
Nejistý obranný zákrok předvedl proti centru Thiago Cionek. Měl velké štěstí, že balón neúmyslně nahrál spoluhráči Missirolimu.
87'
Simone Zaza ve vzdušeném souboji s gólmanem neuspěl. Beriša pochopitelně využil toho, že může hrát rukama.
86'
Andrea Beltti pořádně zabojoval a na poslední chvíli dostihl míč na hrací ploše. Domácí i nadále mohou život naději alespoň na bod.
85'
SPAL drží balón na útočné polovině, kde poměrně v klidu kombinuje. Presink Turínských zatím nepřináší kýžený zisk míče.
84'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Alberto Paloschi, přichází Federico Di Francesco.
83'
Mohlo být rychle srovnáno. Pas z pravé strany si srazil směrem k vlastn bráně Vicari, kulatý nesmysl naštěstí pro něj proletěl kousek vedle pravé tyčky.
82'
Italský forvard si při oslavě sundal dres, po doznění oslav podle pravidel dostává žlutou kartu.
81'
Spal právě vstřelil branku!
Máme tu obrat ve skóre! Po pětadvaceti minutách hosté využívají početní převahu, po centru Valdifioriho z pravé strany uklidil hlavou balón pod břevno ANDREA PETAGNA.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Skóre je i nadále vyrovnané, více ze hry má i navzdory početní nevýhodě domácí Turín.
79'
Přetažený centr z rohového kopu, kdy balón vracel do ohně Belotti. Na penaltě si ovšem pokryl prostor Vicari.
78'
Odvážný, ale účinný skluz ve vlastním pokutovém území předvedl Thiago Cionek, Verdi se zbytečně dožadoval penalty.
77'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Simone Zaza.
76'
Andrea Belotti marně sprintoval za příliš dlouhou nahrávkou Verdiho. Italský forvard se na spoluhráče pořádně zlobí.
75'
Druhý roh v krátkém časovém sledu dokázal zpacifikovat gólman Etrit Beriša, jenž vyboxoval kulatý nesmysl do bezpečné vzdálenosti od své svatyně.
74'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Jasmin Kurtić, přichází Mirko Valdifiori.
73'
Rybičkou se do střely položil Nicolas N'Koulou. Kamerunský stoper však trefil prvního bránícího protihráče, opět se rozehrává od rohového praporku.
72'
Turínští budou zahrávat rohový kop poté, co střílený pas Saši Lukiče zblokoval obětavým skluzem Espeto.
71'
Tomovič neodvrátil centrovaný balón úplně přesvědčivě, k jeho štěstí Simone Verdi nedokázal propálit hradbu těl před sebou.
70'
Sudí Fabbri si rozhodně na nedostatek práce stěžovat nemůže. Nyní musel udělit další žlutou kartu po jasném zmaření brejkové šance, o které se zasloužil Missiroli.
69'
Pěkná práce nohou v podání Verdiho zmátla Vicariho, jenž pustil za svá záda přízemní pas. K tomu se ovšem Belotti nedostal, neboť výborně zakročil Cionek.
68'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Mattia Valoti, přichází Alessandro Murgia.
68'
Autorem v pořadí již sedmé žluté karty je Igor. Brazislký bek ztratil míč při kličce, do brejku mířícího Lukiče posléze stáhl k zemi.
67'
Simone Verdi se zapomněl v ofsajdovém postavení o dobré tři metry. Italský záložník se vůbec nemá právo divit výroku čárového.
66'
Turín se i navzdory početní nevýhodě nevzdává a útočí. Belotti ale v hlavičkovém souboji nepřetlačil Tomoviče.
65'
Velká nedomluva mezi Kurtičem a Ptagnou, druhý jmenovaný nahrávku vůbec neočekával, špičkou kopačky jen posunul míč Siriguovi.
64'
Utkání se šíleně kouskuje. Prakticky každý výrok hlavního arbitra je doprovázen několika hádkami.
63'
Mattia Valoti bez úmyslu hrát míč podrazil Verdiho. Rozhodčí Fabbri nemohl jinak, než hráči udělat žlutou kartu.
62'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Soualiho Meïté.
61'
Znovu italský forvard Belotti. Výborně přeskočil v souboji Valotiho, zmatený středpolař posléze soupeře zfauloval.
60'
Aby toho nebylo málo, tak i trenér SPALu obdržel žlutou kartu. Semplicimu se nelíbil odpískaný faul Cionekovi.
59'
Andrea Belotti se odvážně pustil do dovjice protihráčů a málem mu tento risk vyšel, Vicari mu vypíchl balón z pod kopačky na poslední chvíli.
58'
Armando Izzo odkopl balón nešikovně přímo k nohám Missiroliho. Ital ale dal ráně opačnou faleš, balón se vykroutil ven z branky.
57'
Standardka nebezpečí nepřinesla, centrovaný míč Valotiho tentokráte odvrátil do bezpečí středopolař Saša Lukić.
56'
Obrovská nepříjemnost pro domácí! Bremer zezadu stáhl k zemi Petagnu, za což si vysloužil druhou žlutou, a tedy červenou kartu!
55'
U šestnáctky Turína došlo k nepříjemnému střetu hlavami mezi Bremerem a Petagnou. Forvard SPALu se nacházel v postavení mimo hru, proto nemá cenu řešit, kdo fauloval koho.
54'
Simone Missiroli odcentroval od rohového praporku na přední tyč, v tomto prostoru se ovšem nacházel pouze Nicolas N'Koulou.
53'
Skvělou práci odvedl u levé lajny Igor. Brazilský bek si dobře zpracoval balón, načež nastřelil Ainu a vybojoval rohový kop.
52'
Andrea Belotti mohl střílet, sám před gólmanem ale ještě zbytečně volil nahrávku obsazenému Bérenguerovi. Španěl se přes Tomoviče neprosadil.
51'
Z prvních záběrů to se slovinským středopolařem nevypadalo vůbec dobře. Po chvíli se však zvedl a zdá se, že bude schopen pokračovat ve hře.
50'
Nicolas N'Koulou přiletěl do souboje s Kurtičem hodně pozdě. Ve skluzu přejel soupeřovu levou nohu.
49'
Gólman Etrit Beriša si dával dlouho načas s rozehrávkou. Na poslední chvíli odkopl míč do bezpečí před dotírajícím Belottim.
48'
Slibnou šanci domácích zhatil Saša Lukić, který až příliš okatě dával najevo, kam bude nahrávat. Pas vystihl Thiago Cionek.
47'
Mattia Valoti si ihned po rozehrávce snažil dlouhým nákopem oslovit Andreu Petagnu, toho si ovšem výborně pokryl Ola Aina.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
Skončil první poločas utkání mezi Turínem a SPALem, který nám nabídl po gólu na každé stranách. Do vedení sedostali favorizovaní domácí, už ve čtvrté minutě vstřelil první gól v sezóně Tomás Rincón. Hosté ale dokázali vyrovnat, když se v závěru poločasu tvrdou střelou prosadil Espeto, pro něj to byl premiérový zásah v Serii A. Zápas doprovázejí emoce, a to hlavně na domácí straně, žlutou kartu obdržel i trenér Walter Mazzari.
45+3'
45+2'
Poslední útočnou akci první půle zhatil nepřesným pasem Álex Berenguer, kulatý nesmysl odskákal za autovou čáru.
45+1'
Nechybělo mnoho a SPAL mohl jít do vedení. Na hranici šestnáctky obdržel nahrávku Valoti, střelu k levé tyči však dokázal Sirigu udržet v rukavicích.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Cristian Ansaldi, přichází Diego Laxalt.
44'
Turínští jsou v koncovce prvního poločasu hodně nervózní. Poznámky si neodpustil ani gólman Salvatore Sirigu. I on vyfasoval kartu žluté barvy.
42'
V závěru první půle přichází vyrovnání! Centrovaný balón z pravé strany propadl až k ESPETOVI, který dělovkou k pravé tyči nedal Siriguovi šanci na reakci.
41'
Žutou kartu vyfasoval i hlavní kouč Turína Walter Mazzari. Tomu se nelíbilo rozhodnutí sudího, což dal hlasitě najevo.
41'
Druhá žlutá karta míří do řad domácího týmu. Jejím autorem se stal Bremer, stoper nepříjemně přišlápl pravou nohu Petagnovi.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou domácí do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
S propagační střelou Belottiho z nějakých dvaceti metrů neměl Etrit Beriša sebemenší problém. Míč schoval do koše.
38'
Velmi nepovedený centr v podání Álexe Berenguera. Ten by doletěl do zámezí, pokud by ho na poslední chvíli nezastavil Verdi. Ofenzivní záložník vrátil míč dozadu Ainovi.
37'
Utkání je v posledních minutách hodně rozhárané. Sledujeme velké množství nepřesností jak na jedné, tak na druhé straně.
36'
Po dlouhé době si zahrál i Salvatore Sirigu. Tomu nadělala pořádně starosti malá domů od Lukiče, Ital měl velké štěstí, že se kolem něj nepohyboval žádný protihráč.
35'
Etrit Beriša vyběhl daleko ze své brány, aby ovdrátil hrozící nebezpečí v podobě Belottiho, nabíhajícího za obrannou linii. Brankář odhlavičkoval kulatý nesmysl do autu.
34'
Gólman hostů se v první půli rozhodně nenudí, teď musel vytasit zákrok potřetí v krátkém časovém rozmezí. Hlavička Verdiho mu nenadělala mnoho starostí.
33'
Znovu v akci albánský gólman. Beriša se musel pořádně natahovat proti vysokému centru Ainy, balón vyboxoval do bezpečí levou rukou.
32'
Skvělý zákrok Etrita Beriši drží naději SPALu na body! Rincón parádní patou sklepl balón pro Belottiho, jehož ránu levačkou brankář vytěsnil nad horní tyč levou nohou.
31'
Zatímco Ansaldi je na nohou, Thiago Cionek se vkleče stále drží za pravý kotník, který mu v současné chvíli obstřikují lékaři. Snad to nebude nic vážnějšího.
30'
Ve vápně hostů se ve skluzu střetli Cionek a Ansaldi. Hlavní rozhodčí vyhodnotil celou situaci jako faul domácího hráče. Ani jednomu z nich se zatím na nohy moc nechce.
29'
Álex Berenguer si šikovně zpracoval balón, obhodil si ho kolem Tomoviče a posléze pěkným techcnikým zakončením pořádně protáhl gólmana Berišu!
28'
Igor si pod tlakem Verdiho poradil na výbornou. Dokázal se natočit směrem k míči a po lajně nakopl balón tak, aby neskončil v zámezí.
27'
Znovu Paloschi. Ani teď si nepočínal moc jistě, zakončení patou jen mírně škrtl, načež trefil do hrudi obránce Cioneka.
26'
Centrovaný balón doletěl do přehuštěného prostoru, ve kterém se nejlépe zorientoval domácí stoper Gleison Bremer, nebezpečí zažehnáno.
25'
Nicolas N'Koulou dokázal přeskočit pasivně stojícího Petagnu, jenže při zpracování si pomohl rukou, SPAL bude zahrávat zajímavou standardku.
24'
První žlutý kartónek střetnutí náleží Cristianovi Ansaldimu. Levý bek Turínu chtěl odkopnout balón, místo toho však trefil protihráče.
23'
Álex Berenguer si proti dvojici protihráčů počínal velmi zkušeně Nejprve odstavil tělem Igora, poté přešlapovačkou zmátl i Vicariho.
22'
Alberto Paloschi odmítl vyrovnání! Z levé strany obdržel do šestnáctky parádní centr, hlavičku ale poslal vedle levé tyče!
21'
Ola Aina byl tím, k němuž se odrazil balón po obranném zákroku Bremera. Nigerijec okamžitě odkpl míč do bezpečí.
20'
Z dobrých dvaceti metrů vypálil pořádně štiplavou ránu Simone Missiroli, Salvatore Sirigu konečky prstů vyrazil míč nad břevno.
19'
Nepovedený centr Ansaldiho srazil Espeto nešťastně směrem k vlastní brance. Beriša dokázal míč ztlumit v rukavicích.
18'
Rychlou brejkovou akci řešil Simone Verdi přízemním pasem na Belottiho, před nímž ve skluzu na poslední chvíli odvrátil balón do bezpečí Igor.
17'
Důraz se Álexi Berenguerovi vyplatil. Ofenzivní záložník přeskočil nic netušícího Valotiho, jenž posléze soka podrazil.
16'
Nedomluvy v obraně SPALu se snažil využít Andrea Belotti. Střela nejspíše směřovala mezi tři tyče, Thiago Cionek ji ovšem dokázal srazit mimo.
15'
To Simone Verdi na poslední chvíli míč dostihl, načež šikovně nastřelil bránícího Kurtiče a vybojoval pro Turín autové vhazování.
14'
Hosté skutečně často nedokáží vůbec dobře vyřešit slibnou akci. Valoti sice viděl volného Petagnu, dlouhou přihrávku však forvard nemohl stihnout ve hřišti za žánou cenu.
13'
Další mizerné zpracování, o nějž se zasloužil Ola Aina. V hledišti to znepokojeně zahučelo, míč sebral do své moci Missiroli.
12'
Simone Verdi dostal výbornou ořuhrávku za obranu, avšak Italovi sehla první dotek. Míč si pokopl až příliš, na hrací ploše ho již nezastihl.
11'
Espeto se u levé lajny ekeftivní zasekávačkou zbavil Ansaldiho, jenže centr se mu vůbec nepovedl, Petagna se nacházel v úplně jiném prostoru.
10'
Fanoušci i Andrea Belotti se dožadovali odpískání nedovleného zákroku. Počínání Nenada Tomoviče ovšem proběhlo v rámci pravidel.
9'
Střelec doposud jediného gólu Tomáš Rincón se nyní dopustil útočného faulu, když ve vzduchu smolně zasáhl loktem Vicariho.
8'
Ainovi se tentokráte únik po lajně nepovedl, v souboji jeden proti jednomu nedokázal vyzrát na pozičně dobře bránícího Tomoviče.
7'
Álex Berenguer udržel na zádech Strefezzu a následně přihrál na střed osamocenému Lukičovi, jenž akci zbrzdil zpětným pasem na Izza.
6'
Favotiz zápasu s vedoucím gólem dlouho nezahálel. předpolsední celek tabulky to bude mít teď hodně těžké, jeho ofenzíva je po celou sezónu velmi žalostná.
4'
FC Turín právě vstřelil branku!
Skvělý start domácího mužstva do utkání! Centr se od Bremerovi paty odrazil šťastně k TOMÁSI RINCÓNOVI, který propálil vše co mu stálo v cestě!
4'
Už ve čtvrté minutě přichází první ústní domluva. Opět u toho byl Nigerijec Aina, jehož nedovoleně poslal k zemi Igor.
3'
Ola Aina odcentroval z levé strany nepřesně, míč ze vzduchu sebral do své moci gólman Etrit Beriša.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červených dresech, SPAL navlékl dresy barvy bílo-modré.
1'

Turín FC: Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer – Aina, Lukić, Rincón, Ansaldi – Verdi, Berenguer – Belotti (C).
Náhradníci: Rosati, Ujkani – Bonifazi, De Silvestri, Djidji, Laxalt, Meïté, Millico, Zaza.

Spal: Beriša – Cionek, Vicari (C), Tomović – Espeto, Missiroli, Valoti, Kurtić, Igor – Petagna, Paloschi.
Náhradníci: Letica, Thiam – Cannistrà, Felipe, Di Francesco, Mastrilli, Floccari, Moncini, Murgia, Salamon, Valdifiori, Tunjov.

Rozhodčí: Fabbri – Di Iorio, Scatragli.
Spal

Spalu se v letošní sezóně vůbec nedaří, tento celek je na samotném dně italské Serie A, v dosavadním průběhu sezóny získal slabých devět bodů. Svěřenci kouče Sempliciho čekají na ligové vítězství už devět utkání, poslední výhra se datuje k úvodu října, kdy porazili Parmu. Za špatnými výsledky stojí především mizerná ofenziva, deset vstřelených gólů je jasně nejhorším počinem v lize. Nejlepším střelcem kádru je Andrea Petagna, který se postaral o polovinu zásahů týmu, tedy o pět.
Turín FC

Fotbalisté Turína se po šestnácti odehraných kolech nacházejí na deváté pozici. Svěřenci italského trenéra Mazzariho v lize drží sérii tří zápasů bez prohry, naposledy ale v divoké přestřelce promrhali tříbrankový náskok, utkání nakonec skončilo 3:3. Turínští se ještě určitě pokusí zaútočit na pozice zajišťující postup do Evropské ligy, na šestou Atalantu momentálně ztrácí sedm bodů. Nejlepším střelcem týmu je forvard Andrea Belotti, jenž už rozvlnil síť soupeře sedmkrát.
Všem fotbalovým fanouškům přeju krásný sobotní večer! Vítám vás při sledování 17. kola italské Serie A, v němž Turín vyzve na domácím stadiónu Spal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62