Silvestri – Rrahmani, Kumbulla, Dawidowicz – Faraoni, Henderson, Veloso, Zaccagni (16. Bocchetti), Lazović – Verre (49. S. Amrabat), Tutino (87. Günter).
Antonio Giua
Marcantonio Bentegodi Stadium (Verona)
Bologna
Skorupski – Tomijasu, Danilo, Denswil, Dijks – A. Poli, Michael (77. Džemaili) – Orsolini, R. Soriano, N. Sansone (54. Santander) – Palacio (70. Destro).

Skončilo nám utkání 1. kola Serie A, ve kterém Hellas v pozici nováčka uhrál cennou remízu s Bolognou 1:1. Domácí navíc hráli od třinácté minuty v deseti, takže museli podat hodně kompaktní výkon, aby dnes bodovali. Přestože statistiky mluví jasně, tak si Hellas za své představení dnes bod rozhodně zasloužil. První půle nabídla jediné dvě gólové situace, které měli na svědomí Sansone a Veloso. Druhá půle nebyla vůbec atraktivní a jedinou šanci v ní měl na hlavě Santander.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou!
Držení míče: 23 % : 77 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:9. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:13.
90+5'
90+4'
Tohle Bologna vůbec nezvládla. Dlouho si přihrávala míč z nohy na nohu a při centru našel Poli rukavice domácího gólmana.
90+3'
Veloso se s míčem rozhodně nepáral a jakmile jej dostal ke kopačkám, tak osvobodil Veronu.
90+2'
Propadlý centr skončil v zámezí a odkopávat bude brankář Silvestri.
90+1'
Domácí hrají závěr i v deseti velmi zkušeně. Často se vydávají na polovinu hostů a obranu mají propracovanou velmi dobře.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
89'
Silvestri dokázal zasáhnout proti prodlouženému centru.
89'
Faraoni pořádně vystrašil hostující příznivce. Nenápadně vypálil z otočky a jeho pokus se málem snesl mezi tři tyče.
88'
Žlutou kartu dostává Mitchell Dijks (Bologna FC).
88'
Faraoni zůstal ležet v bolestech na zemi a Verona si vybojovala standardní situaci na polovině Bologni.
87'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Gennaro Tutino, přichází Koray Günter.
86'
Hosté začínají domácí celek pomalu svírat u šestnáctky. Před bránou se vytvořil závar, ale střelecký pokus nepřišel.
85'
Rrahmani předvedl důležitou hlavičku a dostal míč do zámezí. Bude se kopat roh ve prospěch hostů.
84'
Tutino je dnes na ofenzivní polovině hodně zapomenutý a nyní se vydal vpřed i s míčem na noze. Ke střele se ale neprobojoval.
82'
Amrabat byl při své útočné snaze poslán na zem čistým způsobem.
81'
Hlavní rozhodčí si běžel až ke střídačkám něco vyříkat s trenéry. Závěr zápasu začíná být velmi nervózní. Bologna už moc času nemá v součtu toho, že od patnácté minuty hraje přesilovku.
80'
Žlutou kartu dostává hostující Destro.
79'
Jeden z mužů v trenérském týmu Bologni si za protesty vysloužil žlutou kartu.
78'
Soriano si narazil míč a pravou nohou zkusil obstřelit obranu a trefit přesně bránu. Jeho pokus ale ztroskotal na prvním obránci.
77'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Kingsley Michael, přichází Blerim Džemaili.
77'
Poliho dlouhý centr našel na zadní tyči pouze hruď Faraoniho. Silvestri si při spolupráci s Faraonim pro míč došel.
76'
Trenér však se změnou ještě počká a domácí se vydávají na útočný výlet.
75'
Centr z levé strany byl příliš přetažen. Po střídání hostů se bude odkopávat od branky Verony.
74'
Orsoliniho rohový kop nebyl vůbec povedený. Trefil pouze místo na přední tyči, které bylo obsazeno domácím bekem.
72'
Silvestri si vyběhl z brány a lapil nepřesný centr do svých rukavic. Následně rozehrál dalekým odkopem.
71'
Velosův centrovaný míč do vápna našel pouze fotbalisty v bílých dresech.
70'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Rodrigo Palacio, přichází Mattia Destro.
69'
Santander měl na hlavě zřejmě největší šanci probíhající druhé půle. Naskočil si na rohový kop a mírně balón lízl. Jen o pár centimetrů jeho hlavička minula zadní tyč.
68'
Amrabat si to mířil směrem vpřed po pravém křídle a následně hledal ve vápně jediného spoluhráče. Ten byl ale odzbrojen stopery.
67'
Poli se svou rozehrávkou středem hřiště rozhodně nespěchal. Nutno také podotknout, že při rozehrávce moc nabídek na přihrávku nemá.
66'
U pokutového území hostů se provinil zbytečným útočným faulem Faraoni. Tlak Bologni je ale v posledních minutách otupen.
65'
Žlutou kartu dostává Stefano Denswil (Bologna FC).
64'
Právě k Santanderovi se snášel centr z pravé strany. Urostlý kanonýr jej ale netrefil a šance z toho nebyla.
63'
Santander se snažil přechytračit obránce a předběhnout jej. Kumbulla byl ale jistější a zasáhl včas.
62'
Rozhodčí nařídil v nepřehledné situaci autové vhazování pro domácí. Ti teď zavítají na polovinu Bologni.
60'
Orsolini to ve druhé půli zkouší často střelami z dálky. Tentokrát to zkusil levačkou, která jej však neposlechla ideálně a balón skončil vysoko nad bránou.
59'
Na útočné snažení se vydal Lazović. Jeho postup vpřed byl zastaven obráncem Danilem, jenž posunul balón do zámezí.
58'
Kingsley na malém prostoru obehrál dva protihráče, ale ke střele ani k centru se neodhodlal.
57'
Orsolini vyslal přesnou přihrávku na Palacia, který poslal na malé vápno přízemní centr. Domácí měli štěstí, že hosté se v tomto prostoru neobjevili.
56'
Hráči v modrých dresech v této chvíli se svým autem rozhodně nespěchají. Snaží se hru co nejvíce rozkouskovat.
54'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Nicola Sansone, přichází Federico Santander.
54'
Z hranice vápna to zkusil Orsolini, ale zamířil nad horní tyč.
53'
Hostující tým zatím ve druhé půli působí na půlce Hellasu celkem bezzubě. Do vápna přicházejí ojedinělé centry, které obránci v poklidu odvracejí.
52'
Domácí získali celkem lacině míč na své kopačky a okamžitě jej poslali dopředu na rozběhnuté útočníky.
51'
Palaciovi úplně nevyšla klička směrem do vápna a při snaze míč vybojovat zpět si pomohl zatažením za dres soupeře.
50'
Orsolini těsně před vápnem zkusil přešlapovačku, po které o balón přišel. Vyčítavě se pak podíval na sudího, jestlipak neměl pískat faul.
49'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Valerio Verre, přichází Sufján Amrabat.
48'
Bologna si přihrává na polovině Hellasu a zkouší soupeře svou rychlou kombinací překvapit.
47'
Dijks přesně odcentroval na hlavu Sansoneho, jehož hlavička se mezi tři tyče nevešla.
46'
Palacio dostal na hruď těžký balón, který zpracovat nedokázal. První útočný náznak hostů tak vyšel vniveč.
46'
Druhá půle začne za okamžik. Obě mužstva se trousí z tunelu směrem na hřiště.
Skončil nám první poločas, který nám nabídl rozhodně dost zajímavých momentů. V úvodu utkání byla lepší Verona, avšak penaltový faul a následná červená karta pro Dawidowicze rozhodně Hellas opařila. V 15. minutě využil šance Sansone a poslal hosty do vedení. Dlouho to vypadalo, že si Bologna utkání hlídá, ale ojedinělá akce na opačné straně vyústila ve standardní situaci, kterou s noblesou proměnil Miguel Veloso. Stav po poločase je smírný 1:1.
45+2'
45+1'
Soriano pěkným centrem vyzval Orsoliniho k hlavičce. Důrazný pokus ofenzivního hráče hostů bránu o chlup netrefil.
45'
Jeden z domácích hráčů to zkoušel zhruba z poloviny hřiště šikovným lobem po bráně Bologni. Dalekonosný pokus minul cíl o pár desítek centimetrů.
45'
Dijks se v souboji u postranní čáry se svým protihráčem moc nepáral a tvrdě jej poslal k zemi.
44'
Chvíli byla hra přerušena, ale už znovu kombinují hosté na polovině domácích. Nyní to zkouší přes stranu levou.
42'
Bocchetti vystihl průnikovou přihrávku, ale následně nešťastně odrazil mčí k nohám Palacia. Měl štěstí, že argentinský útočník byl předtím chycen v ofsajdu.
41'
Domácí brankář je už v pořádku a přestože se u laviček připravoval jeho náhradník, tak bude pokračovat.
39'
Na opačné straně bylo znovu rušno. Sansoneho přízemní centr dokázal brankář Silvestri pokrýt. Poté se dostal do střetu s hostujícím hráčem a v tuto chvíli musí být ošetřován.
36'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
K přímému kopu se postavil MIGUEL VELOSO a parádně přes zeď zakroutil balón do sítě. Skorupski si sice na míč sáhl, ale vyrazit jej nedokázal. Tahle parádní branka rozhodně mohla zvednout diváky ze sedadel. 1:1.
35'
Roh sice nebyl zahrán úplně dobře, avšak těsně za vápnem došlo k faulu na Kumbullu a domácí budou mít k dispozici přímý kop.
35'
Verona díky své aktivitě získala výhodu rohového kopu. Po delší době se tak dostala k bráně Bologni.
33'
Poliho centr do vápna byl sražen do bezpečí a do rychlého brejku se vydávají hráči Verony.
31'
Hosté si pomohli faulem a míč po delší době připadne k nohám Hellasu.
30'
Po rohu se ke střele dostal Andrea Poli, ovšem míč mu nesedl ideálně. Sklouzl mu z nohy, a proto zařízení trefeno nebylo.
29'
Zkušený útočník Palacio natáhl k dalekonosné ráně, kterou Silvestri vytáhl na rohový kop.
29'
Bologna pokračuje v aktivitě a v současné době jednoznačně překlopila držení míče na svou stranu.
27'
Míč si postavil Sansone a mířil přes zeď. Bránu netrefil zhruba o metr, a tak z této dobré pozice se žádné vzrušení neudálo.
26'
Verre fauloval v těsné blízkosti brány a na světě je přímý kop, který rozehrají hosté zhruba z osmnácti metrů.
25'
Soriano byl blízko dalšímu gólu. Po náběhu skvěle zasekl míč a levačkou zamířil k přední tyči. Silvestri zachránil svůj tým, neboť svou levou ruku vytáhl velmi rychle. Kopat se bude roh.
24'
Centr z levé strany v podání domácího týmu se vůbec nepovedl a vpřed mohou fotbalisté v bílých dresech.
23'
Faraoni se tlačil dopředu po pravé straně, ale proti pohotovému obránci neuspěl.
22'
Hosté kombinují na levé straně a drží míč pod svým dohledem na polovině domácích.
20'
Akce Bologni neměla dlouhého trvání a Sansone svou přihrávku zkazil. Hellas ale o míč záhy přišel.
19'
Od počátku utkání se velmi jiskří a rozhodčí to rozhodně nemá jednoduché.
18'
Žlutou kartu dostává Liam Henderson (Hellas Verona FC).
16'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Salvatore Bocchetti.
15'
Bologna právě vstřelila branku!
Chvíli se otálelo, neboť rozhodčí si svůj verdikt nechal posvětit od videorozhodčího, ale penalta se kopala a NICOLA SANSONE ji proměnil s přehledem. Hned na začátku tak vidíme velkou komplikaci pro Veronu, která bude dohrávat v deseti a prohrává. 0:1.
13'
Červenou kartu dostává Paweł Dawidowicz (Hellas Verona FC).
13'
Penalta pro hosty! Z ničeho nic dostanou ideální možnost na úvodní branku v utkání.
12'
Verre se pral o míč v šestnáctce, ale nedokázal se probít mezi dvěma protihráči.
12'
Domácí budou mít k dispozici autové vhazování na polovině soupeře.
11'
Verona však neudržela balón příliš dlouho a Bologna může zase kupředu.
10'
Křížná přihrávka Sansoneho neměla oči a propadla až do zámezí. Vykopávat bude Silvestri.
9'
Bologna se po delší době dostala k míči a zkouší to opět postupnou kombinací.
9'
Kapitán Hellasu Miguel Veloso dokázal v souboji přetlačit protihráče a přihrávkou směrem dozadu si poradil s nepřehlednou situací.
8'
Dawidowicz vyhrál hlavičkový souboj ve vápně Bologni, ale hosté následně vystavili domácí útočníky do ofsajdu.
7'
Verona zatím hýří aktivitou a v každém souboji je dříve.
6'
Zaccagni přihrál míč Faraonimu, jehož střelecký pokus skončil zhruba metr vedle levé tyče z pohledu Skorupského. První střelecký pokus tak máme za sebou.
5'
Útočná akce Hellasu byla zřejmě kvůli ofsajdu zastavena. Od brány bude odkopávat brankář hostujícího celku.
4'
Skorupski se zapojil do hry a pomohl svým hráčům s rozehrávkou. Hosté rozhodně v úvodu nikam nespěchají.
3'
Bologna převzala míč a nyní kombinuje na vlastní polovině.
2'
Verona se řítila dopředu, ale útočný výlet Verreho nebyl dotažen do konce.
1'
Kumbulla předvedl hned na začátku velkou chybu, kterou za něj musel vyžehlit brankář Silvestri. Stoper domácích podklouzl, ale zle to nedopadlo.
1'
Hellas navlékl modrou barvu dresů, Bologna nastupuje v dresech bílých.
Stadion ve Veroně není příliš zaplněn, ale přesto můžeme čekat kvalitní podívanou. Obě mužstva přijdou za pár sekund na plac.

Hellas Verona FC: Silvestri – Rrahmani, Kumbulla, Dawidowicz – Faraoni, Henderson, Veloso, Zaccagni, Lazović – Verre, Tutino.
Náhradníci: A. Berardi, B. Radunović – Marrone, Pazzini, Bocchetti, A. Traoré, Tupta, Günter, Danzi, Empereur, S. Amrabat, Adjapong.

Bologna FC: Skorupski – Tomijasu, Danilo, Denswil, Dijks – A. Poli, Michael – Orsolini, R. Soriano, N. Sansone – Palacio.
Náhradníci: A. Da Costa, Sarr – Santander, Krejčí, M'Baye, Bani, Skov Olsen, Destro, Corbo, J. Schouten, Svanberg, Džemaili.

Rozhodčí: Antonio Giua.
HELLAS VERONA FC

Verona prožila těžkou sezonu ve druhé lize. Návrat do první ligy sice nebyl jednoduchý, ale po výborně zvládnutém play off se stal skutečností. Tradiční účastník Serie A teda vstupuje do nové sezony v pozici nováčka a určitě se bude chtít vyhnout záchranářským starostem. V posledních třech přátelských zápasech Hellas vždy remizoval, nejprve s Hoffenheimem, následně Trabzonsporem a naposledy se Spal. V domácím poháru si ale Verona uřízla ostudu hned na začátek, protože vypadla se Cremonese.
BOLOGNA FC

Bologna v minulém ročníku skončila na desátém místě, takže do té nové jde s určitým optimismem. Příprava byla velmi povedená a Bologna zdolala celky jako Schalke nebo Augsburg. Naposledy si v rámci italského poháru poradila s celkem Pisa, na jehož hřišti zvítězila 3:0. Kádr přes léto doznal poměrně dosti změn, a tak možná bude chvíli trvat zabudování nových hráčů do kádru. V týmu ale zůstal český reprezentant Ladislav Krejčí a také v letošní sezoně je připraven se porvat o svou pozici. První zkouška pro hosty přijde dnes a uvidíme, zda-li se dočkáme Krejčího na hrací ploše.
Přeji vám příjemný nedělní večer při sledování textového přenosu z prvního kola italské Serie A. Hellas Verona FC vstoupí do sezony domácím zápasem s celkem Bologna FC. Start utkání je naplánován na 20:45. Přeji vám příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62