Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Torino - 19. února 2021   20:45

0:1
(0:0)
Torino
76' Bremer  (Mandragora)
Cagliari
Cragno – Ceppitelli (79. Pereiro), Godín, Rugani – Zappa (89. Duncan), Nández, Marin, Lykogiannis – Nainggolan (79. Pavoletti) – João Pedro (C), Simeone (70. Cerri).
Orsato – Giallatini, Preti
Sardegna Arena (Cagliari)
Torino
Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer – Mandragora – Singo (89. Vojvoda), Lukić (78. Baselli), Rincón, Ansaldi – Zaza (78. Bonazzoli), Belotti (C).

On-line přenos je u konce, mějte se.
V dalším kole bude FC Turín hostit v tabulce osmé Sassuolo. To Cagliari zbrojí na další důležitou bitvu, kterou svede na hřišti posledního Crotone.
Zatímco v táboře Cagliari panuje zklamání, turínský tým slaví. Opěvovaným hrdinou je Gleison Bremer, který zápas rozhodl čtvrt hodiny před koncem.
Cagliari nevyhrálo už šestnáctý ligový zápas v řadě a jeho už tak hluboká krize se ještě více prohloubila. Po těsné prohře s FC Turín zůstal klub ze Sardinie namočen v sestupovém pásmu a to nejhorší na tom je, že mezera mezí ním a jeho dnešním přemožitelem vzrostla ze dvou bodů na pět.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 8:4.
Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 19:18.
90+5'
90+4'
Domácí se nakonec přesunuli na opačnou stranu a po údajné ruce se dožadovali penalty. Rozhodčí však jejich prosby nevyslyšel a nechal hru plynout dál.
90+3'
Hosté měli dokonce k dispozici přímý kop. Tuto standardku rozehráli nakrátko tak, aby uspořili nějaký čas. Ten naopak hráčům Cagliari tiká velmi rychle.
90+2'
Ve druhé z nich útočí Turín, který obléhá pokutové území. Tohle je voda na jeho mlýn.
90'
Rozhodčí nastavil pět minut.
89'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Gabriele Zappa, přichází Alfred Duncan.
89'
Střídat budou také domácí.
89'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Wilfried Stephane Singo, přichází Mërgim Vojvoda.
88'
Gabriele Zappa (Cagliari) rychlostně nestíhal Andreu Belottiho, a tak se rozhodl přitáhnout ho za dres. Okamžitě poté přišlo potrestání v podobě žluté karty.
85'
I následný roh Cagliari ubránilo.
84'
Andrea Belotti spálil velkou šanci! Turínský hráč šel se svými kolegy do přečíslení, v němž jako volný muž dostal přihrávku na levou stranu. Přízemní střelu ovšem Alessio Cragno vystihl a zákrokem večera udržel Cagliari ve hře o body.
82'
Domácí odpověděli přetaženým centrem Răzvana Marina. Zbytečný počin rumunského fotbalisty.
80'
Po zpětné přihrávce od Belottiho pálil střídající Daniele Baselli (Turín) do přesného středu branky. Alessio Cragno si tak připsal zákrok z kategorie rutinních.
79'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Radja Nainggolan, přichází Leonardo Pavoletti.
79'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Luca Ceppitelli, přichází Gastón Pereiro.
79'
To samé mají v plánu domácí.
78'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Simone Zaza, přichází Federico Bonazzoli.
78'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Daniele Baselli.
77'
Před námi je několikanásobné střídání.
76'
FC Turín právě vstřelil branku!
A z onoho rohového kopu hosté čtvrt hodiny před koncem otevřeli skóre! GLEISON BREMER skákal ve vápně úplně sám, takže neměl žádný problém odhlavičkovat míč k levé tyči za záda zkoprnělého Alessia Cragna.
76'
Andrea Belotti (Turín) předvedl na levé stran přešlapávačku, načež odcentroval na zadní tyč. Alessio Cragno vyboxoval balon na rohový kop.
75'
Statistika držení míče: 48% : 52%.
74'
Po odvráceném centru se domácí tým řítil do brejku. João Pedro poslal přesnou přihrávku do uličky, kterou Gleison Bremer na poslední chvíli zavřel.
72'
Luca Ceppitelli (Cagliari) chytil protihráče za dres a vyrovnal tím počet žlutých trestů.
70'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Alberto Cerri.
70'
Alessio Cragno byl v akci ještě jednou. Domácí gólman musel vyboxovat centr ze standardky.
69'
Simone Zaza (Turín) nasadil jednomu ze soupeřů jesličky a po narážečce se spoluhráčem střílel z levé strany. Míč letící na zadní tyč se do prostoru branky nevešel, takže uvidíme odkop.
68'
Hosté se v posledních minutách osmělili a stále častěji hledají díry v defenzivě Cagliari.
66'
Fotbalisté Cagliari ubránili roh. Centr, který se točil směrem na bránu, uklidil do bezpečí Diego Godín.
64'
Po dvou napomenutích soupeřů mají první žlutou kartu domácí. Konkrétně Giovanni Simeone (Cagliari), který se dopustil podražení.
63'
Na centr z něj si naskočil Diego Godín (Cagliari), ale v krkolomné pozici nesrovnal svá mířidla.
62'
Cristian Ansaldi zavařil brankáři malou domů, po které bude Cagliari kopat roh.
60'
60'
Následný roh hosté jednoduše odvrátili.
59'
Klub ze Sardinie zahrozil ze standardky! Răzvan Marin posadil míč na hlavu João Pedra, který mířil pod břevno. Důležitý zákrok vytáhl Salvatore Sirigu, jenž vyrazil míč nad horní konstrukci své branky.
58'
Saša Lukić nakopl na Zazu, toho ale nepustil k míči Daniele Rugani. Dobře odvedená práce domácího beka.
56'
Naštěstí se nejednalo o nic vážného, Andrea Belotti (Turín) už stojí na svých nohou.
55'
Nějaké zdravotní potíže zjevně má Andrea Belotti (Turín), potřeba bude ošetření.
54'
A tak šli dopředu domácí. Skvělý přehled ve hře opět prokázal Radja Nainggolan, když na pravou stranu vápna poslal Simeoneho. Ten může litovat jedině toho, že svou ránu příliš přizvedl.
52'
Cristian Ansaldi (Turín) podél levé lajny marně rozbíhal Sašu Lukiće, který nevědomky zasáhl míč rukou.
51'
Jinak je hra střelecky klidná. Plyne hlavně uprostřed hřiště a mezi oběma šestnáctkami.
49'
Andrea Belotti (Turín) ve výskoku trefil loktem Godína, který zůstal otřesený ležet na trávníku. To nemohl Daniele Orsato nechat bez povšimnutí a faulujícímu hráči udělil žlutou kartu.
48'
Hosté se pak zmocnili míče čistým způsobem. Saša Lukić vysouval obloučkem Simoneho Zazu, jehož přistihl asistent rozhodčího v těsném ofsajdu.
47'
Bránící Luca Ceppitelli (Cagliari) byl faulován ve vzdušném souboji Andreou Belottim.
46'
Rozhodčí volá hráče zpátky na hřiště.
Fotbalisté Cagliari působili v úvodu dost zaskočeně, ale postupem času se na vlastním hřišti rozehráli. Největší šance první půle měli Simeone s Marinem. Prvně jmenovanému hráči zabránil v ohrožení branky pohotovou tečí obránce a fotbalista z Rumunska zase pálil kousek nad břevno. Zatímco domácí vyslali na branku alespoň dva pokusy, Býci z Turína si v uplynulém dějství ani jednou netrkli a pro zbylou část utkání budou muset svůj přístup ke hře přehodnotit.
Držení míče: 49% : 51%.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 6:3.
Rohy: 6:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:8.
45'
45'
V optimální pohodě hrající Cagliari zahrávalo další dva rohové kopy. Po jednom z nich musel brankář před dotírajícím soupeřem likvidovat střílený centr. A to bylo to poslední, co se v první půli stalo.
44'
Po odvráceném centru se před vápnem opřel do balonu Radja Nainggolan (Cagliari), proti němuž dobře vystoupil stoper N'Koulou.
43'
Domácí jsou jasně aktivnější. Giovanni Simeone si střihl souboj s Bremerem a vybojoval roh.
41'
Stejně jako při první šanci Radja Nainggolan roztáhl hru doprava. Gabriele Zappa pak narýsoval kolmici pro João Pedra, který se uvnitř vápna z první netrefil. Škoda pro fotbalistu oblékajícího dres Cagliari.
39'
Na opačné straně si palebnou pozici vytvořil Simone Zaza (Turín). Z ostrého úhlu to měl velmi těžké, a proto se nelze divit, že rozvlnil jen boční síť.
38'
Domácí ale zase zabrali a ze střední vzdálenosti to zkusil Răzvan Marin. Rána to nebyla vůbec špatná, protože proletěla jen kousek nad břevnem.
36'
Po předchozích výstrahách Turín klidní hru.
35'
Přesto přitlačilo Cagliari na pilu a byl z toho další roh. Po jeho rozehrávce Răzvan Marin našel Radju Nainggolana, který svou slabší nohou pálil do prázdna.
33'
Z něj už domácí tým nezahrozil.
32'
Konečně bylo rušno! Radja Nainggolan v situaci tři na tři roztáhl hru doprava na Simeoneho, který střílel křížem přes obránce. Právě ten míč tečoval a Salvatore Sirigu se prolétl vzduchem. Na zadní tyči chtěl tečovat míč Pedro, ale nedoklouzal k němu. Cagliari tak bude kopat roh.
31'
Ani po půlhodině jsme neviděli žádnou vážnou šanci. Alessio Cragno (Cagliari) dosud předvedl dva zákroky, zatímco Salvatore Sirigu (Turín) ještě ani jeden.
30'
Statistika držení míče: 47% : 53%.
29'
Srážka dvou hlavičkářů teď opět přerušila hru, která je poslední dobou slušně rozkouskovaná.
27'
Jeho tým pak ubránil roh, načež se Tomás Rincón vydal do brejku. Ten měl bohužel pro Turín jepičí život.
26'
Známe jméno prvního hříšníka. Za podražení Nainggolana inkasoval žlutou kartu Saša Lukić (Turín).
25'
Po standardce na levém křídle se před vápnem dostal ke střele Nahitan Nández. I v tomto případě zasáhla spolehlivá defenziva turínského celku.
24'
Rozhodčí rychle zkontroloval zdravotní stav hráčů a hned poté dal pokyn k navázání hry.
23'
Po nepříjemném střetu Nahitana Nándeze s Andreou Belottim přerušil Daniele Orsato hru.
22'
Hráči Cagliari zahrozili zanedlouho poté. Gabriele Zappa narýsoval kolmici do vápna pro João Pedra, do jehož střely pohotově skočil Armando Izzo.
20'
K vidění byla série soubojů uprostřed hřiště. Jako lepší bojovníci se ukázali domácí, jenže Giovanni Simeone pak nadějnou akci pokazil.
18'
Hosté teď raději uklidňují hru.
17'
Hra se ale obrátila, načež byl u rohu šestnáctky atakován Giovanni Simeone. Z následné standardky trefil Babis Lykogiannis zeď a dorážející Nahitan Nández (Cagliari) poslal míč dva metry od levé tyče.
16'
Územní převahou disponující Turín kombinuje s míčem v okolí středového kruhu.
15'
Statistika držení míče: 40% : 60%.
14'
Hosté přešli do útoku o chvíli později. Pomohl jim k tomu nákop, který byl na Simoneho Zazu příliš dlouhý. Turínští tak budou muset zařadit zpátečku.
13'
Jenže i tady vznikla nepřesnost, když konstruktivní rozehrávku nepochopil Andrea Belotti (Turín).
12'
Turín zakládá akci ze svého území.
11'
Až teď domácí vyrazili na výlet. Radja Nainggolan při něm přenesl hru doprava, odkud Gabriele Zappa přihrával před branku nepřesně.
10'
Cagliari se zatím těžko dostává za půlící čáru a většinu času se naopak ustavičně brání.
9'
Oproti předchozí standardce to po lehkém přiťuknutí zkusil Cristian Ansaldi (Turín). Mířil po zemi kolem zdi a k pravé tyči, kterou o několik metrů minul.
8'
Domácí si nedali říct a ve stejném místě jako předtím Belottiho tentokrát faulovali Simoneho Zazu.
6'
Ta se kopala ze střední vzdálenosti a postavil se k ní faulovaný Andrea Belotti (Turín). Nikoho nepřekvapila přímá střela, která ovšem zamířila nad břevno.
5'
Andrea Belotti (Turín) se odhodlal k samostatné akci, z níž získal pro svůj tým standardku.
4'
Faul přerušil i další akci. Armando Izzo (Turín) v souboji o míč bolestivě nakopl João Pedra.
3'
Hra pokračovala uprostřed hřiště, kde se nedovoleným zákrokem provinil Tomás Rincón (Turín).
2'
A fotbalisté Cagliari i jako první zakončili. Po Lykogiannisově dlouhém centru vysoko přestřelil turínskou branku Gabriele Zappa.
1'
Výkop provedli domácí.
1'
Daniele Orsato přivedl základní jedenáctky na hřiště. V Cagliari je vše připraveno k zahájení zápasu.
Hráči právě absolvují rozcvičku.

Cagliari Calcio: Cragno – Ceppitelli, Godín, Rugani – Zappa, Nández, Marin, Lykogiannis – Nainggolan – João Pedro, Simeone.
Náhradníci: Aresti, Vicario – Asamoah, Calabresi, Carboni, Cerri, Deiola, Duncan, Pereiro, Pavoletti, Walukiewicz, Tramoni.

Turín FC: Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer – Mandragora – Singo, Lukić, Rincón, Ansaldi – Zaza, Belotti.
Náhradníci: V. Milinković-Savić, Ujkani – Baselli, Bonazzoli, Gojak, Ricardo Rodríguez, Verdi, Lyanco, Vojvoda.

Rozhodčí: Orsato – Giallatini, Preti.
Nerozhodný výsledek však nebere Cagliari, které se akutně musí dostat ze sestupové šlamastyky. Lepší příležitost se k tomu dlouho nemusí naskytnout. Klub ze Sardinie hraje doma a navíc proti výkonnostně stejnému soupeři, kterého při zisku tří bodů předskočí. Výhru potřebuje ostrovní tým jako sůl, protože na ni čeká už od 7. listopadu. Dočká se konečně dnes?
Od té doby uplynula spousta zápasů, přičemž zejména ty turínské budí pozdvižení. Turín se totiž z nějakého důvodu rozhodl hrát na remízy, kterých má na svém kontě ze všech suverénně nejvíce (11). Plichtou navíc skončilo hned jeho posledních pět utkání, takže vsadit na nulu je pro nejednoho sázkaře tutovka.
Je to tak, Turín říjnový zápas nezvládl. Díky Belottiho penaltě šel sice brzy do vedení, jenže po trefách Pedra se Simeonem bylo skóre naruby. A ačkoliv ho znovu Belotti hned po přestávce narovnal, dvacet minut před koncem vystřelil Cagliari výhru svým druhým gólem Simeone. V nervózním závěru pak mimo hřiště uviděl za nesportovní chování červenou kartu náhradní gólman poraženého celku Milinković-Savić.
V pátek večer uvidí Serie A záchranářský duel. V tabulce osmnácté Cagliari vyzve o pozici lépe postavený Turín FC. Ten má svému soupeři co oplácet, protože na podzim s ním doma překvapivě prohrál.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62