Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Bologna - 3. ledna 2021   15:00

0:0
(0:0)
Fiorentina
Drągowski – Milenković, Pezzella (C), Igor – M. Cáceres (72. Lirola), Valero (77. Bonaventura), S. Amrabat, Castrovilli, Venuti – Vlahović (72. Kouamé), Ribéry.
Orsato – Meli, Palermo
Venue Stadio Artemio Franchi, Fiorentina
Bologna
A. Da Costa – De Silvestri (46. Paz), Danilo, Tomijasu, Dijks – J. Schouten (87. A. Poli), Domínguez (88. Svanberg) – Orsolini (75. Skov Olsen), R. Soriano, Barrow – Palacio (C) (75. Vignato).

S konstatováním, že v pestrém utkání jsme se gólové radosti nedočkali, se loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
V roce 2021 se odehrálo v rámci Série A už osm zápasů a pouze v jediném nebyla k vidění vstřelená branka. Ovšem o fotbalovou nudu se ani náhodou nejednalo. Především v prvním poločase si obě mužstva vypracovala několik nadějných akcí, ale ani jeden je nepřetavil v gól. Zatímco první poločas patřil Bologně, druhý zase Fiorentině, a tak je remíza spravedlivým koncem.

V tabulce to znamená, že aktuálně je Bologna na dvanáctém místě. Naopak Fiorentina je na čtrnácté pozici.
90+3'
90+3'
Těžko říct za co Christian Kouamé (Fiorentina) uviděl žlutou kartu. Ovšem vypadala to, že také on něco pořvával na hlavního rozhodčího.
90+2'
Ve druhé nastavené minutě rozehrávala Fiorentina další rohový kop. K praporku přispěchal Giacomo Bonaventura, jehož centr byl na malou chvíli odvrácen. Míč zachytil Pol Lirola a po chvíli nepřesně pálil Gaetano Castrovilli.
90+1'
Budou se nastavovat tři minuty! Za hranicí vápna dlouhou vymýšlel Franck Ribéry, jemuž byl balon sebrán. Na druhou stranu se vydal Musa Barrow, avšak ani on nedošel příliš daleko.
89'
Pusu na špacír si tentokrát pustil Franck Ribéry (Fiorentina), jehož rozhodčí okamžitě odměnil žlutým kartónkem!
88'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Nicolás Martín Domínguez, přichází Mattias Svanberg.
88'
Bartłomiej Drągowski pokazil odkop od branky, který vyletěl jen do vzduchu. Germán Pezzella měl díky tomu velké starosti, avšak faulem jej vysvobodil Musa Barrow.
87'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Andrea Poli.
86'
Podél brankové čáry vnikl do pokutového území Franck Ribéry, který to až do přihrávky udělal skvěle. Francouzský matador následně přihrával pod sebe, avšak obrana soupeře tuto myšlenku už četla a míč odvrátila.
85'
Trochu to vypadá, že se hostující celek smířil s bodem. V posledních momentech se jen brání a směrem dopředu téměř nevyráží. Naopak Fiorentina se snaží strhnout stav zápasu na svou stranu.
84'
Tentokrát situace vypadala mnohem nebezpečněji! Hlavička z hranice malého vápna byla zastavena, ovšem odražený míč si našel za vápnem Gaetano Castrovilli, jehož dělovka letěla asi metr nad břevnem.
83'
Další centr z levé strany odvrátil na rohový kop Mitchell Dijks, jenž měl za sebou Pola Lirolau. Po centru od praporku se Bologna na chvíli ubránila. Akce Fiorentina dál trvala a bude z toho rohový reparát.
82'
Sufján Amrabat zastavil akci soupeře a Fiorentina se do útoku vydala po levé straně. Za šestnáctkou se nacházel Giacomo Bonaventura, který nemohl vystřelit, protože proti němu vystartovala hned trojice soupeřů.
80'
Jsme v poslední desetiminutovce normální hrací doby. Aktuálně je u balonu hostující mužstvo, které začíná další akci od brazilského brankáře.
79'
Přetažený centr z levé strany našel Pol Lirola, který se ale nacházel v souboji, a tak vyslal hodně nepřesný pokus. Fiorentina se snaží něco vymyslet a vyhrát.
78'
Střídáními se hra velmi kouskuje, což jí rozhodně neprospívá. Oba celky postrádají vyšší tempo a možná trochu také moment překvapení soupeře.
77'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Borja Valero, přichází Giacomo Bonaventura.
77'
V italské Sérii A se v tuto chvíli hraje sedm zápasů a pouze v našem napadla branka. Jako poslední se prosadilo AS Řím. Doufejme, že se také alespoň jedné trefy dočkáme.
75'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Rodrigo Palacio, přichází Emanuel Vignato.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Andreas Skov Olsen.
75'
Franck Ribéry zvedl hlavu a přihrál na pravou stranu, kde se nacházel osamocený Pol Lirola. Střídající hráč se okamžitě pokusil o centr, jenž byl znovu odvrácený.
74'
Bartłomiej Drągowski zachytil další balon, který okamžitě vhodil na levou stranu. Fiorentina akci zbrzdila a znovu bude kombinovat proti připravené obraně.
72'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Christian Kouamé.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Martín Cáceres, přichází Pol Lirola.
71'
Dalším potrestaným hráčem je Germán Pezzella (Fiorentina), který podražením zastavil soupeře, jenž si dal míč výborně do pohybu.
70'
Do konce normální hrací doby střetnutí zbývá dvacet minut. Snad se dočkáme alespoň jedné trefy. Podle mého jeden vstřelený gól rozhodne o vítězi, protože oba brankáři jsou dnes výborní.
69'
Hráči v bílých dresech byli znovu na útočné polovině, kde dlouho kombinovali. Přihrávka na levou stranu byla nepřesná, a tak se balonu chopil polský brankář Fiorentiny.
68'
Bartłomiej Drągowski rozehrál odkopem od branky, avšak Dušan Vlahović prohrál souboj a znovu se zlobí. Bologna se znovu tlačila k šestnáctce, avšak Musa Barrow zazmatkoval.
66'
Fiorentina se znovu tlačila do útoku, jenomže Sufján Amrabat nejprve ztratil balon a následně se dopustil faulu. Bologna je tak znovu na tahu a bude moci něco vymyslet.
65'
U rohového praporku zůstal ležet Lorenzo Venuti, jehož přistrčil Takehiro Tomijasu. Domácí obránce se drží za levé rameno, ale bude schopen pokračovat ve hře.
64'
Centr od rohového praporku mířil na hranici malého vápna, kde dle fotbalových zákonů vládne brankář. Angelo Da Costa vystartoval z brankové čáry a balon zachytil do rukavic.
63'
Fiorentina chtěla rychle rozehrát autové vhazování, ale na hrací ploše se objevil druhý míč. Domácí museli počkat, ale poté vybojovali další rohový kop.
61'
Bologna měla znovu nadějnou příležitost! Nepovedený pokus zleva byl zachycen u vzdálenější tyče, odkud přišla přihrávka pod sebe. V nebezpečném prostoru číhal Musa Barrow, před nímž byl balon odehrán.
60'
Hodina hry je minulosti, a i když jsme viděli několik zajímavých příležitostí, tak stav zápasu je stále bezbrankový.
59'
Za pokutovým územím se pohyboval osamocený Borja Valero, na něhož také mířila přihrávka! Domácí středopolař natáhl ke střele, která těsně minula levou tyč. Valero se na znamení zmatu jen chytil za hlavu.
58'
Nicolás Martín Domínguez (Bologna) je dalším potrestaným hráčem. Hostujícímu hráči unikl Germán Pezzella, kterého následně zbytečně zatáhl za dres.
57'
Takehiro Tomijasu se snažil dostat do vápna ale klička mu nevyšla. Bologna míč získala velmi rychle zpátky, avšak Rodrigo Palacio centrem spoluhráče nenašel.
57'
V dnešním souboji jde o hodně, vždyť oba týmy jsou od sebe pouhý bod. Více ze hry má sice hostující tým, ale stav je stále bezbrankový.
55'
Na levé straně se v náběhu nacházel Lorenzo Venuti, který okamžitě přihrával na nabíhajícího Dušana Vlahoviće, k němu míč neprošel a Fiorentina rozehrávala další roh, ale ani ona zakončení nepředvedla.
54'
Dušan Vlahović si seběhl k postranní lajně, kde měl na zádech hned dva soupeře. Domácí útočník vybojoval alespoň autové vhazování.
53'
Hostující mužstvo dostalo šanci na reparát, avšak znovu nepředvedlo zakončení, které by mířilo do prostoru branky. K míči se přes soupeře sice natlačil Takehiro Tomijasu, ale jeho hlavička byla hodně nepřesná.
52'
Za centrem z pravé strany se dral Nicolás Martín Domínguez, jehož předčil Nikola Milenković. Bologna rozehrávala další rohový kop, jenž si pohlídal Bartłomiej Drągowski, který míč znovu vyboxoval do strany.
51'
Dlouhou dobu Bologna kombinovala na útočné polovině, ale nemohla se vypořádat s dobrou obranou soupeře. Všech jedenáct hráčů domácího mužstva je za balonem.
50'
Tempo hry a vytváření gólových situacích ve druhém poločasu opadlo. Oba celky se nyní těžce dostávají před branku, úvodní gól by střetnutí jistě pomohl.
49'
Lorenzo Venuti hraje opravdu dobré utkání, jeho výkonu snad už chybí jen vstřelený gól. Po jeho kličce byl k vidění faul, a tak míč zůstává na kopačkách hráčů Fiorentiny.
48'
Přetažený centr z levé strany zakončil ze zadní části šestnáctky Lorenzo Venuti. Jeho hlavička postrádala razanci, a tak ji v pohodě zlikvidoval Angelo Da Costa.
47'
U postranní čáry dlouho hledal cestu k centru Rodrigo Palacio, který musel postupoval zpátky a následně byl jeho pas odvrácen. Po chvíli Bologna vybojovala roh, který byl na první tyči odvrácen.
46'
Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení druhého poločasu! Hráči v bílých dresech se postarali o výkop a následně začali postupnou kombinací.
46'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Lorenzo De Silvestri, přichází Nehuén Paz.
46'
Hrálo se velmi plynule, a tak se nenastavovalo. První poločas končí za bezbrankového stavu, avšak o fotbalové nudě nemůže být vůbec řeč. Oba týmy si vypracovaly několik velmi nadějných příležitostí, jenomže střetnutí zatím vládnou brankáři. Více práce měl domácí Bartłomiej Drągowski, jenž drží akci Fiorentina v tomto zápase. Bologna byla totiž optický lepším mužstvem, což ale nepotvrdila gólově. A tak se těšme na druhý poločas.
45'
45'
Bartłomiej Drągowski odehrál balon a okamžitě volal na hlavního rozhodčího. Polský brankář se chytil za pravou nohu, ale zdá se být už v pořádku.
44'
Fiorentina rozehrávala další rohový kop, který byl od vzdálenější tyče odehrán za vápno. Ve správném prostoru se nacházel Borja Valero, jehož uspěchaný pokus zamířil pouze nad branku.
42'
Centr od rohového praporku se z ohně odrazil na první tyč, kde už se chystal ke střele Dušan Vlahović. Jenomže výborným skluzem se prezentoval Nicolás Martín Domínguez, jenž míč odehrál do bezpečí. Tohle bylo opravdu odehrání na poslední chvíli!
41'
Domácí mužstvo potřebuje uklidnit hru, což trvalo opravdu jen chvíli. Na levé straně se totiž rozeběhl Gaetano Castrovilli, který přihrával před branku a vybojoval alespoň rohový kop.
40'
Bologna byla velmi blízko, ovšem polský brankář je znovu hrdinou. Na hranici vápna si míč zpracoval Rodrigo Palacio, proti němuž vystartoval Bartłomiej Drągowski a ránu po zemi zneškodnil!
38'
Z levé stran poslal nepříjemný pokus na branku Musa Barrow, jehož snažení vyrazil Bartłomiej Drągowski před sebe. V dobrém prostoru se nacházel Rodrigo Palacio, jenž mířil k levé tyči. Ovšem situaci dostoupil Germán Pezzella, jehož míč trefil do hlavy.
37'
Hostující mužstvo znovu drží balon, ovšem pouze na své polovině. Hráči v bílých dresech dlouho s rozehrávkou a přechodem přes půlící čáru otáleli.
36'
Už jsme v poslední desetiminutovce prvního poločasu a stále čekáme na vstřelení úvodního gólu zápasu. Lépe se prezentuje Bologna, která má více ze hry.
34'
Germán Pezzella podběhl míč, čímž pustil soupeře k obrovské šanci! Do vápna si naběhl Rodrigo Palacio, který z velkého úhlu nepřekonal brankáře. Bartłomiej Drągowski výborně vyběhl a stal se hrdinou okamžiku.
33'
Franck Ribéry dlouhou vymýšlel, co udělá s balonem. Vzal to na sebe a chtěl vniknout do šestnáctky, jenomže se utopil v kličkách. Francouzský matador se totiž ocitl mimo hrací plochu.
32'
Dalším centrem se prezentoval Gaetano Castrovilli, jehož pas byl ve vápně přizvednut. Celou akci se snažil ještě zavřít Martín Cáceres, který to měl k balonu daleko.
31'
Po levé straně vnikl do vápna velmi rychlý Rodrigo Palacio, který se snažil přihrát před branku. Ta sice prošla, avšak Riccardo Orsolini se k míči už nedostal.
30'
Z pravé strany rozehrávala Fiorentina volný kop, ovšem po jejím rozehrání se okamžitě ozvala píšťalka rozhodčího, který viděl útočný nedovolený zákrok.
29'
Domácí mužstvo rozehrálo rohový kop a centr se kroutil před branku. Z té vyrazil Angelo Da Costa, který míč vyboxoval do strany. Brankář se při zákroku navíc srazil se spoluhráčem, jímž byl Takehiro Tomijasu.
28'
Fiorentina ukončila kombinaci, protože na zemi zůstal její hráč. Jerdy Schouten (Bologna) dohrál u půlící čáry soupeře a zákroky mu rozhodčí sečetl. Hostující záložník se tak podíval jako třetí na žlutou kartu.
27'
Standardní situaci rozehrál Riccardo Orsolini, jemuž se pas do šestnáctky vůbec nedařil. Fiorentina míč zastavila a vyrazila do protiakce, která ale velmi rychle skončila.
26'
Dušan Vlahović sice skončil na zemi, ale právě jemu byl odpískán faul. Hostující mužstvo je aktuálně mnohem lepší a bude moci dál vymýšlet na útočné polovině.
25'
Na levé straně je velmi aktivní Lorenzo Venuti, jenž poslal další centr před branku. Ovšem obrana hostujícího mužstva byla v šestnáctce v přesile, a tk si s pasem poradila.
24'
Na druhou stranu se rozeběhl Sufján Amrabat, který se nacházel pod tlakem a přesto se pokusil o centr. míč z jeho kopačky zamířil jen nad branku.
23'
Pár metrů za pokutovým územím ke střele natáhl Roberto Soriano, jehož pokus po zemi mířil jen doprostřed branky. Bartłomiej Drągowski měl snadnou úlohu a míč v pohodě chytil.
22'
Na levé straně se nacházel Rodrigo Palacio, který měl trochu prostoru a proti sobě jediného obránce. Hostující kapitán se pokusil projít do vápna, což se mu nevydařilo.
21'
Akce se hostujícímu mužstvu nevydařila, a tak byla na tahu Fiorentina. Jenomže její snažení bylo zastavené, jelikož se faulu dopustil Mitchell Dijks.
20'
Lorenzo Venuti bude v pořádku a nepotřebuje ani lékařskou pomoc. Můžeme pokračovat v utkání, Fiorentina sportovně vrátila balon soupeři.
18'
Velmi tvrdý zákrok pustil hlavní sudí! Lorenzo Venuti byl ve skluzu trefen do kotníku, ale hra pokračovala dále. Bologna následně přerušila svou útočnou akci, když míč zahrála za postranní lajnu.
17'
Zdá se, že hráči v bílých dresech přebírají otěže zápasu. Hostující mužstvo je stále častěji u balonu a dál se snaží o vstřelení gólu.
16'
Bologna po další akci vybojovala rohový kop a znovu byla nebezpečná! Za vápnem vyplaval Riccardo Orsolini, který kroutil svůj pokus na zadní tyč, avšak rána branku jen těsně minula!
15'
Patnáct minut hry je minulostí a nejblíže ke vstřelení gólu byl Franck Ribéry, jenž napálil tyč. Oba celky ale hrají velmi ofenzivně a je vidět, že chtějí vsítit první trefu zápasu.
14'
Hra se alespoň na chviličku uklidnila, protože hostující tým kombinoval kolem středové čáry. Po chvíli přišel pas do vápna, kde byl v náběhu Musa Barrow, který balon netrefil, a tak se bude kopat jen od branky. Tohle opět vypadalo nadějně.
12'
Bologna se dopustila dalšího taktického faulu, který přikázal míč soupeři. Fiorentina se pak prokombinovala až k šestnáctce a zpoza ní vystřelil velmi nepřesně Gaetano Castrovilli. Na italského hráče se spoluhráči zlobí, protože tohle bylo hodně neuvážené.
11'
Zatím sledujeme velmi zajímavý začátek zápasu, oba týmy chtějí vyhrát. Ze strany odcentroval Rodrigo Palacio, jehož pas odhlavičkoval Igor.
10'
Fiorentina do dnešního střetnutí nastoupila opět ve fialových dresech, naopak Bologna zvolila bílou sadu. Na útočné polovině tentokrát kombinuje hostující mužstvo.
8'
Rychle se rozvíjející akci soupeře zastavil ve středovém kruhu Igor (Fiorentina), který jej zatáhl za ramena. Na začátku utkání je tu už druhý karetní prohřešek.
7'
Další centr mířil před hostující branku, kde byl v náběhu opět Dušan Vlahović. Jenomže pas letěl příliš blízko k brance, a tak si míč stáhl brazilský brankář.
6'
Centr z pravé strany podskočil Dušan Vlahović, avšak za ním číhal ještě Germán Pezzella. Toho celý moment na tolik překvapil, že míč nezpracoval, a tak se ho zmocnil Angelo Da Costa.
5'
Lorenzo De Silvestri (Bologna) přišel o balon, o který jej obral Franck Ribéry, kterého následně obránce zatáhl. Je z toho první žlutá karta v zápase.
3'
Bologna vstřelila branku, která pro ofsajd neplatí! Za obranu si nabíhal Riccardo Orsolini, jenž udělal polskému brankáři kličku a jako první se mohl zapsat mezi střelce. Jenže ve vzduchu už vlál praporek pomezního sudího.
2'
Franck Ribéry nastřelil tyč! Francouzský matador vnikl do vápna po levé straně a z velkého úhlu překonal brankáře, ovšem nastřelil bližší tyčku. Ribéry si mohl ještě vybrat nabíhající Dušana Vlahoviće, který by měl před sebou opuštěnou bránu!
1'
Jdeme na to a začínáme pořádně od podlahy! Fiorentina se po levé straně natlačila do akce a centrem se prezentoval Lorenzo Venuti, jehož centr našel spoluhráče. Dušan Vlahović si zpracoval míč do prostoru, ale z otočky zamířil vedle.
1'

ACF Fiorentina: Drągowski – Milenković, Pezzella (C), Igor – M. Cáceres, Valero, S. Amrabat, Castrovilli, Venuti – Vlahović, Ribéry.
Náhradníci: Terracciano – Lirola, Pulgar, Duncan, Kouamé, Callejón, Martínez, Bonaventura, A. Barreca, Saponara, Eysseric.

Bologna FC: A. Da Costa – De Silvestri, Danilo, Tomijasu, Dijks – J. Schouten, Domínguez – Orsolini, R. Soriano, Barrow – Palacio (C).
Náhradníci: Ravaglia – A. Poli, Skov Olsen, Baldursson, Hickey, Denswil, Calabresi, Paz, Vignato, Michael, Rabbi, Svanberg.

Rozhodčí: Orsato – Meli, Palermo.
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu mezi Fiorentinou a Bologní. Již jsou známy sestavy, které si za pár okamžiků představíme. Souboj začne zhruba za třicet minut.
Souboj mezi Fiorentinou a Bolognou startuje v neděli v 15 hodin. Ze střetnutí je pro vás připravený textový přenos, kterým vás provede Michal Luxa. Pojďme se společně bavit italskou Sérií A!
Jedná se o souboj tabulkových sousedů, kteří se nacházejí v její druhé polovině. O bod je lépe postavená Bologna, která nasbírala patnáct bodů a patří ji třináctá příčka. Dnes hostující celek v posledních třech případech vždy remizovala. Bologna má především problém v defenzivní činnosti, jelikož ve čtrnácti zápasech inkasovala už sedmadvacet gólů. Nejlepším střelcem pak je Roberto Soriano, který vsítil šest branek. Pojďme na druhého z dnešních soupeřů! Fiorentině patří až čtrnácté příčka, což je trochu zklamáním. Ovšem ACF se v posledních týdnech zvedá, protože pravidelně boduje. V posledních pět zápasech totiž domácí získali šest bodů, za tři remízy a vítězství na favorizovaným Juventusem. Nejlepším střelcem tým jsou Gaetano Castrovilli a Dusan Vlahovič, oba se prosadili čtyřikrát.
Vítám vás u dalšího textového přenosu ze Série A, která se první neděli v roce 2021 hlásí o slovo. Italská nejvyšší soutěž má na programu patnácté kolo, v němž se představí ACF Fiorentina a Bologna FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62