Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Torino - 19. září 2020   18:00

Fiorentina
78' Castrovilli (Chiesa)
1:0
(0:0)
Fiorentina
Drągowski – Milenković, Ceccherini, M. Cáceres – Chiesa (83. Lirola), Bonaventura (79. Valero), Duncan, Castrovilli, Biraghi (88. Venuti) – Kouamé (88. Cutrone), Ribéry (C) (79. Vlahović).
R. Abisso
Torino
Sirigu – Izzo (88. Vojvoda), N'Koulou, Bremer, Ansaldi – Meïté (68. Lukić), Rincón, Linetty (88. Millico) – Berenguer (68. Verdi) – Zaza, Belotti (C).

Já děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera i celého víkendu.
Na shledanou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 6:1. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 17:20.
O vítězi tak nakonec rozhodl jediný gól, o který se dvanáct minut před koncem základní hrací doby postaral Castrovilli. Hosté se nechtěli jen tak vzdát, v závěru se jim povedlo skórovat, avšak gól nemohl být pro ofsajd uznán. Avšak také domácím jedna branka nebyla uznána a to hned v úvodu druhé půle.
90+7'
90+6'
Jeden z domácích fotbalistů se dostal do dobré palebné pozice, ovšem mířil přímo do brankářovy náruče.
90+5'
Andrea Belotti sice dokázal z voleje zamířit do vzdálenějšího dolního rohu brány, avšak jeho gól nemůže být uznán vinou jasného ofsajdu.
90+4'
Podruhé v nastaveném čase končí jeden z domácích hráčů na trávníku. Je jasné, že Fiorentina se nyní upne především ke zdržování.
90+3'
Daleký nákop hostů končí u domácího gólmana, takto to určitě nepůjde.
90+1'
Nastavuje se ještě šest minut.
90'
Patrick Cutrone opět v akci, tentokrát vyslal na bránu hostů velice povedenou střelu a Salvatore Sirigu se musel pořádně natáhnout, aby na míč dosáhl. Díky jeho skvělému zákroku má Turín stále šanci.
89'
Nový muž na hřišti Cutrone se mohl hned zapsat mezi střelce, avšak jeho prudký volej proletěl vedle bližší tyče.
88'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Christian Kouamé, přichází Patrick Cutrone.
88'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cristiano Biraghi, přichází Lorenzo Venuti.
88'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Armando Izzo, přichází Mërgim Vojvoda.
88'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Karol Linetty, přichází Vincenzo Millico.
87'
Nepříjemně tečovaný míč od spoluhráče málem překvapil brankáře Turínu, nakonec jej ale dokázal schovat do náruče.
86'
Simone Verdi na přetažený míč nedosáhl, jako první u něj byl Bartłomiej Drągowski.
84'
Salvatore Sirigu se musel pořádně natáhnout, aby nepříjemnou střelu Gaetana Castrovilliho zneškodnil, poté míč odkopli jeho spoluhráči.
83'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Pol Lirola.
83'
Hosté vystihl rozehrávku Fiorentiny, Zaza obdržel přihrávku na střed, jenže slabým pokusem po zemi neuspěl, Bartłomiej Drągowski stihl zasáhnout.
81'
Domácí se hnali za dalším gólem, tentokrát však stála v cestě soupeřova obrana.
79'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Borja Valero.
79'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Dušan Vlahović.
78'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Střelecké trápení prolomeno. Chiesa proběhl s míčem po pravé straně a pak jej naservíroval před bránu, kde měl GAETANO CASTROVILLI snadnou úlohu a sice doklepnout balón do odkryté části hostující svatyně.
77'
Kombinaci na jeden dotek zakončil střelou z voleje Gaetano Castrovilli, avšak míč nezasáhl vůbec dobře a brankáře tak neohrozil.
75'
Turín je pod tlakem, avšak soupeři se stále nedaří dostat do šance.
73'
Konec přestávky, může se pokračovat.
71'
Následuje přestávka, aby se hráči obou celků mohli občerstvit a doplnit tekutiny.
70'
Domácí rozehráli další rohový kop, avšak nepřesný centr nedoletěl tam, kam měl.
68'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Simone Verdi.
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Soualiho Meïté, přichází Saša Lukić.
65'
Federico Chiesa adresoval přihrávku na střed pro Giacomo Bonaventuru, avšak ten netrefil míč ideálně a poslal jej do zámezí.
64'
Domácí nejsou v přihrávkách o moc lepší, Gaetano Castrovilli měl dost času si vše rozmyslet, přesto přihrál pouze protihráči.
61'
Tak tohle je velká škoda pro hosty, kteří šli dva na jednoho, avšak Andrea Belotti čekal na přihrávku marně, ta směřovala úplně jiným směrem, než stál.
60'
Žlutou kartu dostává Karol Linetty (Turín FC), jenž hodně tvrdě poslal k zemi Federica Chiesu.
58'
Žlutou kartu dostává Cristiano Biraghi (ACF Fiorentina).
57'
Andrea Belotti chtěl vyslat spoluhráče do šance, ovšem přízemní přihrávku adresoval pouze k domácímu gólmanovi.
55'
Federico Chiesa se provinil zcela jasně faulem a domácí se tak musí stáhnout na svoji polovinu.
53'
Christian Kouamé se znovu dostal do šance, avšak nejen, že nedokázal zakončit, navíc se chytil do ofsajdu.
51'
Christian Kouamé zůstal nikým nehlídán před bránou, z bezprostřední blízkosti ale hlavičkoval příliš vysoko nad ni.
50'
Domácí dál operují s míčem u hostující svatyně, ovšem Salvatore Sirigu nemusí zasahovat.
47'
Domácí tým se sice raduje z gólu, Cristiano Biraghi vypálil z pravé strany a míč skončil v síti, hlavní arbitr jej ovšem neuznává, zřejmě kvůli ofsajdu.
46'
Hodně nudná první půle, možná kromě jejího závěru, kdy byly k vidění opravdu slušné šance. Jinak to byla velká mizérie z obou stran. Snad bude druhých pětačtyřicet minut lepších a dočkáme se i nějakých branek.
45+4'
45+4'
Ještě jeden roh v závěru poločasu.
45+3'
Hostující brankář teď po malé domů nerozehrál nejlépe, avšak domácí toho nevyužili a do šance se tentokrát nedostali.
45+1'
Tohle byla velká příležitost, Christian Kouamé se hlavou opřel do míče a levou tyč soupeřovy svatyně.
45+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
45'
Míč zastavila dobře postavená zeď, poté se k balónu dostal Andrea Belotti, avšak trefil pouze protihráče.
44'
Žlutou kartu dostává Martín Cáceres (ACF Fiorentina).
44'
A přímý kop přichází i na druhé straně a to z ještě lepší pozice, než měli před chvílí domácí.
43'
Samir Ujkani měl nyní štěstí, neboť míč vyrazil před sebe, avšak pouze do dobíhajícího spoluhráče, který tak ztečoval balón zpět na svého gólmana, ale ten stihl zasáhnout i podruhé.
41'
Tomás Rincón poslal k zemi před pokutovým územím Giacoma Bonaventuru, je to přímý kop pro Fiorentinu.
40'
Hra se teď přesouvá ze strany na stranu, k vidění je série nepřesných přihrávek na obou stranách.
37'
Ribéry hledal přihrávkou před bránou někoho ze spoluhráčů, avšak nepovedlo se.
35'
Hodně nepřesný centr skončil u brankáře hostů, ten schoval míč do rukavic.
33'
Její hráči byli rychle zpátky, ale scénář se opakoval, opět úřadovala obrana Turína.
32'
Fiorentina se nedokázala dostat přes obranný val hostů a o míč nakonec přišla.
29'
Hra může pokračovat, u míče domácí.
28'
Rozhodčí přerušuje hru, aby se hráči obou mužstev mohli u postranní čáry napít.
26'
Přetahovanou o míč vyhráli hosté a rychle vyváží míč do bezpečné vzdálenosti.
25'
Zblokovaný míč přináší Fiorentině rohový kop.
22'
Konečně trochu vzrušení přinesla následná situace, kdy se hosté ocitli před Drągowskim, avšak ten nebezpečnou střelu vyrazil.
21'
Andrea Belotti si vymohl faul, jeho tým rozehraje kousek za středovou lajnou. Opravdu nudná podívaná.
18'
Christian Kouamé si vyskočil na letící míč, hlavou jej však nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
17'
Tomás Rincón hodně tvrdě zastavil unikajícího soupeře a může být rád, že za své počínání neviděl žlutou kartu.
15'
Žlutou kartu dostává Nikola Milenković (ACF Fiorentina).
14'
Teď to vypadalo nadějně, Federico Chiesa však místo rychlé střely volil přihrávku, který byla zblokována.
13'
Zatím nepříliš pohledný fotbal, domácí přenesli hru z útoku až ke svému brankáři.
10'
Centrovaný balón byl tečován za bránu, následuje rohový kop.
9'
Hosté vyrazili na zteč, Andrea Belotti byl při tom faulován a jeho tým tak rozehraje zajímavý přímý kop.
7'
Ribéry inkasoval zřejmě nějaký úder a zůstává ležet na trávníku.
5'
Domácí mají míč více na kopačkách, avšak nedaří se jim dostat se do zakončení.
2'
Ribéry se chytil do ofsajdu, míč tak musí odevzdat.
1'

ACF Fiorentina: Drągowski – Milenković, Ceccherini, M. Cáceres – Chiesa, Bonaventura, Duncan, Castrovilli, Biraghi – Kouamé, Ribéry (C).
Náhradníci: Terracciano, Brancolini – Pezzella, Lirola, Venuti, Igor, Illanes, Montiel, Saponara, Valero, Vlahović, Cutrone.

Turín FC: Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer, Ansaldi – Meïté, Rincón, Linetty – Berenguer – Zaza, Belotti (C).
Náhradníci: Ujkani, Rosati – Vojvoda, Lukić, Millico, Verdi, Murru, Ferigra, Buongiorno, Segre, Rauti, Falqué.

Rozhodčí: R. Abisso.
Vzájemná utkání

V loňském ročníku se oba celky utkaly dvakrát. Nejprve 2:1 zvítězil Turín, poté v odvetě brala tři body Fiorentina po výhře 2:0.
Turín FC

Hosté z Turína skončili na šestnáctém místě a zajistili si tak účast v Serii A i pro následující ročník. I hráči Turína by se rádi v prvním duelu sezóny dostali k nějakým bodům, ale s Fiorentinou je nečeká lehká cesta. V přípravném období odehráli hráči Fiorentiny o jeden zápas navíc, na svém kontě tedy mají tři duely. S Novarou zvítězili 4:1, s Pro Patriou remizovali 1:1 a naposledy padli 1:2 s Pro Vercelli. Uvidíme, jak se jim povede dnes.
ACF Fiorentina

Fotbalisté dnes domácí Fiorentiny se v uplynulém ročníku italské nejvyšší soutěže umístili v klidném středu tabulky, a sice na desátém místě a nemuseli tak řešit záchranářské starosti. Do nového ročníku této soutěže by rádi vstoupili úspěšně a před svými diváky budou chtít bodovat. V přípravě sehráli dva duely, ze kterých odešli jako vítěz. Nejprve porazili 5:0 Lucchese a 5:1 pak Reggianu, tedy celky z nižších italských lig.
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes startuje italská Serie A a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy ACF Fiorentina a Turín FC.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62