Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Parma : Neapol - 20. září 2020   12:30

0:2
(0:0)
Neapol
64' D. Mertens   • 77' L. Insigne
Parma
Sepe – Darmian, Iacoponi, Alves (C), Gi. Pezzella – Grassi (90. Siligardi), Brugman (69. Dezi), Hernani – Kucka – Inglese (69. Karamoh), Cornelius.
Mariani – Prenna, Margani
Stadio Ennio Tardini, Parma
Neapol
Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Hysaj – Ruiz (84. Elmas), Demme (61. Osimhen), P. Zieliński (89. Lobotka) – Lozano (84. Politano), D. Mertens (89. Petagna), L. Insigne (C).

On-line přenos je u konce. Děkuji vám za pozornost a přeji hezkou neděli.
Ve 2. kole už Neapolští hrají doma, kde přivítají FC Janov. Zatímco hráči Parmy vycestují do věžaté Boloni.
Neapol v Parmě naopak splnila povinnost. Ambiciózní celek rozhodl o své výhře mezi 64. a 77. minutou, kdy se prosadili Dries Mertens a Lorenzo Insigne.
Parma historii nepřepsala. Vůbec poprvé mohla porazit Neapol potřetí v řadě, jenže na domácím stánku favoritovi nedokázala vstřelit gól. Ve druhém dějství navíc polevila a musela zkousnout prohru 0:2.
Držení míče: 41% : 59%.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 2:5.
Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:11.
90+6'
90+5'
Po Deziho sražené střele musela Neapol čelit ještě jednomu rohovému kopu. Favorizovaný klub už svého soka do zakončení nepustil a v Parmě slaví výhru 2:0.
90+4'
Kratší rozehrávka dostala do pozice na střelu Kucku. Domácí hráč to zkoušel zpoza šestnáctky, ale z hlubokého záklonu trefil pouze horní řadu tribuny.
90+3'
Parma má možnost snížit po rohovém kopu.
90+1'
V první ze šesti nastavených minut ukázal obráncům svá záda Karamoh (Parma). A i když zblízka gólmana nepřekonal, mrzet ho to nemusí, protože stejně stál v několikametrovém ofsajdu.
90'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Luca Siligardi.
89'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Andrea Petagna.
89'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Stanislav Lobotka.
88'
Střelou k zadní tyči protáhl Sepeho i Politano (Neapol)! A tato rána byla podstatně nebezpečnější než ta předchozí.
86'
Soupeřovu ztrátu míče využili hosté k rychlé akci. Po zpětné přihrávce zůstal před hranicí vápna úplně volný Mertens, který donutil Sepeho k zákroku u pravé tyče.
84'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Matteo Politano.
84'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Eljif Elmas.
82'
Dezi překvapil soupeře rozehrávkou na kratší vzdálenost. Domácí díky tomu mohli zakombinovat, ale ani svižná souhra je do střelecké pozice nepřivedla.
81'
Pezzella (Parma) vybojoval pro svůj tým roh.
79'
V pokutovém území z otočky zakončující Osimhen (Neapol) minul pravou tyč.
77'
Neapol právě vstřelila branku!
Neapol dává uklidňující gól! Tým sídlící v Kampánii se prosadil poté, co vystihl soupeřovu rozehrávku. Z boku zakončujícího Lozana ještě Sepe vychytal, ale proti dorážce LORENZA INSIGNEHO už neměl žádnou šanci.
75'
Statistika držení míče: 38% : 62%.
75'
A potrestán je i Juraj Kucka (Parma), který při snaze vystřelit z voleje zasáhl svého soupeře.
73'
Žlutá karta. Giuseppe Pezzella (Parma) si u postranní čáry vyšlápl na běžícího Lozana.
72'
A v přerušené hře následuje "cooling break".
71'
Osimhen (Neapol) si naběhl na zadní tyč, aby tam zpracoval křižný centr. Balon měl ovšem na dlouhou nohu a podle toho to taky dopadlo.
69'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Gastón Brugman, přichází Jacopo Dezi.
69'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Roberto Inglese, přichází Yann Karamoh.
68'
Střelou z hranice vápna překonal Sepeho Insigne! Domácího brankáře zachránila tyčka!
66'
Mertens (Neapol) se chtěl prosadit ještě jednou, ale tentokrát mu v tom obránci zabránili.
64'
Ledy prolomil až DRIES MERTENS! Belgický útočník měl štěstí na odražený míč, který se na jeho nohu dostal po odvráceném centru Lozana. Pohotovou dorážku pak poslal za zkoprnělého gólmana k jeho levé tyči.
62'
Z dálky zakončující Ruiz (Neapol) přestřeluje.
61'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Victor Osimhen.
60'
59'
Byl to Lozano. Toho pak Bruno Alves (Parma) sundal takovým karatistickým chvatem, pro který neměl Maurizio Mariani pochopení.
58'
Posléze se hra přesunula do středu hřiště, kde de odehrávají usilovné bitvy o míč. Kdo ho získá?
56'
Neapol rozehrává z vlastní poloviny.
55'
Slovenský reprezentant Kucka (Parma) vypálil z hranice šestnáctky a nezamířil vůbec špatně. Jeho povedená rána proletěla jen kousek nad břevnem.
53'
Na hřišti se přitvrzuje. Nejprve fauloval Demme (Neapol) a hned po něm i Kucka (Parma).
51'
Žádné vážné zranění to naštěstí není, ošetřený Ospina (Neapol) se vrací mezi tyče.
50'
Centr z něj se točil přímo na bránu, kde vyboxoval balon Ospina (Neapol). Při tomto zákroku se tvrdě srazil s útočníkem a nechává se ošetřit.
49'
Kucka svedl v rohu hřiště souboj s Lozanem a ten ho fauloval. Parma tak rozehraje vylepšený roh.
47'
Podél lajny nabíhající Zieliński (Neapol) na dlouhý balon nedosáhl a ten tak skončil až v zámezí.
46'
První poločas nabídl přesně to, na co jsou fanoušci po celém světě v začátcích sezony zvyklí. Nerozehranost, malý zápal do hry, žádná šance a místy až nuda. Přesně takhle úvodní pětačtyřicetiminutovka vypadala. Nám nezbývá než doufat, že se hra po výměně stran aspoň trochu zlepší.
Střely na branku: 1:0. Střely mimo: 0:1.
Rohy: 0:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 6:7.
45'
44'
Před přestávkou stihli hosté ještě jednou zakončit. Pokus, který z pravé strany vápna vyprodukoval Lozano, zblokoval couvající Iacoponi.
43'
Cornelius (Parma) se provinil útočným faulem.
41'
Tím, kdo opravdu vystřelil, byl až Ruiz (Neapol), jehož rána z dálky proletěla nad břevnem. A to už se nacházíme v koncovce úvodního dějství.
39'
Mertens (Neapol) může být na sebe naštvaný dvojnásob, protože kromě zahozené šance ještě dostal naloženo do zad od vyběhnutého brankáře.
38'
Před bránou naskakující Mertens (Neapol) nebyl schopen usměrnit míč mezi tři tyče. Dokonce z toho ani nebyla střela, pouze takové přisvícení.
36'
Krátce nato byl potrestán i Matteo Darmian (Parma), jenž do svého soupeře vrazil nevybíravým způsobem.
35'
První žlutá karta. Diego Demme (Neapol) ji dostal za podkopnutí slovenského reprezentanta Kucky.
34'
Penalta? Ne. Kapitán Alves (Parma) sice zahrál rukou, ale ta byla podle sudího nastřelená.
33'
Sepe (Parma) si pohlídal nákop Demmeho.
31'
Půlhodina fuč a zatím žádná šance. Pro úvod sezony sledujeme typicky bojovný fotbal.
30'
Statistika držení míče: 42% : 58%.
28'
To změnil Hernani (Parma), po jehož centru k zadní tyči se musel gólman hodně natáhnout.
27'
Momentálně se hraje poblíž středového kruhu.
25'
Na opačné straně to na gólmana zkusil takovou polostřelou Inglese (Parma). Ospina předvedl jistý a především jednoduchý zákrok.
23'
A tak opět zaútočili hosté. Zodpovědnost vzal na sebe při samostatné akci Ruiz, ale bohužel pro Neapol si balon předkopl příliš před sebe.
22'
Parmě se teď vůbec nedaří překročit půlící čáru.
20'
Hosté na útočné polovině sice zůstali, ale jen dokud Mertens nezfauloval Iacoponiho.
19'
Demme (Neapol) se před hranicí vápna dostal k odraženému míči, kterým napálil prvního obránce.
17'
Domácí defenziva vystavila Mertense do ofsajdu.
16'
Manolas (Neapol) se zničehonic chytil za stehno a přestal hrát. Naštěstí se nejednalo o nic vážného a tento stoper určitě bude ve hře pokračovat.
15'
Statistika držení míče: 40% : 60%.
13'
Po krátkém rohu hosté svou souhru překombinovali a museli se honem vracet nazpátek.
12'
Insigne se znovu dostal k centru a celá akce tentokrát skončila rohovým kopem pro Neapol.
11'
Hra se otočila a Insigne (Neapol) po rychlém brejku čepoval míč před branku. Tam nejvýše vyskočil stoper Iacoponi, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
9'
Mírnou územní převahou disponující Parma teď usilovně zaměstnává soupeřovu obranu.
8'
Pezzella (Parma) se nebál vejít do velkého vápna, kde svedl usilovný souboj. Odcentrovat přes obránce se mu ale nepovedlo a je z toho pouze odkop.
6'
Tam získali míč domácí a zřejmě Brugman napřáhl z velké dálky, aby trefil jednoho z obětavých obránců.
5'
Hra se potom přestěhovala doprostřed hřiště.
4'
Na opačné straně se do šestnáctky vydal Lozano a po kontaktu se soupeřem tam upadl. Pokutového kopu se hosté dožadovali marně.
2'
Úspěšná nebyla ani další akce, protože Cornelius (Parma) se při svém náběhu pohyboval v ofsajdu.
1'
Domácí celek začal konstruktivní rozehrou. Následoval nákop na Kucku, který chtěl prodloužit na Corneliuse, ovšem přihrávka byla nepřesná.
1'
Úvodní výkop provedla Parma.
1'
Základní jedenáctky nastupují na hřiště!

Parma Calcio 1913: Sepe – Darmian, Iacoponi, Alves (C), Gi. Pezzella – Grassi, Brugman, Hernani – Kucka – Inglese, Cornelius.
Náhradníci: Alastra – Adorante, Balogh, Dermaku, Dezi, Karamoh, Laurini, Ricci, Siligardi, Simonetti, Sprocati, Kasa.

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Hysaj – Ruiz, Demme, P. Zieliński – Lozano, D. Mertens, L. Insigne (C).
Náhradníci: Contini, Meret – Ghoulam, Elmas, Lobotka, Nikola Maksimović, Luperto, Osimhen, Petagna, Politano, Rui, Rrahmani.

Rozhodčí: Mariani – Prenna, Margani.
Hráči už se rozcvičují. Gennaro Gattuso (Neapol) a Fabio Liverani (Parma) nominovali tyto svěřence.
Umístění v uplynulé sezoně

Parma měla za úkol vyhnout se bojům o záchranu. A tuto povinnost bez váhání splnila. Tým z města ležícího mezi Apeninami a Pádskou nížinou se většinu sezony pohyboval v klidném středu tabulky a nakonec skončil jedenáctý.

Neapol měla ambice daleko vyšší, ale bohužel je nenaplnila. Vicemistr z ročníku 2018/19 tentokrát zaostal za očekáváním, když obsadil konečné sedmé místo. I to mu však s přehledem zajistilo účast v hlavní fázi Evropské ligy.
Loňské "vzájemňáky" ovládla šťastně Parma

Parma byla v obou kláních horším týmem. V tom prvním šla coby host rychle do vedení a hubený náskok vydržela bránit hodinu. Neapol, která se pak celou dobu snažila obrátit vývoj ve svůj prospěch, nedokázala v poslední nastavené minutě po vlastním rohovém kopu zastavit brejk a musela se smířit s krutou porážkou.

1) Neapol – Parma 1:2 (0:1)
Branky:
64. Milik – 4. Kulusevski, 90+3. Gervinho.

Držení míče: 67% : 33%.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 13:2.

Odveta hraná na severu země pak byla označována jako penaltová, protože z pokutových kopů padly všechny góly. Navíc měla na chlup stejný průběh jako úvodní zápas. Tak jako v něm šla Parma do vedení, znovu o něj přišla a až v závěrečných minutách si ho vzala zpět.

2) Parma – Neapol 2:1 (1:0)