Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Spezia - 30. září 2020   18:00

0:2
(0:1)
Spezia
29' Galabinov  (E. Gyasi) • 90+5' Galabinov  (Rafael)
Udinese
Musso – Becao, De Maio, Samir (78. Matos) – ter Avest, de Paul, Palumbo (56. Forestieri), Coulibaly, Zeegelaar (64. Ouwejan) – Lasagna (C), Okaka (64. Nestorovski).
Gasparini, Nicolas – Prödl, Ouwejan, Battistella, Nestorovski, Matos, Forestieri, Mićin.
Prontera – Valeriani, Ruggieri
Dacia Arena
Spezia
Zoet (64. Rafael) – Ferrer, Chabot, Terzi (C), Ramos – Deiola (52. Bartolomei), M. Ricci, Maggiore (67. Pobega) – D. Verde (67. Farias), Galabinov, E. Gyasi (67. Erlić).
Krapikas, Rafael – Marchizza, Agoume, Agudelo, Sala, Erlić, Pobega, Mora, Farias, Piccoli, Bartolomei.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí celkem překvapivým vítězstvím Spezie, která svého soupeře dokázala porazit poměrem 2:0. Udinese mělo celý druhý poločas výrazně navrch, hostující celek navíc více než dvacet minut hry hrál v početní nevýhodě. Domácí mužstvo si vypracovalo obrovský tlak, největší šance ovšem skončila pouze na tyči, Udinese se vyrovnat nepovedlo. Spezia dnes nepředvedla nic světoborného, naopak v poslední minutě nastaveného času dokázalo zvýšit vedení.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 14:16.
90+5'
90+5'
Spezia právě vstřelila branku!
To jsou věci, hosté totiž v samotném závěru rozhodují o svém vítězství! Udinese totiž vrhlo zbytky sil do jedné z posledních útočných akcí, která se vůbec nepovedla. Obrana tak u středového kruhu nechala naprosto volného ANDREJE GALABINOVA, kterému adresoval velice přesnou nahrávku brankář Rafael. Hostující forvard v úniku zakončil přesně mezi nohy.
90+4'
Žlutou kartu dostává Diego Farias (ASD Spezia Calcio 2008).
90+3'
Už je to hodně křečovité. Domácí se sice snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, avšak další centr skončil u Rafaela, kterému se povedlo vyboxovat.
90+2'
Udinese stále kombinuje v těsné blízkosti pokutového území. Rafael musel před malým momentem znovu zasahovat, tentokráte zneškodnil ránu k levé tyči.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Udinese má na vyrovnání málo času. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
88'
Tentokráte z útočné poloviny měl možnost rozehrávat Becao, kterým dalším centrem dokázal oslovit Lasagneho. Ten prodlužoval za sebe na kolegu Forestieriho.
87'
Udinese mělo možnost zahrávat standardku, která nebyla vůbec špatná. V šestnáctce si totiž našel prostor Nestorovski, jehož hlavička putovala metr vedle tyče.
86'
Žlutou kartu dostává Juan Ramos (ASD Spezia Calcio 2008).
85'
Po prudkém odkopu se do hlavičkového souboje dostával hostující Erlić, který ovšem neměl proti De Maiovi sebemenší šanci. Posléze na zemi skončil domácí Matos.
83'
Rafael si dával s odkopem od své branky celkem dost načas, což se domácím pochopitelně nelíbilo. Hlavní sudí tuto prodlevu nechal bez jakéhokoliv povšimnutí.
82'
Prudké přenesení hry ještě zkoušel hlavou vrátit do pokutového území domácí ter Avest, který ovšem našel pouze hlavu připraveného Chabota, jenž odvracel.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka, Udinese se krátí čas na případné vyrovnání. I tak musíme dodat, že Spezia to bude mít hodně sloižté.
80'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí nevýrazně hrající De Paul, který své zakončení poslal vysoko nad břevno hostující branky. Rafael tak bude vykopávat.
79'
Žlutou kartu dostává Salva Ferrer (ASD Spezia Calcio 2008).
79'
Po rychlém obstarání autového vhazování jsme sledovali vzdušnou nabídku směrem do pokutového území. Lasagna měl k míči daleko, to samé také Nestorovski.
78'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Samir, přichází Ryder Matos.
77'
Domácím prostě není přáno! K volnému míči se jako první dostal Forestieri, který se dostal k hranici malého vápna, odkud celkem nepochopitelně trefil pouze tyč.
76'
Udinese pokračuje v drtivé územní převaze, která ovšem zatím nepřináší nic moc nebezpečného. Další kombinace skončila pouze na obětavém Bartolomeiovi.
75'
Brankář Rafael si dal na rozehrávce hodně záležet, kolem pokutového území se totiž nacházela smečka protihráčů. I tak se mu povedlo rozehrát na Chabota.
74'
Do protiútoku se před malým momentem dostal Pobega, kterému se povedlo na levém křídle nastartovat Erliće. Druhý jmenovaný nasbíral cenné vteřinky.
73'
Hodně riskantním způsobem vletěl do souboje o míč hostující Ferrer, kterému se u postranní lajny povedlo čistě obrat ter Avesta, který alespoň vybojoval aut.
72'
Po hodně dlouhé době se k míči dostal domácí brankář Musso, který raději rozehrál na vedle stojícího De Maia. Udinese se znovu dostalo na druhou stranu.
67'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Daniele Verde, přichází Diego Farias.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Giulio Maggiore, přichází Tommaso Pobega.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Martin Erlić.
66'
Spezia tak bude zbylou část utkání dohrávat v početní nevýhodě, což rozhodně není příjemná záležitost. Nestorovski navíc zahrává standardní situaci zleva.
65'
Je tu obrovská komplikace pro hosty! Za další nedovolený zákrok totiž obdržel druhou žlutou kartu obránce Terzi, pro kterého utkání tedy končí.
65'
Lasagna ve vyložené šanci! Domácí útočník si seběhl na průnikovou nahrávku, načež se zjevil sám před Rafaelem, který předvedl nesmírně složitý zákrok.
64'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Stefano Okaka, přichází Ilja Nestorovski.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Jeroen Zoet, přichází Rafael.
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Marvin Zeegelaar, přichází Thomas Ouwejan.
63'
Hra musela být proto přerušena, následovat bude ošetření. Chvíli se tak hrát nebude, Zoet totiž stále leží na hrací ploše. Vypadá to na problém s tříslem.
62'
Zoet se v krátkém časovém sledu znovu zapojil do rozehrávky, přičemž se rozhodl míč poslat do bezpečnějšího prostoru. Hostující brankář má ale zdravotní problémy.
61'
Máme za sebou hodinu hry, která nám doposud nabídla jedinou branku. Spezia je i nadále v celkem překvapivém vedení, domácí přesto mají hodně času.
60'
Další práce pro brankáře Zoeta z toho ani tentokráte nebyla, naopak si hostující brankář přichystal odkop od své branky, který poslal na volného obránce Ramose.
59'
Spezia se po kratší době znovu vydala na druhou stranu, kde Gyasi raději počkal na smečku svých spoluhráčů. Poté se mu ke spolupráci nabídl kolega Maggiore.
58'
Podél pravé autové lajny to vzápětí vzal sám na sebe ter Avest, který centrem trefil prvního protihráče před sebou. Udinese se ujme autového vhazování.
57'
Další nedovolený zákrok, avšak ještě předtím se v ofsajdovém postavení nacházel hostující Gyasi. Pomezní sudí byl velice pozorný, jednalo se o jasný ofsajd.
56'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Martin Palumbo, přichází Fernando Forestieri.
55'
Poté si o nahrávku do běhu řekl Lasagna, který na prudkou nabídku nakonec neměl šanci dosáhnout. Spezia se brání na jedničku, nyní na řadu přijde odkop.
54'
K míči se ve středu hrací plochy dostal domácí Palumbo, kterému se povedlo adresovat velice přesnou nahrávku na ter Avesta, který se ještě vracel zpět.
53'
Na hranici pokutového území se dostal k centru ter Avest, který ovšem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Naopak se nejvýše do vzduchu dostal Chabot.
52'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Alessandro Deiola, přichází Paulo Bartolomei.
51'
Už se opět pokračuje ve hře, nakonec se nejednalo o nic vážnějšího. Na řadu tak přišel odkop z kopačky brankáře Zoeta, kterému se nepovedlo najít Verdeho.
50'
V pokutovém území si rovnal míč ke střele domácí Lasagna, avšak hlavní sudí si všiml útočného faulu. Vzápětí skončil v bolestech na zemi jeden z protihráčů.
49'
Daleko měl k míči domácí Gyasi, který ho tak nechal pouze odskákat za postranní lajnu. Vzápětí se o přenesení hry pokoušel Palumbo, jenž našel Maggioreho.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se do zakončení dostal Coulibaly, avšak jeho pokus nakonec letěl výrazně vedle branky. Odkopávat tak bude moci brankář Zoet.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost domácí celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám rozhodně nepřinesl atraktivní podívanou. Lépe do utkání vstoupila Spezia, která se dokázala prosadit hned ve druhé minutě, avšak branka nakonec neplatila. Vzápětí byl více ze hry domácí celek, který si ovšem nepohlídal pohlednou akci soupeře, který se tak dostal do průběžného vedení. Jedinou branku obstaral forvard Galabinov, domácí však mají na případné vyrovnání ještě celý druhý poločas.
45+2'
45+1'
Nyní domácímu celku vypomohl s rozehrávkou brankář Musso, který roztáhl hru na osamoceného Becaa. Ten ovšem nedokázal vyzrát na prvního protihráče.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Spezia v závěru prvního poločasu nikam nepospíchá, což je pochopitelné. Tentokráte měl možnost vhazovat z pravé strany Ferrer, který nakonec hledal Deiolu.
42'
Podél pravé autové lajny to zkoušel vzít sám na sebe De Paul, který po souboji s Ramosem skončil na trávníku. Hlavní sudí celkem překvapivě nechává pokračovat.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Žlutou kartu dostává Claudio Terzi (ASD Spezia Calcio 2008).
39'
Udinese v posledních minutách hodně často chybuje, stejně tak tomu bylo i tentokráte. De Maio totiž nepřesně hledal ter Avesta, který neměl šanci na míč dosáhnout.
38'
Nakonec jsme sledovali další zakončení z hostující strany. Verde si na hranici pokutového území hodil míč na levačku, avšak poté mířil vysoko nad branku.
37'
Chabot měl na rozehrávku celkem dost prostoru, nakonec zkoušel oslovit Galabinova, jenž sklepával pod sebe na Ricciho. Posledně jmenovaný byl faulován.
36'
Přenesení hry směřovalo přesně na hruď hostujícího Ramose, kterému se povedlo zpracovat neposedný předmět. Spezia ovšem neodcentrovala přes Becaa.
35'
Obrannou povinnost si dokázal splnit také Samir, který odehrál míč ven z pokutového území. Tomu se navíc povedlo oslovit Palumba, jenž vyvezl balón vpřed.
34'
Nekompromisním způsobem si počínal domácí De Maio, který z jedničky odehrál míč ke středovému kruhu. Tam se ovšem nacházel zcela osamocený Deiola.
33'
Zoet tentokráte úspěšně přenášel hru na levou stranu, kde se do hlavičkového souboje dostával Gyasi, kterému se povedlo prodloužit míč na Galabinova.
32'
Po rozehrávce domácích přišla na řadu další nepřesnost, Spezia se tak přesunula ke svému pokutovému území, kde se do rozehrávky zapojil také brankář Zoet.
31'
Doposud lépe hrající Udinese tak prohrává o jednu branku, avšak do konce zápasu zbývá ještě hodně času. Domácí celek se klidně může pokusit o obrat stavu.
29'
Nakonec je to hostující celek, který se dostává do vedení! Velký kus práce odvedl na levém křídle Gyasi, který se uvolnil až k centru, kterým v pokutovém území dokázal najít svého kolegu ANDREJE GALABINOVA, jehož zakončení do protipohybu překvapilo brankáře Mussa natolik, že nedokázal zakročit.
29'
Vzápětí se k rozehrávce od své branky postavil hostující Zoet, který na pravém křídle zkoušel najít zatím nevýrazného Verdeho, jenž si došel pro další faul.
28'
Udinese sice dopravilo míč do branky, jenomže ta platit nemůže. Zakončující Lasagna se totiž v době odraženého balónu nacházel v jasném ofsajdu.
27'
Další nepřesnost hostujícího celku přinesla protiútok pro Udinese. Coulibaly postupoval přes střed hrací plochy, kde se mu ovšem nepovedlo najít nikoho z kolegů.
26'
Spezia tak doslova přežila kritický moment, naopak mohla odkopávat od své branky. O to se postaral brankář Zoet, který na druhé straně zkoušel najít Gyasiho.
25'
Hostující brankář Zoet vyrážel míč pouze před sebe, kde měl dobrou pozici pro skórování domácí Okaka, jehož dorážka směřovala vysoko nad branku.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám rozhodně nepřináší nic pohledného. Udinese má více ze hry, avšak k žádné vyložené šanci to nevedlo.
20'
Tam se sice dostalo, jenomže včas se povedlo padající míč odklidit pozornému Terzimu. Spezia se dostává pod tlak, s rozehrávkou vypomohl také brankář Musso.
19'
Na útočnou polovinu se vydal domácí Palumbo, kterému se povedlo najít vedle postaveného De Paula. Udinese se pomalu a jistě dostává k šestnáctce.
18'
Další nedovolený zákrok, což je tradiční obrázek úvodu tohoto zápasu. Tentokráte dostal pořádně naloženo hostující Deiola, kterému se běžel omluvit soupeř.
17'
V krátkém časovém sledu se k míči dostal brankář Zoet, který si dal na rozehrávce hodně záležet. Nakonec z jeho rukavice putoval výhoz na kolegu Ferrera.
16'
Vzápětí se po tvrdém souboji ocitl na zemi hostující Verde, který svému celku zajistil volný kop. Spezia se nachází na vlastní polovině, proto rozehrávka po zemi.
15'
Celkem dost prostoru měl na hranici pokutového území domácí ter Avest, kterému se v pádu povedlo nahrát do šestnáctky, kde ovšem číhal brankář Zoet.
14'
Ferrer měl možnost vhazovat z pravé strany, po jeho nabídce nakonec odkopem na jistotu reagoval jeho obranný kolega Chabot, který se snažil najít Galabinova.
13'
Směrem dozadu musel pracovat Becao, který se poté vydal na druhou stranu. Na levém křídle se mu ke spolupráci nabídl Zeegelarr, který ale neodcentroval.
12'
Avšak ani tato kombinace nepřinesla zrovna přesnou akci, tu se navíc povedlo narušit dobře postavenému Riccimu, který se vzápětí snažil přenést hru křížem.
11'
Hlavní sudí si všiml dalšího nedovoleného zákroku hostujícího celku, tentokráte se v souboji provinil Maggiore. Udinese rozehrává z obranné poloviny.
10'
Zpětnou nahrávku vyprodukoval Chabot, který před dotírajícím protihráčem raději spolupracoval s brankářem Zoetem, jenž úspěšně hledal útočníka Galabinova.
9'
Do menších problémů se dostal rozehrávající Samir, kterému nakonec pomohl napadající protihráč, od kterého se odrazil míč mimo hrací plochu – odkop.
8'
Následoval prudký odkop k postranní lajně, kde se sice nacházel domácí Zeegelaar, avšak ten na balón nedosáhl. Spezia tak bude moci znovu vhazovat.
7'
Udinese se však na útočné polovině moc dlouho neohřálo, domácí totiž zradila nepřesná nahrávka, jenž se snesla do autu. Vhazovat bude moci zadák Ferrer.
6'
Poté si hostující celek pomohl faulem u středového kruhu, přičemž hlavní sudí odpískal nedovolený zákrok. Rozehrávky volného kopu se tedy ujme Coulibaly.
5'
Následovalo autové vhazování z levé strany, nicméně Ramos nedokázal najít nikoho ze svých spoluhráčů, ba naopak se v souboji dokázal prosadit Palumbo.
4'
Pokračovalo se tedy rozehrávkou od domácí branky, přičemž Musso odkopával daleko na druhou stranu hrací plochy, kde se ter Avestovi nepovedlo zpracování.
3'
To jsou věci! Spezia se hned v úvodu tohoto zápasu dostala do vedení, avšak branka nakonec neplatí. Sudí celou situaci ještě projednal s videorozhodčím, který odhalil ofsajd.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal na starost hostující celek, který bude hrát zprava doleva.
1'

Udinese Calcio: Musso – Becao, De Maio, Samir – ter Avest, de Paul, Palumbo, Coulibaly, Zeegelaar – Lasagna, Okaka.
Náhradníci: Gasparini – Prödl, Ouwejan, Battistella, Nestorovski, Matos, Forestieri, Mićin.

ASD Spezia Calcio 2008: Zoet – Ferrer, Chabot, Terzi, Ramos – Deiola, M. Ricci, Maggiore – D. Verde, Galabinov, E. Gyasi.
Náhradníci: Krapikas, Rafael – Marchizza, Agoume, Agudelo, Sala, Erlić, Pobega, Mora, Farias, Piccoli.

Rozhodčí: Prontera – Valeriani, Ruggieri.
ASD SPEZIA CALCIO 2008
17. místo, 1 zápas, 0 bodů, skóre: 1:4

Nováček ze severozápadní Itálie neodstartoval svou cestu v elitní soutěži zrovna povedeným způsobem. Spezia na vlastním trávníku prohrála vysoko 1:4 se Sassuolem, Na rozdíl od svého soupeře vlastní ASD alespoň jednoho úspěšného střelce. V předchozím duelu kvalitní hlavičkou do horního rohu branky srovnával Andrej Galabinov. Přesto Spezia zastává úlohu výrazného outsidera a bude mít co dělat, aby se v Serii A udržela i napřesrok. Před startem ročníku tým získal z Hajduku Split za 2,5 milionů euro třiadvacetiletý defenzivní talent Ardiana Ismajliho, přeběhlíka mezi kosovskou a albánskou reprezentací.
UDINESE CALCIO
14. místo, 1 zápas, 0 bodů, skóre: 0:1

Udinese se do akce v Serii A zapojilo teprve v předchozím kole a patří tak k osmi celkům, které mají na svém kontě jediný zápas. Fotbalisté sídlící v Benátsku zavítali na stadion Hellas Verony, kde prohráli 0:1 brankou Andrey Favilliho z 57. minuty. Domácí během krátké přestávky opustil mimo jiné český záložník Antonín Barák, který se vrátil po svém hostování zpět právě do Verony. Nejdražší dosavadní posilou byl čtyřiadvacetiletý Bonifazi. Ten hrál ještě v minulé sezoně druhou italskou ligu.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62