Serie A - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salernitana : Udinese - 22. května 2022   21:00

0:4
(0:3)
Udinese
6' Deulofeu  (Udogie) • 34' Nestorovski  (Molina) • 42' Udogie   • 57' Pereyra
Salernitana
Belec – Gyömbér (63. Ribéry), Radovanović, Fazio – Mazzocchi, L. Coulibaly (46. M. Coulibaly), Verdi (63. Perotti), Bohinen (63. Kastanos), Ruggeri (46. Zortea) – Djurić, Bonazzoli.
Fiorillo, An. Russo – Capezzi, Di Tacchio, Dragusin, Gagliolo, Obi.
Orsato – Vivenzi, Ranghetti
Stadio Arechi, Salerno
Udinese
Padelli – Becao (87. Benković), Nuytinck, N. Pérez – Molina, Pereyra (68. Pafundi), Walace, Makengo, Udogie (68. Soppy) – Deulofeu (46. Samardžič), Nestorovski (90+2. Pinzi).
Gasparini, Santurro – Arslan, Ballarini, Jajalo, Marí, Pussetto, Zeegelaar.

Z tohoto zápasu i celé sezony Serie A je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 10:11. Střely mimo: 10:6. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:12.
Euforii ze sedmi zápasů s bilancí 4-3-0 si Salernitana do dnešního utkání nepřenesla. Už v šesté minutě inkasovala od Deulofeua a po dalších gólech Nestorovského a Udogie už se mohla dát na fandění. Ve druhé půli se žhavily mobily i internety. Přenos z Benátek dokonce běžel i na domácí střídačce, která těsně před koncem zápasu propukla v jásot. Cagliari svůj klíčový duel jen zremizovalo a zůstalo v tabulce pod Salernitanou, jež uhájila prvoligovou příslušnost i pro příští sezonu. Přímo na hřišti mezitím Padelli chytal jednu šanci za druhou a Pereyra naopak z protiútoku upravil stav na konečných 4:0 pro Udinese.
90+8'
90+7'
Stadion burácí. V Benátkách je konec a Salernitana má jistotu účasti v Serii A i pro sezonu 2022/23!
90+6'
Hlasitost skandování se na Stadio Arechi postupně zvyšuje. Domácí tým dělí už jenom desítky sekund od záchrany!
90+5'
Snaha Salernitany o zmírnění ztráty výrazně opadla. Oba týmy jen čekají na konec zápasu, který je spojený i s koncem sezony.
90+3'
Vypadá to až komicky. Na lavičce náhradníků Salernitany panuje obrovská nervozita, kdežto pár metrů před nimi na trávníku o nic nejde.
90+2'
Střídání v týmu Udinese Calcio:
ze hřiště odchází Ilja Nestorovski, přichází Riccardo Pinzi.
90'
Benkovićova slabá hlavička hostům pátý gól rovněž nezajistila. Na druhé straně udělal Ribéry na Nuytinckovi rohový kop.
89'
Poprvé se mezi dospělými mohl blýsknout Simone Pafundi. Vlastními silami se přiblížil velkému vápnu, ovšem Belec si se solidní přízemní střelou poradil.
88'
Perotti si perfektně zpracoval dlouhou diagonálu do míst, kde jej nikdo neobtěžoval. Samotné zakončení už patřilo do kategorie těch mizerných.
87'
ze hřiště odchází Rodrigo Becao, přichází Filip Benković.
87'
Djurić se opět vyšrouboval vysoko do vzduchu. V tomto případě nebyl od gólu daleko, míč prolétl asi půlmetr vedle krajní tyče.
86'
Vypadá to, že mnozí náhradníci na domácí lavičce sledují přenos z Benátek. Každou další minutou šance Salernitany na záchranu stoupají.
84'
Milan Djurić si našel míč od Zortey, ovšem hlavou ho v souboji nebyl schopen umístit na branku.
82'
Soppy na pár chvil ulevil hostující obraně. Té před malou chvíli pomohl Nuytinck sražením míče pro svého gólmana.
81'
Teď si Padelli vybral trochu slabší chvilku. Ve výskoku míč nezkrotil a pustil ho k noze Perottiho, jenž ze samotného překvapení vůbec netrefil bránu.
80'
Čerstvě devětatřicetiletý Franck Ribéry se na levém křídle prosmýkl mezi dvěma protihráči. Následně před sebou nechal proběhnout Nuytincka, jenže skvělý Padelli se o čisté konto opět obrat nenechal.
79'
Hned dva hráči pouštěli původní přihrávku Nestorovského směrem k Samardžičovi. Ten už si troufl na střelu, která se mezi tyče rozhodně nevešla.
78'
Minimálně jednu gólovou korekci by si domácí za snaživý výkon v ofenzivě zasloužila. Perottiho pokus z delší vzdálenosti však Padelli nepodcenil.
77'
V souběžně hraném zápase Cagliari stále remizuje s Benátkami 0:0. Za současného stavu by tak slavila záchranu Salernitana.
75'
Djurić hrál pod sebe na Bonazzoliho. I jeho střela byla sražena, až potom byl domávnut Djurićův ofsajd.
74'
O vítězi je dávno jasno. Přesto v obou táborech pracují emoce. Hostující hlavní kouč Cioffi je uklidněn žlutou kartou.
73'
Diego Perotti měl volnou pravou stranu. Střelu z ostrého úhlu mu Nuytinck zablokoval a neujal se ani centr do malého vápna, kde neměl žádného spoluhráče.
72'
Samardžič zhruba z devatenácti metrů napálil břevno. Dorážka Nestorovského do branky už zapadla, ale stav se vzhledem k jeho ofsajdu nemění.
71'
Domácí pokračovali dvěma rohovými kopy. Z toho druhého hlavičkoval Fazio, ale Padelli se pohodlně natáhl pro míč k horní tyčce.
70'
Rodrigo Becao si vybral pořádnou porci štěstí! Málem si srazil centrovaný míč do vlastní branky. Míč se zastavil o tyč.
69'
Gabriele Cioffi si za rozhodnutého stavu mohl dovolit poslat do hry benjamínka Simone Pafundiho. Hráč narozen v roce 2006 okusí první ligové minuty.
68'
ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Simone Pafundi.
68'
ze hřiště odchází Iyenoma Destiny Udogie, přichází Brandon Soppy.
68'
Djurić opět sklepával dlouhou diagonálu směrem před bránu. Vyplaval tam Federico Fazio a z voleje přestřelil.
67'
V oslabení o jednoho muže čelilo Udinese rohovému kopu. Mamadou Coulibaly prodlužoval příchozí centr do území nikoho.
66'
Zase se nehraje. Tentokrát za to může Iyenoma Destiny Udogie a jeho zdravotní trable s tříslem.
65'
Bonazzoli si hrudníkem zpracoval vysoký Djurićův balón příhodně na střelu z halfvoleje. Jeden z obránců ji ztečoval na roh.
64'
Pokračuje se ve hře, byť nad hřištěm vznikla kouřová clona z použité pyrotechniky.
63'
Střídání v týmu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Norbert Gyömbér, přichází Franck Ribéry.
63'
ze hřiště odchází Simone Verdi, přichází Diego Perotti.
63'
ze hřiště odchází Emil Bohinen, přichází Grigoris Kastanos.
59'
Rozhodčí Orsato nejeví zájem pokračovat. Společně s pořadateli a svými asistenty něco konzultuje mezi střídačkami.
58'
Žlutá karta pro tým Udinese Calcio (Roberto Pereyra).
58'
Z řad domácích fanoušků přilétla do slavícího chumlu hráčů Udinese světlice. Nejspíše nás čeká další přerušení.
57'
Udinese právě vstřelilo branku!
Skoro až zbytečná dalekonosná střela Mamadoua Coulibalyho byla zablokována. ROBERTO PEREYRA se při zrodu gólového protiútoku vymotal ze souboje ve středovém kruhu a společně s Nestorovskim se ocitl v situaci dva na dva. Argentinec si ve vápně položil Bohinena a pak už měl před sebou vesměs prázdnou branku.
55'
Domácí jedenáctka to ještě úplně nezabalila. Hraje však na obrovské riziko, které každou chvílí zavání dalším inkasovaným gólem z protiútoku.
54'
Atmosféra na zaplněném stadionu zdaleka není taková, jako na začátku zápasu. Troufám si říct, že většina fanoušků raději pozorně sleduje vývoj v Benátkách.
53'
U hostující střídačky si o faul řekl Nadir Zortea. Jeden ze tří mužů, kteří zasáhli do hry až se startem druhé půle.
52'
Znovu za Salernitanu útočilo tak velké množství hráčů, že hosté měli otevřenou cestu do rychlého brejku. Ani teď každopádně nebyl zakončen zrovna ideálně. Tečovaný pokus Udogieho sebral Belec.
51'
Vypadá to, že Cioffi naordinoval hostům taktiku zaměřenou na protiútoky. Jeden takový nepřesně zakončoval Pereyra, jemuž to dnes zatím vůbec nepálí.
50'
Roberto Pereyra šel ze strany do otevřené defenzivy. Příjemce centru Nestorovski byl přesto vzorně pokryt.
49'
Nestorovski dobře věděl, že se k nakopnutému balonu nedostane. V daný okamžik zvládl jen faulovat Radovanoviće.
48'
Samardžić se napoprvé uvedl ambiciózní střelou z dálky. Vedec to proti ní neměl ani trochu obtížné.
46'
ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Lazar Samardžič.
46'
ze hřiště odchází Matteo Ruggeri, přichází Nadir Zortea.
46'
ze hřiště odchází Lassana Coulibaly, přichází Mamadou Coulibaly.
46'
I přes hrozivý výsledek se domácí nachází mimo zónu sestupu. Vděčí za to Benátkám, které drží s osmnáctým Cagliari stav 0:0.
Salernitana v první půli herně nepropadla. V obraně ale hořela a Udinese toho využilo ke vstřelení tří gólů. Postupně se prosadili Deulofeu, Nestorovski a Udogie. Čtvrtý gól mohl přidat Pereyra, jenž svou penaltu ale neproměnil. Nejednou bylo rušno i na opačném konci bojiště, ovšem Padelli domácí střelce bez výjimky vychytal.
45+5'
45+5'
Vid Belec dal divákům aspoň malou záminku k radosti! Pereyrovu penaltu vychytal skokem ke své pravé tyči.
45+4'
Udogie a Deulofeu vyrazili do protiútoku. Španěl nezpracoval přihrávku ideálně, domácí gólman ho však fauloval a je z toho penalta.
45+4'
Udogie vsadil při likvidaci Djurićova neadresného centru na jistotu. Mazzocchi kopal roh na Federica Fazia, jehož nebezpečnou hlavičku Padelli skvěle vytáhl na tyč.
45+3'
Roberto Pereyra neprofitoval z rychle vhozeného autu. Jeden z obránců si na tuto variantu dal dobrý pozor.
45+2'
Udinese přešlo do trochu úspornějšího módu. Poklidnou kombinaci na polovině hřiště doprovází pískot nespokojených fanoušků.
44'
Hlavní Orsato ještě nedal pokyn k pokračování. Důvodem je nejspíše hozený předmět směrem na pomezního rozhodčího.
42'
Hosté unikají do komfortního vedení 3:0! Radovanović vyhrál hlavu jen pro soupeře. IYENOMA DESTINY UDOGIE nikým nerušen doběhl k pokutovému území a pravačkou vypálil do vzdálenějšího horního rohu.
41'
Verdiho dorážku zablokované Bohinenovy rány Padelli zpacifikoval a dokonce rozjel rychlý brejk, jenž domácí chaoticky hasili na okraji vlastního pokutového území.
40'
V posledních desítkách sekund se hra rozdrobila. Je pískáno vícero faulů v bezpečné vzdálenosti od obou branek. Naposledy se provinil Deulofeu.
39'
Bonazzoli přihrával ke středovému kruhu. Verdiho okamžitě srazil Nestorovski a pokračovat se bude proti brance Udinese.
38'
Iyenoma Destiny Udogie odvedl skvělou defenzivní práci. Vícero kličkami na něj nevyzrál Mazzocchi.
37'
Djurićovi se nepovedlo sklepnout přetažený centr. Míč přece jenom přistál u Verdiho, ale ani ten z delší vzdálenosti Padelliho nevystrašil.
36'
Bohinen vyprodukoval slušnou dělovku zpoza šestnáctky. S umístěním to tak slavné nebylo, Padelli pohodlně odpověděl.
34'
Salernitana inkasuje druhý gól a teď už nutně potřebuje pomoc posledních Benátek v souběžně hraném duelu s Cagliari. Po patnácti měsících se v Serii A prosazuje ILJA NESTOROVSKI, jenž dokonale využil centru Moliny. Domácí obrana trestuhodně zaspala.
33'
Držení míče: 51 % – 49 %.
32'
Zřejmě na popud čtvrtého rozhodčího vyfasoval jeden ze členů domácího realizačního týmu červenou kartu. Hlavní kouč Davide Nicola každopádně zůstává k dispozici.
31'
Ruggeriho střílený pas hostující brankář rovněž vyrazil před Bonazzolim. Pokračující akci Salernitany znegoval ofsajd.
30'
Simone Verdi s novým obutím vymyslel střílený centr, kvůli němuž musel Padelli do vzduchu a vyrážet balon pryč z předbrankového prostoru.
29'
Lassana Coulibaly se na pravém křídle přetahoval s Walacem. Tomu byl odpískán faul, takže je na programu standardní situace.
28'
Oba týmy dost jednoduše překonávají střed hřiště. O náznaky šancí proto není nouze.
26'
Gerard Deulofeu se nestihl vrátit z ofsajdu. Pomezní ho nechal akci dokončit, jenže trefa po ošálení Mazzocchiho platit nemohla.
25'
Verdiho roztržená kopačka už nepůjde použít. Muž s desítkou na zádech musel odběhnout k lavičce a Salernitana dočasně pokračuje v oslabení.
24'
Simone Verdi utrpěl jakousi bolístku v souboji s Becaem. Hlavním problémem je asi to, že ztratil kopačku.
23'
Nestorovski si do této chvíle moc nekopl. Teď zleva centroval, ale nepropojil se s žádným ze spoluhráčů.
22'
Bonazzoliho nůžky z dobrých šestnácti metrů neměly dostatečnou razanci. Hostující gólman je u pravé tyče včas otupil.
21'
Udogie šel zleva jeden na jednoho. Přihrávka do ohně byla odvrácena k Molinovi. Ten znovu pálil z delší vzdálenosti a přiměl Belece k rutinním zákroku.
20'
Molinovi přistál balon na volej. Belec situaci kontroloval u levé tyče, kde jeho zákrok nakonec nebyl zapotřebí.
19'
Zneškodněnou standardku dohrával Verdi. Připravil si míč do pozice, odkud skóroval Deulofeu, ale branku protentokrát přestřelil.
18'
Deulofeu se prostřednictvím narážečky do šestnáctky posunul. Situaci ale vyřešil Gyömbér a Odogie nakonec zahrál rukou.
17'
Simone Verdi se nedostal k narážečce od Djuriće. Hru dobře přečetl Padelli a byl u míče jako první.
16'
Gyömbér hlavičkovat nemohl a musel se okamžitě vracet s rychlým protiútokem. Skvěle jej zastoupil Bohinen.
15'
Mazzocchi opět produkoval zajímavý centr z pravé strany. Molina ho jistil odehráním na rohový kop.
13'
Domácí obrana pracuje až nezdravě hluboko. Udinese může operovat kolem pokutového území.
11'
Nic tragického se z pohledu Salernitany ještě neděje. K tomu, aby spadla do sestupového pásma, je zapotřebí také výhra Cagliari. To zatím hraje s Benátkami bez branek.
10'
Mazzocchiho jedovatý centr prolétl těsně kolem noh nabíhajících spoluhráčů.
9'
Druhé zakončení Salernitany dopadlo vesměs stejně. Na druhé straně se nepřesným centrem angažoval aktivní Deulofeu.
8'
Bohinen udržel balon v důrazných soubojích. Stihl ho rovněž předat Bonazzolimu, jenž počastoval Padelliho první propagační střelou.
6'
Takový úvod si domácí nepředstavovali. Udinese z počátečního tlaku otevírá skóre! Iyenoma Destiny Udogie si dobře pokryl balon, který před vápnem půjčil GERARDU DEULOFEUOVI. Španěl napřáhl z půlkruhu ležícím na hranici pokutového území a trefil se ze svého pohledu k levé tyči.
6'
Gerard Deulofeu tentokrát zakroutil balon rovnou do rukou Belece, který se před jeho chycením nemusel ani hnout.
5'
Pasquale Mazzocchi byl napadán dvěma protivníky. V kleštích podle rozhodčího fauloval právě on, takže se urodila další standardka.
4'
Domácí dovolili přenesení přes šířku hřiště. Deulofeu ho nalevo přebíral nikým nerušen, a tak mohl zkusit technickou střelu mimo tři tyče.
3'
Makengo čistě získal balon, se kterým pokračoval Deulofeu. Toho dostoupil Gyömbér a zahrál na rohový kop.
2'
Hráči Udinese přijeli v černobílých dresech. Domácí jsou ve vínově červených barvách.
1'

US Salernitana 1919: Belec – Gyömbér, Radovanović, Fazio – Mazzocchi, L. Coulibaly, Verdi, Bohinen, Ruggeri – Djurić, Bonazzoli.
Náhradníci: Fiorillo, An. Russo – Capezzi, M. Coulibaly, Di Tacchio, Dragusin, Gagliolo, Kastanos, Obi, Perotti, Ribéry, Zortea.
Trenér: Davide Nicola

Udinese Calcio: Padelli – Becao, Nuytinck, N. Pérez – Molina, Pereyra, Walace, Makengo, Udogie – Deulofeu, Nestorovski.
Náhradníci: Gasparini, Santurro – Arslan, Ballarini, Benković, Jajalo, Marí, Pussetto, Samardžič, Soppy, Zeegelaar, Pafundi.

Udinese Calcio

Hosté už delší dobu o nic nehrají a právě to se možná odrazilo na jejich nevýrazných výsledcích z nedávné doby. Z posledních šesti zápasů zdolali jen Fiorentinu a k tomu přidali alespoň remízy s Bolognou a Sassuolem. Domácí rozlučku se sezonou si Udinese odbylo minulý týden. O podařené představení ale rozhodně nešlo, protože utrpělo porážku 2:3 se Spezií. V tabulce nejvyšší italské soutěže je Udinese třinácté. Níž už spadnout nemůže, naopak ve hře zůstává posun na 12. místo před Bolognu. S dvanácti góly je nejlepším střelcem týmů Gerard Deulofeu, jehož hlavní konkurent Beto (11 gólů) nemůže nastoupit pro zranění. Stejné potíže má i brankářská jednička Silvestri a útočník Success.
US Salernitana 1919

Domácí mají před sebou vyvrcholení neuvěřitelné záchranářské mise. Ještě před pár týdny byli se třemi výhrami beznadějně poslední a asi nikdo nevěřil, že si zahrají v Serii A také v příští sezóně. Šestnáctého dubna ale přišel nečekaný zvrat. Salernitana naplno bodovala na půdě Sampdorie a postupně na sebe strhla obrovskou pozornost. V dalších zápasech o gól zdolala Udinese, Fiorentinu i Benátky. K tomu remizovala s Atalantou, Cagliari a Empoli a najednou se ocitla na sedmnáctém místě, kde má před posledním dnem sezony dvoubodový náskok na sestupové pásmo. Ani remíza dnes Salernitaně nemusí k záchraně stačit. Osmnácté Cagliari hraje s posledními Benátkami a disponuje lepším skóre. Kvůli kartám chybí pouze záložník Ederson. Tahounem ofenzivy je desetigólový Federico Bonazzoli.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu posledního 38. kola italské Serie A. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Salernitanou a Udinese!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62