Serie A - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Spezia - 22. října 2021   20:45

Sampdoria
15' E. Gyasi(vl.)  • 36' Candreva (Gabbiadini)
2:1
(2:0)
Spezia
90+4' D. Verde
Sampdoria
Audero – Bereszynski (C), Jošida, Colley, Augello – Candreva (87. A. Ferrari), Verre (20. Dragusin), Adrien Silva, Askildsen – Gabbiadini (70. Chabot) – Caputo (86. Quagliarella).
M. Fabbri – C. Carbone, M. Scatragli
Stadio Comunale Luigi Ferraris (Genova).
Spezia
Provedel – Ferrer, P. Hristov, Nikolaou, Bastoni – Kovalenko, Maggiore (C) – Strelec, Salcedo (78. Podgoreanu), E. Gyasi (59. D. Verde) – Antiste (59. Nzola).
Zoet, Zovko – Bertola, D. Verde, Podgoreanu, Nzola, Deloriè.

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 3:5. Rohy: 0:8. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:9.
Hosté se ve druhém poločase snažili o kontaktní branku, ale veškerá jejich snaha končila neúspěchem. Naopak domácí vyráželi do nebezpečných protiútoků a minimálně jednou byli hodně blízko třetímu zásahu, ovšem trefili pouze břevno. Přesto svůj dvougólový náskok dokázali hájit až do posledních vteřin nastavení, kdy se Spezii povedlo skórovat a zaznamenat alespoň čestný úspěch, na vyrovnání už ale její fotbalisté neměli čas.
90+5'
90+4'
Spezia právě vstřelila branku!
Světe div se, hosté se přeci jen v úplném závěru také dočkali, ovšem zřejmě je pro ně už pozdě. DANIELE VERDE těsně za hranicí velkého vápna pálil z ostrého úhlu a pravačkou poslal míč krásně a přesně pod břevno. Audero zůstal přikován na místě, neměl šanci.
90+4'
Nyní to vypadalo nadějně, Suf Podgoreanu střílel nebezpečně, jeho rána však byla ztlumena a Audero celkem snadno zasáhl.
90+3'
Hosté znovu musí začít ze své strany a teď už jde jen o to, zda se jim podaří aspoň čestný úspěch.
90+2'
Emil Audero vyběhl pomoci spoluhráčům, míč sice zakopl do autu, ale až na soupeřovu polovinu.
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
90'
Alex Ferrari odehrál před soupeřem míč raději do autu, což bylo rozumné rozhodnutí.
88'
Emil Audero si vyběhl pro volný míč a natahuje čas.
87'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Alex Ferrari.
86'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Francesco Caputo, přichází Fabio Quagliarella.
86'
Salva Ferrer to zkusil z dálky, jenže jeho tvrdá rána proletěla z jeho pohledu vedle pravé tyče. Hostům dnes není přáno.
84'
Daniele Verde se omylem srazil s domácím gólmanem, ten zůstává otřesen na trávníku a je ošetřován.
82'
Nepřesný pas z levé strany projel až k domácímu gólmanovi, který s rozehrávkou nepospíchá.
81'
Domácí vyrazili do brejku a dožadovali se ruky protivníka v pokutovém území, avšak zbytečně, rozhodčí dobře viděl, že nebyla.
80'
Opět jsou u míče hráči Spezie, ovšem soupeř jim nedovoluje dostat se příliš daleko.
78'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Eddie Salcedo, přichází Suf Podgoreanu.
76'
Ivan Provedel pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou, čas se jeho týmu krátí.
74'
Domácí mohli definitivně rozhodnout. Po pohledné kombinaci zůstal Bartosz Bereszynski osamocen před brankářem, jeho oblouček však zastavilo břevno hostující svatyně.
73'
Šanci mají nyní po rohovém kopu.
72'
Teď nebyli hosté daleko od snížení, jenže Daniele Verde pálil tvrdě z levé strany jen do rukavic připraveného brankáře.
70'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Julian Chabot.
68'
Spezia byla rychle zpátky, avšak přihrávku z levé strany lapil rychlým vyběhnutím Emil Audero.
68'
Až příliš hosté kombinovali, centr před bránu nakonec odvrací domácí do bezpečí.
66'
Giulio Maggiore zakončoval hezky pod břevno, Emil Audero však stál na správném místě a míč vytěsnil nad.
65'
Hosté oblehli pokutové území domácích a přihrávají si mezi sebou.
63'
Daniele Verde leží na travnaté ploše po faulu domácích, kteří se tak musí vrátit na svoji stranu.
62'
Znovu se hraje spíše nudný fotbal, domácí v klidu brání svůj dvougólový náskok, ale rozhodnuto zdaleka ještě není.
59'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Janis Antiste, přichází M'bala Nzola.
59'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Daniele Verde.
57'
Žlutou kartu dostává Antonio Candreva (UC Sampdoria). Hráč, který má prsty v obou vstřelených brankách, se provinil celkem zbytečným faulem na Ferrera.
55'
Snad vůbec poprvé se míče ve druhé půli dotkl i gólman Spezie, ovšem pouze jej uklidil do rukavic a rozehrál. Nic těžkého.
53'
Bastoni až příliš přetáhl svůj centr, míč posílá pouze do zámezí.
51'
Hosté ještě chvíli pozlobili domácí obranu, ale už bude rozehrávat Ivan Provedel.
49'
Na hranici pokutového území zůstává ležet Adrien Silva, jeho spoluhráči hodně protestují u hlavního arbitra, ale tohle faul nebyl.
48'
Tečovaný míč končí nad domácí bránou a Spezia bude mít roh.
46'
Domácí mohou odcházet do kabin spokojenější, nejsou lepším, ale efektivnějším týmem, dokázali využít své dvě příležitosti a vedou 2:0. Hosté také nebyli úplně bez šance, jenže na rozdíl od protivníka nabídnuté příležitosti nevyužili. Povede se jim to ve druhém dějství?
45+3'
45+3'
Emil Audero bude rozehrávat od své brány, je jasné, že poté bude poločas ukončen.
45+2'
Další žlutou kartu dostává Omar Colley (UC Sampdoria), který poslal k zemi Salceda.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Pěkná kombinace Spezie, které chyběl jenom gól. Eddie Salcedo však v dobré pozici střílel z voleje mimo tři tyče, rána mu vůbec nesedla.
44'
Žlutou kartu dostává Bartosz Bereszynski (UC Sampdoria) za faul na Bastoniho.
44'
Špatně si domácí hráči rozuměli v útoku, přihrávka skončila v místech, kde nebyl nikdo z nich.
42'
Ivan Provedel po malé domů odkopl míč, jak nejdál to šlo.
40'
Rohový kop bude rozehrávat hostující tým.
38'
Emmanuel Gyasi pálil tvrdě v pokutovém území, trefil ale jen protihráče, od něhož se míč odrazil do zámezí.
36'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Teď už se Sampdoria raduje z druhého zásahu. Velkou práci odvedl Gabbiadini, který na pravé straně velkého vápna vybojoval míč, poslal jej kolmicí na ANTONIA CANDREVU, který prudkou ranou do odkryté brány nedal strážci její svatyně šanci.
35'
Ivan Provedel musel ven z brány, aby nebezpečný míč vyboxoval do bezpečí.
32'
Zahrozilo na druhé straně a byla to velká gólovka. Nabíhající Francesco Caputo dostal přihrávku do pokutového území, svoji střelu bez přípravy ale adresoval těsně vedle bližší tyče.
30'
Zřejmě to byl znovu Emmanuel Gyasi, který těsně před brankářem tečoval balón, avšak přímo do jeho připravených rukavic. Nyní mohou hosté trochu litovat.
29'
Hosté jsou v posledních minutách o něco aktivnější a dělají nemalé potíže obraně Sampdorie.
27'
Emmanuel Gyasi mohl odčinit svůj prohřešek, avšak tvrdou ránu z hranice velkého vápna adresoval pouze do protihráče. K odraženému míči doběhl Salva Ferrer, ovšem jeho přízemní střela končí přímo v náruči gólmana.
25'
Akce na jeden dotek hostům hrubě nevyšla, balón končí za brankovou lajnou.
24'
Kristoffer Askildsen hodně tvrdě naskočil do Kovalenka, tohle volalo po kartě více než předchozí situace, ale ani v tomto případě udělena nebude.
23'
Také Bereszynski byl ošetřován, ale střídat nemusel.
22'
Bartosz Bereszynski byl atakován Bastonim a jeho spoluhráči se dožadovali karty pro soupeře, ale ta udělena není.
20'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Valerio Verre, přichází Radu Dragusin.
19'
Gesto bylo jasné, výměna se opravdu uskuteční už po necelých dvaceti minutách hry.
18'
Jeden z domácích hráčů zůstává sedět na trávníku, hra je přerušena a je možné, že uvidíme první střídání už nyní.
16'
Hosté mohli vzápětí vyrovnat, nebezpečnou střelu na vzdálenější tyč ovšem dokázal Emil Audero vytáhnout do bezpečí. Výborný zákrok.
15'
Domácí jdou do vedení a hosté jim k tomu pomohli. Antonio Candreva poslal centr do pokutového území, kde EMMANUEL GYASI hlavičkoval smolně k bližší tyči své svatyně, kam se Ivan Provedel stačil jen podívat.
14'
Domácí budou rozehrávat standardku.
14'
Žlutou kartu dostává Petko Hristov (Spezia Calcio), jenž zatáhl za dres Caputa.
13'
Stejný hráč se o chvíli později málem dostal do zakončení, míč ale doběhl až u postranní čáry, přihrál však spoluhráči za sebou, kterým byl Emmanuel Gyasi a tomu se už povedlo střílet na bližší tyč, ovšem tam stál připravený Emil Audero.
12'
První faul zápasu, Dávid Strelec si počínal u postranní lajny na polovině soupeře v souboji o míč až příliš tvrdě.
11'
Jeden z obránců Spezie poslal hlavou míč přímo do rukou svého gólmana, čímž zabránil šanci.
10'
Rychlý výpad jim nevyšel, Francesco Caputo poslal z pravého křídla míč přímo k brankáři.
9'
U balonu opět domácí, ovšem pouze na své straně.
8'
Zatím nesledujeme moc pohledný fotbal, týmy se střídají v držení balónu, na první střelu se stále čeká.
5'
Hosté na chvíli kombinovali před velkým vápnem, ale o míč přišli.
3'
Ofsajd a v něm domácí celek.
2'
Domácí se dostávali do šance, vše utnul Ivan Provedel, který vyběhl z brány, natáhl se a míč sebral do rukou.
1'

UC Sampdoria: Audero – Bereszynski (C), Jošida, Colley, Augello – Candreva, Verre, Adrien Silva, Askildsen – Gabbiadini – Caputo.
Náhradníci: N. Ravaglia, Falcone – Chabot, Dragusin, A. Ferrari, Murru, Depaoli, Trimboli, Torregrossa, Ciervo, Quagliarella, Yepes.

Spezia Calcio: Provedel – Ferrer, P. Hristov, Nikolaou, Bastoni – Kovalenko, Maggiore (C) – Strelec, Salcedo, E. Gyasi – Antiste.
Náhradníci: Zoet, Zovko – Bertola, D. Verde, Podgoreanu, Nzola.

Rozhodčí: M. Fabbri – C. Carbone, M. Scatragli.
Posledních pět vzájemných zápasů

Sampdoria – Spezia 2:2
Spezia – Sampdoria 2:1
Spezia – Sampdoria 3:5 (přátelský zápas)
Spezia – Sampdoria 2:1 (přátelský zápas)
Spezia – Sampdoria 2:4 (přátelský zápas)

Výše uvedené jsou všechny vzájemné duely těchto mužstev, v lize se tedy spolu utkala pouze dvakrát.
Spezia Calcio

Hostující tým je o jednu pozici a jeden bod lepší, než jeho dnešní protivník, je teda jasné, co by jeho případná porážka znamenala. Hráči Spezie si ze čtyř venkovních utkání přivezli čtyři body díky jedné výhře a remíze, vstřelili pět gólů, ovšem zato třináct jich inkasovali, což je nejvíc ze všech mužstev ligy. Naposledy utrpěli debakl 0:4 ve Veroně.
UC Sampdoria

Domácí se nachází na sedmnácté příčce, poslední nesestupové, když si z dosavadních osmi zápasů odnesli jen šest bodů. Jsou pouze o skóre lepší než osmnáctý Janov a devatenácté Cagliari. Co se týče bilance na svém hřišti, jsou nejhorší ze všech mužstev, ze čtyř duelů si odnesli pouhé dva body za dvě remízy, 2:2 s Interem a 3:3 s Udinese, vstřelili pět branek a jednou tolik jich inkasovali.
Nejlepším střelcem týmu je s triem branek čtyřiatřicetiletý Ital Antonio Candreva.
Dobrý den, předehrávku 9. kola nejvyšší italské fotbalové ligy obstarají dnes dva zápasy. Jako druhý přijde na řadu souboj týmů, kterým se vůbec nedaří a kteří spolu sousedí na spodních místech tabulky. Jsou to Sampdoria a Spezia, favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62