Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sassuolo : Verona - 16. ledna 2022   12:30

Sassuolo
54' Scamacca (Kyriakopoulos) • 67' Defrel (Raspadori)
2:4
(0:2)
Verona
37' Caprari  (Barák) • 45' Barák   • 57' Barák   • 90+4' Barák  (N. Kalinić)
Sassuolo
Consigli – Toljan, Chiricheş (81. Harroui), G. M. Ferrari (C), Rogério – Frattesi (81. K. Ayhan), Maxime López – Müldür (63. Defrel), Raspadori, Kyriakopoulos – Scamacca.
Prontera – Bresmes, Yoshikawa
Stadio Giglio, Reggio Emillia
Verona
Montipò – Ceccherini, Günter, Casale – Depaoli (69. Faraoni), Tameze (80. Bessa), Veloso (C), Lazović – Barák, Caprari (86. N. Kalinić) – Simeone (68. Lasagna).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
V tabulce Serie A Verona vystřídala Sassuolo na desátém místě.
Hellas šel díky gólům Caprariho a Baráka do druhé půle s dvougólovým náskokem. Sassuolo však nedalo svou kůži lacino a celý zápas ještě pořádně zdramatizovalo. Na snížení Scamaccy o pár vteřin později z penalty zareagoval Barák. V 67. minutě se ale trefil Defrel a započal velký tlak, při němž se zmenšené vedení Verony otřásalo v základech. Ani z kvanta standardek však vyrovnávající gól nepadl, a tak v nastavení mohl své galapředstavení korunovat trefou na 4:2 Antonín Barák.
90+5'
90+4'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Na dnešní brzké odpoledne bude ANTONÍN BARÁK dlouho vzpomínat, ve čtvrté nastavené minutě právě zkompletoval hattrick! Díky skluzu Velosa se balon dostal ke Kalinićovi, jenž přes dva obránce českého parťáka vysunul a Barák si povodil Consigliho pěkným obloučkem.
90+4'
Balkánskou spolupráci uvnitř vápna mezi Lazovićem a Kalinićem předcházel ofsajd u prvně jmenovaného.
90+3'
Ferrari počastoval Montipa spíše propagační střelou z pětadvaceti metrů. Šance Sassuola na vyrovnání se rychle snižují.
90+1'
Nikola Kalinić zezadu naskočil na Defrela. Nechtěl ho pustit a výsledkem bylo další žluté napomínání.
90+1'
Kalinič si skvěle pokryl míč u rohového praporku. Na dvě přihrávky si Hellas vyrobil pěknou možnost, které scházelo jen přesnější zakončení
90'
Na digitální tabuli čtvrtého rozhodčího registrujeme informaci o pětiminutovém nastavení.
89'
Za opakující se zdržování se už urodila žlutá karta pro brankáře Lorenza Montipa.
89'
Defrelův nástřel zpoza vápna neprošel. Z ještě větší dálky vyslal jedovatou diagonálu Rogério a míč proletěl jen pár centimetrů vedle Montipovy levé tyče.
88'
Během patnácti vteřin pokazil Raspadori hned dva rohové kopy. Oba posílal k přední tyči na hlavu připraveného obránce.
87'
Kyriakopoulos zakončil vysoko nad a Lorenzo Montipo nehodlá spěchat s provedením odkopu od branky. Každá ušetřená sekundy má pro hosty cenu zlata.
86'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Nikola Kalinić.
85'
Günterovi neprošel zákrok na Scamaccu a na programu je další z domácích standardních situací.
84'
Caprari se dostal s míčem do autu. V přerušené hře si Ferrari asi neodpustil nějaké poznámky a řekl si o žlutou kartu.
83'
Po odvráceném rohu přiletěly před Montipa další dva centry. Ani z jednoho však muži v černozelených dresech nevystřelili.
82'
Scamacca vytloukl Günterovy bloky a je z toho další rohový kop ve prospěch domácího týmu.
81'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Vlad Chiricheş, přichází Abdou Harroui.
81'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Davide Frattesi, přichází Kaan Ayhan.
80'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Daniel Bessa.
78'
Nescházelo moc a Barák byl na bilanci 2+2! Zprava posunul míč na Faraoniho, který vklouzl do palebné pozice, ovšem Consigli jej u levé tyče vychytal.
77'
Nákop Lópeze Hellas zneškodnil. Toljan rychle háže aut a nápor Sassuola začíná mít velmi zajímavé parametry.
76'
Raspadori obešel několik hráčů a posunul se až do pokutového území. Koncovku mu hosté přesměrovali na další roh.
75'
Rogériův sražený centr zařídil domácím barvám rohový kop, který ale nebyl rozehrán tak dobře, jako ten předchozí.
74'
Adrien Tameze zezadu šlápl na nohu Lópeze. Ani tohle očím hlavního arbitra neuniklo, byť opět šlo o faul v klidném středu pole.
73'
Defrel po faulu na svou osobu rychle rozehrál. Sassuolo cítí, že hosté jsou v těchto minutách zranitelní.
72'
Lasagna se zjevil sám před Consiglim, který ho vychytal. Navíc šlo o postavení mimo hru.
71'
Velosův volej z osmnácti metrů neprošel přes první překážku. Míč však zůstává v moci Hellasu.
70'
Držení míče: 54 % – 46 %.
69'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Fabio Depaoli, přichází Davide Faraoni.
68'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Kevin Lasagna.
67'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Opět je to o jediný gól! Na Raspadoriho centr od rohového praporku si na okraji malého čtverce naskočil střídající GRÉGOIRE DEFREL a Montipo se za přesnou hlavičkou ani nestihl odrazit ke své pravé tyčce.
66'
Rozehrávka standardky se o pár desítek vteřin odkládá. Hlavní rozhodčí se vydal řešit nějaké spory v tlačenici před bránou.
65'
Ceccherini je dalším žlutým hříšníkem kvůli stažení Raspadoriho. Navíc signalizuje, že bude muset brzy střídat.
63'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Mert Müldür, přichází Grégoire Defrel.
61'
Žlutou kartu dostává Fabio Depaoli (Hellas Verona FC).
60'
Kyriakopoulos slušně natáhl z delší vzdálenosti. Montipo ale zakročil a po rohovém kopu už práci neměl.
59'
Giorgos Kyriakopoulos se provinil držením ve středu pole. Na světě je první žlutá karta.
57'
Chiricheşova ruka je potrestána! ANTONÍN BARÁK nevystřelil z penaltové značky nejlépe, nicméně od ruky zasahujícího Consigliho se balon přece jenom odrazil do brány.
56'
Stačil jeden pohled a sudí Prontera měl jasno – je to penalta pro Hellas!
55'
Krátce po rozehrání se Hellas posunul do vápna, kde Chiricheş možná zahrál rukou. Hlavní rozhodčí se jde podívat na inkriminovaný moment k obrazovce.
54'
Půlka hostujícího náskoku je pryč! Kyriakopoulos po autovém vhazování centroval z pravé strany, GIANLUCA SCAMACCA se pravačkou opřel do střely z voleje a Montipo už nebyl schopen jakkoliv reagovat.
54'
Simeone akrobaticky vracel míč před bránu, kde byl po šikovném sklepnutí v šanci Barák, jenže z bezprostřední blízkosti tentokráte nezakončil podle svých představ.
53'
Tameze našlápl na pravé straně, ovšem přes nohu Vlada Chiricheşe svou finální přihrávku na čekajícího spoluhráče nedoručil.
52'
Veloso rozehrál roh na krátko. Následoval prudký centr a jen shodou náhod, se na malém vápně nedostal nikdo v bílém k doklepnutí balonu do sítě.
51'
Tamezeho přihrávku přebíral Lazović, jenž zleva neúspěšně hledal Simeoneho. Dobře zasáhl Frattesi.
50'
Vlad Chiricheş rázně utnul hostující protiútok ještě v jeho zárodku.
49'
Sassuolo nastoupilo do druhé půle aktivněji. Barák si musel vedle vápna plnit i pár defenzivních povinností.
48'
Z Raspadoriho standardky hlavičkoval Frattesi mimo tři tyče.
47'
Ani jeden z trenérů před startem druhé půle nestřídal, tudíž pokračujeme v původních základních jedenáctkách.
46'
Verona opanovala první půli a zcela zaslouženě odchází do šatny s nadějným náskokem. Klíčovou roli při jeho budování sehrál Antonín Barák, jenž v 37. minutě nahrál na vedoucí trefu Caprarimu a šťastným odrazem pak sám zvýšil na 2:0. Consigli poprvé inkasoval ještě mnohem dříve, ovšem Günterova hlavička kvůli ofsajdu neplatila. Sassuolo toho moc nepředvedlo, za největší šanci se dá považovat Raspadoriho střela z poloviny hřiště.
45+2'
45+2'
Během minuty si Hellas vytvořil hned tři náznaky šancí. Nejzajímavěji vypadala ta poslední z nich, při které Tameze promarnil dobrou pozici střelou na střed brány.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
K pár minut staré asistenci přidává ANTONÍN BARÁK i šestý gól v sezóně! Po prodlouženém rohu měl pořádnou kliku, když ho ve snaze o odkop z malého vápna trefil do nohy Maxime López a míč se od českého reprezentanta odrazil za bezmocného gólmana.
44'
Veloso nezkoušel levačkou vystřelit z dvaceti metrů. Po zemi posouval míč dovnitř vápna a pomohl tím získat rohový kop.
43'
Koray Günter odhlavičkoval centr letící před bránu Verony. Domácí snahu definitivně zastavil faul na Caprariho.
42'
Centr zprava propadl na zadní tyč. Scamaccovi se ale zamotal balon mezi nohama a nestihl jej nasměrovat na bránu.
41'
Giorgos Kyriakopoulos podélně běžel do výhodnějšího úhlu pro střelu, ze které se vyklubala další standardka v podobě rohového kopu.
40'
Sassuolo bude moci okamžitě odpovědět. Vzhledem k faulu Lazoviće má standardní situaci z pravého křídla.
39'
Možná se zkoumala Barákova ruka. Videorozhodčí každopádně nic nenašli a druhý gól Hellasu už skutečně platí!
38'
Sassuolo zase reklamovalo možné provinění proti pravidlům. Všichni teď čekají na definitivní potvrzení od videa.
37'
Hosté podruhé slaví vedoucí trefu! Barák si po autu Depaoliho a přihrávce od Simeoneho nevěřil na střelu, která by s velkou pravděpodobností neprošla. Se štěstím však procedil míč o kousek doleva a tam se k zadní tyči přesně trefil GIANLUCA CAPRARI.
36'
López si také nebral servítky s příchozím centrem a odkopl jej do autu.
35'
Depaoliho přízemní centr nenapáchal v domácí obraně žádné škody.
34'
Jeremy Toljan si došel pro faul, když utíkal z nepříjemného napadání na hranici vlastní šestnáctky.
32'
Caprari nebyl schopen přihrát z levého křídla na Baráka nebo Simeoneho. Musel si vystačit se získaným autem.
31'
Další náznak šance pro Sassuolo. Ferrari se položil do hlavičky, ovšem rozměry hostující brány mu nestačily.
30'
Raspadori probral obecenstvo střelou skoro ze středového kruhu. Míč se snášel pod břevno a Montipo jej raději vyrazil na roh.
29'
Veloso nahrával Barákovi, jenž měl trochu místa u osy hřiště. Navedl si balon na levačku, jenže křížnou střelou z dálky bránu netrefil.
28'
Barák s Tamezem nenašli způsob k proniknutí dopředu. Hellas doprovolně zacouval až ke kopačkám Montipa.
26'
Do koncovky nedotáhl svou snahu ani Raspadori, který v pokutovém území přihrál pád po neexistujícím podražení. Rozhodčí nijak nereagovali.
25'
Smolný moment pro domácí ofenzivu! Frattesi podklouzl, když měl dělat kličku brankáři.
24'
Už potřetí si Simeone nepohlídal ofsajd, když na něj letěl míč z obranné poloviny.
23'
Veloso pokazil snadnou přihrávku u půlící čáry. Sassuolo se rozhodlo rozehrávat od vlastního brankáře, což přítomné diváky moc nepotěšilo.
22'
Deopaoli opět cpal zprava balon do ohně. I teď se domácí ubránili a po faulu na Kyriakopoulose už mají definitivní klid.
21'
Barák rozdal míč na pravý kraj, jenže Tamezeho centr pohodlně odhlavičkoval do klidnějších vod Jeremy Toljan.
20'
Hned první nákop po faulu Chiricheşe bylo máváno na znamení hostujícího ofsajdu.
19'
Kyriakopoulos se možná trochu ukvapil s nepovedenou střelou z levého kraje velkého vápna. Před bránou ještě měl varianty na přihrávku.
18'
Původní brejk tři na tři domácí zpomalili a už útočí do plných. Přesto doteď nebyli tak blízko brance Lorenza Montipa.
16'
Casaleho střílený centr vyrazil Consingli na roh, ze kterého Hellas přetavil velký tlak ve vedoucí gól! Po rozehrávce na krátko šel míč před vápno, odkud ho Lazović parádně posadil na hlavu Koraye Güntera a ten zakončil ze svého pohledu k pravé tyči. Hlavní sudí však dostal do sluchátka informaci o ofsajdu a pokračuje se za bezbrankového stavu.
15'
Hellas už poněkolikáté aktivně zapresoval. Domácí museli hrát malou domů na Consigliho, po jehož výkopu je Sassuolo zase bez balonu.
14'
Darko Lazović zkusil štěstí z míst, odkud se běžně centruje. Consigliho bránu přestřelil.
13'
Kvůli ruce Simeoneho si Verona musela vybojovat míč zpátky ve středu pole. Netrvalo jí to dlouho.
12'
Obrovský závar u penaltové značky. Na dvou metrech čtverečních tam bylo snad sedm hráčů, přes které nevystřelil Barák ani Tameze.
10'
Domácí nemohou považovat úvodní desetiminutovku za vydařenou. Až teď se díky několika autům Toljana poprvé objevují na polovině soupeře.
8'
Jasný ofsajd Simeoneho, který příliš brzy vybíhal za obrannou linii Sassuola.
7'
Barák nechal odcentrovat Depaoliho, který začal velké zmatky na malém vápně. Vše skončilo dorážkou Ceccheriniho nad břevno.
6'
Simeone se snažil obejít gólmana, jenže se ocitl v nevýhodném úhlu a kvůli podklouznutí už nenasměroval míč na bránu.
5'
Znovu v akci Antonín Barák, který tentokrát přihrával z rohu pokutového území. Chiricheş se míči postavil do cesty a posunul ho ke Consiglimu.
4'
První minuty jasně patří Hellasu, který díky re-presinku získal míč kousek před pokutovým územím, ovšem Barákova střela levačkou byla velmi nepřesná.
3'
Simeone startoval za průnikovou přihrávkou z ofsajdu, jenž byl domávnut až poté, co míč odkopl vybíhající gólman Consigli.
2'
Zahajovací výkop provedli domácí, kteří nastupují v černozelených dresech. Verona je celá v bílém.
1'

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Chiricheş, G. M. Ferrari (C), Rogério – Frattesi, Maxime López – Müldür, Raspadori, Kyriakopoulos – Scamacca.
Náhradníci: Pegolo, Satalino – Abubakar, Aucelli, K. Ayhan, Defrel, Harroui, Mata, Ruan, Paz, Pieragnolo.
Trenér: Alessio Dionisi

Hellas Verona FC: Montipò – Ceccherini, Günter, Casale – Depaoli, Tameze, Veloso (C), Lazović – Barák, Caprari – Simeone.
Náhradníci: A. Berardi, Pandur – Bessa, Cancellieri, Coppola, Faraoni, N. Kalinić, Lasagna, Ragusa, Rüegg, Šutalo.
Trenér: Igor Tudor

Rozhodčí: Prontera – Bresmes, Yoshikawa.

US Sassuolo Calcio

Klub z regionu Emilia-Romagna obhajuje loňské osmé místo, od kterého ho nyní dělí dvě příčky. Sassuolo je desáté a na zmíněnou osmou pozici ztrácí čtyři body. Fakt, že svěřenci Alessia Dionisiho prohráli jediný z minulých osmi zápasů částečně kalí fakt, že hned pětkrát se o body dělil. Před týdnem to ale neplatilo, neboť Sassuolo převálcovalo domácí Empoli 5:1. Podílel se na tom i Domenico Berardi, který je s deseti góly a šesti asistencemi nejproduktivnějším členem týmu, jenže kvůli karetnímu trestu se dnes do hry zapojit nemůže. Kvůli reprezentačním povinnostem schází také záložník Hamed Traoré. Matheus Henrique, Francesco Magnanelli nebo útočník Djuričić.
Hellas Verona FC

Hosté patří mezi nejproduktivnější celky v soutěži. Zároveň ale doplácí na menší kvalitu zadních řad, a tak jim v rozehraném dvaadvacátém kole patří až třinácté místo. Od pátého prosince Hellas vyhrál jediný z šesti zápasů. Poměrem 2:1 přehrál Spezii, jenže před týdnem stejným výsledkem padl s poslední Salernitanou. S dvanácti trefami je jednoznačně nejlepším střelcem Giovanni Simeone. Český záložník Antonín Barák má zásahů pět. Trenéru Tudorovi se v předchozích dnech rozpadla sestava. Covid zabránil ve startu minimálně pěti hráčům. Vykartován je Ivan Ilić a kromě zraněných Frabotty a Dawidowicze chybí i Lassana Coulibaly, který odjel bojovat za Mali na APN.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu dvaadvacátého kola italské Serie A. Od dvanácti hodin a třiceti minut otevře nedělní program konfrontace mezi Sassuolem a Veronou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62