Provedel – Ferrer, P. Hristov, Nikolaou, Bastoni – Kovalenko, Maggiore – Strelec (60. Colley), Salcedo (79. Antiste), E. Gyasi – Nzola.
Janov
Sirigu – A. Masiello, Vásquez, Criscito – Ekuban (46. Sturaro), Badelj (77. Galdames), Behrami (63. F. Caicedo), Rovella, Cambiaso (46. Biraschi) – Destro, Kallon (72. Pandev).

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:16.
Je konec! Spezia nakonec uhrála s Janovem remízu 1:1. Vše podstatné se dnes odehrálo až po změně stran. Domácí se dostali do vedení v 67. minutě, kdy si přímý kop srazil nešťastně do své branky Salvatore Sirigu. Janov ale krátce před koncem vyrovnal. Penaltu po faulu domácího brankáře proměnil Criscito.
90+3'
90+2'
Colley v nastavení odcentroval na malé vápno, kde k jeho pobídce vyšplhal M'bala Nzola, jehož zakončení skončilo nad břevnem!
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Žlutou kartu dostává Andrea Masiello (Janov CFC).
89'
Destro se mohl stát hrdinou Janova! Hostující střelec zakončil z hranice velkého vápna, ale Provedel fantastickým zákrokem udržel šance domácích na body!
88'
Spezia teď drží míč na svých kopačkách a nepůjčuje jej hráčům Janova. Defenziva hostujícího celku brání v pevném bloku.
86'
Janov právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! K exekuci pokutového kopu se postavil DOMENICO CRISCITO, který s přehledem napálil míč do sítě!
85'
Pokutový kop pro Janov! Provedel fauloval Caiceda a sudí neváhal!
85'
M'bala Nzola si ve vápně naběhl na přihrávku za obranu, zakončil pravačkou, ale připravený Salvatore Sirigu jeho ránu vyškrábl!
84'
Janov se v závěru zkouší usadit na polovině soupeře, ale fotbalisté domácí Spezie se skvěle pohybují. Nikolaou tentokrát odkopl míč na tribunu.
83'
Colley si na hranici velkého vápna obhodil posledního obránce Janova, dostal se do zakončení, ale prudkou střelou přestřelil branku!
82'
Antiste bojoval o míč na polovině hřiště, ale před napadajícím soupeřem míč dlouho neudržel. Defenziva soupeře pracuje skvěle.
81'
Další akce Janova končí odmávaným ofsajdem! Na své postavení si v době přihrávky nedal pozor rozběhnutý Caicedo.
80'
Do konce dnešního souboje zbývá posledních deset minut a domácí Spezia stále drží jednobrankové vedení. Hosté se navíc nedostávají do tlaku.
79'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Eddie Salcedo, přichází Janis Antiste.
78'
Provedel si dal pozor na přízemní centr z pravé strany a před dobíhajícím soupeřem jej zalepil do rukavic. Domácí brankář dnes hýří jistotou.
77'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Pablo Galdames.
76'
Střely na branku: 1 – 0
75'
Spezia se drala vpřed po levé straně hrací plochy, nicméně defenziva soupeře byla pozorná a odehrála míč do zámezí.
74'
Střídající Pandev se hnal do pokutového území, jenže obrana domácího celku nedala zkušenému útočníkovi ani kousek prostoru navíc.
73'
Domácí fanoušci nadále ženou své oblíbence do útoku. Defenziva Janova teď zkouší napadat rozehrávku soupeře hodně vysoko.
72'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Yayah Kallon, přichází Goran Pandev.
70'
Janov se dvacet minut před koncem usadil na polovině soupeře, nicméně nikdo v červenomodrém dresu se nedostává do zakončení.
69'
Domácí Spezia je po vstřelení vedoucí branky mnohem aktivnější a nadále se tlačí do útoku. Janov to teď bude mít hodně těžké.
67'
Spezia právě vstřelila branku!
Domácí celek se dostává do vedení! Spezia zahrávala přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho exekuce se ujal Salcedo, který trefil zeď, ale Ebrima Colley trefil tyč, od které se míč odrazil a SALVATORE SIRIGU si jej nešťastně srazil do vlastní branky!
66'
Gyasi se pustil do dalšího hlavičkového souboje na polovině soupeře, jenže míč prodloužil jen do míst, kam si pro balón dokráčel brankář Salvatore Sirigu.
65'
Emmanuel Gyasi si pohybem řekl o přihrávku na levou stranu hřiště, jenže Criscito skvěle vystoupil proti míči a odehrál jej do bezpečí.
64'
Rovella se hnal na polovinu soupeře, kde hledal spoluhráče, jenže ještě před přihrávkou byl nedovoleným zákrokem poslán k zemi.
63'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Valon Behrami, přichází Felipe Caicedo.
62'
Domácí fanoušci v posledních minutách hlasitým skandováním ženou své oblíbence za vstřelením úvodní branky. Defenziva Janova však brání pozorně.
61'
Žlutou kartu dostává Davide Biraschi (Janov CFC).
60'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Dávid Strelec, přichází Ebrima Colley.
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní branku dnešního souboje. Ani po změně stran navíc nepřicházejí brankové možnosti.
59'
Eddie Salcedo se hnal do pokutového území, jenže narazil na Behramiho, který byl v souboji pevný jako skála a soupeře nenechal zakončit.
58'
Stefano Sturaro v blízkosti velkého vápna, sklepl míč na levou stranu, ale jeho pobídka byla příliš krátká. Kovolanko míč odkopl do bezpečí.
57'
Hostující Janov zahrával další přímý kop. Jeho exekuce se ujal Nicolo Rovella, který vymyslel centr na malé vápno, ale opět našel jen hlavu soupeře.
56'
Žlutou kartu dostává Simone Bastoni (Spezia Calcio).
55'
Strelec dostal prostor na pravé straně a odcentroval do pokutového území. Na jeho pobídku ale dobíhající Gyasi o kousek nedosáhl.
54'
Zadáci domácího celku kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou. Naopak fotbalisté Janova zatím rozehrávku soupeře neatakují.
53'
Behrami je v posledních minutách ústřední postavenou. Středopolař hostujícího celku hledal rozběhnutého Kallona, ale ten se do zakončení nedostal.
52'
Na trávníku přibývá nedovolených zákroků. Dalším ostrým prohřeškem se provinil domácí Maggiore.
51'
Valon Behrami na polovině hřiště čistým skluzem ukopl míč jednomu ze soupeřů. Padající soupeř na něj tvrdě dopadl. Behrami tak ze souboje odchází s bolestivým šrámem.
50'
Janov zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde se do zakončení nedostal nikdo v červenomodrém dresu.
49'
Davide Biraschi podpořil ofenzivu Janova náběhem po pravé straně. Jeho následný centr přiletěl jen do míst, kde stál domácí stoper Nikolaou.
48'
Janov se dostal na polovinu domácího celku, nicméně kombinace hostujícího celku je zatím velmi kostrbatá.
47'
Spezia se hned v úvodu druhého poločasu vydala do útoku. Přihrávku na levé křídlo si však defenziva Janova s velkým přehledem pohlídala.
46'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Andrea Cambiaso, přichází Davide Biraschi.
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Caleb Ekuban, přichází Stefano Sturaro.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme se úvodní branky dnešního souboje nedočkali. Oba týmy hrály hodně opatrně. Jedinou šanci měl domácí Salcedo, který prudkou střelou těsně minul branku.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta!
44'
Dávid Strelec obešel jednoho ze soupeřů, přenesl hru na levou stranu, nicméně dobíhající Gyasi už nestačil kolem Massiella odcentrovat.
43'
Ferrer ukázal parádní pozornost na hranici velkého vápna, kde se kolem jeho spoluhráče prohnal Destro, nicméně Ferrer balón odkopl do bezpečí.
42'
Valon Behrami na polovině hřiště obešel Salceda a přenesl hru na Masiella. Jeho průnik skončil u prvního zadáka v bílém dresu Spezie.
41'
Caleb Ekuban se dostal až na hranici velkého vápna, kde pěknou kličkou obešel obránce, ale už nedokázal včas zakončit.
40'
Bastoni rozkmital své rychlé nohy po levé straně, potáhl míč na hranici šestnáctky, ale centrem vnějším nártem trefil jen připraveného obránce.
39'
Spezia zahrávala přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho exekuce se ujal Bastoni, jehož nadýchaná pobídka skončila na hlavě Behramiho.
38'
Gyasi udržel míč na trávníku, přihrál na hranici velkého vápna, nicméně tam neměl nikoho ze spoluhráčů. Pevná defenziva Janova zatím brání na jedničku.
37'
Maggiore si došel pro přihrávku na vlastní polovinu, kde se s míčem krásně otočil a rozehrál na levou stranu. Spezia se ale jen těžko dostává do blízkosti velkého vápna.
36'
Viktor Kovalenko na polovině hřiště získal míč pro domácí celek, jenže jeho přihrávka skončila v prostoru, kde číhal obránce soupeře.
35'
Yayah Kallon se po pravé straně dostal do pokutového území, nicméně domácí obránce k němu rychle přistoupil a tělem jej odstavil od míče.
34'
Gyasi uspěl v souboji na polovině hrací plochy, sklepl míč na spoluhráče pod sebou, ale výborně postavený Behrami míč získal pro sebe.
33'
Petko Hristov potáhl míč po pravé straně na polovinu Janova, nicméně jeho přihrávka na střed skončila v moci prvního obránce soupeře.
32'
Caleb Ekuban na polovině hřiště uspěl ve vzdušném souboji a následně byl dohrán ostrým šlapákem. Sudí tentokrát nedovolený zákrok neodpískal.
31'
Janov se opět usadil na polovině soupeře, nicméně kombinace hostujícího celku je teď hodně kostrbatá. Spezia se brání s přehledem.
30'
Po půlhodině hry se Janov poprvé v utkání dostal do zakončení. Z hranice velkého vápna pálil aktivní Ekuban, ale jeho rána levačkou se vznesla nad branku.
29'
Domenico Criscito dostal přihrávku na levou stranu, potáhl míč na polovinu soupeře, jenže jeho nákop za obranu skončil až u brankáře.
28'
Salvatore Sirigu se opět zapojil do rozehrávky Janova. Jeho nákop směřoval na levou stranu, kde byl Criscito, ale nedokázal najít nikoho z ofenzivních hráčů hostů.
27'
Hostující Janov zahrával přímý kop na polovině domácího celku. Centrovaný míč přiletěl ke vzdálenější tyči, ale tam kraloval obránce Bastoni.
26'
Salva Ferrer si v souboji na polovině hřiště vyšlápl na Criscita a může být rád, že za svůj prohřešek proti pravidlům nevyfasoval žlutou kartu.
25'
Criscito zapojil do rozehrávky své spoluhráče z defenzivy Janova. Hostující celek sice hraje často s míčem na kopačkách, ale nedostává se vpřed.
24'
Maggiore zahrával přímý kop domácího celku na polovině soupeře. Jeho centr přiletěl na hranici velkého vápna, kde kraloval obránce Criscito.
23'
Gyasi se hnal za nákopem na polovinu hostujícího celku, jenže skákavý míč mu uskočil do prostoru, kde kralovala defenziva soupeře.
22'
Viktor Kovalenko si příliš dlouho rovnal míč ke střele v blízkosti velkého vápna. Domácí záložník se tak nechal dostoupit Behramim a nemohl vypálit.
21'
Destro dostal znovu prostor na hranici velkého vápna, jenže tentokrát si míč předkopl příliš daleko před sebe a už jej neudržel na hrací ploše.
20'
Destro se po levém křídle prohnal do pokutového území, nicméně jeho centr vnějším nártem schoval domácí brankář do rukavic.
19'
Janov se po delší době usadil s míčem na polovině soupeře. Ekuban podpořil ofenzivu hostujícího celku, ale místo centru hru raději přenesl na pravou stranu.
18'
Nikolaou zastavil nepřesný odkop jednoho ze soupeřů a zapojil do rozehrávky spoluhráče z domácí defenzivy. Spezia je zatím o něco aktivnější.
17'
Domácí fotbalisté uklidňují hru postupnou kombinací na vlastní polovině. Nikdo z hráčů Janova teď kombinaci soupeře neatakuje.
15'
Hostující Kallon se až příliš aktivně tlačil do pokutového území a zbytečně natlačil domácího obránce do brankáře Provedela. Sudí mu odpískal faul.
14'
První zajímavá možnost domácí! Gyasi předložil míč Salcedovi, který zakončil levačkou, ale jeho rána prolétla kolem přední tyčky!
13'
Salvatore Sirigu si musel dát pozor na překvapivé zakončení z úctyhodné vzdálenosti. Rychle padající míč však zkušený brankář ukryl do rukavic.
12'
Spezia zahrávala rohový kop. Jeho exekuce se ujal právě Kovalenko, ale sudí ihned po jeho odcentrování viděl útočný faul jednoho z domácích hráčů.
11'
Viktor Kovalenko poslal průnikovou přihrávku mezi obránce hostujícího celku, jenže M'bala Nzola se rozběhl o chvíli později a nedostal se před obránce.
10'
Caleb Ekuban si na vlastní polovině pokryl míč tělem před napadajícím Salvou, který jej nedovoleným způsobem poslal k zemi. Rozehrávat bude Janov.
9'
Hosté se znovu dostali před branku domácího celku, ale Destro se přes obránce nedostal do zakončení. Defenziva Spezie teď hraje výborně.
8'
Valon Behrami na polovině hřiště získal odražený míč, přenesl hru na pravou stranu, kam spěchal Ekuban, ale druhý jmenovaný si nepotykal se zpracováním.
7'
Kallon napadal rozehrávku domácího celku na jeho polovině, nicméně podle rozhodčího si v souboji pomohl nedovoleným zákrokem.
6'
Strelec sprintoval za přihrávkou na pravé křídlo, ale Criscito se s ním skvěle stáhl na polovinu hostujícího celku a stačil míč odehrát do bezpečí.
5'
Provedel si dal pozor na příliš prudkou přihrávku za obranu domácího celku a jednoduše nakopl míč na polovinu soupeře, kde však neměl spoluhráče.
4'
Andrea Masiello si dal pozor na rozběhnutého Gyasiho a okamžitě zapojil do rozehrávky hostujícího celku Badelje. Záložník Janova ale nepřihrál přesně.
3'
Domenico Criscito parádní přihrávkou na levé křídlo poslal míč za obranu domácí Spezie, jenže jeho pobídka přiletěla do území, kam se stáhli domácí zadáci.
2'
Maggiore na polovině hřiště neudržel míč na kopačkách domácího celku a balón mu utekl do zámezí. Hostující Janov může rozjet další útok.
1'
Hostující Janov obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali do útoku, jenže nákop na pravou stranu skončil v autu.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Domácí Spezia bude hrát v černém, zatímco Janov oblékne bílou sadu.

Spezia Calcio: Provedel – Ferrer, P. Hristov, Nikolaou, Bastoni – Kovalenko, Maggiore – Strelec, Salcedo, E. Gyasi – Nzola.
Náhradníci: Zovko, Zoet – Manaj, Colley, Podgoreanu, Antiste, Bertola, D. Verde, Amian.

Janov CFC: Sirigu – A. Masiello, Vásquez, Criscito – Ekuban, Badelj, Behrami, Rovella, Cambiaso – Destro, Kallon.
Náhradníci: Šemper, Marchetti – Biraschi, Portanova, Sturaro, F. Caicedo, Galdames, Ghiglione, Melegoni, Pandev, A. Touré, Sabelli..
Spezia Calcio

Domácí Spezia na tom také není vůbec dobře. Po devíti odehraných duelech má na kontě sedm bodů a patří jí sedmnáctá pozice Serie A. Na záchranu má k dobru jen jediný bod. Spezia ale soupeřům nastřílela jen jedenáct branek. Z posledních pěti duelů zvítězila jen jednou a to doma proti Salernitaně. Naposledy padla 1:2 na hřišti Sampdorie.
Janov CFC

Hostující Janov má v posledních letech velké problémy. Ani v letošním ročníku Serie A tomu není jinak. Janov v devíti duelech získal jen šest bodů a patří mu osmnáctá pozice ligové tabulky. Na záchranu v tuto chvíli ztrácí jen bod, ale trápí jej slabá obrana. Dosud totiž inkasovalo už dvacet jedna branek. O víkendu padl výsledkem 2:3 na hřišti Turína.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62