Serie A - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Venezia : Sassuolo - 6. března 2022   15:00

Venezia
33' Henry (Matějů)
1:4
(1:3)
Sassuolo
2' Raspadori   • 17' D. Berardi   • 29' Scamacca   • 71' D. Berardi
Venezia
Romero – Matějů, Svoboda, Ceccaroni (C), Haps – Kiyine (64. Ampadu), Vacca (75. Tessmann), Fiordilino – Okereke (86. Nani), Henry (75. Nsamé), Aramu (86. Sigurdsson).
Pairetto – Meli, Colarossi
Stadio Pierluigi Penzo, Benátky
Sassuolo
Consigli – Müldür (82. Ruan), K. Ayhan, G. M. Ferrari (C), Kyriakopoulos – Frattesi (82. Harroui), Henrique – D. Berardi (90. Magnanelli), Raspadori, Traorè (90. Konradsen Ceïde) – Scamacca (72. Defrel).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:10. Střely mimo: 5:2. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 18:14.
Navzdory třetí výhře v řadě zůstalo Sassuolo desáté. Benátky se nehnuly ze sestupové osmnácté pozice, kde ztrácí na sedmnácté Cagliari tři body.
Na fotbalovém stadionu v Benátkách bylo dnes pořádně živo. Hlavní rozhodčí Pairetto hned čtyřikrát ukázal na penaltový puntík a dopomohl Sassuolu k přesvědčivé výhře 4:1. Své penalty proměnili Berardi, Scammaca i Berardi, takže jediný hostující gól ze hry dal už ve druhé minutě Raspadori. Aramu za rozhodnutého stavu domácí penaltu nedal a nepřidal se v listině střelců k Henrymu, jemuž nahrál na gól solidně debutující Aleš Matějů. Benátky se prosadily ještě ve dvou dalších případech, vždy ale šlo o ofsajdy.
90+5'
90+4'
Pietro Ceccaroni napsal asi poslední kapitolu tohoto zápasu. Šlo o podařenou dělovku z dálky, při které nescházelo k úspěchu mnoho.
90+3'
Emil Konradsen Ceïde uchmátl pro hostující barvy rohový kop. Zrealizoval ho Henrique, jenže objevil jen hlavu Hapse.
90+2'
Vzorové bránění ukázal Ruan. Získal míč poblíž vlastní branky a k tomu si vynutil faul.
90+1'
Na vítězné oslavy si Sassuolo musí počkat pět nastavených minut.
90'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Emil Konradsen Ceïde.
90'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Domenico Berardi, přichází Francesco Magnanelli.
89'
Sassuolo ukazuje, že chce tento zápas dohrát ve větším klidu. Na vlastní půlce postupně zacouvalo k nohám Consigliho.
88'
Nsamé je po svém příchodu hodně cítit. S pomocí Fiordilinova centru hlavičkoval nad břevno, což bylo dáno i drobnou tečí obrany.
86'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Mattia Aramu, přichází Arnór Sigurdsson.
86'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází David Okereke, přichází Nani.
86'
Consigli dnešní čtvrtou penaltu chytá! U pravého dolního rohu zastavil pokus Aramua.
85'
Tak pozor, videorozhodčí upozornili hlavního na předchozí souboj mezi Ayhanem a Nsamém a dodatečně byla nařízena penalta pro Benátky.
84'
Paolo Zanetti viděl od hlavního rozhodčího Pairetta červenou kartu a pro zbytek zápasu musí opustit střídačku Benátek.
83'
Jean-Pierre Nsamé se s vypětím všech sil probíjel hlouběji do pokutového území. Jeden z mnoha soubojů tam neustál, ale na zisk pokutového kopu to bylo málo.
82'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Mert Müldür, přichází Ruan.
82'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Davide Frattesi, přichází Abdou Harroui.
81'
Další postavení mimo hru, ve kterém byl namočen David Okereke. Na řadě jsou další střídání.
80'
Je to sympatická snaha Benátek o zkorigování vysokého manka. V některých případech by však potřebovaly trochu více štěstí.
78'
Jean-Pierre Nsamé vystartoval za krátkou průnikovou přihrávkou. Zjevil se sám před Consiglim a pravačkou skóroval. Znovu to ale bylo s ofsajdem.
76'
Přímého kopu se zhostil sám faulovaný Mattia Aramu, jenže přízemní střela přes překážky postavené před Consiglim neprošla.
75'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Antonio Junior Vacca, přichází Tanner Tessmann.
75'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Thomas Henry, přichází Jean-Pierre Nsamé.
75'
Aramu si dobře pokryl balon před Henriquem. Posunul se o několik metrů blíže vápnu a tam vybojoval zajímavý přímý kop.
74'
V posledních dvaceti minutách už na trávníku o moc nepůjde. Domácí naděje na bodový zisk kvůli třetí penaltě definitivně uhasly.
72'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Gianluca Scamacca, přichází Grégoire Defrel.
71'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Sergio Romero naštvaně bouchá rukavicemi o zem, protože o pár centimetrů nedosáhl na dobře umístěný pokutový kop DOMENICA BERARDIHO. Pro něj je to dvanáctý gól v sezoně.
70'
Třetí penalta v zápase pro Sassuolo! V tomto případě o ní není žádný pochyb, protože Svoboda při špatně provedeném obranném zákroku podrazil Raspadoriho.
69'
Aleš Matějů se blýskl učebnicovým skluzem na okraji vápna. Zastavil tak postup řeckého krajního beka Kyriakopoulose.
68'
Okereke prvním dotekem sklepl míč před rozběhnutého Fiordilina, kterému se zprava nepovedlo umístit střelu mimo Consigliho dosah.
67'
Ampadu čistým způsobem odříznul od balonu Berardiho. Hosté jsou zpátky na půlce, kde byl spáchán přestupek vůči Traorému.
66'
Traoré kvaltoval po své levé straně. Pak si svůj postup ale rozmyslel a přihrávkou dozadu na Berardiho všechno zastavil.
64'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Sofian Kiyine, přichází Ethan Ampadu.
64'
Domenico Berardi se drží za pravou nohu v důsledku Hapsova faulu. Opět se bude kopat proti benátecké brance.
63'
Sassuolo se po nepřesvědčivém vstupu do druhé půle začíná osmělovat. V dobrém světle se teď ukázal Giorgos Kyriakopoulos, jenž zleva pronikl do vápna a zadělal Romerovi na další práci.
62'
Henriqueho centr se neujal. Útok chtěl udržet při životě Traoré, nicméně důraz ve vápně způsobil faul.
61'
Matějů nechal místo Traorému. Přistoupil k němu až v momentě technické střely na zadní tyč, za kterou se musel Romero pořádně natáhnout.
60'
Mattia Aramu se postaral o zisk standardní situace, jenže pak to byl právě on, kdo po rozehrávce Sofiana Kiyineho zahrál ve vápně rukou.
59'
Romero byl u levé tyče vhodně postaven a rovněž připraven na možnou Scamaccovu střelu zpoza šestnáctky.
58'
Ani teď nebyly Benátky odměněny za zlepšený výkon. Centr od rohového praporku přistál v Consigliho náruči.
57'
Před Traorém se to trochu otevřelo. Fotbalista z Pobřeží slonoviny vtrhl do vápna, ale tam vystřelil přímo na Romera.
57'
Rozehráno bylo mezi Svobodu a Consigliho. Sudí usoudili, že balon šel do autu od domácího stopera, takže se další standardka zahrávat nebude.
56'
Okereke ukázal rychlost na levé postranní čáře. Henry vrátil přetažený centr k nikým nehlídanému Fiordilinovi, jehož střela byla sražena na roh.
55'
Vaccův drzý průnik skončil jeho pádem na hranici pokutového území. Sám ale signalizoval, že o faul nešlo.
54'
Traorého náběh přišel vniveč, protože nákop na jeho osobu přistál u strážce domácího brankoviště.
53'
Matějů podnikl pěkný útočný výlet. Henry byl po jeho přihrávce ve vápně ubráněn. Z delší vzdálenosti vše nepřesně dokončoval Kiyine.
52'
Traorého centr padal k zadní tyči. Romero ho ale kontroloval a pevně sevřel balon v rukavicích.
51'
Domácí útok zase nevyšel kvůli Okerekeho ofsajdu. I bez něj by se nestalo nic, neboť finální pas Aramua byl zablokován.
50'
Snaha o rychlou kombinaci Sassuolu nevyšla. Jedna z přihrávek přistála u nohy bránícího Ceccaroniho.
49'
Rozehrávka Sassuola byla pod tlakem. Ayhan však dostal míč do klidnějších vod a Svoboda poté obdržel za důrazný skluz žlutou kartu.
48'
Benátecký roh se pokoušel hlavičkovat Michael Svoboda, jenomže hlavou minul ze svého pohledu pravou tyč.
47'
Do druhé půle vyrazily původní jedenáctky. Zanetti s Dionisim si nechávají všech pět variant střídání až do dalšího průběhu.
46'
Žluté karty: 3 – 1.
Dvě penalty, čtyři góly a další dvě neuznané trefy z ofsajdů... V první půlce nuda rozhodně nebyla, byť v úvodní půlhodině z toho Benátky neměly žádnou radost. Kvůli gólům Raspadoriho, Berardiho a Scamaccy nabraly tříbrankové manko. Poměrně brzy ho ale zmírnil Henry a s přispěním asistence debutujícího Aleše Matějů dal domácím špetku naděje alespoň na zisk jednoho bodu.
45+2'
45+2'
Rohový kop Kiyinemu zrovna nevyšel. Do ohně z jedničky vracel míč Vacca, ovšem další vzrušení bylo kvůli ofsajdu nadbytečné.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Kiyineho centr se v pokutovém území dlouho neohřál. Ridgeciano Haps ještě bude vhazovat nalevo od něj.
44'
Vysunutí zadní linie se Benátkám vyplatilo. Míč skončil v síti, ale bylo to dáno především ofsajdovým postavením zakončujícího Traorého.
43'
Kiyine si na levé straně vypomohl s Aramuem. Ten dobře centroval, ovšem Henryho koncovka tentokrát gólové parametry neměla. Consigli tuto prověrku zvládl s jistotou.
42'
Domenico Berardi rozehrál na krátko. Po narážečce přetáhl centr a na Romera ve finále čekal rutinní zásah.
41'
Romero daroval hostům rohový kop. S jeho realizací se nespěchá, i Sassuolo nyní potřebuje trochu zklidnit hru.
40'
Až příliš důrazně se snažil vybojovat balon Gianluca Scamacca. Žlutá karta za faul na útočné polovině se dá označit za zbytečnou.
40'
Andrea Consigli zapsal první úspěšný zákrok. Dobře kopnutý roh zlikvidoval chycením hlavičky, jež také neměla zlé parametry.
39'
Sofian Kiyine obdržel balon od Okereho. Centr padal za zadní tyč a tem se z něj stal rohový kop. Jako poslední zasahoval Giorgos Kyriakopoulos.
38'
Žlutou kartu dostává Antonio Junior Vacca (Venezia FC).
37'
Matějů nebyl v místech, kam přenášel těžiště Henry. Autor domácího gólu na 1:3 patrně očekával dřívější náběh českého hráče po vylidněném křídle.
36'
Na Traorého faul hosté odpovídají vytažením presinku. Romero si pomohl velice přesným odkopem k noze Henryho.
35'
A zase rychle na útočnou polovinu Sassuola, které se chopil přímého kopu Berardi. Rozměry brány mu však byly malé.
33'
Venezia právě vstřelila branku!
Třetina domácí ztráty je pryč! Mert Müldür si nevěděl rady s bráněním THOMASE HENRYHO a ten využil centru Aleše Matějů z pravého křídla ke gólové hlavičce z okraje malého vápna.
32'
Mert Müldür si vynutil faul u půlící čáry. Po rozehrávce směrem dozadu bude míč chvíli cirkulovat mezi kopačkami obránců.
31'
Berardiho pokus zpoza šestnáctky neprošel. Míč se každopádně odrazil k jeho spoluhráčům a nápor Sassuola trvá dál.
30'
Držení míče: 40 % – 60 %.
29'
I tato penalta je gólová! Romero skákal ke své levé tyči, kdežto GIANLUCA SCAMACCA vystřelil doprostřed brány. Ještě před třicátou minutou se tento zápas zdá být rozhodnut.
28'
Berardi spěchal za přetaženou přihrávkou. K míči to měl daleko, ale vzhledem ke kontaktu s gólmanem Romerem získal pokutový kop.
26'
Rozběhnutý Haps přihrál Aramuovi do ofsajdu, takže se po jeho přihrávce z levého křídla Luca Fiordilino ze svého prvního gólu v Serii A moc dlouho neradoval.
25'
Giacomo Raspadori byl zezadu postrčen Vaccou, takže se míč opět stěhuje do hostujícího držení.
24'
Henry se ocitl v neřešitelném obklíčení, v němž si ani nemohl pomoct žádnou dostupnou přihrávkou.
23'
Domenico Berardi se rozhodl rozehrát po zemi. Šlo o signál s Traorém, kterému však přihrávka utekla za koncovou čáru.
22'
Nezákonně povalený Gianluca Scamacca zařídil pro hostující barvy nebezpečný přímý kop.
20'
Píská se až teď. Na vině byl nedovolený zákrok hostujícího záložníka Matheuse Henriqueho. Došlo k němu ještě uprostřed hřiště.
19'
Z domácích protestů vzešla jen žlutá karta. Vyfasoval ji Luca Fiordilino.
18'
Thomas Henry o kousek nedosáhl na centr z pravého křídla. Francouzský útočník vehementně žádá penaltu!
17'
Balon si na penaltový bod postavil DOMENICO BERARDI a s trochou štěstí zvýšil na 2:0! Romero vystihl směr střely a málem ji dokázal vyrazit.
15'
Hlavní rozhodčí Pairetto se byl podívat na video a našel tam ruku Aramua, za kterou dal hostům pokutový kop! K tomu přidal i žlutou kartu.
15'
Berardiho ostrý centr přesměroval mezi tři tyče Aramu a notně prověřil reakční schopnosti svého kolegy v brance Benátek.
14'
Aleš Matějů spáchal svůj první faul v dresu nového zaměstnavatele. Ten kvůli němu bude bránit standardku z levého kraje hřiště.
13'
Stadion v Benátkách zdaleka není zaplněn ze sta procent. Díky kotli umístěnému za brankou Romera na něm přesto panuje solidní atmosféra.
12'
Velmi rychlý přechod od Sassuola! Domácí tým se musel spolehnout na Romerův zákrok proti aktivnímu Hamedu Traorému.
11'
Henryho ofsajd definitivně maří první domácí ofenzivní snahu.
10'
První domácí standardku provedl Mattia Aramu. Centrovaný balón byl zneškodněn ještě před úrovní bližší tyče.
9'
Aramu zachytil míč na útočné polovině. Dále ho adresoval Okerekemu, jenž byl ve vápně obestoupen a zmohl se jen na zisk rohového kopu.
8'
Při narážečce se Frattesi vyhnal z ideálního místa na střelu. Vypomohl si zadovkou na volnějšího Müldüra, od kterého jsme se ale nedočkali žádného centru.
7'
Domácí obrana zůstala v pohotovosti kvůli dalšímu rohovému kopu. Ve vzduchu v tomto případě kraloval stoper Ceccaroni.
6'
Po rohovém kopu Traoré neodcentroval. Vacca vybojoval balon pro Benátky, kterým se nepovedlo roztažení do křídla.
5'
Haps byl zakřižován a pak se ani nestihl vrátit do vlastního vápna, kde Ceccaroni srazil nad branku střelu Traorého.
3'
Takovýto návrat do Serie A si český obránce Aleš Matějů dozajista nepředstavoval. Dnes je to pro něj první start po přechodu z druholigové Brescie.
2'
Utekla sotva minuta a půl a už je zde první gól! Slaví ho GIACOMO RASPADORI, který nenápadně utekl Svobodovi, ve vápně před sebou nechal proběhnout Aleše Matějů a ve finále chladnokrevně zakončil.
1'
Zahajovací výkop dostali na starost hosté, kteří nastupují v ryze bílých dresech. Benátky jsou v černém.
1'
Všichni protagonisté už jsou na hřišti. Tradiční předzápasová procedura začíná znělkou Serie A.

Venezia FC: Romero – Matějů, Svoboda, Ceccaroni (C), Haps – Kiyine, Vacca, Fiordilino – Okereke, Henry, Aramu.
Náhradníci: Mäenpää – Ampadu, Caldara, Črnigoj, Modolo, Nani, Nsamé, Sigurdsson, Tessmann, Ullmann.
Trenér: Paolo Zanetti

US Sassuolo Calcio: Consigli – Müldür, K. Ayhan, G. M. Ferrari (C), Kyriakopoulos – Frattesi, Henrique – D. Berardi, Raspadori, Traorè – Scamacca.
Náhradníci: Pegolo, Satalino – Ciervo, Konradsen Ceïde, Defrel, Harroui, Magnanelli, Oddei, Paz, Peluso, Ruan.
Trenér: Alessio Dionisi

Rozhodčí: Pairetto – Meli, Colarossi.
1. vzájemný zápas

23.10.2021
Sassuolo – Benátky 3:1
Branky:
37. Berardi, 50. Henry vl., 67. Frattesi – 32. Okereke.
US Sassuolo Calcio

Hosté si momentálně prochází lepším obdobím. S vyrovnanou bilancí devíti výher, devíti remíz a devíti proher je Sassuolo na desátém místě a na poháry ztrácí těžko dosažitelných jedenáct bodů. V posledních dvou kolech zelenočerní získali šest bodů za nečekané výhry 2:0 nad Interem a 2:1 nad Fiorentinou. Nejlepší hvězdou je s deseti góly a deseti asistencemi útočník Berardi. Desítku gólů však má na kontě i Scamacca. Fit nejsou Djuričić, Romagna a Toljan. Vykartován je Maxime Lopez.
Venezia FC

Domácí před třemi týdny dosáhli na první výhru od 21. listopadu. Přidali k ní remízu s Janovem, ovšem v předchozím kole už prohráli 1:3 s Veronou. Záchrana není pro nový tým českého obránce Aleše Matějů nereálná, na osmnáctém místě mu chybí na sedmnácté Cagliari tři body a to má o jeden odehraný zápas méně. S šesti góly je nejlepším střelcem Nigerijec David Okereke. Na marodce je brankář Lezzerini, obránce Ebuehi a záložníci Sigurdsson s Kiyinem.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu osmadvacátého kola italské Serie A. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Benátkami a Sassuolem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62