Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Salernitana - 9. ledna 2022   20:45

Verona
63' Lazović (Veloso)
1:2
(0:1)
Salernitana
29' Djurić   • 70' Kastanos
Verona
Pandur – Casale (85. Tameze), Günter, Ceccherini – Depaoli (59. Barák), Ilić, Veloso (C), Lazović – Lasagna, Caprari – Simeone (59. N. Kalinić).
Kivila, Chiesa – Barák, N. Kalinić, Tameze, Pieroborn, Rüegg, Florio.
Dionisi – Meli, Maccaddino
Stadio Marc'Antonio Bentegodi (Verona)
Salernitana
Belec – Zortea (71. Delli Carri), Gyömbér, Veseli (85. Kišrída), Gagliolo, Jaroszyński – Kastanos, M. Coulibaly (76. Capezzi), Di Tacchio (C) – Djurić, Gondo (76. Bonazzoli).

To je ode mě vše, na počtenou!
Salernitana ukončila dlouhé čekání na výhru

Fotbalisté posledního celku tabulky se vzepřeli Hellasu. Outsider vedl už po prvním dějství, kdy Milan Djurić proměnil penaltu. Po hodině hry sice srovnal Darko Lazović, ale poslední slovo měl Grigoris Kastanos, jenž vstřelil vítězný gól ze standardky. I když měl Hellas ještě dvacet minut, podruhé už nesrovnal a v závěru oslabený musel skousnout prohru 1:2.

Antonín Barák odehrál 32 minut a vytvořil si jednu šanci.
Držení míče: 71% : 29%.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 6:3.
Rohy: 17:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:12.
90+7'
90+7'
Salernitana zavezla balon na druhý konec hřiště, kde kopala roh. Leonardo Capezzi vymyslel v danou chvíli to nejlepší řešení, kratičký ťukec spoluhráči tak, aby hosté mohli zápas dohrát u rohového praporku.
90+5'
Kdyby byl Kevin Lasagna jen o pár centimetrů vyšší, možná by v ochozech vytryskl gejzír radosti. Takhle je z toho jen odkop od branky, jelikož Lasagna u zadní tyčky míč nedoskočil.
90+4'
Na druhé straně chtěl Paweł Jaroszyński připnout pojistku. Jeho dalekonosná rána neměla šanci na úspěch.
90+3'
Opravdu hloupý faul Güntera na útočné polovině, takhle Hellas o remízu hrát nemůže.
90+1'
Hned sedm minut nad rámec řádné hrací doby nastavil Federico Dionisi. Ještě to bude zajímavé.
90+1'
Žlutou kartu dostává Koray Günter (Verona).
90'
Hru často přerušují fauly, to je pochopitelně voda na hostující mlýn.
89'
Žlutou kartu dostává Francesco Di Tacchio (Salernitana).
89'
Červenou kartu dostává Ivan Ilić (Verona).

Střídající Ivan Ilić stáhl Djuriće ještě před soubojem o míč a za netaktický faul pyká nejpřísnějším trestem.
87'
Ten hosté spolehlivě ubránili, i s ošetřeným Gagliolem.
86'
Antonín Barák v šanci! Český reprezentant dostal míč do šestnáctky a vypálil po zemi. Belec už šel k zemi, když v tom před ním zasáhl obránce. Z nadějné střely je tak pouze roh.
85'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Frederic Veseli, přichází Wadždí Kišrída.
85'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Nicolò Casale, přichází Adrien Tameze.
84'
Ou, Riccardo Gagliolo mimo souboj podklouzl a drží se za pravé rameno. Tohle nevypadá dobře. Mezitím oba celky nachystaly střídání.
83'
Kevin Lasagna přenesl hru doleva na Lazoviće, jenž ze souboje muž proti muži vybojoval další roh. Ten Verona odehrála lépe než ten předchozí, i tak z toho ale zakončení nebylo.
82'
Po odvráceném centru se do brejku hnal Federico Bonazzoli. Zezadu ho stíhal Darko Lazović a sprintérský souboj vyhrál.
81'
Deset minut před koncem si Verona kopne roh.
79'
V pokračující akci šla přihrávka křížem na zadní tyč, kde hráči scházel k zakončení krok. Kdo ví, jak by to v případě přesnější nahrávky dopadlo.
78'
Salernitanu zdobí soudržnost, s jakou se vrhá do soubojů u vlastní šestnáctky, i důraz. Ten na vlastní kůži pocítil Kevin Lasagna, jemuž zatarasil cestu Riccardo Gagliolo.
76'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Cedric Gondo, přichází Federico Bonazzoli.
76'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Mamadou Coulibaly, přichází Leonardo Capezzi.
75'
Poté, co Verona odvrátila roh, proběhne na lavičce jejího protivníka dvojnásobné střídání.
75'
Držení míče: 69% : 31%.
74'
Aktivní Lasagna tentokrát nestřílel, ale naběhl si na přihrávku. Bohužel pro Hellas do ofsajdu, takže ani tentokrát z toho nic nebude.
72'
Lasagnovu žádost o srovnání Vid Belec smetl ze stolu.
71'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Nadir Zortea, přichází Filippo Delli Carri.
70'
Salernitana právě vstřelila branku!
Ztracené vedení si outsider bere zpět! Za faul na Zorteu kopali hosté standardku pár metrů před pravou stranou šestnáctky. Jejím exekutorem se stal GRIGORIS KASTANOS a na mistrný kop Řeka je radost pohledět! I když si brankář na míč sáhl, v cestě do sítě mu nezabránil.
68'
Aut pro Salernitanu na útočné polovině. Paweł Jaroszyński z něj hledal Djuriće, jenže před ním stihl odkopnout míč soupeř.
66'
Naštěstí se nejednalo o nic vážného, Riccardo Gagliolo už je připraven na návrat do hry.
65'
Po odvráceném rohu Verony utrpěl Riccardo Gagliolo tvrdou srážku se soupeřem. Ze hřiště se nezvedá a potřebuje ošetřit.
63'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Po hodině hry je srovnáno! Lasagnovým míčem z pravé strany nabil Veloso DARKO LAZOVIĆOVI a srbský záložník z úhlu šťastně prostřelil Belece. Tribuny rázem ožily.
61'
Nově příchozí Barák je hned vidět. Škoda, že jeho rána po přihrávce proletěla nad břevnem. Nevadí Tondo, jen tak dál.
60'
59'
Dolů šel Fabio Depaoli i nevýrazný Simeone. Zejména od kanonýra z Argentiny se čekalo mnohem, mnohem více.
59'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Nikola Kalinić.
59'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Fabio Depaoli, přichází Antonín Barák.
58'
Zbystřete! S výsledkem nespokojený Igor Tudor chystá dvojnásobné střídání, do hry vběhne i Tonda Barák.
57'
A pozadu nezůstává ani útok. Před vápnem měl kolem sebe spoustu místa Mamadou Coulibaly, takže bylo překvapení, že místo zpracování zvolil střelu z první. Poskakující balon netrefil ideálně a ten se sotva dokutálel k Pandurovi.
56'
Gianluca Caprari odcentroval na bližší tyč, kterou zavřel Norbert Gyömbér. Defenziva Salernitany odvádí vskutku výbornou práci.
55'
Caprariho střílený centr skončil po zásahu obránce za brankou, Hellas bude kopat roh.
54'
Hlavičkovaná uprostřed hřiště poznala vítěze v hráčích Verony. Federico Ceccherini pak z vlastní půlky nakopl míč dopředu, avšak Giovanni Simeone měl k němu sakra daleko.
52'
Z navazující akce získala Verona roh. Ten dopadl stejně jako všechny předchozí, tedy byl k ničemu.
51'
Špatná souhra zapříčinila ztrátu míče, který poté sebral Kevin Lasagna. Našel v sobě odvahu a pronikl do vápna, kde mu Norbert Gyömbér odkopl míč do zámezí.
50'
Za nečinného dohledu hrotového útočníka hosté kombinují v blízkosti vlastní šestnáctky.
49'
Jenže Veronští míč sebrali a u levé lajny rozbíhali Caprariho. To zrovna v době, kdy asistent rozhodčího zdvihl svůj praporek pro ofsajd.
48'
Salernitana hlásí: centr odvrácen. Po odkopu míče navíc Depaoli fauloval Djuriće a hosté budou rozehrávat z klidu.
47'
Pořádnou nálož si na svá bedra vzal Federico Ceccherini. A dobře udělal, když ze snahy o průnik na malé vápno vytěžil pro svůj Hellas roh.
46'
Málokdo čekal, že Salernitana po úvodním dějství povede. Zbožné přání outsidera proměnil v realitu Milan Djurić. Na jeho proměněnou penaltu mohl navázat Gondo, ale Ivor Pandur byl proti. Jeho spoluhráči nebyli schopni využít územní převahu, zamlklý zůstal i třetí nejlepší střelec ligy Giovanni Simeone.
Držení míče: 66% : 34%.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:1.
Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 5:7.
45+1'
45+1'
Obránce Verony Nicolò Casale udržel na zádech Gonda a ten ho při snaze získat balon podrazil.
44'
Na druhé straně obráncem přibrzděnou střelu Zortey v pohodě polapil Vid Belec.
43'
Dobrým obranným zákrokem se prezentoval Norbert Gyömbér, když na hranici vápna zatarasil cestu rozběhnutému Argentinci Simeonemu.
41'
Její útok po pravé straně zastavili hosté faulem. Polovysoký centr na přední tyč trefil Kevin Lasagna v krkolomné pozici mimo branku.
39'
Verona úspěšně čelila rohovému kopu.
38'
Ivor Pandur odmítl soupeře pustit do trháku! Před jeho zraky si za defenzivu naběhl Cedric Gondo a důraznou hlavou přinutil gólmana k reflexu. Tohle byl důležitý zákrok!
37'
Verona po inkasovaném gólu šlápla na plyn a nutí soupeře k faulům, dva z nich už skončily karetním potrestáním.
36'
Žlutou kartu dostává Norbert Gyömbér (Salernitana).
34'
Zodpovědnost na sebe vzal Mamadou Coulibaly, proti němu však rychle vystoupil Miguel Veloso a zastavil ho ještě před půlící čárou.
33'
Ve vlastním území kombinující Salernitana trpělivě hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.
32'
Ivor Pandur by se v budoucnu uživil i jako zedník. Ze svých spoluhráčů totiž postavil neprůstřelnou zeď, takže nařízená standardka vyšla vniveč.
31'
Žlutou kartu dostává Grigoris Kastanos (Salernitana).
30'
Držení míče: 73% : 27%.
29'
Zřídkakdy se hosté dostali na dostřel soupeřovy branky, natož rovnou do šestnáctky. Teď se jim to povedlo a po Günterově faulu navíc kopali penaltu, kterou proměnil MILAN DJURIĆ. Bosenský útočník při kopu mírně podklouzl, i tak míč pravačkou zavěsil přímo pod břevno.
27'
Ale jak je vidno, prokombinovat se středem hřiště je pro tým ze Salerna neřešitelný problém.
26'
Při dalším útoku se domácím zatoulal míč do zámezí, zpět do hry ho uvede Frederic Veseli.
24'
Toho se ujal Miguel Veloso. Hosté jeho centr odvrátili mimo vápno, odkud se do balonu opřel Kevin Lasagna. S jeho pokusem bez přípravy neměl Vid Belec sebemenší problém.
23'
Kombinace mezi Caprarim a Ilićem vyústila v centr z pravé strany, ten byl sražen za branku a my tak uvidíme další roh.
21'
Jenže to netrvalo vůbec dlouho a fotbalisté ze Salerna museli čelit dalšímu. Ten byl stejně jako předtím sehrán krátkým pasem, díky čemuž se Verona usadila před vápnem.
19'
V pořadí šestý roh sehrál Hellas nakrátko, následný centr hosté hravě odvrátili.
18'
Jako nůž máslem prošel obranou Ivan Ilić, který na Belece pálil z hranice šestnáctky. Slovinský gólman zachoval chladnou hlavu a pokus mířící dolů k tyči vytěsnil.
17'
Po přesunu do středu hřiště hru přerušily dva fauly. Ten první spáchal Depaoli a ten druhý Kastanos. Vymýšlet kulišárnu tak může zase Verona.
16'
Výrazná územní převaha Verony nedává obráncům spát. Salernitana ovšem brání důsledně, takže vyložených šancí jsme se zatím nedočkali.
15'
Držení míče: 70% : 30%.
14'
Caprariho pas stejně jako ten předchozí mířil někam k penaltě, kde si opět udělal pořádek stoper Veseli.
13'
Zanedlouho poté si Darko Lazović střihl souboj jeden na jednoho, je z toho pátý roh.
12'
Při centru vyskočil ze všech nejvýše Frederic Veseli, aby odhlavičkoval míč směrem do hřiště.
11'
Domácí se velmi rychle vrátili před šestnáctku, odkud do bloku střílel Ivan Ilić. V pokračující akci pak Verona vytěžila už svůj čtvrtý roh.
10'
Tým ze Salerna předvedl zónovou obranu, která možné střelce nepustila do zakončení. Volný balon pak razantně odkopl stoper Gyömbér.
8'
Domácí fotbalisté tentokrát zvolili rozehrávku na kratší vzdálenost, aby mohli obléhat pokutové území.
7'
Hned z další akce vybojoval Hellas roh. Do odvráceného míče před vápnem práskl Giovanni Simeone a po sražené střele se bude rohový kop opakovat.
5'
Salernitana má ve vzduchu evidentně problém. Tentokrát obránci neuhlídali kanonýra Simeoneho, jenž v optimální pozici hlavičkoval vedle pravé tyče.
4'
Na Velosův centr si naskočil Nicolo Casale a ohrozil Belece střelou doprostřed jeho brány.
3'
Verona převzala iniciativu, po Caprariho vychýlené přihrávce do uličky si jako první kopne roh.
2'
Jenže hosté ztratili míč a nadějný brejk dotáhl Miguel Veloso do zakončení. Ze střední distance mířil dolů k tyči, aby protáhl Vida Belece.
1'
Výkopu se ujala Salernitana.
1'

Hellas Verona FC: Pandur – Casale, Günter, Ceccherini – Depaoli, Ilić, Veloso, Lazović – Lasagna, Caprari – Simeone.
Náhradníci: Kivila, Chiesa – Barák, N. Kalinić, Tameze, Pieroborn, Rüegg, Florio.
Trenér: Igor Tudor.

US Salernitana 1919: Belec – Zortea, Gyömbér, Veseli, Gagliolo, Jaroszyński – Kastanos, M. Coulibaly, Di Tacchio – Djurić, Gondo.
Náhradníci: De Matteis, Fiorillo – Bonazzoli, Capezzi, Kišrída, Delli Carri, Schiavone, Perrone, Russo, Cannavale, Motoc.
Trenér: Stefano Colantuono.

Rozhodčí: Dionisi – Meli, Maccaddino.
Dobrý večer! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u zápasu Hellas Verona – Salernitana. Trenérům obou týmů zamotala hlavu početná marodka, kvůli níž museli pozměnit sestavy. Na výsledek se podívejte v dalším příspěvku.
Pravděpodobné sestavy

Hellas Verona: Montipò – Casale, Ceccherini, Šutalo – Faraoni, Ilić, Tamezé, Lazović – Barák, Caprari – Simeone.

Salernitana: Fiorillo – Zortea, Gyömber, Bogdan, Ranieri – Kastanos, Di Tacchio, Obi – Ribéry – Djurić, Bonazzoli.
Podzimní zápas

Salernitana – Hellas Verona 2:2 (1:2)
Góly:
45+2. Gondo, 76. M. Coulibaly – 7. a 30. N. Kalinić.
ŽK: Gagliolo, L. Coulibaly – N. Kalinić, Magnani, Dawidowicz.

Držení míče: 56% : 44%.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:4.
Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:14.
Hellas Verona

To Hellas je v úplně jiném rozpoložení. Do nového roku vkročil výhrou na stadionu Spezie, která ho přiblížila ke středu tabulky. Vše důležité se stalo až ve druhém poločasu, kdy se dvěma góly blýskl Gianluca Caprari. Soupeř už stihl jenom snížit a na konci se vinou Agudela oslabit. Zamlklý však zůstává Giovanni Simeone, třetí nejlepší střelec Serie A neskóroval už potřetí v řadě. Čeští fanoušci jsou zase zvědaví na Tondu Baráka, jenž v minulém utkání naskočil na posledních dvacet minut. Naváže na solidní výkon z podzimu?
Salernitana

Tým ze Salerna je na tom opravdu zle. Z posledních osmi zápasů uhrál jediný bod a v polovině prosince navíc vypadl z národního poháru. Naposledy vybouchl s Interem Milán, za vedoucím celkem ligy zaostal ve všech směrech a musel přijmout nepopulárního bůra, což je hlavně na svém hřišti potupa. Poslední výhra se datuje na konec října, kdy Salernitana při souboji nováčků zvítězila v Benátkách. Od té doby uplynula spousta vody a s týmem to jde od desíti k pěti. Psychiku spoluhráčům nezvedá ani Franck Ribéry, nad jehož startem visí otazník.
Hellas hostí poslední Salernitanu

V neděli večer se ve Veroně uskuteční duel mezi domácím Hellasem a Salernitanou. Nováček soutěže se po čtyřech utkáních bez vstřeleného gólu pokusí ukrojit ze čtyřbodové ztráty na předposlední FC Janov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62