Serie A - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Fiorentina - 2. října 2022   18:00

Atalanta
60' Lookman (Muriel)
1:0
(0:0)
Atalanta
Sportiello – Tolói (75. Demiral), Okoli, de Roon – Hateboer, Scalvini, Koopmeiners, Soppy (56. Maehle) – Éderson (56. Pašalić), Lookman (75. Malinovskyj) – Muriel (75. Höjlund).
T. Bertini, Rossi – Boga, Zortea, Ruggeri.
Fiorentina
P. Terracciano – Venuti, Lu. Martínez (86. Duncan), Igor, Biraghi – Bonaventura (68. Amrábat), Mandragora, Barák (76. Jović) – Ikoné, Kouamé, Saponara (86. Cabral).
Cerofolini, Gollini – Bianco, González, Maleh, Milenković, Ranieri, Terzić, Żurkowski.

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:7. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:10.
Je konec! Atalanta v dramatickém souboji porazila Fiorentinu 1:0 a dotahuje se na Neapol v čele italské ligy. Do utkání vstoupila aktivněji Fiorentina, ale své náznaky v branku nepřetavila. V závěru poločasu nebezpečné hrozil Lookman, ale jeho pokus vyrazil brankář. Následně sudí vyloučil Kouamého, ale po konzultaci s videem červenou kartu odvolal. Rozhodující moment přišel v po hodině hry, kdy Muriel našel Ademolu Lookmana a ten z malého vápna vyrovnal.
90+5'
90+4'
Joakim Maehle vhazoval poblíž velkého vápna. Na jeho pobídku si naběhl Luis Muriel, ale pod tlakem mu nevrátil přesnou přihrávku.
90+3'
Domácí celek pokračuje v aktivní hře na polovině soupeře. Atalanta nechce v nastavení pustit Fiorentinu do ofenzivy.
90+2'
Merih Demiral uspěl v hlavičkovém souboji a ještě vybojoval faul na svou osobu.
90'
Cristiano Biraghi si naskočil na centr od rohového praporku, nicméně jeho hlavička skončila vysoko nad břevnem.
89'
Joakim Maehle se na hranici velkého vápna skvěle otočil s míčem, nicméně jeho pokus levačkou srazil obránce na roh.
88'
Caleb Okoli operoval s míčem na levé straně, jenže nikdo ze spoluhráčů se mu nerozběhl do volného prostoru.
87'
Caleb Okoli táhl protiútok Atalanty po levém křídle, nicméně jeho sprint byl zbytečný, jelikož si nepohlídal ofsajd.
86'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Lucas Martínez, přichází Alfred Duncan,
ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Arthur Cabral.
85'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Sofján Amrábat).
85'
Mario Pašalić v pádu zastavil průnikovou přihrávku za obranu. Domácí hráč navíc zasáhl v důležité chvíli.
84'
Hostující brankář si dal pozor na centr z levé strany a bez problémů si pro míč dokráčel. Hosté ale potřebují hrát na opačné straně hřiště.
83'
Joakim Maehle vhazoval na pravé straně, nicméně nikdo v modročerném dresu se mu nenabídl do prostoru.
82'
Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamasca Calcio (Hans Hateboer).
81'
Rasmus Höjlund bojoval o míč u rohového praporku, nicméně důrazný zadák v bílém před ním balón pokryl tělem a vyvezl jej dopředu.
80'
Hra je přerušena! Jednoho z domácích hráčů postihly křeče.
78'
Ruslan Malinovskyj vnějším nártem narýsoval přihrávku za obranu, nicméně nikdo v modrém se mu nenabídl.
77'
Caleb Okoli si naskočil do souboje, nicméně poslal míč hlavou jen do míst za sebou, kde neměl spoluhráče.
76'
ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Luka Jović.
75'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Ruslan Malinovskyj,
ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Rasmus Höjlund,
ze hřiště odchází Rafael Tolói, přichází Merih Demiral.
74'
Riccardo Saponara si míč navedl do blízkosti šestnáctky, ale jeho přízemní pokus skončil vedle tyče.
73'
Fiorentina se dostala vpřed po levé straně, ale ani další přízemní centr k zakončení nevedl. Atalanta brání v osmi lidech.
72'
Domácí zahrávali rohový kop. Centrovaný míč poslal do vápna Teun Koopmeiners, ale jeho pobídku odvrátil hned první zadák.
71'
Teun Koopmeiners našel ve výborné pozici Lookmana, který prováhal vhodný moment k zakončení a získal jen rohový kop.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut. Zadáci Atalanty zatím dnešní duel zvládají na výbornou.
68'
ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Sofján Amrábat.
67'
Joakim Maehle šel z levého křídla sám na brankáře, nicméně jeho pokus o obstřel gólman s přehledem zastavil!
65'
Cristiano Biraghi odcentroval z levé strany do pokutového území, ale dobíhající Riccardo Saponara na jeho pobídku těsně nedosáhl.
64'
Muriel poslal přihrávku do velkého vápna, jenže Teun Koopmeiners měl k míči o kus dál. Defenziva Fiorentiny včas zasáhla.
63'
Luis Muriel centroval z levé strany, nicméně jeho pobídka skončila na noze prvního obránce.
62'
Caleb Okoli trefil jednoho ze soupeřů šlapákem a může být rád, že nedostal kartu.
60'
Bergamo právě vstřelilo branku! Je za námi hodina hry a domácí celek se dostává do vedení! Do vápna z levé strany pronikl Muriel, který poslal centr na malé vápno a ADEMOLA LOOKMAN ve skluzu rozvlnil síť!
59'
Joakim Maehle odcentroval z levé strany na přední tyč, nicméně Muriel se zrovna rozběhl na tyč vzdálenější. Míč tak odvrátil Bonaventura.
58'
Joakim Maehle patičkou poslal míč za obranu Fiorentiny, nicméně tam si nestačil naběhnout nikdo ze spoluhráčů.
57'
Lookman upadl po souboji na pravé straně hřiště, ale nedovolený zákrok se nepíská.
56'
ze hřiště odchází Brandon Soppy, přichází Joakim Maehle,
ze hřiště odchází Éderson, přichází Mario Pašalić.
55'
Ademola Lookman pokračuje i po změně stran v aktivním presinku. Stoper Fiorentiny před ním musel zvolit vysoký odkop.
54'
Lookman napadal rozehrávku soupeře, nicméně nikdo v modročerném dresu se mu nenabídl do volného prostoru.
53'
Giacomo Bonaventura po tvrdém souboji potřebuje ošetření.
51'
Kouamé se středem tlačil do pokutového území, nicméně nedokázal obejít posledního obránce v černomodrém dresu Atalanty.
50'
Teun Koopmeiners udržel míč na trávníku a následně ustál souboj se soupeřem. Defenziva Atalanty má čas na rozehrávku.
49'
Lookman obešel statického soupeře, ale předkopl si míč daleko před sebe a už jej nedohnal na trávníku.
48'
Muriel se dral za nákopem na polovinu FIorentiny, jenže neměl podporu svých spoluhráčů. Přesila obránců v bílém si tak poradila.
47'
Marten de Roon u rohového praporku získal odražený míč a poslal jej vpřed. Obrana Fiorentiny ale nákop bez problémů odvrátila.
46'
Hosté obstarali výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Ani jeden z trenérů o půli nestřídal.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme branku neviděli. Do utkání vstoupila aktivněji Fiorentina, ale své náznaky v branku nepřetavila. V závěru poločasu nebezpečné hrozil Lookman, ale jeho pokus vyrazil brankář. Následně sudí vyloučil Kouamého, ale po konzultaci s videem červenou kartu odvolal.
45+1'
45'
Marten de Roon se zpoza velkého vápna opřel do míče, nicméně zakončnení mu nesedlo a skončilo blokem obránce.
44'
Antonín Barák táhl akci Fiorentiny středem hrací plochy. Celá akce skončila centrem do vápna, ale pro míč si dokráčel Sportiello.
43'
Tak pozor! Červená karta z toho nakonec není! VAR odhlalil, že nedošlo k zásahu a Kouamé tak může pokračovat ve hře.
42'
Celou akci ještě zkoumá VAR. Otázkou je, zda se Kouamé nohou dotkl soupeřova obličeje.
41'
Ademola Lookman vnikl z pravé strany do pokutového území a zakončil z ostrého úhlu. Jeho ránu ale brankář skvěle vyrazil!
40'
Hosté zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přizvedl jeden z domácích hráčů přímo do rukavic pozorného Sportiella.
39'
Lookman je v posledních minutách prakticky u všeho. Hostující hráč trefil jednoho ze zadáků Fiorentiny šlapákem.
38'
Rafael Tolói si v souboji na polovině hostů pomohl rukou přímo před zraky hlavního rozhodčího. Hostující celek tak může rozjet další útok.
37'
Ademola Lookman je hodně aktivní také při napadání soupeřovy rozehrávky. Zadáci Fiorentiny ale dali míč od nohy v pravou chvíli.
36'
Ademola Lookman sprintoval za nákopem na polovinu soupeře, ale hostující zadák Igor včasným skluzem odehrál míč do autu.
35'
Giorgio Scalvini taktickým faulem zastavil rodící se akci soupeře. Fiorentina může pokračovat s rozehrávkou na polovině hřiště.
34'
Lookman vyslal spoluhráče na levé křídlo. Caleb Okoli se snažil vymanit ze sevření obránce, ale až k odcentrování se nedostal.
33'
Fiorentina zahrávala přímý kop v blízkosti pokutového území. Střílený centr ale propadl pokutovým územím bez teče.
32'
Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamasca Calcio (Giorgio Scalvini).
31'
Hans Hateboer posunul míč na pravé křídlo, kam si naběhl Lookman, jenže jeho centr v pádu skončil na hrudi prvního obránce.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme velmi bojovné klání. Atalanta má s Fiorentinou docela problémy.
29'
Lookman sprintoval za dalším nákopem na polovinu Fiorentiny, ale tentokrát už míč na trávníku nedohnal. Hosté zatím brání důrazně.
28'
Rafael Tolói se z obrany vysunul hodně vysoko na polovinu Fiorentiny, ale přihrávkou z pravé strany spoluhráče ve vápně nenašel.
27'
Exekuce přímého kopu se ujal Teun Koopmeiners. Jeho pobídka přiletěla na značku pokutového kopu, kde kralovala obrana Fiorentiny.
26'
Lookman rozkmital své hbité nohy po levém křídle a dokráčel si pro nedovolený zákrok. Atalanta bude zahrávat přímý kop v blízkosti vápna.
25'
Zadáci Fiorentiny kombinují s míčem na vlastní polovině a nikam se neženou. Naopak hráči domácího celku aktivně soupeře napadají.
24'
Antonín Barák je po krátkém ošetření zpátky na trávníku a může nadále pokračovat ve hře.
23'
Hostující brankář Pietro Terracciano na poslední chvíli vyběhl ven z branky a odkopl míč mimo vápno. Domácí teď napadají hodně vysoko.
22'
Lookman dostal přihrávku na levou stranu, nicméně zpracování mu vůbec nevyšlo. Defenziva Fiorentiny drží pevný blok.
21'
Antonín Barák zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a může být rád, že bude schopen pokračovat. Českého hráče trápí rameno.
20'
Fiorentina kombinuje na polovině Atalanty, nicméně kombinace se zatím odehrává daleko od pokutového území.
19'
Defenziva Atalanty zatím bez problémů sbírá jeden vysoký nákop za druhým. Naopak fotbalisté Fiorentiny v posledních minutách lehce vypadli z tempa.
18'
Luis Muriel se pustil do debaty s rozhodčím. Domácí útočník nebyl spojený s verdiktem.
17'
Riccardo Saponara dostal přihrávku na polovinu hřiště, skvěle si míč zpracoval, jenže vzápětí míč nedokázal adresně přenést.
16'
Atalanta se dostala na polovinu hostujícího celku, nicméně nikdo v modročerném dresu se nedostal k zakončení.
15'
Ikoné se díky své rychlosti dostal do pokutového území, ale zakončení z pravé strany domácí brankář bez problémů vyrazil.
14'
Giacomo Bonaventura na levé straně udržel míč na trávníku, přehodil si balón na pravačku, nicméně následnou přihrávkou celou akci zbrzdil.
13'
Éderson dostal přihrávku na pravou stranu, odkud poslal pobídku do vápna, ale před Koopmainersem zasáhl obránce v bílém.
12'
Muriel se po další akci dostal do zakončení, nicméně celou akci domácího mužstva zhatil ofsajd.
11'
Caleb Okoli diriguje rozehrávku Atalanty na vlastní polovině. Nikdo v modročerném dresu v ofenzivní fázi nehýří pohybem.
10'
Ikoné se dral vpřed po pravém křídle, jenže neměl dostatečnou podporu spoluhráčů v bílém. Defenziva Atalanty se rychle stačila srovnat.
9'
Z levé strany vlétl do pokutového území Muriel, ale v klíčovou chvíli si míč předkopl daleko před sebe a už nestačil odcentrovat.
8'
Fiorentina hraje na polovině domácího celku hodně nátlakovým způsobem a prakticky nepouští fotbalisty Atalanty za půlící čáru.
7'
Stopeři Fiorentiny uklidňují rozehrávku hostujícího celku na vlastní polovině. Nikdo v bílém se ale netlačí do ofenzivy.
6'
Atalanta zahrávala přímý kop v blízkosti pokutového území. Jeho exekuce se ujal Muriel, nicméně jeho pokus skončil nad brankou.
5'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Giacomo Bonaventura).
5'
Zpoza pokutového území se do odraženého míče opřel Antonín Barák, jehož pokus levačkou prolétl vysoko nad břevnem.
4'
Fiorentina se dostala vpřed po pravé straně hrací plochy, jenže prudký centr nikdo v bílém dresu ve vápně netrefil.
3'
Atalanta má v úvodu utkání menší problémy s pohybem. Fotbalisté Fiorentiny jsou v každém souboji prakticky o krok dříve.
2'
Biraghi zahrával úvodní rohový kop Fiorentiny. Jeho centr přiletěl na zadní tyč, kde byl Kouamé, ale ten hlavou branku netrefil.
1'
Fiorentina obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali vpřed, ale nákop skončil v autu.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello – Tolói, Okoli, de Roon – Hateboer, Scalvini, Koopmeiners, Soppy – Éderson, Lookman – Muriel.
Náhradníci: T. Bertini, Rossi – Demiral, Boga, Maehle, Höjlund, Malinovskyj, Pašalić, Zortea, Ruggeri.

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Venuti, Lu. Martínez, Igor, Biraghi – Bonaventura, Mandragora, Barák – Ikoné, Kouamé, Saponara.
Náhradníci: Cerofolini, Gollini – Amrábat, Bianco, Cabral, Duncan, Jović, González, Maleh, Milenković, Ranieri, Terzić, Żurkowski.
Atalanta Bergamasca Calcio

Domácí Atalanta naopak prožívá skvělý úvod nového ročníku. Celek z blízkosti Milána má po sedmi kolech na kontě sedmnáct bodů a zatím drží druhou příčku za Neapolí. Na vedoucí Neapol se navíc Atalanta v případě vítězství může dotáhnout. Body ale Atalanta letos ztrácí právě doma, kde remizovala s AC Milán i s Cremonese. V posledním duelu ale zvítězila 1:0 na půdě AS Řím.
ACF Fiorentina

Hostující Fiorentina zatím prožívá spíše průměrný úvod nového ligového ročníku. Po sedmi duelech má na kontě devět bodů a zatím drží desátou pozici ligové tabulky. Fiorentinu zatím trápí slabá ofenziva. Soupeřům dosud nasázela jen sedm branek. Právě menší počet nastřílených branek je důvod, proč Fiorentina nedokázala vícekrát zvítězit. V posledním kole ale přehrála 2:0 Veronu.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62